Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Αμάν. Λες να παθουμε τέτοια α πλακα?  Πηραιως έχω.. ας βγάλω κάνα 200ρι ευρώ από Θεσσαλονίκη να είμαστε σιγουροι

Εχει και αρκετα καταστηματα Πειραιως στο Κιεβο

Κανε μια ερωτηση στην Τραπεζα σου ...μη παθεις καμμια φρικη .

Το 200αρι που μπορει να εχεις μαζι σου μη το αλλαξεις στο αεροδρομιο ...δεν εχουν καλη τιμη .
Στο κεντρο να το αλλαξεις που δινουν πολυ καλυτερη .

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ευχαριστώ πολύ παιδιά .Θα βγάλω κάρτα από Το αεροδρόμιο (kievstar). Στις 5:30 πεταω.. Να βγάλω χρήματα από Ελλάδα η κατευθείαν στο Κίεβο με την κάρτα? Να κάνω γριβνα κατευθείαν..Θα ρθει μια Ουκρανιδα να με πάρει από το airport. Έχω ήδη κάποια κονέ άλλα καλύτερα με κατατοπιζετε από δω

Να βγάλεις από Ελλάδα τουλάχιστον 1000 ευρώ.Αν δε λειτουργήσει η κάρτα σου Ουκρανία,την πούτσισες.
Τα 1000 ευρώ τα κρύβεις στο διαμέρισμα,άλλα στα ρούχα κτλ.
Εγώ έτσι την πάτησα το 2015.Εσκασα Κίεβο με 2000 ευρώ,ξόδεψα 1000 σε δυο μέρες,μετά πήγα να αγοράσω iphoni για τη γκόμενα και η EC κάρτα δε λειτουργούσε.Μετά έμαθα ότι δουλεύει μόνο στην ΕΕ.
Τώρα μπορείς πλέον να πας στην τράπεζα και να ζητήσεις να σου ανοίξουν τη δυνατότητα για αναλήψεις Ουκρανία,αλλιώς μπορείς να βγάλεις λεφτά μόνο με πιστωτική όπου όμως υπάρχει limit up στο ποσό που βγάζεις.
Αν έχεις πιστωτική και δε χρειάζεσαι ιδιαίτερα γούστα φτάνουν και 500 ευρώ να πάρεις μαζί αφού θα μπορείς να πληρώνεις παντού με πιστωτική.
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Τι ξενερωμα.  Πλήρωσα κάνα 35ρι σε μέτριο μαγαζί με το κονέ μου (Ουκρανιδα) και εφυγα νηστικός όλα τα πιάτα ούτε μισή μερίδα.. ρε πάνε καλά αυτοί?
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Τι ξενερωμα.  Πλήρωσα κάνα 35ρι σε μέτριο μαγαζί με το κονέ μου (Ουκρανιδα) και εφυγα νηστικός όλα τα πιάτα ούτε μισή μερίδα.. ρε πάνε καλά αυτοί?
Τα έχουμε πει φίλε αυτά! Όλοι νομίζουν πως είναι φτηνά αλλά η αλήθεια είναι αυτή που είδες! Πες στη δικιά σου να σου κάνει μπόρσ σπίτι ή παραγγείλτε σούσι! Είναι καλό και φτηνό !
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Μα να πω ότι την έκανα ταράτσα πάει στα κομμάτια.. στην Ελλάδα με 35 δε μπορείς να σηκωθείς απ το τραπέζι σε χασαποταβερνα.
Εκει Που γέλασα ήταν όταν είδα να φέρνουν ποτήρια για νερό αυτά τα πλαστικά τα διαφημιστικά της coca cola..
Ας πάω και κέντρο αυριο με το καλό για καφε με άλλο κονέ και βλέπουμε...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Για νορμάλ μερίδες πρέπει να πας σε τούρκικο όπως το Turkish house στην Κρεσάτικ.
Όλα τα αλλα εχοζν μικρες μεριδες.Επισης το εστιατοριο του Cym κατι κανει.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Στο αεροδρομιο ειναι 3 γκισεδες ( Vadofone , Kievstar kai LIfe )  οποια θες παρε

Επισης , μπορεις να αλλαξεις χρηματα στο αεροδρομιο  ή εαν κανεις αναληψη απο τα  μηχανηματα στο αεροδρομιο δεν δινουν πανω απο 500 γριβνες

Επισης βεβαιωσου οτι η Καρτα σου ( debit ) θα δουλευει στην Ουκρανια .
Καποιες τραπεζες πχ Εθνικη θα πρεπει να τους παρεις τηλ και να τους ενημερωσεις που θα εισαι και για ποιο διαστημα για να επιτρεψουν αναληψεις εκτος Ελλαδος
Συνήθως με το που δούνε ανάληψη χρηματων από άλλη χώρα μπλοκάρουν την κάρτα.Το έπαθα στη Νέα Υόρκη!Πήρα τηλέφωνο Ελλάδα δίνοντας όλα τα στοιχεία μου και την ξεμπλοκαραν.
  Καλύτερα από πριν να πάρεις ένα τηλέφωνο στην τράπεζα.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Συνήθως με το που δούνε ανάληψη χρηματων από άλλη χώρα μπλοκάρουν την κάρτα.Το έπαθα στη Νέα Υόρκη!Πήρα τηλέφωνο Ελλάδα δίνοντας όλα τα στοιχεία μου και την ξεμπλοκαραν.
  Καλύτερα από πριν να πάρεις ένα τηλέφωνο στην τράπεζα.
Αυτο Δημητράκη γίνεται επειδή είναι σε έξαρση το atm skimming και η κλωνοποίηση καρτών
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Oxi
O τραμαντουνας ητανε
Πηγε να χακαρει τον πορνομεταναστη να μεινει αφραγκοσ στο νιου γιορκ  :heavymetalbig:
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Ανάληψη κάνω κανονικά.  Και πληρώνω με κάρτα. Μου  φάγανε και 1500 Γρίβνα αυτοί με τις μαϊμούδες στο κέντρο.  Ο ένας μου έδωσε τη μαϊμού ο αλλος μου πέταξε μια άλλη στο κεφάλι ώσπου να καταλάβω τι γίνεται μου τα ξαφρισανε.. Τώρα στο θέμα πρώτες εμπειρίες.  Μπορείς να παίξεις με tinder και Facebook και να βγαίνεις κάθε μέρα ραντεβού με άλλη δε χρειάζεται να τρως χρήμα και μπόμπες στο Caribbean. Το βραδι μετά τις 11 Δεν υπάρχει ψυχη στους δρόμους και μιλάω για κέντρο. Οι γκομενες αν πάει 8 δε βγαίνει καμία.  Δε φυστικωσα ακόμα κάτι φιλιά πέσανε με μια δικηγόρο. Σχεδόν κάναμε σχέση.  Ειδωμεν . Τις πάω όλες για φαγητό στο Mafia στην πλατεια ελευθεριας .καλό και οικονομικό bar. Σήμερα μου τελειώσανε και τα χρήματα λέω να πάω να βγάλω σε μηχάνημα..  Θα έχει πολύ προμήθεια.  Σε πιο να πάω ξέρει κανείς?
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
785
Κριτικές
12
Like
2.176
Πόντοι
496
Προσοχή με όλους αυτους στο κέντρο του κιέβου,ειδικά αν έχουν και ζώα διότι είναι στο κόλπο να σου φάνε λεφτά. Πέρασα απο δίπλα και ευτυχώς φίλος απο την παρέα γνώριζε τί ακριβώς γίνεται και δεν με κλέψανε.
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Σημερινό ραντεβού με μουναρα 25 χρονών. Μου ζήτησε 500 γριβνα για επιστροφή στο σπίτι. Είναι μακριά λέει..  εννοείται ότι δεν της τα έδωσα. Πάρε 100 λέω και αλλη φορά θα το λες από την αρχη
 
  • Like
Αντιδράσεις: flynow

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
H privat bank ειναι οκ κανα 5€ προμηθεια προσεχε ΜΗΝ επιλεξεισ τονκουτσ το δικο τουσ ζητα μονο ευρω
Μην παρεις την δικη τους προσφορα σε χρθβνα
Ερωτηση ακομα δεν γαμησες ειναι εμφανες που διαολο τα χαλασςς τα λεφτα ??
Μου φαθνεται υοαρχουν χεθροτεροι απο κμαν
Ευκολα ειναι λες να βγεις
Ναι και τι μ αυτο??
Προσεχε γιατι εχεις γιενι φαση ταιστε ψεκαστς τελειώσατε
Μονο ο κμαν τακανε αυτα παλια
Τωρα βλεπω γινατε σχολη
Παρατε τα  φαγητα
Πηγαινε για καφε κ πεστη στα ισια με χαρτζηλικι η αγατητηλικι
Αν καποιια ενδιαφερεται θαβφανει
Αλλιως θα ταισςις το μισο κιεω κ θα φυγεις απρακτοσ
Προσωπθκα πιστευω θα γραψετε ζερο εκτισ αν κατεβασετε πολυ το λεβελ
Ειναι ακυρο το μερος
Μονο για μονιμουσ που κυνηγαν πουρες ειναι
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Ταβπραγματα ειναι απλα
Εχεις μπιζνες πασ κιεβ κινυποφερεις απο γκομενς
Θες να κανςις τον αγαπητικο? Πας Ντνιπροπετρόφσκ η Ζαπατνα κ κυνηγας στα ισια με καλη εμφανιση κ καποια βασικα ρωσσικα
Θες να γαμησεις σιγουρα πουτανες κ πολλες σε καλες ριμες
Πας Οντεσαα εκτοσ ιουκιο κι Αύγουστο
Αυτα είναι
Το κιεβο δεν κολαει πουθενα αν σεν εχςις μπίζνες η κονε δυνατα
Ο κμαν που παςι ειναι ενας βλακας κ μισοσ εξ ου κ τα χαλια αποτελεσματα που εχει μονιμα
Κακη επιλογη φιλε
Παρολα αυτα ουντατσι
Κατεβαστε τον πηχη χαμηλα αλλθως δεν θα κανετε κατι.ειναι ακυρο το μερος για ξενους
:walkingpenis:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Τι ξενερωμα.  Πλήρωσα κάνα 35ρι σε μέτριο μαγαζί με το κονέ μου (Ουκρανιδα) και εφυγα νηστικός όλα τα πιάτα ούτε μισή μερίδα.. ρε πάνε καλά αυτοί?
το φαι 20 εκανε
Τα 15 τα πηρε αυτη προμηθεια
Μην κιυβαλας μαζι σου κ σε πανε οπου θελουν οαιρνουν προμηθεια απο τα μαγαζια
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Σημερινό ραντεβού με μουναρα 25 χρονών. Μου ζήτησε 500 γριβνα για επιστροφή στο σπίτι. Είναι μακριά λέει..  εννοείται ότι δεν της τα έδωσα. Πάρε 100 λέω και αλλη φορά θα το λες από την αρχη
500 ρε τυπε αν βγει με τρεις μλκες και απο ενα να παρει ειναι 18ε μπορει κ απο δυο οπτεβπαει 35€
Κανει κ βολτα με ρο μετρο κ βγαζει μερικαματο
Παπαριες κιεβιτικες για κμανους
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Είπα να δοκιμάσω έτσι..  βασικά τα βρήκα με μ7α δικηγόρο.. αν με σπιτωσει έχει καλώς. Αλλιώς την κάνω. Δεν έχω φάει και καμία περιουσία.  5 μέρες κάνα 200ρι . Σε δωμάτια των 25 ευρώ μένω
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Ok πασο νομιζα ειχες φαει κανα 2000 ηδη
Με δικηγορους κλπ θα καψεις πολλα χρηματα για το τιοοτα
Ειναι ψωνισμςνες θα σε τρεχει δεξια κι αριστερά να κανει το εφς της
Δηλ θα κανεις τοση φασαρία για ΜΙΑ ΝΤΕΒΟΥΣΚΑ ??αν επιτρέπεται ηληκιας???
Τι να πω
Καλη τυχη αλλα τζαπα κοπος τετοθο ταξιδι για να δεις μια
 

Rambo_5

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2019
Μηνύματα
10
Like
4
Πόντοι
0
Παιδια με ψηνει πολυ η ουκρανια,αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω το κρυο τωρα το χειμωνα γιατι εχω μαθει με το μεσογειακο κλιμα της Ελλαδας χρονια..Να κανω υπομονη μεχρι την ανοιξη?
 

dimitriseas

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
122
Κριτικές
1
Like
36
Πόντοι
1
Παιδιά ενταξει .. μην κάνετε ότι τα ξέρετε όλα.
Με την κοπέλα πήγαμε σε φτηνο μαγαζί. Δεν είναι όλες το ίδιο .  Είναι 35 χρονών. Δεν είναι καθόλου ψωνισμενη. Να διευκρινίσω κάτι. Είμαι εδώ να ενημερωνω για δικές μου γκάφες μην την πατήσει κ άλλος σαν εμένα. Φυσικά δεν είμαι ο πρώτος ελληνας που ήρθε Κιεβο αλλά από το να παίρνω πληροφορίες οπως κανουν μερικοι και να μη μοιράζομαι το θεωρώ μαλάκια .
 
  • Like
Αντιδράσεις: flynow

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom