Νέα

Τρίτο πρόσωπο συμβουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arist_plat1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 601
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

The Godfather

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.635
Κριτικές
14
Like
3.316
Πόντοι
2.606
Επειδή είμαι μπερδεμένος ανοίγω ένα θέμα να πάρω και από σας καμιά συμβουλή (ίσως οι άγνωστοι είναι και ποιο αντικειμενικοί)

Λοιπόν είμαι με μια κοπέλα 2 χρόνια. Τον πρώτο χρόνο σε ελεύθερη σχέση και το 2 χρόνο σε μονογαμική. Τη μονογαμική σχέση τη δέχτηκα γιατί είχα περάσει κάποια προσωπικά και δέχτηκα κάτι που τήρησα τους 2 μήνες όχι όμως μετά. Βέβαια με τις υπόλοιπες γυναίκες ήταν καθαρά σαρκική επαφή και δεν μοιραζόμουν προσωπικές στιγμές μαζί τους. Η κοπέλα που αναφέρω (ας πούμε η Α) επειδή έχει δικό της σπίτι (αρκετά μεγαλύτερο από το δικό μου) μου έχει κάνει πρόταση να συζήσουμε και να το δούμε μετά το χειμώνα

Φέτος το καλοκαίρι ενώ πήγα σε κάμπινγκ γνώρισα μια καλλιτέχνη του δρόμου (αυτή είναι η Β) ενώ ξεκινήσαμε να έχουμε σαρκικές επαφές το θέμα γύρισε. Μου αρέσει να περνάω ώρα μαζί της να κάνω πράγματα μαζί της. Από τα πιο απλά π.χ να παίξουμε τάβλι στο καφενείο που συχνάζουμε η να αράζουμε θησείο μέχρι ποιο ρομαντικά πχ να χαζέψουμε  τα αστέρια. Το κυριότερο όμως είναι ότι δεν θέλω να είμαι μαζί της για το σεξ αλλά και για τα υπόλοιπα πράγματα.Κάποιοι φίλοι μου το λένε ενθουσιασμό επειδή την ξέρω 3 βδομάδες

Επίσης έχω τύψεις που με την Α δεν είμαι ειλικρινείς

Ποιο είναι το ερώτημα μου  τώρα να μείνω με την Α και να συνεχίσω τη ζωή μου Όπως προδιαγράφεται? Η να συνεχίσω στο άγνωστο με τη Β?Επίσης με τη Β τι είδους σχέση θα φτιάξουμε ούτε καν αυτό δεν ξέρω απλά δεν ξέρω αν μαζί της θα λειτουργήσει η φαση ελεύθερη σχέση δεν ξέρω αν θα δεχόμουν κάτι τέτοιο

Επειδή ακόμα δεν έχω πάρει οριστική απόφαση είμαι και με τις δύο πρέπει όμως σύντομα να πάρω αποφάσεις εσείς τι συμβουλές μου δίνεται?
Φίλε πρέπει να λάβεις υπόψη σου το "σύνδρομο της μαϊμούς". Η μαϊμού δεν αφήνει το κλαδί που κρατιέται πριν να πιάσει ένα άλλο. Δλδ δεν μένει ποτέ μετέωρη. Μείνε με την σιγουριά (Α) και συνέχισε παράλληλα με την Β μέχρι να δεις τι παίζει μαζί της. Δεν είναι πρόστυχο, είναι απλά κυνικό.  Αλλιώς κινδυνεύεις να μείνεις με το πουλί στο χέρι.
ΥΓ. Συμβουλή μου, βρες και καμιά δουλειά. Σχέση και σεξ (έστω και όχι επί πληρωμή) χωρίς φράγκα δεν γίνεται. Οι γυναίκες θέλουν πρώτα από όλα να αισθάνονται ασφάλεια δίπλα σε έναν άντρα.
 

thiseas

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.300
Κριτικές
43
Like
1.103
Πόντοι
6.835
Φιλε αν μιλας σοβαρα και δεν ηθελες απλα να γνωρισεις τον Λιλα ανοιγοντας αυτο το νημα ακου(διαβασε): την Α οπως σου γραψανε αρκετοι πρεπει να την χωρισεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα αν οντως εισαι ανθρωπος τιμιος (κατι εγραψες για τυψεις). Η σχεση σας εχει τελειωσει δεν ξερω αν αρχισε κιολας δηλ αλλα αφου αυτη θελει κατι περισσοτερο αστη να το βρει με καποιον αλλο. Εσυ την απατησες με το τροπο που απατανε οι γυναικες δηλ δεν ξενοπηδηξες αλλα εκανες σχεση με τη Β αφου δεν σε τραβαει σ αυτην τοσο το σεξ οσο τα υπολοιπα που εγραψες με τοση γλαφυροτητα. Οποτε σουτ την Α και συνεχιζεις με τη Β και οπου βγει 3 εβδομαδες ειναι σαν να την γνωρισες χθες. Street artist? οπως παλι προανεφεραν κι αλλοι αν της γυαλισει καποιος σιγουρα τον εχει πηδηξει χωρις δευτερη σκεψη(και καλα να ειναι ενας παλευεται). Απλα σκεψου πως πηδηξε εσενα και θα καταλαβεις, εκτος αν νομιζεις οτι το εκανε μονο με σενα τοσο ανετα.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Φιλε αν μιλας σοβαρα και δεν ηθελες απλα να γνωρισεις τον Λιλα ανοιγοντας αυτο το νημα ακου(διαβασε): την Α οπως σου γραψανε αρκετοι πρεπει να την χωρισεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα αν οντως εισαι ανθρωπος τιμιος (κατι εγραψες για τυψεις). Η σχεση σας εχει τελειωσει δεν ξερω αν αρχισε κιολας δηλ αλλα αφου αυτη θελει κατι περισσοτερο αστη να το βρει με καποιον αλλο. Εσυ την απατησες με το τροπο που απατανε οι γυναικες δηλ δεν ξενοπηδηξες αλλα εκανες σχεση με τη Β αφου δεν σε τραβαει σ αυτην τοσο το σεξ οσο τα υπολοιπα που εγραψες με τοση γλαφυροτητα. Οποτε σουτ την Α και συνεχιζεις με τη Β και οπου βγει 3 εβδομαδες ειναι σαν να την γνωρισες χθες. Street artist? οπως παλι προανεφεραν κι αλλοι αν της γυαλισει καποιος σιγουρα τον εχει πηδηξει χωρις δευτερη σκεψη(και καλα να ειναι ενας παλευεται). Απλα σκεψου πως πηδηξε εσενα και θα καταλαβεις, εκτος αν νομιζεις οτι το εκανε μονο με σενα τοσο ανετα.

κάτσε ρε φίλε γιατί να χωρίσω την Α
έχω περάσει κάποιες στιγμές μαζί της εντάξη έκανα σεξ σαρκικό με άλλες ενώ είχαμε πεί ότι θα είμαστε μονογαμικοί μαλακία μου απλά ένα σεξ ήταν και τίποτε άλλο. Άλλοι το λένε ανανέωση σχέσης. Τις τύψεις τις έχω γιατί αισθάνομαι όμορφα με τη Β ακόμα και όταν είμαι με την Α και γιατί δεν της λέω την αλήθεια
σαφώς και η Β δίνεται εύκολα λογικό είναι 29 χρονών είναι για ποιο λόγο να μην χαίρετε το σεξ? επίσης ποιος σου είπε ότι έχω αυταπάτες? ναι η Β ίσως κάνει σεξ με άλλους δεν το έχουμε συζητήσει αυτό που ξέρω είναι ότι μιλάμε συχνά στο βιμπερ με ρωτάει τι κάνω πως είμαι και θέλουμε να περνάμε χρόνο μαζί και σίγουρα αν πηγαίνει με άλλους στη παρούσα φάση δεν έχει νόημα να μου το λέει ποιος ο λόγος?
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
459
Πόντοι
36
Νίκο βλέπω ότι μια υποστηρίζεις την Α μια τη Β μια και τις δύο, μια υποστηρίζεις το προφίλ του καλού παιδιού και μια του γαμιά. Αποφάσισε τι είσαι ή τι θέλεις να είσαι και μετά πράξε.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Νίκο βλέπω ότι μια υποστηρίζεις την Α μια τη Β μια και τις δύο, μια υποστηρίζεις το προφίλ του καλού παιδιού και μια του γαμιά. Αποφάσισε τι είσαι ή τι θέλεις να είσαι και μετά πράξε.

για αυτό είμαι μπερδεμένος
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
για αυτό είμαι μπερδεμένος


>:(
superthumb.jpg
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
459
Πόντοι
36
για αυτό είμαι μπερδεμένος
Πάρε ένα χαρτί κι ένα μολύβι, γράψε τα υπέρ και τα κατά και των δυο και όπου έχει περισσότερα υπέρ, εκεί πήγαινε. Υπάρχει βέβαια και ο άλλος δρόμος, όχι της λογικής, αλλά της καρδιάς.
 

thiseas

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.300
Κριτικές
43
Like
1.103
Πόντοι
6.835
κάτσε ρε φίλε γιατί να χωρίσω την Α
έχω περάσει κάποιες στιγμές μαζί της εντάξη έκανα σεξ σαρκικό με άλλες ενώ είχαμε πεί ότι θα είμαστε μονογαμικοί μαλακία μου απλά ένα σεξ ήταν και τίποτε άλλο. Άλλοι το λένε ανανέωση σχέσης. Τις τύψεις τις έχω γιατί αισθάνομαι όμορφα με τη Β ακόμα και όταν είμαι με την Α και γιατί δεν της λέω την αλήθεια
σαφώς και η Β δίνεται εύκολα λογικό είναι 29 χρονών είναι για ποιο λόγο να μην χαίρετε το σεξ? επίσης ποιος σου είπε ότι έχω αυταπάτες? ναι η Β ίσως κάνει σεξ με άλλους δεν το έχουμε συζητήσει αυτό που ξέρω είναι ότι μιλάμε συχνά στο βιμπερ με ρωτάει τι κάνω πως είμαι και θέλουμε να περνάμε χρόνο μαζί και σίγουρα αν πηγαίνει με άλλους στη παρούσα φάση δεν έχει νόημα να μου το λέει ποιος ο λόγος?
γιατι να χωρισεις την Α? στο γραψα και στο αρχικο μηνυμα παραθετω και αποσπασμα απο το δικο σου πρωτο μηνυμα "Μου αρέσει να περνάω ώρα μαζί της να κάνω πράγματα μαζί της. Από τα πιο απλά π.χ να παίξουμε τάβλι στο καφενείο που συχνάζουμε η να αράζουμε θησείο μέχρι ποιο ρομαντικά πχ να χαζέψουμε  τα αστέρια. Το κυριότερο όμως είναι ότι δεν θέλω να είμαι μαζί της για το σεξ αλλά και για τα υπόλοιπα πράγματα" με τη Β δεν ειναι μονο σαρκικο το θεμα αρα δεν μιλαμε για ανανεωση σχεσης. Εχεις λες τυψεις γιατι δεν λες την αληθεια στην Α? γιατι αν της ελεγες την αληθεια δεν θα χωριζατε? Δεν σε κοβω για μπερδεμενο για βλακα σε κοβω... αντε και μετα βριζουμε τις γυναικες που φερονται σαν βλαμενα στις σχεσεις.
 

zookero

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2016
Μηνύματα
372
Κριτικές
12
Like
552
Πόντοι
311
ποτέ δεν βρέθηκε γυναίκα που να με γεμίζει εκατό τις εκατό , πάντα συμπλήρωνα με δυο η και με περισσότερες , βέβαια αν έβρισκα μια γυναίκα που να με κάλυπτε  εκατό τις εκατό , θα αρκούμουν σε αυτή και μόνο ,,,,,,,
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2014
Μηνύματα
14.518
Κριτικές
64
Like
5.076
Πόντοι
7.786
ο  nikos  piat    θα πρεπει  να  διαλεξει την  κοπελα  με  την  οποια  θα  περασει καλα  και ταιραιαζουν  και σε  αλλα θεματα  και η  οποια  δεν  τον πιεζει  για συγκατοικηση και για  γαμο  την  μια  την γνωριζεις  καιρο  γνωριζεις  και  τον  πατερας  της  την  αλλη  την γνωριζεις  λιγοτερο  δεν θα πρεπει  να ρισκαρει  διοτι  υπαρχει  ο κινδυνος  να χασει και τις  δυο    βεβαια  μπορει  και καποια  απο τις  δυο  να σε χωρισει  και  να  ληξει  το  ζητημα   
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.857
Like
26.760
Πόντοι
5.506
νικο να κατσεις με αυτην που δινει καλυτερο επιδομα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.598
Κριτικές
12
Like
6.510
Πόντοι
2.646
Πες στην Α για παρτουζα με μια φίλη σου,Αν δεχτεί,πες το στη Β που θα δεχτεί σίγουρα.Αν σε διώξει η Α,θα κρατήσεις τη Β.Ουτως η άλλως αυτή σου αξίζει.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
κάτσε ρε φίλε γιατί να χωρίσω την Α
έχω περάσει κάποιες στιγμές μαζί της εντάξη έκανα σεξ σαρκικό με άλλες ενώ είχαμε πεί ότι θα είμαστε μονογαμικοί μαλακία μου απλά ένα σεξ ήταν και τίποτε άλλο. Άλλοι το λένε ανανέωση σχέσης.
Αν η Α έκανε σεξ σαρκικό με άλλους θα το έλεγες πάλι ανανέωση σχέσης;


Που κατάντησε το τιμημένο φόρουμ μας....Επίπεδο κοσμοπόλιταν και βγάλε!!! :'( :'(
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.715
Κριτικές
1
Like
2.072
Πόντοι
606
Επειδή είμαι μπερδεμένος ανοίγω ένα θέμα να πάρω και από σας καμιά συμβουλή (ίσως οι άγνωστοι είναι και ποιο αντικειμενικοί)

Λοιπόν είμαι με μια κοπέλα 2 χρόνια. Τον πρώτο χρόνο σε ελεύθερη σχέση και το 2 χρόνο σε μονογαμική. Τη μονογαμική σχέση τη δέχτηκα γιατί είχα περάσει κάποια προσωπικά και δέχτηκα κάτι που τήρησα τους 2 μήνες όχι όμως μετά. Βέβαια με τις υπόλοιπες γυναίκες ήταν καθαρά σαρκική επαφή και δεν μοιραζόμουν προσωπικές στιγμές μαζί τους. Η κοπέλα που αναφέρω (ας πούμε η Α) επειδή έχει δικό της σπίτι (αρκετά μεγαλύτερο από το δικό μου) μου έχει κάνει πρόταση να συζήσουμε και να το δούμε μετά το χειμώνα

Φέτος το καλοκαίρι ενώ πήγα σε κάμπινγκ γνώρισα μια καλλιτέχνη του δρόμου (αυτή είναι η Β) ενώ ξεκινήσαμε να έχουμε σαρκικές επαφές το θέμα γύρισε. Μου αρέσει να περνάω ώρα μαζί της να κάνω πράγματα μαζί της. Από τα πιο απλά π.χ να παίξουμε τάβλι στο καφενείο που συχνάζουμε η να αράζουμε θησείο μέχρι ποιο ρομαντικά πχ να χαζέψουμε  τα αστέρια. Το κυριότερο όμως είναι ότι δεν θέλω να είμαι μαζί της για το σεξ αλλά και για τα υπόλοιπα πράγματα.Κάποιοι φίλοι μου το λένε ενθουσιασμό επειδή την ξέρω 3 βδομάδες

Επίσης έχω τύψεις που με την Α δεν είμαι ειλικρινείς

Ποιο είναι το ερώτημα μου  τώρα να μείνω με την Α και να συνεχίσω τη ζωή μου Όπως προδιαγράφεται? Η να συνεχίσω στο άγνωστο με τη Β?Επίσης με τη Β τι είδους σχέση θα φτιάξουμε ούτε καν αυτό δεν ξέρω απλά δεν ξέρω αν μαζί της θα λειτουργήσει η φαση ελεύθερη σχέση δεν ξέρω αν θα δεχόμουν κάτι τέτοιο

Επειδή ακόμα δεν έχω πάρει οριστική απόφαση είμαι και με τις δύο πρέπει όμως σύντομα να πάρω αποφάσεις εσείς τι συμβουλές μου δίνεται?
τι θα ελεγες να σταματησεις να κοπριζεις και να κανεις καμια δουλεια..
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.622
Like
21.564
Πόντοι
5.506
τι θα ελεγες να σταματησεις να κοπριζεις και να κανεις καμια δουλεια..



Κάτσε ρε τύπε τώρα που είναι έτοιμος να φάει την προίκα. Έβαλε και τη λεγάμενη να δουλέψει, είναι σκληρός καργιόλης ο Νικολιός.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.275
Κριτικές
49
Like
22.358
Πόντοι
24.596
τυπε οι επιλογες αποκλειουν.διαλεξε την Β οπως ηρθαν τα πραγματα για να σου φυγει το απωθημενο και αυριο μεθαυριο που μπορει να θελεις να αραξεις μαλλον θα χτυπιεσαι που εχασες το καλο κοριτσι,το Α δηλαδη.απλα πρεπει να περασεις απο αυτο το σταδιο :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom