Νέα

Ζητώ εργασία στη Γενεύη - Ελβετία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trelomounakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

trelomounakias

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2009
Μηνύματα
205
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος που το ποσταρω , αν δεν ειναι παρακαλω μεταφερτε το ...
Ζητω εργασια σαν προγραμματιστης στην Ελβετια και συγκεκριμενα στη Γενευη
ΚΑθε πληροφορια ευπροσδεκτη .
Εμπειρια 20 ετων
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος που το ποσταρω , αν δεν ειναι παρακαλω μεταφερτε το ...
Ζητω εργασια σαν προγραμματιστης στην Ελβετια και συγκεκριμενα στη Γενευη
ΚΑθε πληροφορια ευπροσδεκτη .
Εμπειρια 20 ετων
Φιλε καλη επιτυχια! Εγω το ψαχνω χρονια και τρωω πορτα παντως γιατι μας βλεπουν σαν τριτοκοσμικους
 
OP
OP
T

trelomounakias

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2009
Μηνύματα
205
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
Φιλε καλη επιτυχια! Εγω το ψαχνω χρονια και τρωω πορτα παντως γιατι μας βλεπουν σαν τριτοκοσμικους
να σαι καλα ..
βρηκα ενα γραφειο , εκανα εγγραφη εκανα και ποστ για 2 δουλειες που μου ταιριαζαν αλλα τζιφος μεχρι τωρα ..
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ο Φίλος μου ο Κωστας που είναι και εδώ μέσα με username KOSTAS_23 είναι Ελβετία στη Βασιλεία εδώ και λίγους μήνες και δουλευει σe πολυεθνική.¨οτι θέλεις στείλε του και ρώτα.Πάντως ένα μεγάλο αγκάθι από ότι μου χει πει είναι ότι στην Ελβετία πρέπει να ξέρεις Γερμανικά αφού τα Αγγλικά δεν έχουν πέραση εκεί..

Και είναι και το πρόβλημα της απόστασης.Σίγουρα πιο ευκολά είναι για όσους είναι εκεί αφού κάποα στιγμή θα θέλουν να σε συναντήσουν.Πως θα γίνει;Κάνουν βέβαια και συνεντεύξεις από το τηλέφωνο αλλά πάλι αν περάσεις όλα τα στάδια επιτυχώς θα πρέπει να συναντηθείς με το Διευθυντή.Είσαι πρόθυμος να ταξιδέψεις με το ρίσκο να μη σε πάρουν;
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Ο Φίλος μου ο Κωστας που είναι και εδώ μέσα με username KOSTAS_23 είναι Ελβετία στη Βασιλεία εδώ και λίγους μήνες και δουλευει σe πολυεθνική.¨οτι θέλεις στείλε του και ρώτα.Πάντως ένα μεγάλο αγκάθι από ότι μου χει πει είναι ότι στην Ελβετία πρέπει να ξέρεις Γερμανικά αφού τα Αγγλικά δεν έχουν πέραση εκεί..

Και είναι και το πρόβλημα της απόστασης.Σίγουρα πιο ευκολά είναι για όσους είναι εκεί αφού κάποα στιγμή θα θέλουν να σε συναντήσουν.Πως θα γίνει;Κάνουν βέβαια και συνεντεύξεις από το τηλέφωνο αλλά πάλι αν περάσεις όλα τα στάδια επιτυχώς θα πρέπει να συναντηθείς με το Διευθυντή.Είσαι πρόθυμος να ταξιδέψεις με το ρίσκο να μη σε πάρουν;
Στην Γενευη που γραφει ο φιλος μιλανε κυριως γαλλικα παντως.
 
OP
OP
T

trelomounakias

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2009
Μηνύματα
205
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
Μιλαω πολυ καλα γαλλικα γι αυτο το σκεφτομαι ...
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
πως βρισκω καποιον με το username εδω μεσα για να του στειλω μηνυμα ?
Πηγαινε στο φορουμ εκει στο παραθυρο το σερτς γραφεις το ονομα που ζητας μετα βρισκεις ενα απο τελευται μυνηματα του ανοιγεις το προφιλ και στελνεις μυνημα.
 

Thanasis B

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2010
Μηνύματα
70
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
εχε υποψη σου οτι εκτος το γεγονος οτι ειναι ομορφη πολη ειναι πανακριβα να μενεις εκει...
σε προσφατη επισκεψη επεσα πανω σε ελληνα οδηγο Τρολλευ (οχι τρακαρισμα) και μου ειπε οτι
με μισθο 2400 ευρω περιπου ηταν δυσκολα...την πατανε πολλοι γερμανοι βλεπουν τουσ μισθους και κανουν συμβολαια και μετα κλαινε....αναγκαζονται να μπενοβγανουν καθε μερα ελβετια
αλλα αν ενδιαφερεσε μονο για γενευη τοτε ειναι καλα να μενεισ γαλλια και μπαινεις καθε μερα ειναι τιποτα η αποσταση κανα 15-20 λεπτα στο κεντρο...
καλη τυχη
 
OP
OP
T

trelomounakias

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2009
Μηνύματα
205
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
Πηγαινε στο φορουμ εκει στο παραθυρο το σερτς γραφεις το ονομα που ζητας μετα βρισκεις ενα απο τελευται μυνηματα του ανοιγεις το προφιλ και στελνεις μυνημα.
Σ ευχαριστω πολυ !
του στειλα μηνυμα
 
OP
OP
T

trelomounakias

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2009
Μηνύματα
205
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
εχε υποψη σου οτι εκτος το γεγονος οτι ειναι ομορφη πολη ειναι πανακριβα να μενεις εκει...
σε προσφατη επισκεψη επεσα πανω σε ελληνα οδηγο Τρολλευ (οχι τρακαρισμα) και μου ειπε οτι
με μισθο 2400 ευρω περιπου ηταν δυσκολα...την πατανε πολλοι γερμανοι βλεπουν τουσ μισθους και κανουν συμβολαια και μετα κλαινε....αναγκαζονται να μπενοβγανουν καθε μερα ελβετια
αλλα αν ενδιαφερεσε μονο για γενευη τοτε ειναι καλα να μενεισ γαλλια και μπαινεις καθε μερα ειναι τιποτα η αποσταση κανα 15-20 λεπτα στο κεντρο...
καλη τυχη
Δηλαδη με 2700 μια δουλεια που μου ειπανε , ειναι λιγα ?
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Δηλαδη με 2700 μια δουλεια που μου ειπανε , ειναι λιγα ?

E;;;;Γενεύη φίλε από ότι μου πε ο φίλος εκεί στη γενευή θες 15000 ευρώ!!!!Τα νοίκια είναι κάπου 10000 για στουντιο και τα μεταφορικά είναι όσο στο Λονδίνο και να μην πω για εξόδους που σκας 50ευρα στα club για είσοδο.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Φίλος μου ο Κωστας που είναι και εδώ μέσα με username KOSTAS_23 είναι Ελβετία στη Βασιλεία εδώ και λίγους μήνες και δουλευει σe πολυεθνική.¨οτι θέλεις στείλε του και ρώτα.Πάντως ένα μεγάλο αγκάθι από ότι μου χει πει είναι ότι στην Ελβετία πρέπει να ξέρεις Γερμανικά αφού τα Αγγλικά δεν έχουν πέραση εκεί..

Και είναι και το πρόβλημα της απόστασης.Σίγουρα πιο ευκολά είναι για όσους είναι εκεί αφού κάποα στιγμή θα θέλουν να σε συναντήσουν.Πως θα γίνει;Κάνουν βέβαια και συνεντεύξεις από το τηλέφωνο αλλά πάλι αν περάσεις όλα τα στάδια επιτυχώς θα πρέπει να συναντηθείς με το Διευθυντή.Είσαι πρόθυμος να ταξιδέψεις με το ρίσκο να μη σε πάρουν;
οι πολυεθνικές σου πληρώνουν τα εισιτήρια και το ξενοδοχείο....
τουλάχιστον οι σοβαρές.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.470
Κριτικές
90
Like
32.715
Πόντοι
24.700
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος που το ποσταρω , αν δεν ειναι παρακαλω μεταφερτε το ...
Ζητω εργασια σαν προγραμματιστης στην Ελβετια και συγκεκριμενα στη Γενευη
ΚΑθε πληροφορια ευπροσδεκτη .
Εμπειρια 20 ετων

Αν μου επιτρέπετε μία αδιάκριτη ερώτηση.

Έχετε εργασθεί στο εξωτερικό κατά το παρελθόν;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αν μου επιτρέπετε μία αδιάκριτη ερώτηση.

Έχετε εργασθεί στο εξωτερικό κατά το παρελθόν;

ναι πριν γεννηθεί.....
20 ημερών είχε παει η μάνα του ταξίδι στην Ελβετία...
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
οι πολυεθνικές σου πληρώνουν τα εισιτήρια και το ξενοδοχείο....
τουλάχιστον οι σοβαρές.

λες;;Αλλά πες ρε συ ότι ενδιαφέρονται για 40 internationals δηλαδή θα πληρώσουν αεροπορικό και για τους 40;Μπράβο!!Π΄ντως πολύπλοκα είναι για έξω.Λογιστικές εταιρίες Αγγλία που με ενδιέφεραν όπως Ernst&Young,Grant Thornton,JP Morgan με έκπληξη είδα στην online φορμα τους ότι είχαν και το TEI Πειραιά που τέλειωσα και ζητούσαν βαθμό.Μετά μου παν να δώσω online test και κόπηκα μιας και έπρεπε να κάνω 20 ερωτήσεις μαθηματικών προβλημάτων σε 20 λεπτά!!Είχε και άλλο σκέλος με κείμενα και ερωτήσεις.Δεν το πέρασα δυστυχώς και θέλει πολύ εξάσκηση.

Αν ισχύουν πάντως όσα λες με ενθαρρύνεις.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
λες;;Αλλά πες ρε συ ότι ενδιαφέρονται για 40 internationals δηλαδή θα πληρώσουν αεροπορικό και για τους 40;Μπράβο!!Π΄ντως πολύπλοκα είναι για έξω.Λογιστικές εταιρίες Αγγλία που με ενδιέφεραν όπως Ernst&Young,Grant Thornton,JP Morgan με έκπληξη είδα στην online φορμα τους ότι είχαν και το TEI Πειραιά που τέλειωσα και ζητούσαν βαθμό.Μετά μου παν να δώσω online test και κόπηκα μιας και έπρεπε να κάνω 20 ερωτήσεις μαθηματικών προβλημάτων σε 20 λεπτά!!Είχε και άλλο σκέλος με κείμενα και ερωτήσεις.Δεν το πέρασα δυστυχώς και θέλει πολύ εξάσκηση.

Αν ισχύουν πάντως όσα λες με ενθαρρύνεις.

μετά την τηλεφωνική συνέντευξη μένουν 2-3...
τόσους πρέπει να ξεσκαρτάρει ο HR manager και ο Job manager
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
μετά την τηλεφωνική συνέντευξη μένουν 2-3...
τόσους πρέπει να ξεσκαρτάρει ο HR manager και ο Job manager

Να σαι καλά κύριε για τις πληροφορίες.Δουλέυω σε πολυεθνική βοηθός Λογιστή και δίνω εξετάσεις για το ACCA.Παρόλο που σκατά λεφτά είναι πολυεθνική άρα λέω αμα πάρω το ACCA θα μπορώ να χω καλές πιθανότητες για Αγγλία και με 2 χρονάκια προυπηρεσία.
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
177
Πόντοι
16
E;;;;Γενεύη φίλε από ότι μου πε ο φίλος εκεί στη γενευή θες 15000 ευρώ!!!!Τα νοίκια είναι κάπου 10000 για στουντιο και τα μεταφορικά είναι όσο στο Λονδίνο και να μην πω για εξόδους που σκας 50ευρα στα club για είσοδο.

λιγο υπερβολικο σε βρισκω
αυτες οι τιμες τοθλαχιστον για τα ενοικια δεν ισχυουν (εκτος αν αναφερεσαι σε ετησιο ενοικιο)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom