Νέα

Τζόκερ=ΑΠΑΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MasterC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 84K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παιζετε τυχερα παιχνιδια, καζινο, λαχειο, Χρηματιστηριο, Ιπποδρομος κλπ...

  • Σε τακτικη βαση

    Ψήφοι: 100 24,3%
  • Μερικες φορες

    Ψήφοι: 55 13,3%
  • Αραια και που...

    Ψήφοι: 79 19,2%
  • Σπανια

    Ψήφοι: 115 27,9%
  • Ποτε

    Ψήφοι: 63 15,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    412

Επισκέπτης
Διάολε μια και ποστάρεις κάτω από εμένα, δεν είναι ανάγκη να κάνεις κι εφτούνο (βλάχικα) :grin: το κουότ!
Έχει παραγίνει το κακό με τις παραθέσεις!
Να, δες εγώ τι ωραία απάντησα!
Πάντως, δυο φορές που επιχείρησα να ξεφύγω (όχι τίποτε τραβηγμένο, απλά κυνηγούσα περισσότερα χρήματα), πήρα τα απίδια του Καράμπελα.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
εισαι σωστος για την παραθεση . εγω εχω παρει απο παιχνιδια του οπαπ γυρω στα 1000 ευρω με καθαρα κερδη γυρω στα  600
μακροπροθεσμα δυσκολα να βγεις κερδισμενος .
 

Επισκέπτης
Αν και δεν είμαι επαγγελματίας προγραμματιστής, εντούτοις έχω κάποιες βασικές γνώσεις. Έτσι σκέφτηκα να τις εκμεταλλευτώ διότι όπως και να το κάνουμε και να μην κλάνουμε  :grin: το ανθρώπινο μυαλό κουράζεται και πελαγώνει μετά από κάποιο χρόνο. Ο υπολογιστής φυσικά όχι, αλλά GI => GO (garbage input, garbage output).
Απο χθές άρχισα να υλοποιώ τον απαραίτητο κώδικα για την αυτοματοποίηση των συνδυασμών που πληρούν τα κριτήρια που θέλω εγώ.
Ο δρόμος είναι μακρύς, και πολλά θα αλλάζουν στο διάβα του.
Πάμε γερά, τα γκομενάκια θέλουν φράγκα  :rockon:
 

Συνημμένα

  • jh1.png
    jh1.png
    18,9 KB · Εμφανίσεις: 18
  • jh2.png
    jh2.png
    90,8 KB · Εμφανίσεις: 74

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Αν και δεν είμαι επαγγελματίας προγραμματιστής, εντούτοις έχω κάποιες βασικές γνώσεις. Έτσι σκέφτηκα να τις εκμεταλλευτώ διότι όπως και να το κάνουμε και να μην κλάνουμε  :grin: το ανθρώπινο μυαλό κουράζεται και πελαγώνει μετά από κάποιο χρόνο. Ο υπολογιστής φυσικά όχι, αλλά GI => GO (garbage input, garbage output).
Απο χθές άρχισα να υλοποιώ τον απαραίτητο κώδικα για την αυτοματοποίηση των συνδυασμών που πληρούν τα κριτήρια που θέλω εγώ.
Ο δρόμος είναι μακρύς, και πολλά θα αλλάζουν στο διάβα του.
Πάμε γερά, τα γκομενάκια θέλουν φράγκα  :rockon:
:rockon:
 

Επισκέπτης
Ευχαριστώ Δόκτωρα μου :)
Τώρα για να πάω παραπέρα, ποιος ο λόγος που κάνω κι αυτές τις παλαβομάρες?
Ας παραδεχτούμε ότι το ΚΙΝΟ έχει σχεδιαστεί από μαθηματικούς με γνώσεις και διδακτορικά και φυσικά εκεί στον ΟΠΑΠ δεν είναι ηλίθιοι ούτε άσχετοι. Από την άλλη μεριά, σε πιάνει θες η μανία του εύκολου κέρδους, είτε η αλαζονία, η επίδειξη κλπ κλπ...
Προσωπικά πιστεύω ότι είναι στην ψυχολογία και στις αποφάσεις του καθενός. Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για κάποια πράγματα. Ρισκάρεις???
Εντάξει, όλα καλά μέχρις εδώ. Έχεις αναρωτηθεί πόσο επικίνδυνο είναι να παίζεις με τη φωτιά?
Είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις τις συνέπειες?
Σαν τύπος ήμουν κατά περιόδους ιδιάζων άτομο κι ενίοτε μου άρεσαν τα τολμηρά εγχειρήματα. Πολλά από αυτά κόστισαν σε χρήμα και πολύτιμες χαμένες ευκαιρίες που αν τις είχα εκμεταλλευτεί θα ήμουν σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Δεν πάει στο διάολο, ακόμη ζω.
Σας αφήνω, έχω γράψιμο!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Ευχαριστώ Δόκτωρα μου :)
Τώρα για να πάω παραπέρα, ποιος ο λόγος που κάνω κι αυτές τις παλαβομάρες?
Ας παραδεχτούμε ότι το ΚΙΝΟ έχει σχεδιαστεί από μαθηματικούς με γνώσεις και διδακτορικά και φυσικά εκεί στον ΟΠΑΠ δεν είναι ηλίθιοι ούτε άσχετοι. Από την άλλη μεριά, σε πιάνει θες η μανία του εύκολου κέρδους, είτε η αλαζονία, η επίδειξη κλπ κλπ...
Προσωπικά πιστεύω ότι είναι στην ψυχολογία και στις αποφάσεις του καθενός. Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για κάποια πράγματα. Ρισκάρεις???
Εντάξει, όλα καλά μέχρις εδώ. Έχεις αναρωτηθεί πόσο επικίνδυνο είναι να παίζεις με τη φωτιά?
Είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις τις συνέπειες?
Σαν τύπος ήμουν κατά περιόδους ιδιάζων άτομο κι ενίοτε μου άρεσαν τα τολμηρά εγχειρήματα. Πολλά από αυτά κόστισαν σε χρήμα και πολύτιμες χαμένες ευκαιρίες που αν τις είχα εκμεταλλευτεί θα ήμουν σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Δεν πάει στο διάολο, ακόμη ζω.
Σας αφήνω, έχω γράψιμο!
τυπε σε αυτο το θρεντ επρεπε να συμμετεχει ενας μετρ του ειδους
ο αχαχουχας :rockon:
 

Επισκέπτης
είναι τζογαδόρος??
Ή κάνει αρβάλα??  :grin:

Ρε σεις, LOL τη μεταβλητή xisi  :2funny: δεν την προσέξατε?
Μα τι ανώμαλος τύπος είμαι, αλλού Αγγλικές λέξεις, αλλού greeklish, αλλού XXX greeklish  :rolleyes:

Nα και η πρώτη έκδοση της φόρμας πριν αρχίσουν να μπαίνουν τα πρώτα Μαθηματικά:
 

Συνημμένα

  • jh.png
    jh.png
    235,4 KB · Εμφανίσεις: 34

Επισκέπτης
Ο τζόγος δεν είναι δύσκολο να κερδηθεί

Απλά θέλει χρόνο, κόπο, πολύ μελέτη, υπομονή, καλή γνώση Μαθηματικών και Στατιστικής και καλή διαχείριση κεφαλαίου

Προσωπικά έχω πάνω από 15 τρόπους να κερδίσω τον τζόγο, αλλά όλοι θέλουν αρκετό χρόνο, περισσότερο ίσως από ένα οκτάωρο σε δουλειά...
 

Επισκέπτης
Ο τζόγος δεν είναι δύσκολο να κερδηθεί

Απλά θέλει χρόνο, κόπο, πολύ μελέτη, υπομονή, καλή γνώση Μαθηματικών και Στατιστικής και καλή διαχείριση κεφαλαίου

Προσωπικά έχω πάνω από 15 τρόπους να κερδίσω τον τζόγο, αλλά όλοι θέλουν αρκετό χρόνο, περισσότερο ίσως από ένα οκτάωρο σε δουλειά...
σκιουρε συμφωνω σε πολλα μαζι σου αλλα υπαρχει 1ον ο παραγοντας τυχη και 2ον οι πιθανοτητες ειναι παντα με την ' μανα '
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Η πιθανοτητα να ερθει ο ιδιος αριθμος 5 συνεχομενες φορες είναι 1/6*1/6*1/6*1/6*1/6=1/7776=0,012%.
Ωστόσο την 6η φορά η πιθανότητα να ξαναεμφανιστεί είναι 1/6 ανεξάρτητη από την προηγούμενη σειρα.

Πράγματι, σε μια δίκαιη κατανομή χωρίς μνήμη η πιθανότητα είναι κάθε φορά η ίδια, άσχετα από το πόσες συνεχόμενες φορές έχει έρθει κάποιος αριθμός.

Επίσης, οι πιθανότητες να έρθει 3 φορές συνέχεια το 1 είναι ακριβώς οι ίδιες με το να έρθει πρώτα το 1, μετά το 3 και μετά το 6.

Αυτά όμως ισχύουν μόνο για δίκαιες κατανομές χωρίς μνήμη. Πώς είσαι σίγουρος ότι ο ΟΠΑΠ χρησιμοποιεί τέτοιες κατανομές για να βγάζει τα νούμερα του ΚΙΝΟ ;
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
δεν τα θυμαμαι καλα τωρα,αλλα απο μαθηματα πιθανοτητων και στατιστικης στο παρελθον,νομιζω υπαρχουν τυποι που υπολογιζουν την πιθανοτητα να ερθει χ φορες συνεχομενες ενα συγκεκριμενο ενδεχομενο σε ενα πειραμα τυχης.Αν το ψαξεις στο γκουγκλ ισως βρεις κατι

Δε χρειάζεται κάποιος ιδιαίτερος τύπος: Σε δύο ανεξάρτητα πειράματα οι πιθανότητες είναι ίσες με το γινόμενο των πιθανοτήτων, λόγω του κλασσικού τύπου P(A τομή Β) = P(A) x P(B).

Πχ οι πιθανότητα να φέρω 6 σε ένα ζάρι και κορώνα σε ένα κέρμα είναι 1/6 x 1/2 = 1/12.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.250
Πόντοι
7.045
είναι τζογαδόρος??
Ή κάνει αρβάλα??  :grin:

Ρε σεις, LOL τη μεταβλητή xisi  :2funny: δεν την προσέξατε?
Μα τι ανώμαλος τύπος είμαι, αλλού Αγγλικές λέξεις, αλλού greeklish, αλλού XXX greeklish  :rolleyes:

Nα και η πρώτη έκδοση της φόρμας πριν αρχίσουν να μπαίνουν τα πρώτα Μαθηματικά:

Όλα καλά αλλά γιατί C# ρε φίλε; :grin:
 

Επισκέπτης
σκιουρε συμφωνω σε πολλα μαζι σου αλλα υπαρχει 1ον ο παραγοντας τυχη και 2ον οι πιθανοτητες ειναι παντα με την ' μανα '

Για το 1ο ο παράγοντας τύχη με σωστή διαχείριση κεφαλαίου μηδενίζεται εντελώς (εκτός από κάτι ακραία παιχνίδια όπως τουρνουά πόκερ, πεντάδες με ημίχρονα-τελικά στο στοίχημα κλπ όπου η διακύμανση είναι τεράστια)
Για το 2ο και στους 15 (περίπου) τρόπους που σου ανέφερα οι πιθανότητες είναι ΥΠΕΡ ΜΟΥ

Για να σου δώσω να καταλάβεις, τελευταία βρήκα έναν τρόπο να κερδίζω από τις ιπποδρομίες του ΟΔΙΕ που παίζονται στα Προποτζίδικα, αλλά με μέσο όρο 2 ιπποδρομίες την ώρα, πρέπει να τριγυρνάω 8 ώρες στο ΠΡΟΠΟ (και δεν έχουν όλα ΟΔΙΕ) για ένα μεροκάματο της τάξης των 20-30 ευρώ. Στην δουλειά μου βγάζω τριπλάσια λεφτά με περισσότερη διασκέδαση, μαθαίνοντας πράγματα και προσφέροντας στην κοινωνία...

Αν ήμουν άνεργος 25ρης μπορεί και να ήμουν όλη μέρα στο ΠΡΟΠΟ...
 

Επισκέπτης
Για το 1ο ο παράγοντας τύχη με σωστή διαχείριση κεφαλαίου μηδενίζεται εντελώς (εκτός από κάτι ακραία παιχνίδια όπως τουρνουά πόκερ, πεντάδες με ημίχρονα-τελικά στο στοίχημα κλπ όπου η διακύμανση είναι τεράστια)
Για το 2ο και στους 15 (περίπου) τρόπους που σου ανέφερα οι πιθανότητες είναι ΥΠΕΡ ΜΟΥ

Για να σου δώσω να καταλάβεις, τελευταία βρήκα έναν τρόπο να κερδίζω από τις ιπποδρομίες του ΟΔΙΕ που παίζονται στα Προποτζίδικα, αλλά με μέσο όρο 2 ιπποδρομίες την ώρα, πρέπει να τριγυρνάω 8 ώρες στο ΠΡΟΠΟ (και δεν έχουν όλα ΟΔΙΕ) για ένα μεροκάματο της τάξης των 20-30 ευρώ. Στην δουλειά μου βγάζω τριπλάσια λεφτά με περισσότερη διασκέδαση, μαθαίνοντας πράγματα και προσφέροντας στην κοινωνία...

Αν ήμουν άνεργος 25ρης μπορεί και να ήμουν όλη μέρα στο ΠΡΟΠΟ...

Επιπλέον, επειδή αναγκάζομαι να πηγαίνω συνέχεια στα ίδια πρακτορεία όπου παίζουν όλη μέρα οι ίδιοι ακριβώς παίκτες (κυρίως συνταξιούχοι) και επειδή ο τρόπος που παίζω είναι τελείως διαφορετικός από τον δικό τους, και συν το γεγονός ότι με βλέπουν να κερδίζω, κάνει την ατμόσφαιρα για μένα λίγο περίεργη...

 

supervans13

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2014
Μηνύματα
254
Κριτικές
3
Like
75
Πόντοι
1
εαν διαβαζετε βιβλια για τεχνικες blackjack ,εαν παιζετε ρουλετα με συστημα η αν 3ερετε τα στυμενα στον οπαπ κ κερδιζετε δεν μιλαμε για τζογο τοτε
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Για το 1ο ο παράγοντας τύχη με σωστή διαχείριση κεφαλαίου μηδενίζεται εντελώς (εκτός από κάτι ακραία παιχνίδια όπως τουρνουά πόκερ, πεντάδες με ημίχρονα-τελικά στο στοίχημα κλπ όπου η διακύμανση είναι τεράστια)
Για το 2ο και στους 15 (περίπου) τρόπους που σου ανέφερα οι πιθανότητες είναι ΥΠΕΡ ΜΟΥ

Για να σου δώσω να καταλάβεις, τελευταία βρήκα έναν τρόπο να κερδίζω από τις ιπποδρομίες του ΟΔΙΕ που παίζονται στα Προποτζίδικα, αλλά με μέσο όρο 2 ιπποδρομίες την ώρα, πρέπει να τριγυρνάω 8 ώρες στο ΠΡΟΠΟ (και δεν έχουν όλα ΟΔΙΕ) για ένα μεροκάματο της τάξης των 20-30 ευρώ. Στην δουλειά μου βγάζω τριπλάσια λεφτά με περισσότερη διασκέδαση, μαθαίνοντας πράγματα και προσφέροντας στην κοινωνία...

Αν ήμουν άνεργος 25ρης μπορεί και να ήμουν όλη μέρα στο ΠΡΟΠΟ...

Τύπε επειδή υπάρχουν 2 000 000 άνεργοι, οι οποίοι πολύ θα ήθελαν να χρησιμοποιήσουν τις μεθόδους σου για εύκολο χρήμα (και 10 ευρώ τη μέρα θα τους έφταναν), μπορείς να μας περιγράψεις μία από αυτές ; Δε θέλουμε παραπάνω, δώσε μας μία, όποια θες να μοιραστείς με εμάς που δε ξέρουμε πώς να κερδίζουμε σίγουρα το τζόγο. Θα είσαι ο αιώνιος ευεργέτης των Ελλήνων.

Αν γίνεται όμως να μην είναι με άλογα (και κυρίως να μην είναι με φίδια) αλλά κάτι που να το ξέρει ο πολύς κόσμος και να μπορεί να το καταλάβει.

 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.250
Πόντοι
7.045
Τύπε επειδή υπάρχουν 2 000 000 άνεργοι, οι οποίοι πολύ θα ήθελαν να χρησιμοποιήσουν τις μεθόδους σου για εύκολο χρήμα (και 10 ευρώ τη μέρα θα τους έφταναν), μπορείς να μας περιγράψεις μία από αυτές ; Δε θέλουμε παραπάνω, δώσε μας μία, όποια θες να μοιραστείς με εμάς που δε ξέρουμε πώς να κερδίζουμε σίγουρα το τζόγο. Θα είσαι ο αιώνιος ευεργέτης των Ελλήνων.

Αν γίνεται όμως να μην είναι με άλογα (και κυρίως να μην είναι με φίδια) αλλά κάτι που να το ξέρει ο πολύς κόσμος και να μπορεί να το καταλάβει.

Σωθηκες. Πολύ φίδι ο συγκεκριμένος, έτσι μας έλεγε και για το στοίχημα
 

supervans13

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2014
Μηνύματα
254
Κριτικές
3
Like
75
Πόντοι
1
το απλουστερο που 3ερω ειναι να παιζεις στη ρουλετα την ιδια κολονα κ οποτε χανεις να διπλασιαζεις το bet. σιγουρη επιτυχία αλλα χρειαζεσαι ενα αρχικο κεφαλαιο 1500 ευρο για παν ενδεχομενο σε περιπτωση που η μπιλια αποφεωγει τη κολονα σε πανω απο 10 σερι μπιλιες
 

Επισκέπτης
το απλουστερο που 3ερω ειναι να παιζεις στη ρουλετα την ιδια κολονα κ οποτε χανεις να διπλασιαζεις το bet. σιγουρη επιτυχία αλλα χρειαζεσαι ενα αρχικο κεφαλαιο 1500 ευρο για παν ενδεχομενο σε περιπτωση που η μπιλια αποφεωγει τη κολονα σε πανω απο 10 σερι μπιλιες
αυτο εχει μια λογικη , οπως και το χρωμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom