Νέα

Mini cooper S vs audi s3 8L μεταχειρισμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GetYouBarbara
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

GetYouBarbara

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
5.110
Κριτικές
89
Like
10.579
Πόντοι
25.015
Εχει κανενας εμπειρια απο αυτα τα 2 αυτοκινητα? Εμενα προσωπικα παντα ηταν ονειρο μου να παρω S3 αλλα το 8P το οποιο βγαινει πιο ακριβο αλλα ειναι 2.0 λιτρο ενω το παλιοτερο ειναι 1.8 και με λιγοτερα αλογα αρα μαλλον και πιο οικονομικο.
Το μινι απο την αλλη το ειχε ο κολλητος μου παλια και ηταν πολυ γρηγορο, χωρουσε παντου και ηταν γκομενο μαγνητης αφου ολα τα πουτανακια το γουσταραν. Ασε που πλεον το μινι κραταει πιο καλα ενω το σ3 φαινεται πολυ παλιο αμαξι.
Επισης εχω μπερδευτει με τα μινι, εχουν βγει διαφορα μοντελα και δεν ξερω ποιο να επιλεξω.
Το μπατζετ ειναι γυρω στα 8000ε. μιλαω για μεταχειρισμενο.

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο καποιους που ειχαν εμπειρια απο τα αμαξια αυτα.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.421
Πόντοι
2.487
αν θες να παρεις αυτοκινητο για να γαμας, παρε το mini (αν και το θεωρω απιθανο να σου κατσει γκομενα με το mini να εχει συμβολη σε αυτο).
αν γουσταρεις την απολυτη οδηγικη εμπειρια, εισαι αντρας γκαγκαρος και δεν εχεις ανασφαλειες παρε το audi.

υπαρχουν καποια πραγματα που ξεχωριζουν τους αντρες απο τα αντρακια.
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.825
Κριτικές
10
Like
466
Πόντοι
3.245
αν θες να παρεις αυτοκινητο για να γαμας, παρε το mini (αν και το θεωρω απιθανο να σου κατσει γκομενα με το mini να εχει συμβολη σε αυτο).
αν γουσταρεις την απολυτη οδηγικη εμπειρια, εισαι αντρας γκαγκαρος και δεν εχεις ανασφαλειες παρε το audi.

υπαρχουν καποια πραγματα που ξεχωριζουν τους αντρες απο τα αντρακια.



:thumbsup: :thumbsup: Ακριβως ετσι.
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
αυτοι που ξερουν δεν αγοραζουν ποτε μεταχειρισμενα αυτου του τυπου.. και ο λογος ειναι απλος οι περισσοτεροι που τα εχουν τα σκιζουν πραγμα που θα πει οτι 70 με 80 % θα σκασει η μπομπα στα χερια σου. αμαξια σαν αυτα μονο αν ξερεις πολυ καλα αυτον που το ειχε . αποψη μου
 

Autokinitas

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2019
Μηνύματα
130
Κριτικές
4
Like
525
Πόντοι
21
αυτοι που ξερουν δεν αγοραζουν ποτε μεταχειρισμενα αυτου του τυπου.. και ο λογος ειναι απλος οι περισσοτεροι που τα εχουν τα σκιζουν πραγμα που θα πει οτι 70 με 80 % θα σκασει η μπομπα στα χερια σου. αμαξια σαν αυτα μονο αν ξερεις πολυ καλα αυτον που το ειχε . αποψη μου
  :dancing:  :dancing:  τα είπε όλα  :respect:
 
OP
OP
GetYouBarbara

GetYouBarbara

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
5.110
Κριτικές
89
Like
10.579
Πόντοι
25.015
Εχετε δικιο ολοι σας. Πηγα ειδα ενα audi s3 ο νεαρος που το ειχε πρεπει να το εχει σκισει. Μακρια μαλλον απο τετοια αμαξια. μονο αν βρω απο καμμια γκομενα κανα cooper S η κανεναν γνωστο
 
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
195
Like
4
Πόντοι
1
Αμα πρεπει να παρεις οπωσδηποτε ενα απ τα 2 βρες ενα απο 1ο ιδιοκτητη χωρις μετατροπες και με λιγα χλμ.
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
Εχει κανενας εμπειρια απο αυτα τα 2 αυτοκινητα? Εμενα προσωπικα παντα ηταν ονειρο μου να παρω S3 αλλα το 8P το οποιο βγαινει πιο ακριβο αλλα ειναι 2.0 λιτρο ενω το παλιοτερο ειναι 1.8 και με λιγοτερα αλογα αρα μαλλον και πιο οικονομικο.
Το μινι απο την αλλη το ειχε ο κολλητος μου παλια και ηταν πολυ γρηγορο, χωρουσε παντου και ηταν γκομενο μαγνητης αφου ολα τα πουτανακια το γουσταραν. Ασε που πλεον το μινι κραταει πιο καλα ενω το σ3 φαινεται πολυ παλιο αμαξι.
Επισης εχω μπερδευτει με τα μινι, εχουν βγει διαφορα μοντελα και δεν ξερω ποιο να επιλεξω.
Το μπατζετ ειναι γυρω στα 8000ε. μιλαω για μεταχειρισμενο.

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο καποιους που ειχαν εμπειρια απο τα αμαξια αυτα.

oτι και να παρεις κοιτα να εχεις λεφτα για τα συνεργεια μετα
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.764
Κριτικές
6
Like
3.438
Πόντοι
736
Εχετε δικιο ολοι σας. Πηγα ειδα ενα audi s3 ο νεαρος που το ειχε πρεπει να το εχει σκισει. Μακρια μαλλον απο τετοια αμαξια. μονο αν βρω απο καμμια γκομενα κανα cooper S η κανεναν γνωστο
Η εκτός αν το βρεις σε καλη τιμη , οπότε να εχεις καβάτζα τα λεφτα που θα περισσέψουν , σε περίπτωση που χρειαστει επισκευές.
 

Al Petsiklan

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
73
Κριτικές
8
Like
126
Πόντοι
0
Επειδη το αμαξι μου εχει το ιδιο μοτερ με του cooper S... φιλικά, μεινε μακρια. Το ενα προβλημα μετα το αλλο. Ξεκινας απο βαλβιδα υψηλης πιεσης, που γνησια κανει περίπου ενα χιλιαρικο, και μπορει να σου μεινει στα χερια ανα πασα ωρα και στιγμη, και αφου την φτιαξεις... το μοτερ, ως ανησυχο πνευμα, δεν θα μεινει εκει... θα βγαζει μια ζωη! Επισης ουτε τα αλογα του εμενα προσωπικα με ικανοποιουν. Στη θεση σου, το audi, ομως οπως λεει και ο φιλος παραπανω, μονο αν το αυτοκινητο, ειναι γνωστο και το ξερεις
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Επειδη το αμαξι μου εχει το ιδιο μοτερ με του cooper S... φιλικά, μεινε μακρια. Το ενα προβλημα μετα το αλλο. Ξεκινας απο βαλβιδα υψηλης πιεσης, που γνησια κανει περίπου ενα χιλιαρικο, και μπορει να σου μεινει στα χερια ανα πασα ωρα και στιγμη, και αφου την φτιαξεις... το μοτερ, ως ανησυχο πνευμα, δεν θα μεινει εκει... θα βγαζει μια ζωη! Επισης ουτε τα αλογα του εμενα προσωπικα με ικανοποιουν. Στη θεση σου, το audi, ομως οπως λεει και ο φιλος παραπανω, μονο αν το αυτοκινητο, ειναι γνωστο και το ξερεις

Πεζακας thp??
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
αν μου ελεγες για αμαξια του κουτιου τα μινι για μενα ειναι πεταμενα λεφτα ο μονος λογος για να το παρεις ειναι να εισαι λατρης του μινι και φασιον βικτιμ που λενε και στο χωριο μου.
 

pholus.investments

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2019
Μηνύματα
109
Like
37
Πόντοι
1
Επειδη το αμαξι μου εχει το ιδιο μοτερ με του cooper S... φιλικά, μεινε μακρια. Το ενα προβλημα μετα το αλλο. Ξεκινας απο βαλβιδα υψηλης πιεσης, που γνησια κανει περίπου ενα χιλιαρικο, και μπορει να σου μεινει στα χερια ανα πασα ωρα και στιγμη, και αφου την φτιαξεις... το μοτερ, ως ανησυχο πνευμα, δεν θα μεινει εκει... θα βγαζει μια ζωη! Επισης ουτε τα αλογα του εμενα προσωπικα με ικανοποιουν. Στη θεση σου, το audi, ομως οπως λεει και ο φιλος παραπανω, μονο αν το αυτοκινητο, ειναι γνωστο και το ξερεις

το προηγουμενο αυτοκινητο μου ητανε cooper και ευτυχως οχι s γιατι καποιος με ειχε προειδοποιησει για ολα αυτα τα θεματα του
και παλι ομως ειχα θεματα συνεχεια
αυτοματο και απο ενα σημειο και μετα σε κατι κατηφορες το μοτερ μουγκριζε λες και γινοτανε σεισμος
το ξεφορτωθηκα και ηρεμησε το κεφαλι μου
περισσοτερα ξοδευεις για συντηρηση παρα για το ιδιο το αμαξι
 

Al Petsiklan

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
73
Κριτικές
8
Like
126
Πόντοι
0
Πεζακιας αδερφε. Και ο συνεργειας μου ειπε... "αγορι μου, αν σε ηξερα τοτε, δεν θα σε αφηνα να παρεις αυτο το αμαξι. Το ατμοσφαιρικο ειναι μια χαρά, αλλα αυτο με το μοτερ του κουπερ, ειναι αμαρτια!"
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
εχω οδηγησει το διλιτρο s3 το  αμαξι ειναι τραινο και πολυ βελτιωσιμο.με διλιτρα τελη βεβαια και καταναλωση απο 12 λιτρα και πανω.ομως αμαξαρα και βελτιωσιμο.αλλα δε νομιζω να φτανουν 8000 ευρω για αγορα αξιοπρεπους αυτοκινητου.το παλιο s3 εχει πιο χαμηλα τελη ειναι εξισου βελτιωσιμο αλλα θελει αλλο τουρμπο κλπ. αν θες να το ανεβασεις πολυ.και φυσικα ειναι παλιο και ξεπερασμενο πλεον.για το μινι δεν εχω αποψη εκτος απο το οτι ειναι στριφτερο πολυ.αλλα ακουγονται διαφορα για ζημιες
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.691
Like
1.444
Πόντοι
216
Τα μίνι τυπε είναι ζημιαρικα φουλ. Στάζουν λάδια, καίνε λάδια, κολλάνε τουρμπίνες, καρβουνιαζουν οι κεφαλές κι άλλα πολλά.  Και τα λέει φίλος που έχει συνεργείο bmw mini.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
εχω οδηγησει το διλιτρο s3 το  αμαξι ειναι τραινο και πολυ βελτιωσιμο.με διλιτρα τελη βεβαια και καταναλωση απο 12 λιτρα και πανω.ομως αμαξαρα και βελτιωσιμο.αλλα δε νομιζω να φτανουν 8000 ευρω για αγορα αξιοπρεπους αυτοκινητου.το παλιο s3 εχει πιο χαμηλα τελη ειναι εξισου βελτιωσιμο αλλα θελει αλλο τουρμπο κλπ. αν θες να το ανεβασεις πολυ.και φυσικα ειναι παλιο και ξεπερασμενο πλεον.για το μινι δεν εχω αποψη εκτος απο το οτι ειναι στριφτερο πολυ.αλλα ακουγονται διαφορα για ζημιες

Σωστα για  audi επειδη εψαχνε γνωστος μου 10 χρονων πανω απο 12.000 κ βαλε :S
 

Comilfo

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
241
Like
27
Πόντοι
1
Τα μίνι τυπε είναι ζημιαρικα φουλ. Στάζουν λάδια, καίνε λάδια, κολλάνε τουρμπίνες, καρβουνιαζουν οι κεφαλές κι άλλα πολλά.  Και τα λέει φίλος που έχει συνεργείο bmw mini.

Ωπα ρε φίλε
120 χιλιάδες έχει το cooper μου και δεν έχω βάλει ευρώ.
Service όμως μόνο στην αντιπροσωπεία και πάντα στην ώρα τους
 

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.565
Like
7.226
Πόντοι
1.056
Τα μίνι τυπε είναι ζημιαρικα φουλ. Στάζουν λάδια, καίνε λάδια, κολλάνε τουρμπίνες, καρβουνιαζουν οι κεφαλές κι άλλα πολλά.  Και τα λέει φίλος που έχει συνεργείο bmw mini.
Το 1ο ΒΜW ΜΙΝΙ Cooper S εχει compressor,οχι turbo :woldman: το Cooper,χωρις S,ειναι ατμοσφαιρικο.
Ναι ειναι μπελαλιδικα αυτοκινητα  :badair:
Εγω θα προτεινα στον Joker να δει ενα τα MX5 2ης+3ης γενιας :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom