Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.541
Κριτικές
21
Like
10.086
Πόντοι
3.346
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
Μπορείς να ορίσεις το πρεστίζ? Πόση μούρη πουλάς ας πούμε?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
Μπορείς να ορίσεις το πρεστίζ? Πόση μούρη πουλάς ας πούμε?


Ίδιο πρεστίζ έχει η Άστον που βάζει ο τζων με το σαπάκι το μπε εμ βε 520 του 2006 με τούρμπο από το μαστρομήτσο, χρυσαφένια ζαντολάστιχα και φυμέ τζάμι καθρέφτη του ζαν κλαν;
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Πρεστιζ απο Porsche και πανω
BMW Mercedes εχουν οι ρωσοποντιοι στην ελλαδα και οι αραβοτουρκοι στην Γερμανια

Cool ειναι το Tesla
Nομιζω το αυτοκινητο με το μεγαλυτερο πρεστιζ απο τωρα και στο εξης:glasses:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
Μπορείς να ορίσεις το πρεστίζ? Πόση μούρη πουλάς ας πούμε?


Ίδιο πρεστίζ έχει η Άστον που βάζει ο τζων με το σαπάκι το μπε εμ βε 520 του 2006 με τούρμπο από το μαστρομήτσο, χρυσαφένια ζαντολάστιχα και φυμέ τζάμι καθρέφτη του ζαν κλαν;
γτ ρε ζωνατε εχει αστον ο προμοτορας??
Χαχαχχααχαχ α
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη


Όχι θα μιλάει σαν το μπάμπη το σουγιά βρε ζώον. Και πάλι εσύ που κάνεις τον κώστα το μπαλτά με σαπάκια τον κάνεις, ούτε κάγκουρας της προκοπής δεν είσαι.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.302
Like
8.853
Πόντοι
1.406
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη


Όχι θα μιλάει σαν το μπάμπη το σουγιά βρε ζώον. Και πάλι εσύ που κάνεις τον κώστα το μπαλτά με σαπάκια τον κάνεις, ούτε κάγκουρας της προκοπής δεν είσαι.

Θείο να ανοίξουμε ένα νήμα οι μεγιστάνες του μπου και τα οχήματά τους;:confused:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη


Όχι θα μιλάει σαν το μπάμπη το σουγιά βρε ζώον. Και πάλι εσύ που κάνεις τον κώστα το μπαλτά με σαπάκια τον κάνεις, ούτε κάγκουρας της προκοπής δεν είσαι.
γυναικωτοι και οι δυο εισαστε ζωνατε.
Λουγκριτσες με μηδεν τεστοστερονη
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη

όχι ρε παπάρα, μιλάω σαν άνθρωπος που έχει περάσει τα 40 και δεν είναι ηλίθιος-κολημμένος.
άλλο πράγμα κάνω κάποιες στιγμές την καύλα μου εκεί που παίρνει και δεν θα αποτελέσω κίνδυνο για τους άλλους (χέσε τον εαυτό μου), και άλλο η ουσιαστική χρήση του αυτοκινητου...
αν εσύ ακόμα λειτουργείς ως καυλωμένο 16χρονο που πήρε κρυφά το τουτού του μπαμπά (πιθανότατα κιόλας να ισχύει για σένα ακόμα που μένεις με τους δικούς σου :confused: αλλά κατα τα άλλα είσαι μάγκας κι εμείς γυναικωτοί όπως λες :confused: - εδώ γελάνε και οι κότες) που να καταλάβεις τι λέω και γιατί υπάρχουν στην πραγματικότητα τα αυτοκίνητα...
υγ
το βράδυ γαλατάκι πες στη μαμά, μην κοιμηθείς χωρίς. να δυναμώσουν τα κοκκαλάκια...:confused:
υγ2
παντρεύεις το αντριλίκι ρε ζανούλη με τα παντιλίκια και τις επιδόσεις.
πόσο βλήμα είσαι ρε φίλε? από όσο ξέρω έχεις περάσει πλέον τα 30-35. ξύπνα επιτέλους, μεγάλωσε και πνευματικά.
31 είμαι χαζουλη και οτι εχω ζησει εγω στα 31 μου εσυ δεν θα τα ζησεις ουτε στα 80 σου
Θες ασφάλεια και πρεστιζ ψωναρα,ασφαλεια δεν υπαρχει αμα πεσω πανω στο σαξο σου εγω με την 5αρα με κανα 200αρι θα παρεις αγκαλια τη ρεζερβα
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.331
Κριτικές
167
Like
85.124
Πόντοι
46.423
:P

.

 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη

όχι ρε παπάρα, μιλάω σαν άνθρωπος που έχει περάσει τα 40 και δεν είναι ηλίθιος-κολημμένος.
άλλο πράγμα κάνω κάποιες στιγμές την καύλα μου εκεί που παίρνει και δεν θα αποτελέσω κίνδυνο για τους άλλους (χέσε τον εαυτό μου), και άλλο η ουσιαστική χρήση του αυτοκινητου...
αν εσύ ακόμα λειτουργείς ως καυλωμένο 16χρονο που πήρε κρυφά το τουτού του μπαμπά (πιθανότατα κιόλας να ισχύει για σένα ακόμα που μένεις με τους δικούς σου :confused: αλλά κατα τα άλλα είσαι μάγκας κι εμείς γυναικωτοί όπως λες :confused: - εδώ γελάνε και οι κότες) που να καταλάβεις τι λέω και γιατί υπάρχουν στην πραγματικότητα τα αυτοκίνητα...
υγ
το βράδυ γαλατάκι πες στη μαμά, μην κοιμηθείς χωρίς. να δυναμώσουν τα κοκκαλάκια...:confused:
υγ2
παντρεύεις το αντριλίκι ρε ζανούλη με τα παντιλίκια και τις επιδόσεις.
πόσο βλήμα είσαι ρε φίλε? από όσο ξέρω έχεις περάσει πλέον τα 30-35. ξύπνα επιτέλους, μεγάλωσε και πνευματικά.
31 είμαι χαζουλη και οτι εχω ζησει εγω στα 31 μου εσυ δεν θα τα ζησεις ουτε στα 80 σου
Θες ασφάλεια και πρεστιζ ψωναρα,ασφαλεια δεν υπαρχει αμα πεσω πανω στο σαξο σου εγω με την 5αρα με κανα 200αρι θα παρεις αγκαλια τη ρεζερβα

Είπα τι θελω και με ποια σειρά...
Το χοντροκέφαλό σου όμως έχει μνήμη και επεξεργαστικές ικανότητες commodore 64...
Προσπερνάω το αφελέστατο σχόλιό σου καθώς δεν ξέρεις καν τη ζωή μου, προσπερνάω το γεγονός ότι στην καταπληκτική - τρομερή ζωή σου ζεις ακόμα με "μπαμπά και μαμά" :confused: , και ρωτάω πως και γιατί σου έχει κάτσει το σάξο?????
Σου εχω πει τι έχω κύριε σαπάκια με μυαλό 5χρονου...
εχεις amg ?
Χαχαχαχαχαχααχαχα
Ξαναγραψε τι εχεις γτ δεν θυμαμαι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη


Όχι θα μιλάει σαν το μπάμπη το σουγιά βρε ζώον. Και πάλι εσύ που κάνεις τον κώστα το μπαλτά με σαπάκια τον κάνεις, ούτε κάγκουρας της προκοπής δεν είσαι.

Θείο να ανοίξουμε ένα νήμα οι μεγιστάνες του μπου και τα οχήματά τους;:confused:



Πρεπει να το συνδυασουμε με τους Σταυλους της Ερριετας Ζαιμη θειο για να χωρεσουν τα αλογατα. :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
ρε ζαν ποιος ειπε ότι οι επιδοσεις μετρανε μονο?
Εμενα ειναι βασικο στοιχειο οι επιδοσεις.
Εσενα τι μετραει?

ασφάλεια
οδηγική απόλαυση
άνεση
επιδόσεις
πρεστίζ

περίπου με αυτη τη σειρά
μιλας σαν οικογενειαρχης η σαν μια αγαμητή γκομενα.
Τι ασυναρτησιες ειναι τουτες που λες ρε χαζοβιολη

όχι ρε παπάρα, μιλάω σαν άνθρωπος που έχει περάσει τα 40 και δεν είναι ηλίθιος-κολημμένος.
άλλο πράγμα κάνω κάποιες στιγμές την καύλα μου εκεί που παίρνει και δεν θα αποτελέσω κίνδυνο για τους άλλους (χέσε τον εαυτό μου), και άλλο η ουσιαστική χρήση του αυτοκινητου...
αν εσύ ακόμα λειτουργείς ως καυλωμένο 16χρονο που πήρε κρυφά το τουτού του μπαμπά (πιθανότατα κιόλας να ισχύει για σένα ακόμα που μένεις με τους δικούς σου :confused: αλλά κατα τα άλλα είσαι μάγκας κι εμείς γυναικωτοί όπως λες :confused: - εδώ γελάνε και οι κότες) που να καταλάβεις τι λέω και γιατί υπάρχουν στην πραγματικότητα τα αυτοκίνητα...
υγ
το βράδυ γαλατάκι πες στη μαμά, μην κοιμηθείς χωρίς. να δυναμώσουν τα κοκκαλάκια...:confused:
υγ2
παντρεύεις το αντριλίκι ρε ζανούλη με τα παντιλίκια και τις επιδόσεις.
πόσο βλήμα είσαι ρε φίλε? από όσο ξέρω έχεις περάσει πλέον τα 30-35. ξύπνα επιτέλους, μεγάλωσε και πνευματικά.
31 είμαι χαζουλη και οτι εχω ζησει εγω στα 31 μου εσυ δεν θα τα ζησεις ουτε στα 80 σου
Θες ασφάλεια και πρεστιζ ψωναρα,ασφαλεια δεν υπαρχει αμα πεσω πανω στο σαξο σου εγω με την 5αρα με κανα 200αρι θα παρεις αγκαλια τη ρεζερβα


Ναι ενω εσυ μετα τα 200 θα βγεις αγρατσουνιστος φαντασμενο μυξιαρικο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
Τωρα θα σου πει πως εισαι σε μαντρα να μαθεις εσυ
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.407
Πόντοι
3.636
Πολύ ωραίο αλλά δεν πιστεύω να είναι τουρκικό με Reno κινητήρα ; Αν όχι σε παραδέχομαι !! Εγώ έχω ένα ταπεινό Toyota celica άσχετα αν τα ανοίξουμε θα με ψάχνεις ..αλλά πέρα από αυτό το πρεστίζ μετράει ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.586
Πόντοι
5.506
Πολύ ωραίο αλλά δεν πιστεύω να είναι τουρκικό με Reno κινητήρα ; Αν όχι σε παραδέχομαι !! Εγώ έχω ένα ταπεινό Toyota celica άσχετα αν τα ανοίξουμε θα με ψάχνεις ..αλλά πέρα από αυτό το πρεστίζ μετράει ...


Τυπε, το προηγουμενο μου αυτοκινητο στα 400μ θα αφηνε 5 καροτσες πισω το τωρινο. Και το προπροηγουμενο αλλας τοσες.

Αλλα αυτο δεν ειναι κριτηριο.
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Θελω ford puma st performance
200PS, εχω Toyota Corolla
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ξεκινάω μια παρουσίαση,, λίγα λόγια και εικόνες, αυτοκινήτων που έχουν γράψει την δική τους ιστορία...
το βάζω εδώ που μιλάμε για αυτοκίνητα (αν και όχι το πιο κατάλληλο νήμα βάση θέματος)
μια ζωη εισαι εντος και εκτος θεματος.
Η τζουλια ρε χαζουλη θελει χερια και πουτσα,στην πρωτη στροφη εσενα σου εχει φυγει και εχεις οργωσει ενα ολοκληρο στρέμμα χωραφι.
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
528
Κριτικές
6
Like
563
Πόντοι
306
Alfa Romeo Giulia 2000 GT Veloce (1971-1976)

Αν και είναι δύσκολο να πεις ότι “η τάδε Alfa Romeo” του παρελθόντος ήταν η ομορφότερη, η πιο ολοκληρωμένη, η πιο ποθητή, αυτή η συγκεκριμένη Alfa κατέχει ένα μεγάλο μέρος στην καρδιά των Alfisti αλλά και στους απανταχού εραστές της αυτοκίνησης.
Κάθε σημείο πάνω στη Giulia 2000 GTV μοιάζει να κατέχει την τέλεια θέση, να χαρακτηρίζεται από υπέρμετρη αισθητική, να έχει αυτόν τον “παράγοντα χ” που όταν τη βλέπεις από κοντά και ακούς τον άγριο ήχο των καρμπιρατέρ, να ανατριχιάζεις από δέος.
Τέλειες αναλογίες, κομψότητα και σπορ χαρακτήρας, όπως άλλωστε όλες οι Alfa εκείνη την εποχή.
Η τροφοδοσία του κινητήρα γινόταν από διπλά καρμπυρατέρ, με εξαίρεση τα 1750 GTV και 2000 GTV της Αμερικής που ήταν εφοδιασμένα με ψεκασμό καυσίμου.
Καταπληκτικό αυτοκίνητο! Το οδηγούσα πολύ συχνά την δεκαετία του 1980, χωρίς να είναι δικό μου. Χρώμα κόκκινο, μπεζ δερμάτινα καθίσματα και απίστευτα κωλίδια. Πάντα ψάχνω να βρω κάποιο σε καλή κατάσταση για να το βάλω στο γκαράζ μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom