Νέα

Πρώην υπάλληλος Ναυτιλιακής μπήκε στην εταιρεία και σκότωσε 4 ανθρώπους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dr. Kolompo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.598
Like
12.099
Πόντοι
3.656
Επιπλεον, αν καποιος δεν θελει να ειναι υπαλληλος, ας γινει αφεντικο.
Αλλά εκει εχει ρισκο, μας χαλαει
Δεν είναι έτσι.

Οι εποχές που οι τράπεζες ήταν ανοιχτές σε όλους για δάνεια έχουν περάσει. Για να γίνεις επαγγελματίας θέλεις ένα καλό κεφάλαιο και σωστές συνθήκες....επίσης πρέπει να έχεις το know how.

Δεν μπορούν όλοι να γίνουν.

Αλλά ισχύει ότι πολλοί θέλουν τα οφέλη μιας εταιρείας χωρίς να έχουν (καν διανοηθεί) το ρίσκο.

Βλέπουν την είσπραξη μόνο.
 

Ahortagoslikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2023
Μηνύματα
112
Κριτικές
8
Like
683
Πόντοι
281

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.358
Κριτικές
1
Like
841
Πόντοι
96
Τελικα λυθηκε το μυστηριο γιατι δεν ειχε μπει η νεα γενια στην εταιρεια . Ο εισαγγελατος ειπε οτι ειχαν κανει συμφωνια να μην μπορει κανεις να βαλει το παιδι του στην εταιρεια (σωστο από μια πλευρα) . Ο γιος του μακαριτη Προκοπη αλλα και ο γιος του Σπύρου εχουν ηδη παντως αυτονομηθει με δικες τους εταιρειες.


Τέλος είχε συμφωνηθεί ότι σε περίπτωση αποχώρησης ή θανάτου κάποιου από τα μέλη του Οικογενειακού Συμβουλίου η εταιρεία θα συνέχιζε από τους υπόλοιπους χωρίς να μπει τρίτος σε αυτήν λόγω κληρονομικής διαδοχής. Το ποσοστό του αποχωρήσαντος θα αγοράζονταν από τα υπόλοιπα μέρη.

Ομορφαντρας ο Αιγυπτιος στα νειάτα του (τον εδειξε σε βιντεο ο εισαγγελατος) . Με την Μαρια ειχε καποια διαμαχη αυτην ξεκινησε να σκοτωσει οι αλλοι ηταν θυματα "ευκαιριας". Ποιος ξερει τι μυστικα να εκρυβαν οι αδελφες και για τον Αιγυπτιο.

Εγκλημα "τιμης" ηταν παντως................μεχρι καποια στιγμη μετά ξεφυγε και εφαγε αλλους δύο

Σε καθε περιπτωση ευτυχως που δεν επιτρεπεται η οπλοκατοχη στην Ελλαδα . Θα ειχαν απομεινει μονο μονο 5 εκατομμυρια Ελληνες στην 5ετια.

Παντως το μεγαλο κεφαλι Καρνεσης ηταν πιο δραστηριος . Αγορασε την ΕΛΙΝ και τους Πεταλιους , οι υπολοιποι περιοριστηκαν στην αρχικη εταιρεια .

ΥΓ Υπαρχει κι μια 3η αδελφη που οχι μονο δεν μπηκε στην δουλεια αλλα δανεισε και 20000$ ο αντρας της για να γινει η εταιρεια.

Φαντασου ποσα χρονια βαραει το κεφαλι του στον τοιχο ο τυπος που δεν πηρε μετοχες και σημερα δικαιωθηκε που εχει το κεφαλακι του ησυχο
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Τι ψώνισες σημερα?
Πάλι τραμπάλα η απάντηση; Anyway, σήμερα προτείνω σνθότυρο Κωστοπούλου (δύσκολο να βρεθεί πια)
με θυμαρίσιο μέλι
και ελαφρώς ψημένο σουσάμι ώστε να είμαστε ευέλικτοι
σε τυχόν συνουσία.
Τα σέβη μου.

:2funny:
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.281
Like
1.995
Πόντοι
216
Βεβαιως το λεει.
Αρθρο 19 παραγραφος 3 του ΚΟΚ
"ο οδηγος επιβαλλεται να μειωνει την ταχυτητα του οχήματός του πλησίον των ισόπεδων οδικων κομβων".
Ανεξαρτητως προτεραιοτητας φυσικα, γιατι η προτεραιοτητα ρυθμιζεται στο αρθρο 26.

Αυτο που λες εσυ, οτι πρεπει να μειωνεις ταχυτητα οταν σε προσπερνανε, που το λεει ο ΚΟΚ? Ηρεμα ρωταω. Εισαι γνώστης? Εισαι νομικός? Βλεπω μια βεβαιοτητα, αλλά η αγνοια της ανωτερω διαταξης με προβληματιζει.

Για την προσπέραση κοιτάς το 17-7.
Για τον ισόπεδο κόμβο κοιτάς το 26-1.
Αν πρόσεξες, στο 19-3 που αναφέρεις, εντελώς "τυχαία" αναφέρει πολλές περιπτώσεις που υπάρχει κίνδυνος (μειωμένη ορατότητα, στενούς δρόμους κλπ). Ο σκέτος "ισόπεδος κόμβος" αν έχει ήδη ρυθμιστεί με σήμα, πχ τον κίτρινο ρόμβο, δεν κόβεις πουθενά ταχύτητα. Έχω οδηγήσει εδώ, έχω οδηγήσει και εξωτερικό μία δεκαετία περίπου(Γερμανία). Ποτέ δε μου είπε ο δάσκαλος να κόψω, επειδή έρχομαι σε κόμβο. Κόβεις σε κόμβο, μόνο ΑΝ δε γνωρίζεις ποιός έχει προτεραιότητα. Γιατί είναι σύνηθες να μην έχεις πουθενά ρόμβο, αλλά σε κόμβο να έχει ο άλλος ΣΤΟΠ. Δεν κόβεις ταχύτητα ΕΠΕΙΔΗ-ΙΣΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ-ΠΙΘΑΝΩΣ να περάσει ο άλλος παράνομα. Γιατί αν το πάρεις όπως λες εσύ, θα πρέπει ΠΑΝΤΟΥ να δίνεις προτεραιότητα, σε εθνικές οδούς, σε επαρχιακούς δρόμους, επειδή ΙΣΩΣ-ΠΙΘΑΝΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ, κάποιος θα σου πάρει την προτεραιότητα.
Ο ΚΟΚ, τα σήματα και τα φανάρια, δε μπήκαν για να ξέρουμε ποιά ασφαλιστική θα πληρώσει. Μπήκαν με επιστημονικό τρόπο, για να μπορούν όλοι να κινούνται γρήγορα και με ασφάλεια και όχι να χρονοτριβούμε σε κάθε διασταύρωση, έχοντας προτεραιότητα...
Λοιπόν, δε θα μπω σε άλλη αντιπαράθεση, δεν είναι και το θέμα εδώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
595
Like
489
Πόντοι
26
Κανεναν δεν υποστηριξα, κανεναν δεν δικαιολογησα, ειναι η τεταρτη φορα που το λεω, απλως λεω ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, γιατι οι νεκροι δεν εχουν δικαιωματα. Δεν ξερω τι ειναι τοσο δυσνοητο.

Οσο για το κλισεδακι που μου αποδιδεις στην τελευταια σου παραγραφο δεν ισχυει ούτε κατ' ελαχιστον, ειλικρινα θεωρω θλιβερο οτι πρεπει να εξηγω δεκα φορες το καθε μου ποσταρισμα γιατι θελετε να καταλαβαινετε ό,τι θελετε.

Με παρηγορει οτι καποιοι καταλαβαινουν.

Αντίθετα θα έπρεπε να σε ανησυχεί το γεγονός ότι μόνο εσύ και ένας - δυο ακόμη δεν συνειδητοποιείτε ότι τη μια τα λες έτσι και την άλλη διαφορετικά.

Οι υπόλοιποι δέκα για τους οποίους χρειάζεται επεξήγηση, απλά σε παρακολουθούνε καιρό και θυμούνται τι έχεις γράψει στο παρελθόν.

Είναι επιλογή η μιζέρια και η φτώχεια τελικά ? Εάν ο τύπος είχε απλά αυτοκτονήσει και δεν είχε σκοτώσει τα αφεντικά, θα ήταν στην ίδια κατηγορία με τους επαγγελματίες που πέφτει έξω η επιχείρηση τους και καταλήγουν να κρεμαστούν ?

Εάν ο συγκεκριμένος δέχτηκε τον ρόλο του αχυράνθρωπου, πως πιστεύεις ότι τον εκβίασαν ? Απειλή για τη ζωή του ? Του είπανε απλά ότι αν δεν συνεργαστεί θα απολυθεί ?
Είχε επιλογή να απολυθεί και να βρει μια δουλειά με 400€ χωρίς παροχή σπιτιού για να μένει αντί να δεχθεί τον συγκεκριμένο ρόλο ?
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
595
Like
489
Πόντοι
26
Για την προσπέραση κοιτάς το 17-7.
Για τον ισόπεδο κόμβο κοιτάς το 26-1.
Αν πρόσεξες, στο 19-3 που αναφέρεις, εντελώς "τυχαία" αναφέρει πολλές περιπτώσεις που υπάρχει κίνδυνος (μειωμένη ορατότητα, στενούς δρόμους κλπ). Ο σκέτος "ισόπεδος κόμβος" αν έχει ήδη ρυθμιστεί με σήμα, πχ τον κίτρινο ρόμβο, δεν κόβεις πουθενά ταχύτητα. Έχω οδηγήσει εδώ, έχω οδηγήσει και εξωτερικό μία δεκαετία περίπου(Γερμανία). Ποτέ δε μου είπε ο δάσκαλος να κόψω, επειδή έρχομαι σε κόμβο. Κόβεις σε κόμβο, μόνο ΑΝ δε γνωρίζεις ποιός έχει προτεραιότητα. Γιατί είναι σύνηθες να μην έχεις πουθενά ρόμβο, αλλά σε κόμβο να έχει ο άλλος ΣΤΟΠ. Δεν κόβεις ταχύτητα ΕΠΕΙΔΗ-ΙΣΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ-ΠΙΘΑΝΩΣ να περάσει ο άλλος παράνομα. Γιατί αν το πάρεις όπως λες εσύ, θα πρέπει ΠΑΝΤΟΥ να δίνεις προτεραιότητα, σε εθνικές οδούς, σε επαρχιακούς δρόμους, επειδή ΙΣΩΣ-ΠΙΘΑΝΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ, κάποιος θα σου πάρει την προτεραιότητα.
Ο ΚΟΚ, τα σήματα και τα φανάρια, δε μπήκαν για να ξέρουμε ποιά ασφαλιστική θα πληρώσει. Μπήκαν με επιστημονικό τρόπο, για να μπορούν όλοι να κινούνται γρήγορα και με ασφάλεια και όχι να χρονοτριβούμε σε κάθε διασταύρωση, έχοντας προτεραιότητα...
Λοιπόν, δε θα μπω σε άλλη αντιπαράθεση, δεν είναι και το θέμα εδώ.

Τύπε έχεις απόλυτο δίκιο.
Και σε μένα που πέρασα το δίπλωμα στο εξωτερικό, μου τόνιζε ο εκπαιδευτής:

μην τυχών και κόψεις ταχύτητα να περάσει ο άλλος όταν έχεις προτεραιότητα κατα τη διάρκεια της εξέτασης.

Πρώτον αυτό σημάνει ότι δεν ξέρεις καν πότε έχεις προτεραιότητα.

Και δεύτερον εάν κόψεις ταχύτητα να μπει άλλος που δεν έχει κανονικά προτεραιότητα, και προκληθεί ατύχημα με μηχανή ή άλλο αυτοκίνητο που χωράει να περάσει από δίπλα σου, μπλέκεις και εσύ διότι άφησες τον οδηγό που δεν είχε προτεραιότητα να κινηθεί ενώ έπρεπε να σταματήσει.

Όπως έλεγε ένα χρήστης @Νίπλης, δεν υπάρχει περίπτωση να παραδεχθεί ο συγκεκριμένος ότι έχει άδικο. Πάντα οι άλλοι καταλαβαίνουν λάθος ή δεν γνωρίζουν.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
449
Like
698
Πόντοι
81
Πάντως αν το καλοσκεφτεί κάνεις το ότι χρωστούσαν τον ΕΝΦΙΑ στους πεταλιους με τόσα δις που είχαν είναι μεγάλη γυφτιά.

Ρεζιληδες έγιναν!
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.065
Like
1.499
Πόντοι
216
Ποτέ δε βάζεις αλλοπρόσαλλες γυναίκες σε θέσεις ευθύνης. Νόμος. Τα κάνουν πάντα μπουρδέλο, οικογένειες διαλύονται, καράβια πέφτουν έξω και στο τέλος τους στέλνουν όλους για βρούβες. Γι' αυτό γαμήθηκε και το δικαστικό σύστημα.
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
418
Κριτικές
2
Like
719
Πόντοι
81
Πάντως αν το καλοσκεφτεί κάνεις το ότι χρωστούσαν τον ΕΝΦΙΑ στους πεταλιους με τόσα δις που είχαν είναι μεγάλη γυφτιά.

Ρεζιληδες έγιναν!
Δεν φταίνε οι άνθρωποι ρε μαν .
Η ααδε έφταιγε που δεν τους έστειλε mail υπενθύμισης.
Με τόσες σκοτούρες στην κεφάλα τους το ξέχασαν.
Βέβαια αν το ξεχάσεις εσύ κι εγώ , παίζει να δεις μια ωραία πρωία τον δικαστικό επιμελητή στην πόρτα σου.
Απορώ πως δεν έχουν επέμβει ακόμα οι αδέκαστοι του οικονομικού εγκλήματος.
Μάλλον κυνηγάνε κάνα φοροφυγά που δεν έχει pos .
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.874
Κριτικές
1
Like
31.670
Πόντοι
8.006
Για την προσπέραση κοιτάς το 17-7.
Για τον ισόπεδο κόμβο κοιτάς το 26-1.
Αν πρόσεξες, στο 19-3 που αναφέρεις, εντελώς "τυχαία" αναφέρει πολλές περιπτώσεις που υπάρχει κίνδυνος (μειωμένη ορατότητα, στενούς δρόμους κλπ). Ο σκέτος "ισόπεδος κόμβος" αν έχει ήδη ρυθμιστεί με σήμα, πχ τον κίτρινο ρόμβο, δεν κόβεις πουθενά ταχύτητα. Έχω οδηγήσει εδώ, έχω οδηγήσει και εξωτερικό μία δεκαετία περίπου(Γερμανία). Ποτέ δε μου είπε ο δάσκαλος να κόψω, επειδή έρχομαι σε κόμβο. Κόβεις σε κόμβο, μόνο ΑΝ δε γνωρίζεις ποιός έχει προτεραιότητα. Γιατί είναι σύνηθες να μην έχεις πουθενά ρόμβο, αλλά σε κόμβο να έχει ο άλλος ΣΤΟΠ. Δεν κόβεις ταχύτητα ΕΠΕΙΔΗ-ΙΣΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ-ΠΙΘΑΝΩΣ να περάσει ο άλλος παράνομα. Γιατί αν το πάρεις όπως λες εσύ, θα πρέπει ΠΑΝΤΟΥ να δίνεις προτεραιότητα, σε εθνικές οδούς, σε επαρχιακούς δρόμους, επειδή ΙΣΩΣ-ΠΙΘΑΝΩΣ-ΜΑΛΛΟΝ, κάποιος θα σου πάρει την προτεραιότητα.
Ο ΚΟΚ, τα σήματα και τα φανάρια, δε μπήκαν για να ξέρουμε ποιά ασφαλιστική θα πληρώσει. Μπήκαν με επιστημονικό τρόπο, για να μπορούν όλοι να κινούνται γρήγορα και με ασφάλεια και όχι να χρονοτριβούμε σε κάθε διασταύρωση, έχοντας προτεραιότητα...
Λοιπόν, δε θα μπω σε άλλη αντιπαράθεση, δεν είναι και το θέμα εδώ.
Aρα τα δικαστηρια, που καποιες φορες δινουν συνυπαιτιοτητα αν δεν κοψεις πριν την διασταυρωση που εχεις προτεραιοτητα, κανουν λαθος προφανως.
Αλλά σημασια δεν εχει αν κανουν λαθος, σημασια εχει οτι το εφαρμοζουν οπως το λεω. Σωστα? Αφου προφανως εισαι νομικος, μην μου πεις οτι δεν εχεις δει συνυπαιτιοτητες σε στοπ.

Υ.Γ. Το 17-7 δεν λεει να επιβραδυνεις, λεει να μην επιταχυνεις οταν σε προσπερνουν. Ειναι διαφορετικο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.874
Κριτικές
1
Like
31.670
Πόντοι
8.006
Τύπε έχεις απόλυτο δίκιο.
Και σε μένα που πέρασα το δίπλωμα στο εξωτερικό, μου τόνιζε ο εκπαιδευτής:

μην τυχών και κόψεις ταχύτητα να περάσει ο άλλος όταν έχεις προτεραιότητα κατα τη διάρκεια της εξέτασης.

Πρώτον αυτό σημάνει ότι δεν ξέρεις καν πότε έχεις προτεραιότητα.

Και δεύτερον εάν κόψεις ταχύτητα να μπει άλλος που δεν έχει κανονικά προτεραιότητα, και προκληθεί ατύχημα με μηχανή ή άλλο αυτοκίνητο που χωράει να περάσει από δίπλα σου, μπλέκεις και εσύ διότι άφησες τον οδηγό που δεν είχε προτεραιότητα να κινηθεί ενώ έπρεπε να σταματήσει.

Όπως έλεγε ένα χρήστης @Νίπλης, δεν υπάρχει περίπτωση να παραδεχθεί ο συγκεκριμένος ότι έχει άδικο. Πάντα οι άλλοι καταλαβαίνουν λάθος ή δεν γνωρίζουν.
Το ατυχημα που συμβαινει αν καποιος παραχωρησει προτεραιοτητα σε αλλον, και ο αλλος πεσει σε αυτον που προσπερνα αυτον που σταματησε, ειναι μια ωραια περιπτωση, την ειχαμε ξανασυζητησει εδω. Και τα δικαστηρια δινουν συνυπαιτιότητα τοσο σε αυτον που ξεκινησε ενω δεν εχει προτεραιοτητα, οσο και σε αυτον που ξεκινησε να προσπερναει γιατι δεν ελεγξε τον λογο που σταματησε ο μπροστινος του (μπορει να πεταχτηκε ενα παιδι στο δρομο). ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ. Εχει πλακα παντως που μου λετε οτι πρεπει να παραδεχθω οτι εχω αδικο ενω δεν εχω, ενώ δεν περναει καν απο το μυαλο σας οτι το αδικο το εχετε εσεις (που δεν ειστε και νομικοι κιολας). Το δε επιχειρημα "οπως ελεγε και ο νιπλης" ειναι δε εξοντωτικο.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.286
Like
1.143
Πόντοι
216
Τελικα λυθηκε το μυστηριο γιατι δεν ειχε μπει η νεα γενια στην εταιρεια . Ο εισαγγελατος ειπε οτι ειχαν κανει συμφωνια να μην μπορει κανεις να βαλει το παιδι του στην εταιρεια (σωστο από μια πλευρα) . Ο γιος του μακαριτη Προκοπη αλλα και ο γιος του Σπύρου εχουν ηδη παντως αυτονομηθει με δικες τους εταιρειες.




Ομορφαντρας ο Αιγυπτιος στα νειάτα του (τον εδειξε σε βιντεο ο εισαγγελατος) . Με την Μαρια ειχε καποια διαμαχη αυτην ξεκινησε να σκοτωσει οι αλλοι ηταν θυματα "ευκαιριας". Ποιος ξερει τι μυστικα να εκρυβαν οι αδελφες και για τον Αιγυπτιο.

Εγκλημα "τιμης" ηταν παντως................μεχρι καποια στιγμη μετά ξεφυγε και εφαγε αλλους δύο

Σε καθε περιπτωση ευτυχως που δεν επιτρεπεται η οπλοκατοχη στην Ελλαδα . Θα ειχαν απομεινει μονο μονο 5 εκατομμυρια Ελληνες στην 5ετια.

Παντως το μεγαλο κεφαλι Καρνεσης ηταν πιο δραστηριος . Αγορασε την ΕΛΙΝ και τους Πεταλιους , οι υπολοιποι περιοριστηκαν στην αρχικη εταιρεια .

ΥΓ Υπαρχει κι μια 3η αδελφη που οχι μονο δεν μπηκε στην δουλεια αλλα δανεισε και 20000$ ο αντρας της για να γινει η εταιρεια.

Φαντασου ποσα χρονια βαραει το κεφαλι του στον τοιχο ο τυπος που δεν πηρε μετοχες και σημερα δικαιωθηκε που εχει το κεφαλακι του ησυχο
Όταν βλέπουμε μια υπόθεση που ξεκινάει από έγκλημα τιμής και καταλήγει σε οικονομικές διαφορές εκατομμυρίων, σημαίνει ότι έχει πολύ βάθος.
Το οποίο όμως δεν θα μάθουμε ποτέ γιατί δεν θα γίνει ποινικό δικαστήριο. Και μετά από ό,τι έγινε, δεν νομίζω κανένας τους να συνεχίσει τα αστικά δικαστήρια.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
449
Like
698
Πόντοι
81
Δεν φταίνε οι άνθρωποι ρε μαν .
Η ααδε έφταιγε που δεν τους έστειλε mail υπενθύμισης.
Με τόσες σκοτούρες στην κεφάλα τους το ξέχασαν.
Βέβαια αν το ξεχάσεις εσύ κι εγώ , παίζει να δεις μια ωραία πρωία τον δικαστικό επιμελητή στην πόρτα σου.
Απορώ πως δεν έχουν επέμβει ακόμα οι αδέκαστοι του οικονομικού εγκλήματος.
Μάλλον κυνηγάνε κάνα φοροφυγά που δεν έχει pos .
Aναδεικνυει και την διαφθορά του ελληνικού κράτους αυτό.Οι ζαμπλουτοι διαφεύγουν και την πληρώνουν οι φτωχοί.

Πάντως από αυτό και μόνο δείχνει άτομα χωρίς μπέσα και τιμή.
Λογικά πατούσαν επί πτωμάτων και τελικά έγιναν πτώματα οι ίδιοι.
 

Stefzenios41

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
2.565
Like
6.531
Πόντοι
1.056
Αυτά συμβαίνουν όταν θρεφεις φίδι στον κόρφο σου.Για αυτό έχουν επικρατήσει οι παροιμίες φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά,καλύτερα να σε φοβούνται παρα να σε λυπούνται και τελευταία παίζει το
-Σε γαμώ;
-Γιατι;
-Γιατι ξέρεις τον λόγο.
Όσο και περίεργο κι αν ακούγεται από τις ιστορίες που ακούω και από τους μπαμπουίνους που είναι εκεί έξω....ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ!
Αν κάποιος αποφασίσει να βαδίσει με αυτή την νοοτροπία " σκληρού καριόλη " τότε πρέπει να λαμβάνει και τα αντίστοιχα μέτρα προστασίας......δεν νοείται οι άνθρωποι αυτοί να έχουν περιουσία δισεκατομμύριων και να μην έχουν ασβερκους με πιστόλι εντός τσαντακιου τύπου μπανάνα να τους φυλάνε 24/7 και να τους πηγαινοφερνουν σε δουλειές ραντεβού κλπ .......δεν γίνεται να σαι εφοπλιστής τέτοιου μεγέθους και να σε κυνηγάει ο μπάρμπας από γραφείο σε γραφείο με την καραμπίνα
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
254
Like
564
Πόντοι
81
Αν κάποιος αποφασίσει να βαδίσει με αυτή την νοοτροπία " σκληρού καριόλη " τότε πρέπει να λαμβάνει και τα αντίστοιχα μέτρα προστασίας......δεν νοείται οι άνθρωποι αυτοί να έχουν περιουσία δισεκατομμύριων και να μην έχουν ασβερκους με πιστόλι εντός τσαντακιου τύπου μπανάνα να τους φυλάνε 24/7 και να τους πηγαινοφερνουν σε δουλειές ραντεβού κλπ .......δεν γίνεται να σαι εφοπλιστής τέτοιου μεγέθους και να σε κυνηγάει ο μπάρμπας από γραφείο σε γραφείο με την καραμπίνα
Τυπε οι συγχωρεμενοι πρεπει να ησαν πολυ τσιγγουνιδες. Ουτε ΕΝΦΙΑ πληρωναν ουτε μπραβους. Παιζει να περιμεναν και τις προσφορες του lidl για να πανε να ψωνισουν στο SM.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.119
Like
21.269
Πόντοι
5.006
Τυπε οι συγχωρεμενοι πρεπει να ησαν πολυ τσιγγουνιδες. Ουτε ΕΝΦΙΑ πληρωναν ουτε μπραβους. Παιζει να περιμεναν και τις προσφορες του lidl για να πανε να ψωνισουν στο SM.

σαν το μελος "ντολμα καρνεσης"
:confused:
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
449
Like
698
Πόντοι
81
Τυπε οι συγχωρεμενοι πρεπει να ησαν πολυ τσιγγουνιδες. Ουτε ΕΝΦΙΑ πληρωναν ουτε μπραβους. Παιζει να περιμεναν και τις προσφορες του lidl για να πανε να ψωνισουν στο SM.
Μην σου πω ότι πήγαιναν και στην λαϊκή στις 3 όταν έκλεινε και μάζευαν σιγά σιγά τα πράγματα οι πωλητές για να τα αγοράσουν κοψοχρονια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom