Νέα

Τα επερχόμενα εκκαθαριστικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 734
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.078
Like
443
Πόντοι
36
καλα να παθετε ζωα φηφοφοροι του κωλου, και κοντα σε αυτα τα ζωα τρωμε και εμεις τον πουτσο ασαλιωτα.
τους ξεγελασε ο σαμαρας με το κολοεπιδομα των 500 ευρω και τωρα κλαψωμουνιαζοντε.
τωρα ζωοοοοοοοοοοοοοοοααααααααααααα ψηφοφοροι τις σταθεροτητας και της αναπτυξης καθηστε στον πουτσο του σαμαρα και γλυψτε τα αρχιδια του βενιζελου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
Πολλοί από δαυτους την πατάνε στα τεκμήρια, δεν δηλωναν τιποτα αλλά αγόραζαν αβερτα μεγάλα ακίνητα και ΙΧ 2.000+ και τώρα κλαίνε επειδή πληρώνουν για πρώτη φορά φόρους.
Δεν πειραζει, θα τους περασει.
Η ΝΔ ειχε τάξει "διεύρυνση φορολογικης βασης" και ψηφιστηκε γι αυτο. Πού ειναι το προβλημα?
Μήπως πρεπει να εξακολουθησει το 60% των ελληνων να μην πληρωνει ενα ευρω φορο?
Ξεχαστε το.
Οι εποχες της μαλακίας τελειωσανε. Χωνεψτε το.
Ο αλλος εισπραττει 9.000 ευρω το χρονο απο νοικια και του ηρθε εγκεφαλικο λεει, επειδη του ειπανε να πληρωσει 1.400 ευρω, εκ των οποιων το ενα τριτο ειναι απλως η προκαταβολη για την επομενη χρονια.
Μωρε τι μας λες.
Ξεχασαμε να εισπραττεις κυριε 78χρονε τα νοικια συν τη συνταξη για να παιζεις ΚΙΝΟ ολη μερα. Πληρωνε.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.995
Like
68.435
Πόντοι
12.756
Δεν πειραζει, θα τους περασει.
Η ΝΔ ειχε τάξει "διεύρυνση φορολογικης βασης" και ψηφιστηκε γι αυτο. Πού ειναι το προβλημα?
Μήπως πρεπει να εξακολουθησει το 60% των ελληνων να μην πληρωνει ενα ευρω φορο?
Ξεχαστε το.
Οι εποχες της μαλακίας τελειωσανε. Χωνεψτε το.
Ο αλλος εισπραττει 9.000 ευρω το χρονο απο νοικια και του ηρθε εγκεφαλικο λεει, επειδη του ειπανε να πληρωσει 1.400 ευρω, εκ των οποιων το ενα τριτο ειναι απλως η προκαταβολη για την επομενη χρονια.
Μωρε τι μας λες.
Ξεχασαμε να εισπραττεις κυριε 78χρονε τα νοικια συν τη συνταξη για να παιζεις ΚΙΝΟ ολη μερα. Πληρωνε.

:2funny: :2funny: :2funny:
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Δεν πειραζει, θα τους περασει.
Η ΝΔ ειχε τάξει "διεύρυνση φορολογικης βασης" και ψηφιστηκε γι αυτο. Πού ειναι το προβλημα?
Μήπως πρεπει να εξακολουθησει το 60% των ελληνων να μην πληρωνει ενα ευρω φορο?
Ξεχαστε το.
Οι εποχες της μαλακίας τελειωσανε. Χωνεψτε το.
Ο αλλος εισπραττει 9.000 ευρω το χρονο απο νοικια και του ηρθε εγκεφαλικο λεει, επειδη του ειπανε να πληρωσει 1.400 ευρω, εκ των οποιων το ενα τριτο ειναι απλως η προκαταβολη για την επομενη χρονια.
Μωρε τι μας λες.
Ξεχασαμε να εισπραττεις κυριε 78χρονε τα νοικια συν τη συνταξη για να παιζεις ΚΙΝΟ ολη μερα. Πληρωνε.
Να μιλάς έτσι για τα δικά σου κομματόσκυλα...Θείος μου είναι και δεν έχει κλέψει ποτέ του και ούτε παίζει χαζοπαιχνίδια,όπως εσύ νομίζεις...Άντε μπράβο...Α και τα 8.500 ευρώ τα έκανες 9.000 ευρώ...Μπράβο σου είσαι φοβερός...
Θα έρθει και σειρά σου σιγά-σιγά,μη χαίρεσαι...
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Δεν πειραζει, θα τους περασει.
Η ΝΔ ειχε τάξει "διεύρυνση φορολογικης βασης" και ψηφιστηκε γι αυτο. Πού ειναι το προβλημα?
Μήπως πρεπει να εξακολουθησει το 60% των ελληνων να μην πληρωνει ενα ευρω φορο?
Ξεχαστε το.
Οι εποχες της μαλακίας τελειωσανε. Χωνεψτε το.
Ο αλλος εισπραττει 9.000 ευρω το χρονο απο νοικια και του ηρθε εγκεφαλικο λεει, επειδη του ειπανε να πληρωσει 1.400 ευρω, εκ των οποιων το ενα τριτο ειναι απλως η προκαταβολη για την επομενη χρονια.
Μωρε τι μας λες.
Ξεχασαμε να εισπραττεις κυριε 78χρονε τα νοικια συν τη συνταξη για να παιζεις ΚΙΝΟ ολη μερα. Πληρωνε.
Αμα θεωρεις την φορολογηση των ελευθερων επαγγελματιων απο το πρωτο ευρω , διευρυνση φορολογικης βασης .....
Μόνο σαρκαστικα , μπορω να το δεχθω σαν σχόλιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
Να μιλάς έτσι για τα δικά σου κομματόσκυλα...Θείος μου είναι και δεν έχει κλέψει ποτέ του και ούτε παίζει χαζοπαιχνίδια,όπως εσύ νομίζεις...Άντε μπράβο...Α και τα 8.500 ευρώ τα έκανες 9.000 ευρώ...Μπράβο σου είσαι φοβερός...
Θα έρθει και σειρά σου σιγά-σιγά,μη χαίρεσαι...
Οχι, δεν καταλαβες. Η σειρα μου εχει ερθει εδω και χρονια γιατι εγω πληρωνω εδω και καιρο.
Ο θειος σου δεν πληρωνε, και ηρθε επιτελους η σειρα του.
8.500 ευρω το χρονο, σημαινει 700 ευρω το μηνα. Μονο απο νοικια. Με το να ΚΑΘΕΤΑΙ.
Παραπανω δηλαδη απο το βασικο ενος νεου ανθρωπου.
Χωρια τη συνταξη που προφανως παιρνει.
Και ηθελες να εξακολουθησει να πληρωνει...352 ευρω φορο το χρονο. Δηλαδη...30 ευρω το μηνα.
Ε οχι ρε φιλε.
ΟΧΙ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
Αμα θεωρεις την φορολογηση των ελευθερων επαγγελματιων απο το πρωτο ευρω , διευρυνση φορολογικης βασης .....
Μόνο σαρκαστικα , μπορω να το δεχθω σαν σχόλιο
Ναι.
Σε αυτη τη χωρα των καγιέν και των εξοχικων, το 40% των φορων το πληρωνουν οι μισθωτοι των 900 και των 1.200 ευρω.
Οι ελευθεροι επαγγελματιες οι καημενοι εχουν εισοδημα τα 300 ευρω το μηνα που δηλωνουν.
Απο το πρωτο ευρω λεει? Απο το πρωτο σεντ να πληρωνουν.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Οχι, δεν καταλαβες. Η σειρα μου εχει ερθει εδω και χρονια γιατι εγω πληρωνω εδω και καιρο.
Ο θειος σου δεν πληρωνε, και ηρθε επιτελους η σειρα του.
8.500 ευρω το χρονο, σημαινει 700 ευρω το μηνα. Μονο απο νοικια. Με το να ΚΑΘΕΤΑΙ.
Παραπανω δηλαδη απο το βασικο ενος νεου ανθρωπου.
Χωρια τη συνταξη που προφανως παιρνει.
Και ηθελες να εξακολουθησει να πληρωνει...352 ευρω φορο το χρονο. Δηλαδη...30 ευρω το μηνα.
Ε οχι ρε φιλε.
ΟΧΙ.
Συγνώμη ξέρεις καλύτερα τον θείο μου,απ' ότι εγώ...Καλά πως το βρήκες ότι δεν πλήρωνε???   Έπρεπε να το είχα καταλάβει...Μου άνοιξες τα μάτια,σ' ευχαριστώ πάρα πολύ...Ναι παίρνει και σύνταξη φοβερή 200 ευρώ τον μήνα...Πάρα πολλά λεφτά...

Τους πίνακες από το λινκ ούτε που τους είδες...Γιατί αν τους είδες και σου φαίνονται φυσιολογικοί,τότε είσαι επικίνδυνος...
Όσο ανεβαίνει το εισόδημα πληρώνει λιγότερο...Και δεν μιλάμε για ελεύθερους επαγγελματίες.
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Ναι.
Σε αυτη τη χωρα των καγιέν και των εξοχικων, το 40% των φορων το πληρωνουν οι μισθωτοι των 900 και των 1.200 ευρω.
Οι ελευθεροι επαγγελματιες οι καημενοι εχουν εισοδημα τα 300 ευρω το μηνα που δηλωνουν.
Απο το πρωτο ευρω λεει? Απο το πρωτο σεντ να πληρωνουν.
και επειδη δεν μπορει το κρατος να πιασει τους φοροφυγαδες , καταδικαζει άκριτα τους παντες. Υπέροχα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
Συγνώμη ξέρεις καλύτερα τον θείο μου,απ' ότι εγώ...Καλά πως το βρήκες ότι δεν πλήρωνε???   Έπρεπε να το είχα καταλάβει...Μου άνοιξες τα μάτια,σ' ευχαριστώ πάρα πολύ...Ναι παίρνει και σύνταξη φοβερή 200 ευρώ τον μήνα...Πάρα πολλά λεφτά...

Τους πίνακες από το λινκ ούτε που τους είδες...Γιατί αν τους είδες και σου φαίνονται φυσιολογικοί,τότε είσαι επικίνδυνος...
Όσο ανεβαίνει το εισόδημα πληρώνει λιγότερο...Και δεν μιλάμε για ελεύθερους επαγγελματίες.
Ποια ειναι η συνταξη των 200 ευρω το μηνα? Τι δουλεια εκανε δηλαδη? Με ενδιαφερει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
και επειδη δεν μπορει το κρατος να πιασει τους φοροφυγαδες , καταδικαζει άκριτα τους παντες. Υπέροχα
Να αποκτησουν ολοι φορολογικη συνειδηση και να δηλωνουν τα εισοδηματα τους, και μετα ασφαλως και θα πεσουν οι συντελεστες.
Η ευθυνη ανηκει στους φοροφυγαδες. Οταν το κρατος παει να βαλει τεκμηρια και ποθεν εσχες για να πιασει την φοροδιαφυγη, βγαινουν οι Λακηδες και μιλανε για χουντες και αυταρχισμο του κρατους.
Αποφασιστε τι θελετε και μου το λετε και μενα.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Ποια ειναι η συνταξη των 200 ευρω το μηνα? Τι δουλεια εκανε δηλαδη? Με ενδιαφερει.
Μάγειρας στην Αμερική ήταν και είχε δουλέψει και στην οικοδομή τα πρώτα του χρόνια εκεί...

Τους πίνακες τους είδες???
Είναι φυσιολογικοί???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
Μάγειρας στην Αμερική ήταν και είχε δουλέψει και στην οικοδομή τα πρώτα του χρόνια εκεί...

Τους πίνακες τους είδες???
Είναι φυσιολογικοί???
Και γιατι παιρνει 200 ευρω μονο συνταξη?
Τι μας λες τωρα?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Να μιλάς έτσι για τα δικά σου κομματόσκυλα...Θείος μου είναι και δεν έχει κλέψει ποτέ του και ούτε παίζει χαζοπαιχνίδια,όπως εσύ νομίζεις...Άντε μπράβο...Α και τα 8.500 ευρώ τα έκανες 9.000 ευρώ...Μπράβο σου είσαι φοβερός...
Θα έρθει και σειρά σου σιγά-σιγά,μη χαίρεσαι...

ρε τυπε μας δουλευεις? τον θειο σου μας φερνεις για παραδειγμα με ενοικια και συνταξη που επιτηδες δεν αναφερεις το ποσο. ποιον δουλευεις
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Να αποκτησουν ολοι φορολογικη συνειδηση και να δηλωνουν τα εισοδηματα τους, και μετα ασφαλως και θα πεσουν οι συντελεστες.
Η ευθυνη ανηκει στους φοροφυγαδες. Οταν το κρατος παει να βαλει τεκμηρια και ποθεν εσχες για να πιασει την φοροδιαφυγη, βγαινουν οι Λακηδες και μιλανε για χουντες και αυταρχισμο του κρατους.
Αποφασιστε τι θελετε και μου το λετε και μενα.
Οχι. Το κρατος εχει υποχρεωση να προστατευει τους πολιτες του. Αν καποιος το κλεβει και κατ επεκατση κλεβει και μένα , εχει υποχρεωση να τον βρει.  Οχι να καταδικαζει τους παντες στην φτωχεια και την ανεχεια γιατι ειναι ανικανο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.015
Κριτικές
1
Like
30.706
Πόντοι
8.006
ρε τυπε μας δουλευεις? τον θειο σου μας φερνεις για παραδειγμα με ενοικια και συνταξη που επιτηδες δεν αναφερεις το ποσο. ποιον δουλευεις
Α γεια σου ρε Λοπεζ, γιατι μερικοι μας περνανε για γατακια εδω μεσα.
Αυτες οι νοοτροπιες ειναι που μας φερανε εδω, και μιλανε κιολας.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
και επειδη δεν μπορει το κρατος να πιασει τους φοροφυγαδες , καταδικαζει άκριτα τους παντες. Υπέροχα
Άστο μην ασχολείσαι...Δεν θα βγάλουμε άκρη.
Να αποκτήσουν λέει όλοι φορολογική συνείδηση,να δηλώνουν τα εισοδήματά τους και μετά λέει ΑΣΦΑΛΩΣ και θα πέσουν οι συντελεστές...Είναι τόσο σίγουρος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom