Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 186K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 43 άτομα (6 μέλη και 37 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 844 29,3%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 496 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 318 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 310 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 98 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 555 19,3%
  • αλλο

    Ψήφοι: 88 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.878

Anestis zapatas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2024
Μηνύματα
1.256
Κριτικές
1
Like
1.048
Πόντοι
216
Εγω εχω ανακαλύψει μεθόδους προσελκύσης και κάνοντας πρακτική άσκηση εχω δει οτι βοηθαει.
Η τακτική νουμερο 1 ειναι να σπασω το φραγμα του άγνωστου να γνωριστώ και να με γνωρίσει.
Αυτο για να γίνει πρέπει να πεις συγκεκριμένα πράγματα για να μπορεσεις να σπασεις την άμυνα.
Πολλοι τα λένε γενικολογα αυτα ενω εγω εχω συγκεκριμένα λογια θεματα και απαντήσεις,με βοηθαει βεβαια να ψυχολογω και την εκάστοτε κοπελα οποτε αυτομάτως σκέφτομαι τι θα πω.
100% επιτυχια στο ντειτινγκ δεν υπάρχει αυτο να το ξερετε,εγω εχω προσπαθήσει να γνωριστω με παρα πολλες αλλα σχεση να κανω ηταν περιπου το 20% ποσοστο πολυ παραπάνω απο το χυμαδιο και οπου βγει.
Φανταστείτε 20% με τακτική με επιστήμη με ψυχολογία,το τονιζω γιατι πολλοι πιστεύουν οτι το ντειτινγκ ειναι εύκολο
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Εξήγησε μας τότε ρε homo tiganokefalus γιατί θέλεις να γίνεις κτηνοβάτης;
Αυτόν κάποια μέρα θα τον δούμε στις ειδήσεις. Είναι ψυχανώμαλος και παρακολουθάει κοπέλες και ζευγάρια. Υποψήφιο για απόπειρα βιασμού ή για κάνα σκατόξυλο τον βλέπω.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Εγω εχω ανακαλύψει μεθόδους προσελκύσης και κάνοντας πρακτική άσκηση εχω δει οτι βοηθαει.
Η τακτική νουμερο 1 ειναι να σπασω το φραγμα του άγνωστου να γνωριστώ και να με γνωρίσει.
Αυτο για να γίνει πρέπει να πεις συγκεκριμένα πράγματα για να μπορεσεις να σπασεις την άμυνα.
Πολλοι τα λένε γενικολογα αυτα ενω εγω εχω συγκεκριμένα λογια θεματα και απαντήσεις,με βοηθαει βεβαια να ψυχολογω και την εκάστοτε κοπελα οποτε αυτομάτως σκέφτομαι τι θα πω.
100% επιτυχια στο ντειτινγκ δεν υπάρχει αυτο να το ξερετε,εγω εχω προσπαθήσει να γνωριστω με παρα πολλες αλλα σχεση να κανω ηταν περιπου το 20% ποσοστο πολυ παραπάνω απο το χυμαδιο και οπου βγει.
Φανταστείτε 20% με τακτική με επιστήμη με ψυχολογία,το τονιζω γιατι πολλοι πιστεύουν οτι το ντειτινγκ ειναι εύκολο
Σκέφτεσαι να γίνεις dating coach, τύπε Zapata?
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Magi

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
710
Κριτικές
13
Like
1.291
Πόντοι
376
Οχι δεν εχω τετοιο σκοπό να σου πω την αλήθεια.
Απλα ειχα ασχοληθεί με το ντειτικγκ χρονια
καλυτερα να ασχοληθω με την υποκριτικη παρα με το dating τυπε... θα βγαλω και περισσοτερα λεφτα...

μεσα στις πρωτες 5-10 κουβεντες πρεπει καταλαβαινεις τα κομπλεξ τα κολληματα και ποσο στοκος παιζει να ειναι η αλλη...

αν ολα πανε καλα (οκ σιγουρα θα ερθει καποιο μαργαριταρι αργοτερα) τοτε οκ προχωραμε. αλλα με επιφυλαξη για το απροβλεπτο...
αλλωστε οι περισσοτερες αλλα λενε και αλλα κανουν οταν ερθει η ωρα. και απο αυτες που δε θα πεταξουν τη μαλακια τους φανερα θα τα δεις αργοτερα οτι ξεραν απλα να καμουφλαρονται...
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Δεν ειναι ο φοβος της προσελκυσης αλλα δεν μπορεί ο καθενας να πηγαίνει επειδή του αρεσει μια οπτικά.
Οι γυναίκες αντιλαμβανονται οτι οποιος παει αγνωστος να τη πεσει αυτοματως τον βαζουν στο καδρο του αγαμητου του λειψου.
Η καθε γυναίκα λεει μπορει να επενδυω στην εμφάνιση μου και να χαλαω το μισο μου μισθο εκει αλλα αυτον που θα εχω θα θελω να με θελει για τη προσωπικότητα μου το χαρακτήρα μου τη τσαχπινια μου κλπ.
Η μέθοδος αυτή που μου λες δεν εχει κάποια συνισταμένη περι του χαρακτήρα της γυναίκας,απλα οποια μας αρεσει να πηγαινουμε να χωνόμαστε.
Επίσης παιζει ρολο και το ταιμινγκ της καθε κοπελας και σε τι φαση βρίσκεται, αυτο θα το δεις μονο οταν μιλησεις γνωριστεις.
Απορω με ορισμένους πως σκέφτονται ειλικρινά και μετα δεν θέλουν σεμινάρια για το dating
Πάμε πάλι. Τι μεθόδους μου λες ρε φίλε? Αυτό που έγραψα εγώ είναι ότι είμαι υπέρ της άμεσης επικοινωνίας και κατά του "απρόσωπου" συστήματος των socials. Και αναφέρθηκα και με παραδείγματα. Δεν είναι δυνατόν τύποι να θέλουν να γνωρίσουν γκόμενα για τον Α ή Β λόγο, να την έχουν μπροστά τους και να ψάχνουν απεγνωσμένα τα socials τους ώστε να τις προσεγίσουν από εκεί. Είναι κατάντια. Έχεις την ευκαιρία να μιλήσεις και να "γνωριστείς" από ΚΟΝΤΑ και τρέμει το στόμα τους. Δε μπορούν να αρθρώσουν λέξη.
Είμαι σε γάμο, απέναντι γκόμενα που γουστάρει τύπος (η οποία προφανώς δε συνοδευόταν) και ο τύπος να ρωτάει ποια είναι αυτή και αν ξέρω τα socials της, ενώ την έχει απέναντι! :headbang:
Τώρα με τι απορείς δε γνωρίζω και όσο για τα σεμινάρια dating δε το σχολιάζω
 

Anestis zapatas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2024
Μηνύματα
1.256
Κριτικές
1
Like
1.048
Πόντοι
216
Σκέφτεσαι να γίνεις dating coach, τύπε Zapata?
Οχι δεν εχω τετοιο σκοπό νανσου πω την αλήθεια.
Πάμε πάλι. Τι μεθόδους μου λες ρε φίλε? Αυτό που έγραψα εγώ είναι ότι είμαι υπέρ της άμεσης επικοινωνίας και κατά του "απρόσωπου" συστήματος των socials. Και αναφέρθηκα και με παραδείγματα. Δεν είναι δυνατόν τύποι να θέλουν να γνωρίσουν γκόμενα για τον Α ή Β λόγο, να την έχουν μπροστά τους και να ψάχνουν απεγνωσμένα τα socials τους ώστε να τις προσεγίσουν από εκεί. Είναι κατάντια. Έχεις την ευκαιρία να μιλήσεις και να "γνωριστείς" από ΚΟΝΤΑ και τρέμει το στόμα τους. Δε μπορούν να αρθρώσουν λέξη.
Είμαι σε γάμο, απέναντι γκόμενα που γουστάρει τύπος (η οποία προφανώς δε συνοδευόταν) και ο τύπος να ρωτάει ποια είναι αυτή και αν ξέρω τα socials της, ενώ την έχει απέναντι! :headbang:
Τώρα με τι απορείς δε γνωρίζω και όσο για τα σεμινάρια dating δε το σχολιάζω
Ωραία πες μου αναλυτικά τι έπρεπε να κανει και πως?
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Οχι δεν εχω τετοιο σκοπό να σου πω την αλήθεια.
Απλα ειχα ασχοληθεί με το ντειτικγκ χρονια
Για να προχωρήσει κανείς γρήγορα, διότι τα χρόνια περνάνε, χρειάζεται έναν έμπειρο dating coach, αλλά αυτό για την Ελλάδα μοιάζει με ανέκδοτο. Στο εξωτερικό μπορεί να βρει κανείς καλούς coaches, αλλά έχει και πολλά λαμόγια που μπήκαν στο χώρο για να τα οικονομήσουν μαδώντας αφελείς. Από τους μαθητευόμενους σε τέτοια σεμινάρια βέβαια λίγοι θα ωφεληθούν, δηλ. όσοι έχουν τα προσόντα, αλλά δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν λόγω απειρίας. Μοιάζει λίγο με τον αθλητισμό, ας πούμε, χρειάζεται το ταλέντο, αλλά θέλει και σκληρή δουλειά. Οι περισσότεροι όμως δεν θα καταφέρουν σχεδόν τίποτα, διότι ο λόγος που δεν βγάζουν γκόμενες είναι βαθύτερος.
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Ωραία πες μου αναλυτικά τι έπρεπε να κανει και πως?
Τι να σου πω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?? Να πάει να τη "γνωρίσει", να πιάσει κουβέντα. Βρίσκεστε σε μια κατάσταση/φάση/περιβάλλον διασκέδασης, με τα ποτάκια σας, τον χαβαλέ σας κλπ. Θέλεις μήπως να σου πω και τι πρέπει να της πει λέξη προς λέξη?
Εγώ στη νοοτροπία αναφέρομαι που έχουν τόσοι πολλοί και με την οποία είμαι αντίθετος.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
355
Like
657
Πόντοι
81
Πάμε πάλι. Τι μεθόδους μου λες ρε φίλε? Αυτό που έγραψα εγώ είναι ότι είμαι υπέρ της άμεσης επικοινωνίας και κατά του "απρόσωπου" συστήματος των socials. Και αναφέρθηκα και με παραδείγματα. Δεν είναι δυνατόν τύποι να θέλουν να γνωρίσουν γκόμενα για τον Α ή Β λόγο, να την έχουν μπροστά τους και να ψάχνουν απεγνωσμένα τα socials τους ώστε να τις προσεγίσουν από εκεί. Είναι κατάντια. Έχεις την ευκαιρία να μιλήσεις και να "γνωριστείς" από ΚΟΝΤΑ και τρέμει το στόμα τους. Δε μπορούν να αρθρώσουν λέξη.
Είμαι σε γάμο, απέναντι γκόμενα που γουστάρει τύπος (η οποία προφανώς δε συνοδευόταν) και ο τύπος να ρωτάει ποια είναι αυτή και αν ξέρω τα socials της, ενώ την έχει απέναντι! :headbang:
Τώρα με τι απορείς δε γνωρίζω και όσο για τα σεμινάρια dating δε το σχολιάζω
Εντάξει για να πούμε και του στραβου το δίκιο αυτό το φλερτ είναι που επικρατεί στους νέους από την στιγμή της εφεύρεσης του fb.Και η δική μου γενιά του 80,κιοτευε.Οχι τόσο βέβαια αλλά παρα πολλοί έμπαιναν σε παρέες επί τούτου ή ζήταγαν από τρίτους να τους κάνει κονέ.Αλλοι άφηναν σημείωμα στην γκαρσονα μετά από 30 επισκέψεις,άλλοι περίμεναν να πάει 5 στο ξενυχταδικα να έχει γίνει λιαρδα καμία τελευταία μήπως και την φορτώσουν όπως έλεγαν,όπως δηλαδή και οι ντόπιοι στα νησιά με τουρίστριες.Ειναι πολύ συζητήσιμο τι ήταν περισσότερο χάλι αλλά τουλάχιστον τότε ήταν πιο αθώα εποχή με την έννοια ότι αν ήσουν σωστός δεν είχες ποτέ έννοια αν θα φας μήνυση από μια που δεν της άρεσε το πέσιμο σου ή την προσεβαλε ή την έφερε σε δυσκολη θέση,της διατάραξε την ειρήνη,της χάλασε την διάθεση,έχει οικονομικό όφελος,έχει σκατοψυχια με τους άντρες γενικώς και ζητάει εκδίκηση,την κατέστρεψε ο πρώην της και θα σε εξοντώσει και πάει λέγοντας...
Τώρα έτσι όπως έχει "ποινικοποιηθεί " το καμάκι θέλει πάρα πολύ προσοχή είτε στο ηλεκτρονικό είτε στο επιτόπιο καμάκι σε σημείο που προσωπικά μπαίνοντας σε τέτοιο μουντ ξενερωνω.
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Εντάξει για να πούμε και του στραβου το δίκιο αυτό το φλερτ είναι που επικρατεί στους νέους από την στιγμή της εφεύρεσης του fb.Και η δική μου γενιά του 80,κιοτευε.Οχι τόσο βέβαια αλλά παρα πολλοί έμπαιναν σε παρέες επί τούτου ή ζήταγαν από τρίτους να τους κάνει κονέ.Αλλοι άφηναν σημείωμα στην γκαρσονα μετά από 30 επισκέψεις,άλλοι περίμεναν να πάει 5 στο ξενυχταδικα να έχει γίνει λιαρδα καμία τελευταία μήπως και την φορτώσουν όπως έλεγαν,όπως δηλαδή και οι ντόπιοι στα νησιά με τουρίστριες.Ειναι πολύ συζητήσιμο τι ήταν περισσότερο χάλι αλλά τουλάχιστον τότε ήταν πιο αθώα εποχή με την έννοια ότι αν ήσουν σωστός δεν είχες ποτέ έννοια αν θα φας μήνυση από μια που δεν της άρεσε το πέσιμο σου ή την προσεβαλε ή την έφερε σε δυσκολη θέση,της διατάραξε την ειρήνη,της χάλασε την διάθεση,έχει οικονομικό όφελος,έχει σκατοψυχια με τους άντρες γενικώς και ζητάει εκδίκηση,την κατέστρεψε ο πρώην της και θα σε εξοντώσει και πάει λέγοντας...
Τώρα έτσι όπως έχει "ποινικοποιηθεί " το καμάκι θέλει πάρα πολύ προσοχή είτε στο ηλεκτρονικό είτε στο επιτόπιο καμάκι σε σημείο που προσωπικά μπαίνοντας σε τέτοιο μουντ ξενερωνω.
Ναι το γνωρίζω. Φυσικά και θέλει "προσοχή". Πάντα να είσαι "κύριος", ευγενικός και όχι φορτικός και πιεστικός, αλλά σε καμία περίπτωση να το προσεγγίζεις με κάτω το κεφάλι. Να αποπνέεις σιγουριά. Βασικά πράγματα.
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.466
Like
3.427
Πόντοι
456
Για να προχωρήσει κανείς γρήγορα, διότι τα χρόνια περνάνε, χρειάζεται έναν έμπειρο dating coach, αλλά αυτό για την Ελλάδα μοιάζει με ανέκδοτο. Στο εξωτερικό μπορεί να βρει κανείς καλούς coaches, αλλά έχει και πολλά λαμόγια που μπήκαν στο χώρο για να τα οικονομήσουν μαδώντας αφελείς. Από τους μαθητευόμενους σε τέτοια σεμινάρια βέβαια λίγοι θα ωφεληθούν, δηλ. όσοι έχουν τα προσόντα, αλλά δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν λόγω απειρίας. Μοιάζει λίγο με τον αθλητισμό, ας πούμε, χρειάζεται το ταλέντο, αλλά θέλει και σκληρή δουλειά. Οι περισσότεροι όμως δεν θα καταφέρουν σχεδόν τίποτα, διότι ο λόγος που δεν βγάζουν γκόμενες είναι βαθύτερος.
Τί dating coach λές βρέ άσχετε, καί ανοησίες ?
Ο άνδρας γιά νά γίνει ελκυστικός στά γκομενέτα, πρέπει νά έχει ωραία εμφάνιση καί αυτοπεπoίθηση.
Νά πατάει γερά στά πόδια του. Νά έχει χιούμορ, καί νά είναι ευχάριστος στίς κοπέλες!!
Νά ξέρει νά μιλάει στίς γκόμενες. Αλλά καί νά γνωρίζει και τά όρια του. Μέχρι πού τόν παίρνει...νά φλερτάρει δηλαδή!!
Ακου dating coach καί μαλακίες ? Αυτά πού λές, είναι γία κότες καί λαδοπόντικες τού Sex γέρο!! :2funny:
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Τι να σου πω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?? Να πάει να τη "γνωρίσει", να πιάσει κουβέντα. Βρίσκεστε σε μια κατάσταση/φάση/περιβάλλον διασκέδασης, με τα ποτάκια σας, τον χαβαλέ σας κλπ. Θέλεις μήπως να σου πω και τι πρέπει να της πει λέξη προς λέξη?
Εγώ στη νοοτροπία αναφέρομαι που έχουν τόσοι πολλοί και με την οποία είμαι αντίθετος.

Αυτό το σημείο που το βλέπεις ως δευτερεύον είναι από τα βασικά σημεία στην προσέγγιση. Το παιγνίδι παίζεται στα 20 πρώτα δευτερόλεπτα. Αυτό που θα πεις σε αυτό το χρονικό διάστημα λέγεται hook. Στο dating coaching έχουν γυναίκες που παριστάνουν τις γκόμενες και οι μαθητές εξασκούνται στο να βρουν όσο γίνεται το καλύτερο hook κατά περίπτωση. Βασικά είναι όπως η πώληση, γιατί «πουλάς» τον εαυτό σου. Αν δεν τραβήξεις το ενδιαφέρον του πελάτη από την πρώτη στιγμή, κατά πάσα πιθανότητα τον έχασες. Μπορεί ένας τύπος να έχει τελειώσει πανεπιστήμιο, αλλά να μην το έχει με τις γκόμενες και να μην ξέρει πώς να κάνει την προσέγγιση. Αυτό ήταν ένα παράδειγμα. Υπάρχουν εκατοντάδες άλλα προβλήματα πού συναντά κανείς στο παιγνίδι αυτό. Αλλά εσύ και κάτι άλλοι ξέρετε καλύτερα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Ας πούμε, ξεκινάει κάποιος μία προσέγγιση και λέει: «όλες είσαστε ίδιες, αλλά εσύ δεν είσαι σαν τις άλλες, έχεις κάτι το ξεχωριστό και με τράβηξες. »
Είναι σωστό hook αυτό; Είναι φιλοφρόνηση ή μήπως κρύβει κάποιο πρόβλημα;

Εγώ λέω ότι αν η γυναίκα είναι έξυπνη πρέπει να την κοπανήσει.
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Αυτό το σημείο που το βλέπεις ως δευτερεύον είναι από τα βασικά σημεία στην προσέγγιση. Το παιγνίδι παίζεται στα 20 πρώτα δευτερόλεπτα. Αυτό που θα πεις σε αυτό το χρονικό διάστημα λέγεται hook. Στο dating coaching έχουν γυναίκες που παριστάνουν τις γκόμενες και οι μαθητές εξασκούνται στο να βρουν όσο γίνεται το καλύτερο hook κατά περίπτωση. Βασικά είναι όπως η πώληση, γιατί «πουλάς» τον εαυτό σου. Αν δεν τραβήξεις το ενδιαφέρον του πελάτη από την πρώτη στιγμή, κατά πάσα πιθανότητα τον έχασες. Μπορεί ένας τύπος να έχει τελειώσει πανεπιστήμιο, αλλά να μην το έχει με τις γκόμενες και να μην ξέρει πώς να κάνει την προσέγγιση. Αυτό ήταν ένα παράδειγμα. Υπάρχουν εκατοντάδες άλλα προβλήματα πού συναντά κανείς στο παιγνίδι αυτό. Αλλά εσύ και κάτι άλλοι ξέρετε καλύτερα.
Που έγραψα ότι το βλέπω σα δευτερεύων. Ρε θα μας τρελάνετε? Είναι δυνατόν να μιλάω για προσέγγιση και το τι θα πεις να είναι δευτερεύων? Απλά είναι αυτονόητο οτι δεν είναι κάτι προκαθορισμένο....(ελπίζω να μη χρειάζεται να σου εξηγήσω γιατί). Και ξαναλέω. Δε μίλησα για επιτυχία αποτελέσματος. Μίλησα για νοοτροπία!
Ναι, εγώ έχω τελειώσει 3 πανεπιστήμια (προπτυχιακό και 2 μεταπτυχιακά) και δεν έχει καμία σχέση αυτό με τη προσέγγιση στις γυναίκες. Κάποιος που δεν έχει τελειώσει κανένα όπως λες, μπορεί να είναι πολύ "καλύτερος" από εμένα. Δε το παίζω "ειδικός". Αλλά έχω αυτοπεποίθηση, δε προσεγγίζω σα βρεγμένη γάτα και μπορώ να σταθω και να ανταπεξέλθω σε ότι και να παρουσιαστεί στη πορεία της κατάστασης
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Ας πούμε, ξεκινάει κάποιος μία προσέγγιση και λέει: «όλες είσαστε ίδιες, αλλά εσύ δεν είσαι σαν τις άλλες, έχεις κάτι το ξεχωριστό και με τράβηξες. »
Είναι σωστό hook αυτό; Είναι φιλοφρόνηση ή μήπως κρύβει κάποιο πρόβλημα;

Εγώ λέω ότι αν η γυναίκα είναι έξυπνη πρέπει να την κοπανήσει.
Καλά αν ξεκινήσει κάποιος έτσι τότε καλύτερα να κάτσει σπίτι να τον παίξει κοιτώντας τις φωτογραφίες στα social (κάτι που θα έκανε έτσι και αλλιώς)
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Που έγραψα ότι το βλέπω σα δευτερεύων. Ρε θα μας τρελάνετε? Είναι δυνατόν να μιλάω για προσέγγιση και το τι θα πεις να είναι δευτερεύων? Απλά είναι αυτονόητο οτι δεν είναι κάτι προκαθορισμένο....(ελπίζω να μη χρειάζεται να σου εξηγήσω γιατί). Και ξαναλέω. Δε μίλησα για επιτυχία αποτελέσματος. Μίλησα για νοοτροπία!
Ναι, εγώ έχω τελειώσει 3 πανεπιστήμια (προπτυχιακό και 2 μεταπτυχιακά) και δεν έχει καμία σχέση αυτό με τη προσέγγιση στις γυναίκες. Κάποιος που δεν έχει τελειώσει κανένα όπως λες, μπορεί να είναι πολύ "καλύτερος" από εμένα. Δε το παίζω "ειδικός". Αλλά έχω αυτοπεποίθηση, δε προσεγγίζω σα βρεγμένη γάτα και μπορώ να σταθω και να ανταπεξέλθω σε ότι και να παρουσιαστεί στη πορεία της κατάστασης
Δεν ήταν και πολύ σαφές, γιατί ο αναγνώστης μπορεί να το εκλάβει σαν ένα απλό «πήγαινε και μίλα». Τέλος πάντων.
Τα πτυχία δεν παίζουν καθοριστικό ρόλο, αλλά κάποιον ρόλο τον παίζουν κι αυτά. Δείχνουν ότι ένα άτομο είναι σε θέση να αυτοπειθαρχηθεί για ένα χρονικό διάστημα με βάση έναν στόχο κι έχει κάποιες νοητικές ικανότητες ώστε να τον πετύχει. Λογικά θα έχει και περισσότερες ικανότητες στο dating και τις περισσότερες φορές ισχύει. Αλλά επειδή δεν ισχύει για όλους, αυτοί που παρακολουθούν σεμινάρια dating δεν είναι μόνο γιωτάδες, αλλά και ικανά και σοβαρά άτομα.
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
710
Κριτικές
13
Like
1.291
Πόντοι
376
Για να προχωρήσει κανείς γρήγορα, διότι τα χρόνια περνάνε, χρειάζεται έναν έμπειρο dating coach, αλλά αυτό για την Ελλάδα μοιάζει με ανέκδοτο. Στο εξωτερικό μπορεί να βρει κανείς καλούς coaches, αλλά έχει και πολλά λαμόγια που μπήκαν στο χώρο για να τα οικονομήσουν μαδώντας αφελείς. Από τους μαθητευόμενους σε τέτοια σεμινάρια βέβαια λίγοι θα ωφεληθούν, δηλ. όσοι έχουν τα προσόντα, αλλά δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν λόγω απειρίας. Μοιάζει λίγο με τον αθλητισμό, ας πούμε, χρειάζεται το ταλέντο, αλλά θέλει και σκληρή δουλειά. Οι περισσότεροι όμως δεν θα καταφέρουν σχεδόν τίποτα, διότι ο λόγος που δεν βγάζουν γκόμενες είναι βαθύτερος.
στο εξωτερικο δε χρειαζεσαι coach! πιανουν ολοι οι ελληνικοι τροποι...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ας πούμε, ξεκινάει κάποιος μία προσέγγιση και λέει: «όλες είσαστε ίδιες, αλλά εσύ δεν είσαι σαν τις άλλες, έχεις κάτι το ξεχωριστό και με τράβηξες. »
Είναι σωστό hook αυτό; Είναι φιλοφρόνηση ή μήπως κρύβει κάποιο πρόβλημα;

Εγώ λέω ότι αν η γυναίκα είναι έξυπνη πρέπει να την κοπανήσει.
εγω τις λεω: ολες ειστε πουτανες μεχρι να μου αποδειξετε το αντιθετο!
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
527
Like
735
Πόντοι
86
Δεν ήταν και πολύ σαφές, γιατί ο αναγνώστης μπορεί να το εκλάβει σαν ένα απλό «πήγαινε και μίλα». Τέλος πάντων.
Τα πτυχία δεν παίζουν καθοριστικό ρόλο, αλλά κάποιον ρόλο τον παίζουν κι αυτά. Δείχνουν ότι ένα άτομο είναι σε θέση να αυτοπειθαρχηθεί για ένα χρονικό διάστημα με βάση έναν στόχο κι έχει κάποιες νοητικές ικανότητες ώστε να τον πετύχει. Λογικά θα έχει και περισσότερες ικανότητες στο dating και τις περισσότερες φορές ισχύει. Αλλά επειδή δεν ισχύει για όλους, αυτοί που παρακολουθούν σεμινάρια dating δεν είναι μόνο γιωτάδες, αλλά και ικανά και σοβαρά άτομα.
Καλημέρα φίλε. Το να φοβάται ένας άνδρας να προσελκύσει μια γυναίκα που του φαίνεται ωραία/συμπαθητική/ενδιαφέρον είναι τραγικό. Πάντα με ωραίο τρόπο φυσικά.
Δεν έγραψα ποτέ να πεις στην άλλη "έλα πάμε να σε γαμήσω", ούτε "μωρό μου δεν αντέχω πρέπει να κάνουμε σχέση" και τέτοια.

Με τον πάπια συμφωνώ απόλυτα στο ότι πρέπει ο άνδρας να κάνει "παιχνίδι" face to face. Πιστεύω είναι κατανοητό αυτό που γράφω
Ήμουν απολύτως σαφής. Δε μπορώ να λέω τα αυτονόητα. Ήδη το έχουμε παρατραβήξει και κούρασε. Το πήγαινε και μίλα είναι η νοοτροπία. Αυτό που γουστάρω. Και όχι το "κρυφτό". Όσο για τους dating coaches εγώ προσωπικά πιστεύω ότι οι τύποι που πάνε είναι ναυαγοί και ότι από αλλού θα έπρεπε να ξεκινήσουν. Μιλάω γενικά πάντα. Αλλά και πάλι γνώμη μου είναι. Δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένος να την ενστερνιστείς και επειδή δε ξέρω και στη προσωπική μου ζωή κάποιον που να μου έχει πει ότι πληρώνει τέτοιους τύπους δε θα το συνεχίσω. Εσύ ίσως γνωρίζεις άτομα που έτσι να έχουν βοηθηθεί. Όταν θα γνωρίσω και εγώ τέτοιους ίσως αλλάξω γνώμη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom