Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 684 45,4%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 219 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 377 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.507
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
:2funny:

Ακούσατε τη θέση της ΝΔ;Βάλτε και μια σημαία να κυματίζει εκεί στο συντριβάνι


DarlingIdolizedIndianabat-size_restricted.gif

2,9% και εκτός βουλής
Φιλάκια
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Κι εγώ θα επιμείνω:
Δηλαδή δεν θα είχες πρόβλημα να ζεις όπως ζει ο Τούρκος και να έχεις τον πούστη μπάσταρδο μογγόλο που όμως έχει αρχίδια και του κλάνει η ΕΕ τα αρχίδια?
Δηλαδη φιλε μου με λιγα λογια θελεις να ειμαι πλεονεκτης , να κοιταω μονο την παρτυ μου που περναω εγω καλα και να τα γραφω ολα στα αρχιδια μου. Δεν μπορω να το κανω αυτο τυπε. Δεν μπορω να βλεπω το δοξασμενο Ελληνικο Εθνος σε τετοια αισχρη κατασταση. Νομιζεις οτι στην επαρχια σε χωρια , σε νησια , σε φτωχογειτονιες ο Ελληνας ειναι ποιο καλα απο τον Μογγολο? Συγγνωμη φιλε μου ψαχτο λιγο σε τι οικονομικη κατασταση εχει περιελθει ο Ελληνας και τα ξαναλεμε. Δεν εχει ποιο κατω απο εδω ειμαστε στον πατο καταλαβε το. Ετσι οπως εισαι τωρα θα εισαι καλυτερα πιστευω εκτος Ευρωπης. Καλυτερα να μας αφησουνε ησυχους. Αλλα με τετοιο πλουτο που εχεις , τετοιο οικοπεδο που εισαι δεν τους ξεφορτωνομαστε με τιποτα , κορακια , τοκογλυφους κλπ
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Δηλαδη φιλε μου με λιγα λογια θελεις να ειμαι πλεονεκτης , να κοιταω μονο την παρτυ μου που περναω εγω καλα και να τα γραφω ολα στα αρχιδια μου. Δεν μπορω να το κανω αυτο τυπε. Δεν μπορω να βλεπω το δοξασμενο Ελληνικο Εθνος σε τετοια αισχρη κατασταση. Νομιζεις οτι στην επαρχια σε χωρια , σε νησια , σε φτωχογειτονιες ο Ελληνας ειναι ποιο καλα απο τον Μογγολο? Συγγνωμη φιλε μου ψαχτο λιγο σε τι οικονομικη κατασταση εχει περιελθει ο Ελληνας και τα ξαναλεμε. Δεν εχει ποιο κατω απο εδω ειμαστε στον πατο καταλαβε το. Ετσι οπως εισαι τωρα θα εισαι καλυτερα πιστευω εκτος Ευρωπης. Καλυτερα να μας αφησουνε ησυχους. Αλλα με τετοιο πλουτο που εχεις , τετοιο οικοπεδο που εισαι δεν τους ξεφορτωνομαστε με τιποτα , κορακια , τοκογλυφους κλπ

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Ο Σόιμπλε έδωσε 50 δις στον Αλεξέγιεφ για να φύγουμε, τα ξέρεις αυτά. Απλά τους ξαφνιάσαμε την πρώτη φορά. Την δεύτερη είχαν το σχέδιο στο συρτάρι.

Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι θα είμαστε καλύτερα εκτός Ευρώπης... μάλλον πλανάσαι πλάνην οικτράν. Δες τους άλλους Βαλκάνιους που κόπτονται να μπούνε Ευρώπη. Θα μου πεις ότι η Νορβηγία δεν είναι... η Αγγλία έφυγε... θεωρείς ότι είμαστε σαν αυτές τις χώρες? Κοίτα τα οικονομικά στοιχεία. Κι αν φεύγαμε από Ευρώπη το ελληνικό χωριό/επαρχία που λες θα ήταν ακόμη πιο φτωχό. Εκτός αν πιστεύεις ότι ο Έλληνας θα γυρίσει στο χωράφι ή στην οικοδομή. ΕΣΥ θα πήγαινες?
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Ο Σόιμπλε έδωσε 50 δις στον Αλεξέγιεφ για να φύγουμε, τα ξέρεις αυτά. Απλά τους ξαφνιάσαμε την πρώτη φορά. Την δεύτερη είχαν το σχέδιο στο συρτάρι.

Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι θα είμαστε καλύτερα εκτός Ευρώπης... μάλλον πλανάσαι πλάνην οικτράν. Δες τους άλλους Βαλκάνιους που κόπτονται να μπούνε Ευρώπη. Θα μου πεις ότι η Νορβηγία δεν είναι... η Αγγλία έφυγε... θεωρείς ότι είμαστε σαν αυτές τις χώρες? Κοίτα τα οικονομικά στοιχεία. Κι αν φεύγαμε από Ευρώπη το ελληνικό χωριό/επαρχία που λες θα ήταν ακόμη πιο φτωχό. Εκτός αν πιστεύεις ότι ο Έλληνας θα γυρίσει στο χωράφι ή στην οικοδομή. ΕΣΥ θα πήγαινες?
Αν ειχα οικονομικη αναγκη και βεβαια θα πηγαινα. Απο την αλλη δεν θα σου πω ψεμματα. Ειμαι σε συγχυση ποιο ειναι καλυτερο αυτο το μαυρο χαλι , η απολυτη εξαθλιωση σε ολα τα επιπεδα μεσα στην Ευρωπη , η εκτος Ευρωπης με διαφορετικο μαυρο χαλι. Αν υπηρχε πλανο , ηγετης για την πατριδα , θα μας ηθελα εκτος Ε.Ε. με συνορα που θα μπαινανε ολοι μονο με βιζα οπως παλια. Δεν πιστευω οτι ποτε η δικη μας οικονομια θα μπορεσει εντος Ευρωπης να ανταγωνιστει τα μεγαθηρια αλλων προηγμενων οικονομιων. Θα καταντησουμε μολις φυγει η αρρωστεια αυτο που θελουνε , οι σερβιτοροι ολων των προηγμενων χωρων της Ευρωπης.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.762
Like
714
Πόντοι
96
εντος καπιταλιστικου πλαισιου δεν μπορει να επιβιωσει κανενα εθνος κρατος
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Αν ειχα οικονομικη αναγκη και βεβαια θα πηγαινα. Απο την αλλη δεν θα σου πω ψεμματα. Ειμαι σε συγχυση ποιο ειναι καλυτερο αυτο το μαυρο χαλι , η απολυτη εξαθλιωση σε ολα τα επιπεδα μεσα στην Ευρωπη , η εκτος Ευρωπης με διαφορετικο μαυρο χαλι. Αν υπηρχε πλανο , ηγετης για την πατριδα , θα μας ηθελα εκτος Ε.Ε. με συνορα που θα μπαινανε ολοι μονο με βιζα οπως παλια. Δεν πιστευω οτι ποτε η δικη μας οικονομια θα μπορεσει εντος Ευρωπης να ανταγωνιστει τα μεγαθηρια αλλων προηγμενων οικονομιων. Θα καταντησουμε μολις φυγει η αρρωστεια αυτο που θελουνε , οι σερβιτοροι ολων των προηγμενων χωρων της Ευρωπης.

Εγώ πιστεύω ότι θα το καταφέρει σε κάποια στιγμή. Αρκεί να τρέχει την χώρα κάποιος που να ξέρει φίλε. Κι ο Μιχαλολιάκος ή ο κασίδας δεν ξέρουν. Και μην με παρεξηγείς, σε όλα αυτά που λες εγώ μαζί σου είμαι! Δεν θέλω ΚΑΝΕΝΑΝ λάθρο κι όσοι είναι λάθρο να φάνε απέλαση. Αν κάποιος έρθει εδώ με την οικογένειά του, δεν ενοχλεί και ζει και δουλεύει εδώ, δεν με πειράζει. Επίσης πιστεύω ότι υπάρχει σχέδιο για ισλαμοποίηση της ευρώπης από τα μουνόπανα τους ασιάτες και γι' αυτό είμαι υπέρ των ΚΛΕΙΣΤΩΝ συνόρων. Χερσαίων ΚΑΙ θαλάσσιων. Κι επίσης είμαι υπέρ των ΚΛΕΙΣΤΩΝ δομών και διαδικασία fast track απέλασης. Αν γίνει αυτό, τότε να μου το θυμηθείς σε 1-2 χρόνια θα έρχονται ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ (οι οποίοι επίσης θα απελαύνονται). Εγώ γουστάρω είσοδο στην χώρα μου όπως γίνεται στην Αμερική: αίτηση βίζας και ΑΝ εγκριθεί. Αν δεν εγκριθεί, το μπούλο!

Οπότε μην νομίζεις ότι δεν υπολογίζω αυτά που λες περί λάθρο ή ότι τα περνάω στο ντούκου. Αλλά αυτό είναι ΕΝΑ θέμα (σοβαρό, δε λέω ότι δεν είναι σοβαρό). Μια χώρα όμως έχει και πολλά άλλα (σοβαρά επίσης) θέματα κι έχω την εντύπωση ότι τύποι σαν τον Μιχαλολιάκο και τον κασίδα δεν το 'χουν με τα υπόλοιπα....
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Εγώ πιστεύω ότι θα το καταφέρει σε κάποια στιγμή. Αρκεί να τρέχει την χώρα κάποιος που να ξέρει φίλε. Κι ο Μιχαλολιάκος ή ο κασίδας δεν ξέρουν. Και μην με παρεξηγείς, σε όλα αυτά που λες εγώ μαζί σου είμαι! Δεν θέλω ΚΑΝΕΝΑΝ λάθρο κι όσοι είναι λάθρο να φάνε απέλαση. Αν κάποιος έρθει εδώ με την οικογένειά του, δεν ενοχλεί και ζει και δουλεύει εδώ, δεν με πειράζει. Επίσης πιστεύω ότι υπάρχει σχέδιο για ισλαμοποίηση της ευρώπης από τα μουνόπανα τους ασιάτες και γι' αυτό είμαι υπέρ των ΚΛΕΙΣΤΩΝ συνόρων. Χερσαίων ΚΑΙ θαλάσσιων. Κι επίσης είμαι υπέρ των ΚΛΕΙΣΤΩΝ δομών και διαδικασία fast track απέλασης. Αν γίνει αυτό, τότε να μου το θυμηθείς σε 1-2 χρόνια θα έρχονται ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ (οι οποίοι επίσης θα απελαύνονται). Εγώ γουστάρω είσοδο στην χώρα μου όπως γίνεται στην Αμερική: αίτηση βίζας και ΑΝ εγκριθεί. Αν δεν εγκριθεί, το μπούλο!

Οπότε μην νομίζεις ότι δεν υπολογίζω αυτά που λες περί λάθρο ή ότι τα περνάω στο ντούκου. Αλλά αυτό είναι ΕΝΑ θέμα (σοβαρό, δε λέω ότι δεν είναι σοβαρό). Μια χώρα όμως έχει και πολλά άλλα (σοβαρά επίσης) θέματα κι έχω την εντύπωση ότι τύποι σαν τον Μιχαλολιάκο και τον κασίδα δεν το 'χουν με τα υπόλοιπα....
Συμφωνουμε στα περισσοτερα που λες. Για Μιχαλολιακο ουτε συζητηση μακρια και αγαπημενοι. Για Κασιδιαρη ειμαι ποιος θετικος με πολλες ενστασεις σε πολλα θεματα. Ομως τον προτιμω απο Τσιπρα η Φωφη , η Βελοπουλο , η Μπαρουφακη , η Κουτσουμπα ακομη και απο Κουλη. Δεν ειναι πολιτικοι ηγετες. Αν ειχαμε Καραμανλη γερο , Αντρεα Παπανδρεου , Μητσοτακη γερο , Αβερωφ , Ραλλη κλπ, εστω Καραμανλη νεο η Σαμαρα προδοτη , αυτοι τουλαχιστον ητανε ηγετες. Αυτοι που εχουμε τωρα δεν ειναι πολιτικοι , ειναι υποχειρια των ξενων δανειστων , των ξενων συμφεροντων.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Συμφωνουμε στα περισσοτερα που λες. Για Μιχαλολιακο ουτε συζητηση μακρια και αγαπημενοι. Για Κασιδιαρη ειμαι ποιος θετικος με πολλες ενστασεις σε πολλα θεματα. Ομως τον προτιμω απο Τσιπρα η Φωφη , η Βελοπουλο , η Μπαρουφακη , η Κουτσουμπα ακομη και απο Κουλη. Δεν ειναι πολιτικοι ηγετες. Αν ειχαμε Καραμανλη γερο , Αντρεα Παπανδρεου , Μητσοτακη γερο , Αβερωφ , Ραλλη κλπ, εστω Καραμανλη νεο η Σαμαρα προδοτη , αυτοι τουλαχιστον ητανε ηγετες. Αυτοι που εχουμε τωρα δεν ειναι πολιτικοι , ειναι υποχειρια των ξενων δανειστων , των ξενων συμφεροντων.

Χεχε όχι εδώ διαφωνούμε!

Δεν είναι ηγέτης να 'ναι κι ότι να 'ναι! Κι ο Χίτλερ ηγέτης ήταν... ηγετάρα κιόλας, παραλίγο να γαμήσει όλο τον κόσμο! Αυτό τι σημαίνει? Ότι ήταν καλός ηγέτης? Πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι άκυροι εντελώς! Όσο για τον κασίδα... νομίζω ΔΕΝ είναι ηγέτης ακριβώς επειδή από οικονομία και management έχει μαύρα μεσάνυχτα. Κι εκτός από αυτό... έχει και κολλημένο μυαλό. Θεωρείς ότι θα σε εκπροσωπήσει επάξια έξω?

Εγώ τον παραδέχομαι μόνο για τις φάπες στην κανέλλη!!! :tooth:
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Χεχε όχι εδώ διαφωνούμε!

Δεν είναι ηγέτης να 'ναι κι ότι να 'ναι! Κι ο Χίτλερ ηγέτης ήταν... ηγετάρα κιόλας, παραλίγο να γαμήσει όλο τον κόσμο! Αυτό τι σημαίνει? Ότι ήταν καλός ηγέτης? Πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι άκυροι εντελώς! Όσο για τον κασίδα... νομίζω ΔΕΝ είναι ηγέτης ακριβώς επειδή από οικονομία και management έχει μαύρα μεσάνυχτα. Κι εκτός από αυτό... έχει και κολλημένο μυαλό. Θεωρείς ότι θα σε εκπροσωπήσει επάξια έξω?

Εγώ τον παραδέχομαι μόνο για τις φάπες στην κανέλλη!!! :tooth:
Τι να πω ειμαστε σε τελμα , χωρις ηγετες , με λαο αντε γεια , με χωρισμενους σε πολλα κομματια οσους μπορουσανε εστω ολοι μαζι να κανουνε κατι. Πολυ δυσκολα τα πραγματα , με Εθνικα θεματα που καινε και τον Μογγολο ετοιμο για Μπαμ. Ιδωμεν.
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496
Ε ναι βεβαια, γιατι ολοι ξαφνικα αγαπησατε πολυ το κέντρο και σας επιασε ο πονος για την υποβαθμιση του
εσεις το παιζατε Χ.0. κατα των λ/μεταναστων και μακεδονομαχοι μεχρι να σας ψηφισουν.. τωρα 5*, συντριβανια, επιδοματα, και την παπια για (λιμνες)
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496
Το Ισλαμ είναι ασύμβατο με τον ευρωπαϊκό πολιτισμό.
Οι μουσουλμάνοι λαθρο έρχονται εδω για να παρουν επιδοματα και δωρεάν στεγαση,να εκμεταλλευτούν το ευρωπαϊκό κράτος πρόνοιας και να εποικισουν τις χώρες χωρίς να θέλουν και να μπορούν να ενσωματωθούν,να εγκληματησουν. Αυτο είναι το σημαντικό
:thumbsup:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Εγω δε λεω οτι θα παθουμε κατι χειροτερο απαραιτητα αν τα τσουγκρισουμε με την ΕΕ, απλα το συγκεκριμενο θεμα ειναι κατι το οποιο μπορει να παιξει ως σεναριο και ο κοσμος πρεπει να το γνωριζει εκ των προτερων για να δουμε μεχρι που ειναι διατεθειμενος να φθασει. Δλδ αν για να γλυτωσει η χωρα για τους λαθρομεταναστες πρεπει να τα σπασουμε με την ΕΕ, τοτε ο κασιδιαρης πρεπει να το πει για να ξερει και ο αλλος τι ψηφιζει. Αλλιως ακομα και να βγει κυβερνηση θα τον ριξουν. Δλδ πες οτι εκλεγεται για να διωξει τους λαθρο. Και πες οτι παει να το κανει, η ΕΕ του κλεινει τη στροφιγγα και ξαφνικα πρεπει να τα σπασει με την ΕΕ αν θελει να συνεχισει. Εκει αν ο λαος ειναι απροετοιμαστος για κατι τετοιο θα μπερδευτει. Θα βγουν οι αλλοι θα πουν "ααα ο Κασιδιαρης ριχνει τη χωρα στα βραχια, θα μας βγαλει απ'την ΕΕ, θα μας κανει κρατος-παρια ενω δεν εκλεχθηκε για να μας βγαλει απ'την ΕΕ"... καταλαβες τι λεω.

Η Ουγγαρία και η Πολωνία που έχουν πρόβλημα με την ΕΕ;; Πέρα από άρθρα και ανακοινώσεις; Συγκεκριμένα και στην Ουγγαρία πρόσφατα δόθηκαν στον Ορμπάν απεριόριστες αρμοδιότητες. Είδες κάτι διαφορετικό από άρθρα και ανακοινώσεις; Ο ραγιαδισμός μας είναι η μόνη αλυσίδα που έχουμε. Η μόνη....
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.275
Κριτικές
49
Like
22.358
Πόντοι
24.596

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.275
Κριτικές
49
Like
22.358
Πόντοι
24.596
push back τυπε,απλα και ηρεμα,δεν μπορει να ξεκιναει μια και μονο βαρκα απο τα παραλια,να το ξερεις σε live χρονο,να εχεις δεκαδες σκαφη του λιμενικου και να την αφηνεις να μπει.
αρα δεν θελεις να την αποτρεψεις.
αρα εισαι λαθρολαγνος μεχρι τον μυελο των οστων :S :S :S
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.503
Κριτικές
16
Like
13.738
Πόντοι
6.515
Η Ουγγαρία και η Πολωνία που έχουν πρόβλημα με την ΕΕ;; Πέρα από άρθρα και ανακοινώσεις; Συγκεκριμένα και στην Ουγγαρία πρόσφατα δόθηκαν στον Ορμπάν απεριόριστες αρμοδιότητες. Είδες κάτι διαφορετικό από άρθρα και ανακοινώσεις; Ο ραγιαδισμός μας είναι η μόνη αλυσίδα που έχουμε. Η μόνη....

Ουγγαρια, πολωνια δεν τις φορτωνει με λαθρο η ΕΕ δεν μπορει να τις εκβιασει γιατι δεν χρωστανε τα μαλλιοκεφαλα τους
Δεν ειχαν παπαντρεου - καραμανλη να δινουν συνταξεις σε αγεννητους ΕΑΜ ουτε αγαμες κορασιδες  :takethis:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.275
Κριτικές
49
Like
22.358
Πόντοι
24.596
αυτες τις ημερες ειναι και τα γενεθλια της Μυρτους που βιασε ο πακι.
Σε ποσους Αφγανους εδωσε ιθαγενεια σημερα η ΝΔ να βιαζουν και να πετουν απο γκρεμους πιο ανετα :think:
:S :S :S
 
  • Like
Αντιδράσεις: Iso13

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.091
Κριτικές
2
Like
8.838
Πόντοι
2.456

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom