Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (2 μέλη και 16 επισκέπτες)

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.127
Κριτικές
15
Like
1.244
Πόντοι
386
Έχεις φύγει από όλα τα γήπεδα σε ποδοσφαιρο και μπάσκετ και μιλάς για παντελόνια?
Και πολο κ βολευ ζαφκα και παντα παντελονατος κ οχι ξεβρακωτος σαν μερικα γιουσουφακια που το παιζουν μαγκες του πληκτρολογιου
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.728
Like
23.253
Πόντοι
6.256
Παντως οσο υπαρχουν τα παχυδερμα Μαρινακης και Καραπαπαρας στον Ολυμπιακο δεν αξιζει πραγματικα να ασχολεισαι με τον Ολυμπιακο....το αλλο το ζωο το δικο μας εδινε συγχαρητηρια στον υπεροχο κοσμο μας που διεκοψε το παιχνιδι στο 1-1 και ζημιωσε την ομαδα.

Εχουν βγαλει 100 ανακοινωσεις και μια που να επικρινει τα πρεζονια δεν υπαρχει.....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.996
Like
30.086
Πόντοι
6.056
Παντως οσο υπαρχουν τα παχυδερμα Μαρινακης και Καραπαπαρας στον Ολυμπιακο δεν αξιζει πραγματικα να ασχολεισαι με τον Ολυμπιακο....το αλλο το ζωο το δικο μας εδινε συγχαρητηρια στον υπεροχο κοσμο μας που διεκοψε το παιχνιδι στο 1-1 και ζημιωσε την ομαδα.

Εχουν βγαλει 100 ανακοινωσεις και μια που να επικρινει τα πρεζονια δεν υπαρχει.....
Δεν φταίνε μονο αυτοι, φταινε και οι φίλαθλοι που τρέχουν καθε χρονο να πάρουν διαρκείας και να γεμίσουν το γήπεδο καθε Κυριακη... Για να μπορει ο καθε πρόεδρος ομαδας να συντηρεί τα οργανωμένα πρεζονια.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.728
Like
23.253
Πόντοι
6.256
Δεν φταίνε μονο αυτοι, φταινε και οι φίλαθλοι που τρέχουν καθε χρονο να πάρουν διαρκείας και να γεμίσουν το γήπεδο καθε Κυριακη... Για να μπορει ο καθε πρόεδρος ομαδας να συντηρεί τα οργανωμένα πρεζονια.
100%....
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.418
Κριτικές
42
Like
26.120
Πόντοι
28.246
Εγω παντως πρωτη φορα βλεπω να ξαπλωνει κάποιος σε φορειο επειδη δεν ακουει…
Εδω βαλαμε κολαρο σε προπονητη επειδη το ρολο ταμειακης τον πετυχε στο χειλος. Διανυκτερευσε στο Διαβαλκανικό στην Θεσσαλονικη κιολας για προληπτικούς λογους.
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.002
Κριτικές
27
Like
1.785
Πόντοι
5.235
Και τους τεσσερις. Μην βγαζεις τον Θεσσαλονικιο εξω.

Τεσσερις ειναι οι απατεωνες.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.
Απλά αυτοί είναι σαν το κακομαθημένο παιδί και κλαίνε πιο δυνατά από όλους μας όταν τους αγγίξεις, οπότε τους άφησα απέξω.
Στην πράξη αν οι 3 της Αθήνας διορθωνονταν, οι υπόλοιποι αναγκαστικά θα ακολουθούσαν.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.418
Κριτικές
42
Like
26.120
Πόντοι
28.246
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.
Απλά αυτοί είναι σαν το κακομαθημένο παιδί και κλαίνε πιο δυνατά από όλους μας όταν τους αγγίξεις, οπότε τους άφησα απέξω.
Στην πράξη αν οι 3 της Αθήνας διορθωνονταν, οι υπόλοιποι αναγκαστικά θα ακολουθούσαν.
Και μετα ακολουθουν τα αρδακια. Νικολακοπουλοι, Νικολογιαννηδες, Τσακιρηδες, Κετσετζογλια, Κολκες, Καρπεπουλοι, Σακελλαροπουλοι, Χελακηδες.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.042
Πόντοι
10.411
Μάγκες όσο δεν αλλάζουμε νοοτροπία, μία ζωή τα ίδια θα έχουμε.


Είμαι Ολυμπιακός. Φίλαθλος του Ολυμπιακού, όχι οπαδός.

Ήμουν στο γήπεδο, στη θύρα 29, μπροστά μου έγινε το σκηνικό.


Ξεκινάω με τα γεγονότα.
Έσκασε η κροτίδα 5 μέτρα περίπου από τον Χουάνκαρ. Εκεί είχαν μόλις ξεκινήσει να κάνουν ζέσταμα οι αναπληρωματικοί του Παναθηναϊκού, δίπλα από αυτούς του Ολυμπιακού.
Από τον κρότο τρόμαξαν οι κοντινοί, αλλά μέχρι εκεί. Ο Χουανκαρ πιθανολογώ ότι τρόμαξε, αλλά μέχρι εκεί .
Στο σημείο υπήρχαν 3 παίκτες του Παναθηναϊκού, ο γυμναστής, ball boys, σεκιουριτάδες, cameramen.
ΚΑΝΕΙΣ δεν έπαθε τίποτα, πέρα από τον Χουανκαρ, που (με λίγη καθυστέρηση), έπεσε κερός στο χορτάρι. Σημειώνω ότι η κροτίδα δεν έπεσε πάνω στον Χουάνακρ, αλλά 5 μέτρα πίσω του.
Προφανώς αμέσως του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες από γιατρούς Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού κλπ. Αποχώρησε μετά από 10 λεπτά με το φορείο.
Μετά από 1μιση ώρα, δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση για να μείνουμε ή να φύγουμε.


Η άποψή μου
Ο Χουάνκαρ δεν τραυματίστηκε, απλά τρόμαξε, γενικώς ήταν σε φάση να αγωνιστεί κανονικά. Απλά εκμεταλλεύτηκε έξυπνα την βλακεία ενός οπαδού του Ολυμπιακού.
Οι συγκρίσεις του τύπου "και στη Λεωφόρο τα ίδια γίνονται", "με την ΑΕΚ ο Μπρινιόλι σηκώθηκε κι έπαιξε κανονικά" κλπ, δεν οδηγούν πουθενά. Δεν είναι εκεί η ουσία.
Η ουσία είναι ότι για άλλη μία φορά, δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο, ταλαιπωρήθηκαν δεκάδες χιλιάδες άνθρωποι, γίναμε ρεζίλι, έχασε το ποδόσφαιρο.


Οι ευθύνες; Άπειρες.
Πρώτη και καλύτερη η διοίκηση της κάθε ομάδας που επιτρέπει την είσοδο κροτίδων στο γήπεδο. Τεράστια ευθύνη για πολλοστή φορά του χοντρού.
Ο διαιτητής, που πέρα από κακός, δεν μπορούσε να πάρει μία απόφαση, από την στιγμή που πήρε την γνωμάτευση του γιατρού και να λήξη το ματς νωρίς.
Οι διοικήσεις των ομάδων, που στην 1η ευκαιρία θα σταματήσουν το ποδόσφαιρο και θα καταφύγουν σε ανακοινώσεις και δικαστήρια.
Η ανίκητη βλακεία των οπαδών.
Η ΕΠΟ και το κράτος που αποδεικνύονται για χιλιοστή φορά ανίκανοι.


Και για να μην γελιόμαστε, όλοι τα ίδια κάνουν. Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ.


Το πρόβλημα είμαι εθνικό, όχι συλλογικό.
Να προσθέσω επίσης επειδή ήμουν παρών και εγώ χτες,ο τύπος με το μικρόφωνο στην 7 όταν γινόταν η προθέρμανση λίγο πριν τον αγώνα ούρλιαζε να μην τολμήσει κανείς να στοχεύσει παίκτες του Παναθηναϊκού με στυλό ή με οτιδήποτε άλλο και αν κάποιος (εδώ έβριζε) το κάνει οι άλλοι να τον πετάξουν έξω από το γήπεδο.
Πάμε για το πρωτάθλημα φώναζε χαρακτηριστικά
 
Τελευταία τροποποίηση:

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.042
Πόντοι
10.411
Πάντως έως εκείνη τη στιγμή ο Παναθηναϊκός ήταν εμφανώς καλύτερος.

Κοίτα την φωτό....
Στο ζέσταμα....
Φινμπόγκασον....
Για αυτό που βλέπεις το πήρατε με 0-3 χωρις αγώνα.
Ποιος έφταιγε?Ο μαλάκας που την πέταξε.
finbo.jpg


Εντάξει μπορείτε να το βουλώσετε τώρα.

:birdman:
Η μισή απάντηση είναι αυτή
JK7mvEu.gif


Η άλλη μισή είναι αυτό που σου είπε ο μουρμούρης πιο κάτω
 

nofriedsjustxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
32
Κριτικές
6
Like
168
Πόντοι
280
Να προσθέσω επίσης επειδή ήμουν παρών και εγώ χτες,ο τύπος με τον μικρόφωνο στην 7 όταν γινόταν η προθέρμανση λίγο πριν τον αγώνα ούρλιαζε να μην τολμήσει κανείς να στοχεύσει παίκτες του Παναθηναϊκού με στυλό ή με οτιδήποτε άλλο και αν κάποιος (εδώ έβριζε) το κάνει οι άλλοι να τον πετάξουν έξω από το γήπεδο.
Πάμε για το πρωτάθλημα φώναζε χαρακτηριστικά
Εφόσον έχει περιγραφεί από τον γιατρό του αγώνα "νυσταγμός" , αυτό αποτελεί αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό νευρολογικό εύρημα. Π.χ το ¨ζαλίζομαι" είναι υποκειμενικό. Συνεπώς σαφέστατα υπήρξε τραυματισμός και μάλιστα με αντικειμενικό νευρολογικό έλλειμα.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.042
Πόντοι
10.411
Εφόσον έχει περιγραφεί από τον γιατρό του αγώνα "νυσταγμός" , αυτό αποτελεί αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό νευρολογικό εύρημα. Π.χ το ¨ζαλίζομαι" είναι υποκειμενικό. Συνεπώς σαφέστατα υπήρξε τραυματισμός και μάλιστα με αντικειμενικό νευρολογικό έλλειμα.
Που κολλάει αυτό που λες με την παράθεση που έκανες σε αυτό που είπα?:confused:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.505
Κριτικές
165
Like
25.354
Πόντοι
34.168
Οποια ομοιοτητα ειναι συμπτωματικη.


 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846

Οίδημα άνω χείλους αριστερά, με επιφανειακό θλαστικό τραύμα του σύστοιχου βλεννογόνου, ευαισθησία στην αριστερή κροταφογναθική άρθρωση, αυγεναλγία, ζάλη, ναυτία, 24ωρη παρακολούθηση
:grin::grin::headbang::headbang::confused::confused::2funny::2funny::grin::grin:



Ο διαιτητής Παππάς, έκρινε πως οι φωτοβολίδες που έπεσαν μιάμιση ώρα (στις 18:10) πριν από τη σέντρα, ήταν ικανή αφορμή για να επιφέρουν την οριστική ματαίωση του αγώνα περίπου στις 20:00.

:grin::grin::headbang::headbang::grin::grin:


:jerking::jerking::jerking:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.527
Like
16.231
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανένας,στην αρχική σελίδα του google έχει αφιέρωμα στον Γιεκινί και λέει 60 χρόνια απο τη γέννηση του

Εγώ νόμιζα ότι 60 χρονών είχε έρθει σε σας :2funny:
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.002
Κριτικές
4
Like
7.494
Πόντοι
2.306
Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανένας,στην αρχική σελίδα του google έχει αφιέρωμα στον Γιεκινί και λέει 60 χρόνια απο τη γέννηση του

Εγώ νόμιζα ότι 60 χρονών είχε έρθει σε σας :2funny:
Εγώ μόλις το είδα λέω rip..
Μάλλον πέθανε. Αλλά τελικά γεννεθλια έχει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom