Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 198K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 37 άτομα (9 μέλη και 28 επισκέπτες)

Πώς βρίσκετε την ενέργειά του

  • Απαράδεκτη. Προδοσία.

  • Καλά έκανε.

  • Οι προδοσίες γίνονται μουλωχτά. Δεν έπρεπε να το πει.

  • Τα βυζιά της μπακοδήμου πακέτο με βραζιλιάνικη κωλάρα


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.881
Κριτικές
1
Like
29.563
Πόντοι
8.006
Ναι προφανώς

δεν αφήνεις καμία κίνηση του αυτοκράτορα που δεν την χαρακτηρίζεις σωστή και καμία κίνηση των άλλων που να την την χαρακτηρίσεις λάθος.
Σημερα μαθαμε οτι αν θεωρεις ΣΩΣΤΗ τη δηλωση ενος συριζαιου και ΛΑΘΟΣ τη δηλωση ενος νεοδημοκρατη, εισαι επιλεκτικος υπερ της ΝΔ.

Φιλαρακι, θα ημουν επιλεκτικος υπερ της ΝΔ αν ελεγα οτι ο συριζαιος λεει μαλακιες και ο νεοδημοκρατης τα λεει σωστα.
Νιωσε λιγο, επιτελους, ξεκολλα το μυαλο σου
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
61
Like
55
Πόντοι
0
Βγαινει με κουβανους χορευτες . Οοοι μαζι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.447
Like
11.224
Πόντοι
3.656
Σημερα μαθαμε οτι αν θεωρεις ΣΩΣΤΗ τη δηλωση ενος συριζαιου και ΛΑΘΟΣ τη δηλωση ενος νεοδημοκρατη, εισαι επιλεκτικος υπερ της ΝΔ.

Φιλαρακι, θα ημουν επιλεκτικος υπερ της ΝΔ αν ελεγα οτι ο συριζαιος λεει μαλακιες και ο νεοδημοκρατης τα λεει σωστα.
Νιωσε λιγο, επιτελους, ξεκολλα το μυαλο σου
Εννοείται φιλαράκι


και ο άδωνης τον θυμάσαι να χτυπιέται σα χταπόδι και να λέει ''ο τσίπρας φταίε για όλα...αυτός αυτός''

εγώ έτσι λέω...δεν σε νοιάζει τι είπε και ποιος...αλλά το ότι τον έδιωξε ο κασελάκης.

δηλαδή τι θα μου πεις ότι σε έχω παρεξηγήσει και δεν κάνεις προπαγάνδα γενικότερα? :tooth:
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Την ξερω, δικηγορος ειναι. Πολυ καλη, στηριζω.
Ναι έχω δίλημμα ποια γυναίκα να στηρίξω.

Από άντρες έχω καταλήξει στον μπασκεμπολίστα Παππά και τον ψυχίατρο Παπαδημητριάδη.

Για γυναίκες είμαι μεταξύ Αυγέρη, της κρητικιάς καθηγήτριας που τα έσπασε στο συνέδριο (ξεχνάω όνομα της) και Τζένη Αρσένη.

Σίγουρα θα ρίξω Κουντουρά οπότε η πρώτη ψήφος μου για γυναίκα είναι καθαρή. Μεταξύ των άλλων 3 δεν ξέρω ακόμα...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Έκλεισα. Την Μαρία Καλουδιώτη. Την Κρητικιά καθηγήτρια θα στηρίξω ύστερα από την ομιλία της. Γυναίκα μαχητική, λαϊκή, μέσα στα σχολεία 37 χρόνια. To παθιασμένο κάλεσμα της στα παιδιά λυκείου να ψηφίσουν ήταν τρομερό.

Μπράβο της.
 
Τελευταία τροποποίηση:

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Screenshot 2024-04-20 at 12.44.11 AM.png
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Άραγε αυτοί που διέσπασαν τον ΣΥΡΙΖΑ πως να νιώθουν τώρα που βλέπουν Κασσελάκη Τσίπρα μαζί?

Στο χρονοντούλαπο της ιστορίας τους κόβω. Ζήτημα αν πιάσουν 2% Ευρωεκλογές. Άκλαφτοι θα πάνε.
 

kavlalex

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
856
Κριτικές
5
Like
4.849
Πόντοι
726
Ναι πολύ σωστός τι να σου πω


βγαίνει κάθε αρχιμάλακας και μιλάει για κακοποιημένες γυναίκες σαν κουτσομπόλα και σαν ειδικός

λες και δεν ασχολείται η ψυχολογία στο γιατί ένα θύμα μένει σε μια κακοποιητική κατάσταση ή δεν περιγράφεται πως κάποιος χειριστικός κρατάει ένα αδύναμο άτομο

ήρθε ο πανελίστας ο μαλάκας να δώσει τη λύση σα τσεκούρι τους πετσόκοψε....

άσε ρε τύπε που είναι τα αυτονόητα...εδώ δε μπορεί ο λαός να πετάξει αυτούς που τον κλέβουν θέλει και άποψη για την κακοποίηση.
Στην γενική του αρχή, είναι σωστός. Η γυναίκα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη, δεν είναι σαν αυτή στο Ιράν. Αναγνωρίζεται νομικά η ισότητα της με τον άνδρα και απολαμβάνει τα ίδια δικαιώματα. Ούτε είναι, ούτε θεωρείται κατώτερη. Μπορεί να έχει τις ίδιες ευκαιρίες με έναν άνδρα, να προσφύγει στην δικαιοσύνη ελεύθερα και ούτε θεωρείται κτήμα ενός άνδρα. Ούτε έχει, πλέον, κανέναν στιγματισμό εάν είναι χωρισμένη.
Άρα, συνοψίζοντας, ναι, αυτό που είπε ο Παπανώτας είναι σωστό ως γενική ιδέα. Μια γυναίκα, όποτε θέλει να φύγει από μια σχέση, μπορεί να φύγει. Εάν δεν το κάνει, οφείλεται σε δική της επιλογή/αδυναμία.
Αυτό που λες δεν είναι λάθος, αλλά ισχύει και για τους άνδρες αυτό. Αδύναμοι χαρακτήρες και θύματα χειρισμού μπορεί να είναι και οι άνδρες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.447
Like
11.224
Πόντοι
3.656
Στην γενική του αρχή, είναι σωστός. Η γυναίκα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη, δεν είναι σαν αυτή στο Ιράν. Αναγνωρίζεται νομικά η ισότητα της με τον άνδρα και απολαμβάνει τα ίδια δικαιώματα. Ούτε είναι, ούτε θεωρείται κατώτερη. Μπορεί να έχει τις ίδιες ευκαιρίες με έναν άνδρα, να προσφύγει στην δικαιοσύνη ελεύθερα και ούτε θεωρείται κτήμα ενός άνδρα. Ούτε έχει, πλέον, κανέναν στιγματισμό εάν είναι χωρισμένη.
Άρα, συνοψίζοντας, ναι, αυτό που είπε ο Παπανώτας είναι σωστό ως γενική ιδέα. Μια γυναίκα, όποτε θέλει να φύγει από μια σχέση, μπορεί να φύγει. Εάν δεν το κάνει, οφείλεται σε δική της επιλογή/αδυναμία.
Αυτό που λες δεν είναι λάθος, αλλά ισχύει και για τους άνδρες αυτό. Αδύναμοι χαρακτήρες και θύματα χειρισμού μπορεί να είναι και οι άνδρες.
Είδες εγώ να διαχωρίζω κάτι με άντρες και γυναίκες? Αυτό το κάνουν οι κομπλεξικοί μισογύνηδες που νομίζουν ότι έρχονται οι γυναίκες να τους πάρουν τη θέση.

Εγώ είπα θύματα...ποτέ δεν φταίει το θύμα και δεν είναι τόσο απλό να έρθει ο κάθε μπουτόβλακας όπως ο παπανώτας να κρίνει γιατί κάθεται ένα θύμα και δεν καταγγέλλει τον κακοποιητή.

Εδώ υπάρχουν σύνδρομα που λένε ότι κάποιος προστατεύει τον απαγωγέα του...άλλος τρώει ξύλο από τους γονείς του για χρόνια και ακόμα τους θέλει..δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Οι γυναίκες είναι ευάλωτες σε σχέση με εμάς επειδή σωματικά είμαστε πιο δυνατοί μέχρι εκεί.

Η άποψη ότι φταίει το θύμα ακόμα και αν κάθεται είναι βλάχικη...ενώ δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες...μπορεί να υπάρχουν παιδιά...μπορεί να εξαρτάται οικονομικά μπορεί πάρα πολλά πράγματα.

Που ο κάθε τρίβλαχος δεν μπορεί να κρίνει έτσι απλά ''φταίει το θύμα που κάθεται''
 

hotshoot

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2017
Μηνύματα
117
Like
120
Πόντοι
1
οσοι αποφασισουν αν ψηφισουν οποιο κομμα γουσταρουν , να προσεξουν παρα πολυ ποιυς θα στειλουν στην ευρωβουλη. αυτη καθοριζει και θα καθοριζει σε μεγιστο βαθμο την ζωη μας, τις χρηματοδοτησεις, τοην νομοθεσια , την οικονομια, τα παντα που θα ερχονται σε καθε χωρα ως ευρωπαικες ντιρεκτιβες υποχρεωτικες . να μην στελνουμε ασχετους αμορφωτους , χωρις γνωση για αυτα που θα καλεστουν να αποφασισουν, να μην πεφτουμε στην παγιδα της αναγνωρισιμοτητας και της γκλαμουριας .δεν στελνουμε ευρωβουλη ηθοποιους, δημοσιογραφους, χορευτες, μοντελα, ποδοσφαιριστες , μπασκενπολιστες αρσιβαριστες , μητουδες και αλλα τετοια . ελεος. επισης να ψαχνουμε πολυ το βιογραφικο καποιου. τι ειναι? τι εχει σπουδασει? τι ξερει? που εχει δουλεψει ,τι εχει να προσφερει? ειδικοτερα
1)να μην στελνουμε καποιους που θα τα αρπαζουν απο παντου( βλεπε κατηγορια καιλη) , 2)δεν στελνουμε καποιους που κανουν ψηφισματα μαιμου για νεκρες μαριες , και κρατος χουντας και προτεινουν να κοπουν κονδυλια απο την χρηματοδοτηση της ιδιας τους της χωρας( ας παει να το πει στους αγροτες αυτο που εκανε) αι να επαιρεται και απο πανω ( βλεπε αρβανιτης) 3. δεν στελνουμε αυτους που εχουν δικη τους ατζεντα και ιδιον οφελος , ψηφιζοντας να ερθουν μεταναστες παρανομοι και να ανοιγουν συνορα, ενω εχει μεριμνησει να εχει περι τα 40 διαμερισματα που εχει μεριμνησει να τα ενοικιαζει σε μκο.(παπαδημουλης) 4. δεν στελνουμε ηθοποιυς και τηλεπερσονες οπου εχοθ=υν το νου τους στις παρτουζες και στις κοκες και οτι αλλο παιζει ( γεψργουλης) 5.δεν στελνουμε λαικιστες με θεωριες περιεργες οπου μονο κακο κανουν. αυτα να προσεξουμε ολοι μας , και καλο βολι σε ολους οτι και αν αποφασισουν να ψηφισουν.
 

pitsirikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2005
Μηνύματα
73
Κριτικές
31
Like
587
Πόντοι
290
Eχει πλάκα που συζητάμε για το ποιους στέλνουμε στην Ευρώπη, ενώ μας είναι παγερά αδιάφορο για το ποιοι μπαίνουν στην ελληνική Βουλή. Στην Ευρωβουλή οι εκπρόσωποι μας είναι σταγόνες σε μία μεγάλη λίμνη και συνήθως, στο 99% των περιπτώσεων, ακολουθούν τη γραμμή των ευρωπαϊκών κομμάτων στα οποία ανήκουν. Στην εθνική Βουλη πλέον θεωρούμε φυσιολογικό να μπαίνουν σούργελα, ίσως γιατί γνωρίζουμε καλά ότι ο ρόλος τους δεν έχει τη σημασία που περιγράφεται θεσμικά, απλώς ακολουθούν και εδώ τη γραμμή του κόμματος και χειροκροτούν τον αρχηγό
 

lespec

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
295
Κριτικές
1
Like
878
Πόντοι
81

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.881
Κριτικές
1
Like
29.563
Πόντοι
8.006
Έκλεισα. Την Μαρία Καλουδιώτη. Την Κρητικιά καθηγήτρια θα στηρίξω ύστερα από την ομιλία της. Γυναίκα μαχητική, λαϊκή, μέσα στα σχολεία 37 χρόνια. To παθιασμένο κάλεσμα της στα παιδιά λυκείου να ψηφίσουν ήταν τρομερό.

Μπράβο της.
Ναι, την θυμαμαι
Ελεγε να τρεχουν τα παιδια του λυκειου απο πορτα σε πορτα για να στηριξουν τον Συριζα.
Αν εσενα σου αρεσε αυτο, οκ.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Ναι, την θυμαμαι
Ελεγε να τρεχουν τα παιδια του λυκειου απο πορτα σε πορτα για να στηριξουν τον Συριζα.
Αν εσενα σου αρεσε αυτο, οκ.
Είπε τα παιδιά της Β και Γ Λυκείου να πάνε να ψηφίσουν.

Μίλησε βιωματικά για τα προβλήματα της νεολαίας. Τόσο από τα σχολεία όσο και από την κόρη της που κοντεύει 40 και δεν μπορεί να σταθεί οικονομικά στα πόδια της. Στα σοσιαλ η Καλουδιώτη έχει κάνει μεγάλο τζιζ.

Ελπίζω να εκλεγεί και μιλησε πολιτικά πολύ περισσότερο από όλους. Εξάλλου καλά τα λέει για τους νέους και εγώ από τα 16 είμαι ενταγμένος στην Αριστερά.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
7
Like
2.924
Πόντοι
786
Ελπίζω να εκλεγεί και μιλησε πολιτικά πολύ περισσότερο από όλους. Εξάλλου καλά τα λέει για τους νέους και εγώ από τα 16 είμαι ενταγμένος στην Αριστερά.
να το δεις
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
202
Like
95
Πόντοι
1
Πάντως Καλουδιώτη και Σιδηρόπουλο, το ΑΜΕΑ παλικάρι σίγουρα θα ψηφίσω. Τώρα για τους άλλους όλο αλλάζω. Δεν θέλω να ρίξω σε φαβορί από τη στιγμή που αυτοί είναι σίγουροι οτι θα βγουν. Θέλω να ρίξω σε αξιόλογες επιλογές εκτός φαβορί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom