Νέα

Εγκληματική οργάνωση ο Άλλος Άνθρωπας!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 968
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 361
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.326
Κριτικές
7
Like
3.067
Πόντοι
786
Μια ερωτηση θα κάνω. Ειλικρινη απορία θα εκφρασω, θελω τη γνωμη σας.

Ας υποθεσουμε οτι βγαινω στο διαδικτυο και ζηταω δωρεες για να ταισω φτωχους και αστεγους.

Οι δωρητες, μου δινουν συνολικα 1 εκατομμυριο ευρω.
Τα 900.000 ευρω τα ξοδευω πραγματι για φαγητο και ταιζω εκατονταδες ατομα καθε μερα.
Αλλά τα 100.000 ευρω τα κραταω για λογαριασμό μου, πονταρω στο στοιχημα, ζω απο αυτα τα λεφτα και δεν εργαζομαι.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ?
Σοβαρα ρωταω.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ επειδη εδωσα το 90% για τον φιλανθρωπικο σκοπο που εξηγγειλα αλλά κρατησα το 10%?
δυστυχώς έτσι κάνουν όλοι οι ανεξέλεγκτοι άγιοι και ευαίσθητοι
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.537
Κριτικές
8
Like
11.511
Πόντοι
3.786
Μια ερωτηση θα κάνω. Ειλικρινη απορία θα εκφρασω, θελω τη γνωμη σας.

Ας υποθεσουμε οτι βγαινω στο διαδικτυο και ζηταω δωρεες για να ταισω φτωχους και αστεγους.

Οι δωρητες, μου δινουν συνολικα 1 εκατομμυριο ευρω.
Τα 900.000 ευρω τα ξοδευω πραγματι για φαγητο και ταιζω εκατονταδες ατομα καθε μερα.
Αλλά τα 100.000 ευρω τα κραταω για λογαριασμό μου, πονταρω στο στοιχημα, ζω απο αυτα τα λεφτα και δεν εργαζομαι.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ?
Σοβαρα ρωταω.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ επειδη εδωσα το 90% για τον φιλανθρωπικο σκοπο που εξηγγειλα αλλά κρατησα το 10%?
Hθικά όχι δεν είναι όλα καλά γιατί αυτός που έκανε δωρεά σε εσένα ήθελε να ταϊσεις φτωχούς όχι να τα κρατήσεις για τον εαυτό σου. Αφού λοιπόν δεν είπες "δώστε μου λεφτά το 90% είναι για καλό σκοπό, τα υπόλοιπα δε σας λέω που θα πάνε" είσαι ψεύτης.

Νομικά δεν ξέρω τι είναι αξιόποινο, υποθέτω θεωρείται απάτη ότι άλλα έλεγε στους χορηγούς του και άλλα έκανε.

Αυτό το επιχείρημα είχε χρησιμοποιήσει ο Πανούσης όταν τα έχωνε στο Νταλάρα. Έλεγε ο Νταλάρας κάνει συναυλία για την Κύπρο και με τα έσοδα πληρώνει τα έξοδα της συναυλίας για να μη ζημιωθεί, απλά μέσα στα έξοδα είναι και η αμοιβή του.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.505
Κριτικές
16
Like
13.744
Πόντοι
6.515
Μια ερωτηση θα κάνω. Ειλικρινη απορία θα εκφρασω, θελω τη γνωμη σας.

Ας υποθεσουμε οτι βγαινω στο διαδικτυο και ζηταω δωρεες για να ταισω φτωχους και αστεγους.

Οι δωρητες, μου δινουν συνολικα 1 εκατομμυριο ευρω.
Τα 900.000 ευρω τα ξοδευω πραγματι για φαγητο και ταιζω εκατονταδες ατομα καθε μερα.
Αλλά τα 100.000 ευρω τα κραταω για λογαριασμό μου, πονταρω στο στοιχημα, ζω απο αυτα τα λεφτα και δεν εργαζομαι.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ?
Σοβαρα ρωταω.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ επειδη εδωσα το 90% για τον φιλανθρωπικο σκοπο που εξηγγειλα αλλά κρατησα το 10%?
Εγώ θα λεγα οτι οποιος κάνει τέτοιο έργο δικαιουται να ξοδευει έναν μισθό για τον εαυτό του ώστε να ζει αξιοπρεπώς
Μέχρι εκεί
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
552
Like
605
Πόντοι
86
Λάθος υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε και όταν βρουν στο δρόμο λεφτά τα παραδίδουν στην αστυνομία.Εδω άλλος είχε βρει πέντε η δέκα χιλιάρικα και τα παρέδωσε και άλλοι πολλοί.Αρα είναι στον άνθρωπο να είναι άνθρωπος.

Εγώ θα τα κράταγα καί θά πήγαινα Οδησσό
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.962
Like
16.694
Πόντοι
3.656
Τι είναι η εκκλησία για σένα τύπε?


Θεσμός που διατήρησε την ελληνικότητα, μετά την πτώση της ανατολικής ρωμαϊκής αυτοκρατορίας.
Απελευθέρωση δεν έγινε ποτέ .
Ούτε αναστήθηκε το έθνος που σκλαβώθηκε μεταξύ 1204 (πρώτη άλωση) και 1461 (άλωση τραπεζούντας) .
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.505
Κριτικές
16
Like
13.744
Πόντοι
6.515
ωραια την ειχε στησει τη μπισνα ο τυπος, και η περιθωριακη γεννειαδα επαιζε το ρολο της

επρεπε να παει την ιδεα στους dragons, θα μαζευε κι απ αυτους κατι :2funny::2funny::2funny:
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.902
Κριτικές
14
Like
3.245
Πόντοι
746
Τον πατέρα Αντώνιο τον ξεκωλιασαν τα ΑΡΔ. Αυτό το κουμμουνιστικο κατακάθι?
Από που προκύπτει ότι είναι κομμουνιστής;
Επειδή το "παίζει antifa", έχει μούσια, ένα επιμελώς ατημέλητο στυλ και δεν φοράει σακκάκι;
Αυτό είναι το Ελλάντα: "Το παν είναι το φαίνεσθαι" και ότι δηλώσεις είσαι...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.537
Κριτικές
8
Like
11.511
Πόντοι
3.786
Εγώ θα λεγα οτι οποιος κάνει τέτοιο έργο δικαιουται να ξοδευει έναν μισθό για τον εαυτό του ώστε να ζει αξιοπρεπώς
Μέχρι εκεί
αν είχε κάνει εταιρεία αυτό θα μπορούσε να είναι κομμάτι των εξόδων της, αμοιβές προσωπικού. Δεν το έκανε όμως επειδή έτσι δε θα μπορούσε να παίζει φρουτάκια.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.601
Κριτικές
12
Like
6.521
Πόντοι
2.646
Από που προκύπτει ότι είναι κομμουνιστής;
Επειδή το "παίζει antifa", έχει μούσια, ένα επιμελώς ατημέλητο στυλ και δεν φοράει σακκάκι;
Αυτό είναι το Ελλάντα: "Το παν είναι το φαίνεσθαι" και ότι δηλώσεις είσαι...
Άσε μας ρε τυπε. Χρυσαυγιτης είναι. Ετσι σ αρέσει καλύτερα?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.377
Κριτικές
1
Like
33.600
Πόντοι
6.256
Δεν υπερασπίζομαι αυτόν....ούτε τον δικάζω πριν το δικαστήριο.

Αλλά λέω ότι ακόμα και απατεώνας να ήταν....έδινε περισσότερη βοήθεια από αυτούς που τον κρίνουν και δεν έχουν δώσει ποτέ τίποτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εγώ τα ξέρω τύπε αλλά δεν έχω κεφάλαιο θες συνέταιρο? :2funny:
Μυριστηκε το .....αλλο ναυάγιο οτι ειναι σε χωρα μπουρδελο και με μiα χυτρα φασολαδα εβγαζε χιλια ευρω και ορμηξε.

Eιναι που η νδ θα εβαζε ταξη στις παρανομες μκο επειδη ο συριζα ηταν μπουρδελο.

Και η ηλιθια πτδ βραβευσε το τυχαρπαστο λαμόγιο που κοροιδευε ολη τη χώρα.
Κρατος οπερέτα με κρατικους λειτουργούς που λαδώνονται.
Ετσι ειναι δυστυχώς
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
67
Like
235
Πόντοι
20
Κανονικά ο ΟΠΑΠ έπρεπε να τον βραβεύσει και όχι η πρόεδρος της Δημοκρατίας.μέγας χορηγός ο τύπος. Είπαμε να φάει κάτι αλλά αυτός βούτηξε όλος μέσα . Απονα λεφτά ρε φίλε. Θυμήθηκα τώρα τον Εσκομπάρ που άναβε φωτιές με εκατομμύρια δολάρια όταν κρυβόταν στην ζούγκλα με την κόρη του.Τι φρουτάκια ρε μάγκες αυτός τόσα χρόνια πρέπει να έχει παίξει τα πάντα ότι αφορά τον τζόγο. Δρούσε ανεξέλεγκτα και του έλεγαν και μπράβο. Δεν θέλει και πολύ για να χαζέψει εντελώς κάποιος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.540
Like
12.051
Πόντοι
3.656
Θεσμός που διατήρησε την ελληνικότητα, μετά την πτώση της ανατολικής ρωμαϊκής αυτοκρατορίας.
Απελευθέρωση δεν έγινε ποτέ .
Ούτε αναστήθηκε το έθνος που σκλαβώθηκε μεταξύ 1204 (πρώτη άλωση) και 1461 (άλωση τραπεζούντας) .
Άρα το θεωρείς απλά θεσμό δεν σε απασχολεί το τι είναι αυτός ο θεσμός ούτε και τον ασπάζεσαι ιδιαίτερα.

Τι σχέση έχουν λοιπόν τα αναρχοκουμούνια με την δράση του θεσμού ΣΗΜΕΡΑ?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
36
Like
35.700
Πόντοι
18.565
Άρα το θεωρείς απλά θεσμό δεν σε απασχολεί το τι είναι αυτός ο θεσμός ούτε και τον ασπάζεσαι ιδιαίτερα.

Τι σχέση έχουν λοιπόν τα αναρχοκουμούνια με την δράση του θεσμού ΣΗΜΕΡΑ?
Δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα. Ολες οι θρησκειες που υπαρχουν περιξ της Μεσογειου, ειναι μονοθεικες. Δεχονται δε οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι παιδια του θεου, δηλ. ολοι οι ανθρωποι ειναι αδερφια, ευαγγελιζομενες αγαπη. Γιατι τοτε τα ¨αδερφια" σκοτωνονται εδω και πολλους αιωνες μεταξυ τους;:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.540
Like
12.051
Πόντοι
3.656
Δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα. Ολες οι θρησκειες που υπαρχουν περιξ της Μεσογειου, ειναι μονοθεικες. Δεχονται δε οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι παιδια του θεου, δηλ. ολοι οι ανθρωποι ειναι αδερφια, ευαγγελιζομενες αγαπη. Γιατι τοτε τα ¨αδερφια" σκοτωνονται εδω και πολλους αιωνες μεταξυ τους;:confused:
Γιατί οι θρησκείες (όχι η πίστη) είναι ευρήματα των δυνατών για να ελέγχουν τις μάζες να μην παρεκτρέπονται.

Κάποτε αυτό ήταν αναγκαίο.....καθώς οι άνθρωποι ήταν πιο βάρβαροι....

σήμερα η έννοια της θρησκείας...ως δόγμα...όχι ως πίστη....δεν έχει λόγο ύπαρξης.

βεβαίως η πίστη είναι σημαντική για τους ανθρώπους....αλλά τι είναι σήμερα η εκκλησία??? μια οικονομική οργάνωση που κάνει κουμάντα.

Βγαίνει ο άλλος παππάς....και κράζει τους γκέι στην τηλεόραση με μίσος....μίσος ο χριστιανός??? πληρώνουμε τους παπάδες από το δημόσιο γιατί???? δεν έχει λεφτά η εκκλησία?? κυκλοφορεί ο αρχιπαπάς με θωρακισμένη μερσεντές??? Αυτά λέει η θρησκεία?

Όσο για τους χριστιανούς...ας μη πούμε καλύτερα....γιατί δεν τους ξεπλένει ούτε η βροχή της θεσσαλίας...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.191
Πόντοι
2.606
Άλλο να κόψει ένα μηνιατικο για πάρτη του, 1000 ευρώ πχ, που όλοι θα το θεωρούσαν θεμιτό και λογικό κι άλλο να δηλώνει ότι κοιμάται στα υπόγεια του μαγειρείου, με μία τουαλέτα κλειδωμένη αποκλειστικά για πάρτη του, να κάνει και κανένα μπάνιο χωρίς φόβο κι ότι δεν έχει δεύτερο βρακί ν' αλλάξει, τη στιγμή που ξοδεύει εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ σε σκοπούς άσχετους με το λόγο για τον οποίο του έδωσαν τα λεφτά. Αυτό είναι κατάχρηση και απατεωνιά και δεν έχει καμία σχέση με Λιάγκα, Τατιάνα και ιδεολογίες.
Νταξει μπαμ κάνει ο χάστης από χιλιόμετρα...η κλασσική φιγούρα κουμαριαρη είναι ο ταλαίπωρος άνθρωπος....αρρωστακι με τα μπλιμπλικια ....ούτε σπίτια ούτε λουσα ούτε τανες...μόνο κουμπιά με καμπανάκια,πρεζακι της αγωνίας....κανονικά όσοι έχουν φάει ψωμάκι χάρη σε αυτόν και το νταραβερι που εχει στησει πρέπει να τον βοηθήσουν τώρα στα δύσκολα ...γιατί πολύ δύσκολα ένας εθισμένος χαστης επιστρέφει....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.191
Πόντοι
2.606
Μια ερωτηση θα κάνω. Ειλικρινη απορία θα εκφρασω, θελω τη γνωμη σας.

Ας υποθεσουμε οτι βγαινω στο διαδικτυο και ζηταω δωρεες για να ταισω φτωχους και αστεγους.

Οι δωρητες, μου δινουν συνολικα 1 εκατομμυριο ευρω.
Τα 900.000 ευρω τα ξοδευω πραγματι για φαγητο και ταιζω εκατονταδες ατομα καθε μερα.
Αλλά τα 100.000 ευρω τα κραταω για λογαριασμό μου, πονταρω στο στοιχημα, ζω απο αυτα τα λεφτα και δεν εργαζομαι.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ?
Σοβαρα ρωταω.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ επειδη εδωσα το 90% για τον φιλανθρωπικο σκοπο που εξηγγειλα αλλά κρατησα το 10%?
Τύπε για βάλε πρώτα αγγελία να δούμε τι θα μαζέψεις, γιατί προβλέπω να μαζέψεις το μύριο,αλλά σε παπάρια ...
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.267
Like
1.753
Πόντοι
216
Απο οτι καταλαβαινω πολλοι ξερανε αλλα στην Ελλαδα για να σε χτυπήσουν πρεπει να σε δουν πεσμενο .
Βολευει και η αγιοποιηση για αυτο και καποιοι βλακες αφησαν την Προεδρο να τον βραβευσει .
Και απατεωνια να μην ηταν χωρις ΑΦΜ , με συναλλαγες σε προσωπικους λογαριασμους και χωρις αποδειξεις επρεπε εδω και χρόνια να επεμβει η εφορία .

Υποψιαζομαι οτι ο τυπος εκανε καβαντζα και την εβαλε στο Paypal και οι Αμερικανοι που δεν αστειευονται ξυπνησαν απο το ραχάτι τους τις ελληνικες αρχες .

Οι δημοσιογραφοι αντι να ξεκινησουν ερευνα τοσα χρόνια μαλλον παιρνουν τα στοιχεια ετοιμα από τις αρχες και μας "ενημερωνουν"

ΥΓ ειχε βραβευτει και ως "Ευρωπαιος πολίτης" το 2015 αλλα δεν δεχθηκε το βραβειο
Ακούω μπράβο που δεν δεχτήκαμε το βραβείο???




ΥΓ2 ο "δεν εχω λογαριασμο στην τραπεζα" ειχε paypal

O AΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Αυτό που διάβασα εγώ είναι ότι κάποια επιτροπή (ΑΑΔΕ ή Ξεπλύματος μαύρου Χρήματος) άρχισε να ζητάει από τις Τράπεζες τους λογαριασμούς που έπαιζαν λεφτά στο διαδικτυακό τζόγο για να μάθει ποια είναι αυτά τα ατομάκια...και "έπεσε" επάνω στον τυπάκο τον μάγειρα με τα φρουτάκια...Καθαρή τύχη,δηλαδή...(λέμε τώρα)
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.191
Πόντοι
2.606

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom