Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.145
Like
3.237
Πόντοι
456
Νίκος Οικονομόπουλος: Σε θεραπεία παροχής οξυγόνου υψηλής ροής στον Ευαγγελισμό ο δημοφιλής τραγουδιστής

200 τόσα σχόλια στο ΠΘ και οι πιο πολλοί κοροιδεύουν που ο Οικονομόπουλος νόσησε. Δεν ξέρω πως κάνουν moderation τα σχόλια εκεί και ποια αφήνουν αλλά είναι ελεεινό. Ανώνυμο το ΠΘ ανώνυμο και το bou αλλά εδώ τέτοιο χάλι δεν υπάρχει.
Το ρεπορτάζ σου δίνει την αίσθηση πως αν συμβεί το μοιραίο θα τον κάνουν σημαία ή το περιμένουν να συμβεί κιόλας.
Αισχρό.

Από την άλλη υπάρχει και αυτό
«Εγώ ο ανεμβολίαστος, ανένταχτος, ψεκασμένος υγειονομικός»

Τέτοιος λαός είμαστε. Στην Αγγλία όπου το κράτος δημοσιεύει ακόμα και την παραμικρή παρενέργεια των εμβολίων ο κόσμος εμβολιάζεται. Γιατί; Επειδή εμπιστεύεται το κράτος και τους θεσμούς του. Βλέπει τις στατιστικές και σταθμίζει τι πρέπει να κάνει. Βλέπει τις δηλωμένες παρενέργειες και παίρνει τα μέτρα του ή κάνει κάποιο check πριν εμβολιαστεί. Και με το Astra παρακαλώ. Αυτά είναι τα οφέλη της διαφάνειας.

Με τέτοια καραγκιοζιλίκια που γίνονται εδώ και με τους τηλεγιατρούς που βγαίνουν και αμπελοφιλοσοφούν τα χειρότερα έρχονται.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Κι άλλο γνωστό διάσημο ψεκ πιάνει κρεβάτι στο σύστημα υγείας.
Από παχιά λόγια καλά πάμε, αλλά όταν ο Θεός δεν μπορεί να βοηθήσει να αναπνεύσουμε, οι γιατροί θα βγάλουν το φίδι απι την τρύπα, ο Κουρτάκης θα συνεχίσει την ρετσίνα του και ο Τενίστας θα χτυπάει το μπαλάκι…
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Νίκος Καπραβέλος, πνευμονολόγος και διευθυντής της Β' Μονάδας Εντατικής Θεραπείας στον νοσοκομείο "Γιώργος Παπανικολάου". Γνωστός για τις αριστερές του θέσεις και τα χωσίματα που έχει κάνει στην κυβέρνηση

«Στα 35-40 χρόνια που δουλεύω σε ΜΕΘ, τέτοιο κακό δεν έχω ξαναδεί. Άνθρωποι, οι οποίοι καταρρέουν από στιγμή σε στιγμή και χάνουν τη ζωή τους. Και άνθρωποι που βγαίνουν από ΜΕΘ και είτε χάνουν τη ζωή τους μήνες μετά είτε έχουν μακροχρόνια προβλήματα πολύ σοβαρά, ακόμα και κινητικότητας, προβλήματα χρονίων καταστάσεων, απώλεια μνήμης, διαταραχών συμπεριφοράς, δεν μπορούν να επιστρέψουν στη δουλειά τους. Είναι ένας καταστροφικός, θανατηφόρος ιός. Είναι ανοησία να περιμένεις να μολυνθείς για να αποκτήσεις αντισώματα, είναι σαν να δίνεις την ευκαιρία στον ιό να καταστρέψει τη ζωή σου».




Σχόλιο Leclerc:

Α όλα κι όλα κ. Καπραβέλο μου δεν τα ξέρεις εσύ καλά μου φαίνεται. Στάσου λίγο να τοποθετηθεί επ’ αυτού ο τενίστας και ο Κουρτάκης που ξέρουν καλύτερα, θα σ’ τα εξηγήσουν σωστά και αναλυτικά. :confused:
Ο Μαγιορκίνης αναγκάστηκε να ανεβάσει μαγνητικές πνευμόνων νεων παιδιών για να δείξει τις ζημιές που προκαλεί η νόσηση. Περιμένεις να πεισθούν οι πανηλίθιοι που εχουν βρει στο νετ πεδίο δοξης λαμπρό;
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.044
Πόντοι
17.311
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.558
Like
13.625
Πόντοι
3.656
Κυκλοφορεί πάντως η φήμη οτι σε επίπεδο πρωταθλητισμού η εξαίρεση είναι να μην παίρνεις τίποτα , ενω ο κανόνας οτι όλο και κάτι παίρνεις , τωρα σχετικα με τις μαυρες τενίστριες δεν τις έχω προσέξει , αλλά πιθανών να οφείλεται και στα γονίδιά τους αλλά και στην προπόνηση που κάνουν ... δεν έχω ιδέα τι είδους προπόνηση κάνουν οι τενίστες. Αλλά αυτές που είναι σε επίπεδο πρωταθλητισμού το πιθανότερο είναι να παίρνουν κάτι , τουλάχιστον σύμφωνα με αυτά που ακούγονται.
πως σου φαίνονται αυτά τα πολύ θηλυκά χέρια; https://bleacherreport.com/articles...iscuss-body-image-in-new-york-times-interview
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.558
Like
13.625
Πόντοι
3.656
Χαρά στο κουράγιο σου να εξηγήσεις σε αναλφάβητο τρολ τα βασικά!!!
Next challenge. Να εξηγήσεις στον Λαδάκη την απλή !έξοδο των τριών
!!!!
Για να κάνω το Δικηγόρο του Διαβόλου υπάρχουν ακόμα άτομα, τα οποία είτε αγνοούν, είτε προσποιούνται πως αγνοούν, πως ο Αιθέρας όπως τον φαντάστηκαν οι Αρχαίοι να διαπερνάει το Σύμπαν, ήταν μια φανταστική κατασκευή του μυαλού τους. Είναι πάντως πολύ ενδιαφέρον το γεγονός πως ενώ έχει καταρριφθεί σχεδόν ενάμιση αιώνα πριν, συνεχίζουν να τον παπαγαλίζουν, κι όχι μόνο ο εν λόγω. Όπως είδες όμως, το πιθανότερο είναι να μην δεχτεί την Επιστημονική Απόρριψη και να συνεχίσει να πιστεύει στην ύπαρξή του
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.558
Like
13.625
Πόντοι
3.656
Το κύριο Boyle εννοείς , είσαι εντελώς βλάκας: https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Boyle

Robert Boyle FRS[5] (/bɔɪl/; 25 January 1627 – 31 December 1691) was an Anglo-Irish[6] natural philosopher, chemist, physicist, and inventor. Boyle is largely regarded today as the first modern chemist, and therefore one of the founders of modern chemistry, and one of the pioneers of modern experimental scientific method.
1ον. Αναφέρεις ένα άτομο που γεννήθηκε το 1627, όταν η Εκκλησία συνέχιζε να έχει τρομακτική δύναμη.
2ον. Αν και θεωρείται Επιστήμονας, ασχολούνταν επίσης μα Φιλοσοφία και θεολογία, πολύ κακή επιρροή για την Επιστημονική σκέψη. Αφού πιστευε πως προερχόμαστε από τον Αδάμ και την Εύα, τι άλλο πρέπει να πούμε; Boyle also had a monogenist perspective about race origin. He was a pioneer studying races, and he believed that all human beings, no matter how diverse their physical differences, came from the same source: Adam and Eve.
3ον. Έθεσα ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. Γράψε μου ποια Επιστημονική Θεωρία, ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ, όχι ατόμων που έζησαν πριν 400 χρόνια, καταρρίφθηκε. Η αναφορά στον Μπόυλ, δεν έχει σχέση

 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.558
Like
13.625
Πόντοι
3.656
Να δούμε από που ξεκίνησε η φάση. Αρχικά πήγες να μου την πεις για την πεταμένη μελέτη που ήταν μέχρι πέρυσι και δεν περιελάμβανε λάθος δείγματος. Σε σεβάστηκα και σου εξήγησα το λάθος σου. Μετά την βγήκες από την γωνία για τους φλάττερς επιστήμονες μέχρι και τον διαφωτισμό και μυξοκλαίγατε μαζί με τους φίλους όταν σου έστειλα τους χάρτες με τα αντίποδα. Τώρα κατηγόρησες τον κύριο Boyle ότι δεν ήταν επιστήμονας και λες άλλο επιστήμονας και άλλο φιλόσοφος και σου έστειαν τον Ισαάκ να σου διδάξει θεολογία.

ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΥΛΙ ΘΕΣ για να σταματήσεις να μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις και να αποδώσεις σεβας;
εκείνη την εποχή, 400 χρόνια πριν, οι άνθρωποι πίστευαν τόσο πολύ, που δεν καταλάβαιναν την επιρροή της θρησκείας. Οι τότε Επιστήμονες ασχολούνταν με τη Φιλοσοφία, Η Φιλοσοφία δεν έχει αποδείξει κάτι, αφού δεν έχει πειράματα. Ας πούμε ο Νεύτων. Η Βίβλος βεβαιώνει ότι ο θεός έφτιαξε το Ουράνιο τόξο ΜΕΤΑ τον Κατακλυσμό, πριν δεν υπήρχε. Ο Νεύτωνας απέδειξε ότι το ουράνιο τόξο ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΕΚΑΘΕΝ, αφού είναι ένα φυσικό φαινόμενο και το αντιλαμβάνονταν όσα όντα είχαν έγχρωμη όραση, και θα το αντιλαμβάνονται αν εμείς εξαφανιστούμε κι εμφανιστούν άλλες μορφές ζωής. Το ότι έκανε την πάπια σε αυτή την αντίφαση, αποδεικνύει την τύφλωση που του επέφερε η πίστη του. Γιασήμερα μιλάω, βρες Επιστημονική Θεωρία που καταρρίφθηκε
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
Ενδιαφέρον , λέει μάλιστα οτι δεν κάνει καθόλου βάρη ... αρα νομίζω πως είναι λίγο ύποπτη για χρήση αναβολικών , συν το οτι η συγκεκριμένη κάνει και πρωταθλητισμό αν δεν απατώμαι ... αν πάλι δεν κάνει χρήση αναβολικών και είναι έτσι μόνο απο το τένις ... τότε μάλλον έχει απο φυσικού της την τεστοστερόνη που θα έπρεπε να είχε άντρας :P
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.168
Κριτικές
1
Like
33.204
Πόντοι
6.256
ειμαι σκαμενος ετοιμος δηλωμενο δεξαμενη και το μπαζωσαμε για την αεροφωτογραφια λογω κοβιντ παντα σκεφτομαι να την ενεργοποιησω αλλα οχι και 500 για 10-15 μερες το χρονο,αν δεν ηταν ο κοβιντ θα πηγαινα θαλασσα αλλα τωρα φοβαμαι λογω κοβιντ παντα. :confused: :confused: :confused:
Αφου φοβασαι λογω κοβιντ παρε το eclipse του αμπραμοβιτς
Νομιζω το πουλαει
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.870
Like
11.547
Πόντοι
3.656
Νομίζω δεν είπε σε κανέναν τίποτα , αλλά τον ρώτησαν για το εμβόλιο και είπε τους λόγους του για τους οποίους δεν το έχει κάνει. Τα επιχείρηματα του τύπου αν θα τον ακούσεις ή όχι επειδή είναι τενίστας ή πουτάνα ή οτιδήποτε άλλο δεν άπτονται. Η επιχειρηματολογία είναι που μετράει κάθε φορά. Όσον αφορά και τον Ντζογκοβιτς και τον τσιτσι μίλησαν σωστά και σοβαρά. Από την άλλη έχουμε διάφορους ειδήμονες που ακούγονται εντελώς παράλογοι και αντιεπιστημονικά και εκει δεν τίθεται ποτέ ζήτημα. Σωστός όμως που υπερασπίζεσαι το δικαίωμα του καθενώς να εκφραστεί.
Τυπε μιλάμε για διαφορετικά πράγματα….δεν εξετάζω εγω το αν αυτά που είπε είναι σωστά η όχι…εχω βαρεθεί να συζητάω για το εμβόλιο το εχουμε κάνει σφεντόνα το θέμα…οποίος θελει το κάνει οποίος θελει δε το κάνει. Όλοι ξέρουμε τους κινδύνους και τα ωφελεί και ο καθένας διαλέγει. Νομίζω ότι απλά συνερίζεσαι την άποψη του και καλά κανεις αλλά αυτό δεν είναι για μένα θέμα προς συζήτηση. Εγώ από την αρχή συζητάω το δικαίωμα του να λέει ότι μαλακια θελει χωρίς να τον τραμπουκίζει η κωρονοpolice
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.870
Like
11.547
Πόντοι
3.656
ειμαι σκαμενος ετοιμος δηλωμενο δεξαμενη και το μπαζωσαμε για την αεροφωτογραφια λογω κοβιντ παντα σκεφτομαι να την ενεργοποιησω αλλα οχι και 500 για 10-15 μερες το χρονο,αν δεν ηταν ο κοβιντ θα πηγαινα θαλασσα αλλα τωρα φοβαμαι λογω κοβιντ παντα. :confused: :confused: :confused:
Ναι αλλά σκέψου ποσα μουνακια θα γίνουν μούσκεμα με τα στορυ στο insta τυπε….Μύκονος λαιβ τιβι και τέτοια… :confused:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.091
Κριτικές
2
Like
8.832
Πόντοι
2.456
Ο Μαγιορκίνης αναγκάστηκε να ανεβάσει μαγνητικές πνευμόνων νεων παιδιών για να δείξει τις ζημιές που προκαλεί η νόσηση. Περιμένεις να πεισθούν οι πανηλίθιοι που εχουν βρει στο νετ πεδίο δοξης λαμπρό;
Αυτός που ελεγε..
ΜΑΣΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αυτός που ελεγε..
ΜΑΣΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ
Ναι αυτός. Το οποίο βίντεο είναι από 6/4/20, ενα μήνα δηλαδή από το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα, που όλος ο κόσμος ακόμη εψαχνε το τι και πως, που δε λέει μη φοράτε μάσκα, αλλά οτι η κακή χρήση της είναι χειρότερη απο το να μη φοράς, γιατί σου δίνει μια ψευδαίσθηση ασφαλείας και γίνεσαι επικίνδυνος για τους γύρω σου. Και που στο τέλος αναφέρει το παράδειγμα της Ιαπωνίας, οπου όλοι φορούν παραδειγματικά τις μάσκες τους. Και οπου ο δημοσιογράφος αναφέρει ότι υπάρχουν σκέψεις σε κυβερνήσεις αλλων χωρών να καταστήσουν τη μάσκα υποχρεωτική.
Περίεργο που δεν προσεξες τίποτα απο αυτά και μονο τη φράση που απομονωσες, για να στηρίξεις τι;
Οτι οι μαγνητικές που ανέβασε είναι κάτι που δεν αξίζει να δώσουμε προσοχή πχ;
Κάτι αλλο;
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.957
Κριτικές
10
Like
1.356
Πόντοι
506
Νίκος Καπραβέλος, πνευμονολόγος και διευθυντής της Β' Μονάδας Εντατικής Θεραπείας στον νοσοκομείο "Γιώργος Παπανικολάου". Γνωστός για τις αριστερές του θέσεις και τα χωσίματα που έχει κάνει στην κυβέρνηση

«Στα 35-40 χρόνια που δουλεύω σε ΜΕΘ, τέτοιο κακό δεν έχω ξαναδεί. Άνθρωποι, οι οποίοι καταρρέουν από στιγμή σε στιγμή και χάνουν τη ζωή τους. Και άνθρωποι που βγαίνουν από ΜΕΘ και είτε χάνουν τη ζωή τους μήνες μετά είτε έχουν μακροχρόνια προβλήματα πολύ σοβαρά, ακόμα και κινητικότητας, προβλήματα χρονίων καταστάσεων, απώλεια μνήμης, διαταραχών συμπεριφοράς, δεν μπορούν να επιστρέψουν στη δουλειά τους. Είναι ένας καταστροφικός, θανατηφόρος ιός. Είναι ανοησία να περιμένεις να μολυνθείς για να αποκτήσεις αντισώματα, είναι σαν να δίνεις την ευκαιρία στον ιό να καταστρέψει τη ζωή σου».




Σχόλιο Leclerc:

Α όλα κι όλα κ. Καπραβέλο μου δεν τα ξέρεις εσύ καλά μου φαίνεται. Στάσου λίγο να τοποθετηθεί επ’ αυτού ο τενίστας και ο Κουρτάκης που ξέρουν καλύτερα, θα σ’ τα εξηγήσουν σωστά και αναλυτικά. :confused:
Υπαρχει και μια κλινικη στη Πατρα νομιζω, με διευθυντη τον κ. Στελλα. Αγνοει τις συστασεις τσιορδα και κανει σωστα τη δουλεια του, εχει αποτελεσματα. Μηπως ο Καπραβελος δεν κανει κατι σωστα;
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Υπαρχει και μια κλινικη στη Πατρα νομιζω, με διευθυντη τον κ. Στελλα. Αγνοει τις συστασεις τσιορδα και κανει σωστα τη δουλεια του, εχει αποτελεσματα. Μηπως ο Καπραβελος δεν κανει κατι σωστα;
Οταν λες αγνοεί τις συστάσεις Τσιοδρα;
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.091
Κριτικές
2
Like
8.832
Πόντοι
2.456
Ναι αυτός. Το οποίο βίντεο είναι από 6/4/20, ενα μήνα δηλαδή από το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα, που όλος ο κόσμος ακόμη εψαχνε το τι και πως, που δε λέει μη φοράτε μάσκα, αλλά οτι η κακή χρήση της είναι χειρότερη απο το να μη φοράς, γιατί σου δίνει μια ψευδαίσθηση ασφαλείας και γίνεσαι επικίνδυνος για τους γύρω σου. Και που στο τέλος αναφέρει το παράδειγμα της Ιαπωνίας, οπου όλοι φορούν παραδειγματικά τις μάσκες τους. Και οπου ο δημοσιογράφος αναφέρει ότι υπάρχουν σκέψεις σε κυβερνήσεις αλλων χωρών να καταστήσουν τη μάσκα υποχρεωτική.
Περίεργο που δεν προσεξες τίποτα απο αυτά και μονο τη φράση που απομονωσες, για να στηρίξεις τι;
Οτι οι μαγνητικές που ανέβασε είναι κάτι που δεν αξίζει να δώσουμε προσοχή πχ;
Κάτι αλλο;
Τίποτα απλά σχολιάζω τι έλεγε παλιά..
Μετά από 2-3 χρόνια που θα πει αλλά που δεν γνώριζε τώρα..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Τίποτα απλά σχολιάζω τι έλεγε παλιά..
Μετά από 2-3 χρόνια που θα πει αλλά που δεν γνώριζε τώρα..
Άρα τώρα τα λέει σωστά; Ή δε χρειάζεται να τον ακουμε, επειδή ενα μηνα αφότου ήρθε σε επαφή με εναν πρωτόγνωρο για την παγκόσμια ιατρική κοινότητα ιό, δηλωσε πως δεν έχει πάρει μασκα στη μητέρα του, επειδή δεν πιστεύει πως θα τη φορά σωστά, οποτε καλύτερα να αποφεύγει το συγχρωτισμό με αλλους ανθρώπους;
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Νίκος Καπραβέλος, πνευμονολόγος και διευθυντής της Β' Μονάδας Εντατικής Θεραπείας στον νοσοκομείο "Γιώργος Παπανικολάου". Γνωστός για τις αριστερές του θέσεις και τα χωσίματα που έχει κάνει στην κυβέρνηση

«Στα 35-40 χρόνια που δουλεύω σε ΜΕΘ, τέτοιο κακό δεν έχω ξαναδεί. Άνθρωποι, οι οποίοι καταρρέουν από στιγμή σε στιγμή και χάνουν τη ζωή τους. Και άνθρωποι που βγαίνουν από ΜΕΘ και είτε χάνουν τη ζωή τους μήνες μετά είτε έχουν μακροχρόνια προβλήματα πολύ σοβαρά, ακόμα και κινητικότητας, προβλήματα χρονίων καταστάσεων, απώλεια μνήμης, διαταραχών συμπεριφοράς, δεν μπορούν να επιστρέψουν στη δουλειά τους. Είναι ένας καταστροφικός, θανατηφόρος ιός. Είναι ανοησία να περιμένεις να μολυνθείς για να αποκτήσεις αντισώματα, είναι σαν να δίνεις την ευκαιρία στον ιό να καταστρέψει τη ζωή σου».




Σχόλιο Leclerc:

Α όλα κι όλα κ. Καπραβέλο μου δεν τα ξέρεις εσύ καλά μου φαίνεται. Στάσου λίγο να τοποθετηθεί επ’ αυτού ο τενίστας και ο Κουρτάκης που ξέρουν καλύτερα, θα σ’ τα εξηγήσουν σωστά και αναλυτικά. :confused:
Αυτααααα…. Όταν τα παίρνεις χοντρά ξέρω και κάποιες που δίνουν κωλο για ένα 50€.


Ειναι τα δεδομένα ηλίθιε
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Νίκος Οικονομόπουλος: Σε θεραπεία παροχής οξυγόνου υψηλής ροής στον Ευαγγελισμό ο δημοφιλής τραγουδιστής

200 τόσα σχόλια στο ΠΘ και οι πιο πολλοί κοροιδεύουν που ο Οικονομόπουλος νόσησε. Δεν ξέρω πως κάνουν moderation τα σχόλια εκεί και ποια αφήνουν αλλά είναι ελεεινό. Ανώνυμο το ΠΘ ανώνυμο και το bou αλλά εδώ τέτοιο χάλι δεν υπάρχει.
Το ρεπορτάζ σου δίνει την αίσθηση πως αν συμβεί το μοιραίο θα τον κάνουν σημαία ή το περιμένουν να συμβεί κιόλας.
Αισχρό.

Από την άλλη υπάρχει και αυτό
«Εγώ ο ανεμβολίαστος, ανένταχτος, ψεκασμένος υγειονομικός»

Τέτοιος λαός είμαστε. Στην Αγγλία όπου το κράτος δημοσιεύει ακόμα και την παραμικρή παρενέργεια των εμβολίων ο κόσμος εμβολιάζεται. Γιατί; Επειδή εμπιστεύεται το κράτος και τους θεσμούς του. Βλέπει τις στατιστικές και σταθμίζει τι πρέπει να κάνει. Βλέπει τις δηλωμένες παρενέργειες και παίρνει τα μέτρα του ή κάνει κάποιο check πριν εμβολιαστεί. Και με το Astra παρακαλώ. Αυτά είναι τα οφέλη της διαφάνειας.

Με τέτοια καραγκιοζιλίκια που γίνονται εδώ και με τους τηλεγιατρούς που βγαίνουν και αμπελοφιλοσοφούν τα χειρότερα έρχονται.
Γιατί κράζουν ; Δεν έχω παρακολουθήσει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom