Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 971K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,5%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 260 74,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

Επισκέπτης
Υπάρχουν βασικά δύο γραμμές.Η μία του συμβατικού μοιρολάτρη που λέει όπου και να πάω δεν έχω μέλλον,καλύτερα Ελλάδα με τρεις κι εξήντα,να γαμάω στα μπορδέλα,να τρώω σουβλάκια και να κάνω μπάνιο στις παραλίες αφού οι Δυτικοί είναι ρατσιστές,θα με υποβαθμίαουνε κτλ.
Η άλλη είναι του δυναμικού γαμιά,θα πάω Δύση να τους γαμήσω το κέρατο,θα πάρω όλα τα λεφτά,τις καλύτερες γκόμενες τα πάντα.Είναι η άγρια βαλκανική γραμμή,η επίθεση κατά μέτωπο.Το ζειν επικινδύνως.
Αν κάποιος δε θέλει να αγωνιστεί,τα θέλει όλα έτοιμα,να βγάζει λεφτά παθητικά,να βγάζει γκόμενες παθητικά κτλ στο τέλος θα καταλήξει να του γαμάνε τον κώλο παθητικά.
Γενικώς Δύση υπάρχουν νικητές και ηττημένοι.Το θέμα είναι να πουλήσεις ακριβά το τομάρι σου.Δεν υπάρχει έλεος για τους χαμένους.Ουαί τοις ηττημένοις όπως έλεγαν.
Ελλάδα αν κάποιος δυναμικός μείνει θα καταλήξει μαθηματικά loser γιατί τον μπλοκάρουν από παντού βύσματα,νέποτες,γόνοι,ψωλάδες,κομματογλύφτες κτλ.Στο εξωτερικό έχει μια ευκαιρία να γαμήσει αν είναι ανθεκτικός,και να χάσει πάλι θα έχει δώσει έναν ωραίο αγώνα.
Οπότε πριν φύγει πρέπει να έχει απαντήσει στην ερώτηση do you feel lucky punk?

εχεις εστω εναν φιλο στη γερμανια που να βγαινετε εξω παρεα;
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.059
Κριτικές
52
Like
16.761
Πόντοι
10.686
Έχω έναν γνωστό από moto club που δεν έβρισκε ικανοποιητικό μεροκάματο στην Ελλάδα για να ταΐζει την οικογένειά του και μετανάστευσε στη Σκωτία (είχα μια τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του πριν από τρία χρόνια αλλά έκτοτε δεν έχω νέα του  :( ),δούλευε υπάλληλος σε σούπερμάρκετ στη Γλασκόβη με ιδιοκτήτη Πακιστανό,μου περιέγραφε ότι Παρασκευή και Σάββατο το μαγαζί έκανε 80000€ τζίρο σε μπύρες  :new_shocked: ,οι πιτσιρικάδες έπαιρναν κασόνια και μαζεύονταν στα σπίτια το χειμώνα και στις πλατείες το καλοκαίρι και έπιναν μέχρι λιποθυμίας...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Έχω έναν γνωστό από moto club που δεν έβρισκε ικανοποιητικό μεροκάματο στην Ελλάδα για να ταΐζει την οικογένειά του και μετανάστευσε στη Σκωτία (είχα μια τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του πριν από τρία χρόνια αλλά έκτοτε δεν έχω νέα του  :( ),δούλευε υπάλληλος σε σούπερμάρκετ στη Γλασκόβη με ιδιοκτήτη Πακιστανό,μου περιέγραφε ότι Παρασκευή και Σάββατο το μαγαζί έκανε 80000€ τζίρο σε μπύρες  :new_shocked: ,οι πιτσιρικάδες έπαιρναν κασόνια και μαζεύονταν στα σπίτια το χειμώνα και στις πλατείες το καλοκαίρι και έπιναν μέχρι λιποθυμίας...

ρε παίκτη μου για να κάνει 80000 λίρες τζίρο σε μπύρες σημαίνει ότι πουλάει 50.000 κουτιά μπύρας δηλαδή 25.000 λίτρα που σημαίνει δύο νταλίκες μπύρες... μάλλον δεν σου τα λέει καλά ο δικός σου ή είσαι φιδέμπορας...
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.059
Κριτικές
52
Like
16.761
Πόντοι
10.686
Τι να σου πω,δεν είμαι κει να επιβεβαιώσω τα λεγόμενά του,είμαι καλόπιστος και δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Ετσι είναι.Μένει σε ένα διαμέρισμα 40 τμ των 15000 ευρώ μακριά από το κέντρο.Εχει μηδενική ρεσυτότητα και καθόλου δουλειά.
Οι Ρωσίδες τρώνε 200 ευρώ στην κατσιά και θέλουν να τις πας ραντεβού σε μέρη που σου φεύγει μια κατοστάρα χαλαρά.Οταν είσαι άνω των 40 αυτά είναι τα ρεαλιστικά δεδομένα.
Συνεπώς χαλαρά καταλήγει σε μογγόλες,μπάζα ή ακόμα και κατσίκες.
Χωρίς συνεχή οικονομική και κοινωνική αυτοβελτίωση,αυτά είναι τα αποτελέσματα.
Αν κάποιος στηρίζεται μέχρι να πεθάνει στις πλάτες των γονιών του θεωρώντας οτι έχει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα εκεί καταλήγει.
Καταρχήν έχω τρία διαμερίσματα και το συγκεκριμένο δεν κάνει όπως είδες 15.000 ευρώ αλλά πάνω από 75.000.Τα άλλα είναι ακριβότερα γιατί είναι μεγαλύτερα.Στον ύπνο σου υπάρχουν αυτές οι τιμές στα διαμερίσματα  :jerking: :2funny:
 Ήρθε και σε μένα ο Φιντέλ και δεν είδε κάτι τέτοιο ότι δεν έχω ρευστότητα.Όπου πηγαίναμε με ξέραν και όχι μόνο έμπαινα τσάμπα αλλά τον έβαζα κ'αυτόν!ήρθε μετά ο Πορνορεπόρτερ ο Γκανγζα και έγραψε τα ίδια με το Φιντέλ και άλλα άτομα ήρθαν και τα ίδια έγραψαν.Αυτά όλα είναι γραμμένα σε παλιά ποστ.
  Τα αντίθετα είπε γιά σένα ο Φιντέλ :2funny: περιέγραψε ότι ρεζιλεύτηκες στην Κρακοβία  :2funny:σε όποια την έπεσες σε έδιωξε και παραλίγο να φωνάξουν το σεκιουριτά και να σε πετάξουν έξω  :2funny:.
  Τα 18χρονα γατάκια που έβαλα φώτο δεν σ'αρέσαν?Κατσίκες είναι κ'αυτά? :2funny:
  Όλο ηλίθιες θεωρίες μας γράφεις  :jerking: :2funny:επειδή εσύ είσαι αποτυχημένος δε σημαίνει ότι όλοι είναι σαν εσένα  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Καταρχήν έχω τρία διαμερίσματα και το συγκεκριμένο δεν κάνει όπως είδες 15.000 ευρώ αλλά πάνω από 75.000.Τα άλλα είναι ακριβότερα γιατί είναι μεγαλύτερα.Στον ύπνο σου υπάρχουν αυτές οι τιμές στα διαμερίσματα  :jerking: :2funny:
 Ήρθε και σε μένα ο Φιντέλ και δεν είδε κάτι τέτοιο ότι δεν έχω ρευστότητα.Όπου πηγαίναμε με ξέραν και όχι μόνο έμπαινα τσάμπα αλλά τον έβαζα κ'αυτόν!ήρθε μετά ο Πορνορεπόρτερ ο Γκανγζα και έγραψε τα ίδια με το Φιντέλ και άλλα άτομα ήρθαν και τα ίδια έγραψαν.Αυτά όλα είναι γραμμένα σε παλιά ποστ.
  Τα αντίθετα είπε γιά σένα ο Φιντέλ :2funny: περιέγραψε ότι ρεζιλεύτηκες στην Κρακοβία  :2funny:σε όποια την έπεσες σε έδιωξε και παραλίγο να φωνάξουν το σεκιουριτά και να σε πετάξουν έξω  :2funny:.
  Τα 18χρονα γατάκια που έβαλα φώτο δεν σ'αρέσαν?Κατσίκες είναι κ'αυτά? :2funny:
  Όλο ηλίθιες θεωρίες μας γράφεις  :jerking: :2funny:επειδή εσύ είσαι αποτυχημένος δε σημαίνει ότι όλοι είναι σαν εσένα  :2funny:

σιγά μην κάνει το ρημάδι σου 75 χιλιάρικα... μεγαλύτερο από το δικό σου έχει 20.000 λίρες δηλαδή 25 χιλιάρικα

 

KristoferG

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
Έχω έναν γνωστό από moto club που δεν έβρισκε ικανοποιητικό μεροκάματο στην Ελλάδα για να ταΐζει την οικογένειά του και μετανάστευσε στη Σκωτία (είχα μια τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του πριν από τρία χρόνια αλλά έκτοτε δεν έχω νέα του  :( ),δούλευε υπάλληλος σε σούπερμάρκετ στη Γλασκόβη με ιδιοκτήτη Πακιστανό,μου περιέγραφε ότι Παρασκευή και Σάββατο το μαγαζί έκανε 80000€ τζίρο σε μπύρες  :new_shocked: ,οι πιτσιρικάδες έπαιρναν κασόνια και μαζεύονταν στα σπίτια το χειμώνα και στις πλατείες το καλοκαίρι και έπιναν μέχρι λιποθυμίας...

80.000 τζιρος σημαινει 40.000 μπυρες. Αν δουλευε 48 ωρες συνεχομενα (που δεν) δηλαδη 2880 λεπτα, θα επρεπε να πουλαει 14 μπυρες ανα λεπτο

Κατι δεν βγαινει στο λογαριασμο.


 

KristoferG

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16

Ολοι χαμογελαν στη φωτο ομως
Οπως χαμογελουσαν και οταν πηγαινανε να πολεμησουν στην Αλβανια
Ο μονος αληθινος δρομος του ανδρος στη ζωη ειναι ο αγων και η βιοπαλη, το εχει πει ακομη και ο Φρουντ

Οτιδηποτε αλλο, υποδεεστερο
 

KristoferG

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
2IDodk.jpg

Τυπε που βγηκε αυτη η φωτο; Ωραιο μερος
Εμπρικο κεντρο Μοσχα;

υ.γ. ωραιο μωρο
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.059
Κριτικές
52
Like
16.761
Πόντοι
10.686
80.000 τζιρος σημαινει 40.000 μπυρες. Αν δουλευε 48 ωρες συνεχομενα (που δεν) δηλαδη 2880 λεπτα, θα επρεπε να πουλαει 14 μπυρες ανα λεπτο

Κατι δεν βγαινει στο λογαριασμο.
Αν δεχτούμε ότι πρόκειται για μεγάλο σούπερμάρκετ,και τη διαίρεση 40000 μπύρες/10 μπύρες μέσον όρο ανά άτομο,βγαίνει ότι 4000 νέοι και νέες 18-25 ετών από μια ευρύτερη συνοικία μπεκροπίνουν δύο μέρες την εβδομάδα. Δεν νομίζω ότι είναι παράλογο το νούμερο για μια πόλη των 600000 κατοίκων αν το ποτό είναι στην κουλτούρα τους.
 

Επισκέπτης
Ολοι χαμογελαν στη φωτο ομως
Οπως χαμογελουσαν και οταν πηγαινανε να πολεμησουν στην Αλβανια
Ο μονος αληθινος δρομος του ανδρος στη ζωη ειναι ο αγων και η βιοπαλη, το εχει πει ακομη και ο Φρουντ

Οτιδηποτε αλλο, υποδεεστερο
βγειτε στη Συγγρου τοτε! και αυτο αγωνας πονος βιοπαλη ειναι.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
ρε παίκτη μου για να κάνει 80000 λίρες τζίρο σε μπύρες σημαίνει ότι πουλάει 50.000 κουτιά μπύρας δηλαδή 25.000 λίτρα που σημαίνει δύο νταλίκες μπύρες... μάλλον δεν σου τα λέει καλά ο δικός σου ή είσαι φιδέμπορας...
κοψε ενα μηδενικο κι εισαι μεσα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Αν δεχτούμε ότι πρόκειται για μεγάλο σούπερμάρκετ,και τη διαίρεση 40000 μπύρες/10 μπύρες μέσον όρο ανά άτομο,βγαίνει ότι 4000 νέοι και νέες 18-25 ετών από μια ευρύτερη συνοικία μπεκροπίνουν δύο μέρες την εβδομάδα. Δεν νομίζω ότι είναι παράλογο το νούμερο για μια πόλη των 600000 κατοίκων αν το ποτό είναι στην κουλτούρα τους.
μλμ
 

wasabi

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2019
Μηνύματα
236
Like
66
Πόντοι
1
Ολοι χαμογελαν στη φωτο ομως
Οπως χαμογελουσαν και οταν πηγαινανε να πολεμησουν στην Αλβανια
Ο μονος αληθινος δρομος του ανδρος στη ζωη ειναι ο αγων και η βιοπαλη, το εχει πει ακομη και ο Φρουντ

Οτιδηποτε αλλο, υποδεεστερο
να υποθέσω ότι το pursuit of happiness είναι από τις αγαπημένες σου ταινίες;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
βγειτε στη Συγγρου τοτε! και αυτο αγωνας πονος βιοπαλη ειναι.
μηπως να αυτοκτονήσεις ειναι μια καλη λυση win win ?
Θινκ αμπαουτ ιτ
Κανεις το μονο σημαντικο γεγονός στξμ ζωή σου. Αν δε πεσεις απο λανα ουρανοξυστη θαχεις κ πολυ αδρεναλινη
Πρωτη γουιν γουιν φαση
Και παραλληλα ενα σαπροφυτο λιγοτερο επιτελεις κ κοινωνικό έργο
Αλλη μια γουιν φαση
Σκεψου το
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
σιγά μην κάνει το ρημάδι σου 75 χιλιάρικα... μεγαλύτερο από το δικό σου έχει 20.000 λίρες δηλαδή 25 χιλιάρικα

Συγγνώμη εγώ δεν μένω εκεί  :2funny:σε ένα τέτοιο μέρος μένει αυτός με τη φακλάνα που σας έχω γράψει.Αλλά τόσο άσχετοι είστε και βάζετε ότι μαλακία σας κατέβει?Αυτό το διαμέρισμα που έβαλες είναι στο νομό της Μόσχας σε ένα από τα χειρότερα μέρη που υπάρχουν  :headbang:Τι σχέση έχω εγώ με της πόλεις δορυφόρους της Μόσχας? :jerking:
  Ένα παράδειγμα διαμέρισμα σε ένα παρόμοιο σπίτι με το δικό μου και παρόμοιο σε εμβαδόν 41.8 τετραγωνικά.
 
  Και σπίτι παρόμοιο με το δικό μου.Και μέσα αν το δείτε μοιάζει στη διαρηθμιση.Το δικό μου είναι λίγο καλύτερο γιατί έχει κουζίνα 13,5 μέτρα ενώ αυτό της αγγελίας έχει κουζίνα 10.7 τετραγωνικά.Τα δωμάτια είναι σχεδόν ίδια εμένα 20.8 της αγγλίες 21.7.Και το δικό μου είναι περίπου 44 τετραγωνικά ενώ αυτό είναι 41.8
  Αυτά γιά να μη γράφει ο κάθε αμόρφωτος και ηλίθιος γκαστερμπάιτ ότι  :jerking: του κατέβει  :2funny:
  Η φώτο από το σπίτι που πουλιέται το διαμέρισμα είναι από το παράθυρο μου τραβηγμένες τώρα.
  Επειδή εσείς είσαστε κακομοίρηδες δε σημαίνει ότι όλοι είναι το ίδιο  :2funny:.
 
 

Συνημμένα

  • b.jpg
    b.jpg
    129,2 KB · Εμφανίσεις: 23
  • bc1.jpg
    bc1.jpg
    178,6 KB · Εμφανίσεις: 45
  • bc2.jpg
    bc2.jpg
    395,1 KB · Εμφανίσεις: 30

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom