Νέα

Τι θα ψηφίσετε τη Κυριακή 5/7/2015 στο δημοψήφισμα;;;;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι θα ψηφίσετε;

  • OXI

    Ψήφοι: 346 44,6%
  • NAI

    Ψήφοι: 355 45,8%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 74 9,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    775
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Επειδη πιθανως να κατεβω κατω, θα το ριξω ΝΑΙ σε μια τετοια περιπτωση. Αλλα δεν το εχω αποφασισει ακομη (το ταξιδι εννοω).
 

bieber

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2014
Μηνύματα
161
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
ο τσιπρας διχασε την ελλαδα κ παιζει  παιχνιδια για την παρτυ του φαινεται αυτο πεντακαθαρα.ολοι ναι ψηφιζουν..για να μην μας κανει αλβανια κ να εχει την καρεκλα του ικανοποιημενος..
 

batistuta

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
ναι ο τσιπρας κατεστρεψε στην ελλαδα γ αυτο να γυρισουμε σε σαμαρα παπανδρεου δηλαδη πασοκ νδ.τι ακουω θεε μου!!
 

Επισκέπτης
To θεμα ειναι αν θα παει σε προωρες εκλογες αν επικρατησει το ΝΑΙ. Για δειτε πως φανταζουν οι ΣαμαροΒενιζελος ως σωτηρες τωρα!  :-
Αν και δεν ψηφισα ΣΥΡΙΖΑ γιατι τους θεωρουσα τυπους καταληψεων (ψαχτε τα παλαια μου σχολια να το δειτε) ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
:helpplea:
Star-Wars-The-Clone-Wars.jpg
 

juvesalonika

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
98
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
ναι ο τσιπρας κατεστρεψε στην ελλαδα γ αυτο να γυρισουμε σε σαμαρα παπανδρεου δηλαδη πασοκ νδ.τι ακουω θεε μου!!
Eλα ντε. Τελικα η μαλακια ειναι ανικητη σ'αυτον τον τοπο.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.628
Κριτικές
61
Like
39.833
Πόντοι
21.555
[move][size=80pt]? [/size][/move]
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Δεν είμαι ούτε με το ΝΑΙ αλλλα και ούτε με το ΟΧΙ.... Δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω ποιο είναι το σωστό.
Καταρχήν ποιος μπορεί να μου πει πραγματικά τι είναι το ΝΑΙ και τι είναι το ΟΧΙ. Η κυβέρνηση (καλή ή κακή) έβαλε ένα ερώτημα για κάποια μέτρα. Αυτό πρέπει να απαντήσει κάποιος. Έρχετε λοιπόν κάποιος απο έξω καθώς και οι μέσα και μας λένε οτι το ΟΧΙ σημαίνει δραχμή.

Αυτό απο που έρχεται? Αυτή είναι η ερώτηση.

Ας πουμε ότι το ΝΑΙ είναι αυτό που λένε. Μετρα και Ευρω.

Μια ερώτηση. Μια ευρώπη που ψάχνει να μας πετάξει έξω με οποιονδήποτε τρόπο θα μας βοηθούσε εάν λέγαμε ΝΑΙ?

Πρωσοπική μου άποψη είναι ότι, ότι και να ψηφίσουμε τι γαμήσαμε!!!! και το γαμήσι δεν θα είναι όπως πάμε στο στούντιο με μπανάκι, αλλα θα είναι σαν τις μαύρες στο κέντρο, πίσω απο αυτοκήνιτα.......

Ασε που το χειρότερο μου είναι ότι ο κόσμος έχει διχαστεί πλέον.. και με φοβίζει μην γίνει κανένας εμ΄φυλιος... Αυτά απο εμένα.. καλή τυχη στα παιδιά μας για το μέλλον που θα τους δωσουμε με τον ένα ή με τον άλλο ψήφο....

Ο ιστορικός του μέλλοντος θα μας πει τελίκα εαν θα πράξουμε καλά..
Αυτά τα ταπεινά απο κάποιον που δεν έχει αποφασησει τι θέλει. Το μόνο που δεν θέλει είναι να δει το Σαμαρά/Βενιζέλο πάλι να μας κυβερνανε..
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Δεν είμαι ούτε με το ΝΑΙ αλλλα και ούτε με το ΟΧΙ.... Δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω ποιο είναι το σωστό.
Καταρχήν ποιος μπορεί να μου πει πραγματικά τι είναι το ΝΑΙ και τι είναι το ΟΧΙ. Η κυβέρνηση (καλή ή κακή) έβαλε ένα ερώτημα για κάποια μέτρα. Αυτό πρέπει να απαντήσει κάποιος. Έρχετε λοιπόν κάποιος απο έξω καθώς και οι μέσα και μας λένε οτι το ΟΧΙ σημαίνει δραχμή.

Αυτό απο που έρχεται? Αυτή είναι η ερώτηση.

Ας πουμε ότι το ΝΑΙ είναι αυτό που λένε. Μετρα και Ευρω.

Μια ερώτηση. Μια ευρώπη που ψάχνει να μας πετάξει έξω με οποιονδήποτε τρόπο θα μας βοηθούσε εάν λέγαμε ΝΑΙ?

Πρωσοπική μου άποψη είναι ότι, ότι και να ψηφίσουμε τι γαμήσαμε!!!! και το γαμήσι δεν θα είναι όπως πάμε στο στούντιο με μπανάκι, αλλα θα είναι σαν τις μαύρες στο κέντρο, πίσω απο αυτοκήνιτα.......

Ασε που το χειρότερο μου είναι ότι ο κόσμος έχει διχαστεί πλέον.. και με φοβίζει μην γίνει κανένας εμ΄φυλιος... Αυτά απο εμένα.. καλή τυχη στα παιδιά μας για το μέλλον που θα τους δωσουμε με τον ένα ή με τον άλλο ψήφο....

Ο ιστορικός του μέλλοντος θα μας πει τελίκα εαν θα πράξουμε καλά..
Αυτά τα ταπεινά απο κάποιον που δεν έχει αποφασησει τι θέλει. Το μόνο που δεν θέλει είναι να δει το Σαμαρά/Βενιζέλο πάλι να μας κυβερνανε..

:2funny: :2funny: :2funny:

φιλε θα στο πω να το καταλαβεις εγω....το ΟΧΙ ειναι γαμησι με στραπον απο ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ....το ΝΑΙ ειναι απλα δαχτυλακι....ελπιζω να βοηθησα
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.609
Κριτικές
36
Like
35.077
Πόντοι
18.565
Ειτε οχι ειτε ναι, ενα ειναι το σιγουρο. Το μελλον των παιδιων μας θα  βρισκεται στα χερια των τραπεζιτων.
 

Επισκέπτης
Ασε που το χειρότερο μου είναι ότι ο κόσμος έχει διχαστεί πλέον.. και με φοβίζει μην γίνει κανένας εμ΄φυλιος... Αυτά απο εμένα.. καλή τυχη στα παιδιά μας για το μέλλον που θα τους δωσουμε με τον ένα ή με τον άλλο ψήφο....
Ο ιστορικός του μέλλοντος θα μας πει τελίκα εαν θα πράξουμε καλά..
Πολυ σωστες οι φρασεις σου αυτες κι εγω ανησυχω για αυτα που λες.
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
:2funny: :2funny: :2funny:

φιλε θα στο πω να το καταλαβεις εγω....το ΟΧΙ ειναι γαμησι με στραπον απο ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ....το ΝΑΙ ειναι απλα δαχτυλακι....ελπιζω να βοηθησα

Δεν θα διαφωνήσω αν και αυτό που λες είναι ποιο πολύ αυτά που ακούς....

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι θα γίνει εαν πούμε ΝΑΙ και τι θα γίνει εαν πούμε ΟΧΙ?

Επίσης από που το ξέρεις ότι θα γίνει έτσι.
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Δεν θα διαφωνήσω αν και αυτό που λες είναι ποιο πολύ αυτά που ακούς....

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι θα γίνει εαν πούμε ΝΑΙ και τι θα γίνει εαν πούμε ΟΧΙ?

Επίσης από που το ξέρεις ότι θα γίνει έτσι.

το δυσκολο ειναι να απαντηθει το δευτερο υποερωτημα σου....αν πουμε ΝΑΙ δεν θελει και πολυ σκεψη να φανταστει καποιος οτι θα περασουνε τα μετρα λιτοτητας...ο Τσιπρας λογικα θα παραιτηθει και θα δημιουργηθει καποια οικουμενικη κυβερνηση....σε ενδεχομενο που πουμε ΟΧΙ...τοτε το πραγμα αλλαζει....ακουγονται απο σεναρια επιστροφης στην δραχμη μεχρι και δεν ξερω εγω τι....αλλα ενα ειναι το σιγουρο....οτι και με το ΟΧΙ οι ξενοι δεν υπαρχει περιπτωση να υποχωρησουνε....το καβλιτσεκι θα το φαμε ειτε με ΝΑΙ ειτε με ΟΧΙ....
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.750
Πόντοι
1.206
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι θα γίνει εαν πούμε ΝΑΙ και τι θα γίνει εαν πούμε ΟΧΙ?

Το ανέκδοτο "Τάνει μέχρι πετάνει" το ξέρεις τύπε;
Με το ΝΑΙ θα φάμε μια μεγάλη ψολή που θα πονέσει πολύ αλλά θα μείνουμε ζωντανοί τουλάχιστον, με το ΟΧΙ θα φάμε γαμήσι ανελέητο μέχρι να μας αποτελειώσουν!
 

papitsoulos

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
167
Like
1
Πόντοι
1
Οχι!! Βαλθηκατε ολοι να τον ριξετε  το Τσιπρα, αξιοι της μοιρας σας εισαστε, κανονιστε να φαμε το Σαμαρα στη μαπα παλι απο τεταρτη!!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.750
Πόντοι
1.206
Οχι!! Βαλθηκατε ολοι να τον ριξετε  το Τσιπρα, αξιοι της μοιρας σας εισαστε, κανονιστε να φαμε το Σαμαρα στη μαπα παλι απο τεταρτη!!

Στ' αρχίδια μου βλάκα κι ο μαλάκας ο Σαμαράς κι ο μαλάκας ο Τσίπρας!

ΝΑΙ στο ευρώ και την Ευρώπη λέω, όχι για εμένα τόσο όσο για τα παιδιά μου και τα ανήψια μου...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.628
Κριτικές
61
Like
39.833
Πόντοι
21.555
Το ανέκδοτο "Τάνει μέχρι πετάνει" το ξέρεις τύπε;
Με το ΝΑΙ θα φάμε μια μεγάλη ψολή που θα πονέσει πολύ αλλά θα μείνουμε ζωντανοί τουλάχιστον, με το ΟΧΙ θα φάμε γαμήσι ανελέητο μέχρι να μας αποτελειώσουν!
.....

....  :think: δηλαδή καί στίς δύο τών περιπτώσεων ... ΚΑΤΙ ΤΡΩΜΕ ??
 

Επισκέπτης
Οταν εγραψα τις προαλλες για την επιστροφη του γιου του Ταχυδρομου = Ρουσσοπουλος στη Ν.Δ. δεν ειδα να αντιδρασετε...
Ηταν τυχαιο γεγονος αυτο??
ΟΧΙ.......
Μετα απο λιγα 24ωρα εσκασε η μπομπα....


www.oddschecker.com/politics/european-politics/greece-bailout-referendum-result]Καλο τζογαρισμα[/url] σε οσους δοκιμασουν τη μοιρα μας....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom