Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο εναντίωση σε αυτό που κάνει ο Kman.
Ο καθένας ξοδεύει τα λεφτά του όπως γουστάρει.
Αν του λείψουν κάποια στιγμή στο μέλλον και το μετανιώσει, μόνο αυτός το ξέρει.
Υπάρχουν εκατομμύρια άνδρες που δούλευαν μια ζωή, δεν διασκέδασαν όσο ήθελαν και τους τα φαγαν τα λεφτά οι κληρονόμοι.
Ανάμεσα σ έναν Kman που θα γεράσει με 2 εκατομμύρια στην τράπεζα και θα του τα φάει κανάς ανιψιός ή χαραμοφάης γιος, αν παντρευτεί, ή κανάς κοπρίτης γαμπρός αν κάνει κόρη, και σ έναν Kman που θα ξοδέψει μέχρι τα 75 του  2 εκατομμύρια ευρώ σε γυναίκες κάθε είδους, ψηφίζω με τα δυο χέρια τον δεύτερο. Αν έτρωγε και 5 εκατομμύρια, ακόμα καλύτερα, κατ εμέ θα ήταν ακόμα πιο μάγκας.
Ο αρχιδάτος άντρας, ήρθε στον κόσμο ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ, ούτε για να κλαψουρίζει άνεργος και αγάμητος, ούτε να υποτάσσεται στα θέλω της πρώτης τυχαρπαστης σχιζοφρενους, ούτε να ξεσκατίζει μωρά στα καλύτερα χρόνια του, απ τα 30-45
Ο kman ζει τη ζωή του όπως αυτός γουστάρει, και μαγκιά του.

Θα μπορούσα να κάτσω Αθήνα σαν κλασσικός αρχιδοψωλάς,να βγάζω 1500 ευρώ το μήνα συν άλλα χίλια από τα ενοίκια και να ψωλάρω,να γαμάω 2,3 γκόμενες το μήνα τις ίδιες.
Επέλεξα όμως το δύσκολο δρόμο της σκληραγωγίας,να πάω εξωτερικό να ξεσκιστώ στη δουλειά για να γαμήσω.Μιλάμε για τεράστια υπεροχή,οι γκόμενες τα καταλαβαίνουν αυτά,δε θέλουν μαλθακούς,άνεργους,ψωλάδες κτλ. αλλά άντρες με φιλοδοξίες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Συγνώμη που μπαίνω στην συζήτηση χωρίς να έχω διαβάσει πιο πριν το νήμα, αλλά ρε φίλε δεν σε εκνευρίζει και δεν σε χτυπάει στον εγωισμό σου που εν γνώσει σου σου τρώνε τα λεφτά για ποτά και ακριβά φαγητά ώστε μετά να σου ανοίξουν τα πόδια τους (και άν)? Και τι σημαίνει σπονσορέτα? Δηλαδή τί? Σου προσφέρει την ψευδαίσθηση ότι γουστάρει να είναι μαζί σου? Αν είναι αυτή η διαφορά με μία κανονική πουτάνα, τότε γιατί η ψευδαίσθηση θα πρέπει να είναι και ανάλογη του ποσού που ξοδεύεις στα εξτρά έξοδα dating και χορηγίες?
Αν κάποιος είναι σαν τον κουασιμόδο και μέγιστος μπίχλας και αυτό το 9αρι του κάτσει στο τέλος της βραδιάς επειδή ο τύπος χάλασε 5000 ευρώ για πάρτι της, που την κατατάσσει την κορασίδα?  

Νομίζω πως είναι όχι απλά πουτάνες, αλλά και πολύ ψωνισμένες πουτάνες. Και είναι άσχημο να υποβαθμίζει κανείς τον εαυτό του και να τις πληρώνει απλά επειδή είναι ωραίο μουνί η άλλη.
Μεγαλύτερη καύλα θα είναι να πάς με ένα 6άρι σε ένα κανονικό εστιατόριο και αυτή να έρθει επειδή γουστάρει την προσωπικότητα σου και να σε βρίσκει ενδιαφέρον ως άτομο.

Σιγά μην ταξιδέψω 1500 χλμ για να γαμήσω εξάρι.Αυτά τα κάνει ο Dr. Love.Αμα είναι να γαμήσω εξάρι,εφτάρι πάω εδώ δίπλα στα FKK και χώνω ένα πενηντάρικο.Ποιος ο λόγος να τα σκάω σε αεροπορικά,διαμονές,κεράσματα,δώρα κτλ?
Αν είναι να σπονσοράρεις αξίζει για οχτάρια και πάνω.Αλλιώς δεν ασχολείσαι καν,δεν έχει κανένα νόημα.
Ενας άνω των 40 για να γαμήσει γκόμενα κάτω των 25 άνω του 175,καλλίγραμμη κτλ δε γίνεται να μην τα σκάσει.
Το καταλαβαίνεις αυτό,οι ίδιες στο λένε.Στα 30 δε ζητούσαν τίποτα,στα 35 άρχισαν να ζητάνε δωράκια και μετά τα 40 θέλουν όλες λεφτά ή δώρα αλλιώς δεν κάθονται.Αλλα περιμένουν από τον τριαντάρη,άλλα από το σαραντάρη.
Είναι και πολλές που δεν κάνουν για σπονσορέτες δεν το έχουνε.Μια σπονσορέτ πρέπει να έχει τέλεια συμπεριφορά,να σε ανεβάζει να ντύνεται κυριλέ κτλ,δεν το μπορούν όλες αυτό.Για καλλυντικά,γυμναστικές,ντυσίματα κτλ χρειάζονται έξοδα και πολλά που πληρώνεις πάνε εκεί αλλά το αποτέλεσμα σε φτιάχνει.
Αλλιώς μπορείς να γαμάς μια από επαρχία αγύμναστη,με χάλια νύχια,make up, μαλλί που κούρεψε η φίλη της,παπούτσια των 5 ευρώ και ρούχα των 3 ευρώ από το παζάρι και να την πας Puzzata Hata ή Mr. Snack με 2 ευρώ,γουστάρεις όμως να σε βλέπουν με τέτοια?
Δεν είναι εύκολο να έχει η γκόμενα τοπ εμφάνιση ξοδεύουν άπειρες ώρες στον καθρέφτη.Δηλαδή 2-3 ώρες θέλουν να ετοιμαστούν ακόμα και για booty call.
Για να διατηρείται η γκόμενα σε φόρμα και να μοσχοβολάει όταν χύνεις,χρειάζεται απίστευτη προσπάθεια και ο σπόνσορας πληρώνει για να έχει ποιότητα.
Και μια τέτοια γκόμενα φυσικά δε βάφτηκε και στολίστηκε ούτε βάζει την τσάντα Louis Vouitton των 500 ευρώ για να φάει τσίσμπεργκερ στα Mc Donalds,θέλει ακριβό ρεστωράν,γαλλικά κρασιά,χαιλίκια,τραπέζια στα high end clubs κτλ.Ετσι πάνε αυτά.
Μπορείς βέβαια να πάρεις μια βλάχα και να την αναβαθμίσεις αλλά συνήθως οι γκόμενες έχουν προκάτ απαιτήσεις.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Επίσης με το σπόνσορινγκ υπάρχει learning curve.Αν πάρεις το κολλάει μετά τις παίρνεις όλες σουβλάκι γιατί είναι όλες ίδιες και ξέρεις τις αγοραίες τιμές οπότε κάνεις τη σωστή προσφορά.
Είναι όμως δαπανηρό σπορ.
Η ζήτηση για σπόνσορες είναι τεράστια και οι σπόνσορες λίγοι δηλαδή η ζήτηση υπερβαίνει κατά πολύ την προσφορά.Σε κάθε σπόνσορα αντιστοιχούν 20 υποψήφιες σπονσορέτς ανά πάσα στιγμή χαλαρά.Είναι buyers market σε όλες τις σλαβικές χώρες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Σιγά μην ταξιδέψω 1500 χλμ για να γαμήσω εξάρι.Αυτά τα κάνει ο Dr. Love.Αμα είναι να γαμήσω εξάρι,εφτάρι πάω εδώ δίπλα στα FKK και χώνω ένα πενηντάρικο.Ποιος ο λόγος να τα σκάω σε αεροπορικά,διαμονές,κεράσματα,δώρα κτλ?
Αν είναι να σπονσοράρεις αξίζει για οχτάρια και πάνω.Αλλιώς δεν ασχολείσαι καν,δεν έχει κανένα νόημα.
Ενας άνω των 40 για να γαμήσει γκόμενα κάτω των 25 άνω του 175,καλλίγραμμη κτλ δε γίνεται να μην τα σκάσει.
Το καταλαβαίνεις αυτό,οι ίδιες στο λένε.Στα 30 δε ζητούσαν τίποτα,στα 35 άρχισαν να ζητάνε δωράκια και μετά τα 40 θέλουν όλες λεφτά ή δώρα αλλιώς δεν κάθονται.Αλλα περιμένουν από τον τριαντάρη,άλλα από το σαραντάρη.
Είναι και πολλές που δεν κάνουν για σπονσορέτες δεν το έχουνε.Μια σπονσορέτ πρέπει να έχει τέλεια συμπεριφορά,να σε ανεβάζει να ντύνεται κυριλέ κτλ,δεν το μπορούν όλες αυτό.Για καλλυντικά,γυμναστικές,ντυσίματα κτλ χρειάζονται έξοδα και πολλά που πληρώνεις πάνε εκεί αλλά το αποτέλεσμα σε φτιάχνει.
Αλλιώς μπορείς να γαμάς μια από επαρχία αγύμναστη,με χάλια νύχια,make up, μαλλί που κούρεψε η φίλη της,παπούτσια των 5 ευρώ και ρούχα των 3 ευρώ από το παζάρι και να την πας Puzzata Hata ή Mr. Snack με 2 ευρώ,γουστάρεις όμως να σε βλέπουν με τέτοια?
Δεν είναι εύκολο να έχει η γκόμενα τοπ εμφάνιση ξοδεύουν άπειρες ώρες στον καθρέφτη.Δηλαδή 2-3 ώρες θέλουν να ετοιμαστούν ακόμα και για booty call.
Για να διατηρείται η γκόμενα σε φόρμα και να μοσχοβολάει όταν χύνεις,χρειάζεται απίστευτη προσπάθεια και ο σπόνσορας πληρώνει για να έχει ποιότητα.
Και μια τέτοια γκόμενα φυσικά δε βάφτηκε και στολίστηκε ούτε βάζει την τσάντα Louis Vouitton των 500 ευρώ για να φάει τσίσμπεργκερ στα Mc Donalds,θέλει ακριβό ρεστωράν,γαλλικά κρασιά,χαιλίκια,τραπέζια στα high end clubs κτλ.Ετσι πάνε αυτά.
Μπορείς βέβαια να πάρεις μια βλάχα και να την αναβαθμίσεις αλλά συνήθως οι γκόμενες έχουν προκάτ απαιτήσεις.
Με τη διαφορά ότι αυτές που εσύ μας εβαλες φώτο είναι αυτές που γράφεις με τα παπούτσια των 5 ευρώ και τα ρούχα των 2 ευρώ  :2funny:όλες πολύ φτωχομπινεδιάρες της είδα  :2funny:και φυσικά ήταν εντελώς χρεωκοπημένες γιά να πάνε μαζί σου  :2funny:η πλάκα είναι ότι μετά πάνε και λένε γιά τον ηλίθιο ξένο που του έφαγαν λεφτά και γελάνε  :2funny:και της πηδάνε οι συγχωριανοί τους τσάμπα  :2funny:ή γιά μιά μπύρα ενώ ο Βλάκμαν ο ξένος ο Βλακάνιος  :2funny:σκάει 3.000-4.000 γιά την ίδια γκόμενα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Με τη διαφορά ότι αυτές που εσύ μας εβαλες φώτο είναι αυτές που γράφεις με τα παπούτσια των 5 ευρώ και τα ρούχα των 2 ευρώ  :2funny:όλες πολύ φτωχομπινεδιάρες της είδα  :2funny:και φυσικά ήταν εντελώς χρεωκοπημένες γιά να πάνε μαζί σου  :2funny:η πλάκα είναι ότι μετά πάνε και λένε γιά τον ηλίθιο ξένο που του έφαγαν λεφτά και γελάνε  :2funny:και της πηδάνε οι συγχωριανοί τους τσάμπα  :2funny:ή γιά μιά μπύρα ενώ ο Βλάκμαν ο ξένος ο Βλακάνιος  :2funny:σκάει 3.000-4.000 γιά την ίδια γκόμενα  :2funny: :2funny: :2funny:

Τα ρούχα και τα παπούτσια που λες εγώ τους τα αγοράζω.Λες να έκαναν μόνο 5 ευρώ?Τότε θα ήμουν γάτα με πέταλα να γαμάω τέτοιες γκόμενες με αυτά τα λεφτά?
Εχεις δει λογαριασμούς από τα μαγαζιά που τις πάω?Αποδείξεις από τα μαγαζιά,τα δώρα κτλ?Στην άλλη αγόρασα ipad των 700 ευρώ τον Ιανουάριο.
Ρώτα και το Γκλοκ να σου πει για το πόσο κοστίζουν τα εστιατόρια κτλ στη Ρόδο.
Εσένα αυτές που τις κερνάς μπιφτέκι 2 ευρώ στα φαστ φουντ τι είναι?Τίποτα high class?Που δεν τις γαμάς δηλαδή καν,ποια θα γαμηθεί για ένα μπιφτέκι?
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Τα ρούχα και τα παπούτσια που λες εγώ τους τα αγοράζω.Λες να έκαναν μόνο 5 ευρώ?Τότε θα ήμουν γάτα με πέταλα να γαμάω τέτοιες γκόμενες με αυτά τα λεφτά?
Εχεις δει λογαριασμούς από τα μαγαζιά που τις πάω?Αποδείξεις από τα μαγαζιά,τα δώρα κτλ?Στην άλλη αγόρασα ipad των 700 ευρώ τον Ιανουάριο.
Ρώτα και το Γκλοκ να σου πει για το πόσο κοστίζουν τα εστιατόρια κτλ στη Ρόδο.
Εσένα αυτές που τις κερνάς μπιφτέκι 2 ευρώ στα φαστ φουντ τι είναι?Τίποτα high class?Που δεν τις γαμάς δηλαδή καν,ποια θα γαμηθεί για με ένα μπιφτέκι?

:grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ο δημητράκης σκέφτεται αν δεν τη γοητεύσει η πουτσότριχα θα κάτσει σίγουρα με το μπιφτέκι.
Κάνει και την απιστία στο πεπόνι παράλληλα γιατί δε μασάει.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Επίσης με το σπόνσορινγκ υπάρχει learning curve.Αν πάρεις το κολλάει μετά τις παίρνεις όλες σουβλάκι γιατί είναι όλες ίδιες και ξέρεις τις αγοραίες τιμές οπότε κάνεις τη σωστή προσφορά.
Είναι όμως δαπανηρό σπορ.
Η ζήτηση για σπόνσορες είναι τεράστια και οι σπόνσορες λίγοι δηλαδή η ζήτηση υπερβαίνει κατά πολύ την προσφορά.Σε κάθε σπόνσορα αντιστοιχούν 20 υποψήφιες σπονσορέτς ανά πάσα στιγμή χαλαρά.Είναι buyers market σε όλες τις σλαβικές χώρες.
kman οι τελευτεεσ που πλισιασα και προτεινα σπονσορινκ τελικα ενω δεκτηκαν μετα το κερασμα
πηγαν να κανουν πονηριες να αρπαξουν χωρις να δωσουν ετσι ακυρωθηκε αυτοματα η συμφωνια.
μαρτιο πλισιασα 2 γκομενακια που δεν εδειχναν ενδιαφερον.μετα ειπα οπως με δασκαλεψε ο ιωσηφ χαχαχα.
λεω κριμα που δεν θελετε γνωριμια εχω 10 χιλιδεσ γριβνα να τα φαω για σασ.χαχαχαχ.συστηθηκαν τοτε
αλλα ενα περιεργο τηλεφωνο μαλλον απο γκομενο που τις φιλοξενουζε απο ζαπαροζιε μου εκανε χαλαστρα.
δεν εδιναν τηλεφωνο και εφυγα.γλιτωσα και κατι εισιτιρια τρενου που θα τους επερνα για να φυγουν μετα απο 2 μερες που θα περναγαν μαζι μου χαχαχαχ.οι αλλες 2 που ηταν ενιαρακια 19 καλοντυμενες πριν 2 χρονια τους εκανα μετα το γευμα προσφορα 300 ευρο την μερα στην καθε μια!για να δω αντιδραση.
δεκτηκαν αλλα η μια ειχε γκομενο που παντρευτηκε μετα απο 2 μηνες και η αλλη εμενε τουρκια.
μου εκαναν μαλακια παλι και πονηραδες ετσι χαλασε η συμφωνια.αυτες ππραγματικα οι 2 19 ετων αξιζαν τα λεφτα!δεν ηταν πουτανες,καλοντυμενες στην τριχα με ρολογακια ,ντυσιμο.δεκτες σε προσφορες.
θα ηταν διαφορετικο με αυτες αν ειχα το σιδερενιο αλογο μαζι μου οχι βεβαια αυτο που εχει ο διμητρακης χαχαχαχα.αλλες για σπονσορινκ δεν βλεπω πλεον οδυσσο.σε ενα χοτελ το αμστερταμ εχει μερικες που ψαχνοντε αλλα εκει πανε αζεροι και στην πορτα δουλευουν τετιοι και θα εχω μπλεξιματα με αυτους.πιο πανω στο τραβελερ καφε παλι καθοντε σπονσορετεσ στα καπνιστιρια αλλα δεν παω εκει γιατι δεν γουσταρω.τις δυο 19 ειδα τυχεα πριν 6 μηνες και με θυμωνταν αυτες!
μετα καταλαβα ποιες ειναι ειχαν αλλαξει μαλια.η μια παντρευτηκε η αλλη δεν ξερω εφευγα την επομενη και δεν πηρα τηλεφωνο.με καλεσαν σε εστιατοριο που δεν ηξερα και δεν πηγα μηπως φαω καμια φαπα και δεν φτανουν τα λεφτα που ειχα πανω μου γυρω στα 5-6 χιλιαδεσ γριβνα.με αυτες ποτε δεν ειναι αρκετα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Τα ρούχα και τα παπούτσια που λες εγώ τους τα αγοράζω.Λες να έκαναν μόνο 5 ευρώ?Τότε θα ήμουν γάτα με πέταλα να γαμάω τέτοιες γκόμενες με αυτά τα λεφτά?
Εχεις δει λογαριασμούς από τα μαγαζιά που τις πάω?Αποδείξεις από τα μαγαζιά,τα δώρα κτλ?Στην άλλη αγόρασα ipad των 700 ευρώ τον Ιανουάριο.
Ρώτα και το Γκλοκ να σου πει για το πόσο κοστίζουν τα εστιατόρια κτλ στη Ρόδο.
Εσένα αυτές που τις κερνάς μπιφτέκι 2 ευρώ στα φαστ φουντ τι είναι?Τίποτα high class?Που δεν τις γαμάς δηλαδή καν,ποια θα γαμηθεί για ένα μπιφτέκι?
Αν είναι σαν κ εσένα αγκαρία κάνει που πάει μαζί σου!εγώ δεν χρειάζεται να τους πάρω τίποτα,έπρεπε να σε είχα εδώ να πήγαινες εσύ στις γκόμενες και να τους έλεγα φάτου όσο πιό μπορείς παραπάνω  :2funny:να σε ξετίναζαν και μετά να της έπαιρνα με τ αμάξι και να έφευγα  :2funny:Αυτό παλιά όταν ακόμα έρχονταν αγάμητοι σαν εσένα το έκανα συχνά  :2funny: :2funny: :2funny:
 Κάποιος μου είπε ότι ο Βαλκάνιος ψευταράς είναι κλώνος σου.Σστην αρχή δεν το πολυπίστεψα αλλά τώρα το πιστεύω  :2funny:Οσο για αυτες που πανε μαζι σου ξεβράκωτες είναι κ εσύ είσαι ένας υπάλληλος που δε σε ξέρει ούτε η μάνα του  :2funny:.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Ο δημητράκης σκέφτεται αν δεν τη γοητεύσει η πουτσότριχα θα κάτσει σίγουρα με το μπιφτέκι.
Κάνει και την απιστία στο πεπόνι παράλληλα γιατί δε μασάει.
ο διμητρακης γαμα μονο με τα βιντεακια και ενα αυτογραφο χαχαχαχαχα.
μην ξεχασουμε και της πινακιδες πετρουπολης που ειναι παγιδα για την χωριατες στο νοβγκοραντ.
καλα αν εισαι ροντολφο βαλεντινο γαμας και χωρις μπιφτεκι και καποτε σου αφηνουν και λεφτα στο
κομοντηνο λεει και ο δασκαλος ιωσηφ χαχαχαχαχ.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Αν είναι σαν κ εσένα αγκαρία κάνει που πάει μαζί σου!εγώ δεν χρειάζεται να τους πάρω τίποτα,έπρεπε να σε είχα εδώ να πήγαινες εσύ στις γκόμενες και να τους έλεγα φάτου όσο πιό μπορείς παραπάνω  :2funny:να σε ξετίναζαν και μετά να της έπαιρνα με τ αμάξι και να έφευγα  :2funny:Αυτό παλιά όταν ακόμα έρχονταν αγάμητοι σαν εσένα το έκανα συχνά  :2funny: :2funny: :2funny:
  Κάποιος μου είπε ότι ο Βαλκάνιος ψευταράς είναι κλώνος σου.Σστην αρχή δεν το πολυπίστεψα αλλά τώρα το πιστεύω  :2funny:Οσο για αυτες που πανε μαζι σου ξεβράκωτες είναι κ εσύ είσαι ένας υπάλληλος που δε σε ξέρει ούτε η μάνα του  :2funny:.
διμητρακι ο δασκαλος σε υπερασπιστηκε για της φημες με πιτσι και μου ειπε δεν εισαι γκει.
εισαι 100% αυνανιστης και πεπονογαμης χαχαχαχαχαχ.αντε τρελε μου φιλακια.σε τρελανα σημερα.
τουλαχιστον εσυ δεχεσε και την πλακα και γελαμε
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
διμητρακι ο δασκαλος σε υπερασπιστηκε για της φημες με πιτσι και μου ειπε δεν εισαι γκει.
εισαι 100% αυνανιστης και πεπονογαμης χαχαχαχαχαχ.αντε τρελε μου φιλακια.σε τρελανα σημερα.
τουλαχιστον εσυ δεχεσε και την πλακα και γελαμε
Αν ήμουν γκέ'ι' θα έμενα Ελλάδα και θα ήμουν κάθε μέρα με τον Πίτσι στο Ελ μπάσα στην Αχαρνών  :2funny:,δε θα ήμουν στην Ρωσσία  :2funny:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Όπα... για διευκρίνισε το αυτό (και επειδή γενικώς δε λες φούμαρα):

Είσαι γύρω στα 50, και έχεις σε αφθονία ανατολικοευρωπαίες στην Αθήνα χωρίς να χώνεις χρήμα (δηλ. χωρίς δώρα, μόνο έξοδα παραστάσεως). Αφθονία, όπως το καταλαβαίνω εγώ, σημαίνει σε 10-15 μέρες αμα θέλω βρίσκω καινούρια γκόμενα.

Οπότε αν θες, μπορείς να διευκρινίσεις, για τι ηλικίες μιλάς και για τι ποιότητα και τι εννοεις αφθονία?
πχ. αν μιλας >=35 ή μέχρι 6αρια, δεν είναι απίθανο. αν μιλάς για <=30 και ποιότητα πχ. στα επίπεδα των καλύτερων που ανεβάζει ο kman για να έχουμε κάποιο μέτρο,
τότε το βρίσκω πολύ δύσκολο....
Να το διευκρινίσω ευχαρίστως !! :hi:

Δεν παριστάνω τον γόη φίλε !!! Απλά γενικά τα καταφέρνω με τις γυναίκες ακόμα και σε αυτή την ηλικία.

Οχι !! Mε τον όρο αφθονία δεν εννοώ αυτό που έγραψες. Να μπορώ δηλαδή κάθε 2 εβδομάδες να αλλάζω γκόμενες.

Σήμερα έχω μια ''μόνιμη' Ρωσίδα 34 ετών που είναι καθαρό οχτάρι και την γουστάρω γενικότερα και σαν άνθρωπο πέρα απο γκόμενα. Επίσης έχω μια Ρουμάνα και μια τατάρα, 28 και 32 χρόνων αντίστοιχα, εφτάρι και εφταμισάρι θα έλεγα, που είμαι στο πιο χαλαρό μαζί τους. Πριν είχα άλλες οπως Μολδαβές, Ουκρανές, Πολωνες κλπ.

Δεν μπορώ κάθε 2 εβδομάδες να αλλάζω γκόμενες. Κάθε 2-3 μήνες όμως σίγουρα αλλάζω και λίγο το ρόστερ ανάλογα με το τι μου κάθεται, και ανάλογα του πως πάει η φάση με αυτές που ήδη έχω ( κοντολογίς ποσοστό σπασαρχιδιάσματος για να μιλάμε αντρικά).

Επιπλέον αν σε κάποια φάση μου ''ανοίξει η όρεξη'' για κάτι πιο όμορφο και πιο νέο απλά πάω σε  ένα citytour, που εκεί έχει οχτάρια και εννιάρια πραγματικά σε αφθονία και τελειώνει η ιστορία με 130 ευρώ. Εκεί τελειώνει για μένα το πληρωμένο. Κοίταξε κάποιες απο τις κριτικές που έχω γράψει σε άσχετο χρόνο και θα καταλάβεις.

Επιπλέον όταν και αυτά τα βαριέμαι ταξιδεύω σε μέρη περίεργα και δοκιμάζω πιο εξωτικά φρούτα !! :grin: :grin: Και αυτό γιατί στην ηλικία που είμαι ο βασικότερος παράγοντας που ρυθμίζει τη σχέση μου με τις γυναίκες είναι ο κορεσμός. Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά η διαχείρισή του κορεσμού δεν είναι εύκολη, να είσαι σίγουρος.

Προσωπικά αυτό με ικανοποιεί και δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Αυτό είναι αφθονία για εμένα.Ισως για κάποιον άλλο να μήν είναι και να θέλει κάτι περισσότερο.

Σε κάθε περίπτωση όμως, δεν θα αδειάσω σα μαλάκας τους λογαριασμούς μου στα αρπακτικά του Κιέβου για να τα μοστράρω σαν γκόμενες σε διάφορα μέρη. Δεν εχω καμμία ανάγκη να το κάνω αυτό. Και θα θεωρούσα τον εαυτό μου μαλάκα grande αν το έκανα αυτό.

Δεν είμαι τσιγκούνης, και αυτό φαίνεται απο τα ταξίδια που κάνω σε πολύ μακρινά μέρη που είναι ακριβά. Αλλά η απαίτηση των αρπακτικών να τα χρυσοπληρώσω απλά με τρελαίνει !! Είναι σαν να σου λέει η άλλη ''είσαι μουνόδουλος, είσαι ναυάγιο, και θέλεις δε θέλεις θα μου τα σκάσεις'' !!

Και κάποιος που σέβεται τον ανδρισμό του αυτο και βέβαια δεν το δέχεται !!
Οταν η άλλη δεν απαιτεί μπορεί να τα σκάσω large από μόνος μου. Οταν και εφόσον γουστάρω !! Και σε πολύ συγκεκριμένες που κρίνω ότι το αξίζουν !! Οταν όμως η άλλη απαιτεί θεωρόντας ότι το μουνί της είναι χρυσό θα πάρει μεγαλοπρεπώς τα αρχίδια μου δεν πάει να είναι θεά !!

Δεν θα κάνω την αντρική μου αξιοπρέπεια χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της καμμία πριγκηπέσα ακόμη και δεκάρι να είναι !! Είναι θέμα αρχής. Και όποιος κκάνει συμβιβασμούς στην αξιοπρέπειά του για να γαμήσει τότε καί την αξιοπρέπειά του θα χάσει και με το πουλί στο χέρι θα μείνει.

Σε άλλες εποχές νεότερος αλώνιζα για επαγγελματικούς λόγους όλη την Ανατολική Ευρώπη και γνώρισα καταστάσεις και εποχές που οι νεότεροι δεν μπορείτε να φανταστείτε. Ρώτα μεγαλύτερους έγκυρους ανθρώπους όπωε ο Τάσος και θα στο επαληθεύσει.

Τη σεξουαλική Ντίσνευλαντ της ανατολικής ευρώπης μόνο λίγοι άνθρωποι της ηλικίας μου την πρόλαβαν. Και έχουν συγκριτικά στοιχεία.

Αυτός είναι και ο λόγος που με ενοχλεί η κατάσταση που σήμερα διαμορφώθηκε στα Σλαβικά Μουνολίβαδα απο κάποια αγάμητα κομπλεξικά ναυαάγια που θεωρούν μαγκιά να χρυσοπληρώνουν αρπακτικά που τους απομυζούν !!!

Για δε αυτούς που το κάνουν το παραπάνω χωρίς να έχουν οικονομική ευχέρεια κάνοντας το σκατό τους παξιμάδι δεν έχουμε εμείς λόγο αλλά οι ψυχίατροι !!

Ελπίζω να σου απάντησα !! :hi:
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Αν είναι σαν κ εσένα αγκαρία κάνει που πάει μαζί σου!εγώ δεν χρειάζεται να τους πάρω τίποτα,έπρεπε να σε είχα εδώ να πήγαινες εσύ στις γκόμενες και να τους έλεγα φάτου όσο πιό μπορείς παραπάνω  :2funny:να σε ξετίναζαν και μετά να της έπαιρνα με τ αμάξι και να έφευγα  :2funny:Αυτό παλιά όταν ακόμα έρχονταν αγάμητοι σαν εσένα το έκανα συχνά  :2funny: :2funny: :2funny:
 Κάποιος μου είπε ότι ο Βαλκάνιος ψευταράς είναι κλώνος σου.Σστην αρχή δεν το πολυπίστεψα αλλά τώρα το πιστεύω  :2funny:Οσο για αυτες που πανε μαζι σου ξεβράκωτες είναι κ εσύ είσαι ένας υπάλληλος που δε σε ξέρει ούτε η μάνα του  :2funny:.
διμητρακη πριν χρονια πολλα μου τα εκαναν ακομα και σε μενα αυτα.για αυτο πλεον μονοσ και δεν θελω παρεα εκει.ποσοι μου ελεγαν να σου γνωρισουμε γκομενα και εφερναν την δικη τους με καμια φιλη ετρωγαν επιναν και μετα τις επερναν και εφευγαν.οδυσσο πριν  μια εβδομαδα περπατουσε ενας νεαρος
με μια γυναικα 22 και μια αλλη 45.ελεγε οτι ηταν καποτε αρκαδια και ειπε σε ξενους οτι εχασε και
τους γονεις του και μαλακιες.με ταισαν λεει γελωντας μου εδωσαν και λεφτα για βοηθεια και πηγα σπιτι χαχαχαχαχ.σκεφτωμουν να του απαντησω γιατι προσβαλει και εμενα σαν ξενο.ολους βαζουν στο ιδιο καζανι.μας θεωρουν αγαθους που μπορουν να εξαπατησουν.
ο θειος μου νευριασε παλι οδυσσο γιατι παλι αρχισα να δινω λεφτα στον δρομο σε αφραγους,να ταιζω,να δινω σε τσιγγανους.μου ειπε παλι θα σε δειρουν.δεν σου ειπα ο αστυνομος φιλος μου ειπε μην λυπηθεεις ποτε κανενα?αυτοι δινουν πλιροφοριες σε αυτους που σε ληστευουν.περνουσε και μια μαλακισμενη που κερασα μπερκερ φωναζε μεσα στον κοσμο.χαρη που ειναι το κρουασαν που μου υποσχεθηκες?
τρελαθηκε ο θειος μου λεει μονοσ σου προκαλεις προβληματα παλι θα σε ληστεψουν
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
 Κάποιος μου είπε ότι ο Βαλκάνιος ψευταράς είναι κλώνος σου.Σστην αρχή δεν το πολυπίστεψα αλλά τώρα το πιστεύω

Εντάξει,αν δεν το πίστευες και εσύ,θα ανησυχούσα λιγάκι..

Δημητράκη,για πες μας πως ένας σελέμπριτυ με άριστη γνώση ρωσικών και πτυχίο νομικής,καταλήγει υπεύθυνος :grin: σε πλυντήριο αυτοκινήτων; :2funny:

Πως σου εμπιστευτηκαν τέτοιο πόστο ευθύνης ρε μπαγασα,ζηλεψα λιγάκι όταν το έγραψες να πω την αλήθεια..

Να βγαλεις επαγγελματικές κάρτες,αξιοζήλευτη θέση,ουρά θα κάνουν τα μουνάκια.

VXxq5kJ.jpg

 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
επειδη δεν ειδα τα προηγουμενα σας τα γραφω εδω ολα μαζι

Τι εταιρεια ειναι αυτη που ακολουθει scrum και εχει 1 ατομο/ανα sprint/ ανα project? Τι ακουμε...

Δεν υπαρχει μονο scrum, υπαρχει και waterfall κτλ μαθε και μετα μιλα.Οταν φτασεις σε σημειο να μπορεις να ακουσεις τι λεει ο αλλος και να καταλαβεις τοτε ισως μπορει να γινει και ανθρωπος.



Το τι παπα πουλατε δεν λεγεται
Καταρχην απ αυτα που γραφεις και μονο ειδικα τα ορθογραφικα που εχω δει σε τοσα post σου κανουν μπαμ..Για δουλεια σαν developer στο εξωτερικο απαιτουνται Αγγλικα σε επιπεδο proficiency.
Σε Κυπριακη εταιρια πηγε φιλος μου και του πηραν συνεντευση στα Αγγλικα.
Εσυ με το ζορι γραφεις καλα Ελληνικα...

Παμε παρακατω.Αρχιτεκτοντας και managers που δεν κανουνε τιποτα?Στην Γερμανια?
Ακομα και Ελλαδα δεν ισχυει αυτο που λες καμια εταιρια δεν την συμφερει να εχει managers που δεν κανουν τιποτα

Εχετε συναισθηση τι ανταγωνισμος υπαρχει?
Μονο Ινδους να σου βαλω μεσα που καποιοι γαμανε και δερνουν στον κωδικα
Ας μην αναφερθω σε Κινεζους,Κορεατες και λοιπους Ευρωπαιους

Αλλα ξεχασα Ελληνες δεν φτανουν,ολοι αυτοι ειναι μια τριχα απ τα @@ μας..Υποψιν εχω τον καλυτερο φιλο μου με προυπηρεσια σε μια απ τις κορυφαιες εταιριες στην Ελλαδα σε js και εχει παθει πλακα με αυτα που το ζητανε εξωτερικο,testing και διαφορες μαλακιες που Ελλαδα δεν εκανε ποτε

Μου λεει οτι ειναι επι 10 πιο ζορικα και δεν το περιμενε

Και εσεις υποστηριζεται οτι Γερμανια που ειναι η τοπ χωρα στην Ευρωπη οτι ολοι ειναι αχρηστοι και περιμενουν τον Ελληνα που τους γαμαει ολους


Εγω παντως αυτες τις αποψεις απο Ελληνες Γερμανια που ξερω τις ακουω κυριως απο αυτους που τους εχουν σκυλογαμησει οι Γερμανοι και οι οποιοι πουλανε απιστευτο παπα στους ντοπιους Ελλαδα και στο χωριο τους ωστε να δειξουν οτι εξω κατι κανανε

Ολοι ξερουν οτι οι architects δεν κανουν τιποτα ουτε κωδικα γραφουν ουτε τιποτα παραμονο σχεδια flows  αντε καμια uml με δυσκολια.Τουλαχιστον οι δικοι μας ετσι τους εχω δει παραμονο ενας που γραφει ακομα και στην ουσια ο μονος που αξιζει και εχει και ονομα.

Καλα καλα αμα ηταν να περιμενεις απο τους Ινδους να βγαλουν την δουλεια σωθηκες. Οι Ινδοι δουλευουν μονο με ινδους. Δεν τους καταλαβαινεις τι λενε και γενικα ειναι δυσκολοι στην συνενοηση .
Τους προτιμανε γιατι ειναι φθηνη. Για κανενα αλλο λογο. Στο κομματι που εχουμε IOS εχει ποσους ινδους το τι bugs βγαζει το κομματι δεν λεγεται. Στο Αndroid εχουμε παλι ινδους το τι bug βγαινει δεν περιγραφεται.
Τα sprint ειναι  7 μερες + 2 code freeze.

κανενας δεν πουλα παπα στους ντοπιους κανενας δεν το παιζει ξυπνιος. Υπαρχουν καλοι ελληνες καλοι γερμανοι καλοι κινεζοι και υπαρχουν κακοι ολοι οι προηγουμενοι.
Κανενας δεν θελει να δειξει τιποτα. Τουλαχιστον εγω. Οτι εξω κανω κατι. Το μονο που με καιει ειναι γιατι να εχει τοσοι δουλεια εξω και στην ελλαδα να τρομπαρουνε. Μονο αυτο.

Μην ξεχνας οτι υπαρχουν και αυτοι που ζηλευουν σαν εσενα και λενε τετοια ωστε να νομιζουν οτι δεν ειναι μαλακες.
Και ξερεις τι ... Λενε οτι ειναι οι αλλοι μαλακες γιατι θελουν να κρυφτουν αυτοι.


Φιλε εργαζομαι στην Αγγλια ως software engineer. Το οτι μια εταιρεια ξεκιναει project σε τεχνολογια που γνωριζει ενα ατομο, η οτι μια εταιρεια χρησιμοποιοιει scrum με ενα ατομο ανα project σε εμενα ακουγεται αστειο. Καθε εταιρεια υπολογιζει το effort/financial unit και αυτο που περιεγραψες θα ειχε κοπει..   O καθενας γραφει οτι θελει, απλα δεν τα πιστευω... ακομα και να  ηθελα να το πιστεψω, θα σκεφτομουν αν υπαρχει κατι σταρβο με τον scrum  master ...


εχεις να μαθεις πολλα ακομα . Οταν σκασει το project δεν λενε κατσε να βρω τα ατομα ορμανε η τα εχουνε καβατζα η τους ψαχνουνε. Μην πιστευεις τιποτα δεν υπαρχει λογος. Καλυτερα για μενα να μειενις ετσι ωπος εισαι στουρνος και να λες οτι ολοι ειναι μαλακες.





Το τι παπα πουλατε δεν λεγεται
Καταρχην απ αυτα που γραφεις και μονο ειδικα τα ορθογραφικα που εχω δει σε τοσα post σου κανουν μπαμ..Για δουλεια σαν developer στο εξωτερικο απαιτουνται Αγγλικα σε επιπεδο proficiency.
Σε Κυπριακη εταιρια πηγε φιλος μου και του πηραν συνεντευση στα Αγγλικα.
Εσυ με το ζορι γραφεις καλα Ελληνικα...

Παμε παρακατω.Αρχιτεκτοντας και managers που δεν κανουνε τιποτα?Στην Γερμανια?
Ακομα και Ελλαδα δεν ισχυει αυτο που λες καμια εταιρια δεν την συμφερει να εχει managers που δεν κανουν τιποτα

Εχετε συναισθηση τι ανταγωνισμος υπαρχει?
Μονο Ινδους να σου βαλω μεσα που καποιοι γαμανε και δερνουν στον κωδικα
Ας μην αναφερθω σε Κινεζους,Κορεατες και λοιπους Ευρωπαιους

Αλλα ξεχασα Ελληνες δεν φτανουν,ολοι αυτοι ειναι μια τριχα απ τα @@ μας..Υποψιν εχω τον καλυτερο φιλο μου με προυπηρεσια σε μια απ τις κορυφαιες εταιριες στην Ελλαδα σε js και εχει παθει πλακα με αυτα που το ζητανε εξωτερικο,testing και διαφορες μαλακιες που Ελλαδα δεν εκανε ποτε

Μου λεει οτι ειναι επι 10 πιο ζορικα και δεν το περιμενε

Και εσεις υποστηριζεται οτι Γερμανια που ειναι η τοπ χωρα στην Ευρωπη οτι ολοι ειναι αχρηστοι και περιμενουν τον Ελληνα που τους γαμαει ολους


Εγω παντως αυτες τις αποψεις απο Ελληνες Γερμανια που ξερω τις ακουω κυριως απο αυτους που τους εχουν σκυλογαμησει οι Γερμανοι και οι οποιοι πουλανε απιστευτο παπα στους ντοπιους Ελλαδα και στο χωριο τους ωστε να δειξουν οτι εξω κατι κανανε

Εισαι τοσο μαλακας που δεν το ξερεις ακομα μαλλον δεν στο εχουνε πει ? Τα ορθογραφικα που κανω επειδη ρε ΗΛΙΘΙΕ γραφω στο μπουρδελα και δεν με νοιαζει καν πως γραφω δεν σημαινει οτι δεν ξερω να γραφω ελληνικα και αγγλικα.

ΤΣΟΜΠΑΝΗ υπαρχουν και τα Γερμανικα αλλα επειδη δεν εχεις κατι αλλο να πεις λες μια μαλακια για να το παιξεις εξυπνος επειδη τον τρως εκει που εισαι και δεν εισαι ευχαριστημενος.Στην εταιρεια μιλαμε 3 γλωσσες οτι μπορει ο καθενας.

Επειδη εσυ εισαι ψωνισμενος και σε γαμανε δεν σημαινει οτι ειναι και οι αλλοι. Ειχα μαλακες στην Ελλαδα στην Intralot που γαμουσαν και εδερναν ετσι τουλαχιστον ελεγαν και ηταν για τον πουτσο . Να μην σου πω για την cognity  η καλυτερα Accenture , European Dynamics κτλ   και οσους αλλους εχω φαει στην μαπα.  Ολοι γαμουσαν και εδερναν και ηταν για τον πουτσο.
ΓΙΑΥΤΟ ΠΑΝΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ.ΓΙΑΤΙ ΓΑΜΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΑΡΙ ΤΟΥ ΓΝΩΣΤΟΥ.
Αμα εχει κονε και σε βολευει ο μπαρμπας ο φιλος ο γκοεμνος οι γκομενα κτλ εισαι γαματος.

Απο αυτα που γραφεται εδω καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ειστε  πιτσιρικαδες ακομα αντε το πολλη 35 με μικρη προυπηρεσια.
Κανεις δεν ειπε οτι εμας περιμενανε κανεις δεν ειπε οτι ειμαστε γαμιαδες....
ΒΛΑΧΟΙ μην καταλαβαινεται αυτο που εσεις θελετε αλλα αυτο που θελει ο αλλος να σας πει.

Επειδη εσυ δεν πας καλα στην Αγγλια δεν σημαινει οτι πρεπει και εμεις να παμε χαλια. Επειδη εσενα σε γαμανε καγκελο δεν σημαινει οτι ολοι θα γαμιονται το ιδιο.

Παπα δεν πουλα κανεις στα αρχιδια μου εαν με πιστευψεις και εαν δεν με πιστεψεις.
Εδω γραφει ο καθενας ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΖΕΙ.  
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ  ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΛΕΣ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ.Και δεν προσπαθεις καν να φτασεις τον αλλο στο δικο του.

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΡΕ ΤΣΟΜΠΑΝΗΔΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΑΠΑΔΕΣ ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ για εμενα το φορουμ εδω ειναι για τον χαβαλε μου.Υπαρχουν και καποια νηματα που λες την γνωμη σου και ειναι κριμα να μην μαθαινει ο αλλος κατι που ειναι θετικο η αρνητικο.







Πάνο ο Έλληνας από την φύση του και λόγο των κοινωνικών καταβολών έχει λίγο στο dna του το στοιχείο της υπερβολής. πολλές φορές αυτή η μικρή δόση υπερβολής στα λόγια του μέσου Έλληνα πολίτη δημιουργεί μια ψευδαίσθηση στον ίδιο του τον ευατό (δλδ ξεγελά τον ευατό του) ότι είναι κάτι το ξεχωριστό από όλους τους άλλους.

για να το συνεχίσω θα πω ότι η υπερβολή αυτή πολλές φορές θολώνει την κρίση αντίληψης της πραγματικότητας του ατόμου με αποτέλεσμα το άτομο να παραμένει στάσιμο και να μην επιζητά την αυτοβελτίωση του και να επαναπαύεται στα κεκτημένα

κανεις δεν ξεγελα τον ευατο του τυπε. Εσυ ξεγελας τον ευατο σου γιατι αλλα περιμενες και αλλα σου ηρθαν.  Ο καθε ανθρωπος εχει την δικια του μοιρα.




  To testing δεν ειναι μαλακιες...γλυτωνεις χρησιμο χρονο στο μελλον και πολυ χρημα ανα εχεις τους σωστους  testers.. Αυτο ειναι και η μεγαλη διαφορα.. Και 100 χρονια να εχεις εμπειρια στην ελλαδα οταν πας στο εξωτερικο ξεκινας απο  πολυ χαμηλη βαση που σε καμμια περιπτωση δεν δικαιολογει το βιογραφικο σου. Εκτος κι αν εισαι τυχερος και πας εκει κατευθειαν με το τελος των σπουδων σου.. Οσο για τους ινδους ειναι μια τεραστια χωρα με τεραστιο ανθρωπινο δυναμικο.  Εγω δεν εχω συναντησει Κινεζους και ειδικα Ινδους που να  ειναι κατι το ιδιαιτερο (ασε που εχει γινει σηριαλ με τα κεντρα εξετασεων που οι ιδιοκτητες ηταν Ινδοι για να περνουν πιο ευκολα βιζα).   Αντιθετως εχω δει πολυ καλους Βορειο ευρωπαιους (Σουηδους ειδικα) να πηδανε στο mentorship για πλακα... αλλα οχι ινδοι ρε φιλε, τουλαχιστον οχι αυτοι που ειναι στην Αγγλια...με τιποτα...   Οτι γραφω αφορουν το ΗΒ...
Αυτα που λες ειναι μαλακιες γιατι νομιζεις οτι ολοι ειμαστε το ιδιο. Αμα εχεις 100 χρονια προυπηρεσια να πατας ενα πληκτρο φυσικα θα σε παρουνε απο την αρχη αμα μπορεις να τους εξηγησεις τι και πως και το δουνε που το θεμα.
Παλι μαλακιες ελληνικες τα κατεδαφιζουμε ολα κτ
οσο για το testing δες πιο κατω.



Οι καλοι Ινδοι ειναι Αμερικη κυριως
Τωρα φιλος μου με 5χρονια προυπηρεσια Ελλαδα εφυγε για Λονδινο και τον πηρανε σαν junior!!
Ας μην μπω σε λεπτομερεις και πω πολλα απλα να πω οτι οταν ειπε στην εταιρια του στην Αθηνα οτι φευγει μονο τα κλαμματα δεν βαλανε γιατι ξερουν οτι σαν αυτον δυσκολα θα βρουν.Ακομα ψαχνουν και μαλιστα ρωτησαν τον ιδιο αμα εχει κανενα γνωστο του να προτεινει!

5 χρονια προυπηρεσια ειναι τιποτα και χαρη του κανανε εγω ουτε καν σαν junior δεν θα τον ηθελα.
Αυτο το εχω ξαναγραψει πιο παλια σε αλλο ποστ. Εαν δεν εχεις τουλαχιστον μια 15  χρονια ΟΧΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ 10  ΕΤΑΡΙΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΡΕΖΙΛΗ. Να δεις πραγματα θελει τρεξιμο.

ολοι μαθανε με την μια να τα κονομανε.  θελει τρεξιμο θελει να μαθαινεις συνεχεια δεν ειναι ειναι αα εχω 5 χρονια προυπηρεσια και οκ τελειωσα ......που πας ρε καραμητρο....μονος σου τα λες.


Αυτον που Ελλαδα με το ζορι αντικαθιστα η εταιρια ο ιδιος εφυγε σαν junior Λονδινο
Αυτο δειχνει και τι ανταγωνισμο εχεις σε χωρες οπως η Αγγλια,η Γερμανια,καμια σχεση με τις μαλακιες που διαβαζουμε εδω μεσα οτι ειναι ολοι εκει περα αχρηστοι και περιμενουν τον Ελληνα να τους ανοιξει τα ματια
Ο αλλος ο φιλος μου που εχει χρονια εμπειρια σε js και react μου ειπε κατα λεξη..Πανο προτιμω Ελλαδα γιατι βλεπω οτι εξω θα μου βγει η παναγια..Καλυτερα Ελλαδα με χιλιαρικακι παρα Σουηδια με 3 και γαμησι
Χθες μιλησαμε και μου εκανε εντυπωση γιατι αυτος παραιτηθηκε απο Ελλαδα για να βρει τα 5x λεφτα εξωτερικο οπως ελεγε
Ηδη τωρα στο μηνα ξανακοιταει Ελλαδα οταν τον ρωτησαν για testing και πολλα αλλα που ουτε καν τα εκανε η εταιρια του στην Ελλαδα
Τωρα ο καθενας ας πιστευει οτι θελει..Εγω απλα αναρωτιεμαι πως χωρες μεγαθυρια με σοβαρη οργανωση,με σοβαρα πανεπιστημια και με εταιριες γιγαντες στον δευτερογενη και τριτογενη τομεα εχουν αχρηστο εργατικο προσωπικο και περιμενουν τον Ελληνα να τους σωσει
ΚΑΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ  εσενα ο φιλος σου βρηκε μια δουλεια στην ελλαδα αραξε εμαθε κατι και μετα νομισε οτι και εξω ετσι ειναι.Υπαρχουν και τετοιες εταιριες που εχεις μια δουλεια


Ο φιλος που λες στην πραγματικότητα ηταν λιγο άπειρος καθως αποτι φαινεται δεν εχει χρησιμποιήσει ποτε nodejs (javascript V8 engine απο την google), καθως πανω σε αυτη γινονται τα Unit Tests. Aυτο γινεται απλα για να διαπιστωθει επι της πράξης locally αν καποια συναρτηση η αλλη μεταβλητη δεν ειναι defined, και αν γινονται σωστα ολοι οι υπολογισμοι, προτου καποιο site μεταβει σε production state, live στο ιντερνετ.
Δε του ζητησαν κατι τρελο, απλα εδω στην ελλαδα γενικα το IT ειναι λιγο πισω.

Το IT στην Ελλαδα δεν ειναι πισω απλα η εταρειες οταν τα κονομανε δεν αλλαζουν τεχνολογια ετσι ευκολα. Δεν υπαρχει λογος.
Και μην νομιζεις αλλα εχει εταιριες στην ελλλαδα που απο τεχνολογια πανε αερα.Απλα εσυ δεν τις ξερεις.
παιδια το nodejs δεν ειναι και κατι τρελο



χωρις γαμησι με testing(TDD,BDD ETC),source control, effort managment etc  ουτε σε υπολογιζουν ουτε προκειται ποτε να δεις προκοπη οικονομικα κυριως.  Ειδικα αν παιζεις σε full stack....  Δουλευεις ομαδικα, αλλα επενδυεις το χρονο στον εαυτο σου για να δεις που θα εισαι σε 5 10 κλπ χρονια, και ασε τους αλλους να κανουν οτι θελουν. Οσον αφορα την Ελλαδα...  Στην Ελλαδα απλα το ολο πραγμα ειναι λιγο της αρπαχτης... Ενας φτιαχνει ενα γραφειο βαζει μεσα τον φθηνοτερο προγραμματιστη (μπορει και απο ΟΑΕΔ), εχει καποιο γνωστο και λαμβανει καποια δουλιτσα μεσω εσπα, και μετα βρισκουν την φθηνοτερη λυση, μεσω drupal για παραδειγμα και ετσι γινεται το ολο πραγμα...
Αμα εχεις το συνηθησμενο 3 tier  project εκει τα βγαζεις περα .
Για να παιξεις full stack οπως λες η εταιρεια θα εχει μικρα project τα οποια ειναι ευκολα να τα κανεις. Οταν εχεις project που δεν εχουν καν αρχη ουτε και τελος τι full stack θα κανεις?

οταν δεν εχεις ουτε καν βαση η τουλαχιστον δεν την βλεπεις καν ουτε με 3 calls στο backend αλλα ουτε καν στο frontend τοτε τι fullstack να κανεις εισαι σοβαρος?

οταν τα  data σου ειναι ολα στον αερα  τι fullstack και μαλακιες μου λες ?

Μαζι με αυτα βαλε καμια 5000 services na τρεχουν να εχες μαζι soap σε rest και rest σε soap μεσω proxy που εχεις εσυ σαν middle αλλα ποσα middleware  και μαζι με αυτα βαλε και κανα authorization και encryption decryption στα καθε service βαλε και  καμια 10 layers ακομα  και εσυ ο γαμιας μου λες οτι υπαρχουν Ινδοι που τα κανουν ολα αυτα σαν fullstack μαλακες.
μονο και μονο τα environment που εχω στο postman ειναι καμμια 20 ρια.
Ρε πας πας καλα. και απο ολα αυτα που γραφω ζητημα εαν καταλαβες κατι.

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΝΗΜΑ https://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=286114.msg8555479;topicseen#new  ]  [/url]
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΡΑΒΑ ΚΑΜΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ

και επειδη εισαι και εξπερ στο TDD βαλε ολα αυτα που σου εγραψα πιο πριν με TDD να δεις πως κανεις το fullstack.

Τσομπανη.Και αμα εχεις και κανα ΜΑΛΑΚΑ ΣΤΟ CODE REVIEW ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ τις πουτανας τα σχολια κανα μαλακα που τον χαλασε το identation που εγραψες το var _var και αρχιζει να σου πρηζει τον πουτσο για clean code και quality  και να βλεπεις needs works κιτρινο σαν τον ηλιο και να μην γινεται approve  και εσυ να θελεις να  κλεισεις το Task στο Story γιατι το burnout chart θα σε βγαλει εκτος ελα πες μου οτι εισαι fullstack και οτι ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος.Εδω εγω κανω CODE REVIEW σε αλλον και θελω τουλαχιστον 2 ωρες και στο καπακι εχω αλλα 3 Pull Request να με περιμενουνε και τα δικα μου task μαλακιες μου λες τωρα.


ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΧΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ Η ΜΕΣΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΗ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ Η ΜΑΛΑΚΕΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΟΝΟΥΣ ΜΑΛΑΚΑ....
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ.

Ta project ειναι τοσο μεγαλα που χανεσαι ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ  ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ.

Συμπερασμα δεν εχουμε την ιδια μοιρα ουτε τις  ιδιες εμπειριες. Ακου τι λενε και οι αλλοι και μην τους πιστευεις απλα ακου ισως μαθεις κατι.

βαρεθηκα να γραφω  το γαμησαμε εντελως.Ετσι και αλλιως κλωνοι ειστε οποτε .





 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Μπορεί να πλένει τα αμάξια κάνοντας στριπτίζ με το γαριδάκι να πάλλεται στις σαπουνάδες και μετά να καθαρίζει τα τζάμια με πουτσότριχα.

Aυτός νόμιζε πως όταν μας πόσταρε τα σκατά του,θα τρέχαμε σοκαρισμένοι να κλαφτούμε στους Mod σαν τον DRLOVE. :2funny:

Γελάω με τους φλώρους γόνους, που αγοράσανε πτυχίο από το μπλοκ με τα λεφτά του μπαμπά και τελικά δουλεύουν σε πλυντήρια αυτοκινήτων :2funny:


 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Aυτός νόμιζε πως όταν μας πόσταρε τα σκατά του,θα τρέχαμε σοκαρισμένοι να κλαφτούμε στους Mod σαν τον DRLOVE. :2funny:

Γελάω με τους φλώρους γόνους, που αγοράσανε πτυχίο από το μπλοκ με τα λεφτά του μπαμπά και τελικά δουλεύουν σε πλυντήρια αυτοκινήτων :2funny:

Καλά,εμείς τους ξέρουμε και τους παίρνουμε στο ψιλό.Οι άλλοι λένε όχι ρε παιδιά το δημητράκη είναι ευαίσθητο παιδί με ειδικές ανάγκες αλλά τα έχουμε ισοπεδώσει όλα.
Γενικά γόνους,ψωλάδες,ευαίσθητους,αναίσθητους τους πήρε ο διάολος όλους.Δεν κάνουμε διακρίσεις,equal opportunity πέος.
Γενικά οι τύποι χωρίς άνωθεν γονεική προστασία,προσωποπαγείς διατάξεις κτλ είναι τελείως τρύπιοι τους κάνεις αλοιφή.Φλουέρες τελείως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom