Νέα

Υπουργός ο ΑΔΩΝΙΣ - Impossible is Nothing Nr001

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whowho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 210K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.519
Κριτικές
90
Like
32.786
Πόντοι
24.700
Αυτό, δεν είπε κάτι καινούριο. Και μάλιστα ο Αδωνις το παραδέχθηκε αλλά δε χρειαζόταν να πει και τη μαλάκια ότι "ελλείψεις υπάρχουν παντού".
Σαφώς για το ζήτημα των "θρησκευτικών" είχε δίκιο.


Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα!

Αν είναι τόσο θρήσκος γιατί ψήφισε το νομοσχέδιο;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Αν μου απαντήσεις ότι εσένα σου φάνηκε κοινωνικός πολιτισμός αυτό που είδες, στάνταρ θα τρολαρεις.
Όχι.

κάφροι είμαστε εγώ και εσύ που από την ασφάλεια της δικής μας δουλειάς γράφουμε ότι μας αρέσει και κρίνουμε ελεύθερα στο ίντερνετ χωρίς να ξέρουμε πραγματικά τίποτα για το συμβάν ή για την πραγματική κατάσταση του εκαβ.


Οι εργαζόμενοι του κλάδου που τα ζουν, τα τρώνε στη μάπα και αντί να πάνε για καφέ πάνε και φωνάζουν και αυτή που εκτέθηκε σε όλη την Ελλάδα στο βίντεο και ανέβηκε να μιλήσει στον υπουργό με κίνδυνο να την βάλει στο μάτι δεν είναι καθόλου κάφρος.

Μόνο αν έχεις απτές αποδείξεις ότι η κατάσταση του εκαβ δεν είναι όπως την περιγράφουν μπορείς να την πεις κάφρο. Αν θες μπορώ να σου πω εγώ τι έχω δει με τα μάτια μου σε δημόσια νοσοκομεία να σου πέσουν τα μαλλιά από την χρεοκοπία τους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.382
Like
21.299
Πόντοι
5.506
Όχι.

κάφροι είμαστε εγώ και εσύ που από την ασφάλεια της δικής μας δουλειάς γράφουμε ότι μας αρέσει και κρίνουμε ελεύθερα στο ίντερνετ χωρίς να ξέρουμε πραγματικά τίποτα για το συμβάν ή για την πραγματική κατάσταση του εκαβ.


Οι εργαζόμενοι του κλάδου που τα ζουν, τα τρώνε στη μάπα και αντί να πάνε για καφέ πάνε και φωνάζουν και αυτή που εκτέθηκε σε όλη την Ελλάδα στο βίντεο και ανέβηκε να μιλήσει στον υπουργό με κίνδυνο να την βάλει στο μάτι δεν είναι καθόλου κάφρος.

Μόνο αν έχεις απτές αποδείξεις ότι η κατάσταση του εκαβ δεν είναι όπως την περιγράφουν μπορείς να την πεις κάφρο. Αν θες μπορώ να σου πω εγώ τι έχω δει με τα μάτια μου σε δημόσια νοσοκομεία να σου πέσουν τα μαλλιά από την χρεοκοπία τους.
Όπως ξέρουμε από πρώτο χέρι τα προβλήματα της υγείας, της παιδείας, της περίθαλψης κλπ κλπ άλλο τόσο ξέρουμε πως σε τέτοιες καταστάσεις υπάρχει ένα 5-10% ανθρώπων που προσπαθούν να διαμαρτυρηθούν για τις καταστάσεις και το υπόλοιπο 90% πάνε για το μπάχαλο και για να βολευτούνε.

Πάμε παρακάτω.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Όπως ξέρουμε από πρώτο χέρι τα προβλήματα της υγείας, της παιδείας, της περίθαλψης κλπ κλπ άλλο τόσο ξέρουμε πως σε τέτοιες καταστάσεις υπάρχει ένα 5-10% ανθρώπων που προσπαθούν να διαμαρτυρηθούν για τις καταστάσεις και το υπόλοιπο 90% πάνε για το μπάχαλο και για να βολευτούνε.

Πάμε παρακάτω.
Μπορεί....αλλά το να μας ενδιαφέρει περισσότερο το 5% εξ αυτών από τα ίδια τα προβλήματα του ΕΣΥ είναι προβληματικό

επίσης στην συγκεκριμένη περίπτωση όπως είδαμε ο υπουργός πόνταρε στο ότι δε θα ανέβει κανένας να μιλήσει για να φανεί ακριβώς αυτό που πίστεψες και εσύ

αλλά η πραγματικότητα ήταν άλλη όπως είδες. Οπότε διάλεξε ποια πραγματικότητα θες να δεις...του υπουργού ή των εργαζομένων...ιδιαίτερα όταν η πραγματικότητα του υπουργού.....δεν την βλέπεις πουθενά όταν πηγαίνεις εσύ το ίδιος στο νοσοκομείο.

Πάμε παρακάτω.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.519
Κριτικές
90
Like
32.786
Πόντοι
24.700
Όπως ξέρουμε από πρώτο χέρι τα προβλήματα της υγείας, της παιδείας, της περίθαλψης κλπ κλπ άλλο τόσο ξέρουμε πως σε τέτοιες καταστάσεις υπάρχει ένα 5-10% ανθρώπων που προσπαθούν να διαμαρτυρηθούν για τις καταστάσεις και το υπόλοιπο 90% πάνε για το μπάχαλο και για να βολευτούνε.

Πάμε παρακάτω.


Ωραίο τσουβάλιασμα.

Δηλαδή το 5-10% είναι ανάξιο προσοχής & απαντήσεων επειδή υπάρχει ένα 90-95% κάφρων.

Εξαιρετικό σκεπτικό και δημοκρατικότατο. Εύγε!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.382
Like
21.299
Πόντοι
5.506
Ωραίο τσουβάλιασμα.

Δηλαδή το 5-10% είναι ανάξιο προσοχής & απαντήσεων επειδή υπάρχει ένα 90-95% κάφρων.

Εξαιρετικό σκεπτικό και δημοκρατικότατο. Εύγε!
Έγραψα εγώ κάτι τέτοιο; Απλά είναι στο χέρι των 5-10% να μην πνιγεί τη φωνή τους το υπόλοιπο 90%. Και η διαμαρτυρία μπορεί να είναι σε πολιτισμένο επίπεδο διαλόγου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Πιο επίπεδο διαλόγου?

Εδώ τους γράφει στα παπάρια του όταν φωνάζουν μέσα στη μούρη του φαντάσου να προσπαθήσουν να του στείλουν και επιστολή :2funny:

θα σκουπίσει τον κώλο του και μετά θα την πετάξει στο καλάθι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.382
Like
21.299
Πόντοι
5.506
Δηλαδή, για να καταλάβω, εσείς πιστεύετε ότι αυτοί που μαζεύονται κάθε τόσο για να γιουχάρουν ενδιαφέρονται για τη βελτίωση των συνθηκών και δεν είναι κατευθυνόμενοι;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
κατευθυνόμενοι είναι αλλα τα προβλήματα είναι πραγματικά.

τι θα μας ενδιαφέρει περισσότερο ποιος φωνάζει ή γιατί φωνάζει?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.519
Κριτικές
90
Like
32.786
Πόντοι
24.700
Έγραψα εγώ κάτι τέτοιο; Απλά είναι στο χέρι των 5-10% να μην πνιγεί τη φωνή τους το υπόλοιπο 90%. Και η διαμαρτυρία μπορεί να είναι σε πολιτισμένο επίπεδο διαλόγου.

Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία. Δεν μπορείς να συμμαζέψεις και να περιορίσεις τον κάφρο, γιατί ακριβώς είναι κάφρος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.382
Like
21.299
Πόντοι
5.506
Πιο επίπεδο διαλόγου?

Εδώ τους γράφει στα παπάρια του όταν φωνάζουν μέσα στη μούρη του φαντάσου να προσπαθήσουν να του στείλουν και επιστολή :2funny:

θα σκουπίσει τον κώλο του και μετά θα την πετάξει στο καλάθι
Oχι παλληκάρι μου, αντί να πάνε να στηθούν απέναντι στην τελετή για να κάνουν σόου με τις ντουντούκες στις κάμερες, να κανονίσουν μια συνάντηση με τον αρμόδιο υπουργό για να εκφράσουν τα προβλήματα τους. Παράλογο, ε;
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.315
Πόντοι
3.656
Ωραίο τσουβάλιασμα.

Δηλαδή το 5-10% είναι ανάξιο προσοχής & απαντήσεων επειδή υπάρχει ένα 90-95% κάφρων.

Εξαιρετικό σκεπτικό και δημοκρατικότατο. Εύγε!
Ποιο μπαχαλο επιβεβαιωνεις κι εσυ?Που κανουν πορεια χιλιαδες ατομα και ξαφνικα δημιουργουν μπαχαλο 30-50 ατομα?Και δεν μπορουν 10 διμοιριες ματ να τα βγαλουν περα?Ή κανενα μπαχαλο που οταν δεν κουνιεται φυλλο ξαφνικα ξεσπαει απο καποιους και αν πεσει κυνηγητο τρεχουν να κρυφτουν πισω απο τους ματατζηδες?Αλλα αυτα τα λενε οι Τροτσκιστες και οι αναθεωρητικοι,δεν συμβαινουν τετοια γεγονοτα για να υποβαθμισουν την διαμαρτυρια και να παπαγαλιζει ο σοφος λαουτζικος το "Ελα μωρε,τα ιδια και τα ιδια".Κουφαλα Βουλγαρια λιγο ακομα και σε φαγαμε:coffee::confused::confused::confused:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.681
Κριτικές
1
Like
2.007
Πόντοι
366
Το χαλι των νοσοκομείων παντως έχουμε τη παγκοσμια πρωτοτυπια να το παραδέχεται και βουλευτής της κυβέρνησης :cool2:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Oχι παλληκάρι μου, αντί να πάνε να στηθούν απέναντι στην τελετή για να κάνουν σόου με τις ντουντούκες στις κάμερες, να κανονίσουν μια συνάντηση με τον αρμόδιο υπουργό για να εκφράσουν τα προβλήματα τους. Παράλογο, ε;
μαύρο σκοτάδι έχεις χωρίς παρεξήγηση αν νομίζεις ότι είναι τόσο απλό.

εδώ οι αγρότες κατέβηκαν στο σύνταγμα και παραλίγο να μη τους δεχτεί κανένας

και θα ασχοληθεί ο υπουργός με 30 εργαζομένους του εκαβ

για προσπάθησε εσύ να κλείσεις μια συνάντηση με τον υπουργό να δούμε θα τα καταφέρεις? :confused:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.519
Κριτικές
90
Like
32.786
Πόντοι
24.700
Δηλαδή, για να καταλάβω, εσείς πιστεύετε ότι αυτοί που μαζεύονται κάθε τόσο για να γιουχάρουν ενδιαφέρονται για τη βελτίωση των συνθηκών και δεν είναι κατευθυνόμενοι;

Αν ένα κοπάδι (γιατί όντως περι κοπαδιού πρόκειται) έχει 90 άρρωστα ζώα και 10 υγιή, το πετάς όλο στον κλίβανο; Ή προσπαθείς να περισώσεις τα υγιή.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.315
Πόντοι
3.656
Το χαλι των νοσοκομείων παντως έχουμε τη παγκοσμια πρωτοτυπια να το παραδέχεται και βουλευτής της κυβέρνησης :cool2:
Οχι τυπε,δεν τα πε ετσι με τον φιλο Σπυρο.Ειπε οτι εφταιγε το συγκεκριμενο νοσοκομειο και οι συγκεκριμενοι γιατροι,ποιος ξερει ποιος ξενος πρακτορας υποδηθηκε τον γιατρο για να αμαυρωσει την κατασταση στον κλαδο της δημοσιας υγειας στην χωρα μας:confused::confused::confused:
Γ. Καλλιάνος: Ευθύνες στους γιατρούς του «Αττικόν» για τον πατέρα του - «Αγαπητέ φίλε μου Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου»
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.681
Κριτικές
1
Like
2.007
Πόντοι
366
Οχι τυπε,δεν τα πε ετσι με τον φιλο Σπυρο.Ειπε οτι εφταιγε το νοσοκομειο και οι συγκεκριμενοι γιατροι,ποιος ξερει ποιος ξενος πρακτορας υποδηθηκε τον γιατρο για να αμαυρωσει την κατασταση στον κλαδο της δημοσιας υγειας στην χωρα μας:confused::confused::confused:
Γ. Καλλιάνος: Ευθύνες στους γιατρούς του «Αττικόν» για τον πατέρα του - «Αγαπητέ φίλε μου Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου»
Νταξ προσπαθει να το στρογγυλεψει τώρα γιατί πηγε το κωλοδαχτυλο συννεφο. Ο αδερφός του τους ξεφτίλισε και το κορυφαίο, η μάνα του είπε ότι δωσανε φακελάκι :confused::confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Νταξ προσπαθει να το στρογγυλεψει τώρα γιατί πηγε το κωλοδαχτυλο συννεφο. Ο αδερφός του τους ξεφτίλισε και το κορυφαίο, η μάνα του είπε ότι δωσανε φακελάκι :confused::confused::confused:
ναι αλλα είπε 500 ευρώ....τόσα λεφτά έχουν οι γύφτουλες με 5 κατοστάρικα πήγαν να τη βγάλουν...

ε πως να περιμένουμε καλή εξυπηρέτηση μετά εδώ για ράματα πας και δίνεις παραπάνω :confused::confused::confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.382
Like
21.299
Πόντοι
5.506
μαύρο σκοτάδι έχεις χωρίς παρεξήγηση αν νομίζεις ότι είναι τόσο απλό.

εδώ οι αγρότες κατέβηκαν στο σύνταγμα και παραλίγο να μη τους δεχτεί κανένας

και θα ασχοληθεί ο υπουργός με 30 εργαζομένους του εκαβ

για προσπάθησε εσύ να κλείσεις μια συνάντηση με τον υπουργό να δούμε θα τα καταφέρεις? :confused:
Ε εντάξει τότε, ας συνεχίσουν έτσι με τις ντουντούκες, ότι κατάφεραν τα τελευταία 50 χρόνια, τα ίδια θα συνεχίσουν να καταφέρνουν και στο μέλλον.

Εσύ που έχεις άσπρο ξημέρωμα μου λες ότι δε μπορούν να ξεβρακώσουν τον οποιοδήποτε πολιτικό ότι ζητούν συνάντηση για τα προβλήματα ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΕΤΑΙ.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.315
Πόντοι
3.656
Νταξ προσπαθει να το στρογγυλεψει τώρα γιατί πηγε το κωλοδαχτυλο συννεφο. Ο αδερφός του τους ξεφτίλισε και το κορυφαίο, η μάνα του είπε ότι δωσανε φακελάκι :confused::confused::confused:
Ο αλλος ειπε οτι δωροδοκησε δ/υ,πηρε τηλεφωνο τον υπουργο να μεσολαβησει,σε λιγο θα πει οτι απειλησε και το ιατρικο προσωπικο με καμια δυσμενη μεταθεση αλλα για την κατασταση στην υγεια(και στην χωρα γενικα) φταινε οι λαμογιοαπατεωνισκοι πολιτες που δρουν και σκεφτονται κουτοπονηρα:confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom