Νέα

Κρυφά bourdela παλιά και νέα ( αναμνησεις και update )

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα becas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 484
  • Εμφανίσεις 97K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.839
Κριτικές
19
Like
3.006
Πόντοι
7.195


ρε παιδια σημερα ξερει κανεις να λειτουργει καποιο κρυφο μαγαζι?????
οπως τα παλια με την κυρια και την πασαρελα????
ριχτε κανα πμ ρε παιδια και γουσταρω φαση .....
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Στην Χάρητος φίλε ,φίλε , ήταν την περίοδο 72 - 78 .Ηταν μια παχουλούλα κοπέλλα απίθανη, ιδίως από συμπεριφορά. Καμία σχέση με μπουρδέλο.
Αυτό στην Λουκιανού το θυμάμαι και εγω.Ηταν περιπου στο Νο20.

Ισογειο με ανεξάρτητη πόρτα  που εμπαινες κατευθείαν απο το πεζοδρόμιο.

Πραγματι η πορτα ηταν "ανθυπομισανοιχτη".Αυτο υπηρχε και μεχρι πριν μερικά χρόνια,
αλλα δεν ειχε ακουσει καλα λογια για τις κορασίδες ( μπαζα ).

Για την Χαριτος δεν εχω ιδεα οτι υπηρχε ( και ποια περιοδο ) αντιστοιχο.
Ειχα ακουσει οπως λεω και παραπανω στη Χαριτος για διαμερισμα σε οροφο στα 70ς..
 
OP
OP
B

becas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
359
Κριτικές
1
Like
11
Πόντοι
1
  φιλε serapis ναι! για αυτη την χρονικη περιοδο ειχα ακουσει και εγω απο παλαιους συναγωνιστες και ναι
ηταν μια κοπελα μονη της δεν ηταν μπουρδελο.

Εσυ την ειχες δοκιμασει ?
 

Petros Aivaliotis

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2012
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Το υπο μετακομιση της Παλαιολογου 7 που έχει παει τωρα?


Μία από τις καλύτερες περιόδους των "κρυφών" ιδρυμάτων, αφορούσε τα πολύ λίγα εναπομείναντα στούντιο, στη "μετά Μάκη" εποχή.
Τα ελάχιστα λοιπόν που απέμειναν, μετά την επιχείρηση Αρετή που προκάλεσε ο μέγας Μάκης ("αποκαλύπτοντας" στην εκπομπή του, αυτό που όλος ο κόσμος διάβαζε στις αγγελίες των εφημερίδων), ναι μεν έβαζαν και εκείνα αγγελίες, αλλά αρχικά σε πολύ αραιά χρονικά διαστήματα και κάποια στιγμή μπορεί και να σταματούσαν τελείως την αγγελία, ενώ δημοσίευαν μόνο τηλέφωνο και σε ενημέρωναν για την διεύθυνση μέσω του τηλεφώνου, με την επισήμανση "όλα τα άλλα, θα τα πούμε από κοντά".  
Θα θυμίσω λοιπόν τέσσερα μαγαζιά εκείνης της ωραίας περιόδου:
1. Πειραιώς 60. Ήταν για κάποια λίγα χρόνια το μοναδικό μάλλον κατάστημα που λειτουργούσε στα πρότυπα ενός κανονικού στούντιο, την στιγμή που σχεδόν όλα τα άλλα είχαν κλείσει. Δηλαδή, είχε αρκετές κοπέλες (από 2 έως 4), ενώ τα άλλα που ξεφύτρωναν σιγά-σιγά (πχ Αμφιθέας 13), είχαν πια μόνο μία κοπέλα, οπότε λειτουργούσαν πλέον νομότυπα. Το έμαθα από αγγελία που είχε μόνο τηλέφωνο και έκτοτε δεν χρειάστηκε να τηλεφωνήσω ξανά. Manager (συνήθως), ένας underground ξανθός gay τύπος.
2. Studio Νάρκισσος. Αγαπημένο μου. Μόνο Ελληνίδες πολύ καλού επιπέδου, όχι όμως πολλές, δυο-τρεις ως επί το πλείστον. Ξεκίνησε με αγγελία στην προ Μάκη εποχή  - αν θυμάμαι καλά - και μετά διέκοψε τις αγγελίες. Το έβρισκες και κλειστό μερικές φορές. Ήταν σε ένα στενάκι ακριβώς κάτω από το πολυσυζητημένο σήμερα Dream X Hotel της κυρίας προέδρου (μέτοχος only), στην πλατεία Αττικής. Στην τελευταία φάση της λειτουργίας του είχε μείνει μόνο μία από τις αρχικές Ελληνίδες, μία νέα κοπέλα που ήταν πολύ τύπισσα και πολύ cool.
3. Θησέως & Αγίων Πάντων (ή Θησέως & Χαροκόπου - όλο μπερδεύω τα ονόματα). Είναι όμως το πολύ χαρακτηριστικό γωνιακό τριώροφο νεοκλασικό, προς την πλευρά της καθόδου. Τρίτος όροφος, είσοδος από πλάγια, όχι από Θησέως. Αγγελία μπήκε μία φορά, μόνο με τηλέφωνο. Εντελώς amateur φάση, τόσο που νόμιζες ότι η Ρωσίδα κοπέλα βρισκόταν εκεί για οποιοδήποτε άλλο λόγο, εκτός από αυτόν που υπέθεσες.
Αυτό μου άρεσε πολύ. Κράτησε πολύ λίγο.
4. Αχαρνών γωνία με πεζόδρομο, παλιό διώροφο νεοκλασικό απέναντι από παλιό, κλασικό μπουζουξίδικο (Alexander νομίζω λεγόταν τότε το κέντρο αυτό). Η απόλυτη καβάντζα του Σαββατόβραδου, καθώς το στούντιο έκλεινε κατά τις 2.00 μετά τα μεσάνυχτα, γεγονός πολύ σπάνιο τότε. Δυο, τρεις κοπέλες, αγγελία που μπήκε και δεν ξαναμπήκε, μέσα εντελώς παρείστικη κατάσταση, μία κοπέλα έτρωγε, η άλλη έγραφε γράμμα κοκ (και όλα αυτά με τα εσώρουχα). Ωραίοι καιροί.
5. Θα έρθουμε τώρα στην προηγούμενη δεκαετία και θα αναφερθούμε σε ένα μασατζίδικο που φυσικά δεν ήταν καθόλου κρυφό, αλλά δεν σκοτωνόταν κιόλας να βάζει αγγελίες. Και εδώ στο site συζητιόταν ελάχιστα. Ήταν το πολύ καλό και μακρόχρονο σε διάρκεια ζωής, Χαριλάου Τρικούπη 30 στον Πειραιά, με σερίφισα για μεγάλο διάστημα την ωραιότερη Ρωσίδα milf, την αξεπέραστη Ευγενία.
Μην ασχοληθείτε τώρα, καθώς είναι εδώ και λίγα χρόνια, καθαρόαιμο "yoga και τέτοια" center.
6. Τέλος, το υπό μετακόμιση spa της Δήμητρας και της Εύης, από την Παλαιολόγου στη Νέα Σμύρνη, εκτελούσε τα ίδια καθήκοντα εκεί στην Παλαιολόγου και πριν την άφιξη της Εύης, δηλαδή προ αμνημονεύτων ετών. Η καλύτερη εποχή, όπου είχα μείνει άναυδος από μία επίσκεψη, ήταν όταν οι θεραπεύτριες φορούσαν κίτρινες όμορφες παντελόνες-σαλβάρια και βυσσινί μπλούζες. 2002 με 2003, κάπου εκεί. Τρεις κούκλες χαμογελαστές με υποδέχτηκαν κι εγώ δεν πέρασα γιατί ήμουν άσχετος από μασαζερί και βέβαια, δεν υπήρχε τότε το site.
7. Ξέρετε ότι το "απόρθητο" spa της Πατριάρχου Ιωακείμ ξεκίνησε σαν στούντιο;
Όμως, ούτε εγώ το πρόλαβα ως έτσι. Πρέπει να ήταν (υποθέτω) μέσα της δεκαετίας του '90. Ρίχνω πάσα σε κάποιον παλιό που το πρόλαβε, να μας γυρίσει πίσω στο χρόνο...      
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.715
Κριτικές
47
Like
15.772
Πόντοι
5.885
Παλαιες ωραίες φάσεις................. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Τζώρζ και Σολωμού. Φρέσκια φωτογράφιση.
"Την επόμενη φορά  θ΄αρθεις με τον φίλο και σου θα κάνουμε παρτούζες." Αυτό βέβαια δεν είχε γίνει ποτέ.
Η περιβόητη Μαρίνα και με υπηρεσίες κωλοδάκτυλου. Διέθετε δωμάτιο με μπάνιο για όποιον γούσταρε κατόπιν συνενοήσεως κάνα golden shower.

2m6ahxz.jpg


s40tgw.jpg


:kissass2:

 

vamvakaris

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2013
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
οδός Μοσχονησιων 28 κάτω απο την πλατεια Αμερικής
σε αυτο το νεοκλασσικο υπηρχε στουντιο την δεκαετία του 1990
ξαναλειτουργησε για καποιους μήνες γυρω στο 2006 αν θυμαμαι καλά και εκλεισε παλι...

www.imagebam.com/image/ad0641264456293] [/URL]
Ταξιδι στον χρονο !!!!! υπηρχε πραγματι, επισης να πω οτι υπηρχε στην μοσχονησιων και αγιου μελετιου η Μουσικη αποθηκη εξαιρετικο ροκ κλαμπακι με live (ασχετο);
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    3,2 KB · Εμφανίσεις: 29

vamvakaris

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2013
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
Aλλο ενα μασαζ που εγραψε ιστορια τις δεκαετιες 1990-2000
Αγιου Μελετιου 70 στον 1ο οροφο το μασαζ του κοντούλη μακαρίτη πλεον 'Νικου" που είχε παντα μιλφογκιλφ ρωσιδες και ουκρανιδες

www.imagebam.com/image/887d18264455943] [/URL]
Ευχαριστω για τις αναμνησεις θυμαμαι πολυ καλα το συγκεκριμενο οπως επισης υπηρχε και ενα αλλο που πηγαινα στην κεας εμπαινες απο πατησιων στο αριστερο σου χερι στα 20 μετρα διωροφο σπιτι με πιπινια
 

vamvakaris

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2013
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
Μου ερχονται ενα ενα ...πατησιων απεναντι απο τον αγιο λουκα τωρα μαλλον φροντιστηριο αγγλικων α΄οροφος και το κλασικο της γειτονιας καραισκακη & γαλατσιου α' οροφος με την νατασσα και μια αλλη που εμοιζε με φιλλιπινεζα (ε ρε να μην θυμαμαι ονοματα)
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
  φιλε serapis ναι! για αυτη την χρονικη περιοδο ειχα ακουσει και εγω απο παλαιους συναγωνιστες και ναι
ηταν μια κοπελα μονη της δεν ηταν μπουρδελο.

Εσυ την ειχες δοκιμασει ?
Ναί αρκετές φορές , πολύ φιλική, καμία βιασύνη , σαν να πήγαινες σε κάποιο δικό σου άτομο. Το διαμερισμά της ήταν στο ισόγειο. Δεν υπήρχε "σαλόνι" με την ένοια να περιμένουν άλλοι ούτε τσατσά. Νάσαι καλά.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
[size=20pt]Ο θρυλικός τηλεφωνητής της Γαβριέλας, που ενημέρωνε και ερέθιζε τους πελάτες της[/size]

Η Γαβριέλα, η διάσημη εταίρα των Αθηνών, εκτός  από «ιέρεια» του έρωτα, ήταν και σωστή επαγγελματίας.
Είχε φαντασία και ήταν καλή στο μάρκετινγκ.

Η πιο γνωστή καινοτομία της, ήταν ο τηλεφωνητής της, την περίοδο του ’50. Τότε, ακόμα και μεγάλες επιχειρήσεις με τζίρο εκατομμυρίων, αγνοούσαν την ύπαρξή του.

Για τη Γαβριέλα όμως, ήταν ένα πολύτιμο εργαλείο της δουλειάς της, που σύντομα έγινε και σήμα κατατεθέν της.
Το ηχογραφημένο μήνυμα του τηλεφωνητή της, έμεινε στην ιστορία.

Οι παρέες των νεαρών ήξεραν απ’ έξω τον αριθμό της, καθώς την καλούσαν καθημερινά, κάνοντας αθώες πλάκες γύρω από τον έρωτα.

Δείτε στο βίντεο της «Μηχανής του Χρόνου» τα διάσημα μηνύματα της Γαβριέλας, που έδινε ακόμα και οδηγίες μέσω τηλεφωνητή, για να μη χάνουν οι πελάτες τον δρόμο για το σπίτι της.
Πηγή:
Το βίντεο από την εκπομπή «Μηχανή του Χρόνου» εδώ:

:jerking:
 

Συνημμένα

  • Γαβριέλλα.JPG
    Γαβριέλλα.JPG
    29 KB · Εμφανίσεις: 27

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
Πλατεια Αμερικής οδός Ιμβρου στο νουμερο 10Α
τέλη της δεκαετιας 1990 εδω στον οροφο αυτου του νεοκλασσικου υπηρχε κρυφο στουντιο που το ειχε μια μιλφ ελληνιδα θεσσαλονικια ξανθια
χαρακτηριστικό της τα μεγάλα μουνόχειλα και το σουπερ σερβις που εκανε, ονομα δεν θυμαμαι, θυμαμαι πως δεν λειτουργησε ομως για πολύ καιρο...

www.imagebam.com/image/1d3813264456150] [/URL]
Λινα..σουπερ.Χαρακτηριστικο της,η προσφωνηση ΄΄γιαβρι μου΄΄..
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ελα ρε ΘΗΡΙΟ!!!
την θυμασαι????
πολύ καλη μιλφαρα!
..οχι μονο αυτη..εκεινη η εποχη μοσχοβολουσε ποιοτητα..σπανιες οι ξεπετες..Ισως γι'αυτο ειμαστε υπερ του δεοντως επιλεκτικοι και καμμια φορα μιζεροι..τα τελευταια χρονια,σπανια βρισκουμε πουτανα που να συνταιριαζει το γαμησι με την καυλα.Τα σεβη μου,κυριε ζερο..
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Το πιο ελαφρύ σάπιο γκράνυ πρέπει να ήταν 130 κιλά. Πίσω από την αγορά στον 1ο όροφο.

1zp1bly.jpg


:zombie: :zombie:
 

Euronymus

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2013
Μηνύματα
38
Like
12
Πόντοι
0
Ταξιδι στον χρονο !!!!! υπηρχε πραγματι, επισης να πω οτι υπηρχε στην μοσχονησιων και αγιου μελετιου η Μουσικη αποθηκη εξαιρετικο ροκ κλαμπακι με live (ασχετο);

Σημειωτέον η μουσική αποθήκη ήταν το μαγαζί του πατέρα μου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom