Νέα

Σκοτώθηκε ο Παντελής Παντελίδης – Θανατηφόρο τροχαίο στη Βουλιαγμένης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JOULIANI
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 212K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
"Ροζα" Μητροπάνου

"Η μπαλάντα του Κυρ Μέντιου"

"Τζέμης Μπόντ" Χ. Κορωπιώτη

"Η μπαρόβια" Τ. Ελληναιου

Διακρίνω εμβριθέστατον εγκυκλοπαιδισμόν, αντάξιον ενός "Ντιντερό" της ελληνικής μουσικής.

Avec mes sentiments les plus distinguees, Monsieur!
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
To ζήτημα δεν είναι τι μουσική ακούς ... το ζήτημα είναι τι καταλαβαίνεις και τι νιώθεις από εκείνο που ακούς την συγκεκριμένη χρονική στιγμή που το ακούς ... και κυρίως ΓΙΑΤΙ το ακούς ...

Από την άλλη βέβαια το τι υποκειμενικά νιώθει και ψάχνει ο Χ ακροατής δεν αποτελεί καθολικό κριτήριο της αξίας της Υ καλλιτεχνικής δημιουργίας.

πχ Ο τύπος που άκουγε καζαντζίδη και έκλεγε στα ορυχεία του βελγίου - έχοντας την φωτογραφία του στελάρα μαζί με αυτή της μάνας του στο εικονοστάσι - έχει από ηθικής άποψης πολύ μεγαλύτερο βάρος ώς ακροατής από τον τύπο που επειδή άκουσε ότι η 9η του μπετόβεν είναι ένα από τα αριστουργήματα της δυτικής μουσικής έχει αγοράσει όλες τις εκτελέσεις της ΕΑΝ αυτός αδυνατεί να την αναλύσει μουσικολογικά και να κινητοποιηθεί συναισθηματικά από αυτή.

[size=16pt]Για μένα ο Παντελίδης ήταν ένας κακός τραγουδιστής που συνέθετε και στιγουργούσε κακά τραγούδια[/size]. Η ζωή, ο θάνατος και τα μετά του θανάτου του γεγονότα αποτελούν δε την τραγική επιτομή της απόλυτης νεοελληνικής ξεφτίλας ...


Εμενα παλι η ενσταση μου ειναι ακριβως αυτο το σημειο. Αυτο που για σενα ειναι κακο, για τον αλλο ειναι το τελειο και αντιστροφα.

Η μουσικη ειναι ΜΟΥΣΙΚΗ, παει και τελειωσε. Καλη, μετρια, κακη ειναι κατι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Και δεν υπαρχει λογος κοντρας και αντιπαραθεσης για κατι που δεν ειναι χειροπιαστα μετρησιμο. Ειναι προτιμοτερο να δεχθουμε ολοι οτι εχουμε ενα κοινο χομπυ,παθος,απλη ακροαση, οτι ειναι αυτο με τη ΜΟΥΣΙΚΗ παρα να αναλωνομαστε σε αντιπαραθεσεις "ο κακος Παντελιδης" και "οι θεοσταλτοι Dire Straits".

Και πιστεψε με οτι επειδη εχουν μεγαλη σχεση οι δραστηριοτητες μου με τη μουσικη, καθημερινα για πολλες ωρες, δεν ειναι το αγαπημενο μου ρεπερτοριο και καλλιτεχνης αλλα σεβομαι αυτους που αγαπανε οτιδηποτε. Να σου το πω αλλιως, η Madonna ή η Βισση αντιστοιχα εχουν βγαλει μουσικη σκουπιδιων κατα κυριο λογο, σε σχεση με συγκροτηματα που εχουν αφησει εποχη. Δε μπορεις ομως να μην τις παραδεχθεις και τις δυο σαν καλλιτεχνηδες/ερμηνευτριες(στο ειδος τους)και showwoman, ειναι εκπληκτικες σε σειρα δεκαετιων, οχι απλα ετων.


Γνωμη μου.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Ως και "Λαρούς" τοιούτου ωςαύτως!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.650
Πόντοι
24.700
Εμενα παλι η ενσταση μου ειναι ακριβως αυτο το σημειο. Αυτο που για σενα ειναι κακο, για τον αλλο ειναι το τελειο και αντιστροφα.

Η μουσικη ειναι ΜΟΥΣΙΚΗ, παει και τελειωσε. Καλη, μετρια, κακη ειναι κατι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Και δεν υπαρχει λογος κοντρας και αντιπαραθεσης για κατι που δεν ειναι χειροπιαστα μετρησιμο. Ειναι προτιμοτερο να δεχθουμε ολοι οτι εχουμε ενα κοινο χομπυ,παθος,απλη ακροαση, οτι ειναι αυτο με τη ΜΟΥΣΙΚΗ παρα να αναλωνομαστε σε αντιπαραθεσεις "ο κακος Παντελιδης" και "οι θεοσταλτοι Dire Straits".

Και πιστεψε με οτι επειδη εχουν μεγαλη σχεση οι δραστηριοτητες μου με τη μουσικη, καθημερινα για πολλες ωρες, δεν ειναι το αγαπημενο μου ρεπερτοριο και καλλιτεχνης αλλα σεβομαι αυτους που αγαπανε οτιδηποτε. Να σου το πω αλλιως, η Madonna ή η Βισση αντιστοιχα εχουν βγαλει μουσικη σκουπιδιων κατα κυριο λογο, σε σχεση με συγκροτηματα που εχουν αφησει εποχη. Δε μπορεις ομως να μην τις παραδεχθεις και τις δυο σαν καλλιτεχνηδες/ερμηνευτριες(στο ειδος τους)και showwoman, ειναι εκπληκτικες σε σειρα δεκαετιων, οχι απλα ετων.


Γνωμη μου.

Άλλο αυτό!

Μεγάλοι ερμηνευτές και σόουμενς της ελληνικής σόου μπιζ, υπήρξαν και οι κ.κ. Μαρίνος και Λ. Πανταζής. Τους αναγνωρίζω και τους δύο ως τέτοιους αν και ποτέ δεν υπήρξα ούτε κάν περιστασικός ακροατής του δεύτερου.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Φίλε μου σ’ευχαριστω.. και αυτό ακόμα, το έκαναν κωμωδία.. τη να πω? μπέρδεψαν μερικοί της βούρτσες με της π……ς..! Έφυγε ένα παλικάρι  άδικα.. ζήλεψαν τα τραγούδια του και οι άγγελοι, και τον πήραν κοντά τους.. γιατί άγγελος ήταν! Καλό σου ταξίδι φίλε Παντελή…..καλον παραδεισο…..

ρε συ τοχα απορια. οι πουστηδες αμα πεθανουνε τι γινονται, νεραιδες?
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.195
Κριτικές
17
Like
663
Πόντοι
326
ηρεμα λιγο εδω ο glimour απο τους pink floyd εβλεπε Μενιο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: την κηδεια του Παντελιδη και ο Σιανιδης εχει παραπονο που η κυβερνηση μια συλληπηρια ανακοινωση και που δεν εστειλε στεφανι ή δεν πηγε ο υπουργος πολιτισμου  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΑΠΟ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Δεν είναι παραξενη, ειναι απατη - βαριεμαι να σου εξηγησω γιατί ...

αυτη παιζει να μην πλενει καλα τον δονητη και κολλησε κανα βακτηριο που της τρωει τον εγκεφαλο
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Ρε μαλακες η μουσικη ειναι μουσικη,δεν υπαρχει καλη η κακη.Ο καθε ενας εχει την μουσικη που γουσταρει,ο παντελιδης αρεσε σε χιλιαδες κοσμο,τι να κανουμε τωρα.Μουσικη ειναι και η κλασικη,μουσικη και η οπερα,μουσικη και τα κλαπατζιμπανα που παιζουν κατι τυποι με νεκροκεφαλες,μουσικη και τα λαικα.Ο καθε ενας στο ειδος του.Δεν γινεται να μας αρεσουν ολα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Εμενα παλι η ενσταση μου ειναι ακριβως αυτο το σημειο. Αυτο που για σενα ειναι κακο, για τον αλλο ειναι το τελειο και αντιστροφα.

Η μουσικη ειναι ΜΟΥΣΙΚΗ, παει και τελειωσε. Καλη, μετρια, κακη ειναι κατι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Και δεν υπαρχει λογος κοντρας και αντιπαραθεσης για κατι που δεν ειναι χειροπιαστα μετρησιμο. Ειναι προτιμοτερο να δεχθουμε ολοι οτι εχουμε ενα κοινο χομπυ,παθος,απλη ακροαση, οτι ειναι αυτο με τη ΜΟΥΣΙΚΗ παρα να αναλωνομαστε σε αντιπαραθεσεις "ο κακος Παντελιδης" και "οι θεοσταλτοι Dire Straits".

Και πιστεψε με οτι επειδη εχουν μεγαλη σχεση οι δραστηριοτητες μου με τη μουσικη, καθημερινα για πολλες ωρες, δεν ειναι το αγαπημενο μου ρεπερτοριο και καλλιτεχνης αλλα σεβομαι αυτους που αγαπανε οτιδηποτε. Να σου το πω αλλιως, η Madonna ή η Βισση αντιστοιχα εχουν βγαλει μουσικη σκουπιδιων κατα κυριο λογο, σε σχεση με συγκροτηματα που εχουν αφησει εποχη. Δε μπορεις ομως να μην τις παραδεχθεις και τις δυο σαν καλλιτεχνηδες/ερμηνευτριες(στο ειδος τους)και showwoman, ειναι εκπληκτικες σε σειρα δεκαετιων, οχι απλα ετων.


Γνωμη μου.

Απόδειξε μου ότι αυτή ...

Scarlett-Johansson-16.jpg


Είναι ωραιότερη από αυτή ...

Sweet-As-Candy-Ugly-Fat-Woman.jpg


Είναι τεχνικώς αδύνατο να μπορέσεις μη κάνοντας χρήση στατιστικής ανάλυσης και δημοσκοπικών δεδομένων - ΑΡΑ η άποψη μου ότι η δεύτερη είναι ομορφότερη της πρώτης, είναι το ίδιο έγκυρη με την δική σου που πιστεύεις το αντίθετο.

Η συζήτηση περί Παντελίδη ώς μουσικού είναι περίπου αντίστοιχη κατά την γνώμη μου.

Παρόλαυτα ο καθένας έχει δικαίωμα να ακούει ότι γουστάρει - απλά το τι ακούει και το τι γουστάρει να ακούει όχι για να ξεδώσει απλά αλλά για να νιώσει κάτι πέρα και πάνω από την καθημερινότητα του αποτελεί μια αναμφισβήτητη ψηφίδα στο μωσαϊκό της προσωπικότητας του (την οποία δικαιούμαι να κρίνω) ...
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.681
Like
14.853
Πόντοι
3.656
Φίλε μου σ’ευχαριστω.. και αυτό ακόμα, το έκαναν κωμωδία.. τη να πω? μπέρδεψαν μερικοί της βούρτσες με της π……ς..! Έφυγε ένα παλικάρι  άδικα.. ζήλεψαν τα τραγούδια του και οι άγγελοι, και τον πήραν κοντά τους.. γιατί άγγελος ήταν! Καλό σου ταξίδι φίλε Παντελή…..καλον παραδεισο…..


τυπε να μιλας κι εσυ για πουτσες που στα 10 ποστ σου,τα 15 εχουν ψωλες δεν παει  :S :S :S
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.389
Κριτικές
15
Like
5.993
Πόντοι
1.496
ηρεμα λιγο εδω ο glimour απο τους pink floyd εβλεπε Μενιο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: την κηδεια του Παντελιδη και ο Σιανιδης εχει παραπονο που η κυβερνηση μια συλληπηρια ανακοινωση και που δεν εστειλε στεφανι ή δεν πηγε ο υπουργος πολιτισμου  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΑΠΟ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ
Σιγα τυπε,κοψε κατι.Αποψη του ειναι,μπορει να την εκφρασει.Δε ζητησε να γινει και δημοσια δαπανη.Και μπορει να τη πει με την εννοια οτι δεν ηταν ο μακαριτης ουτε εσυ ουτε ουτε εγω αλλα καλλιτεχνης και μαλιστα απιστευτα δημοφιλης και λαοπροβλητος που ηταν ασυνηθιστα αγαπητος στο κοσμο.Οποτε η θεση που εξεφρασε δεν ειναι τελειως παραλογη.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.681
Like
14.853
Πόντοι
3.656
Εμενα παλι η ενσταση μου ειναι ακριβως αυτο το σημειο. Αυτο που για σενα ειναι κακο, για τον αλλο ειναι το τελειο και αντιστροφα.

Η μουσικη ειναι ΜΟΥΣΙΚΗ, παει και τελειωσε. Καλη, μετρια, κακη ειναι κατι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Και δεν υπαρχει λογος κοντρας και αντιπαραθεσης για κατι που δεν ειναι χειροπιαστα μετρησιμο. Ειναι προτιμοτερο να δεχθουμε ολοι οτι εχουμε ενα κοινο χομπυ,παθος,απλη ακροαση, οτι ειναι αυτο με τη ΜΟΥΣΙΚΗ παρα να αναλωνομαστε σε αντιπαραθεσεις "ο κακος Παντελιδης" και "οι θεοσταλτοι Dire Straits".

Και πιστεψε με οτι επειδη εχουν μεγαλη σχεση οι δραστηριοτητες μου με τη μουσικη, καθημερινα για πολλες ωρες, δεν ειναι το αγαπημενο μου ρεπερτοριο και καλλιτεχνης αλλα σεβομαι αυτους που αγαπανε οτιδηποτε. Να σου το πω αλλιως, η Madonna ή η Βισση αντιστοιχα εχουν βγαλει μουσικη σκουπιδιων κατα κυριο λογο, σε σχεση με συγκροτηματα που εχουν αφησει εποχη. Δε μπορεις ομως να μην τις παραδεχθεις και τις δυο σαν καλλιτεχνηδες/ερμηνευτριες(στο ειδος τους)και showwoman, ειναι εκπληκτικες σε σειρα δεκαετιων, οχι απλα ετων.


Γνωμη μου.


πες τα τυπε  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


www.youtube.com/watch?v=FQltL67Uu6w]https://www.youtube.com/watch?v=FQltL67Uu6w[/url[/video]]
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Απόδειξε μου ότι αυτή ...

Scarlett-Johansson-16.jpg


Είναι ωραιότερη από αυτή ...

Sweet-As-Candy-Ugly-Fat-Woman.jpg


Είναι τεχνικώς αδύνατο να μπορέσεις μη κάνοντας χρήση στατιστικής ανάλυσης και δημοσκοπικών δεδομένων - ΑΡΑ η άποψη μου ότι η δεύτερη είναι ομορφότερη της πρώτης, είναι το ίδιο έγκυρη με την δική σου που πιστεύεις το αντίθετο.

Η συζήτηση περί Παντελίδη ώς μουσικού είναι περίπου αντίστοιχη κατά την γνώμη μου.

Παρόλαυτα ο καθένας έχει δικαίωμα να ακούει ότι γουστάρει - απλά το τι ακούει και το τι γουστάρει να ακούει όχι για να ξεδώσει απλά αλλά για να νιώσει κάτι πέρα και πάνω από την καθημερινότητα του αποτελεί μια αναμφισβήτητη ψηφίδα στο μωσαϊκό της προσωπικότητας του (την οποία δικαιούμαι να κρίνω) ...
Ακυρο φιλε πολυ ακυρο το παραδειγμα σου με τις γυναικες.Την χοντρη καταρχην θα την γαμουσαν μονο ο αλεξ με τον τραμουντανα.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Απόδειξε μου ότι αυτή ...

Scarlett-Johansson-16.jpg


Είναι ωραιότερη από αυτή ...

Sweet-As-Candy-Ugly-Fat-Woman.jpg


Είναι τεχνικώς αδύνατο να μπορέσεις μη κάνοντας χρήση στατιστικής ανάλυσης και δημοσκοπικών δεδομένων - ΑΡΑ η άποψη μου ότι η δεύτερη είναι ομορφότερη της πρώτης, είναι το ίδιο έγκυρη με την δική σου που πιστεύεις το αντίθετο.

Η συζήτηση περί Παντελίδη ώς μουσικού είναι περίπου αντίστοιχη κατά την γνώμη μου.

Παρόλαυτα ο καθένας έχει δικαίωμα να ακούει ότι γουστάρει - απλά το τι ακούει και το τι γουστάρει να ακούει όχι για να ξεδώσει απλά αλλά για να νιώσει κάτι πέρα και πάνω από την καθημερινότητα του αποτελεί μια αναμφισβήτητη ψηφίδα στο μωσαϊκό της προσωπικότητας του (την οποία δικαιούμαι να κρίνω) ...

αμα ρωτησεις τον χασοδικη για τις φωτο παει στραφι η επιχειρηματολογια σου να ξερεις
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
http://[URL unfurl="true"]www.makeleio.gr/wp-content/uploads/2016/02/fwto1.jpg[/img[/URL]]


H τελευταία φωτογραφία της Μίνας στο Instagram η οποία ανέβηκε περίπου στις 7:00 το πρωί
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
ακουσατε τι ειπε η φαιη??
για γυναικες που κατεβαιναν απο θεσσαλονικη να τον ακουσουν και αν προκυψει και κατι ....

ωραια πραματα ακουγονται

ποια ειναι η φαιη που θα το παιξει ηθικη και κυρια ε??? :vomit:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
μας εχεις ζαλισει ταρχιδια ρε κουτσομπολη μουνι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom