Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Σε ποιον θα δωσει το πρωταθλημα φετος ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ?

  • Κανενας

    Ψήφοι: 3 2,1%
  • Να δωθουν τα κυπελα σε παιδακια που πεινανε

    Ψήφοι: 26 18,3%
  • Μονο ο θρυλος αξιζει

    Ψήφοι: 23 16,2%
  • τα βυζια της μπακοδημου

    Ψήφοι: 61 43,0%
  • αεκ/παο μια επιλογη

    Ψήφοι: 13 9,2%
  • με μειον 10 βαθμους απο τους τωρα πρωτοπορους θα το παρει δικαια ο ΘΡΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 12 8,5%
  • Nα πάνε να γαμηθουν και οι δύο

    Ψήφοι: 20 14,1%
  • :alivedick:

    Ψήφοι: 5 3,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    142

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.227
Κριτικές
42
Like
25.968
Πόντοι
28.246
το ουεφα ανωτερο ειναι και με τοσα χρονια """πορειας""" που εχεις δεν εφτασες ποτε σου.
ουτε στο τσουλου...

πανε τωρα στο μιλκο καπ που φτιαχτηκε για ομαδουλες οπως η δικη σου και ασε τις σοβαρες διοργανωσεις για σοβαρες ομαδες! ξερεις σε αυτες που κομπιασες οτι τερματισες με καλυτερη βαθμολογια στον ομιλο απο εμας!

οταν φτασεις στους 8 τα ξαναλεμε.
Αχ μωρέ, ο Βιολέτος ζηλεύει. Συγκρίνει τους 8 με τελικό
Και στους 8 του τσου λου πήγα, βιολέτο. Και με έβγαλε στα χασομέρια έξω η Γιουβέντους.

Μην κάνεις ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ και σπα΄σεις καμια μέση ή κανένα κεφάλι. Τώρα που είπα Γιουβέντους θα μου πεις για την εφτάρα της. Το ξέρω ότι έχω φάει 7 από Γιουβε.

Όταν πας σε τελικό οποιασδήποτε Ευρωπαικής διοργάνωσης τα ξανα λέμε για το τι έχει κάνει η ψωλού σου και τι ο γαμιάς της, ο Ολυμπιακός.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.227
Κριτικές
42
Like
25.968
Πόντοι
28.246
ουτε απεξω θα περασεις απο εκει και το ξερεις! μακαρι βανδαλισμο του γηπεδου θελω και ξερεις πολυ καλα τι θα παθει το καταξιωμενο κατα τη τριτη ταξει ευρωπαικα σωματειο σας! ουτως η αλλως φθορες θα πληρωθουν απο ουεφα με αντιστοιχη παρακρατηση των χρηματων απο εσας και με το παραπανω...

αλλα θα κανετε κοκοκο! και ουτε με το κυαλι θα δειτε το δικεφαλο απεξω!
Περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να το σπάσετε οι ίδιοι μετά τον αγώνα για να κατηγορήσετε τον Ολυμπιακό, μέχρι και τα μαγαζιά απ'έξω, παρά εμείς.
Την πιο σωστή κουβέντα την έχει πει ο Τσουκαλάς. Τους βάζελους τους ξέρουμε ποιοι είναι χρόνια τώρα. Οι Αεκτζήδες είστε χειρότεροι. Γιατί, δεν ξέρεις από που θα σου την φέρουν. Τόσο ύπουλοι είστε.

Και για να σκάσεις! Θα έρθουμε και θα μας βλέπεις και θα σου γίνεται η ψυχή πιο μαύρη και από το κατράμι!
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.232
Like
1.299
Πόντοι
266
εχεις μια ιστορικη στιγμη να τους στερησεις ενα ολοκληρο πρωταθλημα στην εδρα σου..
κανονικα πρεπει να εισαι χαρουμενος σημερα...
Έχω να παίξω τελικό μετά....
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.227
Κριτικές
42
Like
25.968
Πόντοι
28.246
Έχω να παίξω τελικό μετά....
Ε, τότε δώσε τον αγώνα στον συμπολίτη σου και σε συνδυασμό νίκης του με τον Παναθηναικό, αν τον κερδίσει την Τετάρτη και έστω Χ στο Καραισκάκη, να το σηκώσει στο Βικελίδης. Ή μήπως είναι πολλά τα λεφτά του λαθρέμπορα λες, και δεν κάνει να τον πουλήσεις;
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.227
Κριτικές
42
Like
25.968
Πόντοι
28.246
Έχω να παίξω τελικό μετά....

Ε, τότε δώσε τον αγώνα στον συμπολίτη σου και σε συνδυασμό νίκης του με τον Παναθηναικό, αν τον κερδίσει την Τετάρτη και έστω Χ στο Καραισκάκη, να το σηκώσει στο Βικελίδης. Ή μήπως είναι πολλά τα λεφτά του λαθρέμπορα λες, και δεν κάνει να τον πουλήσεις;
Επανέρχομαι. Εγώ λέω να τα έχεις καλά με τον συμπολιτη, γιατι από το Καλοκαίρι και για 4 χρόνια θα έχει τα κόζα στην ΕΠΟ. Μην κάνεις καμιά 4έτια να ανέβεις πάλι από την Β Εθνική. Τι λες;
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.407
Like
25.576
Πόντοι
5.006
Ένα ΕΚΤΑΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΟ mega ΘΕΛΩ ΡΕ ΜΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!:rockon::rockon::rockon:

Με τίτλο..."Ο ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΤΟΥ ΜΙΛΚΟ ΚΑΠ , ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΨΥΧΗ Κ ΣΩΜΑ ΣΤΗΝ ΘΡΥΛΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑ!!!"

:wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:
Εσύ ρε γαμημενε σουρα με τα ριφιφι βγήκες μετά από 2 μήνες :piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss::piss:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Zebu

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.078
Κριτικές
13
Like
1.634
Πόντοι
506
Αχ μωρέ, ο Βιολέτος ζηλεύει. Συγκρίνει τους 8 με τελικό
Και στους 8 του τσου λου πήγα, βιολέτο. Και με έβγαλε στα χασομέρια έξω η Γιουβέντους.

Μην κάνεις ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ και σπα΄σεις καμια μέση ή κανένα κεφάλι. Τώρα που είπα Γιουβέντους θα μου πεις για την εφτάρα της. Το ξέρω ότι έχω φάει 7 από Γιουβε.

Όταν πας σε τελικό οποιασδήποτε Ευρωπαικής διοργάνωσης τα ξανα λέμε για το τι έχει κάνει η ψωλού σου και τι ο γαμιάς της, ο Ολυμπιακός.
πανε στον τελικο του μιλκο καπ και κοιμησου οτι εχεις κανει μεγαλυτερη επιτυχια απο εμενα η το βαζελο στην ευρωπη....

κρυφα μεσα σου το ξερεις οτι δε πιανει μια αυτος ο τιτλος...

"μεγαθηριο" της ευρωπης που ψαχνει καταξιωση παιζοντας σε απαξιωμενες διοργανωσεις
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.308
Like
3.059
Πόντοι
456

Ας το πάρει ο ΠΑΟΚ, γιατί όχι;

Αποκέντρωση. :-)
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.078
Κριτικές
13
Like
1.634
Πόντοι
506
Περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να το σπάσετε οι ίδιοι μετά τον αγώνα για να κατηγορήσετε τον Ολυμπιακό, μέχρι και τα μαγαζιά απ'έξω, παρά εμείς.
Την πιο σωστή κουβέντα την έχει πει ο Τσουκαλάς. Τους βάζελους τους ξέρουμε ποιοι είναι χρόνια τώρα. Οι Αεκτζήδες είστε χειρότεροι. Γιατί, δεν ξέρεις από που θα σου την φέρουν. Τόσο ύπουλοι είστε.

Και για να σκάσεις! Θα έρθουμε και θα μας βλέπεις και θα σου γίνεται η ψυχή πιο μαύρη και από το κατράμι!
τυπε εμενα στα παπαρια μου που ειναι ο τελικος στην οπαπ αρενα...

αλλωστε ειμαι υπερ της μετακινησης των οπαδων...

τωρα το πως η αστυνομια θα εγγυηθει την μετακινηση τουλαχιστον 9000 γαυρων στη φιλαδελφεια ενω δε μπορει να εγγυηθει στο πρωταθλημα την εγγυηση ουτε 1000 με ξεπερνα....


ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΑ ΞΕΒΡΑΚΩΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΟΠΑΔΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΠΑΔΩΝ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ!!!
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.121
Κριτικές
167
Like
84.629
Πόντοι
46.423
Όποιος πίστευε ότι μπορούσαμε να κάνουμε 3 συνεχόμενες νίκες με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και ΠΑΟ θα πρέπει να ήταν πολύ αισιόδοξος και ολίγον εκτός πραγματικότητας.

Χωρίς Γιόβετιτς, Ελ Αραμπί.

Ελ Καμπί εξουθενωμένο.

Ναβάρο ανίκανο.

Ορτέγκα,Μπιανκόν και Ρίτσαρντς μη χέσω πότε πρόλαβαν να τραυματιστούν ...

Ντόη, Αλεξανδρόπουλο, Βέζο, Καρβάλιο και Καμπράλ παροπλισμένους.

Μάρτινς ανήμπορο.

Μαστούρας φυλάει τα πόδια του.

Δεν μένει και κανένας άλλος ρε παιδιά πλην της γνωστής 11άδας.

Αλήθεια τον Πασχαλάκη γιατί τον έχει παροπλίσει ???
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.601
Κριτικές
22
Like
6.860
Πόντοι
3.346
Τσαπου στα ισα και αντρικια..ετσι πηδαει ο Βορρας! :coffee:
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.078
Κριτικές
13
Like
1.634
Πόντοι
506
FMeuw9WXEAM6V-O.jpg
δε πειραζει.

με πιστευουν αυτοι που με ξερουν μιας και περαν της καζοτρας ημουν υπερ το να πανε ελληνικες ομαδες τελικο ( για τους βαθμους και για το μπαχαλο γιατι η ΑΕΚ μονο κερδος ειχε και απο την κοπωση στην κουρσα του πρωταθληματος και απο το οτι ξερουμε μετα το ματς τι ακριβως θα μας πληρωσει η ουεφα )

πλεον δουλευουν και οι καμερες και ελπιζουμε κατι φυντανια να τα ξεπαστρεψουμε δια παντως απο τα ελληνικα γηπεδα με την πρωτη ευκαιρια...

ευχαριστουμε προκαταβολικα και για την δωρεαν ανακαινιση σε συνδυασμο με κανενα πιθανο ευρωπαικο αποκλεισμο θα ειναι ιδανικο για τον καρκινο του ελληνικου ποδοσφαιρου. αν και δυσκολα γιατι ειστε φαβορι απεναντι στο μεγαθηριο της φιορεντινας! θα μου πεις δεν ειναι και καμια τσουκαριτσκι, δεν ειναι καμια τοπολα, αλλα εχετε μισο μηνα να τα σκατωσετε ειδικα αν παιξετε στα κοκκινα την τεταρτη και αποτελειωθειτε...
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.558
Like
2.235
Πόντοι
606



γνησιος παντελονατος :rockon: Απο την μερια μας να ευχηθουμε να παρει το κυπελλο Κονφερανς ο Ολυμπιακος και να ριξει 5 γκολ την χαρτινη :rockon:
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.308
Like
3.059
Πόντοι
456

Ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη 2024-25​


Παράλληλα, συνεχίζεται η προσπάθεια για την κατάληψη της 15ης θέσης στην ειδική βαθμολογία της UEFA, ώστε η Ελλάδα να έχει πέντε εκπροσώπους στην Ευρώπη τη σεζόν 2025/26.

Αυτό που γνωρίζουμε ως δεδομένο για την επόμενη σεζόν (2024/25), είναι ότι η χώρα μας θα ξεκινήσει το «ταξίδι» στα ευρωπαϊκά Κύπελλα με τέσσερις (4) εκπροσώπους, αφού πέρυσι τερμάτισε στην 20ή θέση της σχετικής κατάταξης. Ωστόσο, υπάρχει το σενάριο να έχουμε και του χρόνου 5 ομάδες στις διασυλλογικές διοργανώσεις της «Γηραιάς Ηπείρου».

Αυτό θα συμβεί εάν ο Ολυμπιακός κατακτήσει το Conference League, αλλά να μην κερδίσει κάποιο εισιτήριο από το πρωτάθλημα (4η θέση και κατάκτηση Κυπέλλου από τον Άρη). Έτσι, οι υπόλοιπες ομάδες θα κρατήσουν τα δικά τους εισιτήρια, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» θα εξαργυρώσουν αυτό της κατάκτησης, που θα τους στείλει απευθείας στη League Phase του Europa League.

Δείτε αναλυτικά τι ισχύει:

- Ο Πρωταθλητής θα ξεκινήσει από τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League.

- Ο Κυπελλούχος θα αγωνιστεί στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League.

- Ο 2ος και ο 3ος του πρωταθλήματος θα παίξουν στον δεύτερο προκριματικό του Conference League.

- Εφόσον ο Κυπελλούχος τερματίσει εντός της πρώτης τριάδας, τότε θα «ανοίξει» η 4η θέση του πρωταθλήματος για την Ευρώπη.

- Αν Ολυμπιακός κατακτήσει το Conference League, τερματίσει 4ος στο πρωτάθλημα και παράλληλα ο Άρης κερδίσει το Κύπελλο Ελλάδας Betsson, τότε οι «ερυθρόλευκοι» θα προκριθούν στην τελική φάση του Europa League μέσω του εισιτηρίου της κατάκτησης.

Εμείς το Congerence League και ο Άρης το κυπέλλο. Και να κερδίσουμε τα επόμενα ντέρμπυ των play-off.

Αυτό είναι. Αυτό θέλουμε.
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
747
Κριτικές
5
Like
2.814
Πόντοι
726
Ρε σεις είναι δυνατόν να συζητήσεις με έναν βλαμμένο και να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο ; Η βλακεία νικιέται; Του ποτέ ,,, αφήστε τον στην ηλιθιότητα του και στην μονοχρωμία του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kapsa

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.232
Like
1.299
Πόντοι
266
Επανέρχομαι. Εγώ λέω να τα έχεις καλά με τον συμπολιτη, γιατι από το Καλοκαίρι και για 4 χρόνια θα έχει τα κόζα στην ΕΠΟ. Μην κάνεις καμιά 4έτια να ανέβεις πάλι από την Β Εθνική. Τι λες;
Βρε ποια κοζια και μαλακιες θα χει με το γκαγκατσοπαιδο και τον νεφροπαθη Σαββίδη
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.232
Like
1.299
Πόντοι
266
Ε, τότε δώσε τον αγώνα στον συμπολίτη σου και σε συνδυασμό νίκης του με τον Παναθηναικό, αν τον κερδίσει την Τετάρτη και έστω Χ στο Καραισκάκη, να το σηκώσει στο Βικελίδης. Ή μήπως είναι πολλά τα λεφτά του λαθρέμπορα λες, και δεν κάνει να τον πουλήσεις;
Εσύ μαλακα με τον πρεζεμπορα που πας και παιζεις φιλικά κοίτα μην πάρω το κύπελλο και μείνεις εκτός Ευρώπης
Υγ:να σηκώσει πρωτάθλημα μες στο χαριλαου...
Χαζεψες ρε..
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.875
Like
20.894
Πόντοι
5.006
ουτε απεξω θα περασεις απο εκει και το ξερεις! μακαρι βανδαλισμο του γηπεδου θελω και ξερεις πολυ καλα τι θα παθει το καταξιωμενο κατα τη τριτη ταξει ευρωπαικα σωματειο σας! ουτως η αλλως φθορες θα πληρωθουν απο ουεφα με αντιστοιχη παρακρατηση των χρηματων απο εσας και με το παραπανω...

αλλα θα κανετε κοκοκο! και ουτε με το κυαλι θα δειτε το δικεφαλο απεξω!
Τυπε ποσο θα μου στοιχισει μια κουραδα στο νιπτηρα? Τι προστιμο θα πληρωσει ο βαγγελας?
Ηδη εχω ετοιμασει 3 πιατα φακες και φασολια να φαω απο το προηγουμενο βραδυ...κρυα..απο ψυγειο...και για επιδορπιο τσιρος και λακερδα...

υγ : το μονο που με ανησυχει ειναι να μην διακοπει ο αγωνας απο την μποχα..
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.227
Κριτικές
42
Like
25.968
Πόντοι
28.246
κρυφα μεσα σου το ξερεις οτι δε πιανει μια αυτος ο τιτλος...
Ναι, βιολέτο μου, ναι ζηλιάρη μου. Οι πορείες είναι ανώτερες.

Και δεν ε΄χω πάρει κούπα, βιολέτο.. Και άθεος να είσαι θα παρακαλάς εκείνη την ημέρα τον θεό να μην την πάρω.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.578
Like
26.453
Πόντοι
5.506
παρακαλω τον προεδρο μας Κυριο Βαγγελη να δοιωξει 3,4 κουτσομουρες απο τα επισημα και να στειλει εκει τον γιαννη με την οικογενεια του...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom