Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 334K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
Από την λέσχη αυτοκινήτου TFRC...

να ενημερωσω οτι με πρωτοβουλια του CREW (βασισμενη στην προταση του VLAD που ακομα και μονος θα πηγαινε!) ηδη οργανωνουμε μια εξορμηση αυτη την κυριακη 2/9/2007 προς ηλεια με σκοπο να μοιρασουμε κυριως ρουχα
η κινηση αυτη 8α γινει με ιδια μεσα δηλαδη τα αυτοκινητα μας και θα μοιραστουν απο εμας προσωπικα
την κυριακη 2/9 και ωρα 11 θα αναχωρησουμε απο τα διοδια Ελευσινας 3-4 αυτοκινητα. οποιος 8ελει να συνεισφερει μπορει να φερει ρουχα σε καλη κατασταση πακεταρισμενα μεσα σε σακκουλες ή μπορει να ερθει αν το επιθυμει και μαζι μας
τα ρουχα παρακαλειστε οσοι επιθυμειτε να βοηθησετε να ειναι πλυμενα, διπλωμενα με ταξη, χωρισμενα σε ανδρικα γυναικεια παιδικα small medium large Xlarge και να αναγραφεται εξω απο τις σακκουλες το τι περιεχουν κατα το παραπανω προτυπο

τηλεφωνο επικοινωνιας 6946068041 ωρες 17.30-21.30

οποιος ενδιαφερεται να ερθει σε επαφη μαζι μας για να μας δωσει ρουχισμο πριν απο την κυριακη μπορει να επικοινωνησει στο email: v_da_imp@hotmail.com
 

kondoras

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0
ΞΑΝΑΛΕΩ!!!!
Η Εκκλησία τί έχει δώσει?
αληθεύει όπως μου σφύριξε κάποιος αργά χτες το βράδυ ότι έδωσε 500.000 ευρώ!!!!
αυτό το ΜΥΘΙΚΟ ποσό?
πωπωπωπωπω...έξω θα πέσει!!!!!
μην ανοίγεται τόσο...
ένα οικοπεδάκι να πουλήσει στη Βουλιαγμένη παίρνει τα διπλάσια...
ΡΕ ΝΤΡΟΠΗ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...
Ε ψιτ...για τρέχα κυρία Γιαννάκου-Κουτσίκου και συ κύριε Παυλόπουλε να δείτε τί κάνει ο Χριστόδουλος...ο πεφωτισμένος ηγέτης του Έθνους...που σασταν κάθε μέρα στο Αρέτειον...
και μιλάω μόνο για τα μεγάλα κεφάλια κι όχι για τον απλό κληρικό που έσβηνε φωτιές στο χωρίο της ενορίας και ήταν ήρωας!!!!
για να μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι...
κι ο γεμάτος έπαρση Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης που όλο εθνικοαπελευθερωτικά διαγγέλματα κάνει κάθε Κυριακή που ξέρει ότι είναι η κάμερα και θα τον δείξουν οι ειδήσεις,τώρα που ναι?
κι όλοι οι Μητροπολιτάδες...
ΕΜΠΡΑΚΤΑ να βοηθήσουν...όχι αμπελοφιλοσοφίες...
ο Θεός βοηθάει και από μόνος του...
δεν χρειάζεται τη συνδρομή τους...
κι ο ίδιος τους έχει βαρεθεί...
Υ.Γ. Μπράβο σε όλους όσους έχουν δώσει λεφτά...ΕΤΕ,αγγελόπουλοι,Ίδυμα Ωνάση,ΑΤΕ,Πειραιώς και θα ρθουν κι άλλοι πολλοί...ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΗΝΙΑ εσείς μεγαλοεπιχειρηματίες...
Υ.Γ.2 Η Τράπεζα Αττικής έδωσε όσα έδωσε και η Εκκλησία...
οι συγκρίσεις δικές σας...
Y.Γ.3 είδα σε ένα ρεπορτάζ το μεσημέρι ότι από τους Γραργαλιάνους ένας ηρωικός παπάς μάζεψε νερά και γάλατα και έφυγε και πήγε περνώντας από τις φωτιές σε διπλανό χωριό να τα δώσει...
Αυτοί είναι σίγουρα παραδείγματα προς μίμηση...
2 εκ και το ΤΤ...
Η ΔΕΗ δεν απαιτεί οφειλές από τους πυρόπληκτους...
τζάμπα κλήσεις στους παθόντες από Cosmote Vodafone wind
Εύγε...
ΔΕΙΧΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ...
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Να δω Ελληναρες μου τι θα ψηφισετε και με τη πλειοψηφια θα τους βγαλετε γιατι ο Ελληνας αν δεν διοριστει η κορη του η ψωλοαρπαχτρα και ακαματα στο Δημοσιο δεν ησυχαζει / μου βγηκε και ο Καραμανλης με φοντο Καναντερ ..... / ποσα ειπαμε οτι παιρνουν οι πιλοτοι και ποσα οι Βουλευτες ????? / ο Χαρυ Κλυν το ειχε πει τελεια : η Ελλαδα  ειναι η μονη Αφρικανικη χωρα με λευκους κατοικους
 

Συνημμένα

  • 11104.jpg
    11104.jpg
    16,7 KB · Εμφανίσεις: 12

kondoras

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0

να ο Λάτσης!!!
ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ το δείπνο το καθιερωμένο στη ΔΕΘ...
τα λεφτά με απόφαση του Καραμανλή στους πυρόπληκτους...
και δω μπράβο...
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.229
Κριτικές
5
Like
61.318
Πόντοι
12.056
Ερωτηση κρισεως..
Αν τα φραγκα που χωνει η κυβερνηση σε εξοπλισμους σε ενα χρονο τα εδινε για εργασιες αποκαταστασης δεν θα ηταν καλυτερα για τους ανθρωπους εκει κατω???
Ενα χρονο παγωμα πολεμικων εξοπλισμων για αγορα οπλων..

Σαν ονειρο ακουγετε αλλα θα εκανε μεγαλο καλο...
Ποιος ομως εχει τα @@ να το κανει.. :idiot: :idiot:
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Ερωτηση κρισεως..
Αν τα φραγκα που χωνει η κυβερνηση σε εξοπλισμους σε ενα χρονο τα εδινε για εργασιες αποκαταστασης δεν θα ηταν καλυτερα για τους ανθρωπους εκει κατω???
Ενα χρονο παγωμα πολεμικων εξοπλισμων για αγορα οπλων..

Σαν ονειρο ακουγετε αλλα θα εκανε μεγαλο καλο...
Ποιος ομως εχει τα @@ να το κανει.. :idiot: :idiot:
Πάγωμα εξοπλισμων γινεται μόνο αν συμφωνησει να κανει το ιδιο και ο εχθρος σου...Οπως κάνανε παλιοτερα η ΕΣΣΔ και η ΗΠΑ...Δεν γίνεται να εξοπλίζονται συνέχεια οι Τουρκοι και εμεις να αφοπλιζόμαστε...
Αν είναι να κόψουν από καπου λεφτα ,να μειωσουν τους μισθους των βουλευτων και να απολύσουν μερικούς από το 1.000.000 αργόσχολους δημοσίους υπαλλήλους που φορτώσαν στη καμπούρα μας τα τελευταία 30 χρονια...Παγκοσμιο ρεκόρ έχουμε εμεις και η Κούβα σε αναλογία δημοσίων υπαλλήλων και πληθυσμού...Αλλά όπως λες και εσυ, ποιος έχει τα @@ να το κάνει???
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
εχεις δικιο ποιος τη γαμει τη Φυσικη και τη λογικη, καποιος εχθρος του κρατους πηγαινε μεσα στα δαση, τις ραχουλε και τους καμπους και ο αληταρας/αληταραδες αναβε καινουργιες εστιες.
Πιο λογικο μου φαινεται!!!!!!!!
Οπως ελεγε και ο Λαζόπουλος
ΠΑΡΑΛΟΓΟ???????????
Δεν απανταει αρα λογικο θα ειναι!!!
Εγώ φίλε μου αν δεν ήξερα και δεν είχα ζήσει τις καταστάσεις δεν θα έκανα τον πονηρό....όσο για τον Λαζόπουλο...πήγαινε πέστα στους ανθρώπους που έχασαν τους συγγενείς τους και σε αυτούς που έχασαν τις περιουσίες τους....και πέστους πέρι Φυσικής....να είσαι σίγουρος πως δεν θα προλάβεις να φύγεις από τις φάπες που θα σου ρίξουν....είναι τόσο τραγικές οι καταστάσεις που θα είναι το λιγότερο που θα μπορούσαν να σου ρίξουν με αυτά που λές...είμαι λίγο σκληρός...αλλά όταν ζείς τέτοιες καταστάσεις δεν μπορείς να μην είσαι....εγώ σαν Πυργιώτης θέλω να πώ ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όσους συμπαραστέκοντε ηθικά και υλικά σε αυτούς τους ανθρώπους......
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πάγωμα εξοπλισμων γινεται μόνο αν συμφωνησει να κανει το ιδιο και ο εχθρος σου...Οπως κάνανε παλιοτερα η ΕΣΣΔ και η ΗΠΑ...Δεν γίνεται να εξοπλίζονται συνέχεια οι Τουρκοι και εμεις να αφοπλιζόμαστε...
Αν είναι να κόψουν από καπου λεφτα ,να μειωσουν τους μισθους των βουλευτων και να απολύσουν μερικούς από το 1.000.000 αργόσχολους δημοσίους υπαλλήλους που φορτώσαν στη καμπούρα μας τα τελευταία 30 χρονια...Παγκοσμιο ρεκόρ έχουμε εμεις και η Κούβα σε αναλογία δημοσίων υπαλλήλων και πληθυσμού...Αλλά όπως λες και εσυ, ποιος έχει τα @@ να το κάνει???

Για να προεκτείνω λίγο την σκέψη, τα λεφτά που δίνουμε για να αποκαθίστανται οι ζημιές που κάνουν οι απολογητές της 17Ν σε κάθε συλλαλητήριο και τα συντρόφια τους στην περιοχή των Εξαρχείων όποτε τους καπνίσει και φυσικά για την αποκατάσταση των ζημιών που προξενούν οι πάσης φύσεως καταληψίες σε δημοτικά, γυμνάσια, λύκεια και ΤΕΙ/ ΑΕΙ δεν θα έφταναν για να συντηρήσουν μερικά καμμένα χωριά για αρκετούς μήνες;
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
επίσημη θέση του ΠΑΣΟΚ....τις φωτιές δεν τις έβαλαν εμπρηστές βάσει σχεδίου...άναψαν τυχαία και η ανικανότητα της κυβέρνησης τις έκανε και εξαπλώθηκαν....150 φωτιές το 24άωρο τυχαία....όσοι έχουν μυαλό καταλαβαίνουν....πως κάτι δεν τους βγαίνει....και πρέπει να πούν αυτά...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Φωτιά και εκλογές!

Ο συνδυασμός που σκοτώνει!

Πήγαινε αύριο σε οποιοδήποτε κατάστημα Αγροτικής, Εθνικής, ή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου.

Κάνε μια υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι πυρόπληκτος.

3.000 ευρώ έκτακτη ενίσχυση στο χέρι.

Δε κάνω πλάκα. Η πληροφορία είναι απο επιτελείο Τράπεζας (που δούλευαν μέχρι αυτή την ώρα για να "υλοποιήσουν" τις εξαγγελίες περί βοηθημάτων), γιατί η ημέρα της κρίσης είναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ: 16 Σεπτεμβρίου.

Άρα πρέπει να πάρει ο κόσμος τα λεφτά ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, γιατί αν δε τα πάρει... τζίζ ΝΔ!

Οι εγκύκλιοι προς τα καταστήματα φεύγουν αύριο πρωί-πρωί, και οι οδηγίες είναι ΣΑΦΕΙΣ, δίνετε τα λεφτά και μην ταλαιπωρείτε τον κόσμο.

Βεβαίως, θα ακολουθήσουν έλεγχοι.
Αλλά αυτοί, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.
Όσοι βρεθούν ότι τα πήραν χωρίς να τα δικαιούνται, θα τους μεταφέρουν την πληρωμή στην οικεία ΔΟΥ, για να τους κυνηγάει και να τους τα πάρει πίσω.

Ξέρετε βάβαια τι θα πάρει...

Επαναλαμβάνω, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ, μοιράζουν λεφτά ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ!
 

6john9

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Φωτιά και εκλογές!

Ο συνδυασμός που σκοτώνει!

Πήγαινε αύριο σε οποιοδήποτε κατάστημα Αγροτικής, Εθνικής, ή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου.

Κάνε μια υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι πυρόπληκτος.

3.000 ευρώ έκτακτη ενίσχυση στο χέρι.

Δε κάνω πλάκα. Η πληροφορία είναι απο επιτελείο Τράπεζας (που δούλευαν μέχρι αυτή την ώρα για να "υλοποιήσουν" τις εξαγγελίες περί βοηθημάτων), γιατί η ημέρα της κρίσης είναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ: 16 Σεπτεμβρίου.

Άρα πρέπει να πάρει ο κόσμος τα λεφτά ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, γιατί αν δε τα πάρει... τζίζ ΝΔ!

Οι εγκύκλιοι προς τα καταστήματα φεύγουν αύριο πρωί-πρωί, και οι οδηγίες είναι ΣΑΦΕΙΣ, δίνετε τα λεφτά και μην ταλαιπωρείτε τον κόσμο.

Βεβαίως, θα ακολουθήσουν έλεγχοι.
Αλλά αυτοί, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.
Όσοι βρεθούν ότι τα πήραν χωρίς να τα δικαιούνται, θα τους μεταφέρουν την πληρωμή στην οικεία ΔΟΥ, για να τους κυνηγάει και να τους τα πάρει πίσω.

Ξέρετε βάβαια τι θα πάρει...

Επαναλαμβάνω, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ, μοιράζουν λεφτά ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ!

Αυτά που λές είναι τα "γαμισιάτικα"

Τελικά είμαστε πολύ ξεφτύλες μια και ανεχόμαστε 300 ξεφτύλες να μας δουλεύουν μπροστά στα μούτρα μας
 

Επισκέπτης
παλι τους ιδιους ανικανους θα ψηφισουν..... :jerking: :jerking: :jerking:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
[size=10pt]παλι τους ιδιους ανικανους θα ψηφισουν.....[/size]

Ρε Warhol, κατά πάσα πιθανότητα έχεις δίκιο.

Αλλά είναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ η ημέρα της κρίσης...

Ίσως αυτό δίνει κάποια ελπίδα...

Ίσως ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ να αντιστρέψουν το κλίμα που έχει δημιουργηθεί!

 

Επισκέπτης
δεν θα βγει η νεα δημοκρατια και θα βγει το πασοκ!!τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου!!η μιση χωρα καηκε και ο ελληνας σαν γνησιο ζωο θα ψηφισει τα ατομα που τον καβαλανε...
 

φετιχ

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2006
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
παιδια συμφωνα με εγκυρες ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΕΣ πληροφοριες οι φωτιες μπαινουν μεσω μικροκυματων λειζερ σε μη ορατο μηκος κυματος απο τον δευτερο πλανητη του πλανητικου συστηματος  του κενταυρου οι κατοικοι του οποιου εχουν οργανωμενο σχεδιο μαζικης εισβολης σε μεσογειακες χωρες χωρες με πιθανη τους πρωτευουσα τον χωρο της αρχαιας ολυμπιας..στον οποιο κατοικουσαν τα προιστορικα χρονια πριν μεταναστευσουν μεταλαχτουν και αντιμετωπισουν μεγαλο προβλημα αλεργιας με τα δεντρα και κυριως με πευκα και ελατα που ειναι θανατηφορα γι αυτους!!!ο βυρων πολυδωρας μαλιστα ανεφερε στον αρχηγο της ευπ οτι  νωριτερα απο καθε χρονια ειναι ετοιμος να αντιμετωπισει  μια πιθανη γαλαξιακη εισβολη που μπορει να δεχτει η ελλαδα μας...ψηφιζουμε ολοι λοιπον ν.δ. να εχουμε το καφαλι μας ησυχο...
 

φετιχ

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2006
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
καποτε ηταν ενας αδιαφορος βασιλιας και πηρε πολυ σκληρα μετρα για τους υπηκοους του..εστειλε καποιους βοηθους του να δουν πως αντιδραει ο λαος ..γυρίζοντας λοιπόν αυτοι του ειπαν .οτι οπου πηγαιναν ο κοσμος τους εβριζε...πηρε ακομα σκληροτρα μετρα και με την αδιαφορια του η χωρα περασε πολλες καταστροφες...τους εστειλε παλι να δουν και εκοινοι γυρισαν γεματοι πληγες απο το ξυλο που φαγαν..ενταξει σκεφτηκε ο βασιλιας αντεχουν ακομα..και πηρε ακομα σκληροτερα μετρα..τους εστειλε παλι και αυτοι γυριζοντας του ειπαν οτι δεν τους πειραξε κανενανς αλλα οπου πηγαιναν ο κοσμος τους κοιταζε και γελουσε..α τωρα σκεφτηκε ο βασιλιας τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα απο καθε φορα..αποφασισε για λιγο..να σταματησει οποιοδηποτε σκληρο μετρο κατα του λαου..να δωθουν τωρα οι αποζημιωσεις των ψεα που που δεν δωσαμε τις αλλες φορες με προσχημα τα προστιμα απο ευρωπαικη ενωση..γιατι κινδυνευει το κεφαλι μου...σας θυμιζει τιποτα η ιστορια αυτη???
 

dogigr

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2007
Μηνύματα
63
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
Tελικα ο Πολυδωρας εκτος απο απιστευτος λαλακας ειναι και ιδιαιτερα επικινδυνος (λογω της θεσης που κατεχει)
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Άσχετο: Ξαναλέω ότι δεν μου λειτουργεί η 'Παράθεση'.

@LordJim
"Φιλε μου
Απλως με ενοχλησε που ειδα αυτο το συνθημα περι Δεξιας.
Και εξηγουμε, οχι γιατι ειμαι δεξιος αλλα ειναι δυνατον να υπαρχουν ανθρωποι το 2007 που χρησιμοποιουν συνθηματα 20ετιας;
Αυτο φανερωνει ποση προοδο πνευματικη εχουμε κανει μεσα σε 20 χρονια.0000 +000 = ΧΕΣΤΑ.
Οσο για το διορισμο μου αστα τοχασα το τραινο εδω και χρονια  "




...Όποιος έχει τη μύγα... ;)

Δεν με απασχολεί, ούτε με αφορά το άν είσαι δεξιός.
Απλά κρίνω ένα πολιτικό κίνημα από το παρελθόν και το παρόν. Μπορεί να μην συμφωνείς με την άποψή μου, αλλά επέτρεψέ μου να την εκφράζω.
Και επέτρεψέ μου με κάθε ευκαιρία που μου δίνεται, να θυμάμαι ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ψηφίζω δεξιά. Δεν μπορώ να ξεχάσω το παρελθόν, τι να κάνουμε... Από την ιστορία μας κρινόμαστε όλοι. Και εμείς και οι πολιτικοί.


Αν εσύ βέβαια θεωρείς πνευματική πρόοδο τη δυνατότητα του μυαλού να ξεχνάει ... Τότε τι να πω...


Και αν θες να μάθεις τι σημαίνει δεξιά ακόμα και στις μέρες μας, κάνε το εξής: Πάρε ένα πακέτο τσιγάρα, αναπτήρα, ντύσου πρόχειρα και πήγαινε να περπατήσεις στους πρόποδες του Υμμητού για καμιά ωρίτσα. Κάντο σήμερα κιόλας.
Μετά έλα αύριο (αν έχεις βγει απ το τμήμα) και πες μας τι έγινε.
Τρομοκρατία.


Αλήθεια για αυτά που είπα περί ΑΣΣΥΜΕΤΡΗΣ ΑΠΕΙΛΗΣ έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο?


ΥΓ: Καλύτερα που έχασες το τραίνο για το δημόσιο.

Φιλε μου
Σεβομαι ΑΠΟΛΥΤΑ το δικαιωμα του καθενος να λεει τη γνωμη του.
Επετρεψε μου ομως να σου διευκρινισω μερικα πραγματα, αλλο ειναι να εχουμε μνημη και αλλο ειναι να ρυθμιζουμε τη ζωη μας με ιστοριες του παρελθοντος.
Ειμαστε η μοναδικη χωρα που φυλακισε τον ηρωα της επαναστασης του 1821 για πολιτικους λογους, η μοναδικη που δολοφονησε τον 1ο κυβερνητη της (Καποδιστρια) και εφερε τη βασιλεια του Οθωνα και για να παω και στα πιο συγχρονα η μοναδικη που μετα την απελευθερωση απο τους Γερμανους ειχε εμφυλιο πολεμο.
Αφου υπαρχει η μνημη μηπως θα επρεπε και εμεις αλλα και να μαθουμε στα παιδια μας να μη μισουν τα φαντασματα του παρελθοντος;
Μηπως θα επρεπε σε μια καταστροφη μικρη ή μεγαλη αντι να βγαζουμε αναρθρες κραυγες ο ενας εναντιον του αλλου να βοηθαμε το συνανθρωπο μας ανεξαρτητα των κομματικων η αλλων πεποιθησεων του;
Μηπως καποτε θα πρεπει να μαθουμε ποτε θα το βουλωνουμε και ποτε θα ΒΟΗΘΑΜΕ;
Ασ πας να ρωτησεις καποιον φουκαρα που καηκε το σπιτι του ή το χωραφι του τι τον απασχολει περισσοτερο η " ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΔΕΞΙΑ/ΑΡΙΣΤΕΡΑ/ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ " η που θα κοιμηθει, τι θα φαει, πως θα ζησει.
Τα περι ασυμμετρης Απειλης λογω ενασχολησης δεν θα τα σχολιασω αλλα θα γελασω παρα πολυ οταν μαθευτουν καποια πραγματα.
Υπομονη.

Φιλικα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom