Νέα

Συμβουλές για ένα ευχάριστο καλοκαίρι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Βοργιας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.110
Κριτικές
1
Like
33.125
Πόντοι
6.256
Η κατάθλιψη θέλει δραστηριότητες που να σε κάνουν να ξεχνιέσαι,να γελάς,να είσαι δραστήριος σωματικά. Γενικά πράγματα που σε κάνουν να ξεφεύγεις. Καμία εκδρομή,κάνα καφέ με φίλους που σε κάνουν να γελάς, γυμναστική ή σπορ θαλάσσια τώρα που έχει κ ζεστες.
Αμα τα κάνεις αυτά δεν έχεις κατάθλιψη.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γενικά η κατάθλιψη είναι αντιστρόφως ανάλογη του καιρού και των κώλων που βλέπεις.Οι Δυτικοί είναι σχεδόν αυτοκτονικοί από αυτή την άποψη απλώς έχουν προσαρμοστεί στο χαμηλότερο επίπεδο λόγω φυσικής επιλογής.Δηλαδή όσοι δεν την πάλεψαν την έκαναν και έμειναν οι σκληροί.
Οι Σλάβοι παρά το ψωλόκρυο έχουν τη βότκα να τους θερμαίνει έχουν και τις καυλιάρες Ανατολικές οπότε είναι σε άλλο μήκος κύματος παίρνουν τον πότο,μπούκι,στάνταρ εμφάνιση γκόμενας σα δεδομένα.Αρχοντες που λένε.Βέβαια έτσι δεν έχουν μεγάλο κίνητρο να βελτιώσουν κάτι.Σου λέει βότκα θα υπάρχει πάντα,μουνί θα έχει πάντα γίνονται παθητικοί και στωικοί όπως και οι μεσογειακοί γίνονται τεμπέληδες αφού παίρνουν ζέστη ήλιο καλοζωία,ευκολία,οικογενειακή υποστήριξη κτλ σα δεδομένα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.110
Κριτικές
1
Like
33.125
Πόντοι
6.256
Όχι,να τον σώσουμε.Ο έρωτας και τα γαμήσια είναι ότι καλύτερο υπάρχει στη ζωή.Έχεις δει ποτέ ερωτευμένο που γαμάει κάθε μέρα να έχει κατάθλιψη;

Αντίθετα,ένα σωρό καταθλιπτικούς θα βρεις που πάνε μόνοι τους για γυμναστική,τρέξιμο κλπ επειδή δεν εχουν γκόμενα
24 χρονών αμα έχεις γκόμενα χάνεις πολλά απ τη ζωή.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δεν τους εχω εμπιστοσυνη. Ειναι ασχετοι. Μεχρι να πετυχεις τον καταλληλο ειδικο και να σου περασει μια προσεγγιση που σου ταιριαζει, βρασε ρυζι. Σχεδον ολοι ειναι ασχετοι με θεματα νευροεπιστημων και πως λειτουργει ο εγκεφαλος σε καθε συνασθημα. Ασχετοι. Νομιζουν οτι επειδη βγαλανε την Παντειο, οτι μπορουν να βγουν στο επαγγελμα. Ουτε καν. Μακρια. Θελουν και λεφτα τρομαρα τους...

Στις πουτανες καλυτερα να τα δωσω.

Καλυτερα να τα φαω στις πουτανες παρα σε αυτους. Ομως σε περιπτωση που επιμενει το συναισθημα αυτο ισως απευθυνθω σε στρατιωτικο γιατρο ψυχιατρο που να ειναι ψημενος και να πιστευει οτι η ασκηση η σωματικη σε γιατρευει μαζι με μια ψυχολογικη υποστηριξη face to face και οχι φαρμακα.

Τα φάρμακα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα,εκεί είναι η παγίδα.Δηλαδή σκέφτεται ο άλλος γιατί να μπω στη διαδικασία γαμησιού για να γουστάρω και να νιώθω ωραία με την έκκριση ενδορφινών,ντοπαμίνης κτλ που μου προκαλεί το γαμήσι αντί να πάρω απλά ένα χαπάκι που κάνει ακριβώς το ίδιο χωρίς τις παρενέργειες του γαμησιού,του καμακιού,της γκόμενας κτλ?Είναι ακριβώς η ίδια λογική του ναρκομανούς.Γιατί να την ψάξω με τα κοινωνικά ερεθίσματα αφού πετυχαίνω το ίδιο επίπεδο ευτυχίας με ενέσεις πρέζας?
Γενικά οι εύκολες λύσεις είναι πάντα οι χειρότερες.Αλλο η στέρηση από μουνί που ο εγκέφαλος στέλνει ερεθίσματα,πρέπει να γαμήσεις και άλλο από ναρκωτικά,ψυχοφάρμακα κτλ.Για να γαμήσεις πρέπει να δράσεις,να γίνεις πλουσιότερος,ομορφότερος,σφίχτης,πιο κοινωνικός κτλ ενώ τα άλλα σε σπρώχνουν σε αρνητικές καταστροφικές συμπεριφορές.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.914
Like
23.368
Πόντοι
6.056
Τα φάρμακα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα,εκεί είναι η παγίδα.Δηλαδή σκέφτεται ο άλλος γιατί να μπω στη διαδικασία γαμησιού για να γουστάρω και να νιώθω ωραία με την έκκριση ενδορφινών,ντοπαμίνης κτλ που μου προκαλεί το γαμήσι αντί να πάρω απλά ένα χαπάκι που κάνει ακριβώς το ίδιο χωρίς τις παρενέργειες του γαμησιού,του καμακιού,της γκόμενας κτλ?Είναι ακριβώς η ίδια λογική του ναρκομανούς.Γιατί να την ψάξω με τα κοινωνικά ερεθίσματα αφού πετυχαίνω το ίδιο επίπεδο ευτυχίας με ενέσεις πρέζας?
Γενικά οι εύκολες λύσεις είναι πάντα οι χειρότερες.Αλλο η στέρηση από μουνί που ο εγκέφαλος στέλνει ερεθίσματα,πρέπει να γαμήσεις και άλλο από ναρκωτικά,ψυχοφάρμακα κτλ.Για να γαμήσεις πρέπει να δράσεις,να γίνεις πλουσιότερος,ομορφότερος,σφίχτης,πιο κοινωνικός κτλ ενώ τα άλλα σε σπρώχνουν σε αρνητικές καταστροφικές συμπεριφορές.
αυτο κανουν τα αντικαταθλιπτικα?
εκει που εισαι με τα ξυραφια δλδ παιρνεις ενα χαπι και χαζοχαιρεσαι σαν ποκεμον?
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Γεια σας παιδες. Θα ανοιξω ενα θεματακι ετσι να δουμε τι εχετε να πειτε ασχετως αν απαντησετε σοβαρα ειτε τρολαρετε. Στη πρωτη περιπτωση θα το λαβω υποψιν και στη δευτερη απλα θα το διασκεδασω.

Ειμαι απο τους τυπους που δε γουσταρουν το καλοκαιρι. Δεν τη μπορω τη ζεστη. Ιδρωνω, εχω νευρα. Συνηθως τα καλοκαιρια ειναι η περιοδος που δεν ξερω τι να κανω απολυτως. Ακομα και Φυλης να παω για ριξω κανενα μπαλακι, μες την Αθηνα μες τη ζεστη δεν μου ειναι ελκιστικο να πηγαινω κιολας αλλα θα πηγαινω οποτε μπορω και το εχω αναγκη.

Εχω και μια μινι καταθλιψουλα και μου βγαινει στο να ειμαι απομακρος με τους ανθρωπους. Δεν θελω να πιανω κουβεντα να μιλαω. Μεχρι και να με σταματησουν στο δρομο να με ρωτησουν που ειναι η ταδε οδος κτλ και να ξερω θα τους πω δε ξερω για να φυγουν.

Με εχει ριξει λιγακι με αφορμη το θεματακι που υπαρχει και λεγεται "Εχετε μετανιωσει για πραματα που .δεν κανατε νεοτερος"

Παρολα αυτα για να ισοφαρισω καπως τη χασουρα απο τη καταθλιψη σωματικα, γυμναζομαι οσο μπορω τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα.

Απο ηλικια ειμαι κοντα 24, δουλευω part time και διαβαζω για κατατακτηριες εξετασεις.

Με αυτα τα δεδομενα, ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη συνταγη για να περασει το καλοκαιρι καπως ευχαριστα με λιγοτερα νευρα και ισως λιγοτερο καταθλιψουλα;


Καταρχην ξεκινα με απλες διαδικασιες να ανεβεις λιγο. Οταν σε ρωτανε να τους πεις την ταδε οδο να απαντας γιατι διαφερει η καταθλιψη απο την αντικοινωνικοτητα. Πες και ψεματα στο κατω κατω της γραφης να παει να χαθει ο αλλος. Τουλαχιστον και θα μιλησεις και θα κανεις και την πλακα σου.

Απο εκει και περα επειδη η καταθλιψη ειναι μια ασθενεια που σε εμποδιζει απο το να κανεις πραγματα στην ζωη, το να σου πει καποιος γραφτα στα αρχιδια σου ή τραβα πηγαινε για μπανιο και στα αρχιδια σου ή αρχισε να την πεφτεις σε γκομενες και θα εισαι κομπλε, εαν εχεις καταθλιψη μικρη η μεγαλη δεν θα σε βοηθησει και πιο πολυ οτι σου λενε οι αλλοι να κανεις θα σου σπανε και τα αρχιδια. Εαν γινεις καλα απλα με κατι τετοια απλη στεναχωρια ηταν.


Εαν τωρα εχεις καταθλιψη ομως εστω και μικρου βαθμου αρχικα δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου. Οχι μονο λιγο αλλα οσο εσυ θες. Σε οσους θεωρεις φιλους σου να το πεις. Εαν δεν θες να κανεις και πολλα μην κανεις. Οποιος πραγματικα νοιαζεται για σενα θα φροντισει να σε βοηθησει χωρις να το κανει με δολο και χωρις σκοπο να σε θεραπευσει. Πιστευω πως η καταθλιψη οταν δεν ειναι βαριας μορφης ειναι ενα πολυ καλο μαθημα γιατι ο χρονος που θα κλειστεις με τον εαυτο σου καποια στιγμη θα σε βοηθησει να δεις ποιοι αξιζουν να ειναι διπλα σου, για τι πραγματα καθεσαι και σκας, αν αξιζουν, αν περνας καλυτερα μονος σου ή με παρεα και ολο αυτο στο συνολο του σε βγαζει σεναν δρομο ενδεχωμενος καινουργιο ο οποιος μπορει να ειναι μοναχικος, μπορει και οχι αλλα σιγουρα θα μπορεις να τον περπατησεις σε ολο του το μηκος κατω απο καυτο ηλιο χωρις να ιδρωσεις και να κουραστεις σε σχεση με τους γυρω σου.

Οσο για το κομματι του ψυχολογου ή του ψυχιατρου βασιζεται στα δικα σου θελω και αν θες να εισαι καλα. Ετσι δουλευουν. Και χωρις να εχουμε προβλημα ολοι κανονικα θα επρεπε να τους επισκεφτουμε. Ισως να ξεραμε τι θελουμε απο την ζωη μας!
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.038
Like
1.467
Πόντοι
216
Πάντως σε αυτό που λέει ο φίλτατος kman έχει δίκιο.
Μπανίστε κωλαράκια παιδιά και αυτόματα θα αισθανθείτε καλύτερα.
Γίνεται της καριόλας έξω.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
24 χρονών αμα έχεις γκόμενα χάνεις πολλά απ τη ζωή.

Όπως και άμα δεν έχεις.Αυτό βέβαια το καταλαβαίνεις αργότερα.

Δηλαδή βγαίνεις συνέχεια ψωλαρία ή πας διακοπές πάλι ψωλαρία και λες ουάου τί ωραία περνάμε.Και μετά από χρόνια λες πόσο μαλάκας ήμουν που δεν κοίταζα να χωθώ σε γκόμενες και έτρωγα λεφτά/χρόνο με μαλακίες.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Πάντως σε αυτό που λέει ο φίλτατος kman έχει δίκιο.
Μπανίστε κωλαράκια παιδιά και αυτόματα θα αισθανθείτε καλύτερα.
Γίνεται της καριόλας έξω.

Κοίτα,μόνο να μπανίζεις δεν λέει και πολλά.Πρέπει να το χαίρεσαι κι εσύ το κωλαράκι.Να μην βλέπεις πχ μόνο τον άλλο να το χαίρεται γιατί κι αυτό δεν σε βοηθάει.
 

panagos7

Πορνοστάρ
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.541
Κριτικές
53
Like
7.645
Πόντοι
8.816
24 χρονών αμα έχεις γκόμενα χάνεις πολλά απ τη ζωή.
σωστά πρέπει να είσαι ανέμελο πουλάκι σαν τις τσίχλες το χειμώνα μεχρι αργά ή γρήγορα να σε τουφεκισει καμία καριόλα. Αμα γλιτώσεις το τουφεκισμα θα ζήσεις ανέμελα για αρκετά χρόνια...
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Δεν τους εχω εμπιστοσυνη. Ειναι ασχετοι. Μεχρι να πετυχεις τον καταλληλο ειδικο και να σου περασει μια προσεγγιση που σου ταιριαζει, βρασε ρυζι. Σχεδον ολοι ειναι ασχετοι με θεματα νευροεπιστημων και πως λειτουργει ο εγκεφαλος σε καθε συνασθημα. Ασχετοι. Νομιζουν οτι επειδη βγαλανε την Παντειο, οτι μπορουν να βγουν στο επαγγελμα. Ουτε καν. Μακρια. Θελουν και λεφτα τρομαρα τους...

Στις πουτανες καλυτερα να τα δωσω.

Καλυτερα να τα φαω στις πουτανες παρα σε αυτους. Ομως σε περιπτωση που επιμενει το συναισθημα αυτο ισως απευθυνθω σε στρατιωτικο γιατρο ψυχιατρο που να ειναι ψημενος και να πιστευει οτι η ασκηση η σωματικη σε γιατρευει μαζι με μια ψυχολογικη υποστηριξη face to face και οχι φαρμακα.
Που είνα εντελώς καθάρματα  :S
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Γεια σας παιδες. Θα ανοιξω ενα θεματακι ετσι να δουμε τι εχετε να πειτε ασχετως αν απαντησετε σοβαρα ειτε τρολαρετε. Στη πρωτη περιπτωση θα το λαβω υποψιν και στη δευτερη απλα θα το διασκεδασω.

Ειμαι απο τους τυπους που δε γουσταρουν το καλοκαιρι. Δεν τη μπορω τη ζεστη. Ιδρωνω, εχω νευρα. Συνηθως τα καλοκαιρια ειναι η περιοδος που δεν ξερω τι να κανω απολυτως. Ακομα και Φυλης να παω για ριξω κανενα μπαλακι, μες την Αθηνα μες τη ζεστη δεν μου ειναι ελκιστικο να πηγαινω κιολας αλλα θα πηγαινω οποτε μπορω και το εχω αναγκη.

Εχω και μια μινι καταθλιψουλα και μου βγαινει στο να ειμαι απομακρος με τους ανθρωπους. Δεν θελω να πιανω κουβεντα να μιλαω. Μεχρι και να με σταματησουν στο δρομο να με ρωτησουν που ειναι η ταδε οδος κτλ και να ξερω θα τους πω δε ξερω για να φυγουν.

Με εχει ριξει λιγακι με αφορμη το θεματακι που υπαρχει και λεγεται "Εχετε μετανιωσει για πραματα που .δεν κανατε νεοτερος"

Παρολα αυτα για να ισοφαρισω καπως τη χασουρα απο τη καταθλιψη σωματικα, γυμναζομαι οσο μπορω τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα.

Απο ηλικια ειμαι κοντα 24, δουλευω part time και διαβαζω για κατατακτηριες εξετασεις.

Με αυτα τα δεδομενα, ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη συνταγη για να περασει το καλοκαιρι καπως ευχαριστα με λιγοτερα νευρα και ισως λιγοτερο καταθλιψουλα;

το οτι σε εχει ρηξει το νημα για τα αποθημενα μου δινει την αισθηση οτι ενω θελεις να ζησεις πραγματα δεν εχεις την ορεξη να τα διεκδικησειςς
να ξερειςς η ζωη ειναι μια ατερμονη διεκδικηση για τα παντα
επισης να ξερειςς οτι μια ζωη εχεις μονο γιαυτο καντην να μετρησει κ να σ μεινει αξεχαστη!
Νταξει ολοι εχουμε περασει τετοιες φασεις, εμενα με ειχε πιασει στη εφηβεια κυριωςς
το καλοκαιρι εχει κ τα καλα τ κ τα κακα τ, εσυ θα επιλεξεις σε ποια θα εστιασεις
θα σ ελεγα να σκεφτεις γτ αποφευγεις τους ανθρωπους?
ειναι γτ τους βαριεσαι, ειναι γτ τους φοβασαι, ειναι γτ δεν ξερεις πως να φερθεις?
εχω ενα τετοιο φιλο που ηταν πολυ απροσιτος κ μοναχικος
ξερεις ποτε ολα αλλαξαν? οταν αρχισε να μαθαινει χορο! Εκανε κυκλο, παρεεςς, κατεληξε να πηγαινει σε ολα τα παρτι και οταν μ ειπε πως ηταν πριν δε μπορουσα να τον πιστεψω!
Εν κατακλειδι να πω οτι το καλοκαιρι ειναι μονο η αφορμη, ψαξε την αιτια του γτ εισαι μοναχικος, γτ δε κανεις πραγματα π σε ευχαριστουν, γτ δεν απολαμβανεις τη καθε μερα σ!
Σκεψου τι θα ηθελες να  κανεις που να σ αρεσει σαν δραστηριοτητα, και επισης κοντραρε τον εαυτο σ και ξεκινα να μιλας στο κοσμο, ειτε σε αγνωστους στο δρομο ειτε οπουδηποτε! Ξερω οτι ακουγεται τρελο αλλα θα νιωσεις απιστευτα λυτρωτικα στο τελος!! Εγω στα παιδικα μ χρονια κ αργοτερα ημουν πολυ ντροπαλη, με συστολες κλπ μια μερα μου δοθηκε η ευκαιρια να ξεπερασω τον εαυτο μ κ τις ανασφαλειες μ και ξερεις τι εκανα? Χορεψα πρωτη φορα λατιν σε ενα κλαμπ και καναμε και flash mob στο δρομο σε μια πολη της Αγγλιας. ( χωρις να ειμαι επαγγελματιας, και χωρις να εχω κορμαρα) Ηταν λυτρωτικο να ξερεις!!
 

Επισκέπτης
Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο μου λειπουν τα καλοκαιρια της Ελλαδας. Η θαλασσα, τα ουζα στην παραλια, το αραγμα κατω απο τα πλατανια στην πλατεια του χωριου μου και οι μπαφοι να γυρνανε, οι βολτες με το ΧΤ, τα νυχτερινα μπανια, τα γαμησια και ο υπνος στην παραλια, τα πανηγυρια και οι γαμοι να μαζευτε ολο το χωριο και να τραβαει το γλεντι ως το πρωι, οι επιδρομες στο μποστανι του γειτονα για να κλεψουμε καρπουζια, οι συγγενεις που ερχονται στο χωριο. Γαμω τη πουτανα την τυχη μου (και τις μαλακιες που εκανα) και βρεθηκα στη Γερμανια. :headbang: :headbang:
Αντε να δουλεψετε σε κουζινα ελληνικου εστιατοριου στη Γερμανια και μετα ελατε να πουμε για τα ψυχολογικα που εχετε μερικα καλομαθημενα παιδακια. Στ΄αρχιδια σας ολα ρε.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο μου λειπουν τα καλοκαιρια της Ελλαδας. Η θαλασσα, τα ουζα στην παραλια, το αραγμα κατω απο τα πλατανια στην πλατεια του χωριου μου και οι μπαφοι να γυρνανε, οι βολτες με το ΧΤ, τα νυχτερινα μπανια, τα γαμησια και ο υπνος στην παραλια, τα πανηγυρια και οι γαμοι να μαζευτε ολο το χωριο και να τραβαει το γλεντι ως το πρωι, οι επιδρομες στο μποστανι του γειτονα για να κλεψουμε καρπουζια, οι συγγενεις που ερχονται στο χωριο. Γαμω τη πουτανα την τυχη μου (και τις μαλακιες που εκανα) και βρεθηκα στη Γερμανια. :headbang: :headbang:
Αντε να δουλεψετε σε κουζινα ελληνικου εστιατοριου στη Γερμανια και μετα ελατε να πουμε για τα ψυχολογικα που εχετε μερικα καλομαθημενα παιδακια. Στ΄αρχιδια σας ολα ρε.

τυπε εσυ περιγραφεις ταινια μαλλον ουτε σε ταινια δεν ειναι τοσο εξιδανικευμενα τα πραματα
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο μου λειπουν τα καλοκαιρια της Ελλαδας. Η θαλασσα, τα ουζα στην παραλια, το αραγμα κατω απο τα πλατανια στην πλατεια του χωριου μου και οι μπαφοι να γυρνανε, οι βολτες με το ΧΤ, τα νυχτερινα μπανια, τα γαμησια και ο υπνος στην παραλια, τα πανηγυρια και οι γαμοι να μαζευτε ολο το χωριο και να τραβαει το γλεντι ως το πρωι, οι επιδρομες στο μποστανι του γειτονα για να κλεψουμε καρπουζια, οι συγγενεις που ερχονται στο χωριο. Γαμω τη πουτανα την τυχη μου (και τις μαλακιες που εκανα) και βρεθηκα στη Γερμανια. :headbang: :headbang:
Αντε να δουλεψετε σε κουζινα ελληνικου εστιατοριου στη Γερμανια και μετα ελατε να πουμε για τα ψυχολογικα που εχετε μερικα καλομαθημενα παιδακια. Στ΄αρχιδια σας ολα ρε.

τυπε σαν ξενιτεμενο παιδι κι εγω σε καταλαβαινω απολυτα!!
οι εικονες π περιγραφεις μ θυμιζουν το τοπο μ!!
 

Επισκέπτης
τυπε σαν ξενιτεμενο παιδι κι εγω σε καταλαβαινω απολυτα!!
οι εικονες π περιγραφεις μ θυμιζουν το τοπο μ!!

Ναι εχω διαβασει οτι εισαι στην Αγγλια.
5 χρονια ειμαι Βερολινο, τωρα ειμαι σ΄ενα χωριο στα συνορα με την Πολωνια. Εχω βαρεσει μπιελα λεμε, ειμαι ετοιμος να τα παρατησω και να γυρισω Ελλαδα.
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Ναι εχω διαβασει οτι εισαι στην Αγγλια.
5 χρονια ειμαι Βερολινο, τωρα ειμαι σ΄ενα χωριο στα συνορα με την Πολωνια. Εχω βαρεσει μπιελα λεμε, ειμαι ετοιμος να τα παρατησω και να γυρισω Ελλαδα.

ελα Αγγλια!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
το οτι σε εχει ρηξει το νημα για τα αποθημενα μου δινει την αισθηση οτι ενω θελεις να ζησεις πραγματα δεν εχεις την ορεξη να τα διεκδικησειςς
να ξερειςς η ζωη ειναι μια ατερμονη διεκδικηση για τα παντα
επισης να ξερειςς οτι μια ζωη εχεις μονο γιαυτο καντην να μετρησει κ να σ μεινει αξεχαστη!
Νταξει ολοι εχουμε περασει τετοιες φασεις, εμενα με ειχε πιασει στη εφηβεια κυριωςς
το καλοκαιρι εχει κ τα καλα τ κ τα κακα τ, εσυ θα επιλεξεις σε ποια θα εστιασεις
θα σ ελεγα να σκεφτεις γτ αποφευγεις τους ανθρωπους?
ειναι γτ τους βαριεσαι, ειναι γτ τους φοβασαι, ειναι γτ δεν ξερεις πως να φερθεις?
εχω ενα τετοιο φιλο που ηταν πολυ απροσιτος κ μοναχικος
ξερεις ποτε ολα αλλαξαν? οταν αρχισε να μαθαινει χορο! Εκανε κυκλο, παρεεςς, κατεληξε να πηγαινει σε ολα τα παρτι και οταν μ ειπε πως ηταν πριν δε μπορουσα να τον πιστεψω!
Εν κατακλειδι να πω οτι το καλοκαιρι ειναι μονο η αφορμη, ψαξε την αιτια του γτ εισαι μοναχικος, γτ δε κανεις πραγματα π σε ευχαριστουν, γτ δεν απολαμβανεις τη καθε μερα σ!
Σκεψου τι θα ηθελες να  κανεις που να σ αρεσει σαν δραστηριοτητα, και επισης κοντραρε τον εαυτο σ και ξεκινα να μιλας στο κοσμο, ειτε σε αγνωστους στο δρομο ειτε οπουδηποτε! Ξερω οτι ακουγεται τρελο αλλα θα νιωσεις απιστευτα λυτρωτικα στο τελος!! Εγω στα παιδικα μ χρονια κ αργοτερα ημουν πολυ ντροπαλη, με συστολες κλπ μια μερα μου δοθηκε η ευκαιρια να ξεπερασω τον εαυτο μ κ τις ανασφαλειες μ και ξερεις τι εκανα? Χορεψα πρωτη φορα λατιν σε ενα κλαμπ και καναμε και flash mob στο δρομο σε μια πολη της Αγγλιας. ( χωρις να ειμαι επαγγελματιας, και χωρις να εχω κορμαρα) Ηταν λυτρωτικο να ξερεις!!
Δεν εχω παρα να συμφωνησω.

Κι εγω δεν μιλαω με κοσμο, ειμαι γενικα πολυ κλειστος χαρακτηρας. Προτιμω να μην ξερω τι ωρα ειναι παρα να ρωτησω καποιον στον δρομο. Δεν το βρισκω απαραιτητα κακο.

Ζημια μεγαλη επαθα με την κριση που εχασα πανω απο μισο εκατομυριο € κ χωρισα ταυτοχρονα. Αυτα μαζι πανε συνηθως.

Σηκωθηκα κ εφυγα σε χωρα της λατινικης αμερικης χωρις γνωστους, χωρις γλωσσα ,με χρηματα για κανα τετραμηνο οικονομικα και  με εισητηριο χωρις επιστροφή.

Εκει αναστηθηκα ψυχολογικα οταν στην ελλαδα οι ομοιοπαθεις πηδουσαν απο τα μπαλκονια.
Οσον αφορα χρεη απο την εποχη της κρισης σε τραπεζες κτλ εχω ενα μοτο

" οτι σας χρωσταω σας τα χαριζω"
 

punk_man

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2019
Μηνύματα
12
Like
40
Πόντοι
0
Φίλε καλημέρα από Λαμία μεριά, εκεί κάτω στην Αθήνα έχετε τόσα μέρη να πάτε εγώ τι να πω στο χωριό εδώ πέρα? Λοιπόν πρώτον, να το κοιτάξεις αυτό με την ελαφριά κατάθλιψη γιατί προχώρα σε μέτρια και καταλήγει μετά από χρόνια σε βαριάς μορφής η οποία βαριά μορφή δύσκολα θεραπεύεται να ξέρεις, δεύτερον ξόδεψε χρήμα σε ότι σε κάνει χαρούμενο κ όχι σε μαλακές, κοίτα σοβαρά για εργασία στο εξωτερικό εγώ είμαι 40 τα φαγα τα ψωμιά μου, θα πας 30 δεν θα το καταλάβεις και θα βγάζεις μια ζωή 3 κ 60...δεν ξέρω τι άλλο να πω αν κ βλέπεις ότι όσοι είναι εξωτερικό τους λείπει από Ελλάδα κάτι, ή Ελλάδα είναι να έχεις πολλά λεφτά να περνάς καλά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom