Νέα

Αυτοκτόνησε ο τραγουδιστής των Linkin Park

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 151
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Γιατι ρε τύπε, γραφουμε εκθεση στις πανελληνιες και θα μας βαλεις χαμηλο βαθμο οτι ειμαστε εκτος θεματος? Σε ενα φορουμ ειμαστε και η κουβεντα μπορει να ξεφευγει, ζωντανο πραγμα ειναι μια συζητηση. Τι ακριβως κολλημα παθαινετε αν ξεφευγει μια συζητηση απο το κεντρικο θεμα (να βαλουμε τζιζ αν γινεται κατι τετοιο), δεν μπορω να καταλαβω. Ρε πατε καλα?

Αχ ρε κύριε Άλεξ μπορεί σε αρκετά να διαφωνούμε και σε άλλα να συμφωνούμε αλλά έχετε κότσια... ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝΟΥΣ!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686
Γιατι ρε τύπε, γραφουμε εκθεση στις πανελληνιες και θα μας βαλεις χαμηλο βαθμο οτι ειμαστε εκτος θεματος? Σε ενα φορουμ ειμαστε και η κουβεντα μπορει να ξεφευγει, ζωντανο πραγμα ειναι μια συζητηση. Τι ακριβως κολλημα παθαινετε αν ξεφευγει μια συζητηση απο το κεντρικο θεμα (να βαλουμε τζιζ αν γινεται κατι τετοιο), δεν μπορω να καταλαβω. Ρε πατε καλα?
Υ.Γ. Εξαιρουνται βεβαια τα θεματα που απτονται της βασικης θεματολογιας του σαιτ. Εκει δικαιολογειται η αυστηροτητα.

Τύπε, όποιος σπαμάρει στο θρεντ για
τα μπουρδέλα, δεν θα μείνει ατιμώρητος !  :rockon: :rockon:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.285
Κριτικές
1
Like
31.027
Πόντοι
8.006
Αυτά έγιναν πριν 72 χρόνια.

Τα ίδια έκαναν οι Γερμανοί τότε.
Οι Γερμανοί είναι απολίτιστοι τώρα ;

Για ΤΩΡΑ μιλάμε.
Από το 1945 η Ιαπωνία ΔΕΝ έχει στρατό.

Οι σημερινοί Ιάπωνες είναι πολύ πιο ευγενείς
από το μέσο ευρωπαίο και ΔΕΝ φέρονται βάρβαρα.

Μιλάς για πράγματα που ΔΕΝ ξέρεις.
Δεν ηξερα οτι πρεπει να κρινω εναν λαο απο τα τελευταια 60-70 χρονια. Και απο πού προκυπτει οτι το dna της βαρβαροτητας του Ιαπωνα και του Γερμανού εχει αλλαξει? Επι αιωνες τα ιδια εκαναν. Και επειδη για μισο αιωνα τους εβαλε παγο η ανθρωποτητα, εγιναν ευγενικοι, καθαροι, πολιτισμενοι. Μπραβο ρε τύπε, εγιναν. Και οι τουρκοι τα τελευταια 100 χρονια δεν εχουν κανει πολεμο με την Ελλαδα. Αρα ειναι φιλοι μας.
Οταν θα γινει η στραβη ομως, οι βαρβαροι παντα θυμουνται το παρελθον τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.285
Κριτικές
1
Like
31.027
Πόντοι
8.006
Αχ ρε κύριε Άλεξ μπορεί σε αρκετά να διαφωνούμε και σε άλλα να συμφωνούμε αλλά έχετε κότσια... ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝΟΥΣ!!!
Το θεμα με τους τονους ειναι λιγο περιεργο οντως, γιατι οταν γραφω τα κανονικα μου κειμενα (καμια φορα παραλληλα με τα ποσταρισματα μου στο μπου) εκει βαζω τονους κανονικα. Εδω δεν ξερω γιατι δεν μου βγαινει με τιποτα.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.245
Κριτικές
49
Like
22.248
Πόντοι
24.596

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686
Το θεμα με τους τονους ειναι λιγο περιεργο οντως, γιατι οταν γραφω τα κανονικα μου κειμενα (καμια φορα παραλληλα με τα ποσταρισματα μου στο μπου) εκει βαζω τονους κανονικα. Εδω δεν ξερω γιατι δεν μου βγαινει με τιποτα.

Μήπως είσαι εδώ υπο-τονικός ;  :2funny:

Πιές tonic !  :rockon:

6d8518222670e577ccf4ad952e66bacf--tonic-water-gin-and-tonic.jpg
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Το θεμα με τους τονους ειναι λιγο περιεργο οντως, γιατι οταν γραφω τα κανονικα μου κειμενα (καμια φορα παραλληλα με τα ποσταρισματα μου στο μπου) εκει βαζω τονους κανονικα. Εδω δεν ξερω γιατι δεν μου βγαινει με τιποτα.

Αυτό ως γνώστης της ψυχολογίας, λόγω μεταπτυχιακού και προσωπικού ενδιαφέροντος: χρησιμοποιείτε άλλο μέρος του εγκεφάλου σας στο ένα κι άλλο στο άλλο...

Φαίνεται περίεργο αλλά εφόσον γνωρίζετε έστω μία ξένη γλώσσα παρόμοιο φαινόμενο θα ζείτε εφόσον σας έρχεται μία λέξη, που ξέρετε τι είναι, σε μία γλώσσα ενώ κολλάτε στην άλλη.

Σημειωτέον εμείς οι άνδρες παθαίνουμε πιο πολύ από τις γυναίκες τέτοια πράματα επειδή ο ανδρικός εγκέφαλος έχει τα διάφορα μέρη του σχετικά διαχωρισμένα ενώ ο γυναικείος είναι καλύτερα καλωδιομένος μεταξύ των ημισφαιρίων, κάτι που ναι μεν βοηθάει στην επικοινωνία αλλά όχι στην λογική.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.285
Κριτικές
1
Like
31.027
Πόντοι
8.006
Αυτό ως γνώστης της ψυχολογίας, λόγω μεταπτυχιακού και προσωπικού ενδιαφέροντος: χρησιμοποιείτε άλλο μέρος του εγκεφάλου σας στο ένα κι άλλο στο άλλο...

Φαίνεται περίεργο αλλά εφόσον γνωρίζετε έστω μία ξένη γλώσσα παρόμοιο φαινόμενο θα ζείτε εφόσον σας έρχεται μία λέξη, που ξέρετε τι είναι, σε μία γλώσσα ενώ κολλάτε στην άλλη.

Σημειωτέον εμείς οι άνδρες παθαίνουμε πιο πολύ από τις γυναίκες τέτοια πράματα επειδή ο ανδρικός εγκέφαλος έχει τα διάφορα μέρη του σχετικά διαχωρισμένα ενώ ο γυναικείος είναι καλύτερα καλωδιομένος μεταξύ των ημισφαιρίων, κάτι που ναι μεν βοηθάει στην επικοινωνία αλλά όχι στην λογική.
Παρα πολυ ενδιαφερον.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Παρα πολυ ενδιαφερον.

Ευχαριστώ!

Κι εγώ είχα θέμα με τους τόνους μέχρις ότου έμαθα τυφλό!

Επιχειρήστε να σκέφτεστε τον τόνο ως γράμμα ή να μην διαχωρίζετε μεταξύ εργασίας και αναρτήσεως.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686

Γι' αυτό πρέπει να είναι οι δικαστές ΜΟΝΟ άντρες
στρέϊτ  !  :rockon:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686
Ευχαριστώ!

Κι εγώ είχα θέμα με τους τόνους μέχρις ότου έμαθα τυφλό!

Επιχειρήστε να σκέφτεστε τον τόνο ως γράμμα ή να μην διαχωρίζετε μεταξύ εργασίας και αναρτήσεως.

Μόνος σου ή σε φροντιστήριο ;
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.732
Κριτικές
28
Like
2.524
Πόντοι
6.265
Aπο του Linkin park πως πηγε η συζητηση στον χιτλερ και στους ιαπωνες μονο εδω αυτα  :2funny:  
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Γι' αυτό πρέπει να είναι οι δικαστές ΜΟΝΟ άντρες
στρέϊτ  !  :rockon:

Μπορούν να είναι κι οι ελάχιστες των γυναικών που έχουν τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά, ίδια των ανδρών. Αλλά οι δικαστές κανονικά πρέπει να είναι κατά πλειοψηφία άνδρες! Αυτός είναι κι ο λόγος που οι γυναίκες είναι καλλίτερες δασκάλες και καθηγήτριες και μάλιστα που μπορούν να είναι μακράν οι πιο καλές νηπιαγωγοί, όχι μόνο το τελευταίο τις ενδιαφέρει αλλά το να προσέχουν μικρά παιδιά τους βγαίνει αυτόματα.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686
Μπορούν να είναι κι οι ελάχιστες των γυναικών που έχουν τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά, ίδια των ανδρών. Αλλά οι δικαστές κανονικά πρέπει να είναι κατά πλειοψηφία άνδρες! Αυτός είναι κι ο λόγος που οι γυναίκες είναι καλλίτερες δασκάλες και καθηγήτριες και μάλιστα που μπορούν να είναι μακράν οι πιο καλές νηπιαγωγοί, όχι μόνο το τελευταίο τις ενδιαφέρει αλλά το να προσέχουν μικρά παιδιά τους βγαίνει αυτόματα.

Οι γυναίκες είναι εμπαθείς, με προκαταλήψεις
συντηρητικές, και προσανατολισμένες στο εγώ τους
στην κοσμάρα τους.
Ο λόγος που γίνονται δικαστίνες είναι διότι
ΜΠΑΙΝΟΥΝ στη Νομικη με παπαγαλία
και ΒΓΑΙΝΟΥΝ με παπαγαλία.
Οι γυναίκες είναι πιο εργατικές, επιμελείς,
λεπτομερειακές, πονηρές, αλλά
ΔΕΝ μπορούν να κατανοήσουν καλά αφηρημένες έννοιες
και ΔΕΝ έχουν κριτική ικανότητα, ΔΕΝ μπορούν
να ξεχωρίσουν το σημαντικό από το ασήμαντο
και είναι κολλημένες εμπαθείς.
Γι' αυτό ΔΕΝ υπάρχουν παρά ελάχιστες γυναίκες φιλόσοφοι.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.134
Πόντοι
1.686
Μόνος!

Πάρτε ένα βιβλίο κι αρχίστε μέσα σε τρεις μήνες με σοβαρή ενασχόληση θα το ξέρετε άπταιστα!

:rockon: :rockon: :rockon:

Παλιά είχα ξεκινήσει τυφλό σύστημα με βιβλίο
και σταμάτησα
αυτό που λες είναι ενθαρρυντικό !
( Τώρα πληκτρολογώ με αρκετά ικανοποιητική
ταχύτητα, αλλά καλό θα είναι να αυξηθεί )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom