Νέα

Στριπτιτζούδες Θεσσαλονίκης/επαγγελματίες ιερόδουλες ναί ή όχι;;;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Καινούργιος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 109
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Alex2211

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
141
Like
0
Πόντοι
1
^^ Το πιθανότερο είναι  :jerking:
Διότι 7 στις 10 εχουν γκόμενο, 2 στις 10 είναι πρεζόνια και 1 στις 10 συνενοήσιμη. Σίγουρο ότι 10 στις 10 είναι ψυχροι εκτελεστές που βλέπουβ τον πελάτη σα τάληρο και μόνο και ότι σχέδον όλες σιχαίνονται τον εαυτό τους. Για ρώτα πόσες απο αυτές έχουν μετά παο χρόνια λεφτά στην άκρη?
 
OP
OP
Καινούργιος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
^^ Το πιθανότερο είναι  :jerking:
Διότι 7 στις 10 εχουν γκόμενο, 2 στις 10 είναι πρεζόνια και 1 στις 10 συνενοήσιμη. Σίγουρο ότι 10 στις 10 είναι ψυχροι εκτελεστές που βλέπουβ τον πελάτη σα τάληρο και μόνο και ότι σχέδον όλες σιχαίνονται τον εαυτό τους. Για ρώτα πόσες απο αυτές έχουν μετά παο χρόνια λεφτά στην άκρη?
Φίλε και εγώ λίγο πολύ αυτά πιστεύω οτί ισχύουν για την πλειοψηφία των striper για αυτό η σκέψη μου ήταν μήπως κάποια δουλεύει σαν επαγγελματίας ιερόδουλη εκτός μαγαζιού και το τρόπο να το ψαρέψω ωστέ να εκπληρώσω το αποθημένο μου!!!
Ωστόσο από τον Bad Indian άκουσα κάποιες λίγο διαφορετικές απόψεις και λέω να τις δουλέψω λίγο και ότι βγει!!!
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Συμφωνώ με τα όσα λες και θα τα δοκιμάσω!!! :rockon:
Υπάρχει περίπτωση αν πάρρω <<οκ>> για κάποια συνάντηση ή :knockinb: από κάποια να υπάρξει πρόβλημα με τον γκομενό της(αρκετά πιθανόν άνθρωπος της νύχτας) ή αν έρθει το <<οκ>> αναιρείται αυτή η εκδοχή;;; :think:
Όλα παίζουν που θα έλεγε και η Αννίτα Πάνια.
Η ανασφάλεια σου πάντως να είσαι σίγουρος πως θα γίνει αντιληπτή και θα φροντίσει η κοπέλα αν όλα πάνε κατ'ευχήν να σε καθησυχάσει. Όρμα κηνήγα το και ότι βγεί.
 
OP
OP
Καινούργιος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Το Σάββατο αν περάσει η ιοσούλα μου λογικά σε κάποιο μαγαζί θα είμαι με τα φιλαράκια!!! :grin:
Ποιο μαγαζί πιστεύετε οτί έχει τις πιο <<ξεπεταγμένες>>;;;!!! :think:
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
^^ Το πιθανότερο είναι  :jerking:
Διότι 7 στις 10 εχουν γκόμενο, 2 στις 10 είναι πρεζόνια και 1 στις 10 συνενοήσιμη. Σίγουρο ότι 10 στις 10 είναι ψυχροι εκτελεστές που βλέπουβ τον πελάτη σα τάληρο και μόνο και ότι σχέδον όλες σιχαίνονται τον εαυτό τους. Για ρώτα πόσες απο αυτές έχουν μετά παο χρόνια λεφτά στην άκρη?
Σε βρίσκω πολύ άδικο φίλε μου!
Σίγουρα οι περισσότερες έχουν γκόμενο ή πιο σωστά γκόμενους. Πρεζόνια δύσκολο να βρείς σε κυριλέ στριπ. Τις πετάνε σε κωλόμπαρα τέτοιες τελειωμένες. Υπάρχουν και συνεννοήσιμες όντως.
Καμία από αυτές δε σιχαίνεται τον εαυτό της, αντίθετα σε πληροφορώ πως είναι πολύ περήφανες και ιδιαίτερα τσαμπουκαλούδες, αν κάποια σου πεί πως σιχαίνεται τον εαυτό της σου πουλάει παραμύθι για να την λυπηθείς. Εννοείται πως σε βλέπουν σαν πορτοφόλι αν και εσύ τις δεις σαν ένα κομμάτι κρέας. Για να μην μπλέκουμε τα πράγματα οι κοπέλες δεν ήρθαν εδώ για να βρούν τον έρωτα της ζωής τους και να παντρευτούν Έλληνες, αλλά για να βγάλουν λεφτά που στην πατρίδα τους μάλλον δεν θα βλέπανε ποτέ, φυσικά κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει η μοίρα του. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως είναι γυναίκες και έχουν ανάγκες. Αν δηλαδή σε γουστάρει μια γκόμενα για τον χ ή ψ λόγο γιατί να μην πάει (και) μαζί σου? Τέλος εννοείται πως έχουν λεφτά στην άκρη. Όλοι εξάλλου γι'αυτό δεν δουλεύουμε? Εκτός και αν προτιμούσες να μένανε στη Ρουμανία, Ρωσία, Τσεχία κτλ. και να πλένανε σκάλες για μεροκάματα των 5 Ευρώ. Μην είσαι απόλυτος λοιπόν, δέξου αυτό που κάνουν και τους λόγους για τους οποίους το κάνουν και κοίτα να απολαύσεις ό,τι μπορεί να σου προσφέρει η εκάστοτε κοπέλα. Τώρα στο ερώτημα αν είναι όλες τους κα@@ιόλες ή πουτάνες να σου πω το αυτονόητο... είναι αλλιώς δεν θα κάναν αυτή τη δουλειά. Σε όλες εξάλλου τις δουλειές το πρώτο πράγμα που θα μάθεις είναι το πως θα πληρώνεσαι. Το ίδιο ισχύει και εδώ.
 
OP
OP
Καινούργιος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Πολύ ενημερωμένο σε βρίσκω,εσύ πρέπει να έχεις αλωνίσει τα strip!!! :grin:
Προσωπικά πιστεύω οτί λίγο πολύ τα όσα ειπόθηκαν είναι σωστά αλλά δεν μπορούν να θεωρηθούν απόλυτα!!!
Πιστεύω το θέμα λίγο πολύ το καλύψαμε.
Υ.Γ.Ομολογώ οτί πρεζάκι στριπτιτζού σε Lecabaret και Platinum(το παλιό) δεν έχει πάρρει το μάτι μου,το αν σιχαίνονται αυτό που κάνουν πιστεύω οτί κάποιες φορές συμβαίνει(μία δύο περιπτώσεις έχω αντιληφθεί αλλά ίσως κάνω και λάθος).
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Πολύ ενημερωμένο σε βρίσκω,εσύ πρέπει να έχεις αλωνίσει τα strip!!! :grin:
Προσωπικά πιστεύω οτί λίγο πολύ τα όσα ειπόθηκαν είναι σωστά αλλά δεν μπορούν να θεωρηθούν απόλυτα!!!
Πιστεύω το θέμα λίγο πολύ το καλύψαμε.
Υ.Γ.Ομολογώ οτί πρεζάκι στριπτιτζού σε Lecabaret και Platinum(το παλιό) δεν έχει πάρρει το μάτι μου,το αν σιχαίνονται αυτό που κάνουν πιστεύω οτί κάποιες φορές συμβαίνει(μία δύο περιπτώσεις έχω αντιληφθεί αλλά ίσως κάνω και λάθος).
Υπάρχουν και άλλοι πολύ πιο αλανιάρηδες από μένα.
Το στρίπ/κωλόμπαρο είναι τρόπος διασκέδασης με το ανάλογο κόστος, που έτυχε και συνεχίζει να μου αποφέρει διάφορες εμπειρίες με κοπέλες του κλάδου και να κατανοήσω κάποια πράγματα, ασχέτως αν τα δέχομαι ή όχι. Επειδή όμως σε βλέπω να την ψάχνεις τη δουλειά να σου πω να έχεις το νου σου γιατί τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται και να σου ευχηθώ καλή τύχη και να κοιτάξεις πάνω απ'όλα να περάσεις εσύ καλά.
Σίγουρα τίποτα δεν είναι απόλυτο σ' αυτά και γι'αυτό μοιραζόμαστε γνώμες και εμπειρίες σαν γενικό μπούσουλα. Όσο για το αν σιχαίνονται ή όχι τον εαυτό τους εμμένω στην άποψη μου και συμπληρώνω πως σε όλες τις δουλειές υπάρχουν καλές και κακές ημέρες.
Στην επόμενη επίσκεψη μου στη συμπρωτεύουσα θα προτιμήσω πάντως Dreams by Platinum δίπλα στο ναό του τζόγου.
 

Alex2211

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
141
Like
0
Πόντοι
1
Σε βρίσκω πολύ άδικο φίλε μου!
Σίγουρα οι περισσότερες έχουν γκόμενο ή πιο σωστά γκόμενους. Πρεζόνια δύσκολο να βρείς σε κυριλέ στριπ. Τις πετάνε σε κωλόμπαρα τέτοιες τελειωμένες. Υπάρχουν και συνεννοήσιμες όντως.
Καμία από αυτές δε σιχαίνεται τον εαυτό της, αντίθετα σε πληροφορώ πως είναι πολύ περήφανες και ιδιαίτερα τσαμπουκαλούδες, αν κάποια σου πεί πως σιχαίνεται τον εαυτό της σου πουλάει παραμύθι για να την λυπηθείς. Εννοείται πως σε βλέπουν σαν πορτοφόλι αν και εσύ τις δεις σαν ένα κομμάτι κρέας. Για να μην μπλέκουμε τα πράγματα οι κοπέλες δεν ήρθαν εδώ για να βρούν τον έρωτα της ζωής τους και να παντρευτούν Έλληνες, αλλά για να βγάλουν λεφτά που στην πατρίδα τους μάλλον δεν θα βλέπανε ποτέ, φυσικά κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει η μοίρα του. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως είναι γυναίκες και έχουν ανάγκες. Αν δηλαδή σε γουστάρει μια γκόμενα για τον χ ή ψ λόγο γιατί να μην πάει (και) μαζί σου? Τέλος εννοείται πως έχουν λεφτά στην άκρη. Όλοι εξάλλου γι'αυτό δεν δουλεύουμε? Εκτός και αν προτιμούσες να μένανε στη Ρουμανία, Ρωσία, Τσεχία κτλ. και να πλένανε σκάλες για μεροκάματα των 5 Ευρώ. Μην είσαι απόλυτος λοιπόν, δέξου αυτό που κάνουν και τους λόγους για τους οποίους το κάνουν και κοίτα να απολαύσεις ό,τι μπορεί να σου προσφέρει η εκάστοτε κοπέλα. Τώρα στο ερώτημα αν είναι όλες τους κα@@ιόλες ή πουτάνες να σου πω το αυτονόητο... είναι αλλιώς δεν θα κάναν αυτή τη δουλειά. Σε όλες εξάλλου τις δουλειές το πρώτο πράγμα που θα μάθεις είναι το πως θα πληρώνεσαι. Το ίδιο ισχύει και εδώ.

Τσαμπουκαλούδες έγιναν γιατί τις παίρνει και η "περηφάνια" τους είναι ενα ισοστάθμισμα στο κομπλέξ τους. Πιστέυεις ότι μια γύναικα που είναι πανω απο 3 χρόνια στη δουλεία δεν έχει βαρεθεί τα χουφτώματα απο τον καθένα? Ή ότι νιώθει κάτι? Δεν ξέρω μπορεί να ήσουν πιο τυχερός και να γνωρίσες κάποιες πιο εξηγημένες, αλλά οι πιθανότητες (στην αρχή τουλάχιστο) να σε δεί αλλίως απο χρήμα είναι μηδαμινές.
Απο εκει και πέρα δεν το παόζω εισαγγελεάς δεν τις κρίνω, αλλά ολά αυτά τα χρόνια μόνο 1 γνωρίσα (η οποία παντρευτήκε φίλο μου άνεργο, άφησε τη νύχτα και δούλεψε μεχρι και σε γυράδικο) σήμερα είναι ευτυχισμένοι μέ ένα υπέροχο παιδάκι.
Να σε ρωτήσω κάτι? Αφού όμως έχουν βγάλει τόσα λέφτα, είναι τόσο περήφανες και οπως συμφώνουμε έχουν δεσμό οι πιο πολλές γιατί δεν κάνουν το ίδιο?
Λες εσύ οτι η καθέμια γουστάρει τον κάθε μεθυσμένο ή μάλακα που ψάχνει να γαμήσει με 2-3 ποτά?
Οι περισσότερες σε πληροφορώ πίνουν για να μην ακούνε τι τους λένε. Και αυτά μου τα έχουν πει οι ίδιες.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Τσαμπουκαλούδες έγιναν γιατί τις παίρνει και η "περηφάνια" τους είναι ενα ισοστάθμισμα στο κομπλέξ τους. Πιστέυεις ότι μια γύναικα που είναι πανω απο 3 χρόνια στη δουλεία δεν έχει βαρεθεί τα χουφτώματα απο τον καθένα? Ή ότι νιώθει κάτι? Δεν ξέρω μπορεί να ήσουν πιο τυχερός και να γνωρίσες κάποιες πιο εξηγημένες, αλλά οι πιθανότητες (στην αρχή τουλάχιστο) να σε δεί αλλίως απο χρήμα είναι μηδαμινές.
Απο εκει και πέρα δεν το παόζω εισαγγελεάς δεν τις κρίνω, αλλά ολά αυτά τα χρόνια μόνο 1 γνωρίσα (η οποία παντρευτήκε φίλο μου άνεργο, άφησε τη νύχτα και δούλεψε μεχρι και σε γυράδικο) σήμερα είναι ευτυχισμένοι μέ ένα υπέροχο παιδάκι.
Να σε ρωτήσω κάτι? Αφού όμως έχουν βγάλει τόσα λέφτα, είναι τόσο περήφανες και οπως συμφώνουμε έχουν δεσμό οι πιο πολλές γιατί δεν κάνουν το ίδιο?
Λες εσύ οτι η καθέμια γουστάρει τον κάθε μεθυσμένο ή μάλακα που ψάχνει να γαμήσει με 2-3 ποτά?
Οι περισσότερες σε πληροφορώ πίνουν για να μην ακούνε τι τους λένε. Και αυτά μου τα έχουν πει οι ίδιες.
Τσαμπουκαλούδες φίλε μου είναι όχι γιατί τις παίρνει, αλλά επειδή πρέπει Νύχτα δουλεύουν και σκέψου πως συναλλάσονται με τέτοιους ανθρώπους. Κόμπλεξ ειδικά αποκλείεται τι κόμπλεξ να έχει μια κοπέλα που κυκλοφορεί με ό,τι πιο sexy διαθέτει ανάμεσα σε τόσους άντρες που την ποθούν. Ανασφάλεια ίσως και για να σε προλάβω όλοι έχουμε τις ανασφάλειες μας.
Εννοείται πως στην αρχή σε βλέπουν σαν την δουλειά τους (χρήμα). Και μια κοπέλα της καθημερινότητας όμως που μόλις τη γνώρισες δε νιώθει τίποτα. Πρέπει να σε γνωρίσει πρώτα να σε τσεκάρει και εν συνεχεία μπορεί και να σε ερωτευτεί. Γιατί αποκλείεις όμως το ενδεχόμενο της αμοιβαίας σεξουαλικής έλξης? Η "χημεία" είναι κάτι που υπάρχει και γεννιέται σε πρώϊμα στάδια της οποιαδήποτε γνωριμίας. Ειδικά για αυτές τις κοπέλες το κάθε νέο πρόσωπο αποτελεί μια πρόκληση να τον ψυχολογήσουν δηλαδή και να δουν τι θέλει.
Δεν είπα παντως εγώ πως οι κοπέλες ψάχνουν να βρούν μια διέξοδο από τη μαύρη ζωή που κάνουν οι χορεύτριες του σωλήνα, αλλά πως δεν μισούν τους εαυτούς τους, εξάλλου υπάρχουν και χειρότερα...
Την ερώτηση σου με τα λεφτά αν θες επαναδιατύπωσε την για να καταλάβω τι ακριβώς με ρωτάς.
Σε καμία περίπτωση δεν είπα εγώ πως γουστάρουν τον κάθε μαλάκα ή μεθυσμένο που τις χουφτώνει και θέλει να τις πηδήξει 2-3 ποτά, αν ανατρέξεις στα λεγόμενα μου θα δεις πως αυτό που είπα είναι ότι αν τις φερθείς όμορφα και ευγενικά θα έχεις διαφορετική αντιμετώπιση και μην αποκλείεις και τίποτα για μετέπειτα. Σχετικά με το ποτό τώρα επέτρεψε μου να σε πληρόφορήσω και εγώ πως ναι υπάρχουν μερικές που πίνουν για τους διάφορους προσωπικούς τους λόγους (μεταξύ των οποίων και αυτός που ανέφερες), αλλά κατά βάσει δεν πίνουν γιατί πρέπει να μείνουν νηφάλιες και αυτό είναι κανόνας των μαγαζιών. Αν τις αφήνανε ανεξέλεγτες να πίνανε θα επακολουθούσαν τραγικά σκηνικά, νομίζω το αντιλαμβάνεσαι. Εξ' ου και το ότι αν δοκιμάσεις να κεράσεις την κοπέλα κανονικό ποτό θα διαπιστώσεις πως η μερίδα τους είναι απελπιστικά μικρή ή το ποτό που θα δοκιμάσουν είναι ελαφρύ (μπύρα και πάλι μισό ποτήρι, Gordons και άλλα τέτοια). Αν θελεις να στο θέσω και διαφορετικά όλοι πίνουμε ο καθένας μας για τους δικούς τους λόγους, έτσι λοιπόν και αυτές θα πιούνε αλλά συνήθως με κάποιο άτομο που έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τους και όχι με τον πρώτο τυχόντα.
Ό,τι λέω είναι βασισμένο σε προσωπικές εμπειρίες και βιώματα και σε καμία περίπτωση δεν είναι απόλυτο και βάσει αυτού να σου απαντήσω πως για μένα κοπέλα του στριπτήζ που κλαίγεται για τη δουλειά της (δεν μπορώ άλλο αυτή τη ντουλειά μουρό μου) και για τις συνθήκες εργασίας της (άστα μουράκι μου πίνω γιατί ντεν μπορό άλλο κάθε μαλάκα), απλώς προσπαθεί να πουλήσει την παραμύθα της, να σε κάνει να την λυπηθείς και κατ'επέκτασιν να την ερωτευτείς και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο είναι επικίνδυνη. Στριπτήζ δουλεύουνε και βγάζουνε πάρα πολύ καλά λεφτά, επιλογή τους ήταν να κάνουνε αυτή τη δουλειά, αλλιώς ας δουλεύαν σε γυράδικο. Όλα αυτά πάντως δεν αναιρούν την σεξουαλική έλξη που κάλλιστα μπορεί να προχωρήσει σε κάτι περισσότερο.
 
OP
OP
Καινούργιος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Φίλε να σε ρωτήσω κάτι στο χώρο του στριπτίζ πιστεύεις δεν υπάρχει εκμετάλευση και εξαναγκασμός;;; :huh: :huh:
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε να σε ρωτήσω κάτι στο χώρο του στριπτίζ πιστεύεις δεν υπάρχει εκμετάλευση και εξαναγκασμός;;; :huh: :huh:
:2funny: :2funny:
α)Εκμετάλευση υπάρχει, αλλά θύματα της ήμαστε εσύ και εγώ...
β)Εξαναγκασμός σε κάτι που δεν γνώριζαν οι κοπέλες πως θα κάνανε και από πριν, όχι. Εκτός και αν το χούφτωμα και ο προσωπικός χορός είναι εξαναγκασμός. Μιλάμε για σεξουαλικά απελευθερωμένες γυναίκες ενήλικες που συναινούν να δουλέψουν σε στριπτήζ. Μιλάω για κυριλέ στριπτήζ πάντα και όχι κωλόμπαρο στριπ.
Το πολύ πολύ να εξαναγκαστούν να κάνουν τη δουλειά τους και σε άτομα που ενδεχομένως δεν γουστάρουν, αλλά πρέπει γιατί όλοι μες στο μαγαζί ξέρουν πως έχει φράγκα στην τσέπη του, που θα βγάλουν τα νυχτοκάματα 2 ημερών. Τι να κάνουμε και εγώ στη δουλειά μου ήξερα πως θα αναγκαστώ να συναλλάσομαι με άτομα που υπό άλλες συνθήκες ούτε που θα τους έφτυνα, αλλά πρέπει να τους κάνω τη δουλειά που θέλουν για να πληρωθώ.
Τα κορίτσια αποτελούν επένδυση για το μαγαζί και η επένδυση σου θέλεις να αποδίδει... Συμφέρον σου λοιπόν είναι να τη διατηρείς στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και όχι να την πιέζεις.
 

Alex2211

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
141
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: :2funny:
α)Εκμετάλευση υπάρχει, αλλά θύματα της ήμαστε εσύ και εγώ...
β)Εξαναγκασμός σε κάτι που δεν γνώριζαν οι κοπέλες πως θα κάνανε και από πριν, όχι. Εκτός και αν το χούφτωμα και ο προσωπικός χορός είναι εξαναγκασμός. Μιλάμε για σεξουαλικά απελευθερωμένες γυναίκες ενήλικες που συναινούν να δουλέψουν σε στριπτήζ. Μιλάω για κυριλέ στριπτήζ πάντα και όχι κωλόμπαρο στριπ.
Το πολύ πολύ να εξαναγκαστούν να κάνουν τη δουλειά τους και σε άτομα που ενδεχομένως δεν γουστάρουν, αλλά πρέπει γιατί όλοι μες στο μαγαζί ξέρουν πως έχει φράγκα στην τσέπη του, που θα βγάλουν τα νυχτοκάματα 2 ημερών. Τι να κάνουμε και εγώ στη δουλειά μου ήξερα πως θα αναγκαστώ να συναλλάσομαι με άτομα που υπό άλλες συνθήκες ούτε που θα τους έφτυνα, αλλά πρέπει να τους κάνω τη δουλειά που θέλουν για να πληρωθώ.
Τα κορίτσια αποτελούν επένδυση για το μαγαζί και η επένδυση σου θέλεις να αποδίδει... Συμφέρον σου λοιπόν είναι να τη διατηρείς στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και όχι να την πιέζεις.
Εξαναγκασμός δεν υπάρχει άμεσος, αλλά έμμεσα εάν παράδειγμα ή κοπέλλα δεν φέρνει λεφτά στο μαγαζί, τότε το μαγαζί στέλνει άλλη κοπέλλα στον καλό και φραγκάτο πελάτη, πελάτη που "αγαπάν" όλες, ή με τον τρόπο του το αφεντικό την αναγκάζει να πάει σε πολλούς για να συνεχίσει να δουλεύει. Έτσι οι περισσότερες είναι μια ζωή με τη βαλίτσα στο χέρι να φέρνουν βόλτα ανα την Ελλάδα. Γυναίκα καιρό σε μαγαζί σημαίνει το εξής : α) την πηδαεί το αφεντικό, β) παίρνει βίζιτες, γ) έχει γκομενό-ους που την καλύπτουν.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Εξαναγκασμός δεν υπάρχει άμεσος, αλλά έμμεσα εάν παράδειγμα ή κοπέλλα δεν φέρνει λεφτά στο μαγαζί, τότε το μαγαζί στέλνει άλλη κοπέλλα στον καλό και φραγκάτο πελάτη, πελάτη που "αγαπάν" όλες, ή με τον τρόπο του το αφεντικό την αναγκάζει να πάει σε πολλούς για να συνεχίσει να δουλεύει. Έτσι οι περισσότερες είναι μια ζωή με τη βαλίτσα στο χέρι να φέρνουν βόλτα ανα την Ελλάδα. Γυναίκα καιρό σε μαγαζί σημαίνει το εξής : α) την πηδαεί το αφεντικό, β) παίρνει βίζιτες, γ) έχει γκομενό-ους που την καλύπτουν.
Δεν διαφωνώ σε αυτά που λές, αλλά νομίζω πως σε όλες τις δουλειές έτσι είναι (πλην φυσικά του Δημοσίου), αν δηλαδή δεν φέρνεις λεφτά θα σε καθοδηγήσουν τα αφεντικά σου στους τρόπους με τους οποίους θα φέρεις λεφτά. Γιαυτό δουλεύουμε όλοι μας εξάλλου... για τα λεφτά και δεν είναι καθόλου μεμπτό. Αν δεν φέρνεις λεφτά θα απολυθείς και θα είσαι με τη βαλίτσα στο χέρι. Μονιμότητα δεν υπάρχει πουθενά πόσο μάλλον σε αυτόν τον κλάδο.
 

Alex2211

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
141
Like
0
Πόντοι
1
Να με συγχωρείς, δεν κούνας όμως τον κώλο σου και απαιτείς για αυτό να βγάζεις 200 ευρώ τη βραδιά.
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
6
Γεια σας μαγκες
Ενδιαφεροντα αυτα που γραφετε αλλα οχι απαραιτητα σωστα.
Το 99% να μην πω το 100% εχουνε γκομενους,οχι απαραιτητα απο το μαγαζι που δουλευουνε ,ουτε αφεντικα ,φουσκωτους κτλ.Το 90% κανουνε βιζιτες ,αλλα υπαρχουνε και πολλες που πηγαινουνε με πελατες χωρις χρηματα ,μονο και μονο για να τους εχουνε πελατες στο μαγαζι και δεν εννοω 2-3 ποτα μιλαω για σαμπανιες και καταστασεις ,πελατες που πηγαινουνε 2-3 φορες την εβδομαδα και καταθετουνε χοντρα .
Καλυτερη φαση ειναι να βρεις καινουρια κοπελα που δεν εχει πολυ καιρο στο μαγαζι και εχει ερθει για πρωτη φορα στην Ελλαδα σχετικα ειναι ποιο ευκολες για να της παρεις.Οσο για νταβατζηδες και τσατσαδες που λετε ειναι φουμαρα ,κανενα μαγαζι δεν επιτυρει της κοπελες για το τι κανουνε μετα την δουλεια,αυτα γινοτανε πριν 10-15 χρονια,ολες ειναι νομιμες και εχουνε τα χαρτια τους.Αυτα που λενε μερικες οτι μας ελενχει το αφεντικο η οι φουσκωτοι,εκτος δουλειας, ειναι παραμυθια.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Να με συγχωρείς, δεν κούνας όμως τον κώλο σου και απαιτείς για αυτό να βγάζεις 200 ευρώ τη βραδιά.
Το πόσο εκτιμάει κανείς τη δουλειά του και το πόσο την αξιολογεί είναι αποκλειστικά ζήτημα του καθενός. Ούτε εγώ νομίζω το να είσαι όλη μέρα σε ένα γραφείο να πίνεις καφέδες και να βάζεις υπογραφή όταν σου καυλώσει χωρίς καν να ξέρεις που τη βάζεις και να έχεις απαίτηση να πληρώνεσαι γι'αυτό 5000 Ευρώ το μήνα είναι σωστό (λέγε με golden boys του ελληνικού δημοσίου). Στην τελική τι σ'ενδιαφέρει εσένα και εμένα το πόσα βγάζει η κάθε κοπέλα τη βραδειά? Δικό της θέμα είναι και δεν το διαπραγματεύεται ούτε μαζί σου, ούτε μαζί μου, αλλά με τον εκάστοτε εργοδότη της. Όποιον τον πειράζει το κόστος του στριπ, ας το κόψει...
Και κλείνω με διάθεση αστεϊσμού λέγοντας σου πως
"Όσο αξίζει ένας κώλος... δεν αξίζει ο κόσμος όλος"
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Γεια σας μαγκες
Ενδιαφεροντα αυτα που γραφετε αλλα οχι απαραιτητα σωστα.
Το 99% να μην πω το 100% εχουνε γκομενους,οχι απαραιτητα απο το μαγαζι που δουλευουνε ,ουτε αφεντικα ,φουσκωτους κτλ.Το 90% κανουνε βιζιτες ,αλλα υπαρχουνε και πολλες που πηγαινουνε με πελατες χωρις χρηματα ,μονο και μονο για να τους εχουνε πελατες στο μαγαζι και δεν εννοω 2-3 ποτα μιλαω για σαμπανιες και καταστασεις ,πελατες που πηγαινουνε 2-3 φορες την εβδομαδα και καταθετουνε χοντρα .
Καλυτερη φαση ειναι να βρεις καινουρια κοπελα που δεν εχει πολυ καιρο στο μαγαζι και εχει ερθει για πρωτη φορα στην Ελλαδα σχετικα ειναι ποιο ευκολες για να της παρεις.Οσο για νταβατζηδες και τσατσαδες που λετε ειναι φουμαρα ,κανενα μαγαζι δεν επιτυρει της κοπελες για το τι κανουνε μετα την δουλεια,αυτα γινοτανε πριν 10-15 χρονια,ολες ειναι νομιμες και εχουνε τα χαρτια τους.Αυτα που λενε μερικες οτι μας ελενχει το αφεντικο η οι φουσκωτοι,εκτος δουλειας, ειναι παραμυθια.
Πρόεδρε σε όσα λες στην αρχή δε διαφωνώ, τα ποσοστά είναι καθαρά υποκειμενικό οπότε δεν θα κάτσω να το σχολιάσω. Στο μόνο που διαφωνώ και είμαι κάθετος είναι στο τελευταίο κομμάτι με τις κοπέλες και τους managers. Πράγματι παλιότερα τα πράγματα ήταν πιο σκληρά για τις εργαζόμενες. Τώρα οι περισσότερες έχουν κανονικά διαβατήρια. Απλά όμως σκέψου πως για να έρθει μια καινούρια κοπέλα στην Ελλάδα και να δουλέψει χρειάζεται εξασφάλιση. Να στο παραθέσω αναλυτικά εννοώ άδεια παραμονής, άδεια εργασίας άμεσα συναρτημένη με τον εργοδότη που υπογράφει πως απασχολεί την κοπέλα, ενίοτε υγειονομική περίθαλψη, έκδοση ΑΦΜ, κατάλυμα-σπίτι, και διάφορα άλλα έξοδα όπως πχ. γκαρνταρόμπα για τη δουλειά,τηλέφωνα κινητά κτλ.
Εν ολίγοις λοιπόν το απαιτούμενο ποσό για δικηγόρους, λογιστές,μίζες δημοσίων υπαλλήλων για την ταχεία έκδοση των δικαιολογητικών και την υπέρβαση της γραφειοκρατίας, αλλά και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρω φτάνει minimum το διόλου ευτελές ποσο των 7000 Ευρώ. Καταλαβαίνει κανείς απ'όλα αυτά το πως φτάνουν οι κοπέλες στην Ελλάδα και αμέσως βρίσκονται "χρεωμένες" σε ανθρώπους που έχουν τις διασυνδέσεις για να γίνουν ΑΜΕΣΑ όλες αυτές οι διαδικασίες καθώς και διάφορα ακίνητα στα οποία προσφέρουν κατάλυμα με το ανάλογο αντίτιμο φυσικά στις εργαζόμενες. Το δε ποσό νομίζω πως ο καθένας μας αντιλαμβάνεται, ότι δεν είναι άτοκο και ούτε φυσικά δίνεται επειδή τα κοριτσάκια βρήκαν καλούς χριστιανούς που θα τις βοηθήσουν έτσι... για την φουκαριάρα τη μάνα τους.
Επομένως ειδικά οι καινούριες στη δουλειά μέχρι να φτιαχτούν, ελέγχονται από κάποιους ανθρώπους. Εκτός φυσικά αν νομίζει κανείς πως μια κοπελίτσα που εγκαταλείπει πχ. την Βουλγαρία για να έρθει να δουλέψει στριπτήζ στην Ελλάδα, διαθέτει όχι μόνο το απαιτούμενο minimum αρχικό κεφάλαιο, αλλά και τις διασυνδέσεις που χρειάζεται προκειμένου οι διαδικασίες που αναφέρω, ακριβώς επειδή δεν δουλέυουν παράνομα πλέον, να διεκπεραιωθούν άμεσα και νομοτυπα παρακάμπτοντας τα πλοκάμια της γραφειοκρατίας που αντιμετωπίζουν καθημερινά εκατοντάδες αλλοδαποί εντός Ε.Ε., που έχουν μήνες ίσως και χρόνια ολόκληρα στην πατρίδα μας, προκειμένου να αποκτήσουν όλα τα παραπάνω που αναφέρω και που για τις κοπελίτσες αυτές ως εκ θαύματος είναι δεδομένα... Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς νοήμων άνθρωπος που να το πιστεύει αυτό.
Σε 2-4 χρόνια όσες θέλουν και έχουν ξεμπερδέψει/ξεχρεώσει, έχουν ήδη αποκτήσει τις διασυνδέσεις που χρειάζονται για να κινηθούν αυτόνομα/ανεξάρτητα στο χώρο της νύκτας.
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
6
Πρόεδρε σε όσα λες στην αρχή δε διαφωνώ, τα ποσοστά είναι καθαρά υποκειμενικό οπότε δεν θα κάτσω να το σχολιάσω. Στο μόνο που διαφωνώ και είμαι κάθετος είναι στο τελευταίο κομμάτι με τις κοπέλες και τους managers. Πράγματι παλιότερα τα πράγματα ήταν πιο σκληρά για τις εργαζόμενες. Τώρα οι περισσότερες έχουν κανονικά διαβατήρια. Απλά όμως σκέψου πως για να έρθει μια καινούρια κοπέλα στην Ελλάδα και να δουλέψει χρειάζεται εξασφάλιση. Να στο παραθέσω αναλυτικά εννοώ άδεια παραμονής, άδεια εργασίας άμεσα συναρτημένη με τον εργοδότη που υπογράφει πως απασχολεί την κοπέλα, ενίοτε υγειονομική περίθαλψη, έκδοση ΑΦΜ, κατάλυμα-σπίτι, και διάφορα άλλα έξοδα όπως πχ. γκαρνταρόμπα για τη δουλειά,τηλέφωνα κινητά κτλ.
Εν ολίγοις λοιπόν το απαιτούμενο ποσό για δικηγόρους, λογιστές,μίζες δημοσίων υπαλλήλων για την ταχεία έκδοση των δικαιολογητικών και την υπέρβαση της γραφειοκρατίας, αλλά και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρω φτάνει minimum το διόλου ευτελές ποσο των 7000 Ευρώ. Καταλαβαίνει κανείς απ'όλα αυτά το πως φτάνουν οι κοπέλες στην Ελλάδα και αμέσως βρίσκονται "χρεωμένες" σε ανθρώπους που έχουν τις διασυνδέσεις για να γίνουν ΑΜΕΣΑ όλες αυτές οι διαδικασίες καθώς και διάφορα ακίνητα στα οποία προσφέρουν κατάλυμα με το ανάλογο αντίτιμο φυσικά στις εργαζόμενες. Το δε ποσό νομίζω πως ο καθένας μας αντιλαμβάνεται, ότι δεν είναι άτοκο και ούτε φυσικά δίνεται επειδή τα κοριτσάκια βρήκαν καλούς χριστιανούς που θα τις βοηθήσουν έτσι... για την φουκαριάρα τη μάνα τους.
Επομένως ειδικά οι καινούριες στη δουλειά μέχρι να φτιαχτούν, ελέγχονται από κάποιους ανθρώπους. Εκτός φυσικά αν νομίζει κανείς πως μια κοπελίτσα που εγκαταλείπει πχ. την Βουλγαρία για να έρθει να δουλέψει στριπτήζ στην Ελλάδα, διαθέτει όχι μόνο το απαιτούμενο minimum αρχικό κεφάλαιο, αλλά και τις διασυνδέσεις που χρειάζεται προκειμένου οι διαδικασίες που αναφέρω, ακριβώς επειδή δεν δουλέυουν παράνομα πλέον, να διεκπεραιωθούν άμεσα και νομοτυπα παρακάμπτοντας τα πλοκάμια της γραφειοκρατίας που αντιμετωπίζουν καθημερινά εκατοντάδες αλλοδαποί εντός Ε.Ε., που έχουν μήνες ίσως και χρόνια ολόκληρα στην πατρίδα μας, προκειμένου να αποκτήσουν όλα τα παραπάνω που αναφέρω και που για τις κοπελίτσες αυτές ως εκ θαύματος είναι δεδομένα... Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς νοήμων άνθρωπος που να το πιστεύει αυτό.
Σε 2-4 χρόνια όσες θέλουν και έχουν ξεμπερδέψει/ξεχρεώσει, έχουν ήδη αποκτήσει τις διασυνδέσεις που χρειάζονται για να κινηθούν αυτόνομα/ανεξάρτητα στο χώρο της νύκτας.
Διαφονω μαζι σου φιλε Bad Indian για το ποσο που αναφερεις
Οταν εισαι μελος της Ε.Ε ουτε δικηγοροι χρειαζονται ουτε τιποτα
Μια προσληψη απο τον εργοδοτη, ΑΦΜ,και αλλοδαπων για αδεια διαμονης μισθωτου,κοστος 10 ευρω περιπου,βιβλιαριο υγειας οι εξετασεις δεν κοστιζουν ουτε 100 ευρω και μετα αδεια εργασιας το κοστος της οποιας ειναι 10 ευρω περιπου .
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Διαφονω μαζι σου φιλε Bad Indian για το ποσο που αναφερεις
Οταν εισαι μελος της Ε.Ε ουτε δικηγοροι χρειαζονται ουτε τιποτα
Μια προσληψη απο τον εργοδοτη, ΑΦΜ,και αλλοδαπων για αδεια διαμονης μισθωτου,κοστος 10 ευρω περιπου,βιβλιαριο υγειας οι εξετασεις δεν κοστιζουν ουτε 100 ευρω και μετα αδεια εργασιας το κοστος της οποιας ειναι 10 ευρω περιπου .


Να θεωρήσουμε λοιπόν και δεδομένο πως τα κοριτσάκια του στριπτήζ που προέρχονται εντός Ε.Ε., ξέρουν άπταιστα ελληνικά και μπορούν να συναλλάχθούν με τους υπαλλήλους όλων αυτών των υπηρεσιών σχετικά με τα δικαιολογητικά και τα λοιπά έγγραφα χωρίς την μεσολάβηση δικηγόρων, λογιστών κτλ. και περιμένουν ατελείωτες ώρες στις ουρές, επί μέρες ολόκληρες και τρέχουν από υπηρεσία σε υπηρεσία ή μήπως τα αφεντικά τους καπάκια με το που κλείνουν το μαγαζί το πρωι 9 με 1 αναλαμβάνουν οι ίδιοι να διεκπεραιώσουν όλη αυτή τη διαδικασία μόνοι τους.

Πρόδρε δικαίωμα σου να διαφωνείς και δεν πρόκειται να επεκταθώ άλλο.
Όποιος κατάλαβε... κατάλαβε. Και ήδη είπα πάρα πολλά.
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
6
Να θεωρήσουμε λοιπόν και δεδομένο πως τα κοριτσάκια του στριπτήζ που προέρχονται εντός Ε.Ε., ξέρουν άπταιστα ελληνικά και μπορούν να συναλλάχθούν με τους υπαλλήλους όλων αυτών των υπηρεσιών σχετικά με τα δικαιολογητικά και τα λοιπά έγγραφα χωρίς την μεσολάβηση δικηγόρων, λογιστών κτλ. και περιμένουν ατελείωτες ώρες στις ουρές, επί μέρες ολόκληρες και τρέχουν από υπηρεσία σε υπηρεσία ή μήπως τα αφεντικά τους καπάκια με το που κλείνουν το μαγαζί το πρωι 9 με 1 αναλαμβάνουν οι ίδιοι να διεκπεραιώσουν όλη αυτή τη διαδικασία μόνοι τους.

Πρόδρε δικαίωμα σου να διαφωνείς και δεν πρόκειται να επεκταθώ άλλο.
Όποιος κατάλαβε... κατάλαβε. Και ήδη είπα πάρα πολλά.
Παντα ειναι μαζι τους καποιος απο το μαγαζι ,φυσικα και δεν πανε μονες τους ,
τωρα για ποιες ουρες και και ατελειωτες ωρες στις υπηρεσειες ,3 στον αριθμο,δεν το καταλαβαινω,τελος παντων ,το να κανεις χαρτια για κοπελες απο Ε.Ε ειναι πολυ ευκολο και σχεδον ανεξοδο.Τελος λοιπον με αυτο το θεμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom