Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (1 μέλη και 24 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 850 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 498 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.894

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.689
Κριτικές
23
Like
2.847
Πόντοι
3.820
Ε αρα σε τι τον ωφελησε ο αιφνιδιασμος?
Πηρε το τηλ που υπο νορμαλ συνθηκες δεν θα το παιρνε ποτε.μετα δεν το χειριστηκε σωστα γιατι συνεχισε να τις λεει μαλακιες..αν ηξερε να το παει σωστα τουλαχιστον θα βγαινε για εναν καφε
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Τύποι σημερα μου εβαλε τα γυαλια καποιος στο σουπερ μαρκετ.

Μπροστα μου, μου εδειξε τον τροπο προσεγγισης.
Οπως γεμισε τις σακουλες στο ταμειο εβγαλε χρηματα να πληρωσει. Του δινει η ταμίας τα ρεστα κι εκεινος της βαζει στο χερι μια σοκολατα μαρς.
Επρεπε να δειτε το χαμογελο της.
"Για να γλυκαινεσαι μεχρι να σχολασεις", της ειπε.

Και σκεφτομουν που το λεγαμε εδω μεσα, οτι δεν βρισκουμε τροπο προσεγγισης για τις ταμίες του σουπερ μαρκετ.
Ενιωσα πολυ ντεφορμέ.
:vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
absolut_vomit_by_thejacobskid-d21qcw5.jpg

wingsbowlA.jpg

886.gif
 

Atos36

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2017
Μηνύματα
22
Κριτικές
6
Like
106
Πόντοι
0
Λοιποοοοοον... !

κατ αρχας εαν ειναι να αγχωνομαστε για κατι τοσο απλο σιγουρα κατι δεν κανουμε καλα! Και δεν φταινε οι ελληνιδες γι αυτο.
Θες να πεις οτι στερευει η φαντασια σου ΠΩς ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙς ΜΙΑ ΑΠΛΗ ταμια ΣΕ σ/μ???? Ντροπηηηη!

Απο τις πιο ευκολες περιπτωσεις!!! δες ΟΛΑ τα θετικα! παρε τα πανω σου!

-ειναι ΤΑΜΙΑΣ σε Σ/Μ ! δηλ. τι αλλο πιο απλο? ΔΕΝ μιλας για μια γιατρο/τραπεζιτισα/εφοριακο! ΤΑΜΙΑΣ!!! ελεος! εαν νιωθουμε δεος και γι αυτο...

-ειναι ΠΑΝΤΑ εκει, κι εσυ μπορεις να προετοιμαστεις, να κανεις την προσεγγιση σου οπως εσενα σε βολευει και κατα το δικο σου πλανο. Δεν υπαρχει βιασυνη - δεν φοβασαι μηπως την χασεις ή δεν την ξαναπετυχεις (περαστικη/μη μονιμη/εκτακτο ποστο)

-το ποστο εκει ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ελεγχομενο απο την δικη σου μερια - εσυ πας εκει για αγορες ακομα και 2-3 ευρω... αναγκαζεσαι... δεν φαινεσαι σαν να κανεις καποια εσκεμμενη κινηση... εισαι ενας απολυτα φυσιολογικος πελατης καθε φορα... μπορεις να πας 5 φορες σε μια ημερα ΚΑΙ ΠΑΛΙ να φαινει ως απολυτα φυσιολογικο

-να θυμασαι οτι και για εκεινη ενδεχομενως το ιδιο ενδιαφερον θα ειναι να γνωριστει με ενα αγορι σαν και σενα. Ακομα και εαν πιστευεις οτι ειναι εξω απο την δικη σου λιγκα... ειναι πολυ πιθανο να πεφτεις εξω!

Βρες τον τροπο σου - σκαρφισου τεχνασματα και εχε ετοιμες λυσεις τυπου "εαν δεν μπορει να μου δωσει το φβ της" ή "εαν εχει κοσμο στην ουρατης τι κανω" - επεξεργασου παραπλευρες διαδρομες στην προσεγγιση σου.
Κανονικα θα σου ελεγα πηγαινε εκει και just do it!
αλλα οπως παντα οταν ειμαστε αγχωμενοι και ισως χωρις πολυ εμπειρια, καλο ειναι να ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΑMAΣΙΑ ΜΑΣ και να μην εμπιστευομαστε το gut feeling της στιγμης εκεινης.

Αυτη θα ειναι η στιγμη σου! Και μονο εσυ μπορεις να την κερδισεις για σενα.
Έτσι είναι δεν διαφωνώ, ουτε άγχος, ούτε τίποτα!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.114
Like
2.935
Πόντοι
506
Eνας φιλος μου λιμενικος έκοψε κλιση σε μια που ειχε παρκαρει ενα μετρο μακριά απο πινακιδα απαγόρευσης στάθμευσης.
Ηρθε μετα απο 10 λεπτά, τον βρηκε και αρχισε να φωναζει και να χτυπιέται για κανα τεταρτο. Μετα πεταξε την κληση στα σκουπιδια και του είπε οτι αυτο το χαρτι δεν την ενδιαφέρει.
Μιλαμε για παρανοια και κακία που οδηγεί σε βλακωδης πραξεις.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.538
Like
13.550
Πόντοι
3.656
Κόρη εργαζόμενης στην εταιρεία που δουλεύω ήρθε να καλύψει την άδεια της μαμάς της για ένα μήνα με συμπεριφορά  ξινής ντίβας και ύφος χιλίων καρδιναλίων. Αργότερα η μαμά προωθήθηκε σε άλλο γραφείο και η κόρη ήρθε να αντικαταστήσει μόνιμα την θέση της. Η δεύτερη εμφάνιση της κόρης δεν είχε καμία σχέση με την πρώτη. Ήρθε με νιαουρίσματα και τσαχπινιά να αναλάβει την θέση της μαμάς και όλα τα γαμπρουδάκια-πυρφόροι την τριγύριζαν όλη την ώρα και δώστου φιλάκια κάθε πρωί για καλημέρα και δώστου λουλουδάκια στο γραφείο της Ελλεηνίδας πρώην ντίβας και δώστου καλή θέση πάρκινγκ για να μην κουράζεται η κουκλάρα...Με τα πολλά μέσα σε ένα χρόνο ανέβηκε στην διοίκηση λόγω καλής τελειωτικής πίπας και τώρα ξανά ύφος ντίβας και ξανά ξινή όπως στην αρχή. Το συμπέρασμα μου είναι ότι η κοπέλα προσποιούνταν τόσο καιρό για να πάρει με το μέρος της όλους τους πυρφόρους και μόλις καβατζωσε την θεσούλα έγινε πάλι ο αληθινός εαυτός της. Τόσο απλά και τόσο αξιοκρατικά λειτουργεί το Ελληνικό μπουρδέλο και αυτοί που αξίζουν μένουν στην απέξω  :babycry:

Συγχαρητήρια. Κατάπιες το κόκκινο χάπι και μπορείς πια να δεις τη διαχρονική συμπεριφορά τους. Για λόγους αυτοπροστασίας να είσαι πολύ προσεκτικός και τυπικός μαζί της. Και να θυμάσαι ότι οι χειρότεροι εχθροί σου είναι οι μουνοζητιάνοι που θα την γλείφουν, όχι η ίδια. Μην μιλάς σε κανένα γι αυτήν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.538
Like
13.550
Πόντοι
3.656
επειδή το έγραψα και σε άλλο πόστ αλλά ταιριάζει και ε΄δω μια φίλη μου που πλέον τη κάνω πέρα γιατί δεν μου αρέσει η συμπεριφορά της
μια φίλη μου μουνάρα έβγαινε με ένα τύπο όπου του έριχνε χυλόπιτα
ο τυπάς της λεει να στείλει βιογραφικο στην εταιρία του για να πιάσει δουλειά μιας και η φίλη μου είναι άνεργη
ο τυπάς ήταν καπετάνιος σε μικρές θαλαμηπόλους όπου κάνουν κρουαζιέρες
κάλεσαν 30 άτομα για μια θέση ο εφοπλιστής δεν έιχε ιδεα μιας και δεν ήταν στα ταξίδια όπότε ρωτούσε τον καπετάνιο για τις υπόλοιπες έλεγε μαλακίες μόλις έφτασε στην γνωστή του είπε καλά λόγια και την πήραν
καμαρώτο στις θαλαμηπόλους 1500€ το μήνα συν φαι τσάμπα συν μπόνους συν συν συν
μόλις ήρθε στη δουλειά της είπε το βράδυ θα σε πηδάω αλλιώς αντίο
ε και την πηδάει κάθ βράδυ και δεν κάνει τίποτα στη θαλαμηπόλο και παίρνει μισθό συν ότι χώνουν τον άλλο καμαρώτο να κάνει τα πάντα και τη δουλειά της τυπησας

Κλασσικό εικονογραφημένο
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.538
Like
13.550
Πόντοι
3.656
Ιστορια ελληνιδας που ειχε μεγαλώσει σε αφρικανική χωρα
Μια θεια της εκει παντρευτηκε εναν ντοπιο στρατηγο
σε αυτες τις χωρες λογω της διαφθορας οι στρατηγοι ειναι παμπλουτοι
Λοιπον η θεια επαιρνε αντισυλληπτικά για να μην κανει μαυρα παιδια
Δυστυχως για αυτην ο κατα πολύ μεγαλύτερος στρατηγος αργησε να την αφησει χηρα με αποτελεσμα να μην μπορει πλεον να κανει παιδια και με κανεναν αλλο
Αυτη γυρισε Κύπρο μετα τον θανατο του στρατηγου αγορασε διαμερισματα κλπ εχει ενα καρο λεφτα αλλά ατεκνη και τα νιατα της στην Αφρικη με καποιον που σιχαινοταν να κανει παιδια

Ναι. Κάποιες φορές δεν τους βγαίνει το σχέδιο παντρεύομαι κάποιον με λεφτά, του τα μασάω κι όταν απαλλαχτώ κάνω ότι μου αρέσει και γαμιέμαι με όποιον γουστάρω
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Συγχαρητήρια. Κατάπιες το κόκκινο χάπι και μπορείς πια να δεις τη διαχρονική συμπεριφορά τους. Για λόγους αυτοπροστασίας να είσαι πολύ προσεκτικός και τυπικός μαζί της. Και να θυμάσαι ότι οι χειρότεροι εχθροί σου είναι οι μουνοζητιάνοι που θα την γλείφουν, όχι η ίδια. Μην μιλάς σε κανένα γι αυτήν
Τις περισσότερες φορές ούτε γεια δεν της λέω, γιατί τέτοιες γυναίκες δεν τις γουστάρω καθόλου. Φυσικά και δεν μιλάω σε κανέναν πυρφόρο για αυτήν,  ούτε και σε καμία γυναίκα του χώρου γιατί μόνο σε κακό θα μου βγει αυτό. Στην δουλειά μου πάντα κρατάω αποστάσεις από όλους για να μην παίρνουν θάρρος και αρχίσουν τις μαλακίες.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.299
Κριτικές
6
Like
10.330
Πόντοι
3.936
Μιά ελλεινίδα μάνα στην παραλία συμβούλευε τον δακάχρονο γιό της που έπαιζε στην παραλία με ένα κοριτσάκι στην ηλικία του. <<Δεν είπαμε ότι με τα κοριτσάκια θα πρέπει να είσαι Ιππότης, και να μην τους συμπεριφέρεσαι άσχημα;>> :S
Άραγε στην κόρη της τι συμβουλές θα έδινε όσο αφορά τα αγοράκια της ηλικίας της;  :think:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.538
Like
13.550
Πόντοι
3.656
διαβαζοντας την περιληψη της "διαδρομης σου στη ζωη" αναρωτιεμαι εχεις ποτε κανει αυτοαναλυση να δεις ΤΙ πηγε λαθος και θελησε η αλλη να χωρισετε?
Πως εφτασε να μην θελει εναν τοσο πετυχημενο? τι της ελειψε για να θελει να βρεθει παλι στο ψαξιμο και στην ανασφαλεια?
την απατησες? την χτυπησες? την παραμελησες σεξουαλικα? ησουν βαρετος και εμποδιο στην οικογενειακη εξελιξη?
τι συνεβη?
ή απο την αλλη πλευρα: τι σου εκανε που εφτασες -αυτη την καλη γονιδιακα, αρα ομορφη/ενδιαφερουσα- να θες εσυ να την χωρισεις? σε απατησε? σταματησε να σε γουσταρει? της εστριψε η βιδα μια μερα? ερωτευτηκε αλλον στα ...αντα της?
τροποποιω/επισημαινω: φανταζομαι φυσικα εχεις κανει τετοιες σκεψεις/αναλυσεις

Φυσικά και έχω σκεφτεί πάρα πολύ. Στην αρχή ζήσαμε ιδανικά. Έχοντας διαβάσει τα κουμπιά που γράφουν κατά καιρούς ότι ικανοποιούν τις γυναίκες τα ακολούθησα κατά γράμμα. Εννοώ πάντα λουλούδια στις επετείους, δώρα στα γενέθλια, γιορτές, τρυφερότητα, κοπλιμέντα κλπ. Δουλεύαμε στην ίδια εταιρεία με τον ίδιο περίπου μισθό (είχε Επίδομα ξένης γλώσσας παραπάνω) ίδιο ωράριο, ίδια κούραση. Μαζί κάναμε τις δουλειές και μαγειρεύω σαν σεφ. Η πρώην πεθερά μου με λάτρευε (και με αγαπάει πάρα πολύ ακόμα, πήρε απόλυτα το μέρος μου). Έκανε τη σύγκριση μετον άντρα που είχε (οικοδόμος παλαιάς κοπής, Σπαρτιάτης, γιγαντόσωμος, δεν σήκωνε μύγα στο σπαθί του, δεν έκανε ποτέ τίποτα για να την ελαφρώσει) και με τον άλλο της γαμπρό (Έλληνας του Εξωτερικού, σχεδόν ίδιος στη συμπεριφορά με τον πεθερό μου, άξεστος να ρεύεται για πλάκα μπροστά σε όλους στις γιορτές, είχε απατήσει τη γυναίκα του).  Αλλά και η ίδια με διαφήμιζε παντού. Ζούσαμε στο νοίκι είχα μία μοτοσυκλέττα και οργώναμε όλο το λεκανοπέδιο κάθε βράδυ. Στη συνέχεια αγοράσαμε σπίτι με δάνειο (είχε και τζάκι, όπως ήθελα), καινούργιο αμάξι, γέννησε δύο παιδιά. Σύμφωνα με τη δικιά μου λογική είχαμε πετύχει στόχους ζωής και πια θα μπορούσαμε να απολαύσουμε. Όι μισθοί μας ήταν υπεραρκετοί  για την αποπληρωμή των δανείων σπιτιού και αμαξιού, αξιοπρεπή διαβίωση, πηγαίναμε διακοπές κάθε χρόνο. Πολύ καλύτερα από πολλά ζευγάρια. ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ μετατράπηκε σε Μαρκησία. Γύρναγα από τη δουλειά (είχε δύο ώρες λιγότερο ωράριο, ως μητέρα) και την έβρισκα ξαπλωμένη στον καναπέ να βλέπει τηλεόραση. Δεν έτρωγε μαζί μου, δεν είχε καν ζεστάνει για μένα το φαγητό που ΕΓΩ είχα μαγειρέψει. Αργότερα ανακάλυψα ότι όταν έφευγα για το γυμναστήριο κατέβαινε στο Ζαχαροπλαστείο και αγόραζε μισό κιλό παρφαί, το οποίο τσάκιζε.  Πήρε 20 κιλά (εκτός από αυτά που της είχαν μείνει λόγω γένας) κι είχε το θράσος να πάμε στο Υγείας για να της κάνουν έλεγχο μεταβολισμού, φοβήθηκα μήπως πήγαινε για Διαβήτη. Ναι, δεν μπορούμε να φανταστούμε ότι η γυναίκα μας μας δουλεύει ψιλό γαζί και ουσιαστικά προσπαθεί να μας διώξει ύπουλα, χρησιμοποιώντας αριστοτεχνικά την παθητική επιθετικότητα. Φυσικά το σεξ το έκοψε, πάντα κρατούσε μούτρα, πάντα είχε κουραστεί στη δουλειά, πάντα γκρίνιαζε. Και η τελευταία πράξη του δράματος ήταν να ζητάει να παίρνουμε βοήθεια, λες και έκανε τίποτα. Ήταν η τελευταία σταγόνα που έκανε το ποτήρι να ξεχειλίσει. Εκεί άνοιξαν τα μάτια μου, κατέγραψα τις κινήσεις της και είδα ότι ήταν κινήσεις γυναίκας που προσπαθεί να διώξει τον άντρα της, όχι να τον κρατήσει. Δεν μάσησα όμως, βρήκα άλλη διέξοδο για το σεξ (δεν υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες) και περίμενα τις επόμενες κινήσεις της. Και μια ωραία πρωία ένας δικαστικός επιμελητής μου επέδωσε μια κλήση για Ασφαλιστικά Μέτρα σύμφωνα με τα οποία έπρεπε να φύγω από το σπίτι, γιατί φοβόταν για την ασφάλειά της. Έφυγα βέβαια και έχω κρατήσει την απόφαση, την οποία έδειξα στα παιδιά όταν μεγάλωσαν, για να ξέρουν ότι δεν έφυγα, αλλά με διώξανε. Δεν θέλησα εγώ να χαλάσω την οικογένεια, αναγκάστηκα. Απλά έκρινε ότι της ήμουν άχρηστος πια, αφού ο μισθός της και η διατροφή που έδινα για τα παιδιά κάλυπταν πλήρως τα έξοδά της. Και δεν ήμουν ο μόνος στο περιβάλλον που ξαφνικά, μόλις η γυναίκα του ζευγαριού πήρε μια κληρονομιά, ή μια ανώτερη θέση, ή ξεπληρώθηκε ένα δάνειο με το οποίο επισκευάστηκε πλήρως ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΗΣ άρχισαν τα όργανα και έδιωξε τον άντρα.  Ο νόμος του Μπρίφολτ είναι αδυσώπητος

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.538
Like
13.550
Πόντοι
3.656
Φίλε πες μου ότι κάνεις πλάκα.Με συγχωρείς αλλά όταν είσαι λευκή ξανθιά μουνάρα σαν την Χαιντι Κλουμ,κάνοντας παιδιά με τον Σιλ ρίχνεις τα γονίδιά σου στα σκουπίδια.Όπως λες κι εσύ,δες τί όμορφη κόρη έκανε με λευκό (Μπριατόρε) και τί παιδιά έχει κάνει με τον Σιλ.

Η εμφάνιση είναι ένα. Τα υπόλοιπα γονίδια που εγγυούνται επιτυχία, πολλές φορές δεν φαίνονται στην εμφάνιση. Ας πούμε κοίτα τη φάτσα του Ναπολέοντα, ή τη φάτσα πολλών επιτυχημένων Ράπερ
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.911
Like
23.354
Πόντοι
6.056
Τύποι σημερα μου εβαλε τα γυαλια καποιος στο σουπερ μαρκετ.

Μπροστα μου, μου εδειξε τον τροπο προσεγγισης.
Οπως γεμισε τις σακουλες στο ταμειο εβγαλε χρηματα να πληρωσει. Του δινει η ταμίας τα ρεστα κι εκεινος της βαζει στο χερι μια σοκολατα μαρς.
Επρεπε να δειτε το χαμογελο της.
"Για να γλυκαινεσαι μεχρι να σχολασεις", της ειπε.

Και σκεφτομουν που το λεγαμε εδω μεσα, οτι δεν βρισκουμε τροπο προσεγγισης για τις ταμίες του σουπερ μαρκετ.
Ενιωσα πολυ ντεφορμέ.
θα τον κανει βουκινο στι υπολοιπες σουλες και κουλες
καθε φορα που μπαινει σμ θα τον κοιτανε ολοι σαν κλοουν
και θα περιμενουν να δουν τι γλιτσια θα κανει
:wanker:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
Φυσικά και έχω σκεφτεί πάρα πολύ. Στην αρχή ζήσαμε ιδανικά. Έχοντας διαβάσει τα κουμπιά που γράφουν κατά καιρούς ότι ικανοποιούν τις γυναίκες τα ακολούθησα κατά γράμμα. Εννοώ πάντα λουλούδια στις επετείους, δώρα στα γενέθλια, γιορτές, τρυφερότητα, κοπλιμέντα κλπ. Δουλεύαμε στην ίδια εταιρεία με τον ίδιο περίπου μισθό (είχε Επίδομα ξένης γλώσσας παραπάνω) ίδιο ωράριο, ίδια κούραση. Μαζί κάναμε τις δουλειές και μαγειρεύω σαν σεφ. Η πρώην πεθερά μου με λάτρευε (και με αγαπάει πάρα πολύ ακόμα, πήρε απόλυτα το μέρος μου). Έκανε τη σύγκριση μετον άντρα που είχε (οικοδόμος παλαιάς κοπής, Σπαρτιάτης, γιγαντόσωμος, δεν σήκωνε μύγα στο σπαθί του, δεν έκανε ποτέ τίποτα για να την ελαφρώσει) και με τον άλλο της γαμπρό (Έλληνας του Εξωτερικού, σχεδόν ίδιος στη συμπεριφορά με τον πεθερό μου, άξεστος να ρεύεται για πλάκα μπροστά σε όλους στις γιορτές, είχε απατήσει τη γυναίκα του).  Αλλά και η ίδια με διαφήμιζε παντού. Ζούσαμε στο νοίκι είχα μία μοτοσυκλέττα και οργώναμε όλο το λεκανοπέδιο κάθε βράδυ. Στη συνέχεια αγοράσαμε σπίτι με δάνειο (είχε και τζάκι, όπως ήθελα), καινούργιο αμάξι, γέννησε δύο παιδιά. Σύμφωνα με τη δικιά μου λογική είχαμε πετύχει στόχους ζωής και πια θα μπορούσαμε να απολαύσουμε. Όι μισθοί μας ήταν υπεραρκετοί  για την αποπληρωμή των δανείων σπιτιού και αμαξιού, αξιοπρεπή διαβίωση, πηγαίναμε διακοπές κάθε χρόνο. Πολύ καλύτερα από πολλά ζευγάρια. ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ μετατράπηκε σε Μαρκησία. Γύρναγα από τη δουλειά (είχε δύο ώρες λιγότερο ωράριο, ως μητέρα) και την έβρισκα ξαπλωμένη στον καναπέ να βλέπει τηλεόραση. Δεν έτρωγε μαζί μου, δεν είχε καν ζεστάνει για μένα το φαγητό που ΕΓΩ είχα μαγειρέψει. Αργότερα ανακάλυψα ότι όταν έφευγα για το γυμναστήριο κατέβαινε στο Ζαχαροπλαστείο και αγόραζε μισό κιλό παρφαί, το οποίο τσάκιζε.  Πήρε 20 κιλά (εκτός από αυτά που της είχαν μείνει λόγω γένας) κι είχε το θράσος να πάμε στο Υγείας για να της κάνουν έλεγχο μεταβολισμού, φοβήθηκα μήπως πήγαινε για Διαβήτη. Ναι, δεν μπορούμε να φανταστούμε ότι η γυναίκα μας μας δουλεύει ψιλό γαζί και ουσιαστικά προσπαθεί να μας διώξει ύπουλα, χρησιμοποιώντας αριστοτεχνικά την παθητική επιθετικότητα. Φυσικά το σεξ το έκοψε, πάντα κρατούσε μούτρα, πάντα είχε κουραστεί στη δουλειά, πάντα γκρίνιαζε. Και η τελευταία πράξη του δράματος ήταν να ζητάει να παίρνουμε βοήθεια, λες και έκανε τίποτα. Ήταν η τελευταία σταγόνα που έκανε το ποτήρι να ξεχειλίσει. Εκεί άνοιξαν τα μάτια μου, κατέγραψα τις κινήσεις της και είδα ότι ήταν κινήσεις γυναίκας που προσπαθεί να διώξει τον άντρα της, όχι να τον κρατήσει. Δεν μάσησα όμως, βρήκα άλλη διέξοδο για το σεξ (δεν υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες) και περίμενα τις επόμενες κινήσεις της. Και μια ωραία πρωία ένας δικαστικός επιμελητής μου επέδωσε μια κλήση για Ασφαλιστικά Μέτρα σύμφωνα με τα οποία έπρεπε να φύγω από το σπίτι, γιατί φοβόταν για την ασφάλειά της. Έφυγα βέβαια και έχω κρατήσει την απόφαση, την οποία έδειξα στα παιδιά όταν μεγάλωσαν, για να ξέρουν ότι δεν έφυγα, αλλά με διώξανε. Δεν θέλησα εγώ να χαλάσω την οικογένεια, αναγκάστηκα. Απλά έκρινε ότι της ήμουν άχρηστος πια, αφού ο μισθός της και η διατροφή που έδινα για τα παιδιά κάλυπταν πλήρως τα έξοδά της. Και δεν ήμουν ο μόνος στο περιβάλλον που ξαφνικά, μόλις η γυναίκα του ζευγαριού πήρε μια κληρονομιά, ή μια ανώτερη θέση, ή ξεπληρώθηκε ένα δάνειο με το οποίο επισκευάστηκε πλήρως ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΗΣ άρχισαν τα όργανα και έδιωξε τον άντρα.  Ο νόμος του Μπρίφολτ είναι αδυσώπητος
χιλιοπαιγμενη ιστορια με μικροδιαφορες μεταξυ τους
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Τύποι σημερα μου εβαλε τα γυαλια καποιος στο σουπερ μαρκετ.

Μπροστα μου, μου εδειξε τον τροπο προσεγγισης.
Οπως γεμισε τις σακουλες στο ταμειο εβγαλε χρηματα να πληρωσει. Του δινει η ταμίας τα ρεστα κι εκεινος της βαζει στο χερι μια σοκολατα μαρς.
Επρεπε να δειτε το χαμογελο της.
"Για να γλυκαινεσαι μεχρι να σχολασεις", της ειπε.

Και σκεφτομουν που το λεγαμε εδω μεσα, οτι δεν βρισκουμε τροπο προσεγγισης για τις ταμίες του σουπερ μαρκετ.
Ενιωσα πολυ ντεφορμέ.

Εσένα οι ταμίες που σου αρέσουν δεν είναι να τους αφήνεις Mars,αλλά κανά 3 κιλά κοντοσούβλι για να μην τις κόψει η λόρδα στο διάλειμμά τους.

@Πουλί,πόσες πιθανότητες δίνεις η Mars να λιώνει ξεχασμένη δίπλα στην ταμιακή ή να την χλαπάκιασε ο γκόμενος της ταμία;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
Γυναικες για σπιτι κ οικογενεια ηταν οι παλιες. Οι νεες ειναι μονο για πουτσα ή για αδιαφορια

Ας παρουμε ενα παραδειγμα,

Θα δεχοσουν να κανεις συνεταιρικα μια επιχειρηση 50-50 με καποιον που γουσταρεις κ εμπιστευεσαι με τις εξης προυποθεσεις?

-αν ο συνεταιρος βαρεθει πλεον, δεν ενδιαφερεται πια, εχει γνωρισει αλλον συνεταιρο που πιστευει πως ειναι καλυτερος απο σενα η οποιαδηποτε αλλη αιτια τοτε να εχει το δικαιωμα:

-χρησιμοποιοντας οποιαδηποτε πιασαρικη δικαιολογια να κρατησει την επιχειρηση μονος του απομακρυνοντας εσενα, να κρατησει τις εγκαταστασεις, τους εξειδικευμενους υπαλληλους,το πελατολογιο ενω εσυ θα πρεπει να βρεις κατι αλλο να κανεις γρηγορα γιατι θα ορεπει να του δινεις ενα ποσόν καθε μηνα γιατι θα λεει πως τα εσοδα του δεν φτανουν. Ενω παραλληλα θα προσπαθει να σε συκοφαντει οσο γινετε περισσοτερο στους κοινους σας πελατες.

-Καποια στιγμη θα προσοαθησει να βαλει χερι στην οικογενειακη σου περιουσια, προιον κληρονομιας.


Θα δεχοσουν ποτέ ενα τετοιο συνεταιριλικι???

Ε λοιπον ναι....αυτο δεχομαστε με την ψευδαισθηση πως ο δικος μας ανθρωπος δεν ειναι σαν τους αλλους.

Παθων πολλακις κ εγω
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.056
Κριτικές
1
Like
187
Πόντοι
16
Γυναικες για σπιτι κ οικογενεια ηταν οι παλιες. Οι νεες ειναι μονο για πουτσα ή για αδιαφορια

Ας παρουμε ενα παραδειγμα,

Θα δεχοσουν να κανεις συνεταιρικα μια επιχειρηση 50-50 με καποιον που γουσταρεις κ εμπιστευεσαι με τις εξης προυποθεσεις?

-αν ο συνεταιρος βαρεθει πλεον, δεν ενδιαφερεται πια, εχει γνωρισει αλλον συνεταιρο που πιστευει πως ειναι καλυτερος απο σενα η οποιαδηποτε αλλη αιτια τοτε να εχει το δικαιωμα:

-χρησιμοποιοντας οποιαδηποτε πιασαρικη δικαιολογια να κρατησει την επιχειρηση μονος του απομακρυνοντας εσενα, να κρατησει τις εγκαταστασεις, τους εξειδικευμενους υπαλληλους,το πελατολογιο ενω εσυ θα πρεπει να βρεις κατι αλλο να κανεις γρηγορα γιατι θα ορεπει να του δινεις ενα ποσόν καθε μηνα γιατι θα λεει πως τα εσοδα του δεν φτανουν. Ενω παραλληλα θα προσπαθει να σε συκοφαντει οσο γινετε περισσοτερο στους κοινους σας πελατες.

-Καποια στιγμη θα προσοαθησει να βαλει χερι στην οικογενειακη σου περιουσια, προιον κληρονομιας.


Θα δεχοσουν ποτέ ενα τετοιο συνεταιριλικι???

Ε λοιπον ναι....αυτο δεχομαστε με την ψευδαισθηση πως ο δικος μας ανθρωπος δεν ειναι σαν τους αλλους.

Παθων πολλακις κ εγω
Ποσο δικιο εχεις
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
Έφυγα βέβαια και έχω κρατήσει την απόφαση, την οποία έδειξα στα παιδιά όταν μεγάλωσαν, για να ξέρουν ότι δεν έφυγα, αλλά με διώξανε. Δεν θέλησα εγώ να χαλάσω την οικογένεια, αναγκάστηκα.

Αυτα να τα λετε στα παιδια σας. Ισως καποια στιγμη ελαφρυνουν την ψυχουλα τους. Οχι για μας αλλα για αυτα.
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Γυναικες για σπιτι κ οικογενεια ηταν οι παλιες. Οι νεες ειναι μονο για πουτσα ή για αδιαφορια

Ας παρουμε ενα παραδειγμα,

Θα δεχοσουν να κανεις συνεταιρικα μια επιχειρηση 50-50 με καποιον που γουσταρεις κ εμπιστευεσαι με τις εξης προυποθεσεις?

-αν ο συνεταιρος βαρεθει πλεον, δεν ενδιαφερεται πια, εχει γνωρισει αλλον συνεταιρο που πιστευει πως ειναι καλυτερος απο σενα η οποιαδηποτε αλλη αιτια τοτε να εχει το δικαιωμα:

-χρησιμοποιοντας οποιαδηποτε πιασαρικη δικαιολογια να κρατησει την επιχειρηση μονος του απομακρυνοντας εσενα, να κρατησει τις εγκαταστασεις, τους εξειδικευμενους υπαλληλους,το πελατολογιο ενω εσυ θα πρεπει να βρεις κατι αλλο να κανεις γρηγορα γιατι θα ορεπει να του δινεις ενα ποσόν καθε μηνα γιατι θα λεει πως τα εσοδα του δεν φτανουν. Ενω παραλληλα θα προσπαθει να σε συκοφαντει οσο γινετε περισσοτερο στους κοινους σας πελατες.

-Καποια στιγμη θα προσοαθησει να βαλει χερι στην οικογενειακη σου περιουσια, προιον κληρονομιας.


Θα δεχοσουν ποτέ ενα τετοιο συνεταιριλικι???

Ε λοιπον ναι....αυτο δεχομαστε με την ψευδαισθηση πως ο δικος μας ανθρωπος δεν ειναι σαν τους αλλους.

Παθων πολλακις κ εγω
Εγώ πολλές φορές βάζω χέρι στα λεφτά της γυναίκας μου για να αγοράσω κάτι που θέλω και τις περισσότερες φορές που βγαίνουμε αυτή πληρώνει με την κάρτα της. Επίσης μένω στο σπίτι της και πολλές φορές της κλέβω λεφτά χωρίς να το καταλάβει για πονηρούς σκοπούς. Ξέρει επίσης την εξάρτηση μου από τον τζόγο και το ανέχεται γιατί λέει ότι δεν μπορεί να ζήσει μακριά μου. Μάλλον είμαι η εξαίρεση ε?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
:-*
 

Συνημμένα

  • 20180823_124357.jpg
    20180823_124357.jpg
    4,5 MB · Εμφανίσεις: 33
  • 20180823_124443.jpg
    20180823_124443.jpg
    3,3 MB · Εμφανίσεις: 47

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom