Νέα

Τι μουσική προτιμάμε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 574
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι μουσική προτιμάμε;

  • Rock

    Ψήφοι: 6 66,7%
  • Pop

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σκυλάδικα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ελληνικά(ότι ακούγεται στα ραδιόφωνα)

    Ψήφοι: 1 11,1%
  • Κλασσική μουσική

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Trance/Techno/Psyhedelic

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Rap/Hip Hop

    Ψήφοι: 1 11,1%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 1 11,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Classic rock με εμφαση στο hard 'n' heavy rock των 70's και 80's. Aκουω ομως και soft rock, AOR κτλ. Aγαπημενο συγκροτημα οι Uriah Heep, ενω ακολουθουν απο κοντα οι Styx, Rainbow, Whitesnake, Foreigner και παρα πολλοι αλλοι.
 

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.004
Κριτικές
96
Like
4.731
Πόντοι
22.915
Roling Stones
Scorpions
Doors
Deep Purple
Led Zeppelin
Cockney Rebel
Cream
Janis Joplin
Bob Marley
Bob Dylan
Lou Reed
Patti Smith

Από Ελληνικά Έντεχνα και πολύ ΠΥΞ ΛΑΞ, Παπακωνσταντίνου, Θηβαίο, Κότσιρα, Πασχαλίδη, Αλκίνοο, ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟ. ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ, ΤΕΡΖΗ.
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Heavy metal, hard rock, disco, 70's-80's pop, και άμα έχω όρεξη σκυλάδικα (όχι κυριλέ λαικό-πόπ, γνήσια πράγματα όπως Τερλέγκας, Καρράς, Φλωρινιότης κ.α.)

 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
Goth, Industrial, Dark Wave, Electro
Alternative, grunge, αλλά και σχεδών τα πάντα στην κατάληλη στιγμή εκτός απο σκυλάδικα, rap and country
 

chrisvnv

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2006
Μηνύματα
232
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
1
εγω ακουω electro, industrial και gothic... αν ακουει καποιος αλλος συναγωνιστης τα ιδια... του κανω δωρο μια επισκεψη στην ολγα στην ρεμουνδου.. χαχαχααχαχαα
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ

O Γκαιτε ειπε 'Η Ζωη θα ηταν ενα τεραστιο λαθος χωρις την μουσική' ?

O Springsteen σιγουρα ομως εγραψε

'We learned more frοm a 3 minute record than we ever learned in school' 

 

warezaek

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
Linkin Park (τρελαμενος) και τα λοιπα ψιλοιδια group, οπως επισης και παρα πολυ hip hop.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Ράδιο Blackman 103.2 σταθερά !!

:grin:
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
εγω ακουω electro, industrial και gothic... αν ακουει καποιος αλλος συναγωνιστης τα ιδια... του κανω δωρο μια επισκεψη στην ολγα στην ρεμουνδου.. χαχαχααχαχαα
και η καπότα δώρο? στείλε pm να το κανονίσουμε  :grin: :grin:
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Floyd (respect!), Rorry (respect!), Purple, Dylan, Stones, Zeppelin, Skynard, Kansas, Boston, Sex Pistols, Clash, Clapton, κ.λπ. Επίσης Art Blakey, Thelonius Monk, BB King, Ella, κ.λπ. Μεγάλη συλλογή από όπερες (78αρι με Carouso, για όσους ξέρουν). Έντεχνο (πριν αρχίσουν κι αυτοί να πουλάνε την ψυχή τους, μετά το θάνατο του Λοίζου...), και παλιά ρεμπέτικα (Μάρκος, Μπάτης, Εσκενάζυ, Χατζηχρήστος, κ.λπ)

Και, μια που τό'φερε η κουβέντα: έχει κανείς το δίσκο με την απίστευτη συναυλία του Πουλικάκου, το Crazy Love στου Ζωγράφου? :)
 

rogue

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2005
Μηνύματα
27
Like
36
Πόντοι
0
O πατέρας μου άκουγε φανατικά Μίκη..... Οπότε αυτά ήταν τα πρώτα ακούσματα μου...... Στην πορεία συμπάθησα πάρα πολύ και τον Μαρκόπουλο...... Κάποτε έμαθα και για τον Μικρούτσικο (τον μεγάλο.....).... Αυτά μπορώ να πω ότι είναι και η κλασική μου παιδεία......

Αργότερα στην εφηβεία μου ανακάλυψα κάπου καταχωνιασμένα κάτι 45άρια του πατέρα μου από FREE, SANTANA, TEMPTATIONS και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις...... Τότε κόλλησα......

Ακούω σταθερά κλασικό ροκ..... Δεν το βαριέμαι ποτέ όσες φορές και αν έχω ακούσει ένα κομμάτι..... Το μεγαλείο δεν το βαριέσαι..... Zeppelin, Thin Lizzy, The Doors, Rory, Sabbath, Deep Purple κα. όλους τους μεγάλους κλασικούς..... :cheesy: Πέρασα και από την ψυχεδελική ροκ..... Hawkwind, it's a beautiful day και τα ρέστα..... Ακόμα τα ακούω με την κατάλληλη "συνοδεία" καμιά φορά.....

Κατά τα φοιτητικά χρόνια είχα και μία κλίση προς το ελληνικό ροκ και hardcore..... Deus X Maccina (5-6 φορές live), Χαοτική Διάσπαση, Γκρόβερ, Αρνάκια (εννοείται ότι κατέχω και δίσκους τους) αλλά και οπαδός των Σπυριδούλα και Πουλικάκου (όπου τους πετύχαινα τους έβλεπα)..... Πέρασα και ένα διάστημα από το πανκ (Ramones, Dead Kenedies, Sex Pistols - ότι ακούνε όλοι δηλαδή) αλλά δεν με κράτησε....

Ανέκαθεν μου άρεσε το metal και το Hard rock αγαπημένους μου τους iron maiden και ACDDC αντίστοιχα..... Ακόμα τους ακούω και πάντα με πορώνουν.......

Τα τελευταία χρόνια ακούω κυρίως stone rock (nebula, monster magnet κλπ) και ακολουθώ δισκογραφικά τους κυριότερους έλληνες εκπροσώπους του τους Nightstalker...... Τον πρώτο τους δίσκο το SIDE FX τον έχω σε περίοπτη θέση......

Από ελληνικά εκτός των παραπάνω έχω σε μεγάλη εκτίμηση και με την σειρά που τους αναφέρω, Μπιθικώτση, Διονυσίου (τον Στράτο), Καζαντζίδη.......

Αυτά.... Μάλλον είμαι λίγο μπερδεμένος ε; :cheesy:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
επισης θεωρω κορυφαιους στο ειδος τους ,τους ελληναρες LAST DRIVE και ειδικα τον δισκο subliminale.Kορυφαιος garage punk ηχος!Θα συμφωνησω για τους thin lizzy,αλλωστε ηταν φανατικος οπαδος τους ο steve harris των iron maiden όπως και του bryan may(queen)!Eπισης ως φωνες θεωρω κορυφαιες των bruce dickinson,ronnie james dio,ian gillan,rob halford,halloween και φυσικα της natassa atlas που συνοδευει τον jean michelle jarre σε ενα κομματι ενος δισκου του(σχετικα προσφατου 1997-8).
 

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.477
Κριτικές
13
Like
199
Πόντοι
6.055
βασικα να συγχαρω το παλικαρι που ανοιξε αυτο το τοπικ γιατι για μενα εκτος απο τις πουτανες και τις μποτες η μουσικη ειναι η ζωη μου και ποτε δεν επαψε να με συντροφευει απο την εφηβεια μου μεχρι σημερα οποτε δεν αποδεχομαι μαλακισμενες θεωριες οτι οταν μεγαλωνεις ξεχνας την μουσικη,η μουσικη μου ειναι το μονο πραγμα που δεν με προδωσε ποτε οποτε γιατι να την προδωσω?
τεσπα για να μη μακρυγορω τα συγχαρητηρια μου στους kifinas septic george north chrisvnv xiale vasos,καλα ρε παιδια ολοι κι ολοι νομιζα οτι ειμαστε αντε 50 που ακουμε τετοια μουσικη στην ελλαδα και οι μισοι μπαινουμε στο bourdela.com??!!  να οργανωσουμε κανα παρτακι gothic /industrial 80s φαση αφου αυτα ακουω οπως καταλαβατε α και κατι ασχετο...

εκτος οτι γουσταρω αυτη τη μουσικη τρελα οι gothoudes industrialoudes εχετε προσεξει τι γκαυλα που ντυνονται? πιστευω οτι αυτο το στυλ ειναι οτι πιο σεξυ υπαρχει για μια γκομενα, αν ξερετε καμια σε τετοιο στυλ να εκδιδεται να μου πειτε να πηγαινω καθε μερα!!!!!

τελικα ακομα και η μουσικη που ακουω εχει σχεση με το φετιχ μου,δεν υποφερομαι πια!
ΥΓ μονο μη μου πειτε οτι διαβαζετε ποε,μποντλαιρ και γουιλιαμ μπλεηκ γιατι θα τα παιξω εντελως!!  :o
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
Θα στο πούμε θα στο πούμε ...
Ναι συμφωνώ για τ gothογκομενάκια αν και δύσκολα βρίσκεις κάποια τησ προκοπής εδώ. Δυστηχώσ στην Ελλάδα gothογκομενάκι g;inetai kata b;ash kapoia m;ono αν είναι μπαζάρα μπασ και βρει κανα πούτσο και όχι γιατί έτσι ειναι
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
ντύνονται καύλα ρε σύντροφε αλλα εγώ τουλάχιστον δεν γνώρισα κοπέλα που να μην το "έχει κάψει".
ίσως είμαι καντεμης ή να γερνάω και να τα βλέπω παράξενα δεν ξέρω. θα ήθελα πολύ την γνώμη σου πάνω σε αυτό.
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
33
Πόντοι
6
Industrial Electro Gothic και τα μυαλά στα μιξερ...
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
Εχεισ δίκιο κιφινιους. Αν και όχι όλες. αν ψάξεισ θα βρείς αρκετές έξυπνες και ενδιαφέρουσες κοπέλες...
 

septic

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
396
Like
3
Πόντοι
1
ρε συ κοιτα που ειμαστε πολλοι!πλακα εχει να εχουμε συναντηθει στα γνωστα στεκια και να μη το ξερουμε!ε ρε το μπουρδελα τι σου κανει!καλα λεει ο μποτο φιλος!να κανονισουμε ενα παρτακι με ελεκτροινταστριαλ και γκοθικ.αναφορικα με τις γκοθουδες συμφωνω με τον χιαλε...αν δεν εχει καψει φλατζα η γκοθου ειναι με διαφορα η πιο ενδιαφερουσα γκομενα..συν οτι προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η σουπεργκομενα γκοθου ειναι πολυ πιο σουπερ απο τις αντιστοιχες σουπεργκομενες αλλων ειδων μουσικης..προσψπικη αποψη..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom