Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 339K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
10
Like
2.911
Πόντοι
746
Με τη διαφορά ότι τότε τα πλοία ήταν αξιόμαχα κι επιχειρησιακά..Τώρα για να επιχειρησει μια "S" πρπει να κανιβαλίσει άλλες δύο,χωρια το έμψυχο δυναμικό που φθείνει συνεχώς...
Τα συμπλήρωσα αυτά που λες στο παραπάνω μήνυμα που παρ έθεσες...
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.331
Κριτικές
124
Like
6.431
Πόντοι
5.097
Μπααα,ο συγκεκριμένος γουσταρει καργα...
Τι έγινε ρε μπάρμπα, έχεις παραισθήσεις από τις πολλές π@υτσες που έχεις αρπαξει?? Όλοι οι ΕΠ.ΟΠ σας κατουράνε τους απόστρατους και μετά σας τα πετάμε και στις μάπες σας. Κάτι καραγκιοζηδες σαν εσάς κατάντησαν την Ελλάδα σε αυτό το χάλι.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
10
Like
2.911
Πόντοι
746
Η αιώνια κόντρα Πιλάφια - ΕΠΟΠ, καλά κρατεί...
Σημειώσατε ισοπαλία... Ο αγών είναι αμφίρροπος...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.325
Κριτικές
3
Like
6.909
Πόντοι
1.486
Η αιώνια κόντρα Πιλάφια - ΕΠΟΠ, καλά κρατεί...
Σημειώσατε ισοπαλία... Ο αγών είναι αμφίρροπος...
Δεν υπάρχει ανταγωνισμός με τα ΕΠΟΠια..Τα παλικάρια προσφερουν ότι μπορούν,απλα΄ μερικοί μαλακες εχουν παρεισφρυσει ανάμεσά τους και τους χαλάνε την εικόνα..Σαν τον παραπάνω λούστρο..
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.331
Κριτικές
124
Like
6.431
Πόντοι
5.097

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
10
Like
2.911
Πόντοι
746
Τι έγινε ρε μπάρμπα, έχεις παραισθήσεις από τις πολλές π@υτσες που έχεις αρπαξει?? Όλοι οι ΕΠ.ΟΠ σας κατουράνε τους απόστρατους και μετά σας τα πετάμε και στις μάπες σας. Κάτι καραγκιοζηδες σαν εσάς κατάντησαν την Ελλάδα σε αυτό το χάλι.
Ο Δημητράκης (που τον είδα και πρόσφατα μάλιστα) διαφωνεί και λέει οι πυρφόροι...
Εκτός αν αυτοί που λες φίλε Κωστάκη έκαναν αυτά που λέει ο Δημητράκης...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
10
Like
2.911
Πόντοι
746
Και στην Βρετανία η ίδια κατάσταση...
Παραιτούνται στελέχη (εκεί είναι όλοι ΕΠΟΠ - ΕΜΘ και μόνιμοι αξιωματικοί) από το Βασιλικό ΠΝ, για να πάνε στον ιδιωτικό τομέα...
Θυμάμαι μια παλιά διαφήμιση στην τηλεόραση που καλούσε εθελοντές για επαγγελματίες οπλίτες στο ΠΝ... Έβγαινε μια μανούλα και έλεγε στον στρατευμένο ΕΠΟΠ γιόκα της: "Και σου πάει η στολή...", και αυτός καμάρωνε όλο υπερηφάνεια... Και μόνο από την διαφήμιση καταλάβαινες σε τι "καμένους" και απελπισμένους απευθυνόταν...
Κωστάκη, εσύ εξαιρείσαι (φυσικά υπάρχουν και άλλοι)...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.325
Κριτικές
3
Like
6.909
Πόντοι
1.486
Και στην Βρετανία η ίδια κατάσταση...
Παραιτούνται στελέχη (εκεί είναι όλοι ΕΠΟΠ - ΕΜΘ και μόνιμοι αξιωματικοί) από το Βασιλικό ΠΝ, για να πάνε στον ιδιωτικό τομέα...
Θυμάμαι μια παλιά διαφήμιση στην τηλεόραση που καλούσε εθελοντές για επαγγελματίες οπλίτες στο ΠΝ... Έβγαινε μια μανούλα και έλεγε στον στρατευμένο ΕΠΟΠ γιόκα της: "Και σου πάει η στολή...", και αυτός καμάρωνε όλο υπερηφάνεια... Και μόνο από την διαφήμιση καταλάβαινες σε τι "καμένους" και απελπισμένους απευθυνόταν...
Κωστάκη, εσύ εξαιρείσαι (φυσικά υπάρχουν και άλλοι)...
Να πάτε να προκόψετε στον ΙΤ.Στις ΕΔ δε θέλουμε δημοσιους υπάλληλους ,θέλουμε ατομα με προσωπικότητα ,προσόντα,και κυρίως ΑΓΑΠΗ για τη Χωρα..Τωρα όσοι λουστροι παρεισφρυσανε και ζουνε σαν παρασιτα σε βαρος μας και τσεπώνουν το χιλιαρικάκι,θέλω να τους δω εξω,τι ψαρια θα πιασουν και κυρίως ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.
Μαξ 6 κατοσταρικα επειδη είμαι και στις καλές μου σημερα...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
10
Like
2.911
Πόντοι
746
Να πάτε να προκόψετε στον ΙΤ.Στις ΕΔ δε θέλουμε δημοσιους υπάλληλους ,θέλουμε ατομα με προσωπικότητα ,προσόντα,και κυρίως ΑΓΑΠΗ για τη Χωρα..Τωρα όσοι λουστροι παρεισφρυσανε και ζουνε σαν παρασιτα σε βαρος μας και τσεπώνουν το χιλιαρικάκι,θέλω να τους δω εξω,τι ψαρια θα πιασουν και κυρίως ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.
Μαξ 6 κατοσταρικα επειδη είμαι και στις καλές μου σημερα...
Όπως τα λες είναι...
Αλλά εγώ είπα τι συμβαίνει...
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.109
Κριτικές
1
Like
1.208
Πόντοι
216
Να πάτε να προκόψετε στον ΙΤ.Στις ΕΔ δε θέλουμε δημοσιους υπάλληλους ,θέλουμε ατομα με προσωπικότητα ,προσόντα,και κυρίως ΑΓΑΠΗ για τη Χωρα..Τωρα όσοι λουστροι παρεισφρυσανε και ζουνε σαν παρασιτα σε βαρος μας και τσεπώνουν το χιλιαρικάκι,θέλω να τους δω εξω,τι ψαρια θα πιασουν και κυρίως ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ.
Μαξ 6 κατοσταρικα επειδη είμαι και στις καλές μου σημερα...
Ο τροπος επιλογης ΟΒΑ & ΕΠΟΠ πρεπει να επαναπροσδιοριστει για να εχεις ατομα με προσωπικοτητα και προσοντα
Την αγαπη για την πατριδα και τον σεβασμο θα πρεπει να τους την εμφυσησουν οι ανωτεροι τους.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.325
Κριτικές
3
Like
6.909
Πόντοι
1.486
Ο τροπος επιλογης ΟΒΑ & ΕΠΟΠ πρεπει να επαναπροσδιοριστει για να εχεις ατομα με προσωπικοτητα και προσοντα
Την αγαπη για την πατριδα και τον σεβασμο θα πρεπει να τους την εμφυσησουν οι ανωτεροι τους.
Όχι αδερφε...Εγω δεν εχω αποστολή να σε κάνω να αγαπήσεις την Πατρίδα σου.Η αποστολή μου είναι να σε κατευθύνω,να σε συμβουλεύσω,να σε διορθώσω,αλλα και να σε κάνω να αισθανθείς ότι προσφέρεις/παραγεις κατι σημαντικό ως γραναζι σε ενα πολύπλοκο συστημα, με τη συμπεριφορά μου σαν Αξιωματικός σε έναν ανθρωπο και όχι σαν να σου συμπερι΄φερομαι σαν σε γαιδούρι!
Αυτό έκανα πάντα στην καριερα μου και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανενα θέμα.Οι κομπλεξικοί απομονώνονται παραυτα και άμα τους παρω και χαμπαρι τους στέλνω αδιάβαστους.Η επίδειξη εξουσίας με ενα γαμω-γάλονο παραπάνω είναι κατακριτέα και χαρακτηρίζει τους κομπλεξικούς.
Η αγάπη για την Πατρίδα όμως είναι έμφυτη και αν δεν την εχεις καλιεργήσει,τότε απλά μπαινεις στο Στρατό και γαμοσταυρίζεις τους παντες πχ Kostakis/λούστρος και το παίζεις και κάποιος!
Τα προσόντα τα ανακαλύπτεις στον άλλον με το να ασχοληθείς μαζί του,όχι με καψόνια αλλα με συστημα και θέληση.Μπορω να γραψω σεντονια για το ΄ πόσους ΕΠΟΠ αξιοποίησα οι οποίοι αγαπούσαν την Πατρίδα τους αλλά και τη δουλειά που έκαναν.Αλλα θέλει συστημα κι επιμονή..
 
Τελευταία τροποποίηση:

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.717
Like
29.153
Πόντοι
6.056

Οριστε η λυση για την λειψανδρία στο πολεμικό ναυτικό. Επάνδρωση γέφυρας με μονο 4 ατομα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.868
Κριτικές
62
Like
40.293
Πόντοι
8.530
Ο τροπος επιλογης ΟΒΑ & ΕΠΟΠ πρεπει να επαναπροσδιοριστει για να εχεις ατομα με προσωπικοτητα και προσοντα
Την αγαπη για την πατριδα και τον σεβασμο θα πρεπει να τους την εμφυσησουν οι ανωτεροι τους.
Αυτα πρέπει να τα έχουν από μικρά παιδιά...
Δεν γίνεται μέχρι τα 22 να είναι κάποιος αναρχοαθεος και ξαφνικά να γίνεται πατριώτης.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.204
Κριτικές
7
Like
2.930
Πόντοι
786
ας μας ενημερώσει ο αντμιραλ για τις φρεγάτες κονστελέσιον...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.717
Like
29.153
Πόντοι
6.056
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
894
Like
567
Πόντοι
86
ας μας ενημερώσει ο αντμιραλ για τις φρεγάτες κονστελέσιον...
Την ταινία abridge too far την έχεις δει; εν περιλειψει αυτό είναι....εδώ δεν παίρνεις οψιόν την Τετάρτη bellhara στην παλιά της τιμή και έτοιμη νωρίτερα από το 2030,ο στόλος θέλει έστω και μεταχειρισμένες αξιόμαχες μονάδες επιφάνειας ΤΩΡΑ , γιατί τα υπάρχοντα σκαριά ως γνωστο είναι παλιά και όσο καλοσυντηριμενα και να είναι , έχουν ξεπεραστεί ( ειδικά οι S) τεχνολογικα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.029
Κριτικές
1
Like
32.976
Πόντοι
6.256
Ουτε τράτα για ψαρεμα φτιάχνουμε,
Μονο μουσακα ουζο ξαπλωστρα και ακροπολη
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.029
Κριτικές
1
Like
32.976
Πόντοι
6.256

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom