Νέα

Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για Ουκρανίδες μουνάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ο σκατακης προσπαθεί να πλήξει την αξιοπιστία καποιου με ψεμματα,συκοφαντίες,μαλακιες,ανυποστατα στοιχεία κτλ.Προσπαθει να δημιουργήσει αμφιβολίες με επιχειρήματα της πουτσας.
Εγω θεωρω απριορι όποιον πειθεται απο το σκατακη το ιδιο μαλακα με το σκατακη.Δε θα καταναλωσω φαια ουσία να πεισω για το αντίθετο.
Μπορεί να μην είναι σωστό,να έχει ενστάσεις ο άλλος αλλά έτσι παίζει στην πραξη.
Μαζί με τα ξερα καίγονται και τα χλωρά.Αυτη είναι η βασική αρχή.
Ποιά ψέματα βρε κακομοίρη? :2funny:Εσύ δεν έβαλες φωτογραφίες από ένα διαμέρισμα που νοίκιασες μέσω R bnb στην Αθήνα και μας έγραψες ότι είναι δικό σου? :2funny:δεν μας είπες ότι έχεις τρία διαμερίσματα στην Αθήνα? :jerking: :2funny:που ντα? :2funny:απλός υπάρχουν μόνο στη φαντασία σου :2funny: :2funny:
  Δε μας είπες ότι πήγες στις Η.Π.Α 2 φορές?  :jerking::2funny:  και 6 μήνες δε μας βάζεις φωτογραφίες  :jerking: :2funny:γιατί δεν πήγες ποτέ και δεν υπάρχουν :2funny:
  Η πλάκα είναι οτι γράφεις γιά της Η.Π.Α είναι εντελώς λάθος και δε το λέω αυτό μόνο εγώ.
  Εσύ πιά δεν έχεις κανένα ενδιαφέρον  :2funny:σήμερα έπεσε πολύ γέλιο με τον συνάδελφο γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:που αποδείχτηκε ότι όχι μόνο δεν έχει τίποτα αλλά χρωστάει και 80.000 ευρώ στην τράπεζα  :headbang: :2funny: :2funny: :2funny:
Τι να πουλησω φιλε
Αξια 50-55.000 μαξιμουμ ενω η οφειλη στην τραπεζα ειναι περιπου 80.000.
 Εσύ είσαι σε καλύτερη μοίρα  :2funny:γ'άυτό και σε θαυμάζει  :2funny:είσαι άφραγκος,αν δε δουλέψεις 15 μέρες θα πεθάνεις αλλά τουλάχιστον δεν χρωστάς  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Σε ξεφτίλισαν στα άλλα Thread και άρχισες να γράφεις εδώ  :2funny:ποιά 1.500?Εσύ γιά να βγάλεις τα 1.500 κουβαλάς πτώματα και μένεις στον αποθηκευτικό χώρο του νοσοκομείου  :2funny:
  Νομίζεις ξεχάσαμε που μας έβαλες διαμέρισμα που νοίκιασες μέσω R bnb στην Αθήνα γιά δικό σου  :2funny:ούτε 15 μέρες δεν μπορείς να μείνεις κάπου  :2funny:αν δε δουλέψεις 15 μέρες θα πεθάνεις από την πείνα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Οι φώτο από της Η.Π.Α που είναι? :2funny:6 μήνες της περιμένουμε  :2funny: :2funny: :2funny:
διμητρακι στο ξαναειπα ξανα.ουτε εγω εχω φωτο απο αγια πετρουπολη,μαλακια μου
παλαιοτερα ταξιδευα χωρις φωτογραφικη!σκεψου δεν εχω φωτο απο πραγα,βουδαπεστη που πηγα απο 1996-2012
λετονια,πολωνια,λιθουανια,σλοβακια και τις πρωτες επισκεψεις σε βελιγραδι και βουκουρεστι.
οταν εκανα φεισπουκ πριν 3 χρονια και κοντακτε πριν 6-8 χρονια αρχιζα να βαζω φωτο!
ουτε τυφλιδα πρωτη φωρα το 2012 ειχα φωτο και στην κωνσταντινουπολη το 2012 ενω ειχα παρει
φωτογραφικη εχω λιγες φωτο γιατι ξεχασα τον φορτιστη και τελειωσε η μπαταρια.
δεν μου αρεσε ποτε να βγαζω φωτο μεχρι και στην ρωμη το 2013 δεν πηρα φωτογραφικη,ουτε βαρκελωνη.
μετανιωσα που δεν εχω φωτο βαιβαια αλλα οταν ταξιδευεις μονος τι να κανεις.
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Το κειμενο αυτο, πονημα εγραφει προ ενος μηνος, λογο ελλειψης χρονου και αστοχιας, μαλακιας, διδεται τωρα στην δημοσιοτητα. εγγραφει σε γουικεντ, και μεσα σε 2-3 μερες ηρθε ο καραμπελιας στον μαζαρακη, δηλ σε εκπομπη φμ πριν 4 εβδομαδες, και επιβεβαιωσε την αναλυση,μου, για τον ιστορικο κυκλο, τουτεστιν ξανα ειμαστε σε μια κατασταση, συνεχεια, εκει που εμεινε η καταστροφη της μικρασιας...
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Εδω και καποια 24ωρα, ειδα στο παρον(?) νημα οτι εχει επιστρεψει...!
Μυστες ειναι αληθεια αυτο που σκεπτομαι?
Τι εστιν αληθεια? Αμην Αμην λεγω υμιν!
Ευλογημενος ο Ερχομενος εν ονοματι των Μαθητων Αυτου.

Ο Μυστης των Μυστων, ο Δασκαλος των Δασκαλων, ο Μυσταγωγος των Μυσταγωγηθεντων!
Οσοι Απιστοι προσελθετε, ινα Μυσταγωγηθειτε υπο του αρχιδιΔασκαλου, 3Μ!
Μεθυστε με το αθανατο κρασι των Λογων του!
Εισακουσθησαν οι προσευχες των ακροαματικων Μαθητων Αυτου, υπερ σωτηριας Των!

Επρεπε να εθρει ο κοσμος ανω κατω, το σαητ να γινει μπουρδελο και οι βαλκανιοπουτσοι να σπασουν τις καραντινες, για να επιστρεψει ο Μυσταγωγος! Ο Χαρρις εγινε ρητωρ και ο Μεταναστης, Μαρκελος?
Απο Μηχανης Θεος, λιγο πριν το τελος μας- φυσικο, οικονομικο, πολιτιστικο, αναλαμβανει να οδηγησει την Ανεξαρτητος Μεραρχια στις μαχες οπισθοφυλακης, για την σωτηρια του ευσεβους ημων εθνους. Μεγαλε Τιμονιερι οδηγησε τους Μυριους σε ασφαλεις λειμωνες και νεα βιλαετια, εσυ που μας πηγες απο ποταμοπλοια του Κιεβου, στα δημοσια υπνωτηρια του Εβερεστ και απο τις πεταλουδες της Παταγια στα καζινο του Η.Κονγκ!
Περα απο την πλακα
Δεν ητο τυχαια η εμφανιση του Δασκαλου, ειμαστε στο τελος ενος ιστορικου κυκλου, και η ιστορια συνεχιζεται απο εκει που εμεινε, στις μερες τις μικρασιας και στην ανεξαρτητος μεραχια, περναει απο την μεραχια στην Κυπρο και την ακεφαλη Ελδυκ και τωρα στην γαλαζια πατριδα... για να κλεισει ο κυκλος. Ενδιαμεσα και το ευχαριστω, για τους νησους Καρντακ, το 96, λιγο μετα το συνεδριο.
Θαρρω εκεινα τα μαυρα χρονια του εκσυχρονισμου, ο Δασκαλος μισεψε στην ξενιτια για την ημετερα δοξα, πολεμοντας σαν νεος δικε.φαλλος Διγενης Ακριτας στις μακρινες στεππες, περαν της Βλαχομπογδανιας, μαζι με το ξανθον γεννος!
Προσπαθησε πριν φυγει να διαφωτισει τον λαο του μπουζουκισταν, εν μεσω σοβιετικων καλλονων, καθως διειδε και διεβλεψε και προειδε τα τεκταινομενα του ιστορικου κυκλου.
Αιγαιο Ζεηπεκικα ( και καπακι ο Τζεφυ στο πλανο, προ ζεηπεκ!) - Ο Μεγαλος Δασκαλος και Μυσταγωγος συνοψε την ιστορικη πραγματικοτητα του νεο-ελληνισμου σε μερικες λεξεις, ...η Ελλαδα τι παραγει, μαρξισμο?
Προσπαθησε ξανα να νουθετησει ξανα τα απολολωτα προβατα, εμβαπτιζοντας τα στα παραλογα ουκρανο-λογικα μυστηρια, πριν την κριση του 2008, στο παρα πεντε! Πλεον στο και πεντε, τα ...τροφιμα τελειωσαν (της επαναστασεως) και η χωρα ζητει διεξοδο στο αδιεξοδο!!!

Σωσον ευατον σωθητο, ανευ αιχμαλωτων,
Δασκαλε σωσε ημας υπο Βαιρακταρ, ντρονε=drone
!!! και απο τον αριστερισμο!
Ο ανθρωπος που διδαξε το ουκρανικο μουνακι!
Χαιρε Δασκαλε Ιωσηφ Τζο ΜΠΛΑΣΚΟ ...κατι πρεπει να κανεις για τις περιπτωσεις μας!

υγ. Δασκαλε συγνωμη που δεν σε εχω εκμεταλλευει ακομα, αλλα πνιγομαι στις δουλειες, αμισθι εννοειτε.
υγ. Εαν ο Χαρρι μπορουσε να καταριψει drone , θα ειχε οσες Αρμενουδες ηθελε, ακομα και τις Καρντασιαν! Ο Χαρρις στο L.A., Χολλυγουντ!
υγ. Μνημη αειμνηστου Δασκαλου Λασκου!!!
για ευρω.πεους ... (τα σκουληκια, τζ.σουιφτ)
για ελληνες (οτι ξερεις ειναι ψεμματα!)
για ιστορια (τοσο ζωα εισαστε)
για πνυκα για οικονομια (εσπα)

υγ.Δασκαλε ειμαι σιγουρος οτι συμφωνεις μαζι μου!

 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.165
Like
15.913
Πόντοι
3.556
Εδω και καποια 24ωρα, ειδα στο παρον(?) νημα οτι εχει επιστρεψει...!
Μυστες ειναι αληθεια αυτο που σκεπτομαι?
Τι εστιν αληθεια? Αμην Αμην λεγω υμιν!
Ευλογημενος ο Ερχομενος εν ονοματι των Μαθητων Αυτου.

Ο Μυστης των Μυστων, ο Δασκαλος των Δασκαλων, ο Μυσταγωγος των Μυσταγωγηθεντων!
Οσοι Απιστοι προσελθετε, ινα Μυσταγωγηθειτε υπο του αρχιδιΔασκαλου, 3Μ!
Μεθυστε με το αθανατο κρασι των Λογων του!
Εισακουσθησαν οι προσευχες των ακροαματικων Μαθητων Αυτου, υπερ σωτηριας Των!

Επρεπε να εθρει ο κοσμος ανω κατω, το σαητ να γινει μπουρδελο και οι βαλκανιοπουτσοι να σπασουν τις καραντινες, για να επιστρεψει ο Μυσταγωγος! Ο Χαρρις εγινε ρητωρ και ο Μεταναστης, Μαρκελος?
Απο Μηχανης Θεος, λιγο πριν το τελος μας- φυσικο, οικονομικο, πολιτιστικο, αναλαμβανει να οδηγησει την Ανεξαρτητος Μεραρχια στις μαχες οπισθοφυλακης, για την σωτηρια του ευσεβους ημων εθνους. Μεγαλε Τιμονιερι οδηγησε τους Μυριους σε ασφαλεις λειμωνες και νεα βιλαετια, εσυ που μας πηγες απο ποταμοπλοια του Κιεβου, στα δημοσια υπνωτηρια του Εβερεστ και απο τις πεταλουδες της Παταγια στα καζινο του Η.Κονγκ!
Περα απο την πλακα
Δεν ητο τυχαια η εμφανιση του Δασκαλου, ειμαστε στο τελος ενος ιστορικου κυκλου, και η ιστορια συνεχιζεται απο εκει που εμεινε, στις μερες τις μικρασιας και στην ανεξαρτητος μεραχια, περναει απο την μεραχια στην Κυπρο και την ακεφαλη Ελδυκ και τωρα στην γαλαζια πατριδα... για να κλεισει ο κυκλος. Ενδιαμεσα και το ευχαριστω, για τους νησους Καρντακ, το 96, λιγο μετα το συνεδριο.
Θαρρω εκεινα τα μαυρα χρονια του εκσυχρονισμου, ο Δασκαλος μισεψε στην ξενιτια για την ημετερα δοξα, πολεμοντας σαν νεος δικε.φαλλος Διγενης Ακριτας στις μακρινες στεππες, περαν της Βλαχομπογδανιας, μαζι με το ξανθον γεννος!
Προσπαθησε πριν φυγει να διαφωτισει τον λαο του μπουζουκισταν, εν μεσω σοβιετικων καλλονων, καθως διειδε και διεβλεψε και προειδε τα τεκταινομενα του ιστορικου κυκλου.
Αιγαιο Ζεηπεκικα ( και καπακι ο Τζεφυ στο πλανο, προ ζεηπεκ!) - Ο Μεγαλος Δασκαλος και Μυσταγωγος συνοψε την ιστορικη πραγματικοτητα του νεο-ελληνισμου σε μερικες λεξεις, ...η Ελλαδα τι παραγει, μαρξισμο?
Προσπαθησε ξανα να νουθετησει ξανα τα απολολωτα προβατα, εμβαπτιζοντας τα στα παραλογα ουκρανο-λογικα μυστηρια, πριν την κριση του 2008, στο παρα πεντε! Πλεον στο και πεντε, τα ...τροφιμα τελειωσαν (της επαναστασεως) και η χωρα ζητει διεξοδο στο αδιεξοδο!!!

Σωσον ευατον σωθητο, ανευ αιχμαλωτων,
Δασκαλε σωσε ημας υπο Βαιρακταρ, ντρονε=drone
!!! και απο τον αριστερισμο!
Ο ανθρωπος που διδαξε το ουκρανικο μουνακι!
Χαιρε Δασκαλε Ιωσηφ Τζο ΜΠΛΑΣΚΟ ...κατι πρεπει να κανεις για τις περιπτωσεις μας!

υγ. Δασκαλε συγνωμη που δεν σε εχω εκμεταλλευει ακομα, αλλα πνιγομαι στις δουλειες, αμισθι εννοειτε.
υγ. Εαν ο Χαρρι μπορουσε να καταριψει drone , θα ειχε οσες Αρμενουδες ηθελε, ακομα και τις Καρντασιαν! Ο Χαρρις στο L.A., Χολλυγουντ!
υγ. Μνημη αειμνηστου Δασκαλου Λασκου!!!
για ευρω.πεους ... (τα σκουληκια, τζ.σουιφτ)
για ελληνες (οτι ξερεις ειναι ψεμματα!)
για ιστορια (τοσο ζωα εισαστε)
για πνυκα για οικονομια (εσπα)

υγ.Δασκαλε ειμαι σιγουρος οτι συμφωνεις μαζι μου!

τυπε μιας και έπιασες τα παιδια της νύχτας δεν βαζεις και κανενα βιντεο με ελεαννα παγουρα να ξεροχυσουμε ; :confused:
 

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Εδω και καποια 24ωρα, ειδα στο παρον(?) νημα οτι εχει επιστρεψει...!
Μυστες ειναι αληθεια αυτο που σκεπτομαι?
Τι εστιν αληθεια? Αμην Αμην λεγω υμιν!
Ευλογημενος ο Ερχομενος εν ονοματι των Μαθητων Αυτου.

Ο Μυστης των Μυστων, ο Δασκαλος των Δασκαλων, ο Μυσταγωγος των Μυσταγωγηθεντων!
Οσοι Απιστοι προσελθετε, ινα Μυσταγωγηθειτε υπο του αρχιδιΔασκαλου, 3Μ!
Μεθυστε με το αθανατο κρασι των Λογων του!
Εισακουσθησαν οι προσευχες των ακροαματικων Μαθητων Αυτου, υπερ σωτηριας Των!

Επρεπε να εθρει ο κοσμος ανω κατω, το σαητ να γινει μπουρδελο και οι βαλκανιοπουτσοι να σπασουν τις καραντινες, για να επιστρεψει ο Μυσταγωγος! Ο Χαρρις εγινε ρητωρ και ο Μεταναστης, Μαρκελος?
Απο Μηχανης Θεος, λιγο πριν το τελος μας- φυσικο, οικονομικο, πολιτιστικο, αναλαμβανει να οδηγησει την Ανεξαρτητος Μεραρχια στις μαχες οπισθοφυλακης, για την σωτηρια του ευσεβους ημων εθνους. Μεγαλε Τιμονιερι οδηγησε τους Μυριους σε ασφαλεις λειμωνες και νεα βιλαετια, εσυ που μας πηγες απο ποταμοπλοια του Κιεβου, στα δημοσια υπνωτηρια του Εβερεστ και απο τις πεταλουδες της Παταγια στα καζινο του Η.Κονγκ!
Περα απο την πλακα
Δεν ητο τυχαια η εμφανιση του Δασκαλου, ειμαστε στο τελος ενος ιστορικου κυκλου, και η ιστορια συνεχιζεται απο εκει που εμεινε, στις μερες τις μικρασιας και στην ανεξαρτητος μεραχια, περναει απο την μεραχια στην Κυπρο και την ακεφαλη Ελδυκ και τωρα στην γαλαζια πατριδα... για να κλεισει ο κυκλος. Ενδιαμεσα και το ευχαριστω, για τους νησους Καρντακ, το 96, λιγο μετα το συνεδριο.
Θαρρω εκεινα τα μαυρα χρονια του εκσυχρονισμου, ο Δασκαλος μισεψε στην ξενιτια για την ημετερα δοξα, πολεμοντας σαν νεος δικε.φαλλος Διγενης Ακριτας στις μακρινες στεππες, περαν της Βλαχομπογδανιας, μαζι με το ξανθον γεννος!
Προσπαθησε πριν φυγει να διαφωτισει τον λαο του μπουζουκισταν, εν μεσω σοβιετικων καλλονων, καθως διειδε και διεβλεψε και προειδε τα τεκταινομενα του ιστορικου κυκλου.
Αιγαιο Ζεηπεκικα ( και καπακι ο Τζεφυ στο πλανο, προ ζεηπεκ!) - Ο Μεγαλος Δασκαλος και Μυσταγωγος συνοψε την ιστορικη πραγματικοτητα του νεο-ελληνισμου σε μερικες λεξεις, ...η Ελλαδα τι παραγει, μαρξισμο?
Προσπαθησε ξανα να νουθετησει ξανα τα απολολωτα προβατα, εμβαπτιζοντας τα στα παραλογα ουκρανο-λογικα μυστηρια, πριν την κριση του 2008, στο παρα πεντε! Πλεον στο και πεντε, τα ...τροφιμα τελειωσαν (της επαναστασεως) και η χωρα ζητει διεξοδο στο αδιεξοδο!!!

Σωσον ευατον σωθητο, ανευ αιχμαλωτων,
Δασκαλε σωσε ημας υπο Βαιρακταρ, ντρονε=drone
!!! και απο τον αριστερισμο!
Ο ανθρωπος που διδαξε το ουκρανικο μουνακι!
Χαιρε Δασκαλε Ιωσηφ Τζο ΜΠΛΑΣΚΟ ...κατι πρεπει να κανεις για τις περιπτωσεις μας!

υγ. Δασκαλε συγνωμη που δεν σε εχω εκμεταλλευει ακομα, αλλα πνιγομαι στις δουλειες, αμισθι εννοειτε.
υγ. Εαν ο Χαρρι μπορουσε να καταριψει drone , θα ειχε οσες Αρμενουδες ηθελε, ακομα και τις Καρντασιαν! Ο Χαρρις στο L.A., Χολλυγουντ!
υγ. Μνημη αειμνηστου Δασκαλου Λασκου!!!
για ευρω.πεους ... (τα σκουληκια, τζ.σουιφτ)
για ελληνες (οτι ξερεις ειναι ψεμματα!)
για ιστορια (τοσο ζωα εισαστε)
για πνυκα για οικονομια (εσπα)

υγ.Δασκαλε ειμαι σιγουρος οτι συμφωνεις μαζι μου!

Κατ ' αρχάς ευχαριστώ για τον διθύραμβον αγαπητέ koble...
Είχα βάλει την σκούφια, την ρόμπα μου και τις παντούφλες μουκαι ήμουν έτοιμος να την παίσ/ξ/ω
Όντως επιστροφή στις ρίζες, κλείσιμο ενός και κύκλου, εκεί ακριβώς που αρχίζει ένα καινούργιος !
Και ποιός ξέρει το άυριο τι θα φέρει( την τελευταία δεκαετία ήλθαν τα άπαντα)
Να ' σαι καλά αγαπητε και πάλι σε ευχαριστώ

Ιωσήφ Μπλάσκος
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Κατ ' αρχάς ευχαριστώ για τον διθύραμβον αγαπητέ koble...
Είχα βάλει την σκούφια, την ρόμπα μου και τις παντούφλες μουκαι ήμουν έτοιμος να την παίσ/ξ/ω
Όντως επιστροφή στις ρίζες, κλείσιμο ενός και κύκλου, εκεί ακριβώς που αρχίζει ένα καινούργιος !
Και ποιός ξέρει το άυριο τι θα φέρει( την τελευταία δεκαετία ήλθαν τα άπαντα)
Να ' σαι καλά αγαπητε και πάλι σε ευχαριστώ
Ιωσήφ Μπλάσκος


Δασκαλε να σαι καλα, θα τα πουμε και τον ερχομενο καιρο, με το καλο.

Οταν πρωτοδιαβασα εδω, ειχα αλλα ενδιαφεροντα, πιο απω ανατολικα, πιο πεζα-βικτωριανα και δεν ειχα δωσει βαση στα ανατολικα, καποια στιγμη επεσε το ματι μου σε ακατανοητους μυθικους καυγαδες, με πετρα του σκανδαλου τα κορμια της σοβιετιας. Τελικα χαθηκαν τα ιχνη, μεσα στο χρονο. Καποια στιγμη μετα απο χρονια, η πορεια της ζωης, η ωριμοτητα, οι εμπειριες, η καταντια του τοπου, συναντησαν τα πεταμενα διαμαντια μεσα στο βουρκο, τα οποια ελαμψαν ξαφνικα! Μυσταγωγια, η δικαιωση του Προφητη! Το μυθικο ονομα του Δασκαλου στερεωθηκε μπροστα μου!
Οπως ελεγε και ο αγγελος της ευας *εσυ ξερεις ποιον ποιητη εννοω, βουβη ιερογαμια!
υγ.
Τωρα λεμε, στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα!
Γενικα στην ελλαδα εχουμε ελλειψη απο δασκαλους, η τους εχουμε στην ακρη, θαμμενους ζωντανους, πχ , τωρα ειμαστε στο ξοδι μυστες, οπως ελεγαν οι ΤερρορΧΚρου! Τελος, Φινιτο!
Σε καληνυχτω προς το παρον, αφιερωμενο υγ
Ρετρο, πολυ μουνι η ελεανα!!! βιντεο μονο απο εκπομπες εχει.
 

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Λοιπόν δια να τα διαβάσει ίσως στο μέλλον κάποιος άλλος χριστιανός και ποίος γνωρίζει άραγε, να επωφεληθεί ή να τον κλείσουν φυλακή, ετοποθέτησα το κείμενον εις το θέμα μου, διότι το θέμα του πορδομετανάστου είναι σαν το μυαλό του, μπουρδέλο...


Δασκαλε σε ευχαριστω για την γνωση που χαριζεις απλοχερα, βεβαια πρεπει και οι μαθητες να μην κραταν ομπρελα οταν βρεχει μυαλα ο θεος, οπως κρατουσα και εγω στην ζωη μου!
ε τώρα τι να απαντήσω, ευλογώ τα γένια μου....
Ξεκινωντας απο τελος, κατι μου λεει ο τιτλος, το ξαναειδα? καπου προσφατα, θα δω αν ειναι μονο για αφρικα η εχει και ευρωπη η ισλαμ! Ακομα και ποιες εταιριες εκαναν λοτζιστικς. Τετοια θεματα ειναι για πολλες ωρες.
Σαφώς, πρόκειται περί σχολικού βοηθήματος που πάντοτε προτείνω εις τους μαθητά ς , μαζί με Πολύαινον, Ερμή Τρισμέγιστον, New ways in Psychoanalysis, Εγχειρίδιο του Καλού Κλέφτη, Μπέττυ-πόσο πάει, The Black Book κλπ Logistics έκαμαν εταιρίες ιουδαικών συμφερόντων με σημαίας Βενετίας, Γένουας, Χαλιφάτου της Βαγδάτης και outsourcing χαζάροι, βάραγγοι και τούρκοι αναλόγως της ιστορικής περιόδου
Εδω μιλαμε για ψυχολογια και πολιτιστικες διπλωματιες και τα λοιπα τωρα, ενω εσυ μιλησες για αυτα προ αιωνων! Πχ προσφατα διαβαζω φετος καποιο χρονολογιο καθε μερα για ιστορικα γεγονοτα, ψαγμενο. Π.χ Αν παμε στην περιοχη σου, οταν βλεπω οτι η Λεοντοπολις ηταν ορθοδοξη, μετα ηρθαν οι Παπικοι. Αλλοτε καποιοι Μογγολοι, ξανα μετα η χανσεατικη ενωση κτλ κτλ, βλεπεις το γαιτανακι που σχηματιζεται. Τι να λεμε, αφου τα εχεις πει και...Εσυ!!!

Τώρα εδώ οι υπόλοιποι θα νομίσουν ότι επικοινωνούμε εις κάποιαν ακατανόητον ρουνική γραφήν. Βεβαίως, η μπάλα έχει αλλάξει περιοχή/περιοχάς τόσας φοράς ώστε και οι ίδιοι δεν γνωρίζουν τι είναι. Εις την πρόσφατη ιστορία, από την Λεοντόπολην ήτο ο Σιμόν Βίζενταλ. Ο οποίος εδήλωνε Αυστριακός ! ( διότι ήταν εις την Αυστροουγγαρία, πριν πάει στην Πολωνία αφού ήταν στην Ρωσσία, πριν πάει στην Σοβιετία και μετά έγινε Ουκρανία, τρέχα γύρευε. Επίσης ο άγιος Ιωάννης ο ρώσσος και η Ρωξαλλάνη ήσαν από εκείνα τα μέρη. Πολλάκις για να γελάσω, έχω σκεφθει να ηγηθώ σταυροφορίας δια την μετονομασία του αγίου σε άγιος Ιωάννης ο Ουκρανός.
Τετοιο ανακατεμα φερνει ...συμπεριφορες, αραγες? (δεν θα επρεπε να το πω εδω, γιατι θα με κυνηγανε). Δασκαλε, σκεφτομαι ...μηπως ειμαστε προβατα, αλογα κουρσας η σκυλια κυνομαχιας , [*] εδω θυμαμαι και τον αλογομουρη παρασκευα στο φιλαθλο!
Βεβαίως και φέρνει. Και πρόκειται περί φοβερού ανακατέματος διότι εις την πραγματικότητα, η περιοχή πρόκειται περί εθνικής οδού, από την οποία επέρασαν όλοι εκτός από νέγρους και ινδιάνους. Ανάγνωσε το βιβλίον...
Κανω 2η αναγνωση, αυτη ειναι για πριβε, λες το πεπρωμενο τους φυγειν αδυνατο? Και μεις εδω ειμαστε πισω, αλλα εχουμε και ενα ουρανο να δουμε, εκει το βλεπω πολυ μουντο το κλιμα. Σκεψου ακομα Δασκαλε τι θα πρεπει να μηχανευτουν για να ζησουν τοσα που περασαν, χωρις θαλασσα και χωρις βουνα...εδω μπορει να το χανω λιγο.
Ο Σόλων εδιηγήτο ότι κατά τας αρχαίας παραδόσεις των Αθηνών, η "θεά" (διάβαζε Αθηνά) λόγω του καλού κλίματος και της φυσικής ομορφιάς της Αττικής εδιάλεξε να οικοδομηθεί η πόλις και έδωσε το ονομά της, διότι εθεώρησε ότι με την πάροδο του χρόνου το καλό και ωραίον θα αναθρέψει καλούς κατοίκους. Οι κύνες όπως τους γνωρίζουμε δεν υπάρχουν, είναι αποτέλεσμα τεχνητών διασταυρώσεων των τελευταίων 400 ετών!.
Εχει πολυ ψωμι αυτα λες...χμ, αισθανομαι οτι εγγιζουμε την οδυσσεια του κιουμπρικ....
Τεσπα, λες και ο ομπαμ.ι.ας ειναι απο τα βαθη της αφρικης!
μιγάς είναι δεν είναι μαύρος , η μαμά του Ομπάμια γουστάριζε αράπικες (γενικώς τριτοκοσμικές) μαλαπέρδες, τώρα δια ποίον λόγον δεν επήρε από τα γονίδια της μαμάς του αλλά επήρε μόνον από τα γονίδια του Κενυάτου πατρός του και είναι μαύρος, αυτό το γνωρίζουν μόνον εκείνοι που ανεβοκατεβάζουν τις αμερικανικές κυβερνήσεις (και τις αγγλικές, ελληνικές, γερμανικές κλπ)
Εδω στα χναρια του Μεγαλου Τιμονιερι #3Μ, ειναι και ο Αρχηγος! Τις προαλλες επεσα σε ενα εθνοτικο χαρτη της αυστροουγγαριας. Εγω εκ των υστερων τα εμαθα απο κοσμο. Αν δεν το καλαβεις η δεν το δεις εκει, που να ξερει ο καθε ελλην, γιατι εχει ουγγρους η σερβια η ρουμανια, γιατι ειχε γερμανους η ρουμανια και ουγγρους, η τους γερμανους στην πολωνια, κτλ. αυτα που λεει ο αρχοντικος και ακατα.βλητο.ς και αιθαλλης ΚΜΑΝ για τις Σιλεσις και δεν συμμαζευεται!
βεβαίως , εγώ ενθυμούμαι πριν 40 χρόνια είχα πάει στην Παλαιστίνη και οι παλαιστίνιοι ομιλούσαν ελληνικά ! Κουφό εεε? Και εις την ελλάδα ήσαν στην αναζήτησιν διαφόρων χαμένων λεγεώνων, μέχρι που τους βάνανε χέρι από το Αμέρικα, διότι είχαν εδώσει χιλιάδες διαβατήρια ,έναντι κάποιου μικρού ανταλλαγματος φυσικά, σε ασχέτους ανθρώπους με ποινικό μητρώον ωσαν την εγκυκλοπαίδεια Μπριτάνικα. Πάντως ουγγαρίες, βουλγαρίες, Ρουμανίες , αλβανίες συνεχίζουν ακάθεκτες

Χαιρε Μυσταγωγε!!!
χαίρε νύμφη ανύμφευτε, άιντε να γυρίσει ο τροχός να γαμήσει κι ο φτωχός να χαρούμε κι εμείς...

υγ.
Ο Τζο Μπλασκος επρεπε να διδασκε τους Δογηδες της Βενετιας, μαζι με τον Τζιακομο Καζανοβα, πριν στειλουν τον Μαρκο Πολο στην Ανατολη! Χαχαχα!!!

στείλανε εμένα...Η συγκινητική στιγμή του αποχωρισμού :
- "Μάνα θα φύγω, θα πάω στην ξενιτιά, δεν αντέχω άλλο 'δώ"
-"Στο διάολο να πας και παραπέρα ! "


υγ2
Εισαι μυαλο ξουραφι! Και μονο που σκεφτηκες τον θυρεο!!! Εισαι κινητο ναρκοπεδιο!!!
όντως παντού δια επικίνδυνον με είχανε , με τας σχετικάς προσωπικάς επιπτώσεις βεβαίως...
υγ3.
Καπου ο Λασκος λεει σε ενα βιντεο..το 2000 θα... ο αλλος του λεει, μα εχουμε 2007..., του απαντα, Ξεχασε οτι ξερεις, ειναι πσεματα!!!
ο Λάσκος (ρητώς χωρίς "κύριος") επροηγήτο της εποχής του , εις την Καλλιθέα ήτο. Η περίπτωσις τέτοια ώστε , ο Μυλωνάς εις την πρώτη εκπομπή με Λάσκο τον εκάλεσε ως μαιδανό 10 λεπτών, έτερος ήτο ο κύριος προσκεκλημένος , αλλά όπως φαντάζεσαι έγινε το έλα να δεις με τας διδαχάς του αρχιδιΔασκάλου και το "Αμήν, Αμήν" και επήρε όλη την εκπομπή απάνου του. Φέτος εάν ενθυμούμαι καλώς είμαστε κάπου στο 5700, η αρίθμησις των ετών όπως την γνωρίζουμε ΄σημερον είναι τελείως πρόσφατος, δεν έχει παρά 200 χρόνια

Στο τελος θα διωξετε στον ΠορνοΕμιγραντε στο Ινστα και τον Αρχηγο στο Αρειντζμεντ!

Ο κ. Πρόεδρος δυστυχώς, πάει φούλ για Δαφνί. Ο κ. Αρχηγός έχει καλυτερη διάγνωσην, Κατά 50% διατηρεί επαφήν με την πραγματικότηταν.

Αυτιά...


Υ.Γ. η κ . Ελεάνα που αναφέρεις εξεκίνησε την καρριέρα της χαιδέυοντας φτερά και καπώ εις την εκπομπή τηλεπωλήσεων αυτοκινήτων του κ. Μοισσίδου προ τριακονταετίας...50 και βάλε σήμερον
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Αγαπητε Δασκαλε,
πολυ καλα εκανες και τα εβαλες εδω, στο νημα Σου!
Οι πατρικες σου συμβουλες, Τα λογια σου ειναι κτημα εις αει, Ψιχια απο τις μεγαλες τραπεζες του Ομηρου (ειδες τι μαθαινες, αν παρακολουθουσες τον σπυραδωνι)
Ας επιζουμε να τα δει κανας χριστιανος οπως λες η εστω ο αρχαιολογος του μελλοντος, δυστηχως, αρκετοι μεγαλοι ανδρες δικαιωνονται, αφτερ λαιφ. Εσυ μιλησες, αμαρτια ουκ εχεις.
Ενδιαφερον αυτο που λες για τον Αγ.Ιωαννη τον Ρωσσο, βοηθεια μας! Αστον εκει που ειναι, αρκτεα χουνερια κανει ο βοθρολυμεος στο ξανθο γεννος, μας. Παντως ειναι η αστεια πλευρα της ιστοριας! Πως λεμε ο Μοτσαρτ ηταν αυστριακος και ο φυρερ γερμανος.
Πολυ ζουμι αυτα που λες για βιβλια, διαβατηρια και αρχαιολογιες, μακαρι να τα πουμε πιο μετα, με λεπτομεριες.
Ας τους να λενε Δασκαλε, αμα ξερανε η υποψιαζονταν, δεν θα ειχαμε αυτη την μοιρα που εχουμε (...εδω μια ειδηση μιας και εζησες στην μεγαλη σοβιετικη πατριδα τους, σημερα την ειδα, αγνοουσα το τελικο ποσον, ειχα μεινει στα 2 δις Δρχ, , ο νοων νοειτο την ρουνικην γραφην).
Παντως αν καποιος δεν εχει ιστορικιο υποβαθρο/βοθρο και συγχρονες λαιφ σταιλ γνωσεις, δεν ειναι ευκολο να σε καταλαβει...εμενα με την δευτερη αναγνωση μου!!! βγαινει οτι οι χαμενες λεγεωνες, εγκσυχρονιστικαν απο καποιον με κινεζο με ελιες!
Τεσπα, αφου ξερεις απο τα του Λασκου, μεχρι Παγουρα, εισαι και του λιμανιου και του σ.αλωνιου!

Αμην Δασκαλε να γυρισει ο τροχος να γαμισουμε και εμεις, που δεν προλαβαμε τα καλσον, τα μαλμπορο και τους αναπτηρες! Δεν ξερω σε ποια ηπειρο, αλλα μας βλεπω στην μαυρη.
Χαιρε Αωνιε Μυστη!

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
Μπήκα να διαβάσω για μουναρες Ουκρανεζες και βλέπω κάτι κατεβατά που κανείς δεν πρόκειται να διαβάσει περί ξενιτιάς.

Τελικά όλοι οι φιλόσοφοι εδώ μαζεμένοι και μουναρες πουθενά! :cheesy:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Εσυ μωρη ξενιτεμενη τι δουλεια εχεις με την ουκρανια;;;;

Φα τη φετα σου και συρε ψοφα εκει στο τουρκονησι...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
Εσυ μωρη ξενιτεμενη τι δουλεια εχεις με την ουκρανια;;;;

Φα τη φετα σου και συρε ψοφα εκει στο τουρκονησι...
Τις Ουκρανεζες που εσκισα στην Κύπρο μέσα σε ένα χρόνο ίσως δεν έχεις δει σε όλη σου τη ζωή μικρό και ανόητο ανθρωπάκι.

Μοκο τώρα και πίσω στην σπηλιά σου σιχαμένο σκουλήκι.
 

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Οι πατρικες σου συμβουλες, Τα λογια σου ειναι κτημα εις αει, Ψιχια απο τις μεγαλες τραπεζες του Ομηρου (ειδες τι μαθαινες, αν παρακολουθουσες τον σπυραδωνι)
λοιπόν μεγάλη ιστορία. αυτός πριν 27-28 χρόνια παρηκολούθησε καποια σεμινάρια στο Ιδεοθέατρο κι απο κεί του εκόλλησε η τρέλα με την αρχαία ελλάδα. Αλλά επειδή ο Αναγνωστάκης δεν θα καθόταν υπό τον Σπυράδωνη όπως λες. ευρήκε μια γριά γεροντοκόρη, δεν θυμάμαι πώς την λέγανε και του' κανε μετά ιδιαίτερα μαθήματα. Κι ύστερα άρχισε να διαφημίζεται αυτός ως ο "ειδικός" με τα βιβλία του σε διάφορα τριτοκλασσάτα αλλά δεξιά κανάλια τύπου Tele City και High Channel όπου γνωρίστηκε με τον Καρατζαφέρη τον Χούντα και τον Σοφιανόπουλο. Η συνέχεια γνωστή, έκλεψε τις ιδέες του Σοφιανοπούλου μαζί με τον Βελόπουλο, έκλα/σ/ψε διαδοχικά τον Χούντα και τον Καρατζαφέρη, έκοψε τα πολλά περί πατρίδος και επήρε μεταγραφη σε μεγάλη ομάδα

Ας επιζουμε να τα δει κανας χριστιανος οπως λες η εστω ο αρχαιολογος του μελλοντος, δυστηχως, αρκετοι μεγαλοι ανδρες δικαιωνονται, αφτερ λαιφ. Εσυ μιλησες, αμαρτια ουκ εχεις.
χμμμ πολύ παρήγορον, λες να γίνω σαν τον βαν Γκονγκ?
Ενδιαφερον αυτο που λες για τον Αγ.Ιωαννη τον Ρωσσο, βοηθεια μας! Αστον εκει που ειναι, αρκτεα χουνερια κανει ο βοθρολυμεος στο ξανθο γεννος, μας. Παντως ειναι η αστεια πλευρα της ιστοριας! Πως λεμε ο Μοτσαρτ ηταν αυστριακος και ο φυρερ γερμανος.
Πολυ ζουμι αυτα που λες για βιβλια, διαβατηρια και αρχαιολογιες, μακαρι να τα πουμε πιο μετα, με λεπτομεριες.
Ας τους να λενε Δασκαλε, αμα ξερανε η υποψιαζονταν, δεν θα ειχαμε αυτη την μοιρα που εχουμε (...εδω μια ειδηση μιας και εζησες στην μεγαλη σοβιετικη πατριδα τους, σημερα την ειδα, αγνοουσα το τελικο ποσον, ειχα μεινει στα 2 δις Δρχ, , ο νοων νοειτο την ρουνικην γραφην).
καρά πρασινοφρουρός του κερατά ήταν αυτός και βύσμα αλλά τελικώς δεν ήταν προδόταρος όπως οι άλλοι. Αυτός έβγαλε την ιστορία της καταγωγής Μητσοτάκη με τον Μωρίς η οποία είναι αληθινή. Τις λίρες και τον οπλισμό έδωσαν οι εγγλέζοι στον ΕΛΑΣ διότι τον ήθελαν για αντιπερισπασμό στους γερμανούς, ο σταλιν δεν έδωσε τίποτε , ούτε μετά στον συμμοριτοπόλεμο, αυτοί ενώ είχε γίνει η μοιραισά της Γιάλτας 90%-10% κάμαν μόνοι τους ανταρσία
Παντως αν καποιος δεν εχει ιστορικιο υποβαθρο/βοθρο και συγχρονες λαιφ σταιλ γνωσεις, δεν ειναι ευκολο να σε καταλαβει...εμενα με την δευτερη αναγνωση μου!!! βγαινει οτι οι χαμενες λεγεωνες, εγκσυχρονιστικαν απο καποιον με κινεζο με ελιες!

ναι όντως όλα τότε έγιναν και τα πληρώνουμε σήμερα 25 έτη μετά αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες εάν ο κινέζος ήτο ο μοναδικός υπεύθυνος γι αόλα αυτά, πιό πολύ ως εκπρόσωπος διαφόρων αλληλοσπαρασσομένων συμμοριών και των αμερικλάνων μου εφάνταζε παρά το αφεντικό.
Τεσπα, αφου ξερεις απο τα του Λασκου, μεχρι Παγουρα, εισαι και του λιμανιου και του σ.αλωνιου!

Αμην Δασκαλε να γυρισει ο τροχος να γαμισουμε και εμεις, που δεν προλαβαμε τα καλσον, τα μαλμπορο και τους αναπτηρες! Δεν ξερω σε ποια ηπειρο, αλλα μας βλεπω στην μαυρη.
Κάποτε στο Τεπελένι...Λοιπόν έμπαινες στο μαγαζί , μια τρύπα κι είχε τα καλσόν απλωμένα στον τοίχο με μανταλακια σα μπουγάδα, συνήθως κάτι ιταλικά ήσαν . Εδιάλεγε η γκόμενα το έπαιρνε η πωλήτρια και άνοιγε το πακέτο παρουσία της γκόμενας, έβαζε μέσα το χέρι και της έδειχνε το καλσόν, το χρώμα κι ότι δεν έχει ατέλειες διότι μετά την απομάκρυνσιν εκ του ταμείου αλλαγαι δεν εγένοντο,έβγαζε ο μπρούκλης - εγώ- το πορτοφόλι και έκλεινε το deal. ΜΙα φορά εσυνάντησα στην ελλάδα κάποιον κύριο που δούλευε στην BIC και μου' δωκε μια ολόκληρη σακκούλα με καλσόν, κάνανε Πάσχα !


 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Xenitemene, δικιο εχεις που λες για μουναρες, αλλα πρωτον η δραση εχει παει σε αλλα νηματα, απο σπονσορινκ και περα, δευτερον, το παρον νημα ειναι και πορνοφιλοσοφικο!

Δασκαλε εισαι μεγαλη μουρη, μαλλον και εσυ θα περασες καμια βολτα απο στουρναρη. Γεροντοκορες δεν ηταν ακριβως, καλα το λεγανε το γραμμα, αλλα ο λεγαμενος δεν μπορεσε να κρατηθει ορθιος στο τελος. Μετα, επι συγκυβερνησεως μας ελεγε οτι αυτος ηταν υπερ της συνομοσπονδιας/φεντερεισον στην ευρ.οπη, πως διαολο τα ελεγε. Ο προεδρος που τον παντρεψε, ελεγε οτι το κακο εγινε οταν πηρε τη θεση, και μετα του πηραν τα μυαλα οι μαουνιεριδες οταν πηγε στο λοντινιουμ. Ηταν στραβο το κλιμα (θυμασαι πως γιορταζαν τα ζομπι του πασοκ, οταν βγηκε ο τζεφρυ), ηταν και γκαλμουρους η νυφη, ποιος αντιστεκεται στις σειρηνες? Εδω μετα κοτσαμ συγκαμμενος και εκτροχιαστηκε το τραινακι!
Ποιος Δασκαλε? Για αυτο λεω, μαζεψε την Ανεξαρτητος Μεραρχια, μηπως σωθουμε! Αμφιβαλλω αν ο πολ ποτ η ο βιντελα η ο νατζιμπουλαχ θα μπορουσε να κανει πλεον. Ο θεος να βαλλει το χερι του και ο μοσχοβος τα πυρηνικα (βεβαια εσυ ειχες πεις για 200χιλ ουκρανιδες/σοβιετικες τοτες -αλλου που αυτες θα ηταν ακριδες)!
Ο πρασινοφρουρος, ηταν βαμμενος, αλλα ηταν ελληνας και τιμιος. Η διαδρομη του τελικα αυτο εδειξε και με κοστος που πληρωνει. (αλλη μαυρη ιστορια αυτη με τον κ/συμρτ/πολεμο, τελικα ενδεχεται οι λιρες τους, να ηταν απο δικος μας, μεταλλο! και κερατας και δαρμενος).
Ο αποτυχημενος και αποπεμφεις κινεζος, απο τον μπεκρουλιακα σεξομανιακο, εγινε τελικα ο καταληλοτερος! Απο αυτα που λενε διαφοροι συντροφοι του, οι συμμοριες δεν ηταν αμερικανικες, αλλα γερμανικες. Τωρα που λες για αφεντικο, νομιζω οτι ελεγαν οτι ειναι καλος λογιστης, λογιστακος δηλαδη, αφου μαζι με τον παπαδημιο, εκανε τα γκρικ στατιστικς.

Προσπαθω να σκεφτω το σκηνικο με τα καλσον. Δεν θελω, γιατι αν το χωνεψω θα πεσω απο την Ακροπολη. Και σου ηρθε και φθηνα, αφου εφαγες λαχανο τις ιταλικες εισαγωγες- δηλ σκεψου να πηγαινες και ελληνικα πα.πουτσια, που ειχαμε παραγωγη, ακομα θα γαμουσες! (Καμια φορα σκεφτομαι το σκηνικο που ειχες περιεγραψε και γελω... στην φαση των εισαγωγων, πλακιδιων, για να γινει πιστευτος...κουβαλουσε παντου τα δειγματα).
Δισκαλε, δεν ξερω αν θα ομοιασεις στον Βαν Κονγκ, αλλα προσεχε γιατι η τρελα με την ευφυια την χωριζει μια κλωστη!
υγ.
Βλεπω η σελιδα που γραφουμε, εχει αριθμο 1204 , τυχαιο? ουτε φιλολογικο μνημοσυνο να καναμε στο ψευτορωμεικο. Γρηγορα, σαλπισε ανασυνταξη και εφ οπλου λογχη! Ας ελπισουμε ( το χουι) να υπαρξει καποιος Βατατζης μετα, να μην παει χαμενη η θυσια (τελευταιο).

υγ3.
κατα φωνη και ενα σημερινο λινκ, τυχαιο, σημερα?...
 

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Λεπόν

Δασκαλε εισαι μεγαλη μουρη, μαλλον και εσυ θα περασες καμια βολτα απο στουρναρη.
Καμία σχέσις, ότι έχω μάθει το έχω μάθει από την Παιδαγωγική Ακαδημία τότε είχε πολύ δυνατούς καθηγητάς
Γεροντοκορες δεν ηταν ακριβως, καλα το λεγανε το γραμμα,
δεν με ηννόησες , μια γεροντοκόρη ευρήκε μετά και του έκανε ιδιαίτερα μαθήματα του Σπυράκου κι εννοώ αυτήν ]
αλλα ο λεγαμενος δεν μπορεσε να κρατηθει ορθιος στο τελος. Μετα, επι συγκυβερνησεως μας ελεγε οτι αυτος ηταν υπερ της συνομοσπονδιας/φεντερεισον στην ευρ.οπη, πως διαολο τα ελεγε. Ο προεδρος που τον παντρεψε, ελεγε οτι το κακο εγινε οταν πηρε τη θεση, και μετα του πηραν τα μυαλα οι μαουνιεριδες οταν πηγε στο λοντινιουμ.
εμένα μου έκανε εντύπωσην πόσο μπούληδες και πολιτικοί πένηται ήσαν στην Νέα Δημαγωγία , ώστε να αναγκαστούν κάνουν εισαγωγή τους 3 καμπαλέρος απ' τον Καρατζαφέρη και φυσικά πόσο κωλοτούμπας και γλύφτης ο Σπυράδωνις ο οποίος άρχισε να λέγει τα ακριβώς αντίθετα για τον νέο αφεντικό του τον Σαμαρά
Ηταν στραβο το κλιμα (θυμασαι πως γιορταζαν τα ζομπι του πασοκ, οταν βγηκε ο τζεφρυ), ηταν και γκαλμουρους η νυφη,
ο άνθρωπος έχει σοβαρό θέμα, τελικώς για την αγαμία ρόλο δεν παίζουν μονον τα λεφτά...
ποιος αντιστεκεται στις σειρηνες? Εδω μετα κοτσαμ συγκαμμενος και εκτροχιαστηκε το τραινακι!
Ποιος Δασκαλε? Για αυτο λεω, μαζεψε την Ανεξαρτητος Μεραρχια, μηπως σωθουμε! Αμφιβαλλω αν ο πολ ποτ η ο βιντελα η ο νατζιμπουλαχ θα μπορουσε να κανει πλεον. Ο θεος να βαλλει το χερι του και ο μοσχοβος τα πυρηνικα
στην μοσχοβία δυστυχώς μονίμως έχουν έλλειψιν σκληρού συναλλάγματος. Άμα βάνεις τα λεφτά βάνουν ότι θέλεις αλλά λεπτά έχομε? Κι όταν βάλαμε τα λεφτά να ψωνίσουμε από το' ανταγωνιστικό μαγαζί είδες τι έπαθε ο Joe Han Jo Bu Lο
(βεβαια εσυ ειχες πεις για 200χιλ ουκρανιδες/σοβιετικες τοτες -αλλου που αυτες θα ηταν ακριδες)!
Ο πρασινοφρουρος, ηταν βαμμενος, αλλα ηταν ελληνας και τιμιος. Η διαδρομη του τελικα αυτο εδειξε και με κοστος που πληρωνει. (αλλη μαυρη ιστορια αυτη με τον κ/συμρτ/πολεμο, τελικα ενδεχεται οι λιρες τους, να ηταν απο δικος μας, μεταλλο! και κερατας και δαρμενος).
ακόμα αγνοείται η τύχη του. Ο μακαρίτης Σοφιανόπουλος είχε ανελκύσει πολλές φορές το θέμα από τον βυθό της αγνοίας
Ο αποτυχημενος και αποπεμφεις κινεζος, απο τον μπεκρουλιακα σεξομανιακο,
απ'ότι έχω αντιληφθεί, ο χοντρός πρέπει να τον έπαιρνε όπως ο θείος του
εγινε τελικα ο καταληλοτερος! Απο αυτα που λενε διαφοροι συντροφοι του, οι συμμοριες δεν ηταν αμερικανικες, αλλα γερμανικες. Τωρα που λες για αφεντικο, νομιζω οτι ελεγαν οτι ειναι καλος λογιστης, λογιστακος δηλαδη, αφου μαζι με τον παπαδημιο, εκανε τα γκρικ στατιστικς.
το έδιηγήτο ο Κολμερ πριν από 22-23 χρόνια ότι σιάχνουν τα δεδομένα όπως και ότι εδωροδοκούσαν τους αμερικανό-εβραίους από τα σπιτάκια αξιολόγησης , ισχυρίζετο ότι τον εφώναξε ο Λαμπράκης (ο πραγματικός πρωθυπουργός της ελλάδος) και του είπε ότι συνεχίζει να παίρνει τον μισθο του κανονικώς αλλά δεν χρειάζεται να προσέρχεται πλέον στο γραφείον και να γραφει τετοια πράγματα. εγώ θεωρώ ότι καλώς τα κάμανε όλα αυτά εκεί που διαφωνούσα τότε και τώρα ήτο ότι όλα τα λεπτά αυτής της φούσκας δανείων δεν έπεσαν στην παραγωγή αλλά σε μίζε ς και στους κυφήνες δημοσίους υπαλλήλους και συνταξιούχους

Προσπαθω να σκεφτω το σκηνικο με τα καλσον. Δεν θελω, γιατι αν το χωνεψω θα πεσω απο την Ακροπολη. Και σου ηρθε και φθηνα, αφου εφαγες λαχανο τις ιταλικες εισαγωγες-
είχα υψηλά ιδανικά. έχασα τον πακτωλό χρήματος επί κινέζου αλλά εκερδισα τον πακτωλό του μουνιού. Τώρα σχετικώς μ ε τα καλσόν και τα τσιγάρα, ήταν -συνήθως- φοιτήτριες που διέμεναν στον κοιτώνα του πανεπιστημίου σε παρθενικά στάδια σταδιοδρομίας που σε γουστάρανε για γαμπρό δεν ήτανε πουτάνες. Απλώς έβανες εσύ την βενζίνη σα να λέμε, πώς το λέει ο μάστορας 'δώσε κάτι για το μικρό" ,το καλσόν τα τσιγάρα, μπύρες και κάτι μαλακειούλες σα πιτσίνια ή μια μαλακεία σαν τυρί τσίχλα που τα χλαπάκιαζαν αυτές σα μεζέ μαζί με την μπύρα . Αγόραζες τα σύνεργα και μετά ερχόντουσαν στο διαμερισμά σου .

δηλ σκεψου να πηγαινες και ελληνικα πα.πουτσια, που ειχαμε παραγωγη, ακομα θα γαμουσες!
τις έδωκα ελληνικά (πα)πούτσια αλλά υποδήματα εφορούσαν όλες κάτι σα γοβάκια με μύτας σαν της Μαρίας Αντουανέττας δεν υπήρχαν τέτοια εν ελλάδι. Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΝ : υπήρχε μία μόδα τότες και όλες εκυκλοφορούσαν με τον κώλο όξω, ήτοι εφορούσαν κάτι πανταλόνια, αλλά η μέση του πανταλονιού ήταν στα μισα του κώλου Κάθε βράδυ στον δρόμο περνούσαν χιλιάδες κώλοι κι εσύ διάλεγες κωλάρες να γαμήσεις ! ΠΡΟΣΟΧΗ : όποια γαμούσες σου κατσικωνότανε, πάει μετά ήταν η κοπέλα σου, άλλαζα διαμερίσματα να τις ξεφορτωθώ. Όταν επερασε αυτή η μόδα κάπου το 2003 εσυνειδητοποίησα ότι η αντίστροφος μέτρησις είχε αρχίσει :( .

Δισκαλε, δεν ξερω αν θα ομοιασεις στον Βαν Κονγκ, αλλα προσεχε γιατι η τρελα με την ευφυια την χωριζει μια κλωστη!
Λες να αρχίσω κι εγώ να κυκλοφορώ με καμια μπέρτα? Παραφράζοντας θα γράψω ότι την επιτυχημένη επιχειρηματική δραστηριότητα από την φυλακή την χωρίζει μία λεπτή γραμμή, εδώ ίσως έχομε κάποιο θεματάκι... .
υγ.
Βλεπω η σελιδα που γραφουμε, εχει αριθμο 1204 , τυχαιο? ουτε φιλολογικο μνημοσυνο να καναμε στο ψευτορωμεικο.
τον (ξανά)έβαλαν φυλακή τον άνθρωπο που' το λεγε και αντί να ασχολούμεθα με αυτό ασχολούμεθα με τον κοροιδό - ιό. Μπεεεε-Μπεεεεεε... .
Γρηγορα, σαλπισε ανασυνταξη και εφ οπλου λογχη! Ας ελπισουμε ( το χουι) να υπαρξει καποιος Βατατζης μετα, να μην παει χαμενη η θυσια (τελευταιο).
πρότυπα σήμερον δε πρόκειται να υπάρξουν, η σήψις και οι ραδιουργίες είναι μεγαλύτερες και από τους (ψευτό)βυζαντινούς , αυτοί τουλάχιστον μέχρι το 1204 έιχαν τα προς το ζειν δεν εδανείζοντο , μετά το 1204 ήρχισαν να εδανείζονται από Γενουάτας και Ενετους (διάβαζε ιουδαίους) και είχαμε ετα γνωστά αποτελέσματα του 1453 που διαρκούν εώς σήμερον. και τα δάνεια φυσικά .

υγ3.
κατα φωνη και ενα σημερινο λινκ, τυχαιο, σημερα?...
καλά αυτός στην γαμήλιο φωτογραφία κι αν πρέπει να είναι για κλάμματα. Εάν τη σήμερον ημέρα παντρεύεσαι στα 25-27 κι έχεις 3 παιδιά κάτι σημαίνει αυτό περι του χαρακτήρος...
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Κάποτε στο Τεπελένι...Λοιπόν έμπαινες στο μαγαζί , μια τρύπα κι είχε τα καλσόν απλωμένα στον τοίχο με μανταλακια σα μπουγάδα, συνήθως κάτι ιταλικά ήσαν . Εδιάλεγε η γκόμενα το έπαιρνε η πωλήτρια και άνοιγε το πακέτο παρουσία της γκόμενας, έβαζε μέσα το χέρι και της έδειχνε το καλσόν, το χρώμα κι ότι δεν έχει ατέλειες διότι μετά την απομάκρυνσιν εκ του ταμείου αλλαγαι δεν εγένοντο,έβγαζε ο μπρούκλης - εγώ- το πορτοφόλι και έκλεινε το deal. ΜΙα φορά εσυνάντησα στην ελλάδα κάποιον κύριο που δούλευε στην BIC και μου' δωκε μια ολόκληρη σακκούλα με καλσόν, κάνανε Πάσχα !
:cheesy:
Ωραιες εποχες πραγματι!
 

jimloco

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2017
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπητοι Μουνοκυνηγοι,ειναι κανενας απο εσας στο Κιεβο,αυτες τις μερες;Ειμαι μια εβδομάδα εδω,εχω παρει τηλεφωνα απο πολλες γκομενες και εχω κανεις και τις συναντησεις μου,αλλα απο μουνι τπτ ακομη,μονο στα φιλια μενουμε...Καθε βοηθεια θεμιτή,οποιος μενεις Κιεβο και θελει συνάντηση να τα πουμε ας στείλει μυνημα...Αναμενω!!!
 

averkios

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
411
Like
59
Πόντοι
1
Τάσο τι άλογο είναι αυτό;αυτή έγινε μοντέλο;Αν την έχεις και σε καμιά άλλη φώτο ανέβασε την,πραγματικά πολύ δυνατό!!!
 

Συνημμένα

  • Αλογο.jpg
    Αλογο.jpg
    211,9 KB · Εμφανίσεις: 237

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Χαχαχα ... μονο που δεν αναφερομουν σε αυτην αλλα σε μια απο τις αλλες που ημασταν μαζι στο ibiza club
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Και συνηθως οι βιζιτες που γαμαω ειναι ηδη μοντελα :grin:

Καλη Χρονια! :D:



 

Συνημμένα

  • 95.jpg
    95.jpg
    219 KB · Εμφανίσεις: 351
  • 100.jpg
    100.jpg
    137,9 KB · Εμφανίσεις: 350
  • 102.jpg
    102.jpg
    126,6 KB · Εμφανίσεις: 349

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom