Νέα

Σε ποιούς απευθύνονται τα νεόδμητα ακίνητα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Σαλονικιος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Beluga

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2018
Μηνύματα
228
Like
1.473
Πόντοι
201
διάβασε λιγάκι πριν γράφεις ότι να ναι!
Εσύ γτ πετάχτηκες? Ο μάστορας πολύ όμορφα έβαλε το άρθρο κ με διόρθωσε χωρίς να είναι αγενής. Εσύ δεν είσαι πάντα updated για όλα?
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.798
Like
2.834
Πόντοι
456
Και σιγά τις περιοχές που ειναι τα Βριλήσσια η κηφισια και η Πεύκη.κρυο τρελό εχει και χιόνια, μακρυά από το κέντρο, και δεν έχουν και πολλές γυναίκες τα βόρεια. Από Αθήνα μόνο Γλυφάδα βούλα βάρη αξίζουνε.. Όλα τα άλλα είναι άσχημες περιοχές και τα νοίκια είναι εντελώς τρελά και πανακριβα
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.393
Κριτικές
8
Like
25.504
Πόντοι
6.336
Ρε τυπε είναι ανάγκη να είσαι γνωστής σε όλα και να εχεις όλες τις άκρες να πούμε;

Εγώ σου μιλάω με λογική και εσυ φαγώθηκες με τις άκρες σου. Κάνε και τις εργασίες μόνος σου να γλιτώσεις τους τεχνίτες
Αμα βγάλεις άκρη με δαύτον....


:confused::confused::confused:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.393
Κριτικές
8
Like
25.504
Πόντοι
6.336
Και σιγά τις περιοχές που ειναι τα Βριλήσσια η κηφισια και η Πεύκη.κρυο τρελό εχει και χιόνια, μακρυά από το κέντρο, και δεν έχουν και πολλές γυναίκες τα βόρεια. Από Αθήνα μόνο Γλυφάδα βούλα βάρη αξίζουνε.. Όλα τα άλλα είναι άσχημες περιοχές και τα νοίκια είναι εντελώς τρελά και πανακριβα
Τύπε το καταλάβαμε.
Μένεις στο Κίτσι δίπλα σε στάνη.
Που σε χαλάει η Πεύκη και η Κηφισιά....
Τι άλλο θα ακούσουμε....

:confused::confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.812
Like
11.520
Πόντοι
3.656
Και καλά ντάξει η γλυφάδα και η βούλα...αλλά η βάρη πότε έγινε κοσμοπολιτικός προορισμός χωριό είναι...λίγο πάνω από την παραλία μυρίζει προβατίλα :tooth:
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.323
Κριτικές
1
Like
801
Πόντοι
96
Ανοίγω ένα θέμα και θα ήθελα απόψεις σχετικά με το τι συμβαίνει πλέον στην αγορά ακινήτων που και σε απλές περιοχές πλέον όπως Άγιος Δημήτριος πανορμου οι τιμές έχουν φτάσει τις 6.000 ευρώ το
Τ.μ και στο Παγκράτι ακόμη και τις 10.000 το τετραγωνικό .
Σε ποιους απευθύνονται ποιος τα αγοράζει

και ομως πουλιουνται στα σχέδια (ξεκινώντας στα 4000-4500€ /τμ) και οπου γυρισεις βλεπεις νεες οικοδομες να σηκώνονται .

Λεφτα υπαρχουν κατα τα φαινομενα και μαλιστα απο ντοπιους

Και σιγά τις περιοχές που ειναι τα Βριλήσσια η κηφισια και η Πεύκη.κρυο τρελό εχει και χιόνια, μακρυά από το κέντρο, και δεν έχουν και πολλές γυναίκες τα βόρεια. Από Αθήνα μόνο Γλυφάδα βούλα βάρη αξίζουνε.. Όλα τα άλλα είναι άσχημες περιοχές και τα νοίκια είναι εντελώς τρελά και πανακριβα

Αν και βορειος δεν θα διαφωνησω . Απλα τα ΒΠ θεωρουνται περιοχες καταλληλες για οικογενεια . Θεωρω οτι τα νοτια ειναι πολυ πιο ομορφα δεν γνωριζω γιατι μαζευτηκαμε ολοι στα βορεια .

Απο την αλλη γιατι να δωσεις 400,000€ για να παρεις διαμερισμα 1ου οροφου σε μια περιοχη που ουτε εξοχη ειναι ουτε κεντρο και να μην χτισεις μια μονοκατοικια σε ενα πραγματικό προαστειο . Ισως βεβαια το διαμερισμα να πουλιεται πιο ευκολα στο μέλλον .

Παντως τα καινουργια σπίτια ειναι αλλης τεχνολογιας και λογικο να ειναι ακριβα .
Τα παλια να δω ποτε θα φθηνηνουν . ειδικα στο κεντρο πουλιουνται σπιτια του 1970 2500 - 3500 το τετραγωνικο και η μιση πολυκατοικια ειναι κενη . Θερμαινεις δηλαδη απο 2 εως 4 σπίτια (το δικο σου και τα γειτονικα που ειναι ερημα)
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους και επισκέπτες!

- Σύμφωνα με τα στοιχεία του κράτους στην Ελλάδα υπάρχουν περίπου 79000 εκατομμυριούχοι. Φανταστείτε άλλοι πόσοι υπάρχουν που έχουν μαύρα.
- Πράγματι πολλοί είναι αυτοί που μπορούν να αγοράζουν σήμερα νεόδμητα. Σοβαρή και μεγάλη κατηγορία είναι Έλληνες του εξωτερικού αλλά και επενδυτές του εξωτερικού. Για παράδειγμα ο Πύργος του Ελληνικού πριν καν χτιστεί έχουν πωληθεί όλα. Αυτό συμβαίνει και με κάθε νεοανεγειρόμενο ακόμα και σε περιοχές όπως η Καλλιθέα και η Δραπετσώνα... Πωλούνται 3 - 4 όροφοι πριν κάν ξεκινήσει να ανεγείρεται η οικοδομή.

Αν βάλεις και τα ενοίκια και τους μισθούς και όλα μαζί με την εξίσωση μαζί με τον πληθωρισμό - κάποιοι από μας "δικαίως" θα μένουμε για πάντα με τη μάνα μας στο πατρικό και θα πηγαίνουμε στα μπουρδέλα (μιας και είμαστε στο αντίστοιχο σαιτ) καθώς πού να βρούμε τα "βασικά" που "απαιτούνται" όχι σε ένα γάμο αλλά - σε και μια απλή σχέση...

Υ.Γ. Πλιζ μην έρθει κάνας μαλάκας - λειτουργικά αναλφάβητος - να μου γράψει ότι κλαίγομαι - για το Θεό - πλιζ. Μια χαρά είμαι. Ένα φακτ απλά καταγράφω και παραθέτω. Και δεν αφορά μόνο εμένα φυσικά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Ενα ενδιαφερον αρθρο σχετικο σημερινο:

Κρατάω αυτό: Η μόνη λύση είναι η με την παροχή των παραπάνω κινήτρων στους ιδιοκτήτες κενών κατοικιών άμεση εισαγωγή αυτών στην αγορά προς εκμίσθωση.

Γνωρίζω πολλούς ιδιοκτήτες που δεν θέλουν να ενοικιάσουν γιατί φοβούνται πολύ τις ζημιές που κατά κανόνα προκαλούν οι ενοικιαστές συν τοις άλλοις ότι πολλοί μπάινουν με παιδιά, δεν πληρώνουν και μετά άντε να τους βγάλεις απο κει μεσα...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Βγαίνω για πολύ λίγο εκτός θέματος του νήματος αλλά είμαι σχετικά κοντά:

Επιτέλους, ή μάλλον επιβεβλημένα, και στην Ελλάδα θα πρέπει να δούμε την λύση της συγκατοίκησης μεταξύ "άσχετων". Εγώ που το έψαξα λίγο, πουθενά κανένας δεν θέλει συγκάτοικο αλλά όλοι κουβαλιούνται στην Αθήνα από τα χωριά τους ακόμα και σήμερα...ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗΣ. Το έχω απορία: Που θα μείνουν όλοι αυτοί; Βάλε και τους λαθρομετανάστες που παίρνουν άσυλο...Σπίτια χτίζονται αλλά είναι πανάκριβα - το ίδιο και τα ενοίκια - για όλους τους λόγους που ανέφεραν πολύ σωστά οι σχολιαστές παραπάνω.

- Τις προάλλες κοίταγα για συγκατοίκηση από περιέργεια και οι αγγελίες να ήταν 15 συνολικά... και όλοι - όλες ζητούσαν γυναίκες...

Όπως το προβλέπω η ζωή θα μας οδηγήσει να ζούμε όπως στο Λονδίνο, με δυο και τρεις συγκάτοικους καθώς τα ενοίκια των 800 ευρώ που ζητάνε για 3άρια στη Νέα Σμύρνη, Ταύρο δεν βγαίνουν με άλλο τρόπο. Και δεν γίνεται όλοι να είναι στελέχη με μισθούς 1500 τσέπη κάθε μήνα... που μου γραφε ένας εδώ προχθές.

Για να μην πω για τα αυτοκίνητα. Σε λίγο θα πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαλάκας για να έχει αυτοκίνητο με τον χαμό που θα γίνεται λόγω της έντονης πυκνο-κατοίκησης και λόγω του ότι ακόμα και η Generation Alpha (οι σημερινοί 20άρηδες) σχεδόν όλοι έχουν ή θέλουν να έχουν αμάξια)
 
Τελευταία τροποποίηση:

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.425
Like
10.968
Πόντοι
3.556
Βγαίνω για πολύ λίγο εκτός θέματος του νήματος αλλά είμαι σχετικά κοντά:

Επιτέλους, ή μάλλον επιβεβλημένα, και στην Ελλάδα θα πρέπει να δούμε την λύση της συγκατοίκησης μεταξύ "άσχετων". Εγώ που το έψαξα λίγο, πουθενά κανένας δεν θέλει συγκάτοικο αλλά όλοι κουβαλιούνται στην Αθήνα από τα χωριά τους ακόμα και σήμερα... Το έχω απορία: Που θα μείνουν όλοι αυτοί; Βάλε και τους λαθρομετανάστες που παίρνουν άσυλο...Σπίτια χτίζονται αλλά είναι πανάκριβα - το ίδιο και τα ενοίκια - για όλους τους λόγους που ανέφεραν πολύ σωστά οι σχολιαστές παραπάνω.

- Τις προάλλες κοίταγα για συγκατοίκηση από περιέργεια και οι αγγελίες να ήταν 15 συνολικά... και όλοι - όλες ζητούσαν γυναίκες...

Όπως το προβλέπω η ζωή θα μας οδηγήσει να ζούμε όπως στο Λονδίνο, με δυο και τρεις συγκάτοικους καθώς τα ενοίκια των 800 ευρώ που ζητάνε για 3άρια στη Νέα Σμύρνη, Ταύρο δεν βγαίνουν με άλλο τρόπο. Και δεν γίνεται όλοι να είναι στελέχη με μισθούς 1500 τσέπη κάθε μήνα... που μου γραφε ένας εδώ προχθές.

Για να μην πω για τα αυτοκίνητα. Σε λίγο θα πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαλάκας για να έχει αυτοκίνητο με τον χαμό που θα γίνεται λόγω της έντονης πυκνο-κατοίκησης και λόγω του ότι ακόμα και η Generation Alpha (οι σημερινοί 20άρηδες) σχεδόν όλοι έχουν ή θέλουν να έχουν αμάξια)
Αγγελιες συγκατοικησης θα βρεις αρκετες σε γρουπ του φεισμπουκ, πολλοι θελουν να εχουν μια πρωτη εικονα στα ατομα που αιτουνται και το φεισμπουκ βοηθαει σε αυτο. Δες τα παρακατω:


 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Αγγελιες συγκατοικησης θα βρεις αρκετες σε γρουπ του φεισμπουκ, πολλοι θελουν να εχουν μια πρωτη εικονα στα ατομα που αιτουνται και το φεισμπουκ βοηθαει σε αυτο. Δες τα παρακατω:


Ε ναι, αλλά δεν θα ήθελα οι 450 φίλοι μου να βλέπουν οτι ψάχνομαι για συγκατοικο - και αν πχ γίνω μέλος σε τέτοια σελίδα θα φαίνονται οι όποιες ενέργειες μου. Αυτό νομίζω. Διόρθωσε με αν κάνω λαθος - άσχετα αν είναι ιδιωτικη σελίδα.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.425
Like
10.968
Πόντοι
3.556
Ε ναι, αλλά δεν θα ήθελα οι 450 φίλοι μου να βλέπουν οτι ψάχνομαι για συγκατοικο - και αν πχ γίνω μέλος σε τέτοια σελίδα θα φαίνονται οι όποιες ενέργειες μου. Αυτό νομίζω. Διόρθωσε με αν κάνω λαθος - άσχετα αν είναι ιδιωτικη σελίδα.

Μπορεις να κανεις ποστ ως ανωνυμος πλεον, ενω αν θες να κανεις αιτησεις, κατευθειαν προσωπικο μηνυμα η τηλεφωνο στους αναρτωντες την αγγελια και εισαι αρχοντας
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Μπορεις να κανεις ποστ ως ανωνυμος πλεον,
Δεν εννοώ αυτό. Αυτο το ξέρω. Εννοω η οποιαδήποτε αντίδραση, ακόμα και το ότι έγινα μέλος, θα φαίνεται στους φίλους μου;
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.425
Like
10.968
Πόντοι
3.556
Δεν εννοώ αυτό. Αυτο το ξέρω. Εννοω η οποιαδήποτε αντίδραση, ακόμα και το ότι έγινα μέλος, θα φαίνεται στους φίλους μου;

Θα φαινεται μονο σε οσους ειναι μελη του γκρουπ

Δεν υπαρχει ομως λογος να ντρεπεσαι για αυτο, σιγα το πραμα, μπορει να ψαχνεις για καποιον γνωστο σου.

Παλια η συγκατοικηση, ειδικα στους φοιτητες ηταν το καθιερωμενο
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.005
Πόντοι
3.936
Για όλα αυτά που γράφετε φταίνε κάποια κομΜΟΥΝΙΑ τσιγγανοπασοκοσυριζαίοι που δεν αφήνουν τόσα χρόνια την Ελλάδα να πάει μπροστά.

Επίσης φταίει και το κάθε κρατικοδίαιτο δεξιό λαμόγιο.

Ζουν ανάμεσα μας.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Για όλα αυτά που γράφετε φταίνε κάποια κομΜΟΥΝΙΑ τσιγγανοπασοκοσυριζαίοι που δεν αφήνουν τόσα χρόνια την Ελλάδα να πάει μπροστά.

Επίσης φταίει και το κάθε κρατικοδίαιτο δεξιό λαμόγιο.

Ζουν ανάμεσα μας.
Μα ακριβώς, στην Ελλάδα ΚΑΙ ΤΩΡΑ έχουμε δεξιό, φουλ σοσιαλισμό. Μοιράζουν επιδόματα φτώχειας και δεν έχουμε ανάπτυξη. Όταν τα ελεγε αυτά ο Τζήμερος όλα τα μουνόπανα τον βρίζανε.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.731
Πόντοι
6.925

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom