Νέα

Βουλγάρες vs Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
στα χωρια της βουλγαριας κοιτανε οι γονεις και η κοπελα μεχρι τα 25 να εχει παντρευτει γιατι φοβούνται μην δεν πιανει η μπογια της μετα.στις μεγαλες πολεις και κωμοπόλεις δεν υπαρχει τετοιο θεμα.βασικα οι βουλγαρες δεν μεγαλοδειχνουν όπως οι αλβανιδες π.χ αρα μετα τα 40 θεωρείται ότι τελειωνουν και οι επιλογες της.

Οι βουλγαρες ειναι γενικως πιστες και πατροπαράδοτες γυναικες;
Αν βρεις μια καλή, μπορεις να βασιστεις με σιγουρια πανω της οτι θα ειναι μαζι σου για μια ζωη;
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
στα χωρια της βουλγαριας κοιτανε οι γονεις και η κοπελα μεχρι τα 25 να εχει παντρευτει γιατι φοβούνται μην δεν πιανει η μπογια της μετα.στις μεγαλες πολεις και κωμοπόλεις δεν υπαρχει τετοιο θεμα.βασικα οι βουλγαρες δεν μεγαλοδειχνουν όπως οι αλβανιδες π.χ αρα μετα τα 40 θεωρείται ότι τελειωνουν και οι επιλογες της.

Αρα για επαρχία-χωριά, πες η ηλικία των 25 ειναι ορόσημο. Σωστά;
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
η βουλγαρα αφου παρει τα λεφτα παιζει να σε βαλει και σε κανενα καταψυκτη και να σε βρουν μετα απο κανενα χρονο

Ενταξει, εγινε ενα περιστατικο, μη το κανουμε κανονα!
Ποιο πολυ θα φοβομουν με καμια ρουμάνα!

Αλλα με καλη βουλγαρα, ας πουν και αυτοι που ξερουν οντως απο βουλγαρες, δεν νομιζω υπαρχει φοβος...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
gavelos, εσυ και καπως και ο kman που εχει κανει διατριβές στα θέματα αυτα,
εισαι ο μονος που εχει να πει απο εμπειρία εκει,
κι οχι τι εμαθε ή τι ακουσε.
Συνεχισε να δινεις πληροφοριες σε παρακαλώ, βλεποντας τι εχω ρωτησει απο την τελευταια φορα που μπηκες εδω.
thanks.

----------

Και παρακαλω να σταματησει το offtopic με τις τουρκαλες...

Οσο για το λιβανισμα των ελληνιδων, οκ....ειπαμε...
Οι ξενες μπορει να μην ειναι τελειες, αλλα σκατοδυτικοθρεμενες φεμινιστριες σαν τις μλκμενες ελλεεινιδες ΔΕΝ ειναι....
Πως να το κανουμε, δεν κοιτας μονο ομορφια, αλλα και συμπεριφορα...και μιλαμε για ελληνικες αθλιοτητες....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Το θέμα με τις "τουρκάλες" δεν είναι καθόλου off topic
διότι εσύ το ξεκίνησες γράφοντας ανοησίες και τσουβαλιάζοντας τα πάντα.
Άλλο τουρκογύφτισσες βουλγάρες και άλλο τουρκοβουλγάρες.
Υπάρχει τεράστια διαφορά. Αν την κατάλαβες, πάμε παρακάτω...
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Eγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι τις Βουλγαρες.Ισως ακουγεται καπως αλλα οπως εχει βγει το ονομα πχ σε Γεωργιανους οτι ειναι επικινδυνοι,οτι οι Πολωενεζες ειναι πηδιολες ετσι εμενα μου εχει κατσει οτι οι Βουλγαρες σε μεγαλο βαθμο θελουν να παιξουν πουστιες,να φανε λεφτα,ψιλομαφια φαση...
Μια που γνωρισα Ελλαδα gold digger οσο δεν παει,ο φιλος μου γνωρισε μια που ηθελε να μπει στην δουλεια του την εβαλε και μετα χωνοταν στο αφεντικο!! και τον εκλασε..
Και πολλες αλλες ιστοριες οπως με θειο μου οπου τα παλια χρονια παντρευτηκε Βουλγαρα του φαγε ολα τα λεφτα τα χωραφια και τωρα καταντησε μπατιρης και αλκολικος.
Ισως ολα αυτα να ειναι και τυχεα αλλα εμενα δεν μου εμπνεουν εμπιστοσυνη.
Ουτε οι Ρουμανες μου εμπνεουν εμπιστοσυνη απλα ενα σκαλι(ισως και μισο) πανω απο Βουλγαρες.

Απο Βαλκανια εγω το ξαναλεω οι καλυτερες γυναικες προσωπικα για να μπλεξει Ελληνας ειναι Τουρκαλες,Σερβες αντε και Κροατισες..
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
panoskliros, οπως λενε 'καλυτερα να σου βγει το ματι, παρα το ονομα', καπως ετσι...

Ειναι αληθεια οτι δεν εχουν και τη σουπερ φημη οι βουλγαρες.
Αλλα ξερεις τι; Και τι να λεει.
Και για τις ελληνιδες που δεν εχουν ας πουμε 'επισημως' κακη φημη, λεει κατι; Ειναι καριολες του κερατα!
Ή πχ για τις ρωσιδες κατα κορον υπηρχε η φημη οτι ειναι χαρακτηρισμενες 'πουτανες'. Ειναι ετσι; Οχι βεβαια.

Δεχομαι βεβαια, οτι 'δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια'.
Πολλες φορες φταιμε κι εμεις οι αντρες, γιατι απλα δεν προσεχουμε.

Καλες οι σερβες και οι κροατισες, αλλα τι να σου πω ρε φιλε, οσες κρουσεις κι αν εκανα σε dating sites, δεν απαντησε ουτε μια....μα καμια λεμε....δεν ξερω, ημουν εγω ατυχος; Μπορει...

Τι να το κανω μια φυλη αν ειναι top, αμα δεν μπορω να την προσεγγισω...
Αναγκαστικα βλεπεις και που μπορεις ρεαλιστικα να κανεις προσεγγιση...οποτε για βαλκανια, ρουμανες πες αποκλειονται, τουρκαλες δεν συζητω λογω θρησκειας, και τι μενει, οι βουλγαρες....με πολυ προσοχη φυσικα....
γι'αυτο και κουβεντιαζουμε εδω...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Οι βουλγαρες ειναι γενικως πιστες και πατροπαράδοτες γυναικες;
Αν βρεις μια καλή, μπορεις να βασιστεις με σιγουρια πανω της οτι θα ειναι μαζι σου για μια ζωη;
Bρες πρώτα μια που να μην έχει παιδί,έστω και 20 χρονών.Ανύπαντρη θα είναι καθώς δεν τρελαίνονται για γάμο αλλά ένα παιδί θα το έχουν.Ο πρώην τους το πιο πιθανό είναι αλκοολικός και τις μαυριζε στο ξύλο.
Αν την παντρευτείς θα γνωρίσεις όλη την οικογενεια της,μέχρι και τους παππούδες.
Αν ξεφευγει απο τα αποπάνω τότε μπορεί να σε σπρώξει μπροστά και να μεγαλουργήσεις.Μην σου φανεί παράξενο να σου πει να τις δίνεις το μισθό σου να τον διαχειρίζεται αυτή,αν είναι σωστή θα σωθείς.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Οι βουλγαρες ειναι γενικως πιστες και πατροπαράδοτες γυναικες;
Αν βρεις μια καλή, μπορεις να βασιστεις με σιγουρια πανω της οτι θα ειναι μαζι σου για μια ζωη;
αυτό είναι υποκειμενικο για την κάθε κοπελα.θα σου πω παντως πως οι βουλγαρες από τα χωρια είναι πιο πιστες και πατροπαραδοτες από αυτές που μενουν σοφια βαρνα μπουργκας πλοβντιβ και άλλες μεγαλες πολεις.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
panoskliros, οπως λενε 'καλυτερα να σου βγει το ματι, παρα το ονομα', καπως ετσι...

Ειναι αληθεια οτι δεν εχουν και τη σουπερ φημη οι βουλγαρες.
Αλλα ξερεις τι; Και τι να λεει.
Και για τις ελληνιδες που δεν εχουν ας πουμε 'επισημως' κακη φημη, λεει κατι; Ειναι καριολες του κερατα!
Ή πχ για τις ρωσιδες κατα κορον υπηρχε η φημη οτι ειναι χαρακτηρισμενες 'πουτανες'. Ειναι ετσι; Οχι βεβαια.

Δεχομαι βεβαια, οτι 'δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια'.
Πολλες φορες φταιμε κι εμεις οι αντρες, γιατι απλα δεν προσεχουμε.

Καλες οι σερβες και οι κροατισες, αλλα τι να σου πω ρε φιλε, οσες κρουσεις κι αν εκανα σε dating sites, δεν απαντησε ουτε μια....μα καμια λεμε....δεν ξερω, ημουν εγω ατυχος; Μπορει...

Τι να το κανω μια φυλη αν ειναι top, αμα δεν μπορω να την προσεγγισω...
Αναγκαστικα βλεπεις και που μπορεις ρεαλιστικα να κανεις προσεγγιση...οποτε για βαλκανια, ρουμανες πες αποκλειονται, τουρκαλες δεν συζητω λογω θρησκειας, και τι μενει, οι βουλγαρες....με πολυ προσοχη φυσικα....
γι'αυτο και κουβεντιαζουμε εδω...
οι σερβες οι κροατισσες και οι ελληνιδες είναι πολύ σνομπ σαν γκομενες παρολο που σε κουλτουρα ηθη εθιμα εχουμε πολλα κοινα στο θεμα γυναικα χαρακτηρας δεν εχουν καμια σχεση με τις βουλγαρες και τις ρουμανες.οι ρουμανες και οι βουλγαρες τιμουν τον αντρα και κανουν πολλα παραπανω από τις υπολοιπες με λιγα λογια τιμανε τη φανελα.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Το θέμα με τις "τουρκάλες" δεν είναι καθόλου off topic
διότι εσύ το ξεκίνησες γράφοντας ανοησίες και τσουβαλιάζοντας τα πάντα.
Άλλο τουρκογύφτισσες βουλγάρες και άλλο τουρκοβουλγάρες.
Υπάρχει τεράστια διαφορά. Αν την κατάλαβες, πάμε παρακάτω...
ας μιλησουμε ιστορικα όταν οι αθίγγανοι εφτασαν με καραβανια στη τουρκια από την ινδια, παιρνοντας τα καραβανια στην ανατολικη θρακη οι αμεσως επομενες χωρες προορισμου ηταν η βουλγαρια και η ρουμανια μεχρι να φτασουν στη δυτικη ευρωπη που ειχαν ως τελικο προορισμο.λογω του ότι πολλοι λιγοι αθίγγανοι περασαν στις χωρες της δυτικης ευρωπης όταν εκλεισαν τα σύνορα μεγαλος πληθυσμος αθιγγανων εμεινε στη ρουμανια και τη βουλγαρια.με το περασμα των καιρων σιγουρα αναμειχθηκαν με τους ντοπιους ορισμένοι όπως εχει γινει και στην ελλαδα,απλα το φαινομενο των αθιγγανων στη βουλγαρια και τη ρουμανια ηταν εντονο.απο τα 7.5 εκατομμύρια που εχει η βουλγαρια οι 600.000 είναι τσιγγανοι μη ανεμειγμενοι με ντοπιους και σχεδόν 2 εκατομμύρια βουλγαροι εχουν τσιγγανικη ριζα αυτά μου τα ειπε ελληνας που μενει στη βουλγαρια.δεν υπαρχουν τουρκογύφτισσες βουλγαρες αλλα βουλγαρογυφτισσες 
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.976
Κριτικές
33
Like
7.000
Πόντοι
3.496
λο-κω?
Πόσων χρονών είσαι ρε φίλε;5;
Γιατι ρωτας ρε τυπε, ληξιαρxος εισαι;
Oσον αφορα το θεμα ηλικιας.. μαλλον αλλος το εxει..αφου δεν εxει αναρτησει ουτε 1 κριτικη..!! :sunglasses:
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Θα πρεπει πρωτα να ταξιδεψεις πολυ. Αφου πας παντου σε Ευρωπη και Αμερικη και οχι μονο στην Βουλγαρια ,τα λεμε. Επισης θα πρεπει να μας πεις σε πια περιοχη κινησαι στην Ελλαδα 'η στην Αθήνα. Το βιοτικο επίπεδο παιζει σημαντικό ρόλο.
εχω ταξιδεψει ιταλια και γαλλια εκτος από τη βουλγαρια και τη ρουμανια.οι γκομενες στη ιταλια πιο πολύ αλλα και στη γαλλια ηταν σαν τις ελληνιδες.ενω ρουμανια που εχω παει τρεις φορες εχω χτηπησει γκομενα τις 2 φορες η μια στη κραιοβα 10 μερες που εκατσα και ηθελε να με ακολουθησει αλλα εκανα μαλακια και η δευτερη στο πλοεστι σε μια σταση λεωφορείων μια 23 χρονη φοιτητρια μουναρα συνομιλικη μου τοτε διχως αμοιβη.στη βουλγαρια πηδηξα μια 45 αρα παντρεμενη που δουλευε σε ένα εστιατοριο στα σοφια που πηγαινα μεσημερι βραδι και ετρωγα και μου λεγε ότι ο αντρας της είναι αλκοολικος και ότι την χτυπουσε μεγαλη ιστορια αλλα δεν θελω να μακρυγορω περι αυτου.το θεμα είναι ιταλια και γαλλια εφευγα απρακτος ενώ στη ρουμανια βουλγαρια ολο και κατι προκυπτει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
ας μιλησουμε ιστορικα όταν οι αθίγγανοι εφτασαν με καραβανια στη τουρκια από την ινδια, παιρνοντας τα καραβανια στην ανατολικη θρακη οι αμεσως επομενες χωρες προορισμου ηταν η βουλγαρια και η ρουμανια μεχρι να φτασουν στη δυτικη ευρωπη που ειχαν ως τελικο προορισμο.λογω του ότι πολλοι λιγοι αθίγγανοι περασαν στις χωρες της δυτικης ευρωπης όταν εκλεισαν τα σύνορα μεγαλος πληθυσμος αθιγγανων εμεινε στη ρουμανια και τη βουλγαρια.με το περασμα των καιρων σιγουρα αναμειχθηκαν με τους ντοπιους ορισμένοι όπως εχει γινει και στην ελλαδα,απλα το φαινομενο των αθιγγανων στη βουλγαρια και τη ρουμανια ηταν εντονο.απο τα 7.5 εκατομμύρια που εχει η βουλγαρια οι 600.000 είναι τσιγγανοι μη ανεμειγμενοι με ντοπιους και σχεδόν 2 εκατομμύρια βουλγαροι εχουν τσιγγανικη ριζα αυτά μου τα ειπε ελληνας που μενει στη βουλγαρια.δεν υπαρχουν τουρκογύφτισσες βουλγαρες αλλα βουλγαρογυφτισσες 

Για να σου τα λέει αυτά ο φίλος σου κάτι παραπάνω θα ξέρει... :grin:
 

yanakis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2015
Μηνύματα
326
Κριτικές
2
Like
86
Πόντοι
1
Τι ειπες τωρα! Στο Πλοιεστι στην σταση εξω απο την πολη ,κατευθυνση προς Βουκουρεστι, εχει μια σταση με εσοχη. Εκει? Απο πισω εχει ενα καφενείο Ενας Τουρκος που μιλαει Ελληνικα . Υπαρχει ακομα?
Μυθικη σταση! Μας εκαναν οτοστοπ τα μουνακια και γαμουσαμε με μια μακαροναδα που φτιαχναμε σπιτι.. Τοτε ολα τα αυτοκινητα ηταν ντατσια. Ολα ομως!
Αλλες εποχες ! Εκανα δουλειες εκει οταν πρωτοηρθε η 3Ε.Ακριβα τα ξενοδοχεια τότε και μας φιλοξενουσανε οι γκομενες. Γαμουσαμε αυτες και μετα μας συστηνανε και τις φιλες τους.
 
 

Elina55-94

Ιερόδουλη
Εγγρ.
31 Μαρ 2017
Μηνύματα
6
Like
0
Αν ειναι η κοπελα σωστη στη δουλεια της,ο πελατης θα περασει καλα ανεξαρτητα απο την ιθαγενεια της...
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
Τι ειπες τωρα! Στο Πλοιεστι στην σταση εξω απο την πολη ,κατευθυνση προς Βουκουρεστι, εχει μια σταση με εσοχη. Εκει? Απο πισω εχει ενα καφενείο Ενας Τουρκος που μιλαει Ελληνικα . Υπαρχει ακομα?
Μυθικη σταση! Μας εκαναν οτοστοπ τα μουνακια και γαμουσαμε με μια μακαροναδα που φτιαχναμε σπιτι.. Τοτε ολα τα αυτοκινητα ηταν ντατσια. Ολα ομως!
Αλλες εποχες ! Εκανα δουλειες εκει οταν πρωτοηρθε η 3Ε.Ακριβα τα ξενοδοχεια τότε και μας φιλοξενουσανε οι γκομενες. Γαμουσαμε αυτες και μετα μας συστηνανε και τις φιλες τους.
 
Μου μυριζει iakovos!
 

yanakis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2015
Μηνύματα
326
Κριτικές
2
Like
86
Πόντοι
1
ουτε καν!
 

Oratios1980

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2017
Μηνύματα
62
Like
6
Πόντοι
0
Οτιδήποτε είναι καλύτερο από τις Ελλεινίδες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom