Νέα

Γκόμενες υψηλού επιπέδου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
Είμαι επιτηρητής εξετάσεων σε ένα campus με διάφορες επαγγελματικές σχολές ευρείας κλίμακας, δηλ. που εκπαιδεύουν από απλές πωλήτριες μέχρι στελέχη πολυεθνικών. Παρατηρώ τις γκόμενες και διαπιστώνω τεράστιες διαφορές στο στυλ.
Είναι πολλές που την έχουν δει κάπως. Έχουν κυριλέ σέξυ ντύσιμο, δουλεύουν με mac, συμπεριφέρονται με επαγγελματική ευγένεια, πίνουν energizer αναψυκτικά και συχνάζουν πιο πολύ με καλοντυμένους γιάπηδες.

Τώρα αυτές, άμα τις συγκρίνεις με κάτι άλλες που έρχονται με σκισμένα τζιν στο γόνατο, με σπορτέξ, κάργα στα τατού και τα σκουλαρίκια και με κάτι φθαρμένους χαρτοφύλακες είναι η μέρα με τη νύχτα.

Φυσικά προτιμώ τις πρώτες, γιατί τις θεωρώ πιο ελκυστικές και πιο έξυπνες. Έξυπνες γιατί παρόλο που δεν έχουν αποφοιτήσει ακόμα έχουν μπει στο πετσί του ρόλου και δεν χάνουν ευκαιρίες. Ξέρουν ότι πολλοί recruiters που έρχονται στη σχολή θα τις εντοπίσουν πιο εύκολα.

Εσείς ποιες γκόμενες θεωρείτε υψηλού επιπέδου σε ότι αφορά το στυλ και τη συμπεριφορά;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.239
Κριτικές
1
Like
4.879
Πόντοι
1.756
Είμαι επιτηρητής εξετάσεων σε ένα campus με διάφορες επαγγελματικές σχολές ευρείας κλίμακας, δηλ. που εκπαιδεύουν από απλές πωλήτριες μέχρι στελέχη πολυεθνικών. Παρατηρώ τις γκόμενες και διαπιστώνω τεράστιες διαφορές στο στυλ.
Είναι πολλές που την έχουν δει κάπως. Έχουν κυριλέ σέξυ ντύσιμο, δουλεύουν με mac, συμπεριφέρονται με επαγγελματική ευγένεια, πίνουν energizer αναψυκτικά και συχνάζουν πιο πολύ με καλοντυμένους γιάπηδες.

Τώρα αυτές, άμα τις συγκρίνεις με κάτι άλλες που έρχονται με σκισμένα τζιν στο γόνατο, με σπορτέξ, κάργα στα τατού και τα σκουλαρίκια και με κάτι φθαρμένους χαρτοφύλακες είναι η μέρα με τη νύχτα.

Φυσικά προτιμώ τις πρώτες, γιατί τις θεωρώ πιο ελκυστικές και πιο έξυπνες. Έξυπνες γιατί παρόλο που δεν έχουν αποφοιτήσει ακόμα έχουν μπει στο πετσί του ρόλου και δεν χάνουν ευκαιρίες. Ξέρουν ότι πολλοί recruiters που έρχονται στη σχολή θα τις εντοπίσουν πιο εύκολα.

Εσείς ποιες γκόμενες θεωρείτε υψηλού επιπέδου σε ότι αφορά το στυλ και τη συμπεριφορά;

μπορουσες απλα να πεις οτι ειναι γκολντ ντιγκερς τυπε και καλα κανουν και ξετιναζουν τα πεταλα σε κομπλεξικους νεοπλουτους...

ευτυχως εγω κυκλοφορω σα γιαπης και δε με παιρνουν χαμπαρι, οποτε οι επιτυχιες μου ειναι ξεκαθαρα με την αξια μου και οχι απο το ιματζ ματαιοδοξιας που χτιζει καστρα στην αμμο.

να συμπληρωσω οτι αν οντως ησουν εξωτερικο θα ηξερες οτι σημασια εχει η ικανοτητα και οχι το ιματζ! αλλιως ουτε ο τζονσον δε θα εβγαινε πρωθυπουργος αγγλιας (ουτε ο κουλης φυσικα με τετοια μουτρα)

αν εσυ προσλαμβανεις οτι εχει μακ και φοραει μαρκα χωρις να κρινεις το εργο και το αποτελεσμα του σου εδω δυσαρεστα νεα κ επιχειρηματια... δε μιλαμε για υποδοχη σε μαγαζια ουτε για την ψωροκωσταινα που τα παντα λειτουργουν ΣΕΞΙΣΤΙΚΑ...
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.610
Κριτικές
22
Like
6.871
Πόντοι
3.346
Γκομενες υψηλου επιπεδου δυσκολα θα βρεις στη Ελλαδα..ελαχιστες ειναι, πολλες το παιζουν και καλα.
Ασε που οι περισοτερες ειναι χωριατισες η επαρχιωτισες που ετυχε ο μπαμπας να εχει φραγκα και τις εστειλε να σπουδασουν.
Για εμενα οι γκομενα υψηλου επιπεδου πρεπει να εχει: τελειο κορμι δλδ να γυμναζετε καθημερινα..να εχει κοινωνικο στατους..να ειναι πολυταξιδεμενει..και γενικα να μην ασχολειτε με μικροτητες.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.184
Like
16.013
Πόντοι
3.556
τι να τις κανεις ρε τυπαρα καλογερο τις υψηλού επιπέδου με τα μακ και τις γκαζοζες. :undecided:βρες εκει κανα κομάντο γειτονιάς να πουμε κομμωτηριακο :tits2:αρωματισμένο με πιασίματα και καθαρές τρυπες ερωτιάρικο να σου πίνει το σπερμα :pipa1:και να σου λεει ευχαριστω να πουμε. στικ του δε μπεισικς:woldman:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Είμαι επιτηρητής εξετάσεων σε ένα campus με διάφορες επαγγελματικές σχολές ευρείας κλίμακας, δηλ. που εκπαιδεύουν από απλές πωλήτριες μέχρι στελέχη πολυεθνικών. Παρατηρώ τις γκόμενες και διαπιστώνω τεράστιες διαφορές στο στυλ.
Είναι πολλές που την έχουν δει κάπως. Έχουν κυριλέ σέξυ ντύσιμο, δουλεύουν με mac, συμπεριφέρονται με επαγγελματική ευγένεια, πίνουν energizer αναψυκτικά και συχνάζουν πιο πολύ με καλοντυμένους γιάπηδες.

Τώρα αυτές, άμα τις συγκρίνεις με κάτι άλλες που έρχονται με σκισμένα τζιν στο γόνατο, με σπορτέξ, κάργα στα τατού και τα σκουλαρίκια και με κάτι φθαρμένους χαρτοφύλακες είναι η μέρα με τη νύχτα.

Φυσικά προτιμώ τις πρώτες, γιατί τις θεωρώ πιο ελκυστικές και πιο έξυπνες. Έξυπνες γιατί παρόλο που δεν έχουν αποφοιτήσει ακόμα έχουν μπει στο πετσί του ρόλου και δεν χάνουν ευκαιρίες.

Ελπίζω να μην αφήνεις τις υψηλού επιπέδου γκόμενες να αντιγράφουν στις εξετάσεις με αντάλλαγμα μπούκι.
Γενικά μια καλή λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να βρίσκεις μία wannabe με μέτρια ρούχα αλλά σωματικά προσόντα και να τη μετατρέπεις σε μουνάρα αγοράζοντάς της ρούχα,αξεσουάρ,κομμώσεις,τσάντες κτλ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Είμαι επιτηρητής εξετάσεων σε ένα campus με διάφορες επαγγελματικές σχολές ευρείας κλίμακας, δηλ. που εκπαιδεύουν από απλές πωλήτριες μέχρι στελέχη πολυεθνικών. Παρατηρώ τις γκόμενες και διαπιστώνω τεράστιες διαφορές στο στυλ.
Είναι πολλές που την έχουν δει κάπως. Έχουν κυριλέ σέξυ ντύσιμο, δουλεύουν με mac, συμπεριφέρονται με επαγγελματική ευγένεια, πίνουν energizer αναψυκτικά και συχνάζουν πιο πολύ με καλοντυμένους γιάπηδες.

Τώρα αυτές, άμα τις συγκρίνεις με κάτι άλλες που έρχονται με σκισμένα τζιν στο γόνατο, με σπορτέξ, κάργα στα τατού και τα σκουλαρίκια και με κάτι φθαρμένους χαρτοφύλακες είναι η μέρα με τη νύχτα.

Φυσικά προτιμώ τις πρώτες, γιατί τις θεωρώ πιο ελκυστικές και πιο έξυπνες. Έξυπνες γιατί παρόλο που δεν έχουν αποφοιτήσει ακόμα έχουν μπει στο πετσί του ρόλου και δεν χάνουν ευκαιρίες. Ξέρουν ότι πολλοί recruiters που έρχονται στη σχολή θα τις εντοπίσουν πιο εύκολα.

Εσείς ποιες γκόμενες θεωρείτε υψηλού επιπέδου σε ότι αφορά το στυλ και τη συμπεριφορά;
την γειτονισσα που θα βγαλει το σκυλο βολτα με τη φορμα
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
63
Like
95
Πόντοι
0
Οι γυναίκες, όπως και όλοι οι άνθρωποι γενικότερα, πρέπει να έχουν παιδεία και όχι μόνο μια μόρφωση που να την αποδεικνύουν με πτυχία και σπουδές. Είναι απαραίτητη η μόρφωση και η εξειδίκευση σε όλα τα γνωστικά αντικείμενα, αλλά αν δεν συνδυάζονται με παιδεία δυστυχώς δεν ….

Αν όλα τα παραπάνω συνδυαστούν με μια πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση, ένα προσεγμένο στυλ (υποκειμενικά βέβαια είναι αυτά) τότε η γυναίκα σου απογειώνει το μυαλό

Αυτές είναι οι γυναίκες που μετράνε ….
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
Καταρχάς το πρώτο που κοιτάω σε γυναίκα για να τσεκάρω το επίπεδο της είναι τα άκρα της. Δάχτυλα ποδιών και χεριών. Χοντροδάκτυλα ,στραβά δάκτυλα,μισοβαμμένα νύχια,βρώμικα νύχια, το ένα δάχτυλο πάνω στο άλλο, φτέρνα βρώμικη σκληρή και κίτρινη, μήκος δαχτύλων. Απο όλα αυτά τσεκάρεις ποσο σικάτη και υψηλού επιπέδου είναι μια γκόμενα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.369
Κριτικές
62
Like
41.081
Πόντοι
8.530
Οι γυναίκες, όπως και όλοι οι άνθρωποι γενικότερα, πρέπει να έχουν παιδεία και όχι μόνο μια μόρφωση που να την αποδεικνύουν με πτυχία και σπουδές. Είναι απαραίτητη η μόρφωση και η εξειδίκευση σε όλα τα γνωστικά αντικείμενα, αλλά αν δεν συνδυάζονται με παιδεία δυστυχώς δεν ….

Αν όλα τα παραπάνω συνδυαστούν με μια πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση, ένα προσεγμένο στυλ (υποκειμενικά βέβαια είναι αυτά) τότε η γυναίκα σου απογειώνει το μυαλό

Αυτές είναι οι γυναίκες που μετράνε ….
...και φυσικα ΟΧΙ αυτες που δεν τους αρεσει ο κινηματογραφος και που η μονη τους επαφη με πολιτισμο ειναι να ανεβαινουν σε τραπεζια γυφτολα'ι'καδικων...
 

Join.f

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2019
Μηνύματα
1.622
Κριτικές
49
Like
5.189
Πόντοι
7.636
Τα χοντρά ή στραβά δάχτυλα είναι γενετικό φίλε, όχι θέμα επιπέδου...
Η αλήθεια είναι πως χονδρά δάκτυλα σε πολλούς άνδρες δεν αρέσουν.Αλλα θεωρητικά είναι σπάνιο.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
μπορουσες απλα να πεις οτι ειναι γκολντ ντιγκερς τυπε και καλα κανουν και ξετιναζουν τα πεταλα σε κομπλεξικους νεοπλουτους...

ευτυχως εγω κυκλοφορω σα γιαπης και δε με παιρνουν χαμπαρι, οποτε οι επιτυχιες μου ειναι ξεκαθαρα με την αξια μου και οχι απο το ιματζ ματαιοδοξιας που χτιζει καστρα στην αμμο.

να συμπληρωσω οτι αν οντως ησουν εξωτερικο θα ηξερες οτι σημασια εχει η ικανοτητα και οχι το ιματζ! αλλιως ουτε ο τζονσον δε θα εβγαινε πρωθυπουργος αγγλιας (ουτε ο κουλης φυσικα με τετοια μουτρα)

αν εσυ προσλαμβανεις οτι εχει μακ και φοραει μαρκα χωρις να κρινεις το εργο και το αποτελεσμα του σου εδω δυσαρεστα νεα κ επιχειρηματια... δε μιλαμε για υποδοχη σε μαγαζια ουτε για την ψωροκωσταινα που τα παντα λειτουργουν ΣΕΞΙΣΤΙΚΑ...
Νεοφώτιστος που προσπαθεί να πουλήσει πνεύμα...
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.253
Πόντοι
1.056
Είμαι επιτηρητής εξετάσεων σε ένα campus με διάφορες επαγγελματικές σχολές ευρείας κλίμακας, δηλ. που εκπαιδεύουν από απλές πωλήτριες μέχρι στελέχη πολυεθνικών. Παρατηρώ τις γκόμενες και διαπιστώνω τεράστιες διαφορές στο στυλ.
Είναι πολλές που την έχουν δει κάπως. Έχουν κυριλέ σέξυ ντύσιμο, δουλεύουν με mac, συμπεριφέρονται με επαγγελματική ευγένεια, πίνουν energizer αναψυκτικά και συχνάζουν πιο πολύ με καλοντυμένους γιάπηδες.

ναι, τι, το υψηλό επίπεδο πού είναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: obi1
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
ναι, τι, το υψηλό επίπεδο πού είναι
Το υψηλό επίπεδο είναι ότι είναι έξυπνες και σέξυ. Συμπεριφέρονται ήδη σαν επαγγελματίες πριν καν να έχουν τελειώσει τη σχολή, ενώ οι άλλες, οι ατημέλητες, συμπεριφέρονται ακόμα σαν μαθήτριες. Δεν είναι ολοκληρωμένες γυναίκες.

Αυτό βεβαίως είναι το προσωπικό μου κριτήριο, με βάση τις δικές μου εμπειρίες (που προέρχονται κυρίως από τον επαγγελματικό χώρο).

Στο πρώτο ποστ ρωτάω «Εσείς ποιες γκόμενες θεωρείτε υψηλού επιπέδου σε ότι αφορά το στυλ και τη συμπεριφορά;» Δίνετε λοιπόν τη δική σας άποψη με βάση τις δικές σας εμπειρίες, όχι αναγκαστικά επαγγελματικές.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Το υψηλό επίπεδο είναι ότι είναι έξυπνες και σέξυ. Συμπεριφέρονται ήδη σαν επαγγελματίες πριν καν να έχουν τελειώσει τη σχολή, ενώ οι άλλες, οι ατημέλητες, συμπεριφέρονται ακόμα σαν μαθήτριες. Δεν είναι ολοκληρωμένες γυναίκες.

Αυτό βεβαίως είναι το προσωπικό μου κριτήριο, με βάση τις δικές μου εμπειρίες (που προέρχονται κυρίως από τον επαγγελματικό χώρο).

Στο πρώτο ποστ ρωτάω «Εσείς ποιες γκόμενες θεωρείτε υψηλού επιπέδου σε ότι αφορά το στυλ και τη συμπεριφορά;» Δίνετε λοιπόν τη δική σας άποψη με βάση τις δικές σας εμπειρίες, όχι αναγκαστικά επαγγελματικές.

Είναι θέμα προτεραιοτήτων.Συνήθως η εμφανίσιμη γκόμενα με την τσάντα Louis Vuitton,τα Louboutin και τα Prada,το iphoni τελευταίο μοντέλο είναι high maintainance.Μπορείς να της προσφέρεις διακοπές Σευχέλλες,δώρο γούνα το χειμώνα,χρυσαφικό το καλοκαίρι,να πληρώνεις ενοίκια,λογαριασμούς,βασικά έξοδα,ηλεκτρονικά αντικείμενα,να την πας σε ακριβά ρεστωράν,μωλ κτλ?Μπορείς να την κυκλοφορήσεις με πορσικό?
Αν όχι,είσαι υποάνδρας στα μάτια της και ανεπαρκής,δεν κάνεις.Μπορείς να τη νοικιάσεις ίσως για κάποιο διάστημα,όσο σε παίρνει.

Αν πας σε καυλάκι χαμηλής στάθμης κομμώτρια φάση,λαική γκόμενα κτλ και δε σου αρέσει το στυλ με τα παπούτσια των 3 ευρώ από τη λαική και τα σκισμένα τζιν,μπορείς να την αναβαθμίσεις στυλιστικά πηγαίνοντάς την σε πιο κυριλέ μαγαζιά να ψωνίσει.Είναι ο εύκολος δρόμος.
Αν δε σε ενδιαφέρει καν το επίπεδο της γκόμενας αλλά μόνο οι πίπες και το σεξ,στα αρχίδια σου χώνεσαι και ορμάς στην πωλήτρια,στην κομμώτρια,στη νυχού,στη bass class αφού τη δουλειά την κάνει,μην πω και καλύτερα από τη high class.Είναι βασικά θέμα προτεραιοτήτων και τι γουστάρεις να γαμάς.Σούπερ μούνα εμφανίσιμη αλλά high maintenance,να την κυκλοφορείς και να πέφτουν σαγόνια αλλά μη μου άπτου ή next door,απλή,λαική που ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις αλλά με δυνατό μπούκι και δυναμίτη σεξουαλικά?Κάπως έτσι πάει χοντρικά.
Εγώ επιλέγω high class συνειδητά αλλά πού και πού ρίχνω κανάν πούτσο και σε λαικές,δεν είναι άσχημα.

Και για τους άντρες το αντίστοιχο παίζει.Είναι καλύτερος ο κοστουμάτος με τα λεφτά από τον απλό λαικό,σφίχτη τατουατζή που παίζει να γαμάει καλύτερα?Και από την άποψη των γυναικών παρόμοια είναι τα διλήμματα.
Μερικές μπουκώνουν τον έναν,μερικές τον άλλον,μερικές και τους δυο εναλλάξ.Ετσι είναι.Το να γαμάς high class,δε σημαίνει οτι δε σουβλίζεις και λαικές,δεν είναι οτι το ένα αποκλείει το άλλο.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
Επειδή δόθηκε αφορμή, θα ήθελα να μιλήσω για την περιβόητη αξιοκρατία στο εξωτερικό, που κάποιοι την πιπιλάνε σαν καραμέλα, χωρίς να ξέρουν πώς δουλεύει και φαντάζονται τις τέλειες κι αμερόληπτες διαδικασίες.

Θα σας πω για την Γαλλία που ξέρω καλύτερα με ένα παράδειγμα από τη σχολή που είμαι τώρα.
Όλα τα θέματα εξετάσεων των τελευταίων ημερών στο τμήμα μου ήταν γύρω από τις μάρκες Darty και Fnac (που έχουν συγχωνευθεί τώρα τελευταία), διότι .... είναι σπόνσορες της σχολής.

Στελέχη της μάρκας μπορούν να μπαίνουν (όταν γίνονται κανονικά μαθήματα, όχι τώρα που είναι εξετάσεις), να κάνουν διαλέξεις, να συζητάνε με τους σπουδαστές και γενικώς να σταμπάρουν τα άτομα που τους ενδιαφέρουν. Πολλοί σπουδαστές έχουν ήδη κλείσει συμφωνίες με σπόνσορες της σχολής.

Μπορεί επίσης ένας σπόνσορας να ζητήσει από το διευθυντή να του στείλει για συνέντευξη όποιους νομίζει καλύτερους. Και φυσικά αυτός θα στείλει όποιους πιστεύει ότι θα τον βγάλουν ασπροπρόσωπο.

Τώρα όποιος νομίζει ότι πάντα γίνονται διαγωνισμοί, κι ότι αξιολογούνται μόνο τα προσόντα του βιογραφικού κι όχι το image ή ακόμα και τυχόν διασυνδέσεις είναι αφελής.

Η θέση θα καλυφθεί από ένα ικανό άτομο, αυτό είναι σίγουρο. Η διαδικασία όμως με την οποία θα φτάσει αυτό το άτομο σε αυτή τη θέση και πόσοι άλλοι ικανότεροι μπορεί να μείνουν στην απέξω είναι συζητήσιμο.

Η διαφορά με την Ελλάδα είναι ότι στην Ελλάδα μπορεί να μετρήσει η γνωριμία και το image χωρίς τα προσόντα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Επειδή δόθηκε αφορμή, θα ήθελα να μιλήσω για την περιβόητη αξιοκρατία στο εξωτερικό, που κάποιοι την πιπιλάνε σαν καραμέλα, χωρίς να ξέρουν πώς δουλεύει και φαντάζονται τις τέλειες κι αμερόληπτες διαδικασίες.

Θα σας πω για την Γαλλία που ξέρω καλύτερα με ένα παράδειγμα από τη σχολή που είμαι τώρα.
Όλα τα θέματα εξετάσεων των τελευταίων ημερών στο τμήμα μου ήταν γύρω από τις μάρκες Darty και Fnac (που έχουν συγχωνευθεί τώρα τελευταία), διότι .... είναι σπόνσορες της σχολής.

Στελέχη της μάρκας μπορούν να μπαίνουν (όταν γίνονται κανονικά μαθήματα, όχι τώρα που είναι εξετάσεις), να κάνουν διαλέξεις, να συζητάνε με τους σπουδαστές και γενικώς να σταμπάρουν τα άτομα που τους ενδιαφέρουν. Πολλοί σπουδαστές έχουν ήδη κλείσει συμφωνίες με σπόνσορες της σχολής.

Μπορεί επίσης ένας σπόνσορας να ζητήσει από το διευθυντή να του στείλει για συνέντευξη όποιους νομίζει καλύτερους. Και φυσικά αυτός θα στείλει όποιους πιστεύει ότι θα τον βγάλουν ασπροπρόσωπο.

Τώρα όποιος νομίζει ότι πάντα γίνονται διαγωνισμοί, κι ότι αξιολογούνται μόνο τα προσόντα του βιογραφικού κι όχι το image ή ακόμα και τυχόν διασυνδέσεις είναι αφελής.

Η θέση θα καλυφθεί από ένα ικανό άτομο, αυτό είναι σίγουρο. Η διαδικασία όμως με την οποία θα φτάσει αυτό το άτομο σε αυτή τη θέση και πόσοι άλλοι ικανότεροι μπορεί να μείνουν στην απέξω είναι συζητήσιμο.

Η διαφορά με την Ελλάδα είναι ότι στην Ελλάδα μπορεί να μετρήσει η γνωριμία και το image χωρίς τα προσόντα.

Δύση βασικά το πρόβλημα είναι οτι υπάρχει πολλή δουλειά που πρέπει να βγει.Πρόκειται για ανεπτυγμένα έθνη.
Αν ο άλλος προσλάβει βυσματίες χωρίς άτομα να του βγάζουν τη δουλειά και μηχανάκια θα φαλιρίσει αναπόφευκτα.
Επειδή απαγορεύεται η εργασία σκλάβων όπως επί ρωμαικής αυτοκρατορίας,πρέπει να δώσει στα μηχανάκια κάποια δικαιώματα.Εκεί ξεκινάει το παραμύθι.
Φυσικά και πολλοί Δυτική Ευρώπη θα γούσταραν επαναφορά ενός συστήματος δουλείας ή δουλοπαροικίας εννοείται.Λέμε πώς έχουν τώρα τα πράγματα.Πιέζει και το Αμέρικα και ο διεθνής καπιταλισμός σε αυτή την κατεύθυνση δηλαδή να πρέπει να προσλαμβάνουν μηχανάκια γιατί τους τρώει ο ανταγωνισμός.

Ελλάδα δεν υπάρχουν τα δικαιώματα των μερών,υπάρχει η παλαιά μεγαλειώδης ρωμαική παράδοση η εργασία των σκλάβων.Συνεπώς για να βιώσεις το παλαιό ρωμαικό,βυζαντινό,ελληνικό μεγαλείο πρέπει να υποδουλωθείς.Χωρίς αυτό ο κεφαλαιούχος δεν κουνάει το μικρό του δαχτυλάκι.Στα παπάρια του.Οικιών ημών εμπιπραμένων που λένε.
Προτιμά ο κεφαλαιούχος(και ο λαός) να γίνουν όλα προσάναμμα του πυρός,να τα πάρει ο διάολος και να θαυμάζει τη φωτιά και τα ερείπια,παρά να αλλάξει η ένδοξη παράδοση.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
Ελπίζω να μην αφήνεις τις υψηλού επιπέδου γκόμενες να αντιγράφουν στις εξετάσεις με αντάλλαγμα μπούκι.
Γενικά μια καλή λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να βρίσκεις μία wannabe με μέτρια ρούχα αλλά σωματικά προσόντα και να τη μετατρέπεις σε μουνάρα αγοράζοντάς της ρούχα,αξεσουάρ,κομμώσεις,τσάντες κτλ.
Οι υψηλού επιπέδου, είμαι πεπεισμένος, ότι δουλεύουν με ατζέντα (επαγγελματικής εξέλιξης) και δεν κάνουν μαλακίες. Είχαν υποδειγματική συμπεριφορά. Όσοι/ες προσπάθησαν να αντιγράψουν ήταν bass class άτομα, με νοοτροπία μαθητή.

Όταν μπήκα τούς εξήγησα το πρωτόκολλο διεξαγωγής των εξετάσεων (τι επιτρέπεται, τι απαγορεύεται, τι ποινές προβλέπονται σε μη συμμόρφωση κλπ). Όταν τώρα κάποιοι αδυνατούν να καταλάβουν τόσο απλά πράγματα και προσπαθούνε να αντιγράψουν δεν είναι να απορείς ότι θα ντύνονται και χάλια διότι δεν βλέπουν την μεγάλη εικόνα, ότι δηλ. είναι wannabe επαγγελματίες και πρέπει να ετοιμάζονται για το μελλοντικό τους ρόλο με σοβαρότητα.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.128
Like
3.329
Πόντοι
1.706
Είναι θέμα προτεραιοτήτων.Συνήθως η εμφανίσιμη γκόμενα με την τσάντα Louis Vuitton,τα Louboutin και τα Prada,το iphoni τελευταίο μοντέλο είναι high maintainance.Μπορείς να της προσφέρεις διακοπές Σευχέλλες,δώρο γούνα το χειμώνα,χρυσαφικό το καλοκαίρι,να πληρώνεις ενοίκια,λογαριασμούς,βασικά έξοδα,ηλεκτρονικά αντικείμενα,να την πας σε ακριβά ρεστωράν,μωλ κτλ?Μπορείς να την κυκλοφορήσεις με πορσικό?
Αν όχι,είσαι υποάνδρας στα μάτια της και ανεπαρκής,δεν κάνεις.Μπορείς να τη νοικιάσεις ίσως για κάποιο διάστημα,όσο σε παίρνει.
Προσοχή εδώ γιατί κάπου με τις παροχές γίνεται μπέρδεμα. Άλλο τα νορμάλ δώρα κι άλλο πληρωμές ενοικίων, λογαριασμών, βασικών εξόδων, γιατί στη δεύτερη περίπτωση πάμε καθαρά στο σπόνσοριγκ και δεν νομίζω ότι εκεί θα βρεις γκόμενες υψηλού επιπέδου, αλλά γκόμενες περιορισμένης ευθύνης.

Τουλάχιστον εγώ, ως γκόμενες υψηλού επιπέδου, εννοώ γκόμενες με ποιότητα ήτοι έξυπνες, σέξυ, μορφωμένες, δραστήριες, θετικές, με καλό γούστο και ει δυνατόν επιτυχημένες.

Αλλά βέβαια ο καθένας έχει τον δικό του ορισμό.
 

Pussybuster98

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
390
Like
450
Πόντοι
21
εγω θεωρω υψηλου επιπεδου οσες μου ριχνουν ακυρα
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.460
Like
11.007
Πόντοι
3.556
Είναι θέμα προτεραιοτήτων.Συνήθως η εμφανίσιμη γκόμενα με την τσάντα Louis Vuitton,τα Louboutin και τα Prada,το iphoni τελευταίο μοντέλο είναι high maintainance.Μπορείς να της προσφέρεις διακοπές Σευχέλλες,δώρο γούνα το χειμώνα,χρυσαφικό το καλοκαίρι,να πληρώνεις ενοίκια,λογαριασμούς,βασικά έξοδα,ηλεκτρονικά αντικείμενα,να την πας σε ακριβά ρεστωράν,μωλ κτλ?Μπορείς να την κυκλοφορήσεις με πορσικό?
Αν όχι,είσαι υποάνδρας στα μάτια της και ανεπαρκής,δεν κάνεις.Μπορείς να τη νοικιάσεις ίσως για κάποιο διάστημα,όσο σε παίρνει.

Αν πας σε καυλάκι χαμηλής στάθμης κομμώτρια φάση,λαική γκόμενα κτλ και δε σου αρέσει το στυλ με τα παπούτσια των 3 ευρώ από τη λαική και τα σκισμένα τζιν,μπορείς να την αναβαθμίσεις στυλιστικά πηγαίνοντάς την σε πιο κυριλέ μαγαζιά να ψωνίσει.Είναι ο εύκολος δρόμος.
Αν δε σε ενδιαφέρει καν το επίπεδο της γκόμενας αλλά μόνο οι πίπες και το σεξ,στα αρχίδια σου χώνεσαι και ορμάς στην πωλήτρια,στην κομμώτρια,στη νυχού,στη bass class αφού τη δουλειά την κάνει,μην πω και καλύτερα από τη high class.Είναι βασικά θέμα προτεραιοτήτων και τι γουστάρεις να γαμάς.Σούπερ μούνα εμφανίσιμη αλλά high maintenance,να την κυκλοφορείς και να πέφτουν σαγόνια αλλά μη μου άπτου ή next door,απλή,λαική που ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις αλλά με δυνατό μπούκι και δυναμίτη σεξουαλικά?Κάπως έτσι πάει χοντρικά.
Εγώ επιλέγω high class συνειδητά αλλά πού και πού ρίχνω κανάν πούτσο και σε λαικές,δεν είναι άσχημα.

Και για τους άντρες το αντίστοιχο παίζει.Είναι καλύτερος ο κοστουμάτος με τα λεφτά από τον απλό λαικό,σφίχτη τατουατζή που παίζει να γαμάει καλύτερα?Και από την άποψη των γυναικών παρόμοια είναι τα διλήμματα.
Μερικές μπουκώνουν τον έναν,μερικές τον άλλον,μερικές και τους δυο εναλλάξ.Ετσι είναι.Το να γαμάς high class,δε σημαίνει οτι δε σουβλίζεις και λαικές,δεν είναι οτι το ένα αποκλείει το άλλο.

Οι γκόμενες στις οποίες αναφέρεται ο kalogero δεν χρειάζεται να ξοδέψουν πολλά λεφτά για να προβάλουν το προφιλ τους.
Έχει φορέματα με 40 ευρώ που αν το φορέσει η άλλη θα φυσάει.
Αλλά κάποιες το θεωρούν "τραβηγμένο" ντύσιμο για το στυλ τους και ντύνονται με τζιν και μπλουζακι σα μαθητριες.

Το ίδιο και για τους άντρες. Έχει κοστούμια ακόμα και με 80 ευρώ που κάνει τον άντρα να φαίνεται άλλος άνθρωπος. Βλέπεις πολλούς να φοράνε κοστούμια πλέον;
Αντίθετα μπορεί να φοράνε σπορτέξ που κάνουν πάνω από 100 ευρώ.

Είναι καθαρά επιλογές στυλ, καμία σχέση δεν έχουν τα λεφτά σε αυτό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom