Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 199K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (3 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πώς βρίσκετε την ενέργειά του

  • Απαράδεκτη. Προδοσία.

  • Καλά έκανε.

  • Οι προδοσίες γίνονται μουλωχτά. Δεν έπρεπε να το πει.

  • Τα βυζιά της μπακοδήμου πακέτο με βραζιλιάνικη κωλάρα


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
95
Like
12.428
Πόντοι
18.036
Eδω η πεθερα του Αβραμοπουλου κατεθεσε σε τράπεζα 200-300.000 σε 500αρικα μονον!

Προφανως ηταν απο την συνταξη της!
Μην σας τυφλώνει η κομματική στρατευση.Τους ξερουμε τους ελληνες πολιτικους,εχουν αμυθητες περιουσίες.
Κάπως ετσι γινονται.

Τα στοιχεια ηταν ατρανταχτα,αδιάσειστα.
Θυμηθείτε τη μεταφραση στο εγγραφο που ανεφερε τον Λοβερδο !οτι χρηματιστηκε
Και στην συνεχεια ο μεταφραστης του Υπ.Εξωτερικών απάλειψε το όνομά του..μιλάμε για αδιανόητα πράγματα
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
3
Like
10.434
Πόντοι
3.936
ο νομος λεει οτι απο την στιγμη που βαζει για αρχηγος κομματος, εχει υποχρεωση να ελεχγθει για ποθεν εσχες. ειναι παρανομος . τι δεν καταλαβαινεις? θα τον καλεσει η δικαιοσυνη. και εχει και προστιμο μεχρι 500.000 χιλιαρικακια και προσωποκρατηση. αχ να το δω αυτο. χαρρμα. και οσο για αδωνι, εδω ο ιδιος ο cheap r ass και ο υπουργος του δικαιοσυνης που προς τιμην του παραιτηθηκε τοτε, δηλωσε οτι ηταν μουφα ολα. σκευωρια του κερατα. μην ξεχνιομαστε. οπου και αν το πιασεις βρωμαει φιλαρακι. δυστυχως . τελικα τα πιο μεγαλα λαμογια ειναι αριστεροστροφα. ασε που αν κινηθει ο καλογριατσας θα πανε πολυ φυλακη.
Ειδες που εισαι αδιαβαστος?

Βρεθηκαν αδικαιολογητα λεφτα στον λογαριασμο του που εκεινος τα δικαιολογησε ως αμοιβη της συζυγου του που τα εκαναν καταθεση στον δικο του λογαριασμο. Μαλλον η συζυγος του ειναι ανικανη πριν απο αυτον και δεν εχει ποτε της σχεση με τραπεζες. Η Δικαιοσυνη εκλεισε τον φακελο με πορισμα αδικαιολογητα χρηματα.

Ναι ναι ξερω τις τιμες και τις δηθε παραιτησεις τους. Ο Κατρουγκαλος προ εκλογικα βγηκε κ ειπε την μαλακια του και ψαξε να δεις που τον εχωσε η ΝΔ σημερα,

Η παράταση μέχρι 30 Ιουνίου 2024 καθίσταται αναγκαία προκειμένου να επιτευχθεί η ομαλή και ασφαλής μετάβαση στο νέο καθεστώς που εισήγαγε ο ν. 5026/2023 ως προς τον τρόπο υποβολής των δηλώσεων

Read more at Taxheaven: Παράταση υποβολής «πόθεν έσχες»

Δεν τελειωσε η προθεσμια μικρο μου παπαγαλακι.

Δεν μου απαντησες ομως για το σπιτι του Βολταιρου και την Οffshore της Μαρεγκας...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Eδω η πεθερα του Αβραμοπουλου κατεθεσε σε τράπεζα 200-300.000 σε 500αρικα μονον!

Προφανως ηταν απο την συνταξη της!
Μην σας τυφλώνει η κομματική στρατευση.Τους ξερουμε τους ελληνες πολιτικους,εχουν αμυθητες περιουσίες.
Κάπως ετσι γινονται.

Τα στοιχεια ηταν ατρανταχτα,αδιάσειστα.
Θυμηθείτε τη μεταφραση στο εγγραφο που ανεφερε τον Λοβερδο !οτι χρηματιστηκε
Και στην συνεχεια ο μεταφραστης του Υπ.Εξωτερικών απάλειψε το όνομά του..μιλάμε για αδιανόητα πράγματα
Ακριβως. Επειδη βγηκε κ ειπε ειναι της πεθερας του τελειωσε το θεμα.

Παμε και ποιο πισω. Παπακωνσταντινου ΥΠ ΟΙΚ αλοισωσε λιστα με φοροφυγαδες. ΑΘΩΟΣ. Ποια δικαιοσυνη μιλαμε?
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
1.987
Like
6.499
Πόντοι
1.056
Ηξεραν?

Το τι δεχεσαι και τι οχι ειναι καθαρα δικο σου θεμα. Την πραγματικοτητα εξεταζουμε.

Ειδες το παραδοξο? Αντι να ψαχνουμε το καλυτερο...ψαχνουμε το λιγοτερο χειροτερο.
Το δέχομαι σημαίνει οτι προσπαθώ να βλέπω καθαρά και να μην επηρεάζομαι απο λαικίστικες ρητορικές απο όπου και αν προέρχονται (και μην μου πεις οτι δεν υπάρχουν???)
Χρόνια δυστυχώς η κοινωνία ακολουθεί το θεωρητικά λιγότερο κακό, την πολιτική του ώριμου φρούτου κλπ κλπ... Δεν γνωρίζω την ηλικία σου, αλλά αυτό γίνεται απο το 80 και μετά , μην σου πω και νωρίτερα (που δεν το έχω ζήσει)
Αυτό θέλει προσοχή. Τα κακώς κείμενα πρέπει να αναφέρονται , όπως και τα καλώς, για όλες τις πλευρές.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
1.987
Like
6.499
Πόντοι
1.056
Και εσύ κουτόχορτο ότι ο κασελάκης είναι αριστερός
Τόσο αριστερός που ο Κουτσούμπας ψάχνει τρόπο να τον φέρει στο κόμα......

Αν αυτός είναι αριστερός , εγώ είμαι ελέφαντας.
Αυτό δεν σημαίνει οτι συμφωνώ ή διαφωνώ με αυτά που λέει, αριστερός δεν είναι.....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
3
Like
10.434
Πόντοι
3.936
Το δέχομαι σημαίνει οτι προσπαθώ να βλέπω καθαρά και να μην επηρεάζομαι απο λαικίστικες ρητορικές απο όπου και αν προέρχονται (και μην μου πεις οτι δεν υπάρχουν???)
Χρόνια δυστυχώς η κοινωνία ακολουθεί το θεωρητικά λιγότερο κακό, την πολιτική του ώριμου φρούτου κλπ κλπ... Δεν γνωρίζω την ηλικία σου, αλλά αυτό γίνεται απο το 80 και μετά , μην σου πω και νωρίτερα (που δεν το έχω ζήσει)
Αυτό θέλει προσοχή. Τα κακώς κείμενα πρέπει να αναφέρονται , όπως και τα καλώς, για όλες τις πλευρές.
1982
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Και εσύ κουτόχορτο ότι ο κασελάκης είναι αριστερός
Καλυτερα κουτοχορτο ρε βλακα (που δεν ειπα ποτε οτι ειμαι αριστερος η με ενδιαφερει) παρα τα ληγμενα σκουπιδια.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
3
Like
10.434
Πόντοι
3.936
Τόσο αριστερός που ο Κουτσούμπας ψάχνει τρόπο να τον φέρει στο κόμα......

Αν αυτός είναι αριστερός , εγώ είμαι ελέφαντας.
Αυτό δεν σημαίνει οτι συμφωνώ ή διαφωνώ με αυτά που λέει, αριστερός δεν είναι.....
Βλεπεις τωρα? Ο αλλος τρωει ληγμενα σκουπιδια απο το Lidl και τον ενδιαφερει εαν ο Κασελ ειναι Αριστερος η που βρηκε τα λεφτα.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.326
Like
1.438
Πόντοι
266
Βλεπεις τωρα? Ο αλλος τρωει ληγμενα σκουπιδια απο το Lidl και τον ενδιαφερει εαν ο Κασελ ειναι Αριστερος η που βρηκε τα λεφτα.
Έχεις κολλήσει με τα lidl
Θα τα ακούς για τον κασελάκη σ αρέσει δεν σ αρέσει

Το θαύμα της κολυμβήθρας
Πήγε στο μοναστήρι αλλα μόνο ως τουρίστας
Και θα πάει στην κέρκυρα
Στην εκκλησία και ας τον διώξει ο μητροπολίτης
Αλλά δεν ψωνίζει ληγμένα από το lidl
Πλήρως αριστερός ο τύπος
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.326
Like
1.438
Πόντοι
266
Βλεπεις τωρα? Ο αλλος τρωει ληγμενα σκουπιδια απο το Lidl και τον ενδιαφερει εαν ο Κασελ ειναι Αριστερος η που βρηκε τα λεφτα.
Συριζα είσαι
Αν είσαι συριζα και δεν είσαι αριστερός ζητάω ταπεινά συγνώμη
Και κατάλαβα γιατί υποστηρίζεις τον κασελάκη
Σαν πανέξυπνος εσύ κάτι ξέρεις
Και οι δύο πανέξυπνοι με δεξιές ιδέες
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
1.987
Like
6.499
Πόντοι
1.056
Βλεπεις τωρα? Ο αλλος τρωει ληγμενα σκουπιδια απο το Lidl και τον ενδιαφερει εαν ο Κασελ ειναι Αριστερος η που βρηκε τα λεφτα.
Ναι αρκεί να βλέπεις όλα τα κουτόχορτα. Οχι του ενός και τα άλλα να τα βλέπεις εξυπνόχορτα....
Εκεί είναι η διαφορά.
Κάποτε οι ΣΥΡΙΖαίοι έβριζαν τον Trump που πήγαινε με το αεροπλάνο του περιοδία και έλεγαν υποτιμητικά "αμερικανάκια είμαστε??" . Τώρα η βόλτα με το φουσκωτό είναι καλή???
Γιαυτό αναφέρω πάντα , να τα βλέπουμε όλα και όλων. Οχι παρωπύδες.
Ο παρορμιτισμός είναι κακός σύμβουλος....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
3
Like
10.434
Πόντοι
3.936
Συριζα είσαι
Αν είσαι συριζα και δεν είσαι αριστερός ζητάω ταπεινά συγνώμη
Και κατάλαβα γιατί υποστηρίζεις τον κασελάκη
Σαν πανέξυπνος εσύ κάτι ξέρεις
Και οι δύο πανέξυπνοι με δεξιές ιδέες
Αυτοί οι 2 πανέξυπνοι που λες δεν τρώνε τα ληγμένα από τα Lidl.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
3
Like
10.434
Πόντοι
3.936
Έχεις κολλήσει με τα lidl
Θα τα ακούς για τον κασελάκη σ αρέσει δεν σ αρέσει
Τι να ακούσω ρε καραγκιόζη δλδ? Επειδή είναι πρόεδρος κόμματος της αντιπολίτευσης με 0 πολιτικό παρελθόν σημαίνει τι? Τι να ακούσω? Που βρήκε τα λεφτά? Στα @@ μου από την στιγμή που δεν έχει πάρει μίζες. Το ποίο πιθανόν είναι να τα βρήκε όπως ο Κόκκαλης ο Λάτσης ο Μυτιληναίος. Ο Κούλης που είναι επαγγελματίας πολιτικός που βρήκε τα λεφτά 200κ+ και έγραψε την κόρη του στο εξωτερικό πριν κάνα 2 χρόνια θα μας πεις?
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
208
Like
119
Πόντοι
1
Έχω ξαναπεί ότι εγώ πιστεύω ότι θέλει να γυρίσει το συριζα σε σοσιαλδημοκρατικό κόμμα

Έχοντας καθαρίσει το κόμμα, έχοντας απομακρυνθεί η συντριπτική πλειοψηφία των υπουργων των μνημονίων, έχοντας καταστήσει τον Τσίπρα στο παρασκήνιο χωρίς πλέον ιδιαίτερη επιρροή το επόμενο βήμα της μετάλλαξης του ΣΥΡΙΖΑ με τον Κασσελάκη θα είναι η μετεξέλιξη του σε Δημοκρατικό Κομμα των ΗΠΑ σε ευρωπαϊκή βερσιόν.

Ήδη αρχίζει και συμβαίνει σιγά σιγά. Μετά τις ευρωεκλογές θα ολοκληρωθεί πιστεύω. Ουσιαστικά θα μιλάμε για ένα ακλόνητο συμπαγές, κεντροαριστερό ''λαιφσταιλ'' , ''επικοινωνιακό'' κόμμα που θα είναι ο προοδευτικός πόλος της Ελλάδας για τον επόμενο μισο αιώνα τουλάχιστον όπως το κόβω και εφόσον πετύχει η μετάλλαξη που θα του καταφέρει ο Κασσελάκης και αφού εξαυλώσει σιγά σιγά το Πασοκ κ όλα τα αριστερά κομματίδια της πλάκας (ΝΕΑΡ, Πλεύση, Μέρα25) μέχρι τις βουλευτικές εκλογές του 2026 ή 2027.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.326
Like
1.438
Πόντοι
266
Έχοντας καθαρίσει το κόμμα, έχοντας απομακρυνθεί η συντριπτική πλειοψηφία των υπουργων των μνημονίων, έχοντας καταστήσει τον Τσίπρα στο παρασκήνιο χωρίς πλέον ιδιαίτερη επιρροή το επόμενο βήμα της μετάλλαξης του ΣΥΡΙΖΑ με τον Κασσελάκη θα είναι η μετεξέλιξη του σε Δημοκρατικό Κομμα των ΗΠΑ σε ευρωπαϊκή βερσιόν.

Ήδη αρχίζει και συμβαίνει σιγά σιγά. Μετά τις ευρωεκλογές θα ολοκληρωθεί πιστεύω. Ουσιαστικά θα μιλάμε για ένα ακλόνητο συμπαγές, κεντροαριστερό ''λαιφσταιλ'' , ''επικοινωνιακό'' κόμμα που θα είναι ο προοδευτικός πόλος της Ελλάδας για τον επόμενο μισο αιώνα τουλάχιστον όπως το κόβω και εφόσον πετύχει η μετάλλαξη που θα του καταφέρει ο Κασσελάκης και αφού εξαυλώσει σιγά σιγά το Πασοκ κ όλα τα αριστερά κομματίδια της πλάκας (ΝΕΑΡ, Πλεύση, Μέρα25) μέχρι τις βουλευτικές εκλογές του 2026 ή 2027.
Μακάρι να γίνει ένα σοβαρό σοσιαλ δημοκρατικό κόμμα
Να υπάρχει και ένας σοβαρός αντίπαλος
Θα δούμε λοιπόν
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.326
Like
1.438
Πόντοι
266
Τι να ακούσω ρε καραγκιόζη δλδ? Επειδή είναι πρόεδρος κόμματος της αντιπολίτευσης με 0 πολιτικό παρελθόν σημαίνει τι? Τι να ακούσω? Που βρήκε τα λεφτά? Στα @@ μου από την στιγμή που δεν έχει πάρει μίζες. Το ποίο πιθανόν είναι να τα βρήκε όπως ο Κόκκαλης ο Λάτσης ο Μυτιληναίος. Ο Κούλης που είναι επαγγελματίας πολιτικός που βρήκε τα λεφτά 200κ+ και έγραψε την κόρη του στο εξωτερικό πριν κάνα 2 χρόνια θα μας πεις?
Μάλλον το μεγαλύτερο σκάνδαλο της μεταπολίτευσης μετά την νοβαρτις;;;;;;ς
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
208
Like
119
Πόντοι
1
Μακάρι να γίνει ένα σοβαρό σοσιαλ δημοκρατικό κόμμα
Να υπάρχει και ένας σοβαρός αντίπαλος
Θα δούμε λοιπόν

Όχι ''σοσιολδημοκρατικό'' κόμμα.

Κεντροαριστερό τύπου Δημοκρατικοί ΗΠΑ σε ευρωπαική βερσιόν.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.639
Like
67.770
Πόντοι
12.756
Μακάρι να γίνει ένα σοβαρό σοσιαλ δημοκρατικό κόμμα
Να υπάρχει και ένας σοβαρός αντίπαλος
Θα δούμε λοιπόν

στο ξανάπα ,
εδω παιζεις εκτός έδρας και τρώς πολυ καντήλι
Ελα στο νημα του Κουλη να εχεις και υποστήριξη απο τους λοβοτομημένους συντρόφους σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom