Νέα

Zidoo TV Box Z9X 4K UHD

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα STEVEN(2)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

STEVEN(2)

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2021
Μηνύματα
45
Like
53
Πόντοι
0
Η ερωτηση μου ειναι,αν με το Zidoo μπορω να το συνδέσω με εξωτερικο σκληρο δίσκο,όπου έχω απουθηκεύσει της 4Κ ταινίες ανάλυση,και να της προβάλλω σε SONY Smart TV
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
530
Like
738
Πόντοι
86
Προφανώς και μπορείς.. Δεν έχει κιόλας δυνατότητα σύνδεσης USB3 ΚΑΙ SATA ? :think:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.692
Κριτικές
164
Like
81.705
Πόντοι
46.223
Η ερωτηση μου ειναι,αν με το Zidoo μπορω να το συνδέσω με εξωτερικο σκληρο δίσκο,όπου έχω απουθηκεύσει της 4Κ ταινίες ανάλυση,και να της προβάλλω σε SONY Smart TV

Περίεργο όνομα έχει η δεσποινίς ...

:think:

Τηλέφωνο έχει να μου το δώσεις ?

Φωτογραφίες ???

:tooth: :tooth:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.697
Κριτικές
15
Like
11.313
Πόντοι
3.846
Η ερωτηση μου ειναι,αν με το Zidoo μπορω να το συνδέσω με εξωτερικο σκληρο δίσκο,όπου έχω απουθηκεύσει της 4Κ ταινίες ανάλυση,και να της προβάλλω σε SONY Smart TV
Έτος 2024 και ακόμα παίζετε κατεβασμένες ταινίες όταν όλα υπάρχουν online ;
Η άλλη ερώτηση είναι αν όντως αυτή η κινεζια μπορεί να παίξει 4κ περιεχόμενο και τσάμπα τις περιμένεις να παίξουν σε αυτή τη ποιότητα.
 
OP
OP
S

STEVEN(2)

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2021
Μηνύματα
45
Like
53
Πόντοι
0
Έτος 2024 και ακόμα παίζετε κατεβασμένες ταινίες όταν όλα υπάρχουν online ;
Η άλλη ερώτηση είναι αν όντως αυτή η κινεζια μπορεί να παίξει 4κ περιεχόμενο και τσάμπα τις περιμένεις να παίξουν σε αυτή τη ποιότητα.
Αυτα που υπάρχουν online είναι όλα σε ποιότητα 720p και 1080p,και πολλές φορές κολλάει αν δέν έχεις μία αξιόλογότατη ταχύτητα.4Κ Ποιότητα δέν θα βρείς online.Αυτήν η κινεζιά που λές εσύ έίναι ένα απο τα κορυφαία Tv Box μαζί με το Dune στήν αγορά
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.697
Κριτικές
15
Like
11.313
Πόντοι
3.846
Αυτα που υπάρχουν online είναι όλα σε ποιότητα 720p και 1080p,και πολλές φορές κολλάει αν δέν έχεις μία αξιόλογότατη ταχύτητα.4Κ Ποιότητα δέν θα βρείς online.Αυτήν η κινεζιά που λές εσύ έίναι ένα απο τα κορυφαία Tv Box μαζί με το Dune στήν αγορά
Λες σαχλαμάρες και δείχνεις ότι είσαι άσχετος.
Έχεις ακούσει το Kodi ή το Stremio ;
Υπάρχουν πηγές εκεί δωρεάν με 4κ κανονικά που πατάνε σε torrents.
Βλέπω καθημερινά εδώ και χρόνια και σπάνια να κολλήσει κάτι. Και δεν θες πάνω από 50mbps γραμμή.

Και πόσο κάνει η κινεζια που θες να πάρεις;
Οι έμπειροι χρήστες παίρνουν άλλα μηχανάκια για streaming. Είναι τουλάχιστον certified αυτό που λες για Netflix και Disney+; Ή θα τα βλέπεις σε 480p;
 

trelokotsidou

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2006
Μηνύματα
704
Κριτικές
1
Like
366
Πόντοι
26
Λες σαχλαμάρες και δείχνεις ότι είσαι άσχετος.
Έχεις ακούσει το Kodi ή το Stremio ;
Υπάρχουν πηγές εκεί δωρεάν με 4κ κανονικά που πατάνε σε torrents.
Βλέπω καθημερινά εδώ και χρόνια και σπάνια να κολλήσει κάτι. Και δεν θες πάνω από 50mbps γραμμή.

Και πόσο κάνει η κινεζια που θες να πάρεις;
Οι έμπειροι χρήστες παίρνουν άλλα μηχανάκια για streaming. Είναι τουλάχιστον certified αυτό που λες για Netflix και Disney+; Ή θα τα βλέπεις σε 480p;
Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς έλεγαν οι παλιοί και δεν είχαν άδικο...
Κάτοχος zidoo κι εγώ εδώ και χρόνια , βλέπω 4Κ ταινίες με υψηλό bitrate που δεν μπορεί να φτάσει καμία streaming υπηρεσία.Ενδεκτικά , remux ταινίες 4Κ με overall bitrate 60 και 70mbps όπως ο Άρχοντας των δαχτυλιδιών , ταινίες των 100GB ούτε κατά διάνεια μπορείς να στριμάρεις σε υπηρεσίες τύπου Disney+ , netflix κλπ.Το οτι σε αυτές τις streaming υπηρεσίες δεν θες παραπάνω από 50mbps γραμμή ισχύει γιατί πολύ απλά σου δίνουν πολύ πιο κάτω ποιότητα από αυτή που υποτίθεται πληρώνεις και θα έπρεπε να έχεις.Υπάρχουν προγραμματάκια να κατεβάσεις να δεις την πραγματική ταχύτητα την ώρα που κάνεις streaming σε αυτές τις υπηρεσίες και θα δεις και μόνος σου πόσο χαμηλό bitrate σου δίνουν.Για kodi και stremio γελάω απλά.1080 και ευχαριστημένος να είσαι αν θα πάρεις.Το οτι σου λέει οτι κάνεις streaming από 4Κ αρχείο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι παίρνεις και αυτή την ποιότητα.
Τα zidoo από την άλλη έχω δοκιμάσει demo αρχεία μέχρι και 150mbps bitrate χωρίς το παραμικρό σπάσιμο.
Θυμάμαι όταν άρχισαν τα πρώτα lockdown που ήταν πίτα όλες οι streaming υπηρεσίες και με το ζόρι έβλεπες σε 720p όταν έγώ την ίδια στιγμή έβλεπα 4Κ τανίες σε προτζέκτορα με το zidoo.
Οπότε τις πίπες να πας να τις πεις σε κανένα που είναι άσχετος σαν εσένα και δεν ξέρει τι του γίνεται.
 

Vagos07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
323
Like
50
Πόντοι
1
Κάτοχος εδώ και 1 περίπου μήνα του καινούργιου Zidoo Z9X Pro.Για την ώρα έχει θέμα στα περισσότερα menu σε bluray και UHD. Ελπίζω να διορθωθεί με επόμενο update.
 
OP
OP
S

STEVEN(2)

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2021
Μηνύματα
45
Like
53
Πόντοι
0
Κάτοχος εδώ και 1 περίπου μήνα του καινούργιου Zidoo Z9X Pro.Για την ώρα έχει θέμα στα περισσότερα menu σε bluray και UHD. Ελπίζω να διορθωθεί με επόμενο update.
Οταν λές ότι έχει θεμα στα περισσότερα menu se Bluray kai UHD,θέλεις να μου εξηγήσεις τί ακριβώς έίναι αυτό το πρόβλημα,γιατι δέν γνωρίζω.Ευχαριστώ !!
 

Vagos07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
323
Like
50
Πόντοι
1
Οταν λές ότι έχει θεμα στα περισσότερα menu se Bluray kai UHD,θέλεις να μου εξηγήσεις τί ακριβώς έίναι αυτό το πρόβλημα,γιατι δέν γνωρίζω.Ευχαριστώ !!
Δεν τα παίζει σωστά τα menu. πχ τελειώνει η ταινία και αντί να γυρίσει στο μενού μένει στο μαύρο και πρέπει να πατήσω για να αλλάξει. Αυτό το κανει στο 90% των τίτλων που έχω δοκιμάσει. Σε αρκετά bluray (4/10) δεν διαβάζει καν τα μενού. Πριν είχα το Zidoo Z9S. Ήταν καλύτερο σε αυτό το κομμάτι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom