Νέα

Υπερτιμημένες Προσωπικότητες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DoBeL
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 320
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.537
Κριτικές
8
Like
23.896
Πόντοι
6.336
Περιμένω πως και πως να γινει καπου στην Αθηνα οπως στης Αμερικη ,
κλειστες κοινωνιες , gated community , που ειναι γυρω γυρω με φρακτη , σεκιουριτι οπλισμενους με φυλακιο στην είσοδο της "γειτονιας" κτλ.
Θα αγορασω την μεγαλύτερη βίλα
c92e513c98715c55dd1c4523f96888ec.jpg

aerial-view-neighborhood-with-residential-subdivision-houses-small-road-chula-vista_571748-4046.jpg
Από το στόμα μου το πήρες....
Αν και εγώ θα έλεγα για το παράδειγμα της Νότιας Αφρικής που μας ταιριάζει πιο πολύ....

:confused::confused::confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
Από το στόμα μου το πήρες....
Αν και εγώ θα έλεγα για το παράδειγμα της Νότιας Αφρικής που μας ταιριάζει πιο πολύ....

:confused::confused::confused:
εχω παει και το εχω δει , καπως έτσι λεω , και στην Ρουμανία ειδα κανα 2 ωραια και κυριλε.

Αλλα προς το Νοτια Αφρικη το βλεπω να γίνεται .. :rockon::rockon:

Να βαλω ρε μαλακα εναν φυλακα εξω οπλισμενο και να του πω μάγκα μετα την δυση του ηλιου οτι κινηθει προς το σπιτι ριχτου στο κεφα΄λι :rockon::rockon:

και ντελιβερι να ειναι και να εχω ξεχασει να στο πω στην πουτσα σου , απλα παρτου την σακουλα μετα και φερτην μεσα ,
ουτως η αλλως πληρωμενα ειναι :rockon::rockon: δεν πειραζει αν πεθανε ο διανομεας :rockon::rockon:
θα παρουν άλλον :rockon::rockon:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.537
Κριτικές
8
Like
23.896
Πόντοι
6.336
εχω παει και το εχω δει , καπως έτσι λεω , και στην Ρουμανία ειδα κανα 2 ωραια και κυριλε.

Αλλα προς το Νοτια Αφρικη το βλεπω να γίνεται .. :rockon::rockon:

Να βαλω ρε μαλακα εναν φυλακα εξω οπλισμενο και να του πω μάγκα μετα την δυση του ηλιου οτι κινηθει προς το σπιτι ριχτου στο κεφα΄λι :rockon::rockon:

και ντελιβερι να ειναι και να εχω ξεχασει να στο πω στην πουτσα σου , απλα παρτου την σακουλα μετα και φερτην μεσα , ουτως η αλλως πληρωμενα ειναι :rockon::rockon: δεν πειραζει αν πεθανε ο διανομεας :rockon::rockon: θα παρουν άλλο :rockon::rockon:
Μην το βλέπεις και πολύ μακριά να συμβεί.....
Μπλοκ πολυτελών κατοικιών με πύλη εισόδου κτλ....
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
Μην το βλέπεις και πολύ μακριά να συμβεί.....
Μπλοκ πολυτελών κατοικιών με πύλη εισόδου κτλ....

άμα ειχα καταχραστει άλλα λιγα χρήματα θα το εφτιαχνα εγω :coffee:
3πλασια θα τα έκανα , και θα τα ξεπλενα ΟΜΟΡΦΑ-ΩΡΑΙΑ-ΚΥΡΙΛΕ
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.992
Κριτικές
90
Like
32.058
Πόντοι
24.700
μην το λες .. και εκει μπορει να μην μενουν στο καντονι αλλά πανε και δουλευουν εκει .
Εγω δεν θελω καν να μπαινουν , οχι οπως ειναι εκει , που απλα αλλαζουν φόροι και κάποιοι κανόνες.

ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΟ ΘΕΛΩ ΡΕ ΤΥΠΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ , ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΕΚΡΗΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΆΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΙΒΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ :rockon::rockon::rockon:

Δεν μπορώ να πω πως δεν συμμερίζομαι την απέχθεια σας για ορισμένες ομάδες. Πλην όμως θα κάνω ένα κουράγιο να τις ανεχθώ (σε πλήρως ελεγχόμενα πλαίσια) δεδομένου ότι όλες οι Δημοκρατίες (Βασιλευομένες ή μη) άνθισαν όταν υπήρχαν υπόδουλοι (ή υπήκοοι Δ' , Ε΄ & ΣΤ΄ κατηγορίας).
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
Δεν μπορώ να πω πως δεν συμμερίζομαι την απέχθεια σας για ορισμένες ομάδες. Πλην όμως θα κάνω ένα κουράγιο να τις ανεχθώ (σε πλήρως ελεγχόμενα πλαίσια) δεδομένου ότι όλες οι Δημοκρατίες (Βασιλευομένες ή μη) άνθισαν όταν υπήρχαν υπόδουλοι (ή υπήκοοι Δ' , Ε΄ & ΣΤ΄ κατηγορίας).
Φίλε μου αγαπημένε

τους σκλαβους , μισθωτους , μεροκαματιάρηδες , προλετάριους ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΝΤΩΣ

Αλλα έχει μεγαλη διαφορα να τους χρησιμοποιεις απο το να ζουν κοντα σου ή εστω και σε κοντινη αποσταση .. μικροι μεγα΄λοι στο ίδιο καφενείο δεν γίνεται.

Δεν ειναι τυχαίο που σε σκαφη και σε βίλες και οπου υπαρχει προσωπικο σχεδιαζεται ετσι χωροταξικά το μέρος που το προσωπικο να "συναντιεται" οσο το δυνατον λιγοτερο με τους ιδιοκτητες εργοδότες τους.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.992
Κριτικές
90
Like
32.058
Πόντοι
24.700
Φίλε μου αγαπημένε

τους σκλαβους , μισθωτους , μεροκαματιάρηδες , προλετάριους ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΝΤΩΣ

Αλλα έχει μεγαλη διαφορα να τους χρησιμοποιεις απο το να ζουν κοντα σου ή εστω και σε κοντινη αποσταση .. μικροι μεγα΄λοι στο ίδιο καφενείο δεν γίνεται.

Δεν ειναι τυχαίο που σε σκαφη και σε βίλες και οπου υπαρχει προσωπικο σχεδιαζεται ετσι χωροταξικά το μέρος που το προσωπικο να "συναντιεται" οσο το δυνατον λιγοτερο με τους ιδιοκτητες εργοδότες τους.

Το ίδιο εννοούμε. Στην γηραιά αλβιώνα π.χ. υπάρχουν "κολλήγοι" που δεν έχουν δει ποτέ τον "Τσιφλικά".
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
Το ίδιο εννοούμε. Στην γηραιά αλβιώνα π.χ. υπάρχουν "κολλήγοι" που δεν έχουν δει ποτέ τον "Τσιφλικά".
τα βλεπεις ; ........
και εμεις εδω γραφουμε στο ιδιο φορουμ με δεξιους μεροκαματιαρηδες που κλαινε για επιδοματα γαμου , τεκνων , 3ετιες κτλ

σταδιαολο ναπουμε !!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.336
Κριτικές
16
Like
13.430
Πόντοι
5.577
Περιμένω πως και πως να γινει καπου στην Αθηνα οπως στης Αμερικη ,
κλειστες κοινωνιες , gated community , που ειναι γυρω γυρω με φρακτη , σεκιουριτι οπλισμενους με φυλακιο στην είσοδο της "γειτονιας" κτλ.
Θα αγορασω την μεγαλύτερη βίλα
c92e513c98715c55dd1c4523f96888ec.jpg

aerial-view-neighborhood-with-residential-subdivision-houses-small-road-chula-vista_571748-4046.jpg
Αγόρασε στο ελληνικό αμα μπορείς να διαθέσεις 2 - 3 εκατ για διαμέρισμα στον ουρανοξυστη
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
745
Κριτικές
13
Like
1.309
Πόντοι
376
Πώς είσαι τόσο σίγουρος για τη Θεσσαλονίκη;Πόσα εδάφη που ήταν ελληνικά δεν μας έχουν επιστραφεί;Εικασίες κάνεις.Δεν συγκρίνεται το Μοναστήρι με τη Θεσσαλονίκη.Ήταν μια αναγκαία θυσία.Ακόμα και αν έχεις δίκιο,ποιος μας λέει ότι οι Γιουγκοσλάβοι δεν θα παραχωρούσαν στους Σκοπιανούς κάποιο σερβικό έδαφος που θα το ονόμαζαν εκείνο Μακεδονία,γιατί είχαν βάλει στο μάτι δικά μας εδάφη;Ο πονηρός Τίτο πάντως τα αρχίδια του πήρε.
οπως πηραμε δυτικη θρακη απο τους βουλγαρους ετσι και τη θεσσαλονικη μαζι πακετο...

και παλι καλα την πηραμε απο τους βουλγαρους αλλιως θα την χαναμε και τη δυτικη το 1922.....
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.075
Like
11.530
Πόντοι
2.606

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.702
Κριτικές
30
Like
19.776
Πόντοι
8.746
Υπάρχουν και υποτιμημένες προσωπικότητες που τους θεωρούν βλακες ανόητους
παράδειγμα ο Σεφερλής που δεν είναι τόσο χαζός όσο φαίνεται.
Καθόλου.
Αντιθέτως...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
Αγόρασε στο ελληνικό αμα μπορείς να διαθέσεις 2 - 3 εκατ για διαμέρισμα στον ουρανοξυστη
θα παω βρε μαλακα και εσυ απο μονοκατοικία σε ουρανοξυστη ;; είσαι με τα καλά σου ;
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.702
Κριτικές
30
Like
19.776
Πόντοι
8.746
Χαζός δεν είναι αλλά χαζό χιούμορ πουλάει, χοντροκομμένα παρωχημένα αστεία.
Ισχύει. Αλλά δυστυχώς αυτό πουλάει, προφανώς κι αυτό κάνει.
Τον έχω δει, στις αρχές του, σε μπαρακι νησιού σε τύπου σταντ απ κόμεντι, και δε μας είχε μείνει άντερο επί μία ώρα...
Ομοίως χρόνια αργότερα τον πέτυχα στο φιλιππο νάκα (μη ρωτας τι και πως).
Άπαιχτος, όχι σε σόου, κάθε του ατάκα σε κάθε συζήτηση έριχνε κόσμο στο δάπεδο...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.590
Like
67.698
Πόντοι
12.756
εχουν προβληματα οι ουρανοξυστες τυπε θα του φυγει η μεση
που σαι αγορίνα μου εσυ ;; :coffee:
σε εφαγε το μεροκάματο και σε χάσαμε :coffee:
Καλως ηρθες και να περάσεις όμορφα με την επιδοτουμενη εποχικη ανεργία σου :coffee:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.992
Κριτικές
90
Like
32.058
Πόντοι
24.700
Ισχύει. Αλλά δυστυχώς αυτό πουλάει, προφανώς κι αυτό κάνει.
Τον έχω δει, στις αρχές του, σε μπαρακι νησιού σε τύπου σταντ απ κόμεντι, και δε μας είχε μείνει άντερο επί μία ώρα...
Ομοίως χρόνια αργότερα τον πέτυχα στο φιλιππο νάκα (μη ρωτας τι και πως).
Άπαιχτος, όχι σε σόου, κάθε του ατάκα σε κάθε συζήτηση έριχνε κόσμο στο δάπεδο...

Το ίδιο και ο Άδωνις. Δεν είναι ο ηλίθιος που προσπαθεί να φαίνεται. Απλώς στοχεύει σε μια συγκεκριμμένη μερίδα πανηλιθίων για να τον ψηφίζουν.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.075
Like
11.530
Πόντοι
2.606
που σαι αγορίνα μου εσυ ;; :coffee:
σε εφαγε το μεροκάματο και σε χάσαμε :coffee:
Καλως ηρθες και να περάσεις όμορφα με την επιδοτουμενη εποχικη ανεργία σου :coffee:
πως και δεν μας ειπες τυπε οτι εχεις και υψοφοβια που την απεκτησες τοσα χρονια στο υπογειο στην πλατεια αττικης που δεν εχει ουτε τρυπα να βγει ο απορροφητηρας και τον ριξαν στο φωταγωγο
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.702
Κριτικές
30
Like
19.776
Πόντοι
8.746
Το ίδιο και ο Άδωνις. Δεν είναι ο ηλίθιος που προσπαθεί να φαίνεται. Απλώς στοχεύει σε μια συγκεκριμμένη μερίδα πανηλιθίων για να τον ψηφίζουν.
Ούτε κατά διάνοια χαζός. Και πολύ κυρία η μανωλίδου, πέρα από όμορφη. Έχω προσωπική άποψη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom