Νέα

Τι μαρκα κλιματιστικό προτεινετε για υπνοδωματιο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mounoeilotas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.707
Like
3.815
Πόντοι
506
προσεχε πως θα το δουλευεις ομως τυπε... πολλοι εχουν παθει ψυξη απο το κλιματιστικο...
Εγω προσωπικα,προτιμω ανεμιστηρα οταν κοιμαμαι...διωχνει και τα κουνουπια...
 

xymor

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
3
Like
377
Πόντοι
21
Τα INVENTOR αν έχεις ακούσει είναι ότι καλύτερο σε value for money. Ποιότητα fujitsu σε πολύ χαμηλότερες τιμές.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
προσεχε πως θα το δουλευεις ομως τυπε... πολλοι εχουν παθει ψυξη απο το κλιματιστικο...
Εγω προσωπικα,προτιμω ανεμιστηρα οταν κοιμαμαι...διωχνει και τα κουνουπια...

πολυ σωστα
 

james tiberius kirk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.135
Κριτικές
5
Like
5.062
Πόντοι
456
Για τα υπνοδωμάτια μου πρότειναν Mercury ως "φθηνά" Sharp. Οντως είναι οικονομικά στην αγορά τους. Ποια η γνώμη σας;
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Φίλε μου στο υπνοδωμάτιο περνάς το μεγαλύτερο μέρος της ζωής σου από κάθε άλλο μέρος. Άρα πάρε ένα καλό και μην κολλάς στα 100-200 ευρώ της διαφοράς με τα δεύτερα, άλλωστε το κλιματιστικό θα το έχεις για χρόνια. Προτείνω και εγώ Fujitsu ανεπιφύλακτα.
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
Για να απαντησω στους προλαλησαντες!!! Τα Daikin οντως ειναι πολυ καλα και ακριβουτσικα, αλλα σιγουρα οχι αθορυβα. Τα F&U ειναι θυγατρικη της Fujitsu οντως, εχουν τον ιδιο συμπιεστη αλλα για να πεσει το κοστος βαζουνε μαπα πλαστικα στο εσωτερικο μηχανημα και κανει θορυβο και μετα απο καποια χρονια ψιλοσπανε αλλα ειναι σκυλια τα μοτερ. Μακρια απο Gree και Inventor αν θες κατι φτηνο παρε κανα York η κανα Sanyo η κανα Kerosun απο τον Κωτσοβολο... Η Fujitsu, Mitsubishi, Daikin, LG ειναι εγκυηση με αυτη τη σειρα αλλα και αρκετα ακριβα. Βεβαια αν τα δουλευεις σε θερμανση που καταναλωνουνε πολυ ρευμα κανεις αποσβεση διοτι αυτα ειναι Α+ ενεργειακης κλασης και inverter!!! Οτι αλλες αποριες εχετε μπορειτε να ρωτησετε και σε πμ.

Υ.Γ. δεν κανω διαφημιση λογω δουλειας απλα συμβουλευω για να βοηθησω, επισης ειναι πιθανο να παρεις μια μαρκα οτι να'ναι και να σου βγει καλο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις μια απο τις καλες και να σου βγει σκαρτο!!!!
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
Για τα υπνοδωμάτια μου πρότειναν Mercury ως "φθηνά" Sharp. Οντως είναι οικονομικά στην αγορά τους. Ποια η γνώμη σας;

Καλουτσικο και οικονομικο... με καθε χρονο/δυο χρονια συντηρηση (αναλογα ποσο το δουλευεις) βγαζεις ανετα δεκαετια!!!
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
τυποι αν και εχω ακουσει οτι οι καλυτερες μαρκες ειναι η νταικιν και η μιτσουμπισι, τον καλυτερο υπνο τον εχω κανει σε υπνοδωματιο με σαρπ  :S
 
OP
OP
mounoeilotas

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.439
Πόντοι
216
Παντου Mitsubishi εχω αλλα δε μπορω να πω οτι μενω ικανοποιημενος, κανουν λιγο φασαρια παραπανω.
Πιο ευχαριστημενος ειμαι μ ενα Toshiba που εχω σ ενα υπνοδωματιο.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Και με midea έχω μείνει ευχαριστημένος.
 

PITSILIARIS

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2009
Μηνύματα
402
Κριτικές
3
Like
8
Πόντοι
1
ποια η γνωμη σας για τα φορητα-δαπεδου κλιματιστικα.δε ξερω για τα μειον το μονο σιγουρο οτι το πας οπου θελεις.
 

swadow

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.399
Κριτικές
6
Like
621
Πόντοι
316
φιλε λογο επαγγελματος θα σου προτεινα Fujitsu οπως ειπε και ο συναδελφος ποιο πανω τωρα για ποιο ακριβω καικαλο daikin ;)
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Παντου Mitsubishi εχω αλλα δε μπορω να πω οτι μενω ικανοποιημενος, κανουν λιγο φασαρια παραπανω.
Πιο ευχαριστημενος ειμαι μ ενα Toshiba που εχω σ ενα υπνοδωματιο.

οπως ειχα πει πριν

τα toshiba ειναι σκυλια...ανετοτατα βγαζεις 20ετια και ανω με 2 καθαρiσματα το  χειμωνα και το καλοκαιρι
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Τα Mitsubishi δεν είναι made in japan και κανουν θόρυβο. Εγω έχω βάλει toyotomi inverter made tin japan!!! και είμαι ικανοποιημένος
 

lolos666

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2010
Μηνύματα
325
Like
36
Πόντοι
1

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
Daikin εγγυηση!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom