Νέα

Γάμος με αλλοδαπή: βοήθεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kevinslipknot173
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 143
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.889
Like
10.237
Πόντοι
2.406
Ολα ειναι θεμα πιθανοτητων.
Γαμος με ελληνιδα = κολαση κατα 90%.
Γαμος με αλλοδαπη= παραδεισος κατα 90%.
γαμος με ελληνιδα 70% αποτυχια ,αναλογα με το ποιος εισαι
με αλλοδαπη ανατ ευρωπης,90% γινεις ρεζιλης
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Ολα ειναι θεμα πιθανοτητων.
Γαμος με ελληνιδα = κολαση κατα 90%.
Γαμος με αλλοδαπη= παραδεισος κατα 90%.


Τουλάχιστον ο Giasou έχει την εγκράτεια και ρωτά για οικοσυσκευές.

Εσύ τύπε το έχεις παρακάνει.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.389
Κριτικές
15
Like
5.994
Πόντοι
1.496
γαμος με ελληνιδα 70% αποτυχια ,αναλογα με το ποιος εισαι
με αλλοδαπη ανατ ευρωπης,90% γινεις ρεζιλης
Ο Δημοσθενης Βεργης ομως που εχει παρει ανατολικια,του εχει σταθει πολυ καλα μεχρι στιγμης.Και ειναι και ωραια γυναικα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.889
Like
10.237
Πόντοι
2.406
Ο Δημοσθενης Βεργης ομως που εχει παρει ανατολικια,του εχει σταθει πολυ καλα μεχρι στιγμης.Και ειναι και ωραια γυναικα.
αν εχεις εισοδηματα ανω των 100χιλ σαν τον βεργη,αλλαζει
εγω μιλαω για το μεσο ελληνα με τα 1000 η 1200 τπ μηνα
 

Secretbean

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
12
Like
1
Πόντοι
0
ποιοι εχουν παντρευτει αλλοδαπη? αλβανιδα, ρωσιδα, βουλγαρα, ρουμανα, πολωνεζα, ουκρανιδα κτλ?

μετα απο αυτη την επιλογη σας τι θα συμβουλευατε καποιον που τα εχει με ξένη? το προχωράει ή οχι?

Τύπε, (εποσης cool11 ισως σου φανουν χρησιμα αυτα που θα πω), είμαι παντρεμενος με Ουγγαρεζα, τρια χρονια γεματα. Γνωριστήκαμε το 2007 και απο το 2010, ξεκινησαμε να ειμαστε σε σχεση.
Στα τοσα χρονια γνωριμιας και συμβιωσης, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μαζι της. Το αντιθετο μαλιστα. Δε θα μπορουσα να ειμαι πιο ικανοποιημενος.
Θυμαμαι, πριν παντρευτω, καποιοι φιλοι και φιλες με συμβουλευαν να μην το κανω, γιατι δε στεριωνει γαμος μεταξυ Ελληνα με αλλοδαπη. Μαλιστα μου ελεγαν οτι πανω απο χρονο, δε θα αντεξω, λογω δοαφορετικων αντιληψεων και πολιτισμικων διαφορων.
Μεσα απο αυτην μου την εμπειρια καταλαβα οτι, ειτε με Ελληνιδα εισαι ειτε με αλλοδαπη, η σχεση λειτουργει οπως οποιαδηποτε αλλη σχεση. Εχεις κατανοηση και γινονται αμοιβαιες υποχωρησεις..
Το μονο "αρνητικο", που ακομη με ενοχλει, παρ' ολα τα χρονια που εχουν περασει, ειναι η εμμονη ελεγχου της μανας της προς την κοπελα. Αλλα ευτυχως μενουμε στην Ελλαδα αυτα τα τρια χρονια, οποτε ειμαστε μονοι και ευτυχισμενοι και ο καθενας μας, με τη δικη του δουλεια.

Τύπε cool11, μια σημειωση: λογω του οτι ειναι Ουγγαρεζα, ανηκει στην Ε.Ε. Οποτε δεν υπηρξε προβλημα με τα χαρτια της μονιμης διαμονης της. Ειλικρινα, να ξερεις οτι καταλαβαινω τη λυσσα σου να εισαι με αλλοδαπη και μαλιστα εν Ελλαδι. Ειχα ακριβως την ιδια λυσσα και αγωνια, να καταφερουμε να ειμαστε μαζι επιτελους, εδω στην Ελλαδα.

Να σημειωσω επισης οτι δεν τη γνωρισα μεθυσμενη σε κανα χωριο της Χαλκιδικης, ουτε κουβαλουσε απο πισω της κρυφα καμμια δεκαπενταρια παιδια που τα παρατησε ο αντρας της. Ολα εγιναν κανονικα με αγαπη κτλ.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
Τύπε, (εποσης cool11 ισως σου φανουν χρησιμα αυτα που θα πω), είμαι παντρεμενος με Ουγγαρεζα, τρια χρονια γεματα. Γνωριστήκαμε το 2007 και απο το 2010, ξεκινησαμε να ειμαστε σε σχεση.
Στα τοσα χρονια γνωριμιας και συμβιωσης, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μαζι της. Το αντιθετο μαλιστα. Δε θα μπορουσα να ειμαι πιο ικανοποιημενος.
Θυμαμαι, πριν παντρευτω, καποιοι φιλοι και φιλες με συμβουλευαν να μην το κανω, γιατι δε στεριωνει γαμος μεταξυ Ελληνα με αλλοδαπη. Μαλιστα μου ελεγαν οτι πανω απο χρονο, δε θα αντεξω, λογω δοαφορετικων αντιληψεων και πολιτισμικων διαφορων.
Μεσα απο αυτην μου την εμπειρια καταλαβα οτι, ειτε με Ελληνιδα εισαι ειτε με αλλοδαπη, η σχεση λειτουργει οπως οποιαδηποτε αλλη σχεση. Εχεις κατανοηση και γινονται αμοιβαιες υποχωρησεις..
Το μονο "αρνητικο", που ακομη με ενοχλει, παρ' ολα τα χρονια που εχουν περασει, ειναι η εμμονη ελεγχου της μανας της προς την κοπελα. Αλλα ευτυχως μενουμε στην Ελλαδα αυτα τα τρια χρονια, οποτε ειμαστε μονοι και ευτυχισμενοι και ο καθενας μας, με τη δικη του δουλεια.

Τύπε cool11, μια σημειωση: λογω του οτι ειναι Ουγγαρεζα, ανηκει στην Ε.Ε. Οποτε δεν υπηρξε προβλημα με τα χαρτια της μονιμης διαμονης της. Ειλικρινα, να ξερεις οτι καταλαβαινω τη λυσσα σου να εισαι με αλλοδαπη και μαλιστα εν Ελλαδι. Ειχα ακριβως την ιδια λυσσα και αγωνια, να καταφερουμε να ειμαστε μαζι επιτελους, εδω στην Ελλαδα.

Να σημειωσω επισης οτι δεν τη γνωρισα μεθυσμενη σε κανα χωριο της Χαλκιδικης, ουτε κουβαλουσε απο πισω της κρυφα καμμια δεκαπενταρια παιδια που τα παρατησε ο αντρας της. Ολα εγιναν κανονικα με αγαπη κτλ.


Να σαι καλα για την εμπειρια σου που μας ειπες εδω.
Ναι, μπορει να ισχυει μεν αυτο που λες 'η σχεση λειτουργει οπως οποιαδηποτε αλλη σχεση' ειτε εισαι με ξενη είτε με ελληνιδα, αρκετα θεωρητικα ομως,
γιατι οι ελλεεινιδες εχουν παρει τετοιο κατηφορο, που θεωρω οτι πρεπει να εχεις αυτοκαταστροφικες τασεις για σχετιστεις σοβαρα και μακροχρονια(το τονιζω αυτο) μαζι τους....
Ελατε τωρα, ολοι ξερουμε τι εστι μέση Ελληνιδα, που ειναι και η συντριπτικη τους πλειοψηφια...(μην πιασουμε τις εξαιρεσεις).
Υπαρχει και ειδικο νημα για τις ελλεεινιδες, μην τα πουμε κι εδω...


Να σου πω, για ουγγαρεζα δεν ειχα σκεφτει ποτε.
Δεν ξερω κατι γι'αυτες.
Ισως οντως αξιζουν;
Ξερεις κανενα dating site με ουγγαρεζες να δω τι παιζει;

Νομιζω οτι κι εσυ εκανες την επιλογη σου, 'ψηφισες' ξενη, και καλα εκανες!
Δεν νομιζω να ησουν καλα μετα απο τοσα χρονια με μια ελλεεινιδα...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
ρε παιδια αν παντρευτω αλλοδαπη για να τησ δωσω την υπηκοοτητα τι αρνητικα θα εχει στην ζωη μου?
βριστε ελευθερα,ξερω οτι λεω μαλακιεσ αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το κανω γιατι νομιζω ειμαι ερωτευμενοσ

Που κατεληξες;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Να σαι καλα για την εμπειρια σου που μας ειπες εδω.
Ναι, μπορει να ισχυει μεν αυτο που λες 'η σχεση λειτουργει οπως οποιαδηποτε αλλη σχεση' ειτε εισαι με ξενη είτε με ελληνιδα, αρκετα θεωρητικα ομως,
γιατι οι ελλεεινιδες εχουν παρει τετοιο κατηφορο, που θεωρω οτι πρεπει να εχεις αυτοκαταστροφικες τασεις για σχετιστεις σοβαρα και μακροχρονια(το τονιζω αυτο) μαζι τους....
Ελατε τωρα, ολοι ξερουμε τι εστι μέση Ελληνιδα, που ειναι και η συντριπτικη τους πλειοψηφια...(μην πιασουμε τις εξαιρεσεις).
Υπαρχει και ειδικο νημα για τις ελλεεινιδες, μην τα πουμε κι εδω...


Να σου πω, για ουγγαρεζα δεν ειχα σκεφτει ποτε.
Δεν ξερω κατι γι'αυτες.
Ισως οντως αξιζουν;
Ξερεις κανενα dating site με ουγγαρεζες να δω τι παιζει;

Νομιζω οτι κι εσυ εκανες την επιλογη σου, 'ψηφισες' ξενη, και καλα εκανες!
Δεν νομιζω να ησουν καλα μετα απο τοσα χρονια με μια ελλεεινιδα...

Οι Ουγγαρέζες είναι οι πιο συμβατές με Ελληνα.(πλάκα κάνουμε).Οχι και για γάμο ρε συ,το μόνο κοινό που έχουμε είναι οτι ο Αττίλας γάμησε και εδώ και εκεί.
Εδώ Ουγγαρέζες στα μπουζούκια στη Βόρεια Ελλάδα.



 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
Εχω ακουσει αντικρουομενες αποψεις για ουγγαρεζες.
Αλλοι λενε οτι ειμαστε πολυ συμβατοι σαν λαοι,
αλλοι τις λενε εντελως ξεκο@@@ρες!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
ποσες εχει παντρευτει τυπε κι εβγαλες τη διαπιστωση?

Δες τους φιλους σου τριγυρω,
αναθεμα και εχει μεινει κανενας παντρεμενος,
κι αν εμεινε, προετοιμαζεται κι αυτος να χωρισει....
Ελλεεινιδα, φεμινισμος, δικαιωματα, διαλυση.
Και ξυλο παρε να χεις στον αντρα....

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
η ουγγαρεζα είναι η καλυτερη σαλατα. η ελληνιδα δεν τρώγεται με τιποτα.
ουγγαρεζα τρωω με τα παντα , με σάντουιτς, με πιτσα, με χωριατικη, με μαρουλι. πολλα χρονια τωρα.
ελληνιδα 3 μηνες αντεξα παντρεμένος.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
η ουγγαρεζα είναι η καλυτερη σαλατα. η ελληνιδα δεν τρώγεται με τιποτα.
ουγγαρεζα τρωω με τα παντα , με σάντουιτς, με πιτσα, με χωριατικη, με μαρουλι. πολλα χρονια τωρα.
ελληνιδα 3 μηνες αντεξα παντρεμένος.

Εχεις σχεση με ουγγαρεζα;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ουγγαρεζες εχω πηδηξει στα μπουρδελα, στην ουγγαρεζα σαλατα αναφέρομαι που είναι πολύ καλυτερη από την ελληνιδα γυναικα
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
Ασιατισες δεν εχουμε προσβασιμες στην Ελλαδα...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
Τύπε, (εποσης cool11 ισως σου φανουν χρησιμα αυτα που θα πω), είμαι παντρεμενος με Ουγγαρεζα, τρια χρονια γεματα. Γνωριστήκαμε το 2007 και απο το 2010, ξεκινησαμε να ειμαστε σε σχεση.
Στα τοσα χρονια γνωριμιας και συμβιωσης, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μαζι της. Το αντιθετο μαλιστα. Δε θα μπορουσα να ειμαι πιο ικανοποιημενος.
Θυμαμαι, πριν παντρευτω, καποιοι φιλοι και φιλες με συμβουλευαν να μην το κανω, γιατι δε στεριωνει γαμος μεταξυ Ελληνα με αλλοδαπη. Μαλιστα μου ελεγαν οτι πανω απο χρονο, δε θα αντεξω, λογω δοαφορετικων αντιληψεων και πολιτισμικων διαφορων.
Μεσα απο αυτην μου την εμπειρια καταλαβα οτι, ειτε με Ελληνιδα εισαι ειτε με αλλοδαπη, η σχεση λειτουργει οπως οποιαδηποτε αλλη σχεση. Εχεις κατανοηση και γινονται αμοιβαιες υποχωρησεις..
Το μονο "αρνητικο", που ακομη με ενοχλει, παρ' ολα τα χρονια που εχουν περασει, ειναι η εμμονη ελεγχου της μανας της προς την κοπελα. Αλλα ευτυχως μενουμε στην Ελλαδα αυτα τα τρια χρονια, οποτε ειμαστε μονοι και ευτυχισμενοι και ο καθενας μας, με τη δικη του δουλεια.

Τύπε cool11, μια σημειωση: λογω του οτι ειναι Ουγγαρεζα, ανηκει στην Ε.Ε. Οποτε δεν υπηρξε προβλημα με τα χαρτια της μονιμης διαμονης της. Ειλικρινα, να ξερεις οτι καταλαβαινω τη λυσσα σου να εισαι με αλλοδαπη και μαλιστα εν Ελλαδι. Ειχα ακριβως την ιδια λυσσα και αγωνια, να καταφερουμε να ειμαστε μαζι επιτελους, εδω στην Ελλαδα.

Να σημειωσω επισης οτι δεν τη γνωρισα μεθυσμενη σε κανα χωριο της Χαλκιδικης, ουτε κουβαλουσε απο πισω της κρυφα καμμια δεκαπενταρια παιδια που τα παρατησε ο αντρας της. Ολα εγιναν κανονικα με αγαπη κτλ.

Για δωσε συμβουλες για επιτυχημενη δικτυωση με ουγγαρεζα.
Κανενα dating site?
 

z4

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
13
Like
318
Πόντοι
2.287
ρε παιδια αν παντρευτω αλλοδαπη για να τησ δωσω την υπηκοοτητα τι αρνητικα θα εχει στην ζωη μου?
βριστε ελευθερα,ξερω οτι λεω μαλακιεσ αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το κανω γιατι νομιζω ειμαι ερωτευμενοσ
Εγω θα σου ελεγα να την παρεις!!!!! Σου στελνω και ringtones για το κινητο σου!!!!! 
           
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom