Νέα

Αυξάνεται η τιμή στα σουβλάκια από 1η Μαΐου στα 3 ευρώ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 268
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
καλω ολον τον λαο του μπου σε συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο του καραμπαπα στον πειραια και εξω απο του μπαιρακταρη στην αθηνα (σαλονικιοι πειτε και εσεις που )
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.261
Like
8.776
Πόντοι
1.406
καλω ολον τον λαο του μπου σε συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο του καραμπαπα στον πειραια και εξω απο του μπαιρακταρη στην αθηνα (σαλονικιοι πειτε και εσεις που )

Μεγάλη Παρασκευή θείο? :think:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.700
Like
26.594
Πόντοι
5.506
Μεγάλη Παρασκευή θείο? :think:
εγω βαραω 2 ΣΚΕΤΑ τοτε θειο....να τα λεμε ολα.
στην υδρα πριν χρονια με κλειδωσανε μαλιστα μεσα σε ενα σουβλατζιδικο την ωρα που περνουσε ο επιταφιος  :S :S :S :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.702
Like
23.190
Πόντοι
6.256
εγω βαραω 2 ΣΚΕΤΑ τοτε θειο....να τα λεμε ολα.
στην υδρα πριν χρονια με κλειδωσανε μαλιστα μεσα σε ενα σουβλατζιδικο την ωρα που περνουσε ο επιταφιος  :S :S :S :S

Στο σουβλατζιδικο που ταιζουν δωρεαν κατι αστεγους κλανοφασολακιες λες τυπε; :S :S :S
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.618
Πόντοι
4.546
Ας τα βάλουν στον κώλο τους μετά!
Άκου να δεις 3€ ένα σουβλάκι της κακιάς ώρας.. λες και τα περισσότερα σουβλατζίδικα έχουν πρώτη ποιότητα...!
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
3
Like
1.200
Πόντοι
216
Θεσσαλονίκη είναι πανω απο 3 ευρω. στον πρασσα  κοστίζει 3.2 η 3.4 δε θυμάμαι ακριβώς έχω καιρό να πάρω πάντως πανω απο 3 .Πόσο θα το αυξήσει δηλαδη
Αυτος θα την μειώσει την τιμη.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Λετε η αυξηση στα σουβλακια να φερει και αυξηση απο τις πο@τανες? Ειναι γεγονος οτι πολλες λατρευουν τα σουβλακια.
παντσετα με κρεμυδι τρωνε ή πιτσα με 4 τυρια,
τους αρεσει και η γευση της σαλτσας "μπαρμπεκιου"
εχω κανει ερκετες φορες τον ντελιβερα τους λογω γνωριμιων
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αυτός είναι που για να την κρατήσεις την πίτα την αγκαλιάζεις με τα μπράτσα σου;  :think:
αυτος και ο devido δεν αξιζουν γιατι πληρωνεις πολλα για να μην καταφερεις να το φας ολα ακομη και εγω που ειμαι χοντρος.

στην ροτοντα εχει ενας προσφορα "αθηναικο" εννοοντας μικρων διαστασεων σαν της αθήνας με 1,20, μεχρι προπερσι το ειχε 1 ευρω.
αλλου βρισκω 2,5 ικανοποιητκων διαστασεων.
γενικα στην θεσσαλονικη εχουμε καλυτερες τιμες και ποσοτητες στο φαϊ οπως η αθήνα εχει καλυτερες τιμες και ποσοτητες στις πουτανες.
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.735
Κριτικές
56
Like
6.101
Πόντοι
11.836
Δλδ απο 2.20 ή 2.30 παει στο 3ευρω.Γελαω...
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.440
Πόντοι
6.056
αυτος και ο devido δεν αξιζουν γιατι πληρωνεις πολλα για να μην καταφερεις να το φας ολα ακομη και εγω που ειμαι χοντρος.

στην ροτοντα εχει ενας προσφορα "αθηναικο" εννοοντας μικρων διαστασεων σαν της αθήνας με 1,20, μεχρι προπερσι το ειχε 1 ευρω.
αλλου βρισκω 2,5 ικανοποιητκων διαστασεων.
γενικα στην θεσσαλονικη εχουμε καλυτερες τιμες και ποσοτητες στο φαϊ οπως η αθήνα εχει καλυτερες τιμες και ποσοτητες στις πουτανες.
γιαυτο δεν το τρως η γιατι σταζουν τα βρωμονερα?
α..και το κρεας κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο γκρεμλιν στο ενα και απο τα νεκρομορφ του H. R. Giger στο αλλο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
γιαυτο δεν το τρως η γιατι σταζουν τα βρωμονερα?
α..και το κρεας κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο γκρεμλιν στο ενα και απο τα νεκρομορφ του H. R. Giger στο αλλο
εχεις καποιο στοιχειο γι αυτο? γιατι μπορει να σε κυνηγησουν για δυσφημιση.

εγω εχω την εντυπωση οτι σχεδον ολοι αγοραζουν κατεψυγμενο φτηνο.

το οποιο ειναι πολυ πιο υγειηνο απο οποιοδηποτε αλλαντικο (ειτε σε πιτσα, ειτε η γαλοπουλα λαητ που μπορει να βαζεις στο τοστ σου),  μονο και μονο λογω απουσιας των καρκινογονων νιτρωδων αλατων
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.735
Κριτικές
56
Like
6.101
Πόντοι
11.836
αυτος και ο devido δεν αξιζουν γιατι πληρωνεις πολλα για να μην καταφερεις να το φας ολα ακομη και εγω που ειμαι χοντρος.

στην ροτοντα εχει ενας προσφορα "αθηναικο" εννοοντας μικρων διαστασεων σαν της αθήνας με 1,20, μεχρι προπερσι το ειχε 1 ευρω.
αλλου βρισκω 2,5 ικανοποιητκων διαστασεων.
γενικα στην θεσσαλονικη εχουμε καλυτερες τιμες και ποσοτητες στο φαϊ οπως η αθήνα εχει καλυτερες τιμες και ποσοτητες στις πουτανες.
Στη σαλονικα δε το λετε καλαμακι...Σωστα?
Σουβλακι δε το λετε το περασμενο χοιρινο στο ξυλακι...?
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.440
Πόντοι
6.056
εχεις καποιο στοιχειο γι αυτο? γιατι μπορει να σε κυνηγησουν για δυσφημιση.

εγω εχω την εντυπωση οτι σχεδον ολοι αγοραζουν κατεψυγμενο φτηνο.

το οποιο ειναι πολυ πιο υγειηνο απο οποιοδηποτε αλλαντικο (ειτε σε πιτσα, ειτε η γαλοπουλα λαητ που μπορει να βαζεις στο τοστ σου),  μονο και μονο λογω απουσιας των καρκινογονων νιτρωδων αλατων
ναι ενα μπιφτεκι με λεπια με δαγκωσε και επαθα λυσσα..

τι στοιχειο να εχω ρε αφου δεν τρωγονται τα σαπια?
το στομαχι μονο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Στη σαλονικα δε το λετε καλαμακι...Σωστα?
Σουβλακι δε το λετε το περασμενο χοιρινο στο ξυλακι...?
ετσι το λεγατε και εσεις πριν 30 χρονια.

σουβλιζω σημαινει τρυπαω , οτι κανεις δηλαδη στο κρεας με το ξυλακι.

οταν παραγγελνεις μπιφτεκι, σουτζουκακι, παντσετα, σε πιτα ΔΕΝ σουβλισες απολυτως τιποτα για να το λες σουβλακι.

το οτι καποιοι χρησιμοποιησαν ξυλακι απο καλαμι για να το σουβλισουν δεν σημαινει οτι και το υπολοιπο 99% που χρησιμοποιουμε αλλου τυπου ξυλακια πρεπει να τα λεμε καλαμακια.

στους "απαραδεκτους" αθηναιοι λενε "σουβλακια" και εννοουν αυτα που λετε τωρα καλαμακια. επισης ως "σουβλακι" στην αθηνα σε εστιατορια βρισκεις αυτο που λετε καλαμακι τα τελευταια χρονια αλλαζοντας την εννοια της λεξης.

 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.735
Κριτικές
56
Like
6.101
Πόντοι
11.836
ετσι το λεγατε και εσεις πριν 30 χρονια.

σουβλιζω σημαινει τρυπαω , οτι κανεις δηλαδη στο κρεας με το ξυλακι.

οταν παραγγελνεις μπιφτεκι, σουτζουκακι, παντσετα, σε πιτα ΔΕΝ σουβλισες απολυτως τιποτα για να το λες σουβλακι.

το οτι καποιοι χρησιμοποιησαν ξυλακι απο καλαμι για να το σουβλισουν δεν σημαινει οτι και το υπολοιπο 99% που χρησιμοποιουμε αλλου τυπου ξυλακια πρεπει να τα λεμε καλαμακια.

στους "απαραδεκτους" αθηναιοι λενε "σουβλακια" και εννοουν αυτα που λετε τωρα καλαμακια. επισης ως "σουβλακι" στην αθηνα σε εστιατορια βρισκεις αυτο που λετε καλαμακι τα τελευταια χρονια αλλαζοντας την εννοια της λεξης.
Ετσι...Νταξ κομπλε αλλα πχ ολοι λενε βαλε 10 καλαμακια πακετο...
Δε λενε 10 σουβλακια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom