Νέα

Γκάλοπ για Δημοτικές Εκλογές στον Δήμο Αθηναίων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιον θα ψηφίσετε για Δημαρχο Αθηναίων?

  • Γεώργιος Καμίνης (ΔΗΜΑΡ – ΠΑΣΟΚ)

    Ψήφοι: 11 13,4%
  • Άρης Σπηλιωτόπουλος (ΝΔ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γαβριήλ Σακελλαρίδης (ΣΥΡΙΖΑ)

    Ψήφοι: 11 13,4%
  • Ηλίας Κασιδιάρης ( ΧΑ)

    Ψήφοι: 48 58,5%
  • Νικήτας Κακλαμάνης (Ανεξ. ΝΔ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Νίκος Σοφιανός (ΚΚΕ)

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • Β. Καπερνάρος (ΑΝΕΛ)

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • Πέτρος Κωνσταντίνου (ΑΝΤΑΡΣΥΑ)

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • Νίκος Αβραμίδης (Παναθηναϊκό Κίνημα)

    Ψήφοι: 5 6,1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    82

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
387
Like
8.853
Πόντοι
25.056
γιατι η Ν.Δ. ανακοινωσε τον Σπηλιοτωπουλο?
ο Κακλαμανης δηλωσε υποψηφιοτητα χωρις την εγκριση του κομματος του και ο Σαμαρας δεν τον διεγραψε!!!
Αλλα που να τον διαγραψει με την οριακη πλειοψηφια που εχει!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Τυπε απορω γιατι αναρωτιεσαι
Ο Πιτσας εριξε λευκη πετσετα για τον Δημο Αθηνας αφου κανενας απο τους προβεβλημενους δεν ηθελε να αντιπαρατεθει με τον Κασσιδιαρη

Οποτε ερχεται ο Πιτσας, κατεβαζει μια αδιαφορη υποψηφιοτητα κανωντας τα γλυκα ματια στην Χ.Α. οτι δεν θα τους κοντραρει για τον Δημο (και να ηθελε δεν μπορουσε) και σφυριζει αδιαφορα περιμενωντας να δει τα εργα του κασσιδιαρη σαν δημαρχο πλεον !!!!
αφου κανενας δεν δεχοταν τυπε
μονο ο αρης που ειναι προθυμος που λεει και ο φερης :grin:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.819
Πόντοι
2.537
Kι εγω Καμινη θα ψηφισω παντως.

Εγω, να σου πω την αληθεια, δεν εχω ιδεα για το εργο του Καμινη.
Καποιοι λενε οτι ηταν ο πιο αχρηστος δημαρχος των τελευταιων δεκαετιων.
Καποιοι αλλοι λενε οτι εχει κανει πολλη δουλεια (χωρις, ομως, να ξερω τα σημεια).

Οπως και να 'χει, νομιζω πως ειναι πολυ δυσκολο να κριθει το εργο ενος δημαρχου, και ειδικα μεσα σε συνθηκες στραγγισμενων κονδυλιων οπως τωρα...

Αρα, προσωπικα θα ψηφιζα Καμινη μονο και μονο για να διατηρηθει ενα στοιχειωδες επιπεδο πολιτισμου στο ΠΡΟΣΩΠΟ του δημαρχου
(+ επειδη δεν ειναι κλεφτης).

Αν ξερεις κατι παραπανω για τη θητεια του, πες το.


ΥΓ Εννοειται πως εδω που μενω, ουτε καν θα κατεβω στις καλπες των δημοτικων. Δεν εχει ουτε πολιτικο, ουτε πρακτικο νοημα το αποτελεσμα...
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
16
ειδαμε τον μιχαλολιακο να μας μιλαει απο την βουλη,να παω και στο κεντρο της αθηνας και να μην δω μεταναστη,πραγματικα το ολο σκηνικο πρεπει να το κανουμε ποστ στις καλυτερες ταινιες επιστημονικης φαντασιας! :headbang:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.028
Like
68.476
Πόντοι
12.756
Στοιχηματάκι ;;;;;;;;;

Αν και δεύτερος γύρος μπορεί να μην υπάρξει ...

Αν μπει και ο ... ΦΟΡΟΣ ΛΙΠΟΥΣ .....

άλλο ένα +5% στη ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ........

φτανει να φτιαξει κανα δημοτικο παρκινγκ κοντα στο Βαρουλκο να πηγαινει ο Αλεξ με το πουλοβερακι του να παρκαρει το οχημα και να τρωει ανενοχλητος με θεα την Ακροπολη και να φτυνει τα κουκουτσια απο τα λεμονια κατω στην Πειραιως
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Mια εκδοχη ειναι οτι αποφασισε να μην παιξει το παιχνιδι στο γηπεδο της Χρυσης Αυγης.
Γιατι οταν ο καφρος σε κατεβασει στο επιπεδο του, εκεινος ως αυθεντικος τίποτας θα σε κερδισει.
Απο αυτην την αποψη ηταν καλη επιλογη, με την εννοια οτι δινει τον δικο της τονο στη διαμαχη.
Η εκπληξη δεν ειναι βεβαια τοσο ο Αρης, οσο η επιλογη ενος ανυπαρκτου απο το Συριζα.
Και μην μου πει κανενας οτι ο Σακελλαριδης ειναι αυτο και τουτο και εκεινο. Εγω ξερω οτι η μανα μου ΔΕΝ τον ξερει καν. Σας φαινεται γελοιο το κριτηριο? Αμ δεν ειναι. Και ψηφιζει Α Αθηνων κι εκεινη. Ονομα που δεν εχει ακουστεί ποτέ πουθενα δεν παιρνει το Δημο της Αθηνας.

XAXaxAaxAXaxAXaxAXaxA ενω με την επιλογη του αυτη παιζει το παιχνιδι στο γηπεδο του Νικητα και ο νοων νοειτο
Οταν λεμε εχει την στηριξη της Συγγρου εννουμε την ΝΔ ή κατι αλλο ?

Βατερλο που τον περιμενει τον Αρουλη...του κανανε και κρυφα γκαλλοπ τρομαρα τους να δουνε αν τραβαει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Roumanolagnos1313

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2013
Μηνύματα
6.346
Κριτικές
78
Like
127
Πόντοι
146
στον πρώτο γύρο θα ψηφίσω ΠΑΝΚΙ και στον δεύτερο μάλλον Κασιδιάρη απλά και μόνο επείδη δεν γουστάρω τους άλλους
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Τελος παντων, θα δουμε πώς θα παει. Εγω δεν θα τον ψηφισω παντως.

Θα σου πω εγω πως θα παει και να με θυμασαι
2ος γυρος Συριζα - Χ.Α με αποτελεσμα Κασιδιαρης Δημαρχος !!!

Αν ειχανε αρχιδια ας κατεβαινε κανενας απο τους δημοφιλης να δουνε μαυρο μηνομονιακο που θα τρωγανε
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.819
Πόντοι
2.537
Mια εκδοχη ειναι οτι αποφασισε να μην παιξει το παιχνιδι στο γηπεδο της Χρυσης Αυγης.
Γιατι οταν ο καφρος σε κατεβασει στο επιπεδο του, εκεινος ως αυθεντικος τίποτας θα σε κερδισει.
Απο αυτην την αποψη ηταν καλη επιλογη, με την εννοια οτι δινει τον δικο της τονο στη διαμαχη.
Η εκπληξη δεν ειναι βεβαια τοσο ο Αρης, οσο η επιλογη ενος ανυπαρκτου απο το Συριζα.
Και μην μου πει κανενας οτι ο Σακελλαριδης ειναι αυτο και τουτο και εκεινο. Εγω ξερω οτι η μανα μου ΔΕΝ τον ξερει καν. Σας φαινεται γελοιο το κριτηριο? Αμ δεν ειναι. Και ψηφιζει Α Αθηνων κι εκεινη. Ονομα που δεν εχει ακουστεί ποτέ πουθενα δεν παιρνει το Δημο της Αθηνας.

Θα ξεπεσω στο επιπεδο να επικαλεστω Καρατζαφερη:
"Βαλανε το Σακελλαριδη για να βγει ο... Κασιδιαρης!"

Νομιζω πως, εν προκειμενω, ο αγραμματος/καραγκιοζης μεν, γατος δε, χοντρος, εχει πεσει διανα! Οι Συριζες αποφασισαν να βγαλουν Κασιδιαρη στο β' γυρο για να παθει καζο η ΝΔ (δηλαδη, να μην περασει καν στο β' γυρο ο δικος της!)
Τωρα που διαμορφωνεται και εσωκομματικη διασπαση, αυτο το σεναριο ενισχυεται ολο και περισσοτερο.

Αλλα ακομα κι αν περασει ο Κασιδιαρης εναντιον καποιου της ΝΔ (Κακλαμανη ή Αρουλη), ή και Καμινη, θα πρεπει οι κυβερνωντες να γλειψουν τ' αρχιδια του Τσιπρα για μια δημοσια δηλωση υποστηριξης (προκειμενου να αποφευχθει η ναζιστικη απειλη κλπ κλπ...)
Ενω αν ο Τσιπρας ειχε εναν ντουρο υποψηφιο, και κατεβαινε στο β' γυρο εναντιον του Κας, τοτε η χουντοδεξια του Αντωνη ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΤΗ ΣΚΛΗΡΗ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ!!!!
Αρα, θα εβγαινε νομοτελειακα ναζι δημαρχος της ΑΘηνας!

Τωρα, ως προς την "συγκινητικη" κοινη καθοδο που αναφερεις... Δεν την αποκλειω, αλλα μην παιρνεις και ορκο πως μπορει να σωσει την κατασταση. Μες στην Αθηνα, η δυναμικη της ΝΔ ειναι πλεον αστεια!
Θυμήσου τα ποσοστα του '12.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
η νουδου κατέβασε όλο το αδελφάτο των ιπποτών ?  :think:

A9E07E9D25D4D259D7B6E866150EF77A.jpg
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Συριζα-ΧΑ δεύτερο γυρο, μου φαινεται πολυ δυσκολο. Εδω ο ιδιος ο Τσιπρας ειχε κατεβει καποτε υποψηφιος στο Δημο και μην πω τι πηρε.

Μην ξεχνας οτι τα ΠΑΣΟΚΙΑ δεν πανε στον δεξιο χωρο και μετακυλησανε ολα στον Συριζα γιατι περιμενουν ευκαιρια εξουσιας
Μην τον υποτιμας τον Συριζα ευτυχως ή δυστυχως θα ειναι η επομενη κυβερνηση (λογικα με την ΝΔ)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom