Νέα

Θάνατος 21χρονης Εμμανουέλας που παρασύρθηκε από ΙΧ – Η οικογένεια δώρισε τα όργανά της

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Noname_GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 138
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.146
Like
3.243
Πόντοι
456
Oταν μου έκλεψαν το αμάξι και πήγα στο Α.Τ. έπιασα κουβέντα με τους αστυνομικούς γενικά για ασφάλεια. Μου είπαν ότι το σημαντικότερο είναι να μην έχω μετρητά στο σπίτι ή επάνω μου (1500 είναι πολλά μετρητά). Αν μαθευτεί, τότε κλέφτες θα μπουν στον σπίτι σου ό,τι και να έχεις: συναγερμό/καγκελόπορτες/σκυλιά. Απλά δεν τους ενδιαφέρει και μέσα στο σπίτι να είσαι. Αν πάλι δεν είναι σίγουροι ότι έχεις μετρητά στο σπίτι, τότε απλά θα σε παρακολουθούν και θα μπουν όταν λείπεις...

Μπορεί να λέω βλακείες αλλά αν ο τύπος που έκλεψε τα 1500 γνωρίζεται με τον οδηγό τότε μπλέκει το πράμα....
Σωστή παρατήρηση
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.708
Πόντοι
6.056
Δλδ για να καταλαβουμε,η κοπελα βγηκε το βραδυ με 1500 ευρω στη τσαντα?

:think:
Ειναι περίεργο μια νεα κοπέλα να κυκλοφορεί με 1500 ευρω την εποχη των ΑΤΜ, του internet banking και των ανέπαφων συναλλαγών, ιδικά το βράδυ. Να ηταν κανας ηλικιωμένος θα το έβρισκα φυσιολογικο.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Ειναι περίεργο μια νεα κοπέλα να κυκλοφορεί με 1500 ευρω την εποχη των ΑΤΜ, του internet banking και των ανέπαφων συναλλαγών, ιδικά το βράδυ. Να ηταν κανας ηλικιωμένος θα το έβρισκα φυσιολογικο.
Ναι,με ολο το σεβασμο προς τη κοπελα,
δεν ειναι πολυ συνηθισμενο αυτο.
 

Cocteau88

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2022
Μηνύματα
35
Like
41
Πόντοι
0
Η κοπέλα μόλις επέστρεψε από το πατρικό της στα Χανιά , μπορεί για χίλιους λόγους να είχε μετρητά πάνω της. Κρίμα για την κοπέλα, κουράγιο στους συγγενείς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Larson

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.708
Πόντοι
6.056
Η κοπέλα μόλις επέστρεψε από το πατρικό της στα Χανιά , μπορεί για χίλιους λόγους να είχε μετρητά πάνω της. Κρίμα για την κοπέλα, κουράγιο στους συγγενείς.
Sorry τυπε δεν βλέπω κάποιο σοβαρο λογο να κυκλοφορεί κάποιος βραδιάτικα με 1500 ευρω επάνω του. Εκτος αν τα λεφτά ηταν μαύρα οπότε ναι τις τα έδωσαν στο χερι οι γονείς της, αν και για τοσο μικρά ποσα δεν ασχολείται η εφορια.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Sorry τυπε δεν βλέπω κάποιον σοβαρο λογο να κυκλοφορεί κάποιος βραδιάτικα με 1500 ευρω επάνω του. Εκτος αν τα λεφτά ηταν μαύρα οπότε ναι τις τα έδωσαν στο χερι οι γονείς της, αν και για τοσο μικρά ποσα δεν ασχολείται η εφορια.
Και η πλακα ειναι οτι το αναφερουν λες και ειναι κατι φυσιολογικο...
 

dimitris(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
109
Like
113
Πόντοι
1
στη Συγγρού και στη Λεωφόρο Αθηνών έχει δύο υπόγειες διαβάσεις ειδικά τη Συγγρού πρέπει να είσαι ψυχάκιας για να τη περάσεις πεζός απέναντι. Οι δρόμοι μια χαρά είναι η οδιγική συμπεριφορά είναι απαράδεκτη στην Ελλάδα και το ίδιο το κράτος δεν κάνει τίποτα για αυτό αδιαφορεί
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.658
Like
16.393
Πόντοι
3.656
Παίζει ρόλο τι γενιάς οδηγός είσαι? Δηλαδή αμα είσαι 3ης γενιάς θα εχεις καλύτερη οδηγική συμπεριφορά?

Έκτος απο τις οδηγικές ικανότητες ειναι πιο πολύ και θέμα παιδείας......πρέπει να είσαι πολύ σκουπίδι για να πατήσεις τον άλλον και να φύγεις!


Εσύ πες μας. Υπάρχει διαφορά μεταξύ του μέσου οδηγού σε ηπα, γερμανία, ελλάδα, αρβανία, αίγυπτο , τουρκία ; Είναι όλοι υψηλής παιδείας στις δύο πρώτες ; Αυτοί που έχουν πτυχία και μεταπτυχιακά στην ελλάδα πως οδηγούν ;
 

Μονσελας

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2020
Μηνύματα
550
Like
945
Πόντοι
86
Στην Ελλάδα είμαστε οι καλύτεροι οδηγοί μακράν
Έχουμε σπιρτάδα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.349
Like
16.013
Πόντοι
3.656
Ναι,με ολο το σεβασμο προς τη κοπελα,
δεν ειναι πολυ συνηθισμενο αυτο.

Αν γυρνούσε κατευθείαν απ'το αεροδρόμιο,είναι πιθανό.Κι εγώ φοιτητής όταν πηγαινοερχομουν,κουβαλούσα πολλές φορές και 400-500 ευρώ για να πληρώσω νοίκι,λογαριασμους και τέτοια
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Αν γυρνούσε κατευθείαν απ'το αεροδρόμιο,είναι πιθανό.Κι εγώ φοιτητής όταν πηγαινοερχομουν,κουβαλούσα πολλές φορές και 400-500 ευρώ για να πληρώσω νοίκι,λογαριασμους και τέτοια
Aυτα ρε φιλε γινονταν πριν 20-30 χρονια.
Τωρα πλεον ανοιγουν ενα λογαριασμο και μεταφερουν απο αλλο,
βγαζουν και μια καρτα κλπ..
Σε καθε περιπτωση αν ψαξεις ακομα και αντρες,αγορια κανεις δεν βγαινει με τοσα μετρητα.
Στη Καμαρα κιολας που ειναι η χαρα του κλεφτη και του λαθρο..
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Νοικια,λογαριασμοι ολα με καρτες και μεταφορες χρηματων πληρωνονται..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.349
Like
16.013
Πόντοι
3.656
Aυτα ρε φιλε γινονταν πριν 20-30 χρονια.
Τωρα πλεον ανοιγουν ενα λογαριασμο και μεταφερουν απο αλλο,
βγαζουν και μια καρτα κλπ..
Σε καθε περιπτωση αν ψαξεις ακομα και αντρες,αγορια κανεις δεν βγαινει με τοσα μετρητα.
Στη Καμαρα κιολας που ειναι η χαρα του κλεφτη και του λαθρο..

Αυτό λέω κι εγώ,το πιο πιθανό είναι να γυρνούσε εκείνη την ώρα απ'το αεροδρόμιο.Να πήγε σπίτι της και να μην τα άφησε εκεί,μου φαίνεται περίεργο
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Αυτό λέω κι εγώ,το πιο πιθανό είναι να γυρνούσε εκείνη την ώρα απ'το αεροδρόμιο.Να πήγε σπίτι της και να μην τα άφησε εκεί,μου φαίνεται περίεργο
Η λογικη λεει οτη η κοπελα θα ταξιδευε απο τη Κρητη με 100-200 ευρω.
Τα υπολοιπα χρηματα θα ηταν σε ενα λογαριασμο και
θα μπορουσε να τα παρει λιγα λιγα για τις υποχρεωσεις της.
Αντε να ειχε αλλα 100-150 για βραδυνη εξοδο,
ασε που και στα μαγαζια με καρτες πληρωνει κανεις βαρβατους λογαριασμους.
Ουτε οι αντρες δεν κρατανε μασουρια απο 50ευρα μαζι τους τη νυχτα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.349
Like
16.013
Πόντοι
3.656
Η λογικη λεει οτη η κοπελα θα ταξιδευε απο τη Κρητη με 100-200 ευρω.
Τα υπολοιπα χρηματα θα ηταν σε ενα λογαριασμο και
θα μπορουσε να τα παρει λιγα λιγα για τις υποχρεωσεις της.
Αντε να ειχε αλλα 100-150 για βραδυνη εξοδο,
ασε που και στα μαγαζια με καρτες πληρωνει κανεις βαρβατους λογαριασμους.
Ουτε οι αντρες δεν κρατανε μασουρια απο 50ευρα μαζι τους τη νυχτα.

Οπότε που το καταλήγουμε;

Ήταν μαύρα τα λεφτά;
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.441
Κριτικές
165
Like
25.179
Πόντοι
34.168
Οπότε που το καταλήγουμε;

Ήταν μαύρα τα λεφτά;
Δεν ξερω..δεν μπορω να πω κατι τετοιο.
Απλα γραφω την απορια μου..
Επισης δεν διαβασα πουθενα οτι μολις ειχε ερθει απο Κρητη..
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.949
Κριτικές
14
Like
3.776
Πόντοι
2.777
κρίμα ήταν κι όμορφο πλάσμα, χαράμι πήγε από έναν τιποτένιο φαύλο κι άνανδρο αλβανό
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.171
Like
10.063
Πόντοι
2.606
Εσύ πες μας. Υπάρχει διαφορά μεταξύ του μέσου οδηγού σε ηπα, γερμανία, ελλάδα, αρβανία, αίγυπτο , τουρκία ; Είναι όλοι υψηλής παιδείας στις δύο πρώτες ; Αυτοί που έχουν πτυχία και μεταπτυχιακά στην ελλάδα πως οδηγούν ;
αυτοι σε ποσοστο βορειου κορεας -δηλαδη ανω του 98.9%- οδηγουν τελειως σαν μαλακες..σαν να τους εχεις δεσει τα δυο ποδια με το παπαρι και τα χερια πισω απο τον σβερκο....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Larson

Trx4

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
94
Κριτικές
1
Like
170
Πόντοι
0
Βγήκαν οι φωστήρες του bourdela που ανάθεμα και αν έχουν πηδήξει ποτέ χωρίς λεφτα να δηλώσουν ότι τους φαίνεται παράξενο που η κοπέλα είχε τόσα λεφτά. Μόνο βίζιτα δεν τη βγάλετε. Επιστήμονες μάθετε ότι μπορεί να υπάρχουν 1000 λόγοι που είχε τα μετρητα. Μπορεί να πληρωνει ενοίκιο χωρίς απόδειξη κάτι που φυσικά πρέπει να γίνει εκτός τράπεζας. ( Γίνεται τουλάχιστον στις μισές περιπτώσεις.) Μπορεί να πήρε μαζεμένα μετρητα από από γονείς και συγγενείς και δεν πρόλαβε να τα καταθεςει. Η μήπως νομίζετε ότι οι γιαγιάδες μεταφέρουν λεφτά μέσω Δίας?? Μπορεί οι γονείς να είναι ελεύθεροι επαγγελματίες και να δουλεύουν κυρίως με μετρητα. Μπορεί οι λογαριασμοί να έχουν κατάσχεση. Μπορεί να ήθελε να κάνει κάποια αγορά την επόμενη και να είχε κανονίσει να πληρώσει με μετρητα. Εντάξει τώρα τα δέχεστε αυτά η να πω και αλλά? Και τώρα σκασμός και σεβασμός στην οικογένεια και στην κοπέλα. Υπάρχουν και πιο σημαντικά στον κόσμο από το μικρό πουλί σας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom