Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.136
Κριτικές
1
Like
30.863
Πόντοι
8.006
Αρα υπαρχει ανταρσία στον χωρο των Πικεριστών, τα μελη ενεργουν αντιθετα απο τον αρχηγο.

Τωρα αν καποιος σκεφθει οτι ο Πικερ αρνείται την αποχη ενω οι κλωνοι του προκηρυσσουν αποχη, μπορει και να στραμπουληξει το μυαλο του
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
χαιρετησμους στον αρχηγο πικερ. εγω δεν εκανα αποχη απο τους οικους αλλα και ουτε πηγα. γιατι κοντα δεν ειχε κατι καλο και που να ετρεχα αθηνα :S :S

 

177

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2018
Μηνύματα
97
Like
49
Πόντοι
0
Αρα υπαρχει ανταρσία στον χωρο των Πικεριστών, τα μελη ενεργουν αντιθετα απο τον αρχηγο.

Τωρα αν καποιος σκεφθει οτι ο Πικερ αρνείται την αποχη ενω οι κλωνοι του προκηρυσσουν αποχη, μπορει και να στραμπουληξει το μυαλο του
νομίζω θα είναι η χαριστική βολή στις σχέσεις πικερ-φανορντενσουκερ.
τον απεργοσπάστη-πικερ, που (υποτίθεται) θα τραμπουκίζαν στο μετάξι,
θα συνεχίζουν να τον δέχονται ως αρχηγό τους;;;;;;

είτε πικεριστές (δλδ απεργοσπάστες-πουλημένοι)
είτε ''αγωνιστές μπουρδελιάρηδες σε αποχή'' (νήμα του φαννορντεν),

η ώρα της επιλογής...
 

Επισκέπτης
Συνάντηση με πικερ προ ολίγου . Σας μεταφέρω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς του καθώς και την άρνηση του να συμμετέχει στην απεργία 7&8 Απρίλη. Ο νόμος ισχύει πάντα ,ακόμα και στις απεργίες .

Η αποχη αφορα τα μπορντελα των 20 ευρω απο τα οποια ο Πικερ απεχει ισοβιως. Και εκει ο Δασκαλος αποδειχτηκε σοφος! Ποσο μεγαλος εισαι Δασκαλε; :kneel:
 

Επισκέπτης
νομίζω θα είναι η χαριστική βολή στις σχέσεις πικερ-φανορντενσουκερ.
τον απεργοσπάστη-πικερ, που (υποτίθεται) θα τραμπουκίζαν στο μετάξι,
θα συνεχίζουν να τον δέχονται ως αρχηγό τους;;;;;;

είτε πικεριστές (δλδ απεργοσπάστες-πουλημένοι)
είτε ''αγωνιστές μπουρδελιάρηδες σε αποχή'' (νήμα του φαννορντεν),

η ώρα της επιλογής...
Πολλοι εχθροι πολλη τιμη!
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.317
Κριτικές
10
Like
1.639
Πόντοι
5.975
χαιρετησμους στον αρχηγο πικερ. εγω δεν εκανα αποχη απο τους οικους αλλα και ουτε πηγα. γιατι κοντα δεν ειχε κατι καλο και που να ετρεχα αθηνα :S :S
Αλέκο δηλώνεις πικεριστής;
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.317
Κριτικές
10
Like
1.639
Πόντοι
5.975
Συνάντηση με πικερ προ ολίγου . Σας μεταφέρω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς του καθώς και την άρνηση του να συμμετέχει στην απεργία 7&8 Απρίλη. Ο νόμος ισχύει πάντα ,ακόμα και στις απεργίες .
Εσύ του έβγαλες τη φωτογραφία που μόστραρε στη σελίδα του Νόμου στο facebook;
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Εσύ του έβγαλες τη φωτογραφία που μόστραρε στη σελίδα του Νόμου στο facebook;

Αν δεν υψωσετε φωνή , δε μου βάλετε την ανακριτική λάμπα μες στη μούρη και δε μου διαβάσετε τα δικαιώματα μου ,απάντηση δε θα πάρετε
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.317
Κριτικές
10
Like
1.639
Πόντοι
5.975
Αν δεν υψωσετε φωνή , δε μου βάλετε την ανακριτική λάμπα μες στη μούρη και δε μου διαβάσετε τα δικαιώματα μου ,απάντηση δε θα πάρετε
Διακρίνω μια τάση προς φετιχισμό με ροπή προς την υποτακτική πλευρά...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.595
Like
21.553
Πόντοι
5.506
Πάλι με κατουρόκαυλες ξύπνησε ο Ντορής;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.446
Πόντοι
6.056
Συνάντηση με πικερ προ ολίγου . Σας μεταφέρω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς του καθώς και την άρνηση του να συμμετέχει στην απεργία 7&8 Απρίλη. Ο νόμος ισχύει πάντα ,ακόμα και στις απεργίες .
προειδοποιησα στο νημα της απεργιας (που φυσικα και στηριζω) οτι ο δασκαλος θα ειναι εναντια
ακομα και αν δεν σπρωχνει στα δελα της φυλης

 

Επισκέπτης
προειδοποιησα στο νημα της απεργιας (που φυσικα και στηριζω) οτι ο δασκαλος θα ειναι εναντια
ακομα και αν δεν σπρωχνει στα δελα της φυλης
Ο Δασκαλος λεει να γαμαμε μονο Μεταξι αν δε μας περισσευουν και να ζουμε μια λιτη ζωη.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.644
Πόντοι
24.700
Η αποχη αφορα τα μπορντελα των 20 ευρω απο τα οποια ο Πικερ απεχει ισοβιως. Και εκει ο Δασκαλος αποδειχτηκε σοφος! Ποσο μεγαλος εισαι Δασκαλε; :kneel:

Ο Ντορίτας, ανέφερε πως ο μαλακογκουρού σας έθεσε θέμα "τήρησης νόμου" και όχι τιμολόγησης. Συνεπώς ως πιστοί ακόλουθοι του, οφείλατε να τηρήσετε το νόμο. :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.644
Πόντοι
24.700
Ο Δασκαλος λεει να γαμαμε μονο Μεταξι αν δε μας περισσευουν και να ζουμε μια λιτη ζωη.

Δική σας, και μόνον δική σας, εκτίμηση. Πουθενά στο νόμο δεν υπάρχει αυτή η αναφορά.

Ο νόμος είναι σαφέστατος και δεν ορίζει αποκλειστικές περιοχές εφαρμογής. :)
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
αναμενουμε ειδικη τροπολογια απο τον δασκαλο .
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Θα ηθελα επίσης να αναφέρω ότι ο δάσκαλος αρνείται την ύπαρξη συναντήσεων με άλλα μέλη του φόρουμ ,καθώς και τη γνωριμία με μέλη που ισχυρίζονται ότι τον γνωρίζουν. Τέλος ,οι ένθερμοι οπαδοί , μπορείτε να τον παρακολουθείτε στη σχετική σελίδα στο fb , αφού δε έχει σκοπό να επιστρέψει εδω
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.947
Like
23.446
Πόντοι
6.056
Θα ηθελα επίσης να αναφέρω ότι ο δάσκαλος αρνείται την ύπαρξη συναντήσεων με άλλα μέλη του φόρουμ ,καθώς και τη γνωριμία με μέλη που ισχυρίζονται ότι τον γνωρίζουν. Τέλος ,οι ένθερμοι οπαδοί , μπορείτε να τον παρακολουθείτε στη σχετική σελίδα στο fb , αφού δε έχει σκοπό να επιστρέψει εδω
αδειασμα ειναι αυτο πες στον δασκαλο

απογοητευομαι
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.571
Like
13.686
Πόντοι
3.656
Θα ηθελα επίσης να αναφέρω ότι ο δάσκαλος αρνείται την ύπαρξη συναντήσεων με άλλα μέλη του φόρουμ ,καθώς και τη γνωριμία με μέλη που ισχυρίζονται ότι τον γνωρίζουν. Τέλος ,οι ένθερμοι οπαδοί , μπορείτε να τον παρακολουθείτε στη σχετική σελίδα στο fb , αφού δε έχει σκοπό να επιστρέψει εδω

Ρε Άλεξ, σε σένα απευθύνομαι, μια Δικηγόρος θα χρησιμοποιούσε αντί για το σωστό αρνητικό δεν, το δε; Ειδικά όταν η επόμενη λέξη αρχίζει με φωνήεν, και δεν μπορεί να ισχυριστεί τον κανόνα της ευφωνίας; και στη συνέχεια τον πλεονασμό να επιστρέψει εδω; που αλλού μπορεί να επιστρέψει κάποιος, εκτός από εδώ, αφού εδώ γράφει το Νόμο του;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom