Νέα

Capital Controls/χρεωστικές-πιστωτικές κάρτες/paysafe/μπλοκάρισμα PayPal

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα igand2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 67K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Δηλαδη δεν μπορεις τωρα να ψωνισεις απο amazon κ e bay :huh:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

AnnaPkn

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2015
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ ευτυχώς από Σάββατο μέχρι σήμερα σχεδόν τον άδειασα τον λογαριασμό μου σιγά σιγά.. ότι ειχα μέσα... Θα μου πεις ζεις με αυτά? Όχι αλλά θα προσπαθήσω να μου φτάσουν για όσες μέρες μπορώ
 

skipper1

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
68
Κριτικές
1
Like
71
Πόντοι
0
Σημαντικές αλλαγές στη διάθεση της paysafecard στην Ελλάδα
Λόγω της παρούσας δημοσιονομικής κατάστασης στην Ελλάδα και την Ευρωζώνη, η paysafecard προχωρά μέχρι νεωτέρας στις ακόλουθες αλλαγές:

Η πώληση κωδικών PIN της paysafecard αναστέλλεται άμεσα μέχρι νεωτέρας και κατά συνέπεια δεν μπορείς να αποκτήσεις πλέον νέους κωδικούς PIN. Η εξαργύρωση των υφιστάμενων κωδικών PIN της paysafecard παραμένει εφικτή όπως συνήθως.
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
44
Πόντοι
66
ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΤΩΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ.


11692574_826760290778046_2401840199586476050_n.jpg



ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΑΛΗΤΕΣ - ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ - ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ


[move][size=50pt]ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ - Ε Θ Ν Ι Κ Ο Ι   Ε Γ Κ Λ Η Μ Α Τ Ι Ε Σ[/size][/move]
 

specialmeetings

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2014
Μηνύματα
346
Like
0
Πόντοι
1
Σημαντικές αλλαγές στη διάθεση της paysafecard στην Ελλάδα
Λόγω της παρούσας δημοσιονομικής κατάστασης στην Ελλάδα και την Ευρωζώνη, η paysafecard προχωρά μέχρι νεωτέρας στις ακόλουθες αλλαγές:

Η πώληση κωδικών PIN της paysafecard αναστέλλεται άμεσα μέχρι νεωτέρας και κατά συνέπεια δεν μπορείς να αποκτήσεις πλέον νέους κωδικούς PIN. Η εξαργύρωση των υφιστάμενων κωδικών PIN της paysafecard παραμένει εφικτή όπως συνήθως.


προβλημα.....
 

silencious

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2013
Μηνύματα
102
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αν σταματήσουν τα CC λογικά θα επανέρθει η λειτουργία της paysafe.
 

powerpack

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
566
Κριτικές
17
Like
770
Πόντοι
1.586
Σκριλλ ή νετλετερ ειναι η λυση παιχτες!!!  :grin:
Και εχεις κ χρημα ... χωρις να κουρευτει!!!  ;)

:hi:
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.224
Κριτικές
46
Like
3.669
Πόντοι
4.365
Για το paypal ξερετε κατι ...???  Λογικα κ αυτο δεν θα δουλευει...ε? :think:
 

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
21
Πόντοι
16
Μπορείς να κάνεις αγορές από το εξωτερικό μόνο αν έχεις υπόλοιπο στο paypal balance (και επαρκεί φυσικά για τις αγορές).
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.224
Κριτικές
46
Like
3.669
Πόντοι
4.365
Τhanks Αkis..
@ρχιδι@ διλαδι....  κομμενες οι αγορες κ απο εκει... :headbang:
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.224
Κριτικές
46
Like
3.669
Πόντοι
4.365
Για πειτε ορε παλικαρια.. 
Τις δεχοντε τις καρτες...? Και αν τις δεχοντε... δουλευουν κανονικα στα μηχανιματα...??? :think:
Σημερα πηγα σε βενζιναδικο .. και ενω με διαβεβαιωσε οτι δεχοντε καρτες.. την εβαλε 3-4 φορες στο μηχανιμα και δεν την πειρε...Το ιδιο και με αλλη που δοκιμασαμε...!
Μηπως παιζει κατι απο τα κεντρικα...? ή απλα ετυχε..? :huh:
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.146
Κριτικές
3
Like
1.454
Πόντοι
496
Για πειτε ορε παλικαρια.. 
Τις δεχοντε τις καρτες...? Και αν τις δεχοντε... δουλευουν κανονικα στα μηχανιματα...??? :think:
Σημερα πηγα σε βενζιναδικο .. και ενω με διαβεβαιωσε οτι δεχοντε καρτες.. την εβαλε 3-4 φορες στο μηχανιμα και δεν την πειρε...Το ιδιο και με αλλη που δοκιμασαμε...!
Μηπως παιζει κατι απο τα κεντρικα...? ή απλα ετυχε..? :huh:

ψαχνονται ολοι για κασερι και το παιζουν στη παλαβη μπας κ σε πιασουν κωτσο τυπε :grin: :grin:
κ γω περασα απο 3-4 πρατηρια κ δε δεχονταν πιστωτικες κ καλα
βεβαια βρηκα τελικα με πιστωτικη
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Σκριλλ ή νετλετερ ειναι η λυση παιχτες!!!  :grin:
Και εχεις κ χρημα ... χωρις να κουρευτει!!!  ;)

:hi:
με skrill τραβηξα χτες σε γιουρομπανκ 250 ευρω (το οριο μου)
επειδη ειμαι και σε vip status δεν μου παιρνει ουτε τη προμηθεια του 1,80Ε
 

Giorgos_Papadopoulos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
819
Πόντοι
966
Οι κάρτες δουλεύουν κανονικά και χωρίς όριο €60. Αυτό που συμβαίνει αρκετές φορές, όταν δεν τη δέχεται στα payment terminals ή καθυστερεί και σου βγάζει ότι έληξε το χρονικό όριο στα ΑΤΜ, είναι ότι το σύστημα είναι υπερφορτωμένο: δουλεύουν με κλασικές τηλεφωνικές γραμμές/παλιά μόντεμ. Με όλον τον κόσμο που έχει πέσει πάνω, είναι σαν να τηλεφωνούν όλοι μεταξύ τους μετά από σεισμό.
 

godoal

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2012
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Σκριλλ ή νετλετερ ειναι η λυση παιχτες!!!  :grin:
Και εχεις κ χρημα ... χωρις να κουρευτει!!!  ;)

:hi:
Η Σκριλλ σταμάτησε και αυτή φίλε μου..δεν δέχεται κάρτες απο Ελλάδα..μου ήρθε εμαιλ προχτες


Αγαπητέ/ή *****************,




Οι πρόσφατες αποφάσεις της Ευρωπαϊκής κεντρικής τράπεζας να επιβάλει έλεγχο κεφαλαίου στις ελληνικές τράπεζες έχει επίπτωση στην χαμήλωση της σταθερότητας της ελληνικής οικονομικής αγοράς.

Δυστυχώς ως αποτέλεσμα αυτού η Skrill προσωρινά δεν θα δέχεται εργαλεία πληρωμής με εξαίρεση τις απευθείας μεταφορές χρημάτων στις ελληνικές τράπεζες με όριο 60EUR ημερησίως.

Σημαντικό να γνωίρζετε ότι τα όρια αυτά μπορούν να αλλάξουν ως συνέπεια περαιτέρω οδηγιών από την Ελληνική κυβέρνηση και άλλους διεθνείς χρηματοικονομικούς θεσμούς. Ο σκοπός μας είναι να αποκαταστήσουμε την χρήση των ελληνικών μεθόδων πληρωμής. Θα επικοινωνήσουμε και πάλι μαζί σας όταν αυτό συμβεί.

Ωστόσο, μπορείτε ελεύθερα να αναλάβετε οποιοδήποτε ποσό από τον Skrill λογαριασμό σας, ανεξαρτήτως της τοποθεσίας του.

Να αποταμιεύετε τα χρήματά σας στον Skrill λογαριασμό σας παραμένει η ασφαλής επιλογή καθώς η Skrill ελέγχεται από την Αρχή Χρηματοοικονομικών συμπεριφοράς ( FCA) στο Ηνωμένο Βασίλειο και γιαυτό και κάθε υπόλοιπο που έχετε στον Skrill πορτοφόλι σας είναι προστατευμένο από τον Κανονισμό περί ηλεκτρονικού χρήματος και δεν υπόκειται σε ελληινική διαρρύθμιση.

Αν είστε κάτοχος της προπληρωμένης κάρτας Skrill MasterCard®, μπορείτε να συνχίσετε να απολαμβάνετε ελεύθερα πρόσβαση στο υπόλοιπό σας στην Skrill χρησιμοποιώντας την κάρτα σε οποιοδήποτε ΑΤΜ ή ταμειακή μηχανή αγοαραπωλησίας (POS) που φέρουν σήμα MasterCard, με την επιφύλαξη των τοπικών περιορισμών των τραπεζών όπως έλλειψη διαθεσίμου στο ATMs.

Αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις για τις αλλαγές αυτές, καλέστε το τηλεφωνικό μας κέντρο εξυπηρέτησης στο +44 203 308 2520.

Με εκτίμηση,

The Skrill Team
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom