Νέα

Βουλγαρία - Sunny Beach

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tomaik
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 89
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

taiby

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Ποτε θα ανεβεις skef??? εχεις βρει κατι καλο εκει?
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Εγω οπως και ο allantalon προτεινω Σοφια μην χανετε τον χρονο σας!
 

taiby

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Φιλοι μου αναχωρω αυριο πρωι πρωι με την παρεα μου για sunny beach τωρα πως θα περασουμε δεν ξερω, θελω να ελπιζω στα καλυτερα...θα σας ενημερωσω οταν επιστρεψω...
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Φιλοι μου αναχωρω αυριο πρωι πρωι με την παρεα μου για sunny beach τωρα πως θα περασουμε δεν ξερω, θελω να ελπιζω στα καλυτερα...θα σας ενημερωσω οταν επιστρεψω...

εεεεεεεεε οχι ακριβώς άλλο πραμα τα Σοφια αλλο το  Σαννυ μπητσ.
και μπορει να εχω βιζιτεσ στην Σοφια αλλα ειμαι μαχιμοσ ακομα και γουσταρω το παιχνιδι και το καμακι  θα  ελεγα Σαννυ για αλλαγη παραστάσεων εχει αρκετο παιχνίδι αν εισαι του σπόρ.

Καλά να περάσετε ειναι καταπληκτικό σημείο και αν εχετε καποιον να σας ξεναγηση στα κοντινα σημεία  ειναι όλα τα λεφτά.
Λάβετε υπ'οψιν οτι θα ξοδέψετε διπλάσια απο ότι στην Σόφια, Μαζεύη πολυ καλό κοσμο και παίζη αρκετό καμάκι στις ταβέρνεσ - εστιατορια μπαράκια κλπ.
Εκτος απο τισ Βουλγάρεσ εχει και πολύ ρωσία αλλά και πολλουσ λεφτάδεσ απο ανατολικό μπλόκ
και φυσικά τους γαμημενους πουστηδες τους εγγλέζους που χαλάν το καλό κλίμα εξαρτάτε αν θα πάτε με τον σωρό ή με τα καλά σημεία.
Βίζιτες κατώτερη τιμή 100 ευρω + ταξι.  ευρω οχι λέβα.
Καλά να περάσετε.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Εγω οπως και ο allantalon προτεινω Σοφια μην χανετε τον χρονο σας!


εεεεεεεεε οχι ακριβώς άλλο πραμα τα Σοφια αλλο το  Σαννυ μπητσ.
και μπορει να εχω βιζιτεσ στην Σοφια αλλα ειμαι μαχιμοσ ακομα και γουσταρω το παιχνιδι και το καμακι  θα  ελεγα Σαννυ για αλλαγη παραστάσεων εχει αρκετο παιχνίδι αν εισαι του σπόρ.

Καλά να περάσετε ειναι καταπληκτικό σημείο και αν εχετε καποιον να σας ξεναγηση στα κοντινα σημεία  ειναι όλα τα λεφτά.
Λάβετε υπ'οψιν οτι θα ξοδέψετε διπλάσια απο ότι στην Σόφια, Μαζεύη πολυ καλό κοσμο και παίζη αρκετό καμάκι στις ταβέρνεσ - εστιατορια μπαράκια κλπ.
Εκτος απο τισ Βουλγάρεσ εχει και πολύ ρωσία αλλά και πολλουσ λεφτάδεσ απο ανατολικό μπλόκ
και φυσικά τους γαμημενους πουστηδες τους εγγλέζους που χαλάν το καλό κλίμα εξαρτάτε αν θα πάτε με τον σωρό ή με τα καλά σημεία.
Βίζιτες κατώτερη τιμή 100 ευρω + ταξι.  ευρω οχι λέβα.
Καλά να περάσετε.
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Καλυτερα να πανε στη Ζακυνθο ή την Χερσοννησο ,στο Ηρακλειο Κρητης ,για Ρωσσιδες .
Sunny beach= μετρια πραγματα.
Βλαχο-αγγλοι και βλαχο-βουλγαρες.
 
Εγγρ.
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Καλυτερα να πανε στη Ζακυνθο ή την Χερσοννησο ,στο Ηρακλειο Κρητης ,για Ρωσσιδες .
Sunny beach= μετρια πραγματα.
Βλαχο-αγγλοι και βλαχο-βουλγαρες.

Εχεις παει προσφατα? εμπειριες με ρωσσιδες ειχες ?
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Καλυτερα να πανε στη Ζακυνθο ή την Χερσοννησο ,στο Ηρακλειο Κρητης ,για Ρωσσιδες .
Sunny beach= μετρια πραγματα.
Βλαχο-αγγλοι και βλαχο-βουλγαρες.
Σωστος ! Απολυτα σωστος και μεγαλη ακριβεια! Ενα ποτο τρεις φορες πιο ακριβο απο Σοφια! Για κολυμπι μην το σκεφθεσθε θα βρεθειτε με εκατομυρια αλεργικα εξανθηματα. Απο Ρωσιδες και Ουκρανεζες φουλ αλλα πολυ low ψαχνουν απλα να καπαρωσουν καποιον. Μεθυσμενοι ηλιθιοι Αγγλοι κλπ.
 

marine

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2009
Μηνύματα
45
Like
10
Πόντοι
0
Για περιπετεια το μερος ειναι τελεια

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ
μην πατε με καμια κυβερνηση με γκομενα (επι πληρωμη) στην παραλια (μονο ξενοδοχειο), γιατι υπαρχει ολοκληρο κυκλωμα απο πισω με μπραβους και ψευτικους μπατσους που θα σας πιασουν και καλα στα πρασα και θα εχεται προβλημα.........μην πατε παραλια ποτε. Και γενικα προσοχη σε ολα, ενα πρωινο μεχρι και οπλο μας εβγαλε ενας παππους επειδη λεει κατουρησαμε σε μερος του ξενοδοχειοιυ (και παλι ηρθε ολο το κυκλωμα και ζητουσε λεφτα για να μας αφησει), αλλα δεν πηραν φραγκο (ειχαν μαθει στους φλωρους τους αγγλους και τους τα ακουμπουσαν)

παντως οποιος ειναι καλος στο καμακι, εχει πολυ υλικο απο ουκρανια και τις διπλα χωρες

καλο καλοκαιρι
 

taiby

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπημενοι φιλοι και συναγωνιστες... καταρχας πολλα συγνωμη για 2 λογους, για τυχον ορθογραφικα λαθη και γιατι σας γραφω μετα απο σχεδον 9 μηνες για την εμπειρια μου...
Λοιπον Sunny Beach.... πηγα με τους φιλους μου -δυστυχως- μονο για 4 νυχτες (ετοιμαζομαι φετος για τουλαχιστον 6 το μινιμουμ).
Βασικες οδηγιες:
1)Διαδρομη
Πηγα και γυρισα απο το Ορμενιο, η διαδρομη ειναι μεσα απο μικρες κωμοπολεις και χωρια, μεσα απο υπεροχα φυσικα τοπια ΑΛΛΑ με παρα πολυ κακο δρομο, συνεχως τρυπες και λακουβες.Προσοχη οσοι εχουν χαμηλομενα αυτοκινητα θα εχουν προβλημα, βεβαια τους κανανε καποιες επιδιορθωσεις αλλα φιλοι μου μεγαλη προσοχη. Καμια αλλη αναστατωση, ουτε με την αστυνομια ουτε με κανεναν αλλο. Αν εισαστε και παρεα σιγουρα θα περασετε καλα. Αποσταση απο Δραμα - Sunny Beach 7,5 ωρες με προσεχτικη οδηγηση(δηλ. περ. 80χλμ/ωρα)

2)Τοποθεσια
Το Sunny Beach και Nessebar ειναι 2 διαφορετικα μερη απο την υπολοιπη Βουλγαρια, ειναι λες και εισαι σε καποιο αλλο μερος, απισευτα και ωραια ξενοδοχεια, παραλιες καθαρες και Τ Ο Υ Ρ Ι Σ Τ Ε Σ απο ολλανδια,σκανδιναβια,ιρλανδια,αγγλια και ευτυχως καθολου ελλαδα... ειναι παρα πολυ καντα το ενα με το αλλο και ειναι ολα σχεδον καινουρια, δρομοι,ξενοδοχεια,ντισκο τα παντα.
Απλα να τονισω οτι η θαλασσα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο και εχει συχνα αερα και μπορει να μην σας αφησουν να κανετε και μπανιο.Στην παραλια εχει τα παντα, αεροστατα,τζετ σκι, μπανανες,μασαζ στην παραλια...μπιτς βολλευ γηπεδα αλλα σχεδον κανενας δεν ασχοληται...

3)Γυναικες
Τωρα με τις γυναικες νομιζω οτι εφοσον υπαρχει τουρισμος δεν πολυχρειαζεσαι τα "κοριτσια" αλλα εμεις πιστει στρατιωτες καναμε την καταθεση μας ( και προσωπικα σε 2 διαφορετικα μαγαζια) εχει 5-6 στιπτιτζαδικα, μπορει και παραπανω εγω απλα τοσα ειδα. Δεν εχουν κοσμο μιας και ολοι ψαχνουν το free. Το ενα που πηγα ειναι αλυσιδα, εχει και Μπανσκο και Φιλιππουπολη.Τιποτα το ιδιαιτερο και απο κοπελες πολλη μετριοτητα. Στο δευτερο που πηγα διπλα σε ενα ξενοδοχειο ητανε πιο καλα, ειχα πολυ καλυτερα κοριτσια και γενικα σε τραβουσε πιο πολυ. Στο πρωτο να τονισω οτι δεν εκανα τιποτα παρα μονο ενας απο την παρεα που δεν ευχαριστηθηκε. Στο δευτερο ( διπλα στο Barcelo Royal Beach hotel ) ητανε πολυ καλυτερα...εκει τιμησα ενα κοριτσακι οπου με 150 λεβα/ωρα την ειχα για μια ωρα +το δωματιο απο το ξενοδοχειο που ητανε μεσοτοιχια. Η κοπελιτσα ητανε καινουρια στον χωρο γιατι δεν ηξερε ουτε βασικα...ητανε ομως καλη σε ολα της. Απο εκει και υστερα απλα κανεις καμακι οι τουριστριες γι'αυτο ερχονται.

4)Διασκεδαση
Ειναι το κλασικο συστημα, παμπ και μετα ντισκο ... απλα ειναι καλοκαιρινο στιλ... γενικα η περιοχη μου θυμισε φαλιρακι στις δοξες του και αγια ναπα( εκει εχω παει )

Επιλογος

Το μερος αξιζει μονο για αντροπαρεες για ζευγαρια δεν ειναι... εμενα μου αρεσε και θα ξαναπαω. Εχω μεινει ευχαρηστημενος 100% και φετος θα κανω τρελο παρτυ. Μια συμβουλη αν διαβαζοντας αυτο που εγραψα ενδιαφερεστε πρεπει να κινηθητε γρηγορα γιατι ηδη τα περισσοτερα καλα ξενοδοχεια ειναι full, ναι εχει αλλα οταν λεω τα καλα εννοω αυτα που ειναι πανω στον πεζοδρομο, μια ανασα απο την παραλια και εκει γενικα που γινετε ο τζερτσελος και το πανηγυρι...και φυσικα ξεχασα να πω οτι το μερος ειναι πολυ φθηνο ( αν και φετος το ξενοδοχειο μου ειχε μια αυξηση 35% ) αλλα και παλι αξιζει

Αν επρεπε να βαθμολογισω με αριστα το 10 θα εβαζα      9,9/10

Για οποια απορια θελετε στηλτε μου μνμ και θα σας συμβουλεψω σε οτι μπορω, απο σαιτ για ξενοδοχεια, εστιατορια, μαγαζια...
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
μαγκες καποιο φρεσκο νεο απο sunny beach?
-απο θεσσαλονικη πως ειναι καλυτερα να παμε εκει? απο σοφια η αλεξανδρουπολη?
-αλλος τροπος συγκοινωνιας ? λεωφορεια? κοστος? (διοτι το μπατζετ μας ειναι στενοχωρημενο)
-ποσο μακρια ειναι απο μπουργκας?
-οικονομικη διαμονη?
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
υπαρχει λογος και δεν με ενδιαφερει ο πληρωτεος ερως
 

Συνημμένα

  • tn2.jpg
    tn2.jpg
    93 KB · Εμφανίσεις: 113

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
μαγκες καποιο φρεσκο νεο απο sunny beach?
-απο θεσσαλονικη πως ειναι καλυτερα να παμε εκει? απο σοφια η αλεξανδρουπολη?
-αλλος τροπος συγκοινωνιας ? λεωφορεια? κοστος? (διοτι το μπατζετ μας ειναι στενοχωρημενο)
-ποσο μακρια ειναι απο μπουργκας?
-οικονομικη διαμονη?
Καλημερα! Καλυτερα να πας απο Σοφια. Η αποσταση απο το Μπουργκας ειναι λιγα χιλιομετρα μονο.Οσο αφορα διαμονη μπορεις να βρεις οτι θελεις απο πολυ φτηνα εως πολυ ακριβα οσο νωριτερα το κλεισεις τοσο καλυτερα καλα να περασεις
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
Καλημερα! Καλυτερα να πας απο Σοφια. Η αποσταση απο το Μπουργκας ειναι λιγα χιλιομετρα μονο.Οσο αφορα διαμονη μπορεις να βρεις οτι θελεις απο πολυ φτηνα εως πολυ ακριβα οσο νωριτερα το κλεισεις τοσο καλυτερα καλα να περασεις
λεωφορειο κτλ υπαρχει
(μιας και δεν εχω αμαξι)
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
τα παντα εχει, και λεωφορειο και τρενο και αεροπλανο!
για τα τρενα εμαθα ειναι μαπα κ υπερβολικα αργα
αεροπλανο πανακριβο
λεωφορειο απο που απο θεσνικη? απο που απο σοφια προς σανυ μπιτζ κ κοστος?
η καποιο σαιτ?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
για τα τρενα εμαθα ειναι μαπα κ υπερβολικα αργα
αεροπλανο πανακριβο
λεωφορειο απο που απο θεσνικη? απο που απο σοφια προς σανυ μπιτζ κ κοστος?
η καποιο σαιτ?
εξαρταται πιο θα παρεις, αν παρεις τα γρηγορα με κουπε ειναι καπου 6 ωρες το πολυ, τα αεροπλανα ειναι γυρω στα 100 ευρω αν το κλεισεις τωρα, αυτα που σου λεω ειναι απο σοφια, λεωφορειο παλι απο σοφια, να προτιμησεις τα λεωφορεια που πανε απο την μαγκιστραλα μεσω πλοβντιφ, ο δρομος απο πανω ειναι γαματα! θα βρω και θα σου στειλω με πμ τα δρομολογια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom