Νέα

Τροχαία ατυχήματα-δυστυχήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.738
Like
29.280
Πόντοι
6.056

Όταν ένας φοίνικας σου σώζει τη ζωή
Ναι, μιλάμε για τεράστια τύχη, αν δεν ηταν εκει ο φοίνικας θα ειχε περάσει στο αντίθετο ρεύμα και θα έσκαγε ακριβώς πανω στο αυτοκίνητο που ανέβαινε... Πιθανότατα θα είχαμε νεκρο/νεκρους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.949
Πόντοι
8.006
οχι μόνο τους έφαγε αλλά πάνε να το βγάλουν και λάδι εδώ πέρα, φταίει λέει ο άλλος, στο μεταξύ στο βίντεο φαίνεται ξεκάθαρα ο γαμημένος να κάνει προσπέραση σε δρόμο με διπλή διαχωριστικη γραμμή τρέχοντας σαν τρελός σε κατοικημένη περιοχή.


Τιμωρήστε τους φονιάδες επιτέλους ρε καραγκιόζηδες
Κι αυτον πανε να τον βγαλουν λαδι?

Δολοφονία κι αυτο?
 

woopsie

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
534
Κριτικές
9
Like
1.970
Πόντοι
486
Κι αυτον πανε να τον βγαλουν λαδι?

Δολοφονία κι αυτο?
όταν καρφωθώ με 80 χιλιόμετρα στο αμάξι του παιδιού σου έλα να μου χτυπήσεις τη πλάτη, να μου πεις δεν πειράζει ρε είναι γλυκό το γκάζι, γλίστραγε κι ο δρόμος, ήταν η κακιά η ώρα.

:birdman:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.949
Πόντοι
8.006
όταν καρφωθώ με 80 χιλιόμετρα στο αμάξι του παιδιού σου έλα να μου χτυπήσεις τη πλάτη, να μου πεις δεν πειράζει ρε είναι γλυκό το γκάζι, γλίστραγε κι ο δρόμος, ήταν η κακιά η ώρα.

:birdman:
Αντε παλι "αν ηταν το παιδι σου".

Κι αν ηταν το δικο σου παιδι οδηγος?
Ενταξει φιλε, δολοφονια ειναι, ισοβια.
Αν σου τυχει εσενα αυριο να σκοτωσεις καποιον με το αυτοκινητο, μην κλαψουριζεις ομως
 

nick77r

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.569
Like
5.338
Πόντοι
2.306

Όταν ένας φοίνικας σου σώζει τη ζωή
Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω τι μαλακια έκανε σε ευθεία και του έφυγε έτσι το αμάξι.... Υποπτεύομαι κινητό, η χαζευε με κάτι και του έφυγε λοξά και έπεσε πάνω στον άλλο
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.738
Like
29.280
Πόντοι
6.056
Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω τι μαλακια έκανε σε ευθεία και του έφυγε έτσι το αμάξι.... Υποπτεύομαι κινητό, η χαζευε με κάτι και του έφυγε λοξά και έπεσε πάνω στον άλλο
Ηταν ξημερώματα, μπορει να ηταν πιωμενος.

Τα κινητά ειναι ενα μεγάλο πρόβλημα κατα την διάρκεια της οδηγήσεις. Η αυτοκινητοβιομηχανίες θα πρέπει να βρουν ενα τρόπο ωστε οι λειτουργείες των κινητών να απενεργοποιούνται κατα την διάρκεια που το αυτοκίνητο βρίσκεται σε κίνηση. Η μόνη λειτουργία που θα επιτρέπετε θα πρέπει να είναι η φωνητική κλήση και μονο μεσω του handsfree του αυτοκίνητου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.949
Πόντοι
8.006
Ηταν ξημερώματα, μπορει να ηταν πιωμενος.

Τα κινητά ειναι ενα μεγάλο πρόβλημα κατα την διάρκεια της οδηγήσεις. Η αυτοκινητοβιομηχανίες θα πρέπει να βρουν ενα τρόπο ωστε οι λειτουργείες των κινητών να απενεργοποιούνται κατα την διάρκεια που το αυτοκίνητο βρίσκεται σε κίνηση. Η μόνη λειτουργία που θα επιτρέπετε θα πρέπει να είναι η φωνητική κλήση και μονο μεσω του handsfree του αυτοκίνητου.
Δηλαδη θελουμε αυτοκινητα, τα οποια να απενεργοποιουν τα κινητα και να μην παιρνουν μπροστα αν ο οδηγός ειναι πιωμενος. Γιατι οχι να μην εχουν αυτοματο κοφτη αναλογως με την περιοχη και το οριο ταχυτητας? Αυτα προφανως δεν γινονται, και ακομη κι αν γινουν θα υπαρξει τροπος να παρακαμφθούν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

woopsie

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
534
Κριτικές
9
Like
1.970
Πόντοι
486
Αντε παλι "αν ηταν το παιδι σου".

Κι αν ηταν το δικο σου παιδι οδηγος?
Ενταξει φιλε, δολοφονια ειναι, ισοβια.
Αν σου τυχει εσενα αυριο να σκοτωσεις καποιον με το αυτοκινητο, μην κλαψουριζεις ομως
Είτε σ'αρέσει είτε όχι κάποιου παιδιά είμαστε όλοι, δεν φυτρώνουμε και δεν είμαστε απλά μια στατιστική, σου λέω για το παιδί σου μπας και νιώσεις.
Αν ήταν παιδί θα ντρεπόμουν. Αν σκοτώσω άνθρωπο θα μου αξίζει να υποστώ ότι προβλέπεται, αλλά να σκοτώσω οδηγώντας δεν πρόκειται, ούτε πιωμένος πάω ούτε με 80 σε κατοικημένες περιοχές και γενικά δεν αντιμετωπίζω τους δρόμους σαν ιδιωτική πίστα.

Αν εσύ κάνεις τα παραπάνω και ήρθες εδώ να υπερασπιστείς τον όμοιο σου σε περίπτωση που κάτσει και σε σένα η "στραβή" τουλάχιστον δεν θα μπορεί να σε κατηγορήσει κανείς για υποκρισία
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.949
Πόντοι
8.006
αλλά να σκοτώσω οδηγώντας δεν πρόκειται
Πού το ξερεις?
Να σε ενημερωσω οτι δεν σκοτωνουν μονο οσοι οδηγουν πιωμενοι ή οσοι τρεχουν πολυ. Σκοτωνουν και οσοι αφαιρεθουν για ενα δευτερολεπτο, κατι που συμβαινει σε ολους. Και αντι να λες σαχλαμαριτσες οτι υπερασπιζομαι αυτο που κανω, κοψε λιγακι το υφος και νιωσε εσυ τι λεω.
 

woopsie

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
534
Κριτικές
9
Like
1.970
Πόντοι
486
Πού το ξερεις?
Να σε ενημερωσω οτι δεν σκοτωνουν μονο οσοι οδηγουν πιωμενοι ή οσοι τρεχουν πολυ. Σκοτωνουν και οσοι αφαιρεθουν για ενα δευτερολεπτο, κατι που συμβαινει σε ολους. Και αντι να λες σαχλαμαριτσες οτι υπερασπιζομαι αυτο που κανω, κοψε λιγακι το υφος και νιωσε εσυ τι λεω.
Το αρχικό μου σχόλιο που απαντησες όλο ειρωνεία είναι για συγκεκριμένο γεγονός, δεν κάνω γενική συζήτηση. Υπάρχουν βίντεο φαίνεται η ταχύτητα, αντικανοκική προσπέραση κτλ. Να το συγκρίνεις αυτό με μια όντως κακιά στιγμή ή μια περίπτωση που σαν οδηγός δεν θα είχα ευθύνη, να μου πεταχτεί πχ ένας πεζός στην αττική οδό, τι σχέση έχει? Ποιο είναι το επιχείρημα σου? θα βάλεις στο ίδιο τσουβάλι αυτόν που παραβιάζει τον μισό κοκ με αυτόν που όντως δεν φέρει ευθύνη?

Ειλικρινά δεν ξέρω αν εσύ ο ίδιος ξέρεις τι θες να πεις, πόσο μάλλον να καταλάβω εγω.

Ξαναγράφω, σχολιάζω συγκεκριμένο περιστατικό, όχι γενικά. Και σε αυτό μου απάντησες.
 

H1N1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2024
Μηνύματα
183
Κριτικές
7
Like
640
Πόντοι
301
Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω τι μαλακια έκανε σε ευθεία και του έφυγε έτσι το αμάξι.... Υποπτεύομαι κινητό, η χαζευε με κάτι και του έφυγε λοξά και έπεσε πάνω στον άλλο
Μάλλον κινητό...
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.738
Like
29.280
Πόντοι
6.056
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.738
Like
29.280
Πόντοι
6.056
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.738
Like
29.280
Πόντοι
6.056

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.936
Κριτικές
27
Like
4.244
Πόντοι
1.446
Μου αρεσει που κραζανε ολοι τους ταριφες οτι οδηγουν σαν μαλακες και πλέον ολοι οι ντελιβεραδες απο Wolt και Efood πανε σαν ψυχασθενεις,περνανε στοπ,κοκκινα πάνε ανάποδα. Μιλάμε για τεράστιους μαλάκες
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.936
Κριτικές
27
Like
4.244
Πόντοι
1.446
Αυτοκτονια να οδηγας μηχανακι χωρις κρανος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom