Νέα

Τροχαία ατυχήματα-δυστυχήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.316
Πόντοι
3.656
οπου βρισκω μηχανακι ή σκουτερ να κινείται αναποδα στριβω τιμονι καταπανω του , μεχρι στιγμης ολοι κανουν ταρζανια και μπαινουν αναμεσα σε παρκαρισμενα
να με αποφυγουν , περιμενω με αγωνία να βρω τον ατρόμητο μαγκα , τον Ρασελ Κροου των ντελιβεράδων που δεν θα μασησει και θα κρατησει το τιμονι ευθεία
για να τον στειλω στο Ασκληπειο Βουλας μαζι με το μπαρμπριζ μου κολιε στον λαιμο του ή κανα καρτερ στην καρωτίδα του
Mαλακιες αυτο με τις διαβασεις,ο αλλος παει καρφωτος σε δρομο που ειναι για 30χλμ με 80 και λεμε για διαβασεις.Εν τω μεταξυ προχθες κοντεψα να πατησω εναν,οι μαλακες βαλανε διαβαση πεζων πανω σε στροφη σε δρομο με οριο 50χλμ.:confused::confused::confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.751
Like
67.959
Πόντοι
12.756
Mαλακιες αυτο με τις διαβασεις,ο αλλος παει καρφωτος σε δρομο που ειναι για 30χλμ με 80 και λεμε για διαβασεις.Εν τω μεταξυ προχθες κοντεψα να πατησω εναν,οι μαλακες βαλανε διαβαση πεζων πανω σε στροφη σε δρομο με οριο 50χλμ.:confused::confused::confused:
Μην Αλεξ-ιζεις τωρα και μου το χαλας ..

Ο δρομος που πηγαινε ο τυπος εχει οριο 70 , λες με 70 να την γλυτωνε η γριά ;

καταρχας ξεκιναμε αλλιως , αν ηταν η γρια στην διάβαση ειτε αυτος πηγαινε με 30 η με 210 δεν θα την πατουσε , αν περνουσε η γρια με το φαναρι ..
η γρια δεν πρεπει να ηταν εκει , δεν θα παμε στην λογικη επειδη η γρια ηταν στον δρόμο τωρα φταιει και ο αλλος .

Τις διαβασεις δεν την εκαναν επειδη τους περίσσευε μπογια απο το βαψιμο των σπιτιων, εχουν λογο που υπαρχουν.

Αυτο για την στροφη με διαβαση μου εχει τυχει και εμενα , κατι μου λεει οτι πριν ομως πρεπει να ειχε ταμπελα , ειδες ;
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.975
Like
18.316
Πόντοι
3.656
Μην Αλεξ-ιζεις τωρα και μου το χαλας ..

Ο δρομος που πηγαινε ο τυπος εχει οριο 70 , λες με 70 να την γλυτωνε η γριά ;

καταρχας ξεκιναμε αλλιως , αν ηταν η γρια στην διάβαση ειτε αυτος πηγαινε με 30 η με 210 δεν θα την πατουσε , αν περνουσε η γρια με το φαναρι ..
η γρια δεν πρεπει να ηταν εκει , δεν θα παμε στην λογικη επειδη η γρια ηταν στον δρόμο τωρα φταιει και ο αλλος .

Τις διαβασεις δεν την εκαναν επειδη τους περίσσευε μπογια απο το βαψιμο των σπιτιων, εχουν λογο που υπαρχουν.

Αυτο για την στροφη με διαβαση μου εχει τυχει και εμενα , κατι μου λεει οτι πριν ομως πρεπει να ειχε ταμπελα , ειδες ;
Δεν προσεξα ταμπελα,αλλα οι μαλακες βαλανε διαβασεις ανα 50-100 μετρα και ο αλλος πηγε να κανει κασκαντεριλικι ακριβως πανω στην στροφη(εχει και κολωνα φωτισμου εκει) και τελευταια στιγμη τον ειδα.Οι περισσοτεροι δεν προσεχουν καν,ειτε περνανε απο διαβαση ειτε απο φαναρι,λες και το θεωρουν δεδομενο οτι θα σταματησει ο αλλος.Εγω οταν ειμαι πεζος κοιταω πρωτα αν ερχεται κανενας απο μονοδρομο και ρωτανε οι αλλοι γιατι,αφου ειναι μονοδρομος.Λες και εχει λιγους που πανε αναποδα:confused::confused::confused:
Γενικα επειδη βλεπω και σε κατοικημενες περιοχες με σχολεια κλπ που εχει οριο 30 πχ να παει ο αλλος με 80,ας βαλουν σαμαρακια να δουμε τι θα κανουν μετα?Θα παραπονιουνται που δεν μπορουν να δωσουν λιγο γκαζι να ξεκαυλωσουν?Α και οι ιδιοι πανε σαν παναγιτσες μολις δουν μπατσους:coffee::confused::confused::confused:
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Δεν προσεξα ταμπελα,αλλα οι μαλακες βαλανε διαβασεις ανα 50-100 μετρα και ο αλλος πηγε να κανει κασκαντεριλικι ακριβως πανω στην στροφη(εχει και κολωνα φωτισμου εκει) και τελευταια στιγμη τον ειδα.Οι περισσοτεροι δεν προσεχουν καν,ειτε περνανε απο διαβαση ειτε απο φαναρι,λες και το θεωρουν δεδομενο οτι θα σταματησει ο αλλος.Εγω οταν ειμαι πεζος κοιταω πρωτα αν ερχεται κανενας απο μονοδρομο και ρωτανε οι αλλοι γιατι,αφου ειναι μονοδρομος.Λες και εχει λιγους που πανε αναποδα:confused::confused::confused:
Γενικα επειδη βλεπω και σε κατοικημενες περιοχες με σχολεια κλπ που εχει οριο 30 πχ να παει ο αλλος με 80,ας βαλουν σαμαρακια να δουμε τι θα κανουν μετα?Θα παραπονιουνται που δεν μπορουν να δωσουν λιγο γκαζι να ξεκαυλωσουν?Α και οι ιδιοι πανε σαν παναγιτσες μολις δουν μπατσους:coffee::confused::confused::confused:
Τα σαμαράκια δεν επιτρέπονται.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.656
Like
14.729
Πόντοι
3.656

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.656
Like
14.729
Πόντοι
3.656
τυποι να λετε κι ευχαριστω που μας εκλεισε καραντινα ο κουλης με τον κορονα και ζησαμε μερικα χρονια παραπανω :confused::confused::confused:
γλυτωσαμε απο κορονα και τωρα θα τα κακαρωσουμε απο ντελιβερα και ψυχακια-ναυαγιο με αυτοκινητο :confused::confused::confused:
 

hakeem

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
138
Like
181
Πόντοι
1
αφου ουτε οδηγικη παιδεια εχουμε και για δρομους γαμησετα
ως γνωστον ειμαστε απογονοι του Σουμαχερ και του Σενα
καθε εξοδο -τριμερο και χειροτερα στην πολη
Λες και χωρις εχει διαφορα.το μπουρδελο μονο χειροτερευει
 

janvector69

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2024
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως έχουν ξεκινήσει ελέγχους αλκοτέστ πιο συχνά. Εμένα 2 φορές την προηγουμένη εβδομάδα στην Αττική οδό. Καλά κάνουν,,
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
68
Like
58
Πόντοι
0
Πραγματικά ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ οι δίτροχοι, που όταν δεν μπορείτε να κάνετε "διήθηση" καβαλάτε πεζοδρόμια, ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ σας ειλικρινά που σας φταίνε οι πεζοί λες και σταματάτε στις διαβάσεις να περάσουν που δεν αφήνετε κόκκινο χωρίς να το "σφάξετε" ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΑΣ απεριόριστα!
Εχεις δικηο αλλα το βρισιμο θειων δεν ειναι σωστο. Ξερω δεν το εννοεις αλλα κρατησου
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Εχεις δικηο αλλα το βρισιμο θειων δεν ειναι σωστο. Ξερω δεν το εννοεις αλλα κρατησου
Τύπε, με πνίγει το δίκιο κι ο θυμός. Πρόπερσι, καρκινοπαθής θεία μου παρασύρθηκε από μηχανάκι πάνω σε πεζοδρόμιο!
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Μάλλον τίποτα 80άρηδες έκαναν κόντρα εκεί. Από αυτούς τους γέρους που "πρέπει να τους πάρουμε τα διπλώματα".
Α ρε καρκινιάρη που πέταξες χάμω τη γυναίκα κι έφυγες, το τελευταίο σου κομμάτι να μην το γνωρίσει η πουτάνα η μάνα σου!
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Τα Αλμπανά θα μας ξεπεράσουν και στην οδηγική συμπεριφορά. Μάλλον γιατί εμείς εδώ έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
 

slayer123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2022
Μηνύματα
1.458
Κριτικές
8
Like
4.285
Πόντοι
736
Τα Αλμπανά θα μας ξεπεράσουν και στην οδηγική συμπεριφορά. Μάλλον γιατί εμείς εδώ έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
Ειμαστε οι μοναδικοι βαλκανιοι που δν σταματανε!!!!!
Δν βαζω τους Τουρκους στην εξισωση!
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Σιγά μη μετρήσουμε τους ΤΟΥΡΚΟΜΟΓΓΟΛΟΥΣ για Ευρωπαίους τύπε.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.735
Like
2.784
Πόντοι
456
Στην Αλβανία.
Τα αμάξια κοκαλονουνε στη διάβαση για να περάσει ο πεζός
.εκεί δεν ειναι ελλαδισταν..Τίρανα έχει παντού αστυνομία!!τέτοιο μπουρδέλο σαν την Ελλάδα..που ενώ έχει τους πιο πολλούς μπάτσους στην Ευρώπη..δενεχει πουθενά αστυνομία να κάνει περιπολία πατρολ..δεν υπάρχει!!
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.947
Κριτικές
1
Like
5.465
Πόντοι
2.356
τέτοιο μπουρδέλο σαν την Ελλάδα..που ενώ έχει τους πιο πολλούς μπάτσους στην Ευρώπη..δενεχει πουθενά αστυνομία να κάνει περιπολία πατρολ..δεν υπάρχει!!
ΔΥ είναι ρε τύπε.

Δεν το καταλαβαίνεις;
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.928
Κριτικές
18
Like
15.733
Πόντοι
4.546
Στην Αλβανία.
Τα αμάξια κοκαλονουνε στη διάβαση για να περάσει ο πεζός
.εκεί δεν ειναι ελλαδισταν..Τίρανα έχει παντού αστυνομία!!τέτοιο μπουρδέλο σαν την Ελλάδα..που ενώ έχει τους πιο πολλούς μπάτσους στην Ευρώπη..δενεχει πουθενά αστυνομία να κάνει περιπολία πατρολ..δεν υπάρχει!!
Στην Ελλάδα φυλάνε το Κουλοσοι, Συριζοσοι και Πασοκοσοι.
Λίγοι αστυνόμοι περισσεύουν για τα υπόλοιπα.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.759
Like
29.338
Πόντοι
6.056

Το οτι εφαγε 21 χιλιάρικα πρόστιμο δεν μου λεει τίποτα γιατι μπορεί και να μην τα πληρώσει. Αυτο που θα μου ελεγε θα ηταν να φάει 1 χρόνο η έστω 6 μηνες φυλακή να του φύγει η μαγκιά!
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
825
Κριτικές
1
Like
1.719
Πόντοι
206

Το οτι εφαγε 21 χιλιάρικα πρόστιμο δεν μου λεει τίποτα γιατι μπορεί και να μην τα πληρώσει. Αυτο που θα μου ελεγε θα ηταν να φάει 1 χρόνο η έστω 6 μηνες φυλακή να του φύγει η μαγκιά!
πρωτα απο ολα να του αφαιρεθει δια παντος το διπλωμα 12 φαναρια σημαινει πως δεν τον ενδιαφερει αν σκοτωσει καποιον που πηγαινε κανονικα.Ειναι απαραδεκτο στη Ελλαδα να μη προβλεπεται αυτο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom