Νέα

Προκαλεί η Ένωση Αθέων, Διοργανώνει πάρτι με κοψίδια την Μεγάλη Παρασκευή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

koolis

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2015
Μηνύματα
275
Κριτικές
2
Like
80
Πόντοι
1
...στον Μπούτσο μας
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
θα το προγραμματισεις για κρεας μαν ή μπορει να κατσει και οσπριο ας πουμε :think:

αμαν μια ρεβυθάδα με λεμόνι και μερικές παστές σαρδέλες,ελιές και ταραμά .... ωραίο πράγμα...
 

colonel nathan jessup

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
30
Like
534
Πόντοι
306

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
199
Πόντοι
16
Προφανως η περιπτωση τους αγγιζει τα ορια του ψυχιατρειου.
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Έχω κανονίσει με παρέα να ψήσουμε παιδάκια και τσιπουράρες να γουστάρουμε! :rockon:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.299
Like
26.068
Πόντοι
5.506

ΚΑΙ παιδακια ΚΑΙ τσιπουραρες ρε θηριο...γιαυτο εχεις κορμαρα
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
ΚΑΙ παιδακια ΚΑΙ τσιπουραρες ρε θηριο...γιαυτο εχεις κορμαρα

Με το που έπιασα τα 40 έγινα σαν τον πατέρα μου... λεπτά πόδια χέρια μούτρα αλλη η κοιλιά φουσκώνει.
Έχω να δω τον γιούτσο μου 2 χρόνια
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Με το που έπιασα τα 40 έγινα σαν τον πατέρα μου... λεπτά πόδια χέρια μούτρα αλλη η κοιλιά φουσκώνει.
Έχω να δω τον γιούτσο μου 2 χρόνια

μπυροκοίλια είναι ρε παπάρα από τις ale που ρουφάς ρε...
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
μπυροκοίλια είναι ρε παπάρα από τις ale που ρουφάς ρε...

Όχι ρε κανα τσιπουράκι τις κυριακές πίνω.
Βρήκα 2 καλά πιτογυράδικα και βαράω βάρδιες εκεί...έχω φάει 8 κοπάδια τους τελευταίους μήνες
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Όχι ρε κανα τσιπουράκι τις κυριακές πίνω.
Βρήκα 2 καλά πιτογυράδικα και βαράω βάρδιες εκεί...έχω φάει 8 κοπάδια τους τελευταίους μήνες

με πίτες λαδωμένες με τα ορυκτέλαια που τηγανίζουν στην αγγλία ??
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Πολύ ωραίο. Και την Κυριακή του Πάσχατος θα φάνε ζωμό λαχανικών έτσι από αντίδραση ναούμε.

Εγώ σκέβομαι για μπακαλιάρο σκορδαλιά. Να ευωδιάσει λίγο ο τόπος, άνοιξη είναι βρε παιδί μου!
Αυτός ο εσχατοζωμός δε σε πιάνει.
(εκτός κι αν συνοδεύεται από μισό κιλό τυρί φέτα, με λαγάνα).
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ρε αυτό που δεν μπορώ στο νησί είναι τα τηγανόλαδα τους ... καλά για ορυκτέλαια είναι γαμώ το κέρατο τους...

Γενικά έχω θέμα με το φαι εκεί, δεν τρώω διεθνή κουζίνα.
Μακαρόνια τρώω απο υποχρέωση, πίτσες βαρέθηκα.
Ευτυχώς είναι η μάνα μου πλέον κοντά και 5 άτομα στο σπίτι έχουμε βάλει κιλά απο παπουτσάκια παστίτσια κ.λ.π.
Οι γιοι μου απο εκεί που ήταν τσιλιβήθρες άρχισαν να φουσκώνουν με τους μουσακάδες και τους καμαρώνω!
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Για Μεγ. Παρασκευή όποιος θέλει, υπάρχει συνταγή "Μπουτάκι αρνίσιο στο φούρνο, με γιουβέτσι", γραμμένη από άνθρωπο με ταλέντο.
Όχι απ' αυτές τις αδερφές με τα τατουάζ που φτιάνουν δήθεν πιάτα γαστρονομίας στην TV.
(Αυτοί δεν ξέρουν ούτε να γράφουν - εξαιρείται ο κ. Μαμαλάκης, αλλά αυτός δεν έχει και τατουάζ).

Όποιος ενδιαφέρεται να το πει, να την ανεβάσω εδώ.
Η διαδικασία αρχίζει από Μεγ. Πέμπτη βράδυ (το καλό το πράμα αργεί να γίνει).
 

EnglandRules

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2013
Μηνύματα
2.376
Like
1
Πόντοι
16
Αν δεν έχει μανίκι ο σεφ δεν τρωω :grin:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.526
Like
13.516
Πόντοι
3.656
Οταν επιλεγεις δειπνο "φανερο" με κοψιδια την Μεγαλη Παρασκευη, τοτε δεν εισαι Αθεος. Εισαι απλώς αντιχριστιανός. Γιατι δεν επιλεγουν κατι κατα το Ραμαζανι ας πουμε? Οι τύποι αυτοι απλώς ετεροπροσδιοριζονται ως αντιθετοι στον χριστιανισμο, οχι ως αθεοι. Κι αυτο εχει τεραστια διαφορα, γιατι δεν ειναι αθεοι αλλά απλώς επιθυμουν να προκαλούν τους χριστιανους. Ο άθεος απλώς αδιαφορει. Δεν προκαλεί.

Η Ένωση Αθέων είναι μια ομάδα, που κάνει ένα γεγονός και προσκαλεί τα μέλη αλλά και όσους γουστάρουν. Δεν ανάγκασε ΚΑΝΕΝΑ να μη κάνει νηστεία. Οι Χριστιανοί (το πόσο Χριστιανοί είναι ξέρουμε όλοι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ειδικά όσοι γράφουν εδώ μέσα) προσπαθούν να αναγκάσουν τους άλλους με απειλές, κατάρες και προσευχές στο Θεό τους να μην φάνε κρέας. Αλλά η μεγάλη πλάκα είναι ότι στην Ελλάδα υπάρχουν Έλληνες με άλλα Χριστιανικά δόγματα (Καθολικοί, Μάρτυρες του Ιαχωβά, Πεντηκοστιανοί κλπ) οι οποίοι είτε έχουν άλλη ημερομηνία για την Μεγάλη Παρασκευή, ή δεν την δέχονται!!!!! Επίσης υπάρχουν Εθνικοί, Μουσουλμάνοι (Μειονότητα Θράκης, Πομάκοι) που δεν θα νηστέψουν. Αυτό που ενοχλεί λοιπόν είναι κάτι άλλο, κι έχουν τρελαθεί στις κατάρες. Αν οι πιστοί πιστεύουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, δεν πρέπει να ενοχλούνται. Αφού οι άθεοι θα πάνε στην κόλαση, ή μήπως όχι; Και γιατί να κάνουν κάτι το Ραμαζάνι; Όσοι τηρούν το Ραμαζάνι δεν έχουν βγει να καταριούνται στις τηλεοράσεις όσους δεν το πιστεύουν. Οι Χριστιανοί το κάνουν    
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.526
Like
13.516
Πόντοι
3.656
Για Μεγ. Παρασκευή όποιος θέλει, υπάρχει συνταγή "Μπουτάκι αρνίσιο στο φούρνο, με γιουβέτσι", γραμμένη από άνθρωπο με ταλέντο.
Όχι απ' αυτές τις αδερφές με τα τατουάζ που φτιάνουν δήθεν πιάτα γαστρονομίας στην TV.
(Αυτοί δεν ξέρουν ούτε να γράφουν - εξαιρείται ο κ. Μαμαλάκης, αλλά αυτός δεν έχει και τατουάζ).

Όποιος ενδιαφέρεται να το πει, να την ανεβάσω εδώ.
Η διαδικασία αρχίζει από Μεγ. Πέμπτη βράδυ (το καλό το πράμα αργεί να γίνει).

ενδιαφέρομαι εγώ
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
Για Μεγ. Παρασκευή όποιος θέλει, υπάρχει συνταγή "Μπουτάκι αρνίσιο στο φούρνο, με γιουβέτσι", γραμμένη από άνθρωπο με ταλέντο.
Όχι απ' αυτές τις αδερφές με τα τατουάζ που φτιάνουν δήθεν πιάτα γαστρονομίας στην TV.
(Αυτοί δεν ξέρουν ούτε να γράφουν - εξαιρείται ο κ. Μαμαλάκης, αλλά αυτός δεν έχει και τατουάζ).

Όποιος ενδιαφέρεται να το πει, να την ανεβάσω εδώ.
Η διαδικασία αρχίζει από Μεγ. Πέμπτη βράδυ (το καλό το πράμα αργεί να γίνει).
ton ακη λες?
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
Με το που έπιασα τα 40 έγινα σαν τον πατέρα μου... λεπτά πόδια χέρια μούτρα αλλη η κοιλιά φουσκώνει.
Έχω να δω τον γιούτσο μου 2 χρόνια

ναι ενω παλια ησουν σπαλιαρας ταρατσο βουβαλο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom