Νέα

Σκάκι - -Chess

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 682
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρέσει το σκάκι;

  • Πωρωση

    Ψήφοι: 40 23,4%
  • Ναι παιζω που και που

    Ψήφοι: 91 53,2%
  • Καλο αλλα βαρετο

    Ψήφοι: 27 15,8%
  • Μαλακια

    Ψήφοι: 8 4,7%
  • Δεν εχω παιξει , δεν ξερω

    Ψήφοι: 5 2,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    171

Επισκέπτης
Είμαι φαν του αθλήματος από μικρός.
Όποιος θέλει να κανονίσουμε καμιά παρτιδούλα στο καφέ "ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝ" (για όποιον δεν το ξέρει, ας ψάξει στο google, αξίζει πραγματικά) πολύ ευχαρίστως.
Καλύτερη ώρα απογεματάκι μετά τις 16.00 που σχολάω.
Περιμένω πμ.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Είμαι φαν του αθλήματος από μικρός.
Όποιος θέλει να κανονίσουμε καμιά παρτιδούλα στο καφέ "ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝ" (για όποιον δεν το ξέρει, ας ψάξει στο google, αξίζει πραγματικά) πολύ ευχαρίστως.
Καλύτερη ώρα απογεματάκι μετά τις 16.00 που σχολάω.
Περιμένω πμ.
θα εχει και τζογο το παιχνιδι τυπε? :think:
 

Επισκέπτης
θα εχει και τζογο το παιχνιδι τυπε? :think:

τύπε άμα είναι ισάξιος ο αντίπαλος (ή ελαφρά καλύτερος) μπορούμε να βάλουμε μια βολτίτσα στο Μετάξι ή Φυλής ως έπαθλο
άμα η διαφορά είναι χαώδης μοιάζει με ληστεία Εκκλησίας
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τύπε άμα είναι ισάξιος ο αντίπαλος (ή ελαφρά καλύτερος) μπορούμε να βάλουμε μια βολτίτσα στο Μετάξι ή Φυλής ως έπαθλο
άμα η διαφορά είναι χαώδης μοιάζει με ληστεία Εκκλησίας
να σκασω μυτη μαζι με τον παιχτουρα δηλαδη τυπε? :grin:
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Για να το δουμε κι αυτο .. το αλλο με την τοξοβολια δεν ειχε συμμετοχη σκακι παιζει κανεις αραγε ?
ή μονο πουτανες εχετε στο μυαλο σας , ρεμαλια  :idiot:

Εγω παλια επαιζα αλλα εχω καιρο να το παλεψω , μαρεσε πολυ ομως  :dancing:
Αν μαζευτομε να κανουμε κανα τουρνουα ονλινε σε κανα yahoo κλτ
Δηλωσεις συμμετοχης εδω  :grin:
Μέσα
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Είμαι φαν του αθλήματος από μικρός.
Όποιος θέλει να κανονίσουμε καμιά παρτιδούλα στο καφέ "ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝ" (για όποιον δεν το ξέρει, ας ψάξει στο google, αξίζει πραγματικά) πολύ ευχαρίστως.
Καλύτερη ώρα απογεματάκι μετά τις 16.00 που σχολάω.
Περιμένω πμ.


Ειμαι μετρ χωρις τιτλο,επαιζα με τον Κοτρωνια οπου απλα δεν παιζεται ο τυπος!
Εισαι για παρτιδα;τωρα τα εχω παρατησει αλλα το σκακι ειναι σαν το ποδηλατο.
Ποτε δεν ξεχνιεται απολυτως! :grin:


Edit 1: Ξεκινησα απο Ν.Φιλ/φεια και μεταναστευσα στις καλες ομαδες,εκεινη την εποχη
παλια ηταν πολυ καλη η Καλλιθεα!


Edit 2:Εχετε βαθμους "ελο" η οχι;


Edit 3:Ο Σκακιστικος Συλλογος Ελασσονας <Ο ΠΟΛΥΠΟΙΤΗΣ> σε συνεργασια με την ΚΕΔΕ
διοργανωνει ΣΙΜΟΥΛΤΑΝΕ σκακι με τον Grandmaster Σπυρο Σκεμπρη
το Σαββατο 22 Σεπτεμβριου 2012 και ωρα 10:30 πμ. στην κεντρικη πλατεια Ελασσονας.

P.S Γεννημενος το 58 ο Σπυρος Σκεμπρης και παιζει ακομα...αρχοντας! :grin:


 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τύπε άμα είναι για σκάκι, όποιος θέλει, με όποιον θέλει, ό,τι ώρα θέλει  :grin:
κι άμα έχει και στοίχημα για μουνί μέσα, καταλαβαίνεις...
τυπε μην λες τετοια και εχουμε μακελειο στην σκακιερα :grin:
 

Επισκέπτης
τυπε μην λες τετοια και εχουμε μακελειο στην σκακιερα :grin:

είμαι έτοιμος και σας περιμένω τύπε  :sunglasses:

bruce-lee-09.jpg
 

Επισκέπτης
Ειμαι μετρ χωρις τιτλο,επαιζα με τον Κοτρωνια οπου απλα δεν παιζεται ο τυπος!
Εισαι για παρτιδα;τωρα τα εχω παρατησει αλλα το σκακι ειναι σαν το ποδηλατο.
Ποτε δεν ξεχνιεται απολυτως! :grin:


Edit 1: Ξεκινησα απο Ν.Φιλ/φεια και μεταναστευσα στις καλες ομαδες,εκεινη την εποχη
παλια ηταν πολυ καλη η Καλλιθεα!


Edit 2:Εχετε βαθμους "ελο" η οχι;


Edit 3:Ο Σκακιστικος Συλλογος Ελασσονας <Ο ΠΟΛΥΠΟΙΤΗΣ> σε συνεργασια με την ΚΕΔΕ
διοργανωνει ΣΙΜΟΥΛΤΑΝΕ σκακι με τον Grandmaster Σπυρο Σκεμπρη
το Σαββατο 22 Σεπτεμβριου 2012 και ωρα 10:30 πμ. στην κεντρικη πλατεια Ελασσονας.

P.S Γεννημενος το 58 ο Σπυρος Σκεμπρης και παιζει ακομα...αρχοντας! :grin:

2. Τύπε ήμουν ιδρυτικό μέλος σε ομάδα, είχα προλάβει να παίξω 4 αγώνες με 4-0 νίκες  :sunglasses:

Για Ελασσόνα δεν ξέρω αν μπορέσω ν ανέβω, αλλά όποτε θελήσετε για παρτιδούλα στο Πανελλήνιον είμαι μέσα. Στείλε πμ όταν σε βολέψει.
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
2. Τύπε ήμουν ιδρυτικό μέλος σε ομάδα, είχα προλάβει να παίξω 4 αγώνες με 4-0 νίκες  :sunglasses:

Για Ελασσόνα δεν ξέρω αν μπορέσω ν ανέβω, αλλά όποτε θελήσετε για παρτιδούλα στο Πανελλήνιον είμαι μέσα. Στείλε πμ όταν σε βολέψει.


Μα ουτε εγω θα παω λογω υποχρεωσεων,σιγα μην τρεχω στην Ελασσονα αν και εχει και ωραιο κεφαλοτυρι! :2funny:
Παντως το 4-0 δεν λεει τιποτα απολυτως χωρις να σε προσβαλλω,ας πουμε οτι η Σικελικη με τα μαυρα ειχε
πριν απο 20 χρονια 600 βαριαντες,δηλαδη 600 πιθανες εκδοχες οπου επρεπε να ξερεις καθε μια με την ακολουθια της.
Αν εκανες λαθος και ο αλλος ηταν εξαιρετικος ηξερε με ακριβεια ποντου το ποτε θα χασεις.
Αυτο σημαινει οτι τωρα πλεον ειμαστε σε ενα σταδιο στο σκακι εντελως ρομποτικο. :grin:

Edit: Να βρεις αγωνες και πρωταθληματα μπλιτς να παιξεις(αυτο με περιορισμενο χρονο τα 5 λεπτα)οπου βαρας ενα ρολογακι
με την παλαμη σου οταν κινεισαι και το ιδιο και ο αντιπαλος,πολυ συναρπαστικο και θα σου φτιαξει γερη αντιληψη!
Φαντασου οτι η παρτιδα περναει απο το ανοιγμα,στο μεσο και καταληγει στο φιναλε σε λιγοτερο απο 5 λεπτα
γιατι αν πεσει η σημαια που σε εκπροσωπει στην πλευρα του ρολογιου σου χανεις,καταλαβαινεις λοιπον
το ποσο γρηγορα παιζουν ολοι εκει!



 

Συνημμένα

  • 4680.jpg
    4680.jpg
    16,9 KB · Εμφανίσεις: 41

spyvar

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.516
Like
163
Πόντοι
16
Το ότι ψήφησα πώρωση τα λέει ΟΛΑ! Δεν γουστάρω να παίζω με υπολογιστή παρ'όλο που βελτιώνεσαι,αλλά δυστυχώς λόγω μη εύρεσης αντιπάλου (μένω σε μικρή πόλη της επαρχίας όπου δεν υπάρχει κάποιος σκακιστικός σύλλογος) έχω σχεδόν 2(!!!!!!!!) χρόνια να παίξω.
Υ.Γ. Οι φίλοι μου δεν ασχολούνται. :headbang: :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Μα ουτε εγω θα παω λογω υποχρεωσεων,σιγα μην τρεχω στην Ελασσονα αν και εχει και ωραιο κεφαλοτυρι! :2funny:
Παντως το 4-0 δεν λεει τιποτα απολυτως χωρις να σε προσβαλλω,ας πουμε οτι η Σικελικη με τα μαυρα ειχε
πριν απο 20 χρονια 600 βαριαντες,δηλαδη 600 πιθανες εκδοχες οπου επρεπε να ξερεις καθε μια με την ακολουθια της.
Αν εκανες λαθος και ο αλλος ηταν εξαιρετικος ηξερε με ακριβεια ποντου το ποτε θα χασεις.
Αυτο σημαινει οτι τωρα πλεον ειμαστε σε ενα σταδιο στο σκακι εντελως ρομποτικο. :grin:

το ξέρω ρε τύπε, γι αυτό και μας γαμάνε οι υπολογιστές,
πάντως σε 2-3 σαιτ που έχω παίξει το 1600+ ELO το πιανα εύκολα
είχα και κάτι νίκες σε 1800ρηδες με ματ (όχι χρόνο)

δε λέω ότι είμαι καλός, απλά δεν είμαι εύκολος αντίπαλος
 

Επισκέπτης
Μα ουτε εγω θα παω λογω υποχρεωσεων,σιγα μην τρεχω στην Ελασσονα αν και εχει και ωραιο κεφαλοτυρι! :2funny:
Παντως το 4-0 δεν λεει τιποτα απολυτως χωρις να σε προσβαλλω,ας πουμε οτι η Σικελικη με τα μαυρα ειχε
πριν απο 20 χρονια 600 βαριαντες,δηλαδη 600 πιθανες εκδοχες οπου επρεπε να ξερεις καθε μια με την ακολουθια της.
Αν εκανες λαθος και ο αλλος ηταν εξαιρετικος ηξερε με ακριβεια ποντου το ποτε θα χασεις.
Αυτο σημαινει οτι τωρα πλεον ειμαστε σε ενα σταδιο στο σκακι εντελως ρομποτικο. :grin:

Edit: Να βρεις αγωνες και πρωταθληματα μπλιτς να παιξεις(αυτο με περιορισμενο χρονο τα 5 λεπτα)οπου βαρας ενα ρολογακι
με την παλαμη σου οταν κινεισαι και το ιδιο και ο αντιπαλος,πολυ συναρπαστικο και θα σου φτιαξει γερη αντιληψη!
Φαντασου οτι η παρτιδα περναει απο το ανοιγμα,στο μεσο και καταληγει στο φιναλε σε λιγοτερο απο 5 λεπτα
γιατι αν πεσει η σημαια που σε εκπροσωπει στην πλευρα του ρολογιου σου χανεις,καταλαβαινεις λοιπον
το ποσο γρηγορα παιζουν ολοι εκει!

έχω παίξει άπειρα 5λεπτα (και 3λεπτα) στο ιντερνετ
αυτό που μου έλειψε όμως είναι οι κλασσικές παρτίδες live, ξερεις να ξεκινάς και να μην ξέρεις πότε θα τελειώσεις, να πίνεις το καφεδάκι σου, να χαζεύεις και κάνα πιπίνι που περνάει απ έξω, κλπ

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
έχω παίξει άπειρα 5λεπτα (και 3λεπτα) στο ιντερνετ
αυτό που μου έλειψε όμως είναι οι κλασσικές παρτίδες live, ξερεις να ξεκινάς και να μην ξέρεις πότε θα τελειώσεις, να πίνεις το καφεδάκι σου, να χαζεύεις και κάνα πιπίνι που περνάει απ έξω, κλπ
αυτο δεν ειναι αγωνας τυπε
ματι ειναι :S
 

spyvar

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.516
Like
163
Πόντοι
16
έχω παίξει άπειρα 5λεπτα (και 3λεπτα) στο ιντερνετ
αυτό που μου έλειψε όμως είναι οι κλασσικές παρτίδες live, ξερεις να ξεκινάς και να μην ξέρεις πότε θα τελειώσεις, να πίνεις το καφεδάκι σου, να χαζεύεις και κάνα πιπίνι που περνάει απ έξω, κλπ

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
ένα είναι το παιχνίδι ;) δείτε εδώ τον τύπο πώς σκέφτεται τι ζαριά πρέπει να φέρει για να κάνει πόρτα :rockon:
57131-Lesvos-Tavli.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom