Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
αυτο ισχυει στη συντρηπτικη πλειοψηφια σε κωλογερους/κωλογριες που θελουν να κρατησουν τα ακινητα στο ονομα τους μεχρι να γινουν 187 χρονων. και τα παιδια τους χτυπανε τα κεφαλια στους σοβαδες  :2funny:

Περιμενε να δεις το ΕΤΑΚ για 2009, 2010  :grin:
 

Επισκέπτης
Δεν ειναι μέλος του μπου.κομ, δεν εχω τη δηλωση του να τη σκανάρω.
Απο κει και περα θα σε αφήσω να κάνεις τις απαραιτητες μαθηματικές πραξεις για υπολογίσεις αυτο που θες.

Μέλος του μπου.κομ είσαι γι'αυτό και γράφεις.
Δεν είναι κακό ν'αποδεχθείς την καμμένη πλευρά του εαυτού σου,οι περισσότεροι το έχουμε κάνει.
Επίσης δεν είμαι σε θέση να κάνω μαθηματικές πράξεις γιατί είμαι της Δ' δημοτικού κι αυτό με το ζόρι.
Δε μας λες λοιπόν το νουμεράκι να ψαρώσουμε??
 

Επισκέπτης
βετεξ δεν εχει το περιπτερο....παρε απο το κωλοχαρτο της δρομας  :boobies:

http://[URL unfurl="true"]www.find-me-a-gift.co.uk/images/product_images/thu136_euro_toilet_paper_300wall.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε μαλάκα,έλεος.
Έχω πέσει κάτω και με κοιτάζει η γειτονιά. Θα μου φορέσουν κανα πουκάμισο ανάποδα σήμερα..
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
πίπες.
πρόσωπο α' βαθμού πλέρωσε πέρσυ 50 χιλιάρικα και το εισόδημα ήταν περίπου 130.

μεγάλη δήλωση (για να τραβήξει η νάτσα τις κωλότριχες) είναι εξι μηδενικά.

αυτο ακριβως λέω. ειναι να τον λυπάσαι
εγω ζηλεύω μονο οσους πάρουν επιστροφη απ την εφορία.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Που ρε;

Στο παγκάκι του πάρκου;

newego_LARGE_t_661_358301.JPG
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τι λε' ρε να' ουμ;

Όταν με γαμεί στον ΦΜΥ κάθε μήνα δεν θα μου τα επιστρέψει; Τα ΔΑΝΕΙΚΑ που μου πήρε όλη τη χρονια;
αυτό λέμε.
τι σκατά επιστροφή;
αφου τα πληρώνεις συνολικά.
εάν είσαι ελεύθερος η πούτσα έρχεται εκ των υστέρων, εάν είσαι μισθωτός η πούτσα έρχεται μηνιαίως.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Και οι πρακτικοί οικονομολόγοι και οι θεωρητικοί οικονομολόγοι θα πάρουν τα αρχίδια τους.Κουμάντο πλέον κάνει ο τσολιάς.Από τη στιγμή που ο τσολιάς λέει κρίση έχει κρίση.Δεν καθορίζουν αυτοί τις εξελίξεις ό,τι μέτρα και να πάρουνε.Δεν καταλαβαίνουν την τύφλα τους.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αυτή η πούτσα πάντως είναι πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ μεγάλη.....  :fuck1: :fuck1: :fuck1: :fuck1:

Στο στόχαστρο το 30% των μονίμων του Δημοσίου

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου 2011, 16:12

Σε απόφαση-βόμβα προχωρεί η κυβέρνηση, με στόχο τον περιορισμό άμεσα και κατά 30% του σκληρού μόνιμου πυρήνα του Κράτους. Μετά την εργασιακή εφεδρεία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα και κάτω από τις αφόρητες πιέσεις των δανειστών για δραστική περικοπή των δημοσίων δαπανών, η κυβέρνηση προφανώς δεν έχει άλλη επιλογή.

Σύμφωνα με τους πρώτους υπολογισμούς, είναι εντελώς ανέφικτη η μείωση του ελλείμματος στο 1,5% του Α.Ε.Π. το 2012, για την οποία έχει δεσμευθεί η κυβέρνηση έναντι των δανειστών.

Με δεδομένο ότι το έλλειμμα κατά το 2011 θα υπερβεί το 7,5%, που ήταν το όριο που θέτει η τρόικα, καθίσταται σαφές πως ο μόνος τρόπος συρρίκνωσης αυτών των διαφορών θα αφορά αποκλειστικά στις δημόσιες δαπάνες.

Κατόπιν τούτου, η συγχώνευση υπηρεσιών, η συρρίκνωσή τους και βεβαίως στο διά ταύτα η απόλυση δημοσίων υπαλλήλων με διάφορους τρόπους αποτελεί το μείζον ζήτημα το οποίο απασχολεί αυτήν τη στιγμή την κυβέρνηση.

Το εγχείρημα αφορά στην αναδιάρθρωση 1.500 και πλέον διευθύνσεων υπουργείων, όπως και χιλιάδων άλλων τμημάτων, την κατάργηση της πληθώρας των Ειδικών Γραμματειών και τη συγχώνευση οργανισμών και εποπτευομένων Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου.

Τα παραπάνω συναρτώνται και από τη δημοσιοποίηση των λεπτομερειών επί του ενιαίου μισθολογίου.

Σύμφωνα με πληροφορίες, [size=24pt]η μείωση των μισθών ανωτέρων μονίμων υπαλλήλων ενδεχομένως να φθάσει σε μηνιαία βάση τα 1.500 ευρώ.[/size]

Σχεδιάζεται, επίσης, η οργάνωση εθελουσίας εξόδου δημοσίων υπαλλήλων, ιδιαίτερα εκείνων που βρίσκονται ένα βήμα πριν από τη συνταξιοδότηση. [size=24pt]Το σύνολο των θέσεων εργασίας που αναμένεται να περικοπούν αγγίζει τις 250.000. [/size]
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι στο παγκακι που μετραγαμε μια μια τις ΧΑΝΤΡΕΣ και στο αλλο παγκακι που κοιταγαμε τα ΑΣΤΕΡΙΑ στη Γλυφαδα  ;)
ααααααααααααααααααααχααχαχαχαχχαχαχααχχααχαχαχα

αμέτρητα ε;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Μαλακίες λέτε.

Όσοι ονειρεύονται τις δεκαετίες του 70 και του 80 δεν ζούσαν τότε.

Το που έχει πάει το βοιοτικό επίπεδο στην Ελλάδα δεν φαίνεται μόνον από τις οικοδομές, τα αυτοκίνητα, τα malls, τα μπαρ, τις ταβέρνες, τα σκυλάδικα, τα κομμωτήρια.

Δεν φαίνεται από την κατανάλωση ουΐσκυ, βότκας, τις εισαγωγές, τα ρόλεξ, τα πούρα, τα ταξείδια στο εξωτερικό.

Φαίνεται ΠΡΩΤΑ και ΚΥΡΙΑ από αυτό εδω το site όπου μπαίνετε και παπαρολογείτε.

Αφήνοντας κατά μέρος το γεγονός ότι έχετε υπολογιστές, κινητά, ιντερνέτ στο σπιτι και στη δουλειά σας φαίνεται, αφήνοντας κατά μέρος το γεγονός ότι παρόμοια site σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον κόσμο δεν έχουν πολύ μικρότερη επισκεψιμότητα (και εδώ έχουμε 3-4 sites με το ίδιο αντικειμενο μετρώντας και το περίπτερο του Μέμου) αρκεί να δει κανένας την πρώτη και την τελευταία (σχηματικά) σελίδα.

Διότι:

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν τα City Tours.
Όχι μόνον στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη αλλά εν καιρώ κρίσης στο Ηράκλειο, στα Χανιά, στην Καβάλα, στην Λάρισα, στον Βόλο, στην Ρόδο. Μέχρι στην Ιεράπετρα φθάσανε.

Και ρωτάω:
Σε ποιά άλλη χώρα του κόσμου πάνε σε επαρχιακές πόλεις CT;
Συμβαίνει το ίδιο στην Πορτογαλία, στην Ιρλανδία, στην Ισπανία, στην Ιταλία;
Σε ποιά άλλη Ευρωπαϊκή πρωτεύουσα έχει αναλογικά (με τον πληθυσμό και το εισόδημα) τόσα City Tours;

Στην δε τελευταία σελίδα υπάρχουν τα ταξείδια σε διάφορα μέρη του κόσμου που πάει ο Έλληνας για να γαμήσει: Άμστερνταμ, Ουκρανία, Μολδαβία, Ρωσία,Κούβα, Βραζιλία και όπου αλλού θέλεις.
Και φυσικά Ταϋλάνδη.

Ρε μαλακισμένα, πήγαινε κανένας Έλληνας στην δεκαετια του 80 στην Ταϋλάνδη για να γαμίσει;

Δεν λέτε ρε που έχουμε το Ευρώ και μπόρεσε ο κάθε πικραμένος Ράφης να πάει στην Πατάγια;

Δεν λέτε ρε που έχουμε το Ευρώ και χορτάσανε πληρωμένο μουνί οι Έλληνες;

Και μετά μου κάνετε και σύγκριση......
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
ααααααααααααααααααααχααχαχαχαχχαχαχααχχααχαχαχα

αμέτρητα ε;

μα θα μας τρελανει ο μπαρμπας σημερα  :grin:

νταξει μαγκια αν εγινε τρανος σημερα με ψωμι και ελια τοτε, εγω τα βρηκα ετοιμα λυπαμαι  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom