Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Crixus

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
318
Κριτικές
1
Like
977
Πόντοι
81
Υπάρχουν 3 κατηγορίες Ελλήνων Ταιλάνδης.
1. Μόνιμοι κάτοικοι Ταιλανδης, ζούνε και δουλεύουν εκεί, μπορεί και να έχουν παντρευτεί εκεί. Σαν επιχειρηματίες το μεγαλύτερο ποσοστό.....έχει πέσει στα βράχια. Σαν εργαζόμενοι σε άλλα project όπως λένε και στο χωριό μου, κάποιοι έχουν πετύχει να έχουν μία καλή, όχι πολύ καλή ζωή, ίσως καλύτερη απο αυτή που άφησαν εδώ!
2. Ημι-μόνιμοι, αυτοί λοιπόν έχουν το Οκτώβριος- Μάιος ή μέρος αυτής της περιόδου, κυρίως Παταγιανοί τύποι. Συνταξιούχοι ή εργαζόμενοι του τουρισμού - εποχιακοί. Συνήθως τη βγάζουν οικονομικά, είναι γενικά ωραίοι τύποι στη παρέα, μιλάνε εκεί για οτιδήποτε τους προβληματίζει στην Ελλάδα, και όταν βρίσκονται στην Ελλάδα μιλάνε μόνο για την Ταιλάνδη! Συνήθως βρίσκουν και λόγους να μαλώνουν μεταξύ τους!
3. Τουρίστες, με διαμονή +-1 μήνα, μάλλον το συντριπτικό ποσοστό γράφει και στο bourdela.com, όπως και η αφεντιά μου. Τρώμε τα λεφτά μας εκεί, ξερένωντας το σκατό μας εδώ! Δεν το μετανιώνουμε ποτέ και κάθε φορά επιστρέφωντας τις πρώτες 10 μέρες διατυμπανίζουμε ότι ήταν η τελευταία φορά της Ταιλάνδης και την επόμενη φορά θα πάμε κάπου αλλού. Μετά ψάχνουμε πάλι εισιτήρια για Ταιλάνδη!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.238
Πόντοι
3.846
Μαλακίες.
Ήμουν εκεί πριν λίγα χρόνια και είχε γαμώ τη ζωή το μέρος.
Έμεινα 3 βράδια. Γνώρισα πόσες ξένες που κυκλοφορούσαν και έμεναν μόνες τους και επίσης πολύ φιλικό το μέρος. Ωραία μπαράκια, παραλίες, εστιατόρια.
 

nasir

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2021
Μηνύματα
7
Like
8
Πόντοι
0
Μαλακίες.
Ήμουν εκεί πριν λίγα χρόνια και είχε γαμώ τη ζωή το μέρος.
Έμεινα 3 βράδια. Γνώρισα πόσες ξένες που κυκλοφορούσαν και έμεναν μόνες τους και επίσης πολύ φιλικό το μέρος. Ωραία μπαράκια, παραλίες, εστιατόρια.
Και εγω αυτό ήθελα να συμπληρώσω την μεγαλύτερη ασφάλεια την έχω νιώσει στην Ινδοκινα έχω πάει σε όλες τις χώρες και αρκετες φορες...πουθενά δεν ένιωσα κάτι τέτοιο ...και όπως είπες πάρα πολλές κοπέλες από Ευρώπη μόνες για πολύ καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.510
Like
13.464
Πόντοι
3.656
Μετά την απογοήτευση που έφαγα με αυτά που συμβαίνουν στην Ευρώπη γενικότερα έχω μια τάση φυγής είναι η αλήθεια.

Μια επιλογή για μονιμη διαμονή αλλά και εργασία (ένα εισόδημα) είναι η ταυλανδη.
Στα υπέρ :
-ευκολα γκομενάκια που σαν μόνιμος κάτοικος όσο ναι γαμας με λίγα έως καθόλου χρήματα
-καλο φαγητό του τύπου και του γούστου μου
-μασαζ πολύ καλό με τεράστια εμπειρία από τις μασατζουδες


Στα κατά:
- τα γκομενάκια πιθανώς θα τα βαρεθω γρήγορα γιατί έχουν τον ίδιο σωματότυπο σχεδόν όλες
-η γλώσσα και η γραφή τους.

Γράφτηκα σε κάποια ομάδα στο Facebook με Έλληνες της Ταϊλάνδης με σκοπό να αντλήσω καμμία πληροφορία αλλά δεν έμαθα τίποτα ουσιαστικό.
Τον Απρίλιο θα συναντήσω κάποιον παλιό μου φίλο που μένει μόνιμα Πατάγια 10-15 χρόνια μπας και μάθω καμμία πληροφορία όπως:
- μονιμη διαμονή ,βίζες κτλ
- δυνατότητα για κάποιο εισόδημα
-αντιμετωπιση δυσκολίας της γλώσσας και της γραφής.

Η ζωή είναι μικρή ,το ταξίδι είναι σύντομο οπότε εγώ δεν είμαι πλέον της φάσης να περιμένω την σύνταξη και μετά.
Μετά ίσως να είναι αργά ...

Τέλος Απριλίου φεύγω Βραζιλία με σκοπό την μόνιμη εγκατάσταση εκεί (έχω άδεια διαμονής , μιλάω την γλώσσα ) ,
Θα πρέπει έως τότε να έχω συγκεντρώσει αρκετές θετικές πληροφορίες ούτως ώστε να ΜΗΝ ΕΠΕΝΔΥΣΩ στην Βραζιλία για να μπορέσω να το κάνω στην Ταυλανδη (πιθανώς Πατάγια που έχω πάει και μου άρεσε).

Αν οι πληροφορίες που συγκεντρώσω δεν είναι καλές, είναι μισολογα ή έρθουν με καθυστέρηση τότε δεν το βλέπω να κάνω τέτοιο βήμα.

Βραζιλια υπέρ:
-Γλωσσα
-αδεια παραμονής
-γκομενακια διάφορα (μαυρουλες,ξανθές, μορενες,ψηλές, κοντές, βυζαρουδες, μοντελοειδεις κτλ)
-δυνατοτητα για κάποιο εισόδημα
-πιο κοντά στον δυτικό κόσμο

Κατά:
-κυριως η εγκληματικότητα
-η ζέστη
ΜΗΠΩΣ να συνέκρινες κόστος ζωής, ανάμεσα σε αυτές τις δύο χώρες; επειδή είχα πάει για καρναβάλι και είχα σχεδόν ερωτευτεί το Λαό, είχα ρωτήσει για κόστος ζωής (ενοίκια, φαγητό κλπ) και με πληροφόρησαν ότι οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες με της Ελλάδας. Ενώ όταν είχα πάει Πούκετ, το κόστος διαβίωσης ήταν εξαιρετικά χαμηλό
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
140
Like
251
Πόντοι
21
Υπάρχουν 3 κατηγορίες Ελλήνων Ταιλάνδης.
1. Μόνιμοι κάτοικοι Ταιλανδης, ζούνε και δουλεύουν εκεί, μπορεί και να έχουν παντρευτεί εκεί. Σαν επιχειρηματίες το μεγαλύτερο ποσοστό.....έχει πέσει στα βράχια. Σαν εργαζόμενοι σε άλλα project όπως λένε και στο χωριό μου, κάποιοι έχουν πετύχει να έχουν μία καλή, όχι πολύ καλή ζωή, ίσως καλύτερη απο αυτή που άφησαν εδώ!
2. Ημι-μόνιμοι, αυτοί λοιπόν έχουν το Οκτώβριος- Μάιος ή μέρος αυτής της περιόδου, κυρίως Παταγιανοί τύποι. Συνταξιούχοι ή εργαζόμενοι του τουρισμού - εποχιακοί. Συνήθως τη βγάζουν οικονομικά, είναι γενικά ωραίοι τύποι στη παρέα, μιλάνε εκεί για οτιδήποτε τους προβληματίζει στην Ελλάδα, και όταν βρίσκονται στην Ελλάδα μιλάνε μόνο για την Ταιλάνδη! Συνήθως βρίσκουν και λόγους να μαλώνουν μεταξύ τους!
3. Τουρίστες, με διαμονή +-1 μήνα, μάλλον το συντριπτικό ποσοστό γράφει και στο bourdela.com, όπως και η αφεντιά μου. Τρώμε τα λεφτά μας εκεί, ξερένωντας το σκατό μας εδώ! Δεν το μετανιώνουμε ποτέ και κάθε φορά επιστρέφωντας τις πρώτες 10 μέρες διατυμπανίζουμε ότι ήταν η τελευταία φορά της Ταιλάνδης και την επόμενη φορά θα πάμε κάπου αλλού. Μετά ψάχνουμε πάλι εισιτήρια για Ταιλάνδη!
Ετσι ακριβως
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
Καλησπερα υπαρχει το γνωστο τραγουδι της παταγια ...το οποιο το ειχαν μετατρεψει καποιοι με ελληνικο στοιχο ...αν το εχει καποιος προχειρο ας το ανεβασει ..εχει ξανανεβει παλιοτερα αλλα πανε χρονια οποτε δεν μπορω να θυμηθω ποτε για να το βρω εδω μεσα..αν το εχει καποιος ας κανει την καλη ...ευχαριστω
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.238
Πόντοι
3.846
Καλά έχουν τρελαθεί στην Ταϊλάνδη;
Το Thai friendly premium ήταν στα 16€/μήνα και τώρα πήγε στα 22...
Καταρχήν αποκλείεται να πληρώνουν τέτοια τιμή οι ντόπιοι. Άρα λέτε να υπάρχει τρόπος να πάρουμε άλλη τιμή;
 

Crixus

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
318
Κριτικές
1
Like
977
Πόντοι
81
Σήμερα έφτασαν να αλλάζουν μέχρι και 39.45 το ευρώ. Πλησιάζουμε στο 40άρι.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.238
Πόντοι
3.846

parmeniwn81

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2018
Μηνύματα
229
Like
304
Πόντοι
21
Παίδες... Είναι κάποιος Πατάγια να μ πει που θα δω ευρωπαϊκό ελληνικών ομάδων?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.066
Like
2.852
Πόντοι
506
Ταυλανδη μετά απο 13 μηνες. Πρώτη πτήση με Thai. Εξαιρετικές εντυπώσεις. Γνώρισα και μια αεροσυνοδο, μιλήσαμε κανα 10λεπτο. Εντυπωσιακη και άψογη επαγγελματίας. Δε θα μείνω γιατί πεταω σε 3 ωρες για κουαλα και αργότερα λαγκαουι. Του χρονου θα κανω κανα εβδομαδιαίο stopover στο δρόμο για τοκυο
17128785589771745613845873628130.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20240412_060753.jpg
    IMG_20240412_060753.jpg
    1,3 MB · Εμφανίσεις: 25
Τελευταία τροποποίηση:

parmeniwn81

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2018
Μηνύματα
229
Like
304
Πόντοι
21
Σήμερα έφτασαν να αλλάζουν μέχρι και 39.45 το ευρώ. Πλησιάζουμε στο 40άρι.
Από την ώρα που το μίλησες έχει πάρει την κατρακύλα.... Την τρίτη το αγόρασα 39.1 και σήμερα 38.6 και συνεχίζει να πέφτει.... Τώρα στο χρηματιστήριο έκλεισε 38, 8
 
  • Like
Αντιδράσεις: Crixus

Crixus

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
318
Κριτικές
1
Like
977
Πόντοι
81
Από την ώρα που το μίλησες έχει πάρει την κατρακύλα.... Την τρίτη το αγόρασα 39.1 και σήμερα 38.6 και συνεχίζει να πέφτει.... Τώρα στο χρηματιστήριο έκλεισε 38,Έφτασε
έφτασε 39.9 λογικό είναι να πέσει, ας σταθεροποιηθεί κάπου 38 και καλά είναι!
 

Crixus

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
318
Κριτικές
1
Like
977
Πόντοι
81
Παίδες... Είναι κάποιος Πατάγια να μ πει που θα δω ευρωπαϊκό ελληνικών ομάδων?
Πάνω στη Μπουακάο, απέναντι περίπου απο το Witherspoon έχει μία μεγάλη μπυραρία,5-6 τηλεοράσεις, παίζει πολύ premier league αλλά αν του πεις τί θέλεις μπορεί να στο βρει. Φυσικά εξαρτάται απο τον κόσμο, συχνάζουν κυρίως Άγγλοι.
 

Crypto Women Travel

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2020
Μηνύματα
136
Like
55
Πόντοι
1
Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάω το καλοκαίρι Ταυλάνδη. Σε πουκέτ και πατάγια σε ποιες περιοχές είναι καλύτερα να κλείσω σπίτι;
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Ας δωσουν το παρον οι παλαιοι απο εδω για να δουμε ποιοι ζουνε ακομη
 

SKORPIONTOUCH

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2006
Μηνύματα
227
Κριτικές
3
Like
136
Πόντοι
1
Έκλεισα την άδεια μου για τα γενέθλια μου να τα κάνω 2 φορά Pattaya αυτό θα είναι το 4 ταξίδι 3 συνεχόμενο ανά χρόνια 07 με 19 Ιουλίου.ειμαι λίγο απογοητευμένος από qatar δεν βρίσκω τα εισητηρια που θέλω ούτε για Ιούλιο ούτε και Αύγουστο που είχα ρίξει μια ματιά άρα μάλλον με gulf με βλέπω όχι είναι άσχημη μια χαρά είναι αλλά βάζω το συνολικο ταξίδι με qatar ένα level πάνω και σε πτήση και ώρες αναχώρησης και άφιξης συνολικά όλες τις παραμέτρους ταξιδιού.ελπιζω να μην γίνει κάνα μπαμ μέση Ανατολή και μας τιναξει όλα τα σχέδια για εύχομαι ειρήνη σε όλους...θα είμαι καντρικη Πατάγια και σε αυτό κοντά στην tree town αν κάποιος είναι εκείνη την περίοδο εκει ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom