Νέα

Το 69 και το γλειφομούνι είναι επικίνδυνο στα μπουρδέλα/στούντιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα silver_bullet
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 352
  • Εμφανίσεις 66K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επιδίδεστε σε αιδιολειχία στις συνευρέσεις σας με ιερόδουλες;

  • Πάντα και με τρέλα!

    Ψήφοι: 8 10,0%
  • Μόνον αν έχει αρωματισμένο και καθαρό μουνί

    Ψήφοι: 30 37,5%
  • Σπάνια έως ποτέ!

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Μια φορά το έκανα και δεν το ξανακάνω

    Ψήφοι: 4 5,0%
  • Είσαι τρελός; Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 35 43,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    80

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
νέα μελέτη υποστηρίζει ότι το γλυφομούνι προκαλεί καρκίνο του στόματος περισσότερο από το τσιγάρο και το αλκοόλ!

HPV Causing More Oral Cancer in Men!!!

όλοι πρέπει να σταματήσουμε το γλυφομούνι για να έχουμε την υγεία μας που είναι το πιο σημαντικό πράγμα!
πολυ αοριστο το αρθρο...εξπερτς λενε...και μη ξεχναμε οτι ακομα και ερευνες ακυρωνονται μετα απο νεες ερευνες...δεν νομιζω να χει βαση...καλημερα
 

miros

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
πολυ αοριστο το αρθρο...εξπερτς λενε...

το link δεν παραπέμπει στο κανονικό επιστημονικό άρθρο προφανώς
διάβασες το fulltext article στο Journal of Clinical Oncology και το βρήκες αόριστο?

και μη ξεχναμε οτι ακομα και ερευνες ακυρωνονται μετα απο νεες ερευνες...

αυτό κανείς δεν το αμφισβητεί

δεν νομιζω να χει βαση...καλημερα

θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να διαβάσουμε ΓΙΑΤΙ πιστεύεις ότι δεν έχει βάση κάτι τέτοιο



 

bizomanis

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0
αρα κινδυνευουμε απο καρκινο των αυτιων :o
 

Επισκέπτης
το link δεν παραπέμπει στο κανονικό επιστημονικό άρθρο προφανώς
διάβασες το fulltext article στο Journal of Clinical Oncology και το βρήκες αόριστο?

αυτό κανείς δεν το αμφισβητεί

θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να διαβάσουμε ΓΙΑΤΙ πιστεύεις ότι δεν έχει βάση κάτι τέτοιο
Την διάβασα εγώ όλη την έρευνα και σου λέω ότι έιναι παπαριές!
 

leone72

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
87
Like
1
Πόντοι
0
Καλησπερα φιλοι συναγωνιστες!Εγω εχω μαθει οτι τα υγρα της γυναικας,εχουν καποιες αντισυπτικες ιδιοτητες!Αρα καλο!Πως ειναι δυνατον να προκαλει καρκινο?
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
αρα κινδυνευουμε απο καρκινο των αυτιων :o
:dancing: :dancing: :dancing:
Καλησπερα φιλοι συναγωνιστες!Εγω εχω μαθει οτι τα υγρα της γυναικας,εχουν καποιες αντισυπτικες ιδιοτητες!Αρα καλο!Πως ειναι δυνατον να προκαλει καρκινο?
Από που το έμαθες; Καρκίνο λέμε ίσως προκαλεί ο ίδιος ιός που προκαλεί καρκίνο στη μήτρα. Αν και γενικά εάν το δούμε εγώ μουνί που δε μοσχοβολάει σαπούνι ούτε το αγγίζω. Αν η άλλη είναι βρωμιάρα, έχεις ένα κάρο άλλες αρρώστιες να ανυσηχείς και τελευταία ο καρκίνος.
 

bizomanis

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0
και του σκυλου λενε τα υγρα ειναι ακρως αντισυπτικα....λετε? :idiot:
 

leone72

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
87
Like
1
Πόντοι
0
:dancing: :dancing: :dancing:Από που το έμαθες; Καρκίνο λέμε ίσως προκαλεί ο ίδιος ιός που προκαλεί καρκίνο στη μήτρα. Αν και γενικά εάν το δούμε εγώ μουνί που δε μοσχοβολάει σαπούνι ούτε το αγγίζω. Αν η άλλη είναι βρωμιάρα, έχεις ένα κάρο άλλες αρρώστιες να ανυσηχείς και τελευταία ο καρκίνος.
[/quote
:dancing: :dancing: :dancing:Από που το έμαθες; Καρκίνο λέμε ίσως προκαλεί ο ίδιος ιός που προκαλεί καρκίνο στη μήτρα. Αν και γενικά εάν το δούμε εγώ μουνί που δε μοσχοβολάει σαπούνι ούτε το αγγίζω. Αν η άλλη είναι βρωμιάρα, έχεις ένα κάρο άλλες αρρώστιες να ανυσηχείς και τελευταία ο καρκίνος.

Ε ναι ρε φιλε,δεν θα παμε κιολας με καμια πουτανα!Με την κοπελια μας η' με καποια που ξερουμε τι ειναι!
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Ε ναι ρε φιλε,δεν θα παμε κιολας με καμια πουτανα!Με την κοπελια μας η' με καποια που ξερουμε τι ειναι!
Καλά μην παίρνεις και όρκο για όλους. Εδώ μέσα λόγω άγνοιας τα ακάποτα και τα γλυψίματα πάνε με χίλια....
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Εγω οθτΕγω ουτε το τσιγαρο εκοψα ουτε το γλυψιμο .
Θα το κοψω οταν θα με παρουν ξαπλα.
Μια και καλη με αλλα λογια. :rockon:
Εγω το αντιθετο ουτε καπνιζω ουτε γλυφομουνι εχω κανε ποτε.Μονο drinking.
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007

miros

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2007
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα φιλοι συναγωνιστες!Εγω εχω μαθει οτι τα υγρα της γυναικας,εχουν καποιες αντισυπτικες ιδιοτητες!Αρα καλο!Πως ειναι δυνατον να προκαλει καρκινο?

μα είναι δυνατόν?
δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπορεί κάποιος ενώ είναι αδαής να το παίζει ο τα πάντα γνωρίζων!
αλλά ξέχασα, η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια, γιατί νομίζεις ότι τα ξέρεις...

έχετε αναρωτηθεί πόσες γκόμενες έχουν μολυσμένα κολπικά επιχρίσματα και κολπικά υγρά?
για να δούμε στατιστικά από όσους διαβάζουν articles...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Την διάβασα εγώ όλη την έρευνα και σου λέω ότι έιναι παπαριές!

Αφού διάβασες όλη την έρευνα στο επιστημονικό περιοδικό που δημοσιεύτηκε μήπως μπορείς να μας πεις με ποιά κριτήρια (φόρμουλα) κατέταξαν τις προηγούμενες περιπτώσεις καρκίνου του στόματος σε αυτές που οφείλονται στον HPV και σε αυτές που δεν οφείλονται;

Συγκεκριμένα αναφέρομαι στο:
The new study looked at more than 30 years of National Cancer Institute data on oral cancers. Researchers categorized about 46,000 cases, using a formula to divide them into those caused by HPV and those not connected to the virus.

Ενδιαφέρομαι για την μεθοδολογία που ακολουθήθηκε και δεν έχω πρόσβαση στο Journal of Clinical Oncology.

Το άρθρο στο οποίο αναφέρεται το παρόν thread αφορά την αύξηση του ποσοστού των καρκίνων και θεωρεί δεδομένη την σχέση καρκίνου του στόματος - HPV.
Οι συγγραφείς και άλλοι ερευνητές έχουν δημοσιεύεσει την έρευνα για την σχέση καρκίνου του στόματος - HPV σε άλλα άρθα όπου προφανώς και θα αναφέρονται σε μοριακούς μηχανισμούς, επιδημιολογία κλπ και θα δίνουν τις κατά την γνώμη τους αποδείξεις.

Μήπως μπορείς να μας ενημερώσεις για τα άρθρα αυτά και που μπορούμε να τα βρούμε για να διαπιστώσουμε αν όλα λένε παπαριές; 
 

tasos_g

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
100
Like
3
Πόντοι
1
και πως και δεν εχω ψωφησει ακομα?μη τρελενεστε ρε πεδες :birdman:
 

neos___

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
ειμαι νεος (18) και θελω να παω σε σπιτακι δεν 3ερω αν απο τα φιλια,γλυφομουνι,πιπα ή οτι αλλο υπαρχει καποιος κινδινος
εννοειται η χρηση "κρανους"

και την πρωτη φορα 8α εγω βοηθεια αν ναι τι βοηθεια  ????




 

Valentino_Rossi

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2007
Μηνύματα
2.626
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
16
σιγα μη την πας και για καφε ρε φιλος, φιλια και γλυφομουνια δεν γινοντε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom